Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

22 czerwca 2015 r.
10:34

Biznesmeni Roku 2015. Nasi gracze na międzynarodowym rynku

Autor: Zdjęcie autora jsz p.p.
0 11 A A
Marek Jaszczak i Jacek Kuźma. Współwłaściciele Stella Pack mają już kolejne plany inwestycyjne (Fot. Stella Pack)
Marek Jaszczak i Jacek Kuźma. Współwłaściciele Stella Pack mają już kolejne plany inwestycyjne (Fot. Stella Pack)

Firma Stella Pack to jeden z liderów branży FMCG w Polsce i Europie środkowowschodniej. W ubiegłym roku spółka rodem z Lubartowa uruchomiła tam nowy zakład.  O inwestycjach i perspektywach rozwoju rozmawiamy z Markiem Jaszczakiem, Grzegorzem Kuźmą i Jackiem Kuźmą założycielami i właścicielami Stella Pack – zdobywcami tegorocznego lauru Biznesmenów Roku Dziennika Wschodniego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Co dokładnie udało się zbudować w Lubartowie i ile nowych miejsc pracy przyniesie ten projekt?

MJ: Nasza najnowsza inwestycja to zakład convertingu uruchomiony w tym roku w Lubartowie na ulicy Wierzbowej. Do tego momentu zatrudnienie w nowym zakładzie znalazło 40 osób. Całość inwestycji pochłonęła około 8 mln złotych. W zakładzie znajdują się automatyczne linie do produkcji jedynych na rynku folii aluminiowych i papierów do pieczenia z tłoczeniem. Jako jedna z niewielu firm w Europie posiadamy najnowocześniejsze linie do automatycznego przewijania i pakowania produktów w kartoniki oraz folię termokurczliwą. Inwestycja oznacza dla nas kilkukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych, co przekłada się bezpośrednio na możliwość pozyskiwania kolejnych kontrahentów i dużych kontraktów.

• Czy warunki działania w małym mieście, jak Lubartów są lepsze od tych w dużym ośrodku, np. Lublinie?

GK: Wywodzimy się z Lubartowa, tutaj zaczynaliśmy naszą działalność i tutaj ją rozwijamy. Kilka lat temu szukając atrakcyjnych warunków dla inwestycji - znaleźliśmy odpowiadającą nam lokalizację w Poniatowej - i tam umiejscowiliśmy nasz zakład produkcyjny. Lokalizacja ta dawała nam w dłuższej perspektywie możliwość rozwoju produkcji wyrobów foliowych oraz recyklingu folii. Jesteśmy zdania, że to przedsiębiorca kreuje sobie przestrzeń i możliwości inwestycji, a sama lokalizacja czy to duże miasto, czy mniejsza miejscowość jest wypadkową jego możliwości oraz profilu działalności.

• Czy firma może liczyć na pomoc lokalnego samorządu?

JK: Tak jak wspomnieliśmy, wywodzimy się z Lubartowa i tutaj rozwijamy firmę. To tutaj odprowadzamy podatki, to tutaj firma ma centralę. Jesteśmy aktywni jeśli chodzi o działalność dla lokalnej społeczności. Samorząd nie jest nam w stanie pomóc jeśli chodzi o rozwój naszej działalności. Uważamy, iż rozwój firmy leży tylko i wyłącznie na barkach prowadzącego działalność przedsiębiorcy.

• Czy przedsiębiorcy z naszego regionu mają możliwość ekspansji na rynkach środkowej i wschodniej Europy? Czy mamy realne szanse konkurowania na rynkach zachodnich?

MJ: Ze względu na nasza położenie mamy przewagę jeśli chodzi o obsługę wspomnianych rynków. Choć w dobie globalizacji odległość straciła na znaczeniu. nie zmienia to faktu, iż nasze pierwsze kroki skierowaliśmy za ścianę wschodnią. Tam też prowadzimy działalność dzięki naszej spółce Stella Pack Ukraina. Eksportujemy min. do Kazachstanu, Armenii, Azerbejdżanu, Rosji, Gruzji. Cieszy nas, iż mimo sytuacji politycznej spółka cały czas się rozwija i notuje bardzo dobre wyniki. Drugim strategicznym kierunkiem jest Rumunia, gdzie również posiadamy swoją spółkę. Jeśli chodzi o Europę Zachodnią widzimy tam duży potencjał, w szczególności dla naszej flagowej marki Stella. Jest ona dostępna w wersji angielskojęzycznej i cały czas budujemy jej pozycję na rynkach zachodnich. Niemcy, Holandia, Dania - te szlaki mamy już przetarte. W pozostałych krajach dopiero zaczynamy budować dystrybucję. Z ciekawostek natomiast możemy powiedzieć, iż najbliższym czasie nasze produkty będzie można znaleźć w tak egzotycznym dla nas miejscu, jak Puerto Rico.

• Czy polskie prawo wciąż utrudnia prowadzenie działalności gospodarczej? Jakich zmian w przepisach oczekują przedsiębiorcy?

GK: Nie powiem nic nowego. Polskie prawo jest skomplikowane, niejasne i w wielu przypadkach sprzeczne. Możliwość interpretacji tego samego zdarzenia w inny sposób przez tą samą instytucję jest nie do przyjęcia. Prawo powinno być proste, jasne i przejrzyste. Tego właśnie oczekują przedsiębiorcy.

• Jakie są plany rozwoju Stella Pack na najbliższe kilka lat? Czy w tej perspektywie, w naszym regionie mogą poprawić się warunki do inwestowania, czy oczekujecie raczej stagnacji?

JK: Wydaje się nam, iż perspektywy regionu są bardzo dobre. Doganiamy powoli, acz konsekwentnie pozostałe województwa. Pojawiło się lotnisko, pojawiają się nowe drogi. Połączenie z Warszawą i Rzeszowem da na pewno nowy impuls do rozwoju. Jednak są to inwestycje dla Lublina. Z naszej perspektywy zarzucenie budowy drogi S19 i niewielkie inwestycje służące poprawie chociażby komunikacji pomiędzy miastami wokół Lublina, a samym Lublinem nie napawają optymizmem. Pieniądze są skoncentrowane w dużych ośrodkach, a potencjał - co pokazują lokalizacje firm - znajduje się również w miejscowościach ościennych - a tu tych inwestycji jest jak na lekarstwo.

Co do naszej spółki konsekwentnie inwestujemy w produkcję - myślimy o rozbudowie zakładu w Poniatowej oraz nowych liniach technologicznych, które zwiększą nasze moce wytwórcze worków na śmieci oraz moce recyklingu surowców wtórnych. Inwestujemy w rozpoznawalność naszych marek i ich sprzedaż. Są to potężne nakłady, jednak przynoszą one wymierne efekty w dystrybucji. Jesteśmy jedną z niewielu firm z Lubelszczyzny, której produkty można zobaczyć na półkach sklepowych w całym kraju i Europie. Rozwijamy sprzedaż eksportową naszych brandów, która stanowi już 1/3 całego obrotu. Jak pokazują ostatnie lata jest to słuszny kierunek i tego będziemy się konsekwentnie trzymać.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 07:38
0
Jesteś w potrzebie pożyczki? Dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej. cokolwiek to jest, trzeba pożyczkę na, jesteśmy zdolni do udzielenia żądanej kwoty. Pożyczki w zakresie od 5000-100,000,000 mogą być nabyte od tej firmy na przestrzeni 10 godzin. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z nami poprzez fidelityinvestmentamerica@gmail.com
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 07:37
0
Jesteś w potrzebie pożyczki? Dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej. cokolwiek to jest, trzeba pożyczkę na, jesteśmy zdolni do udzielenia żądanej kwoty. Pożyczki w zakresie od 5000-100,000,000 mogą być nabyte od tej firmy na przestrzeni 10 godzin. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z nami poprzez fidelityinvestmentamerica@gmail.com
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 07:34
0
Jesteś w potrzebie pożyczki? Ta wiadomość pochodzi od organu wierności Investment Company, USA. Z siedzibą w Bostonie, Fidelity oferuje swoim klientom za pośrednictwem 10 biur regionalnych oraz ponad 180 Centrów inwestora w Stanach Zjednoczonych. Z towarzyszami 40000-plus, nasza globalna obecność obejmuje osiem innych krajów w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Australii, którzy także pracują niestrudzenie, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów. Dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej. cokolwiek to jest, trzeba pożyczkę na, jesteśmy zdolni do udzielenia żądanej kwoty. Pożyczki w zakresie od 5000-100,000,000 mogą być nabyte od tej firmy na przestrzeni 10 godzin. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z nami poprzez fidelityinvestmentamerica@gmail.com
Jesteś w potrzebie pożyczki? Ta wiadomość pochodzi od organu wierności Investment Company, USA. Z siedzibą w Bostonie, Fidelity oferuje swoim klientom za pośrednictwem 10 biur regionalnych oraz ponad 180 Centrów inwestora w Stanach Zjednoczonych. Z towarzyszami 40000-plus, nasza globalna obecność obejmuje osiem innych krajów w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Australii, którzy także pracują niestrudzenie, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów. Dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej. cokolwiek to jest, trzeba pożyczkę na, jesteśmy zdolni ... rozwiń
Avatar
haaha / 5 lipca 2015 o 13:14
0

komentarz posumuwojuacy :)) ) tutejszosc :)) :))  :

"Popieram . Ciemnota ze wsi ,ktora nie widziała prawdziwego zachodu i nie ma pojęcia jak zarządzać teamem. Wyjazdy , imprezki i dupcenie. Hwwd forever!!!"

Avatar
Gość / 1 lipca 2015 o 16:48
0
Ja też słyszałam jakie stawki ta firma płaci ludziom w Poniatowej. Podobno w sezonie nie mają chętnych do pracy dlatego pracownicy dojeżdzają z Lubartowa.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 18:30
0
Jeżeli chce ktoś pójść pracować do tej firmy to odradzam. Ta firma to złodzieje. Na każdym kroku jakim mogą to ucinają pracownikowi z wyplaty. Premii nigdy sie nie mogę doliczyć bo zawsze jej nie ma albo dają 50 zl na odczepne. Mówiąc tym ze firma nie przynosi dochodu. Jak bym nie pracował w tej firmie to bym moze i w to uwierzył. Ida na kontrakty tylko ze nie wyrabiają się z wyprodukowaniem danego asortymentu do klienta. Warunki są okropne w jakich sie pracuje. Wyroby foliowe (worki na śmieci) są słabej jakości. Rozlatują sie i nie nadające sie do używania. A śmierdzą jak nie wiem. Wyrabiane są ze śmieci. Nie polecam firmy.
Jeżeli chce ktoś pójść pracować do tej firmy to odradzam. Ta firma to złodzieje. Na każdym kroku jakim mogą to ucinają pracownikowi z wyplaty. Premii nigdy sie nie mogę doliczyć bo zawsze jej nie ma albo dają 50 zl na odczepne. Mówiąc tym ze firma nie przynosi dochodu. Jak bym nie pracował w tej firmie to bym moze i w to uwierzył. Ida na kontrakty tylko ze nie wyrabiają się z wyprodukowaniem danego asortymentu do klienta. Warunki są okropne w jakich sie pracuje. Wyroby foliowe (worki na śmieci) są słabej jakości. Rozlatują sie i nie nadające... rozwiń
Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 14:19
0
Popieram . Ciemnota ze wsi ,ktora nie widziała prawdziwego zachodu i nie ma pojęcia jak zarządzać teamem. Wyjazdy , imprezki i dupcenie. Hwwd forever!!!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 19:59
0
Rozumiem, że chcąc zarobić jak najwięcej, wielcy biznesmeni płacą minimalną ustawową pensję swoim pracownikom. Jednak za traktowanie swoich pracowników jak niewolników, poniżanie ich oraz całkowite uprzedmiotowienie powinno się karać. Znam tych ludzi, miałem z nimi kontakt i widziałem, jak postępują ze swoimi pracownikami. Nawet ten wywiad pokazuje, że nie pracownik się tam liczy tylko SZEF. Cieszę się, że nie miałem potrzeby tam pracować.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 19:23
0
Przemyślenia
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 19:42
0
Słyszałem kiedyś, że w Lubartowie jest ponoć zmowa pracodawców (małe miasteczko, prawie każdy się ze sobą zna, w szczególności Ci na górze), polegająca na tym, że każdy pracodawca płaci (niewiele) praktycznie tyle samo pracownikowi co inny. Taki delikwent nie zmienia pracy, bo i po co? Do Lublina średnio mu się opłaca dojeżdżać, bo sporo czasu musi w ciągu dnia stracić i dochodzą dodatkowe opłaty na przejazd. Prawda to?
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 07:38
0
Jesteś w potrzebie pożyczki? Dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej. cokolwiek to jest, trzeba pożyczkę na, jesteśmy zdolni do udzielenia żądanej kwoty. Pożyczki w zakresie od 5000-100,000,000 mogą być nabyte od tej firmy na przestrzeni 10 godzin. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z nami poprzez fidelityinvestmentamerica@gmail.com
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 07:37
0
Jesteś w potrzebie pożyczki? Dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej. cokolwiek to jest, trzeba pożyczkę na, jesteśmy zdolni do udzielenia żądanej kwoty. Pożyczki w zakresie od 5000-100,000,000 mogą być nabyte od tej firmy na przestrzeni 10 godzin. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z nami poprzez fidelityinvestmentamerica@gmail.com
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 07:34
0
Jesteś w potrzebie pożyczki? Ta wiadomość pochodzi od organu wierności Investment Company, USA. Z siedzibą w Bostonie, Fidelity oferuje swoim klientom za pośrednictwem 10 biur regionalnych oraz ponad 180 Centrów inwestora w Stanach Zjednoczonych. Z towarzyszami 40000-plus, nasza globalna obecność obejmuje osiem innych krajów w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Australii, którzy także pracują niestrudzenie, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów. Dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej. cokolwiek to jest, trzeba pożyczkę na, jesteśmy zdolni do udzielenia żądanej kwoty. Pożyczki w zakresie od 5000-100,000,000 mogą być nabyte od tej firmy na przestrzeni 10 godzin. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z nami poprzez fidelityinvestmentamerica@gmail.com
Jesteś w potrzebie pożyczki? Ta wiadomość pochodzi od organu wierności Investment Company, USA. Z siedzibą w Bostonie, Fidelity oferuje swoim klientom za pośrednictwem 10 biur regionalnych oraz ponad 180 Centrów inwestora w Stanach Zjednoczonych. Z towarzyszami 40000-plus, nasza globalna obecność obejmuje osiem innych krajów w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Australii, którzy także pracują niestrudzenie, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów. Dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej. cokolwiek to jest, trzeba pożyczkę na, jesteśmy zdolni ... rozwiń
Avatar
haaha / 5 lipca 2015 o 13:14
0

komentarz posumuwojuacy :)) ) tutejszosc :)) :))  :

"Popieram . Ciemnota ze wsi ,ktora nie widziała prawdziwego zachodu i nie ma pojęcia jak zarządzać teamem. Wyjazdy , imprezki i dupcenie. Hwwd forever!!!"

Avatar
Gość / 1 lipca 2015 o 16:48
0
Ja też słyszałam jakie stawki ta firma płaci ludziom w Poniatowej. Podobno w sezonie nie mają chętnych do pracy dlatego pracownicy dojeżdzają z Lubartowa.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 18:30
0
Jeżeli chce ktoś pójść pracować do tej firmy to odradzam. Ta firma to złodzieje. Na każdym kroku jakim mogą to ucinają pracownikowi z wyplaty. Premii nigdy sie nie mogę doliczyć bo zawsze jej nie ma albo dają 50 zl na odczepne. Mówiąc tym ze firma nie przynosi dochodu. Jak bym nie pracował w tej firmie to bym moze i w to uwierzył. Ida na kontrakty tylko ze nie wyrabiają się z wyprodukowaniem danego asortymentu do klienta. Warunki są okropne w jakich sie pracuje. Wyroby foliowe (worki na śmieci) są słabej jakości. Rozlatują sie i nie nadające sie do używania. A śmierdzą jak nie wiem. Wyrabiane są ze śmieci. Nie polecam firmy.
Jeżeli chce ktoś pójść pracować do tej firmy to odradzam. Ta firma to złodzieje. Na każdym kroku jakim mogą to ucinają pracownikowi z wyplaty. Premii nigdy sie nie mogę doliczyć bo zawsze jej nie ma albo dają 50 zl na odczepne. Mówiąc tym ze firma nie przynosi dochodu. Jak bym nie pracował w tej firmie to bym moze i w to uwierzył. Ida na kontrakty tylko ze nie wyrabiają się z wyprodukowaniem danego asortymentu do klienta. Warunki są okropne w jakich sie pracuje. Wyroby foliowe (worki na śmieci) są słabej jakości. Rozlatują sie i nie nadające... rozwiń
Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 14:19
0
Popieram . Ciemnota ze wsi ,ktora nie widziała prawdziwego zachodu i nie ma pojęcia jak zarządzać teamem. Wyjazdy , imprezki i dupcenie. Hwwd forever!!!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 19:59
0
Rozumiem, że chcąc zarobić jak najwięcej, wielcy biznesmeni płacą minimalną ustawową pensję swoim pracownikom. Jednak za traktowanie swoich pracowników jak niewolników, poniżanie ich oraz całkowite uprzedmiotowienie powinno się karać. Znam tych ludzi, miałem z nimi kontakt i widziałem, jak postępują ze swoimi pracownikami. Nawet ten wywiad pokazuje, że nie pracownik się tam liczy tylko SZEF. Cieszę się, że nie miałem potrzeby tam pracować.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 19:23
0
Przemyślenia
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 19:42
0
Słyszałem kiedyś, że w Lubartowie jest ponoć zmowa pracodawców (małe miasteczko, prawie każdy się ze sobą zna, w szczególności Ci na górze), polegająca na tym, że każdy pracodawca płaci (niewiele) praktycznie tyle samo pracownikowi co inny. Taki delikwent nie zmienia pracy, bo i po co? Do Lublina średnio mu się opłaca dojeżdżać, bo sporo czasu musi w ciągu dnia stracić i dochodzą dodatkowe opłaty na przejazd. Prawda to?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie!
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie! 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 2 1

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 0

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 11 7

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 172 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 439 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 32 12

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.