Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

27 listopada 2019 r.
18:00

Nowe miejsca w Lublinie. Pomysł na cukiernię wypalił, więc otworzyła już drugą

Autor: Zdjęcie autora ask
110 19 A A

Pavlove, makaroniki, muffinki czy cakepops to tylko niektóre słodkości, które można kupić w otwartej właśnie cukierni Yummy Sweets przy ul. Dolińskiego. To już drugi adres producenta wyjątkowych wypieków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Yummy Sweets zadebiutowało na ul. Kasztelańskiej.

– Otwarcie cukierni to było spełnienie moich zawodowych marzeń. Jestem samoukiem. Z pełną dumą mogę powiedzieć, że wszystkiego nauczyłam się sama. To co robię wynika z ogromnej pasji, różnych inspiracji i własnych pomysłów. Ciągle staram się rozwijać – przyznaje Monika Hodała vel Pietraś.

Pasją do słodyczy zarazili się także goście kawiarni. Klientów zaczęło przybywać, a zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się bezy zarówno w formie tortów, jak i małych ciastek. Niektórzy twierdzą wręcz, że lepszej bezy w Lublinie nie ma. Inni dodają, że w Yummy Sweets można znaleźć największy wybór makaroników w mieście.

– Dlatego po roku działalności pojawił się pomysł otwarcia drugiego punktu. Mam klientów z całego miasta, a nawet z jego okolic i dla niektórych dojazd na Kasztelańską był nieco kłopotliwy. Chcieliśmy im ten dojazd ułatwić i tak powstała oficjalnie otwarta w środę cukiernia przy ul. Dolińskiego 2 (boczna Unickiej) – mówi pani Monika.

Podobnie, jak w cukierni przy ul. Kasztelańskiej zamawiać można w niej także torty na specjalne zamówienia. Wszystkie oprócz dopracowanego smaku cieszą także oko. Wszystkie figurki i ozdoby, które znajdują się na nich właścicielka cukierni wykonuje sama.

– Każdy tort jest dopieszczony i indywidualny – tłumaczy autorka wyjątkowych wypieków i dodaje, że w tym sezonie najmodniejsze są torty w tzw. stylu drip cake, czyli ze świeżymi kwiatami i spływającą polewą. Do łask wracają też torty lukrowane. W nowym sezonie weselnym modne mają być natomiast naturalne torty w stylu rustykalnym. – Chociaż wszystko zależy od klienta, dlatego te style wciąż się mieszają i przenikają. Łatwiej powiedzieć już o modnych wypiekach na zbliżające się święta. Taka oferta pojawi się u nas w przyszłym tygodniu. Na pewno nie zabraknie w niej serników, tortów bezowych i piernika staropolskiego, który już od miesiąca leżakuje w kamionkowym garnku w chłodzie czekając na wypiek.

Produkty Yummy Sweets można znaleźć także w trzech innych punktach - w ParZone na Krakowskim Przedmieściu, Columbus Coffee w Tarasach Zamkowych oraz w Kazimierzu Dolnym w kawiarni Agharta.

Lokal przy ul. Dolińskiego w Lublinie otwarty jest od poniedziałku do soboty w godzinach 11-19, a w niedzielę 12-18. Poniedziałki to czas na odpoczynek.

Quiz: Jak dobrze znasz Lublin?

Jak dobrze znasz Lublin?
e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ja / 27 listopada 2019 o 19:09
+21
No i fajnie, że się jej udało a trollom pozostaje hejtować bo w życiu osiągnęli całe zero i jedynie zazdrość im się wylewa przez klawiaturę.
Avatar
CZESŁAW / 27 listopada 2019 o 18:28
+10
Dziewczyno nie słuchaj tych mizernych malkontentow to są zasilkowicze debile rozwijaj się aby tak dalej powodzenia.
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 o 18:16
+10
Cukier to biała śmierć. W Detroit Wchodu lud używa cukru zamiast narkotyków, żeby zapomnieć o codziennej mordędze w tym upadającym miasteczku.
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 o 18:06
+9
W yummy sweets jest przepysznie. Zamawialam od nich tort na slub- dodam, ze ja nie lubie tortow. Byl wysmienity, wszystkim smakował.
Avatar
Tadam / 27 listopada 2019 o 21:23
+8
Dziewczynie niech się wiedzie nie mam nic do tego co nie zmienia faktu że cukier to trucizna gorsza niż fajki czy alko bo uzależniająca i występująca znacznie częściej i bardziej
Avatar
Aga / 27 listopada 2019 o 19:50
+6
Brawo
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 o 18:22
+6
Drip cake to prostu tort ze spływającą polewą, świeże kwiaty nie mają tu nic do rzeczy jak pisze autor artykułu..
Avatar
VOLF / 28 listopada 2019 o 20:19
+5
Pani Monika robi słodkości bez..... niezdrowego cukru, a to wielka sztuka !!!
Avatar
JaPan / 28 listopada 2019 o 20:46
+3
Tak się składa, że wyroby tego zakładu nie są słodzone cukrem tylko zdrowymi, naturalnymi zamiennikami więc po co pisać głupoty. Może lepiej zapoznać sie z recepturą , spróbować i potem oceniać. Hurt to jest w Biedrze i innych molochach za kilka PLN. Za jakość trzeba płacić !!!
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 o 20:08
+3
Promocja niezdrowego cukru?
Avatar
znudzony / 15 grudnia 2019 o 23:13
-3
Jak długo jeszcze bedziemy mieli kompleks niższości naszego języka??? A nie można tego normalnie nazwać "pyszne słodycze"???? Czy właścicielka myśli że będą do niej zachodzić tabuny Anglików???? Czy moze planuje otwierać w Londynie albo w Manchesterze??? Co za durna moda z tą angielszczyzną
Avatar
Ja / 15 grudnia 2019 o 19:45
+2
Ludzie przestańcie pisac bzdury.. nie byliście , nie próbowaliście a oceniacie.. żal d...e ściska i tyle..zawiść, zazdrość musi byc i tylko życzyć zeby zle szło.. a ja jadłam i bede jeszcze nie jeden raz bo jest pyszneeeeeee
Avatar
Robot / 8 grudnia 2019 o 20:44
0
Tak się składa, że wyroby tego zakładu nie są słodzone cukrem tylko zdrowymi, naturalnymi zamiennikami więc po co pisać głupoty. Może lepiej zapoznać sie z recepturą , spróbować i  potem oceniać.  Hurt to jest w Biedrze i innych molochach za kilka PLN. Za jakość trzeba płacić !!!
 Tak się składa, że ta cukiernia używa cukru
Avatar
JaPan / 28 listopada 2019 o 20:46
+3
Tak się składa, że wyroby tego zakładu nie są słodzone cukrem tylko zdrowymi, naturalnymi zamiennikami więc po co pisać głupoty. Może lepiej zapoznać sie z recepturą , spróbować i potem oceniać. Hurt to jest w Biedrze i innych molochach za kilka PLN. Za jakość trzeba płacić !!!
Avatar
VOLF / 28 listopada 2019 o 20:19
+5
Pani Monika robi słodkości bez..... niezdrowego cukru, a to wielka sztuka !!!
Avatar
Gość / 28 listopada 2019 o 14:15
-4
a lody bendom?
Avatar
Gość / 28 listopada 2019 o 10:54
-3
Cukiernie i kawiarnie beda w przyszlosci zamkniete i zabronione. Tak jak niegdys palarnie opium czy knajpy z pozwoleniem na palenie tytoniu. Taki mamy klimat, trendy i "wolnosc" wyboru PS: podejrzewam, ze mieso tez bedzie produktem zakazanym bo inwazja medialna weganskich troli jest ogromna.
Avatar
Gość / 28 listopada 2019 o 07:46
0
WSZYSTKIEGO DOBREGO, ale dobrze pamiętać o tym co najważniejsze w króciutkim życiu .......... google : jedyny lek na depresje i ochrona przed nią
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 o 22:34
-5
Banda je..nych cebulaków ze wsi sie wypowiada, nieudaczników życiowych !!!! Jak się tu komuś uda dobry bussines to banda ścierw drze ryja, nie może tego znieść w tych swoich mieszkankach zapuszczonych, kiczowatych.... bo to nieudaczniki wschodnie :)))) stulić ryje chamy ze wsi !
Avatar
Tadam / 27 listopada 2019 o 21:23
+8
Dziewczynie niech się wiedzie nie mam nic do tego co nie zmienia faktu że cukier to trucizna gorsza niż fajki czy alko bo uzależniająca i występująca znacznie częściej i bardziej
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zespół Hengelo wystąpi w Radiu Lublin
24 stycznia 2020, 19:00

Zespół Hengelo wystąpi w Radiu Lublin 0 0

Radio Lublin zaprasza na kolejny koncert w Studiu Muzycznym (ul. Obrońców Pokoju 2). 24 stycznia o godz. 19 wystąpi formacja Hengelo.

Awaria na linii kolejowej koło Puław. Na podróżnych czekają zastępcze autobusy i długie objazdy

Awaria na linii kolejowej koło Puław. Na podróżnych czekają zastępcze autobusy i długie objazdy 0 1

Nawet do godz. 17 mogą potrwać problemy na linii kolejowej między Lublinem a Dęblinem, gdzie doszło do awarii sieci zasilającej elektrowozy. W przypadku części połączeń, pasażerów zawiozą autobusy komunikacji zastępczej, natomiast część kursów skierowano okrężną trasą przez Łuków.

Nasze domy coraz bardziej „inteligentne”. Ten segment rynku będzie się coraz szybciej rozwijać

Nasze domy coraz bardziej „inteligentne”. Ten segment rynku będzie się coraz szybciej rozwijać 0 0

W najbliższych pięciu latach spodziewany jest bardzo szybki rozwój rynku inteligentnych domów. Wyzwaniami pozostają bezpieczeństwo systemu i lepsza komunikacja między urządzeniami.

Jak urzędują chełmscy posłowie? Otwarcia biur poselskich z pompą

Jak urzędują chełmscy posłowie? Otwarcia biur poselskich z pompą 0 2

Jedni przejęli biura po partyjnych kolegach, drudzy postawili na dobrą lokalizację w centrum. Chełmscy posłowie rozgościli się już na dobre w swoich biurach. Wkrótce zaczną przyjmować interesantów.

Joanna Mucha rezygnuje z walki o funkcję szefa Platformy Obywatelskiej

Joanna Mucha rezygnuje z walki o funkcję szefa Platformy Obywatelskiej 17 17

Lubelska posłanka Joanna Mucha rezygnuje ze startu w wyborach przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. O swojej decyzji poinformowała podczas konferencji prasowej z udziałem Borysa Budki, któremu udzieliła poparcia.

Koncert "Soli Deo Gloria" w Filharmonii
24 stycznia 2020, 19:00

Koncert "Soli Deo Gloria" w Filharmonii 0 0

24 stycznia o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert "Soli Deo Gloria" w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej.

Awaria sieci trakcyjnej niedaleko Puław. PKP podstawia autobusy

Awaria sieci trakcyjnej niedaleko Puław. PKP podstawia autobusy 0 3

Dzisiaj nad ranem tuż za stacją Puławy Azoty zerwała się sieć trakcyjna. Na miejsce skierowano służby techniczne. Na odcinku z Dęblina do Puław PKP uruchomiło komunikację zastępczą. Usuwanie awarii ma potrwać do godz. 17:00.

Nielegalni imigranci chcieli trafić na zachód Europy. Pomylili jednak ciężarówki i podróżowali do Rosji [zdjęcia]
galeria

Nielegalni imigranci chcieli trafić na zachód Europy. Pomylili jednak ciężarówki i podróżowali do Rosji [zdjęcia] 17 4

Pięciu nielegalnych imigrantów zatrzymali w sobotę funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Obywatele Afganistanu ukrywali się w transporcie owoców z Macedonii. Jak wielkie było ich zdziwienie, kiedy okazało się, że zamiast na zachód Europy, jadą do Rosji.

MKS Padwa Zamość najlepsza na turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim

MKS Padwa Zamość najlepsza na turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim 0 0

MKS Padwa Zamość i rezerwy Azotów sprawdzały formę podczas Noworocznego Turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim

Luty zapowiada się inaczej niż w ostatnich latach. Długoterminowa prognoza pogody

Luty zapowiada się inaczej niż w ostatnich latach. Długoterminowa prognoza pogody 67 9

Luty może być bardzo ciepłym miesiącem, a na pewno cieplejszym niż w ostatnich latach - informuje portal fanipogody.pl. Prognoza pogody dla Polski na kolejne kilkanaście dni potwierdza, że temperatura może wzrosnąć nawet do 10 st. C na nizinach.

Spłonął dom pani sołtys z powiatu chełmskiego. Zbiórka na odbudowę

Spłonął dom pani sołtys z powiatu chełmskiego. Zbiórka na odbudowę 0 2

Pożar wybuchł w nocy z 14 na 15 stycznia w miejscowości Bakus-Wanda w powiecie chełmskim. Wychodzące z kotłowni płomienie w błyskawicznym tempie objęły drewniane elementy konstrukcji budynku.

Śmiertelne potrącenie w powiecie lubelskim. Pieszy w nieoświetlonym miejscu i bez odblasków

Śmiertelne potrącenie w powiecie lubelskim. Pieszy w nieoświetlonym miejscu i bez odblasków 1 9

Kierowca bmw śmiertelnie potrącił 55-letniego pieszego, który znajdował się na jezdni w nieoświetlonym miejscu. Mężczyzna nie miał na sobie żadnych odblasków. Do wypadku doszło wczoraj w miejscowości Osowa (pow. lubelski).

Po ciężkiej chorobie zmarł Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Hrubieszowie

Po ciężkiej chorobie zmarł Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Hrubieszowie 26

Po ciężkiej chorobie zmarł Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie - Paweł Gruszka. Miał 41 lat.

Szykują stadion żużlowy w Lublinie na kolejny sezon

Szykują stadion żużlowy w Lublinie na kolejny sezon 30 13

Nie później niż w marcu powinny się zakończyć prace remontowe na stadionie żużlowym przy Al. Zygmuntowskich. Zamawia je Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który ogłosił już przetarg na wykonanie robót.

Spotkanie autorskie z Piotrem Sommerem w Księgarni Dosłownej
24 stycznia 2020, 18:00

Spotkanie autorskie z Piotrem Sommerem w Księgarni Dosłownej 0 0

24 stycznia o godz. 18 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) zorganizowane zostanie spotkanie autorskiej z Piotrem Sommerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!