Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

22 czerwca 2015 r.
17:15

Przemysł potrzebuje coraz więcej fachowców. Wywiad z dyrektorem firmy rekrutacyjnej

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 13 A A
Grzegorz Banach (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Grzegorz Banach (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Rozmowa z Grzegorzem Banachem, Dyrektorem Oddziału w firmie rekrutacyjnej Adecco Poland.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Do końca czerwca w fabryce producenta systemów paliwowych dla motoryzacji, zostanie zatrudni 80 osób. Czy ten nabór świadczy o restytucji przemysłu motoryzacyjnego w Lublinie, w Lubelskiem?

- Branża motoryzacyjna rzeczywiście z coraz większą dynamiką zaczyna zatrudniać pracowników. Od początku 2014 r. do końca kwietnia lubelski zakład należący do francuskiego koncernu z branży motoryzacyjnej posiadającego 11 zakładów w 30 krajach, zatrudnił w sumie blisko 140 osób. Ale to nie wszystko. Poza produkcją zaawansowanych systemów paliwowych oraz systemów SCR związanych z kontrolą emisji spalin firma posiada w Lublinie biuro konstrukcyjne. W naszym mieście są projektowane maszyny do produkcji komponentów motoryzacyjnych w innych fabrykach tego koncernu.

• Lublin prawdopodobnie już nigdy nie będzie producentem finalnego wyrobu w postaci samochodu dostawczego czy osobowego. Jakie zatem może być miejsce naszego miasta i regionu na mapie firm motoryzacyjnych?

- Na pewno mamy olbrzymi potencjał ludzki, aby powoli być miejscem produkcji komponentów dla branży automotive. Przypomnę, że poza wspomnianą fabryką Plastic Omnium w Lublinie działa spółka MW, dawniej Magnetto Wheels, duży producent felg i obręczy kół dla tak renomowanych marek jak Fiat, KIA, Nissan czy Toyota.

A to nie wszystko, bo na terenie byłej fabryki Daewoo funkcjonuje także firma Daewon Europe wytwarzająca elementy zawieszenia na pierwszy montaż dla europejskich fabryk Hyundai i KIA. A jest jeszcze Ursus. Każda z tych firm zwiększa zatrudnienie, co jest powodem do optymizmu. Myślę, że przed branżą automotive są duże perspektywy rozwoju w regionie lubelskim.

• Kogo poszukują pracodawcy z sektora automotive?

- W obrębie zainteresowań pracodawców z tej branży są ludzie z wykształceniem technicznym i doświadczeniem w produkcji. A zatem są to operatorzy maszyn, kontrolerzy produkcji, mechanicy, elektrycy, słowem technicy, inżynierowie. Ważne jest jednak to, że firmy dają perspektywy rozwoju, awansu ludziom zaangażowanym w pracę, odpowiednio zmotywowany. Często jednak muszą zacząć swoją karierę od niższych stanowisku, aby poznać firmę, zasady w niej funkcjonujące i specyfikę wytwarzania określonego wyrobu.

• Czy tylko branża automotive wykazuje zainteresowanie zatrudnianiem nowych pracowników?

- Od kilku lat obserwujemy stały wzrost zatrudnienia w sektorze przemysłowym. Obecnie realizujemy projekt dla firmy Radpol S.A., która przenosi do swojego zakładu w podlubelskich Prawiednikach produkcję rur preizolowanych. W ciągu najbliższych tygodni znajdzie zatrudnienie kolejnych 30 osób – spawaczy, zgrzewaczy polietylenu, ślusarzy, operatorów suwnic i żurawi samojezdnych. Takich kontraktów pojawia się coraz więcej.

Sporą dynamikę zatrudnienia obserwujemy także w firmach działających w strefach ekonomicznych. Zarówno w samym Lublinie, ale też i w Kraśniku. To bardzo pozytywna tendencja.

• Skąd zainteresowanie lubelskim wśród inwestorów?

- Można to wytłumaczyć na przykładzie branży automotive. Powszechnie wiadomo, że centrum przemysłu motoryzacyjnego znajduje się na południu kraju – Tychy, Bielsko-Biała, Gliwice. Tam to pracodawcy biją się o dobrego pracownika. W pewnym sensie możliwości rynku pracy są na granicy podaży. Dlatego inwestorzy kierują swoje zainteresowania ku mniej przemysłowo rozwiniętym regionom, gdzie nie brakuje fachowców. Tak jest w województwie lubelskim. Miasto i region mają odpowiedni kapitał ludzki oraz potencjał intelektualny. Do tego trzeba dodać przychylność samorządów wobec potencjalnych inwestorów. A to jest dobre środowisko do rozwoju przemysłu.

• Wciąż jednak mamy braki w infrastrukturze. Czy to nie rzutuje negatywnie na decyzje potencjalnych inwestorów?

- Management dostrzega zachodzące zmiany. W rozmowach bardzo często chwalą nową część S17. Oczywiście dokończenie budowy drogi ekspresowej do Warszawy oraz w kierunku Rzeszowa znacznie podniesie atrakcyjność naszego regionu. Dobre opinie zbiera lubelskie lotnisko dające wysokiej kadrze zarządzającej możliwość szybkiego dotarcia do Lublina.

• Przemysł jest motorem rozwoju miasta Lublin, regionu lubelskiego. Czy Pan przewiduje, że nasz region zacznie przekształcać się z rolniczego w przemysłowy?

- O drugim Śląsku czy Wielkopolsce raczej nie mamy prawa marzyć. Uważam jednak, że będzie wzrastać zatrudnienie w przemyśle, za sprawą nowych inwestycji. Bez wątpienia jest to proces nieodwracalny, a świadczy o tym rosnące zapotrzebowanie na pracowników dla przemysłu. Na razie są to kontrakty na 40, 60, 80 osób, ale to może się zmienić.

Warto też dodać, że każde miejsce pracy w przemyśle, to 3, 4 etaty w usługach, rozrywce, handlu. Z biegiem czasu będą także rosnąć pensje. Już teraz operator maszyny w lubelskiej fabryce zarabia 2 000 – 2 200 złotych brutto, zaś np. doświadczony kontroler jakości od 3 500 do 4 000 brutto. Ci ludzie będą napędzać lokalną gospodarkę, poprzez kupowanie mieszkań, samochodów czy innych dóbr. Nie jest to wprawdzie proces szybki, raczej długofalowy, ale nieodwracalny.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 czerwca 2016 o 13:10
0
Szkoda że w tych firmach nie da się normalnie zarobić żeby można było utrzymać rodzinę , żyć na przyzwoitym poziomie i nie siedzieć w robocie po 12h. Już o umowach o pracę nie wspomnę. Poza tym wszystko fajnie
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 08:37
0
do dumna matka lepsi są fachowcy po zawodówkach niż tacy właśnie z niby dyplomem , dwie lewe ręce do roboty , zero praktyki
Avatar
Eva / 23 czerwca 2015 o 08:35
0

Moje dzieci, a mam ich dwoje pokończyły KUL nie potpo żeby robić u jakiegoś kapitalisty za marny grosz. Dajcie zatrudnienie fachowcom z dyplomami, a nie po zawodówce bo to wstyd dla kraju co to by młodzi magistrowie jechali na zachód do byle czego i za parę funtów czy ojro robili na obcego.

Studia zwłaszcza na takich idiotycznych kierunkach jakie są stwarzane po to by sciągnąć frajerów  to każdy głupi potrafi skończyć, ale zdobyc dobry zawód w technikum  to już nie jest tak prosto. Ci co sobie nie radzą przenoszą sie do kiepskich ogólniaków a potem na kiepskie studia i w końcu lądują na kasie bo nie mają żadnych umiejętności.

Studia zwłaszcza na takich idiotycznych kierunkach jakie są stwarzane po to by sciągnąć frajerów  to każdy głupi potrafi skończyć, ale zdobyc dobry zawód w technikum  to już nie jest tak prosto. Ci co sobie nie radzą przenoszą sie do kiepskich ogólniaków a potem na kiepskie studia i w końcu lądują na kasie bo nie mają żadnych umiejętności.

rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 08:16
0
Powinien być dopisek artykuł sponsorowany, Adecco wszędzie się ogłasza i proponuje prace na czas określony, nędzny pośrednik psuje cały rynek. A co do projektu Radpol to nie musi przenosić produkcji rur bo ta produkcja tam jest od lat wykupił firmę Rurgaz zwalnia stałych pracowników i chce zatrudniać sezonowych przez Adecco, ta firma z lubelskiego chce zrobić drugą Azję, bedziemy robić za Chińczyków
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 07:12
0
CYT : "A to nie wszystko, bo na terenie byłej fabryki Daewoo funkcjonuje także firma Daewon Europe wytwarzająca elementy zawieszenia na pierwszy montaż dla europejskich fabryk Hyundai i KIA." - TO FIRMA - hA, hA, HA. Ta firma to manufaktura z zarobkami do 2000 zł. Tam tylko PREZESI zarabiają.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 05:04
0
ZA 2000 ZŁ BRUTTO LUDZIE BĘDĄ NAPĘDZAĆ GOSPODARKĘ.JAJA SOBIE ROBIĄ.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 23:01
0
2200 brutto, ten facet nie wie co mówi. Przy maszynie , to zarabiam 2900 netto. Ta pensja /2200/ to jest niewolnictwo w nowoczesnej Europie. Ale, jeśli się ludzie godzą na taką pensję, to sorry- taki mamy klimat.
Avatar
dumna matka .. / 22 czerwca 2015 o 22:54
0

Moje dzieci, a mam ich dwoje pokończyły KUL nie potpo żeby robić u jakiegoś kapitalisty za marny grosz. Dajcie zatrudnienie fachowcom z dyplomami, a nie po zawodówce bo to wstyd dla kraju co to by młodzi magistrowie jechali na zachód do byle czego i za parę funtów czy ojro robili na obcego.

Avatar
Ola / 22 czerwca 2015 o 20:25
0

 W Lublinie wszyscy są szcześliwi, że jest praca, nie ważne za ile, ważne, że jest. Błąd, jeżeli jesteście specjalistami w jakiejś dziedzinie, nie pracujcie za 2000-3000zl taka firma posrednia zarabia na Was. Naprawdę jeżeli możecie wyjechac to zrobcie to, nawet do Warszawy, nie bedziecie martwili się pracą, nawet jak Was zwolnią to znajdziecie drugą i to bardzo szybko. Druga sprawa, widziałam w wielu komentarzach, że dużo osób z Lubelszczyzny po skończeniu studiów mysli, że jest kimś wyjątkowym i praca przyjdzie do Was, bład. Nic Wam się nie należy, zero. Studia są tylko przepustką do zdobycie po paru latach dobrego stanowiska. Wiedza z studiów to tylko teoria, liczą się kursy, umiejestnosci, praktyki, praca w w wakacje. Sama rekrutuje ludzi i widzę za przeproszeniem jakie cymbaly przychodzą na rozmowe, 5 lat studiow zero praktyk, niczego- odrazu out i tutaj Was zadziwie, po technikum ludzie wiecej potrafią niż po studiach... pozdrawiam Pamietajcie liczy sie doswiadczenie - nawet te male. ps Tego Pana to ja sama zatrudnie za 2000brutto

 W Lublinie wszyscy są szcześliwi, że jest praca, nie ważne za ile, ważne, że jest. Błąd, jeżeli jesteście specjalistami w jakiejś dziedzinie, nie pracujcie za 2000-3000zl taka firma posrednia zarabia na Was. Naprawdę jeżeli możecie wyjechac to zrobcie to, nawet do Warszawy, nie bedziecie martwili się pracą, nawet jak Was zwolnią to znajdziecie drugą i to bardzo szybko. Druga sprawa, widziałam w wielu komentarzach, że dużo osób z Lubelszczyzny po skończeniu studiów mysli, że jest kimś wyjątkowym i praca przyjdzie do Was, bład. Nic Wa... rozwiń

Avatar
as / 22 czerwca 2015 o 20:07
0

fotelowy ekspercie, idź i daj operatorowi maszyny 5 000, zobaczymy jak szybko twoja firma padnie :)

Dlatego kazdy spier.... do innego miasta:) dobry fachowiec jest  w cenie:)

Avatar
Gość / 2 czerwca 2016 o 13:10
0
Szkoda że w tych firmach nie da się normalnie zarobić żeby można było utrzymać rodzinę , żyć na przyzwoitym poziomie i nie siedzieć w robocie po 12h. Już o umowach o pracę nie wspomnę. Poza tym wszystko fajnie
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 08:37
0
do dumna matka lepsi są fachowcy po zawodówkach niż tacy właśnie z niby dyplomem , dwie lewe ręce do roboty , zero praktyki
Avatar
Eva / 23 czerwca 2015 o 08:35
0

Moje dzieci, a mam ich dwoje pokończyły KUL nie potpo żeby robić u jakiegoś kapitalisty za marny grosz. Dajcie zatrudnienie fachowcom z dyplomami, a nie po zawodówce bo to wstyd dla kraju co to by młodzi magistrowie jechali na zachód do byle czego i za parę funtów czy ojro robili na obcego.

Studia zwłaszcza na takich idiotycznych kierunkach jakie są stwarzane po to by sciągnąć frajerów  to każdy głupi potrafi skończyć, ale zdobyc dobry zawód w technikum  to już nie jest tak prosto. Ci co sobie nie radzą przenoszą sie do kiepskich ogólniaków a potem na kiepskie studia i w końcu lądują na kasie bo nie mają żadnych umiejętności.

Studia zwłaszcza na takich idiotycznych kierunkach jakie są stwarzane po to by sciągnąć frajerów  to każdy głupi potrafi skończyć, ale zdobyc dobry zawód w technikum  to już nie jest tak prosto. Ci co sobie nie radzą przenoszą sie do kiepskich ogólniaków a potem na kiepskie studia i w końcu lądują na kasie bo nie mają żadnych umiejętności.

rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 08:16
0
Powinien być dopisek artykuł sponsorowany, Adecco wszędzie się ogłasza i proponuje prace na czas określony, nędzny pośrednik psuje cały rynek. A co do projektu Radpol to nie musi przenosić produkcji rur bo ta produkcja tam jest od lat wykupił firmę Rurgaz zwalnia stałych pracowników i chce zatrudniać sezonowych przez Adecco, ta firma z lubelskiego chce zrobić drugą Azję, bedziemy robić za Chińczyków
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 07:12
0
CYT : "A to nie wszystko, bo na terenie byłej fabryki Daewoo funkcjonuje także firma Daewon Europe wytwarzająca elementy zawieszenia na pierwszy montaż dla europejskich fabryk Hyundai i KIA." - TO FIRMA - hA, hA, HA. Ta firma to manufaktura z zarobkami do 2000 zł. Tam tylko PREZESI zarabiają.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 05:04
0
ZA 2000 ZŁ BRUTTO LUDZIE BĘDĄ NAPĘDZAĆ GOSPODARKĘ.JAJA SOBIE ROBIĄ.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 23:01
0
2200 brutto, ten facet nie wie co mówi. Przy maszynie , to zarabiam 2900 netto. Ta pensja /2200/ to jest niewolnictwo w nowoczesnej Europie. Ale, jeśli się ludzie godzą na taką pensję, to sorry- taki mamy klimat.
Avatar
dumna matka .. / 22 czerwca 2015 o 22:54
0

Moje dzieci, a mam ich dwoje pokończyły KUL nie potpo żeby robić u jakiegoś kapitalisty za marny grosz. Dajcie zatrudnienie fachowcom z dyplomami, a nie po zawodówce bo to wstyd dla kraju co to by młodzi magistrowie jechali na zachód do byle czego i za parę funtów czy ojro robili na obcego.

Avatar
Ola / 22 czerwca 2015 o 20:25
0

 W Lublinie wszyscy są szcześliwi, że jest praca, nie ważne za ile, ważne, że jest. Błąd, jeżeli jesteście specjalistami w jakiejś dziedzinie, nie pracujcie za 2000-3000zl taka firma posrednia zarabia na Was. Naprawdę jeżeli możecie wyjechac to zrobcie to, nawet do Warszawy, nie bedziecie martwili się pracą, nawet jak Was zwolnią to znajdziecie drugą i to bardzo szybko. Druga sprawa, widziałam w wielu komentarzach, że dużo osób z Lubelszczyzny po skończeniu studiów mysli, że jest kimś wyjątkowym i praca przyjdzie do Was, bład. Nic Wam się nie należy, zero. Studia są tylko przepustką do zdobycie po paru latach dobrego stanowiska. Wiedza z studiów to tylko teoria, liczą się kursy, umiejestnosci, praktyki, praca w w wakacje. Sama rekrutuje ludzi i widzę za przeproszeniem jakie cymbaly przychodzą na rozmowe, 5 lat studiow zero praktyk, niczego- odrazu out i tutaj Was zadziwie, po technikum ludzie wiecej potrafią niż po studiach... pozdrawiam Pamietajcie liczy sie doswiadczenie - nawet te male. ps Tego Pana to ja sama zatrudnie za 2000brutto

 W Lublinie wszyscy są szcześliwi, że jest praca, nie ważne za ile, ważne, że jest. Błąd, jeżeli jesteście specjalistami w jakiejś dziedzinie, nie pracujcie za 2000-3000zl taka firma posrednia zarabia na Was. Naprawdę jeżeli możecie wyjechac to zrobcie to, nawet do Warszawy, nie bedziecie martwili się pracą, nawet jak Was zwolnią to znajdziecie drugą i to bardzo szybko. Druga sprawa, widziałam w wielu komentarzach, że dużo osób z Lubelszczyzny po skończeniu studiów mysli, że jest kimś wyjątkowym i praca przyjdzie do Was, bład. Nic Wa... rozwiń

Avatar
as / 22 czerwca 2015 o 20:07
0

fotelowy ekspercie, idź i daj operatorowi maszyny 5 000, zobaczymy jak szybko twoja firma padnie :)

Dlatego kazdy spier.... do innego miasta:) dobry fachowiec jest  w cenie:)

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 6 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 18 5

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 28 12

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 6

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 30 18

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 18 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.