Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

22 czerwca 2015 r.
10:34

Biznesmeni Roku 2015. Nasi gracze na międzynarodowym rynku

Autor: Zdjęcie autora jsz p.p.
0 11 A A
Marek Jaszczak i Jacek Kuźma. Współwłaściciele Stella Pack mają już kolejne plany inwestycyjne (Fot. Stella Pack)
Marek Jaszczak i Jacek Kuźma. Współwłaściciele Stella Pack mają już kolejne plany inwestycyjne (Fot. Stella Pack)

Firma Stella Pack to jeden z liderów branży FMCG w Polsce i Europie środkowowschodniej. W ubiegłym roku spółka rodem z Lubartowa uruchomiła tam nowy zakład.  O inwestycjach i perspektywach rozwoju rozmawiamy z Markiem Jaszczakiem, Grzegorzem Kuźmą i Jackiem Kuźmą założycielami i właścicielami Stella Pack – zdobywcami tegorocznego lauru Biznesmenów Roku Dziennika Wschodniego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Co dokładnie udało się zbudować w Lubartowie i ile nowych miejsc pracy przyniesie ten projekt?

MJ: Nasza najnowsza inwestycja to zakład convertingu uruchomiony w tym roku w Lubartowie na ulicy Wierzbowej. Do tego momentu zatrudnienie w nowym zakładzie znalazło 40 osób. Całość inwestycji pochłonęła około 8 mln złotych. W zakładzie znajdują się automatyczne linie do produkcji jedynych na rynku folii aluminiowych i papierów do pieczenia z tłoczeniem. Jako jedna z niewielu firm w Europie posiadamy najnowocześniejsze linie do automatycznego przewijania i pakowania produktów w kartoniki oraz folię termokurczliwą. Inwestycja oznacza dla nas kilkukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych, co przekłada się bezpośrednio na możliwość pozyskiwania kolejnych kontrahentów i dużych kontraktów.

• Czy warunki działania w małym mieście, jak Lubartów są lepsze od tych w dużym ośrodku, np. Lublinie?

GK: Wywodzimy się z Lubartowa, tutaj zaczynaliśmy naszą działalność i tutaj ją rozwijamy. Kilka lat temu szukając atrakcyjnych warunków dla inwestycji - znaleźliśmy odpowiadającą nam lokalizację w Poniatowej - i tam umiejscowiliśmy nasz zakład produkcyjny. Lokalizacja ta dawała nam w dłuższej perspektywie możliwość rozwoju produkcji wyrobów foliowych oraz recyklingu folii. Jesteśmy zdania, że to przedsiębiorca kreuje sobie przestrzeń i możliwości inwestycji, a sama lokalizacja czy to duże miasto, czy mniejsza miejscowość jest wypadkową jego możliwości oraz profilu działalności.

• Czy firma może liczyć na pomoc lokalnego samorządu?

JK: Tak jak wspomnieliśmy, wywodzimy się z Lubartowa i tutaj rozwijamy firmę. To tutaj odprowadzamy podatki, to tutaj firma ma centralę. Jesteśmy aktywni jeśli chodzi o działalność dla lokalnej społeczności. Samorząd nie jest nam w stanie pomóc jeśli chodzi o rozwój naszej działalności. Uważamy, iż rozwój firmy leży tylko i wyłącznie na barkach prowadzącego działalność przedsiębiorcy.

• Czy przedsiębiorcy z naszego regionu mają możliwość ekspansji na rynkach środkowej i wschodniej Europy? Czy mamy realne szanse konkurowania na rynkach zachodnich?

MJ: Ze względu na nasza położenie mamy przewagę jeśli chodzi o obsługę wspomnianych rynków. Choć w dobie globalizacji odległość straciła na znaczeniu. nie zmienia to faktu, iż nasze pierwsze kroki skierowaliśmy za ścianę wschodnią. Tam też prowadzimy działalność dzięki naszej spółce Stella Pack Ukraina. Eksportujemy min. do Kazachstanu, Armenii, Azerbejdżanu, Rosji, Gruzji. Cieszy nas, iż mimo sytuacji politycznej spółka cały czas się rozwija i notuje bardzo dobre wyniki. Drugim strategicznym kierunkiem jest Rumunia, gdzie również posiadamy swoją spółkę. Jeśli chodzi o Europę Zachodnią widzimy tam duży potencjał, w szczególności dla naszej flagowej marki Stella. Jest ona dostępna w wersji angielskojęzycznej i cały czas budujemy jej pozycję na rynkach zachodnich. Niemcy, Holandia, Dania - te szlaki mamy już przetarte. W pozostałych krajach dopiero zaczynamy budować dystrybucję. Z ciekawostek natomiast możemy powiedzieć, iż najbliższym czasie nasze produkty będzie można znaleźć w tak egzotycznym dla nas miejscu, jak Puerto Rico.

• Czy polskie prawo wciąż utrudnia prowadzenie działalności gospodarczej? Jakich zmian w przepisach oczekują przedsiębiorcy?

GK: Nie powiem nic nowego. Polskie prawo jest skomplikowane, niejasne i w wielu przypadkach sprzeczne. Możliwość interpretacji tego samego zdarzenia w inny sposób przez tą samą instytucję jest nie do przyjęcia. Prawo powinno być proste, jasne i przejrzyste. Tego właśnie oczekują przedsiębiorcy.

• Jakie są plany rozwoju Stella Pack na najbliższe kilka lat? Czy w tej perspektywie, w naszym regionie mogą poprawić się warunki do inwestowania, czy oczekujecie raczej stagnacji?

JK: Wydaje się nam, iż perspektywy regionu są bardzo dobre. Doganiamy powoli, acz konsekwentnie pozostałe województwa. Pojawiło się lotnisko, pojawiają się nowe drogi. Połączenie z Warszawą i Rzeszowem da na pewno nowy impuls do rozwoju. Jednak są to inwestycje dla Lublina. Z naszej perspektywy zarzucenie budowy drogi S19 i niewielkie inwestycje służące poprawie chociażby komunikacji pomiędzy miastami wokół Lublina, a samym Lublinem nie napawają optymizmem. Pieniądze są skoncentrowane w dużych ośrodkach, a potencjał - co pokazują lokalizacje firm - znajduje się również w miejscowościach ościennych - a tu tych inwestycji jest jak na lekarstwo.

Co do naszej spółki konsekwentnie inwestujemy w produkcję - myślimy o rozbudowie zakładu w Poniatowej oraz nowych liniach technologicznych, które zwiększą nasze moce wytwórcze worków na śmieci oraz moce recyklingu surowców wtórnych. Inwestujemy w rozpoznawalność naszych marek i ich sprzedaż. Są to potężne nakłady, jednak przynoszą one wymierne efekty w dystrybucji. Jesteśmy jedną z niewielu firm z Lubelszczyzny, której produkty można zobaczyć na półkach sklepowych w całym kraju i Europie. Rozwijamy sprzedaż eksportową naszych brandów, która stanowi już 1/3 całego obrotu. Jak pokazują ostatnie lata jest to słuszny kierunek i tego będziemy się konsekwentnie trzymać.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 07:38
0
Jesteś w potrzebie pożyczki? Dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej. cokolwiek to jest, trzeba pożyczkę na, jesteśmy zdolni do udzielenia żądanej kwoty. Pożyczki w zakresie od 5000-100,000,000 mogą być nabyte od tej firmy na przestrzeni 10 godzin. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z nami poprzez fidelityinvestmentamerica@gmail.com
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 07:37
0
Jesteś w potrzebie pożyczki? Dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej. cokolwiek to jest, trzeba pożyczkę na, jesteśmy zdolni do udzielenia żądanej kwoty. Pożyczki w zakresie od 5000-100,000,000 mogą być nabyte od tej firmy na przestrzeni 10 godzin. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z nami poprzez fidelityinvestmentamerica@gmail.com
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 07:34
0
Jesteś w potrzebie pożyczki? Ta wiadomość pochodzi od organu wierności Investment Company, USA. Z siedzibą w Bostonie, Fidelity oferuje swoim klientom za pośrednictwem 10 biur regionalnych oraz ponad 180 Centrów inwestora w Stanach Zjednoczonych. Z towarzyszami 40000-plus, nasza globalna obecność obejmuje osiem innych krajów w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Australii, którzy także pracują niestrudzenie, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów. Dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej. cokolwiek to jest, trzeba pożyczkę na, jesteśmy zdolni do udzielenia żądanej kwoty. Pożyczki w zakresie od 5000-100,000,000 mogą być nabyte od tej firmy na przestrzeni 10 godzin. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z nami poprzez fidelityinvestmentamerica@gmail.com
Jesteś w potrzebie pożyczki? Ta wiadomość pochodzi od organu wierności Investment Company, USA. Z siedzibą w Bostonie, Fidelity oferuje swoim klientom za pośrednictwem 10 biur regionalnych oraz ponad 180 Centrów inwestora w Stanach Zjednoczonych. Z towarzyszami 40000-plus, nasza globalna obecność obejmuje osiem innych krajów w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Australii, którzy także pracują niestrudzenie, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów. Dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej. cokolwiek to jest, trzeba pożyczkę na, jesteśmy zdolni ... rozwiń
Avatar
haaha / 5 lipca 2015 o 13:14
0

komentarz posumuwojuacy :)) ) tutejszosc :)) :))  :

"Popieram . Ciemnota ze wsi ,ktora nie widziała prawdziwego zachodu i nie ma pojęcia jak zarządzać teamem. Wyjazdy , imprezki i dupcenie. Hwwd forever!!!"

Avatar
Gość / 1 lipca 2015 o 16:48
0
Ja też słyszałam jakie stawki ta firma płaci ludziom w Poniatowej. Podobno w sezonie nie mają chętnych do pracy dlatego pracownicy dojeżdzają z Lubartowa.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 18:30
0
Jeżeli chce ktoś pójść pracować do tej firmy to odradzam. Ta firma to złodzieje. Na każdym kroku jakim mogą to ucinają pracownikowi z wyplaty. Premii nigdy sie nie mogę doliczyć bo zawsze jej nie ma albo dają 50 zl na odczepne. Mówiąc tym ze firma nie przynosi dochodu. Jak bym nie pracował w tej firmie to bym moze i w to uwierzył. Ida na kontrakty tylko ze nie wyrabiają się z wyprodukowaniem danego asortymentu do klienta. Warunki są okropne w jakich sie pracuje. Wyroby foliowe (worki na śmieci) są słabej jakości. Rozlatują sie i nie nadające sie do używania. A śmierdzą jak nie wiem. Wyrabiane są ze śmieci. Nie polecam firmy.
Jeżeli chce ktoś pójść pracować do tej firmy to odradzam. Ta firma to złodzieje. Na każdym kroku jakim mogą to ucinają pracownikowi z wyplaty. Premii nigdy sie nie mogę doliczyć bo zawsze jej nie ma albo dają 50 zl na odczepne. Mówiąc tym ze firma nie przynosi dochodu. Jak bym nie pracował w tej firmie to bym moze i w to uwierzył. Ida na kontrakty tylko ze nie wyrabiają się z wyprodukowaniem danego asortymentu do klienta. Warunki są okropne w jakich sie pracuje. Wyroby foliowe (worki na śmieci) są słabej jakości. Rozlatują sie i nie nadające... rozwiń
Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 14:19
0
Popieram . Ciemnota ze wsi ,ktora nie widziała prawdziwego zachodu i nie ma pojęcia jak zarządzać teamem. Wyjazdy , imprezki i dupcenie. Hwwd forever!!!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 19:59
0
Rozumiem, że chcąc zarobić jak najwięcej, wielcy biznesmeni płacą minimalną ustawową pensję swoim pracownikom. Jednak za traktowanie swoich pracowników jak niewolników, poniżanie ich oraz całkowite uprzedmiotowienie powinno się karać. Znam tych ludzi, miałem z nimi kontakt i widziałem, jak postępują ze swoimi pracownikami. Nawet ten wywiad pokazuje, że nie pracownik się tam liczy tylko SZEF. Cieszę się, że nie miałem potrzeby tam pracować.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 19:23
0
Przemyślenia
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 19:42
0
Słyszałem kiedyś, że w Lubartowie jest ponoć zmowa pracodawców (małe miasteczko, prawie każdy się ze sobą zna, w szczególności Ci na górze), polegająca na tym, że każdy pracodawca płaci (niewiele) praktycznie tyle samo pracownikowi co inny. Taki delikwent nie zmienia pracy, bo i po co? Do Lublina średnio mu się opłaca dojeżdżać, bo sporo czasu musi w ciągu dnia stracić i dochodzą dodatkowe opłaty na przejazd. Prawda to?
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 07:38
0
Jesteś w potrzebie pożyczki? Dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej. cokolwiek to jest, trzeba pożyczkę na, jesteśmy zdolni do udzielenia żądanej kwoty. Pożyczki w zakresie od 5000-100,000,000 mogą być nabyte od tej firmy na przestrzeni 10 godzin. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z nami poprzez fidelityinvestmentamerica@gmail.com
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 07:37
0
Jesteś w potrzebie pożyczki? Dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej. cokolwiek to jest, trzeba pożyczkę na, jesteśmy zdolni do udzielenia żądanej kwoty. Pożyczki w zakresie od 5000-100,000,000 mogą być nabyte od tej firmy na przestrzeni 10 godzin. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z nami poprzez fidelityinvestmentamerica@gmail.com
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 07:34
0
Jesteś w potrzebie pożyczki? Ta wiadomość pochodzi od organu wierności Investment Company, USA. Z siedzibą w Bostonie, Fidelity oferuje swoim klientom za pośrednictwem 10 biur regionalnych oraz ponad 180 Centrów inwestora w Stanach Zjednoczonych. Z towarzyszami 40000-plus, nasza globalna obecność obejmuje osiem innych krajów w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Australii, którzy także pracują niestrudzenie, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów. Dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej. cokolwiek to jest, trzeba pożyczkę na, jesteśmy zdolni do udzielenia żądanej kwoty. Pożyczki w zakresie od 5000-100,000,000 mogą być nabyte od tej firmy na przestrzeni 10 godzin. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z nami poprzez fidelityinvestmentamerica@gmail.com
Jesteś w potrzebie pożyczki? Ta wiadomość pochodzi od organu wierności Investment Company, USA. Z siedzibą w Bostonie, Fidelity oferuje swoim klientom za pośrednictwem 10 biur regionalnych oraz ponad 180 Centrów inwestora w Stanach Zjednoczonych. Z towarzyszami 40000-plus, nasza globalna obecność obejmuje osiem innych krajów w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Australii, którzy także pracują niestrudzenie, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów. Dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej. cokolwiek to jest, trzeba pożyczkę na, jesteśmy zdolni ... rozwiń
Avatar
haaha / 5 lipca 2015 o 13:14
0

komentarz posumuwojuacy :)) ) tutejszosc :)) :))  :

"Popieram . Ciemnota ze wsi ,ktora nie widziała prawdziwego zachodu i nie ma pojęcia jak zarządzać teamem. Wyjazdy , imprezki i dupcenie. Hwwd forever!!!"

Avatar
Gość / 1 lipca 2015 o 16:48
0
Ja też słyszałam jakie stawki ta firma płaci ludziom w Poniatowej. Podobno w sezonie nie mają chętnych do pracy dlatego pracownicy dojeżdzają z Lubartowa.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 18:30
0
Jeżeli chce ktoś pójść pracować do tej firmy to odradzam. Ta firma to złodzieje. Na każdym kroku jakim mogą to ucinają pracownikowi z wyplaty. Premii nigdy sie nie mogę doliczyć bo zawsze jej nie ma albo dają 50 zl na odczepne. Mówiąc tym ze firma nie przynosi dochodu. Jak bym nie pracował w tej firmie to bym moze i w to uwierzył. Ida na kontrakty tylko ze nie wyrabiają się z wyprodukowaniem danego asortymentu do klienta. Warunki są okropne w jakich sie pracuje. Wyroby foliowe (worki na śmieci) są słabej jakości. Rozlatują sie i nie nadające sie do używania. A śmierdzą jak nie wiem. Wyrabiane są ze śmieci. Nie polecam firmy.
Jeżeli chce ktoś pójść pracować do tej firmy to odradzam. Ta firma to złodzieje. Na każdym kroku jakim mogą to ucinają pracownikowi z wyplaty. Premii nigdy sie nie mogę doliczyć bo zawsze jej nie ma albo dają 50 zl na odczepne. Mówiąc tym ze firma nie przynosi dochodu. Jak bym nie pracował w tej firmie to bym moze i w to uwierzył. Ida na kontrakty tylko ze nie wyrabiają się z wyprodukowaniem danego asortymentu do klienta. Warunki są okropne w jakich sie pracuje. Wyroby foliowe (worki na śmieci) są słabej jakości. Rozlatują sie i nie nadające... rozwiń
Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 14:19
0
Popieram . Ciemnota ze wsi ,ktora nie widziała prawdziwego zachodu i nie ma pojęcia jak zarządzać teamem. Wyjazdy , imprezki i dupcenie. Hwwd forever!!!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 19:59
0
Rozumiem, że chcąc zarobić jak najwięcej, wielcy biznesmeni płacą minimalną ustawową pensję swoim pracownikom. Jednak za traktowanie swoich pracowników jak niewolników, poniżanie ich oraz całkowite uprzedmiotowienie powinno się karać. Znam tych ludzi, miałem z nimi kontakt i widziałem, jak postępują ze swoimi pracownikami. Nawet ten wywiad pokazuje, że nie pracownik się tam liczy tylko SZEF. Cieszę się, że nie miałem potrzeby tam pracować.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 19:23
0
Przemyślenia
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 19:42
0
Słyszałem kiedyś, że w Lubartowie jest ponoć zmowa pracodawców (małe miasteczko, prawie każdy się ze sobą zna, w szczególności Ci na górze), polegająca na tym, że każdy pracodawca płaci (niewiele) praktycznie tyle samo pracownikowi co inny. Taki delikwent nie zmienia pracy, bo i po co? Do Lublina średnio mu się opłaca dojeżdżać, bo sporo czasu musi w ciągu dnia stracić i dochodzą dodatkowe opłaty na przejazd. Prawda to?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie!
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie! 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 2 1

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 0

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 11 7

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 172 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 439 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 32 12

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!