Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

20 czerwca 2020 r.
15:00

Wniosek o wsparcie niczym tor przeszkód. Lubelscy przedsiębiorcy skarżą się na biurokrację

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
13 10 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Archiwum)

Już ponad 450 wniosków o pomoc złożyli do władz miasta przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe, których dotknęły gospodarcze skutki epidemii. Zainteresowani skarżą się, że wypełnienie wymaganych formularzy to droga przez mękę. Urzędnicy twierdzą, że nie żądają więcej danych niż muszą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do naszej redakcji zgłosiła się Czytelniczka, która zderzyła się z formularzami wymaganymi od przedsiębiorców starających się o umorzenie bądź rozłożenie na raty zaległości podatkowych wobec miasta. O takie wsparcie mogą się starać m.in. przedsiębiorcy, którzy z powodu epidemii podlegali czasowym ograniczeniom w prowadzeniu działalności gospodarczej.

W druku należy wpisać wiele informacji, chociażby o stanie konta bankowego w sylwestra, w ostatnim dniu lutego, marca i kwietnia, dane o kosztach przedsiębiorstwa sięgające roku 2017, czy też informacje o wszelkich pożyczkach i kredytach bankowych. Konieczne jest też podanie miesięcznych przychodów z najmu. Według naszej Czytelniczki urząd oczekuje w formularzu zbyt dużo danych.

– Chodzi o to, by go po prostu nie wypełniać i nie składać – twierdzi kobieta. – Wniosek i zakres wymaganych informacji jest znacznie szerszy niż razem wzięte wnioski o subwencję z PFR, postojowe i świadczenia z Miejskiego Urzędu Pracy w ramach tarczy antykryzysowej.

– Dane potrzebne do wypełnienia wniosku wynikają z przepisów prawa – wyjaśnia Joanna Stryczewska z biura prasowego Ratusza. – Wnioski są rozpatrywane w oparciu o Ordynację podatkową i przepisy o pomocy publicznej, a ulgi mogą być udzielane w przypadku wystąpienia „ważnego interesu podatnika” lub „interesu publicznego”. Wymaga to stwierdzenia, że wystąpiły takie przesłanki, więc wymaga również przedstawienia przez przedsiębiorców odpowiednich informacji.

– Aby móc udzielić ulgę podatnikowi, który faktycznie znalazł się w trudnej sytuacji finansowej spowodowanej koronawirusem, musimy uzyskać te dane od wnioskodawców – podkreśla Stryczewska. Dlaczego Urząd Miasta pyta o więcej danych niż inne instytucje? – W przypadku pomocy udzielanej przez inne organy, np. ZUS, Urząd Skarbowy, MUP, większość danych instytucje posiadają już w swoich zasobach.

Do tej pory Urząd Miasta otrzymał od lokalnych przedsiębiorców i organizacji pozarządowych łącznie 450 wniosków o pomoc. – Dotyczą one przede wszystkim przyznania ulg w opłatach najmu lokali usługowych, odroczenia terminów płatności i rozłożenia na raty podatków lokalnych, ale także obniżenia bądź zmiany terminu płatności czynszu dzierżawnego i ulg w opłacie rocznej z tytułu użytkowania wieczystego – wylicza Ratusz.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 czerwca 2020 r. o 15:09
+26
Bo ta cała akcja rządu nie jest po to aby pomóc, a aby mówić że pomagają.
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 20 czerwca 2020 r. o 18:02
+22
Etatowe pisowskie szczekaczki już zameldowane pod artykułem. Piątek, świątek czy niedziela, nie ma zmiłuj. Trolle muszą skrupulatnie pilnować, żeby w internecie ciemny lud dostawał regularnie odpowiednią ilość hejtu i propagandy.
Avatar
fillip75 / 20 czerwca 2020 r. o 17:22
+13
Normalnie znaleźli dziołchę niczym ta sędzina co niewiedziała nic o kółeczku. Zakres informacji jest znacznie większy, bo i znacznie większa jest kasa do rozdysponowania, którą o dziwo nie są w stanie pozyskać "lemingowe" towarzystwo. Szok? Trzeba podać saldo z kont dla poszczególnych miesięcy?! Ba! Pochwalić się najmem, czy kredytem?! Ale baaariera. Noż, nie do przebycia!!! Aż chce się spytać tę panią pseudo przedsiębiorce oraz redakcje DW: "Głupca szukacie, czy o drogę pytacie?". Daję sobie rękę uciąc, że gdy brała auto w leasing to wyrwała nawet 0,1% byle mniej zapłacić. I nie było żadnych problemów, by przedstawić dealerowi odpowiednie dokumenty. Jak się chce, to się zrobi. Ci co mogli,,potrafili, a przede wszystkim CHCIELI już dawno złożyli kompletne dokumenty. Gdzie jest problem? Czy mam wyżalić się na łamach DW, że w Polsce nie da się wyrobić podpisu bez dostarczonego osobiście zdjęcia? Jeszcze gorzej, bo odbiór owego dokumentu jest możliwy jedynie osobiście i tylko w placówce, w której został złożony wniosek?! I to jest prawdziwy problem! Ale jak ktoś chce to go sobie wyrobi i... odbierze za rok lub dwa przy kolejnej wizycie ;)
Normalnie znaleźli dziołchę niczym ta sędzina co niewiedziała nic o kółeczku. Zakres informacji jest znacznie większy, bo i znacznie większa jest kasa do rozdysponowania, którą o dziwo nie są w stanie pozyskać "lemingowe" towarzystwo. Szok? Trzeba podać saldo z kont dla poszczególnych miesięcy?! Ba! Pochwalić się najmem, czy kredytem?! Ale baaariera. Noż, nie do przebycia!!! Aż chce się spytać tę panią pseudo przedsiębiorce oraz redakcje DW: "Głupca szukacie, czy o drogę pytacie?". Daję sobie rękę uciąc, że gdy brała auto... rozwiń
Avatar
zmoranocna / 20 czerwca 2020 r. o 20:30
+11
Rząd udziela pomocy sprawnie, ale "przypadkiem" zawsze wszystko się psuje, gdy coś zaczyna zależeć od prezydentów miast z PO.  W tym przypadku też tak jest. To od prezydenta Żuka zależy jak bardzo rozbudowany jest ten konkretny wniosek i nie można zwalać wszystko na ustawy, bo urzędnicy dużo rzeczy mogą ustalać sami albo posługiwać się oświadczeniami. W interesie Po jest aby wszystko szlo jak najgorzej i aby w ten sposób więcej kasy zostało w budżecie miasta. W razie czego i tak winę zarzuci się na Pis, co jest przecież wkalkulowane politycznie, jak zawsze z resztą, z wielkim cynizmem.
 jasna sprawa, Żuk celowo zabronił udzielać pomocy przedsiębiorcom, pewnie codziennie dzwoni do swoich urzędników i przypomina, żeby odrzucali wszystkie wnioski bo przecież w naszym kraju nikt nigdy nie kombinuje i nie wyłudza pieniędzy a każdy kto się zgłosi po pomoc ma w 100% czyste intencje, a tak poważnie czy ty jesteś zdrowy?
 jasna sprawa, Żuk celowo zabronił udzielać pomocy przedsiębiorcom, pewnie codziennie dzwoni do swoich urzędników i przypomina, żeby odrzucali wszystkie wnioski bo przecież w naszym kraju nikt nigdy nie kombinuje i nie wyłudza pieniędzy a każdy kto się zgłosi po pomoc ma w 100% czyste intencje, a tak poważnie czy ty jesteś zdrowy? rozwiń
Avatar
fillip75 / 20 czerwca 2020 r. o 18:14
-2
Oczywiście pisałem o wyrobieniu paszportu, a nie podpisu w Polsce. Niestety nie da się tego zrobić poprzez epodpis, czy zażyczyć sobie przesyłkę do domu. Powód? Zastosowany czytnik linii papilarnych. I to rozklada cały system, a ludzie żyjący zagranicą zwyczajnie rezygnują z obywatelstwa polskiego. Tym bardziej, że paszport brytyjski, czy niemiecki jest znacznie lepszy. No, ale ja uparłem się, że za dekadę wracam do kraju. Mam nadzieję, że do tego czasu uda się usunąć ze stołków niewydolnych biurokratów. Ja od stycznia, czekam na tzw. PIT zerowy. Do tej pory chełmska skarbówka nie jest w stanie przesłać tego dokumentu. A mój czas jest tylko do końca lipca. Chętnie poznam nazwisko tej pani/pana, której/-mu wręczy niemiecka skarbówka karę 35€ za każdy dzień zwłoki za niezłożenie kompletu dokumentów zeznania skarbowego. Może czas napisać do prezydenta Chełma w tej sprawie? Tym bardziej, że jakoś państwo nie miało problemu z dostarczeniem kart wyborczych na niemiecki adres?! A Urząd Skarbowy w Chełmie nie jest w stanie wysłać domumentu do biura rachunkowego z... Chełma?! Zaczyna mnie to naprawdę wkurzać. Tym bardziej, że liczę na zwrot nadpłaty.
Oczywiście pisałem o wyrobieniu paszportu, a nie podpisu w Polsce. Niestety nie da się tego zrobić poprzez epodpis, czy zażyczyć sobie przesyłkę do domu. Powód? Zastosowany czytnik linii papilarnych. I to rozklada cały system, a ludzie żyjący zagranicą zwyczajnie rezygnują z obywatelstwa polskiego. Tym bardziej, że paszport brytyjski, czy niemiecki jest znacznie lepszy. No, ale ja uparłem się, że za dekadę wracam do kraju. Mam nadzieję, że do tego czasu uda się usunąć ze stołków niewydolnych biurokratów. Ja od stycznia, czekam na tzw. PIT ze... rozwiń
Avatar
zosia_lsm / 20 czerwca 2020 r. o 19:41
-7
Znając życie, niektórzy petenci są obsługiwani poza kolejnością. Podejrzewam, że wśród nich mogą być dewelopki, które w ostatnim czasie zapakowały sporo kapuchy w hotele, które jeszcze przed coroną świeciły pustkami.
Avatar
fillip75 / 20 czerwca 2020 r. o 19:52
-8
@"uwaga...na...trolle...z...pis"...? I kto tu jest trolem? Pojawło się parę osób, nawet nie kilka, ani kilkanaście. Dokonało wpisu swych dłuższych wypowiedzi i tyle. Gdzie tu trolowanie? Pierwszy wpis o 15:09 osoby, która nie sprzyja rządowi, ale to samo można powiedzieć o jest stosunku wobec KO, cz KP. Gdy dodawalem swój wpis o godz. 17:22 przy jego niku stało 7 minusów (wraz z moim ;). Natomiast przy @kdr, @LBN i @hist były plusy w okolicy 7 do 9. Za jakiś kwadrans może dwa od mojego wpisu postanowiłem zerknąć, czy mój wpis jeszcze istnieje na demokratycznym ( ;) ) forum. Bo tu to raczej z tym jest ruletka. I o dziwo było i nawet... 8 łapek w górę było?!?! Natomiast poniżej nastąpiły znaczne zmiany. @JP na plus 20, a "trolom" dano ponad minus 20. W porządku naczelny TROL z KO i spółka spółdzielnia TĘCZA obudził się. To norma. Mnie ździwiło, że moich wypowiedzi nie zanegował. Czyżbym przestałbym się być trolem? W końcu krytykuję też obecne działania. Ale co mnie zaskoczyło. Przeczytałem swój tekst i postanowiłem dodać korektę i ponownie zalogowałem się. I wiecie co? Ten nierozgarnięty lemingowy TROL podpisał się pod (a właściwie nad) swoim dzielem z łapkami. Widać, że wstukanie komuś 20 łapek w dół wymaga od niego straty ponad pół godziny czasu. I o to właśnie chodzi. Nie przejmujcie się koledzy, a może i koleżaniki czerwonymi łapkami. Im ich więcej, tym ten PeOwski jeleń zmarnował kupę czasu. Później wypocić moźe jedynie dwa zdania o trolowaniu... Zapominając jednak, że jedynym trolem jest on sam. No może jeszcze przesadza z wpisami @kdr. Ale to osobny temat. I przynajmniej sam sobie nie wbija 20 łapek w górę ;)
@"uwaga...na...trolle...z...pis"...? I kto tu jest trolem? Pojawło się parę osób, nawet nie kilka, ani kilkanaście. Dokonało wpisu swych dłuższych wypowiedzi i tyle. Gdzie tu trolowanie? Pierwszy wpis o 15:09 osoby, która nie sprzyja rządowi, ale to samo można powiedzieć o jest stosunku wobec KO, cz KP. Gdy dodawalem swój wpis o godz. 17:22 przy jego niku stało 7 minusów (wraz z moim ;). Natomiast przy @kdr, @LBN i @hist były plusy w okolicy 7 do 9. Za jakiś kwadrans może dwa od mojego wpisu postanowiłem zerknąć, czy mój wpis jeszc... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 20 czerwca 2020 r. o 15:59
-34
Jakoś ratusz potrafił zorganizować pomoc na dużą skalę dla deweloperów praktycznie bez żadnych formalności i to na długo przed coronawirusem. Można?
Avatar
LBN / 20 czerwca 2020 r. o 16:43
-35
Ja mam wrażenie ze wladze lublina stworzyly sobie prywatny folwark z grupką swoich zaufanych ludzi a reszta mieszkancow czy przedsiebiorcow to dla nich zwykly plebs i dojne krowy od podatkow. Usmiechy z plakatow padają jedynie miesiąc przed wyborami jak trzeba zaglosowac. Pozniej liczy sie tylko biznes i kasa dla swoich ludzi.
Avatar
hist / 20 czerwca 2020 r. o 16:46
-38
Rząd udziela pomocy sprawnie, ale "przypadkiem" zawsze wszystko się psuje, gdy coś zaczyna zależeć od prezydentów miast z PO. W tym przypadku też tak jest. To od prezydenta Żuka zależy jak bardzo rozbudowany jest ten konkretny wniosek i nie można zwalać wszystko na ustawy, bo urzędnicy dużo rzeczy mogą ustalać sami albo posługiwać się oświadczeniami. W interesie Po jest aby wszystko szlo jak najgorzej i aby w ten sposób więcej kasy zostało w budżecie miasta. W razie czego i tak winę zarzuci się na Pis, co jest przecież wkalkulowane politycznie, jak zawsze z resztą, z wielkim cynizmem.
Rząd udziela pomocy sprawnie, ale "przypadkiem" zawsze wszystko się psuje, gdy coś zaczyna zależeć od prezydentów miast z PO. W tym przypadku też tak jest. To od prezydenta Żuka zależy jak bardzo rozbudowany jest ten konkretny wniosek i nie można zwalać wszystko na ustawy, bo urzędnicy dużo rzeczy mogą ustalać sami albo posługiwać się oświadczeniami. W interesie Po jest aby wszystko szlo jak najgorzej i aby w ten sposób więcej kasy zostało w budżecie miasta. W razie czego i tak winę zarzuci się na Pis, co jest przecież wkalkulowan... rozwiń
Avatar
zmoranocna / 20 czerwca 2020 r. o 20:30
+11
Rząd udziela pomocy sprawnie, ale "przypadkiem" zawsze wszystko się psuje, gdy coś zaczyna zależeć od prezydentów miast z PO.  W tym przypadku też tak jest. To od prezydenta Żuka zależy jak bardzo rozbudowany jest ten konkretny wniosek i nie można zwalać wszystko na ustawy, bo urzędnicy dużo rzeczy mogą ustalać sami albo posługiwać się oświadczeniami. W interesie Po jest aby wszystko szlo jak najgorzej i aby w ten sposób więcej kasy zostało w budżecie miasta. W razie czego i tak winę zarzuci się na Pis, co jest przecież wkalkulowane politycznie, jak zawsze z resztą, z wielkim cynizmem.
 jasna sprawa, Żuk celowo zabronił udzielać pomocy przedsiębiorcom, pewnie codziennie dzwoni do swoich urzędników i przypomina, żeby odrzucali wszystkie wnioski bo przecież w naszym kraju nikt nigdy nie kombinuje i nie wyłudza pieniędzy a każdy kto się zgłosi po pomoc ma w 100% czyste intencje, a tak poważnie czy ty jesteś zdrowy?
 jasna sprawa, Żuk celowo zabronił udzielać pomocy przedsiębiorcom, pewnie codziennie dzwoni do swoich urzędników i przypomina, żeby odrzucali wszystkie wnioski bo przecież w naszym kraju nikt nigdy nie kombinuje i nie wyłudza pieniędzy a każdy kto się zgłosi po pomoc ma w 100% czyste intencje, a tak poważnie czy ty jesteś zdrowy? rozwiń
Avatar
fillip75 / 20 czerwca 2020 r. o 19:52
-8
@"uwaga...na...trolle...z...pis"...? I kto tu jest trolem? Pojawło się parę osób, nawet nie kilka, ani kilkanaście. Dokonało wpisu swych dłuższych wypowiedzi i tyle. Gdzie tu trolowanie? Pierwszy wpis o 15:09 osoby, która nie sprzyja rządowi, ale to samo można powiedzieć o jest stosunku wobec KO, cz KP. Gdy dodawalem swój wpis o godz. 17:22 przy jego niku stało 7 minusów (wraz z moim ;). Natomiast przy @kdr, @LBN i @hist były plusy w okolicy 7 do 9. Za jakiś kwadrans może dwa od mojego wpisu postanowiłem zerknąć, czy mój wpis jeszcze istnieje na demokratycznym ( ;) ) forum. Bo tu to raczej z tym jest ruletka. I o dziwo było i nawet... 8 łapek w górę było?!?! Natomiast poniżej nastąpiły znaczne zmiany. @JP na plus 20, a "trolom" dano ponad minus 20. W porządku naczelny TROL z KO i spółka spółdzielnia TĘCZA obudził się. To norma. Mnie ździwiło, że moich wypowiedzi nie zanegował. Czyżbym przestałbym się być trolem? W końcu krytykuję też obecne działania. Ale co mnie zaskoczyło. Przeczytałem swój tekst i postanowiłem dodać korektę i ponownie zalogowałem się. I wiecie co? Ten nierozgarnięty lemingowy TROL podpisał się pod (a właściwie nad) swoim dzielem z łapkami. Widać, że wstukanie komuś 20 łapek w dół wymaga od niego straty ponad pół godziny czasu. I o to właśnie chodzi. Nie przejmujcie się koledzy, a może i koleżaniki czerwonymi łapkami. Im ich więcej, tym ten PeOwski jeleń zmarnował kupę czasu. Później wypocić moźe jedynie dwa zdania o trolowaniu... Zapominając jednak, że jedynym trolem jest on sam. No może jeszcze przesadza z wpisami @kdr. Ale to osobny temat. I przynajmniej sam sobie nie wbija 20 łapek w górę ;)
@"uwaga...na...trolle...z...pis"...? I kto tu jest trolem? Pojawło się parę osób, nawet nie kilka, ani kilkanaście. Dokonało wpisu swych dłuższych wypowiedzi i tyle. Gdzie tu trolowanie? Pierwszy wpis o 15:09 osoby, która nie sprzyja rządowi, ale to samo można powiedzieć o jest stosunku wobec KO, cz KP. Gdy dodawalem swój wpis o godz. 17:22 przy jego niku stało 7 minusów (wraz z moim ;). Natomiast przy @kdr, @LBN i @hist były plusy w okolicy 7 do 9. Za jakiś kwadrans może dwa od mojego wpisu postanowiłem zerknąć, czy mój wpis jeszc... rozwiń
Avatar
zosia_lsm / 20 czerwca 2020 r. o 19:41
-7
Znając życie, niektórzy petenci są obsługiwani poza kolejnością. Podejrzewam, że wśród nich mogą być dewelopki, które w ostatnim czasie zapakowały sporo kapuchy w hotele, które jeszcze przed coroną świeciły pustkami.
Avatar
fillip75 / 20 czerwca 2020 r. o 18:14
-2
Oczywiście pisałem o wyrobieniu paszportu, a nie podpisu w Polsce. Niestety nie da się tego zrobić poprzez epodpis, czy zażyczyć sobie przesyłkę do domu. Powód? Zastosowany czytnik linii papilarnych. I to rozklada cały system, a ludzie żyjący zagranicą zwyczajnie rezygnują z obywatelstwa polskiego. Tym bardziej, że paszport brytyjski, czy niemiecki jest znacznie lepszy. No, ale ja uparłem się, że za dekadę wracam do kraju. Mam nadzieję, że do tego czasu uda się usunąć ze stołków niewydolnych biurokratów. Ja od stycznia, czekam na tzw. PIT zerowy. Do tej pory chełmska skarbówka nie jest w stanie przesłać tego dokumentu. A mój czas jest tylko do końca lipca. Chętnie poznam nazwisko tej pani/pana, której/-mu wręczy niemiecka skarbówka karę 35€ za każdy dzień zwłoki za niezłożenie kompletu dokumentów zeznania skarbowego. Może czas napisać do prezydenta Chełma w tej sprawie? Tym bardziej, że jakoś państwo nie miało problemu z dostarczeniem kart wyborczych na niemiecki adres?! A Urząd Skarbowy w Chełmie nie jest w stanie wysłać domumentu do biura rachunkowego z... Chełma?! Zaczyna mnie to naprawdę wkurzać. Tym bardziej, że liczę na zwrot nadpłaty.
Oczywiście pisałem o wyrobieniu paszportu, a nie podpisu w Polsce. Niestety nie da się tego zrobić poprzez epodpis, czy zażyczyć sobie przesyłkę do domu. Powód? Zastosowany czytnik linii papilarnych. I to rozklada cały system, a ludzie żyjący zagranicą zwyczajnie rezygnują z obywatelstwa polskiego. Tym bardziej, że paszport brytyjski, czy niemiecki jest znacznie lepszy. No, ale ja uparłem się, że za dekadę wracam do kraju. Mam nadzieję, że do tego czasu uda się usunąć ze stołków niewydolnych biurokratów. Ja od stycznia, czekam na tzw. PIT ze... rozwiń
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 20 czerwca 2020 r. o 18:02
+22
Etatowe pisowskie szczekaczki już zameldowane pod artykułem. Piątek, świątek czy niedziela, nie ma zmiłuj. Trolle muszą skrupulatnie pilnować, żeby w internecie ciemny lud dostawał regularnie odpowiednią ilość hejtu i propagandy.
Avatar
fillip75 / 20 czerwca 2020 r. o 17:22
+13
Normalnie znaleźli dziołchę niczym ta sędzina co niewiedziała nic o kółeczku. Zakres informacji jest znacznie większy, bo i znacznie większa jest kasa do rozdysponowania, którą o dziwo nie są w stanie pozyskać "lemingowe" towarzystwo. Szok? Trzeba podać saldo z kont dla poszczególnych miesięcy?! Ba! Pochwalić się najmem, czy kredytem?! Ale baaariera. Noż, nie do przebycia!!! Aż chce się spytać tę panią pseudo przedsiębiorce oraz redakcje DW: "Głupca szukacie, czy o drogę pytacie?". Daję sobie rękę uciąc, że gdy brała auto w leasing to wyrwała nawet 0,1% byle mniej zapłacić. I nie było żadnych problemów, by przedstawić dealerowi odpowiednie dokumenty. Jak się chce, to się zrobi. Ci co mogli,,potrafili, a przede wszystkim CHCIELI już dawno złożyli kompletne dokumenty. Gdzie jest problem? Czy mam wyżalić się na łamach DW, że w Polsce nie da się wyrobić podpisu bez dostarczonego osobiście zdjęcia? Jeszcze gorzej, bo odbiór owego dokumentu jest możliwy jedynie osobiście i tylko w placówce, w której został złożony wniosek?! I to jest prawdziwy problem! Ale jak ktoś chce to go sobie wyrobi i... odbierze za rok lub dwa przy kolejnej wizycie ;)
Normalnie znaleźli dziołchę niczym ta sędzina co niewiedziała nic o kółeczku. Zakres informacji jest znacznie większy, bo i znacznie większa jest kasa do rozdysponowania, którą o dziwo nie są w stanie pozyskać "lemingowe" towarzystwo. Szok? Trzeba podać saldo z kont dla poszczególnych miesięcy?! Ba! Pochwalić się najmem, czy kredytem?! Ale baaariera. Noż, nie do przebycia!!! Aż chce się spytać tę panią pseudo przedsiębiorce oraz redakcje DW: "Głupca szukacie, czy o drogę pytacie?". Daję sobie rękę uciąc, że gdy brała auto... rozwiń
Avatar
hist / 20 czerwca 2020 r. o 16:46
-38
Rząd udziela pomocy sprawnie, ale "przypadkiem" zawsze wszystko się psuje, gdy coś zaczyna zależeć od prezydentów miast z PO. W tym przypadku też tak jest. To od prezydenta Żuka zależy jak bardzo rozbudowany jest ten konkretny wniosek i nie można zwalać wszystko na ustawy, bo urzędnicy dużo rzeczy mogą ustalać sami albo posługiwać się oświadczeniami. W interesie Po jest aby wszystko szlo jak najgorzej i aby w ten sposób więcej kasy zostało w budżecie miasta. W razie czego i tak winę zarzuci się na Pis, co jest przecież wkalkulowane politycznie, jak zawsze z resztą, z wielkim cynizmem.
Rząd udziela pomocy sprawnie, ale "przypadkiem" zawsze wszystko się psuje, gdy coś zaczyna zależeć od prezydentów miast z PO. W tym przypadku też tak jest. To od prezydenta Żuka zależy jak bardzo rozbudowany jest ten konkretny wniosek i nie można zwalać wszystko na ustawy, bo urzędnicy dużo rzeczy mogą ustalać sami albo posługiwać się oświadczeniami. W interesie Po jest aby wszystko szlo jak najgorzej i aby w ten sposób więcej kasy zostało w budżecie miasta. W razie czego i tak winę zarzuci się na Pis, co jest przecież wkalkulowan... rozwiń
Avatar
LBN / 20 czerwca 2020 r. o 16:43
-35
Ja mam wrażenie ze wladze lublina stworzyly sobie prywatny folwark z grupką swoich zaufanych ludzi a reszta mieszkancow czy przedsiebiorcow to dla nich zwykly plebs i dojne krowy od podatkow. Usmiechy z plakatow padają jedynie miesiąc przed wyborami jak trzeba zaglosowac. Pozniej liczy sie tylko biznes i kasa dla swoich ludzi.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 20 czerwca 2020 r. o 15:59
-34
Jakoś ratusz potrafił zorganizować pomoc na dużą skalę dla deweloperów praktycznie bez żadnych formalności i to na długo przed coronawirusem. Można?
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 czerwca 2020 r. o 15:09
+26
Bo ta cała akcja rządu nie jest po to aby pomóc, a aby mówić że pomagają.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Syn doniósł policji na ojca. I zabrał mu kulczyki do samochodu

Lubelskie: Syn doniósł policji na ojca. I zabrał mu kulczyki do samochodu

19-latek uniemożliwił pijanemu ojcu jazdę samochodem. Nastolatek zabrał starszemu mężczyźnie kluczyki i zadzwonił na policję.

Wybory 2020. Niewielka różnica między Dudą i Trzaskowskim w drugiej turze
Sondaż

Wybory 2020. Niewielka różnica między Dudą i Trzaskowskim w drugiej turze

Andrzej Duda będzie miał niewielką przewagę nad Rafałem Trzaskowskim w drugiej turze wyborów prezydenckich. Do urn chce pójść ponad 65 proc. badanych - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Przypomnijmy, że głowę państwa wybierzemy w najbliższą niedzielę, 12 lipca.

Książka o historii Sparty Rejowiec Fabryczny już w sprzedaży

Książka o historii Sparty Rejowiec Fabryczny już w sprzedaży

Sparta Rejowiec Fabryczny doczekała się publikacji na temat swojej historii. Kibice i sympatycy mogą zakupić w klubie zawierającą ponad 200 zdjęć książkę.

Fałszywe wyniki testów na COVID-19? „Dużo zależy od metody pobrania wymazu”
film

Fałszywe wyniki testów na COVID-19? „Dużo zależy od metody pobrania wymazu”

Na kwarantannie przebywa w Polsce ponad 83 tysiące osób. Dla każdego z nich, końcem przymusowego pobytu w domu jest podwójny negatywny wynik testu. Niestety, część z nich daje fałszywe wyniki. Dlaczego?

Spływ kajakowy po rzece Wieprz
16 lipca 2020, 9:00

Spływ kajakowy po rzece Wieprz

W ramach akcji "Aktywne Puławy" POK Dom Chemika i tamtejszy MOSiR zapraszają na spływ kajakowy po rzece Wieprz, który odbędzie się 18 lipca o godz. 9.

Wstydliwy problem w Kraśniku

Wstydliwy problem w Kraśniku

O budowę i przebudowę miejskich szaletów w Kraśniku dopytywali radni. Po raz kolejny. Tymczasem okazuje się, że sprawa zamkniętego sanitariatu przy ul. Olejnej nie jest taka prosta.

Zwijanie przewodu po grillowaniu zakończyło się tragedią

Zwijanie przewodu po grillowaniu zakończyło się tragedią

26-latek zwijał przewód po grillowaniu. Poraził go prąd. Pomimo reanimacji, mężczyzna nie przeżył.

Lubelska spółka oddaje miliony za respiratory

Lubelska spółka oddaje miliony za respiratory

Lubelska spółka E&K zwróciła 14 mln euro przedpłaty za niezrealizowane dostawy respiratorów – zapewnia Ministerstwo Zdrowia. W ubiegłym tygodniu resort odstąpił od części umowy z kontrowersyjną firmą.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 lipca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 lipca 2020 r.

Lubelskie: 14-latka zadzwoniła na numer alarmowy. Powiedziała, że została zgwałcona

Lubelskie: 14-latka zadzwoniła na numer alarmowy. Powiedziała, że została zgwałcona

Z uwagi na wiek, nieletnią przesłuchano przed sądem. Z relacji 14-letniej mieszkanki powiatu chełmskiego wynika, że została zgwałcona przez starszego, bo 24-letniego mężczyznę. Do zdarzenia miało dojść w ostatnich dniach czerwca.

500 zł za „Parafię z zasadami”. Jak razem z proboszczem zniknęła strona na Facebooku
Alarm 24

500 zł za „Parafię z zasadami”. Jak razem z proboszczem zniknęła strona na Facebooku

Strona parafii przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie na Facebooku zmieniła nie tylko nazwę, ale i właściciela. Kilkanaście dni przed odejściem proboszcza ks. Mirosława Matusznego została sprzedana.

Złotówka za gaz ma zostać w kieszeni. Co jeszcze potaniało od 1 lipca?

Złotówka za gaz ma zostać w kieszeni. Co jeszcze potaniało od 1 lipca?

Od 1 lipca taniej płacimy m.in. za gaz, pączki i pieluchy. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie wzrosły jeszcze ceny słodkich napojów.

Zmiany kadrowe w MOSiR Bystrzyca

Zmiany kadrowe w MOSiR Bystrzyca

Zmieniony został skład rady nadzorczej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”.

Dobry czas dla krwiopijców. Lublin nie będzie walczył z komarami

Dobry czas dla krwiopijców. Lublin nie będzie walczył z komarami

Nie będzie w tym roku oprysków przeciw komarom na publicznych terenach zielonych.

Puławy: Uczniom szykują zmiany przed szkołą

Puławy: Uczniom szykują zmiany przed szkołą

Teren przed Szkołą Podstawową nr 11 w Puławach w ciągu najbliższych miesięcy przejdzie metamorfozę. Przebudowana zostanie droga rowerowa, powstanie deptak, oświetlenie, a starą nawierzchnię z płyt zastąpi kostka. Za pobliskim przedszkolem zaplanowano plac zabaw.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.