Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 stycznia 2010 r.
18:10
Edytuj ten wpis

Burzliwe obrady i skejci na sesji rady miejskiej w Chełmie. Budżet uchwalony

0 71 A A

Oklaski na zawołanie, młodzież z transparentem i niewybredne okrzyki pod adresem opozycji. A ta i tak postawiła na swoim. Tak wyglądała sesja budżetowa w Chełmie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W przypadku tegorocznego budżetu dla Chełma sprawdziło się powiedzenie, że do trzech razy sztuka. Przy pierwszym podejściu opozycji udało się zdjąć z porządku głosowanie nad uchwałą budżetową. Kolejną sesję przerwali, a obrady odroczyli do czwartku. Ostatecznie budżet uchwaliło 13 radnych z PO–PiS, posiłkowanych przez jednego niezależnego. Pozostali nie głosowali. – Budżet jest zawsze kompromisem, a jego przyjęcie sukcesem – mówi Zbigniew Bajko, radny niezależny.

Innego zdania jest Agata Fisz, popierana przez lewicę prezydent miasta. – Teoretycznie po przyjęciu budżetu powinnam odetchnąć z ulgą – mówi. – Niestety, tak nie jest. Wykorzystując większość w radzie, opozycja przeforsowała budżet najgorszy z dotychczasowych. Uważam, że jest to bubel prawny. Wprowadzone przez radnych PO, PiS i Zbigniewa Bajkę poprawki mają charakter aspołeczny i godzą w interes miasta i jego mieszkańców.

Na nic zdały się też płomienne wystąpienia działaczy z politycznego zaplecza prezydent. Nie pomogły też oklaski publiczności ani wręczona ku przestrodze przewodniczącemu rady dziecinna taczka.

Opozycyjni radni, którzy uchwalili budżet są przekonani, że jest on tańszy, lepszy i uwzględnia większą liczbę inwestycji niż ten, który zaproponowała im prezydent. 50 swoich poprawek wnieśli do projektu na dzień przed sesją. Wszystkie przeforsowali. Co chcieli osiągnąć? – Zmniejszenie deficytu, zadłużenia miasta o ok. 3 mln i różnicy między dochodami i wydatkami o ok. 2 mln zł. A także uwzględnienie inwestycji wartych 1,3 mln zł, a zgłoszonych przez rady osiedli – wylicza Mirosław Czech, przewodniczący Klubu Radnych PiS.

Prezydent i radni z lewicy (Postaw na Chełm i Rozwój i Demokracja) oraz z PSL zarzucają opozycji, że na wniesienie poprawek miała czas od połowy listopada. Opozycja twierdzi, że była otwarta na merytoryczną dyskusję, ale nikt jej do niej nie zapraszał. Z kolei prezydent przekonuje, że ze strony opozycji do ostatniej chwili nie było takiej inicjatywy. Tak czy inaczej budżet jest faktem.

Komentarze 71

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bogda / 11 lutego 2010 o 21:22
0
urzędas napisał:
Może zakochana, ale coś w nim jest myślę, że nie będzie głupi i skundlić sie nie da aby do władzy iść na jesień.
Chociaż kto wie ludzie by w końcu na normalnego postawili ciekawe czy mu pozwolą - bo jak ktoś wyrośnie za wysoko
to w czapkę. Tak sie dzieje, już Kuśmierz nawojował i Bajko. Czech nie taki zadziorny ale brakuje mu zaplecza
na miarę Viktorii - jestem z nim. Aby sie za bardzo nie wsłuchiwał w wyrocznie BAJKO bo skończy jak on.



A ciekawe jak długo Czechowi i Kowalczukowi pozwolą się "kolegować", Grabczuk to jednym ruchem taką wspólnote może przerwać bo nad jednym i drugim ma władzę. Szkoda by chyba było bo i tandem ciekawy i trzynastego sierotę przygarneli. Zobaczę co zrobią z kinem, jak zaprzepaszczą dla SLD-owskiej tuby kampanijnej to sie na nich pogniewam chociaz jednego z nich lubię.



A ciekawe jak długo Czechowi i Kowalczukowi pozwolą się "kolegować", Grabczuk to jednym ruchem taką wspólnote może przerwać bo nad jednym i drugim ma władzę. Szkoda by chyba było bo i tandem ciekawy i trzynastego sierotę przygarneli. Zobaczę co zrobią z kinem, jak zaprzepaszczą dla SLD-owskiej tuby kampanijnej to sie na nich pogniewam chociaz jednego z nich lubię. rozwiń
Avatar
urzędas / 10 lutego 2010 o 22:42
0
Gość napisał:
Mądra kobieta z Ciebie Basetla


Może zakochana, ale coś w nim jest myślę, że nie będzie głupi i skundlić sie nie da aby do władzy iść na jesień.
Chociaż kto wie ludzie by w końcu na normalnego postawili ciekawe czy mu pozwolą - bo jak ktoś wyrośnie za wysoko
to w czapkę. Tak sie dzieje, już Kuśmierz nawojował i Bajko. Czech nie taki zadziorny ale brakuje mu zaplecza
na miarę Viktorii - jestem z nim. Aby sie za bardzo nie wsłuchiwał w wyrocznie BAJKO bo skończy jak on.


Może zakochana, ale coś w nim jest myślę, że nie będzie głupi i skundlić sie nie da aby do władzy iść na jesień.
Chociaż kto wie ludzie by w końcu na normalnego postawili ciekawe czy mu pozwolą - bo jak ktoś wyrośnie za wysoko
to w czapkę. Tak sie dzieje, już Kuśmierz nawojował i Bajko. Czech nie taki zadziorny ale brakuje mu zaplecza
na miarę Viktorii - jestem z nim. Aby sie za bardzo nie wsłuchiwał w wyrocznie BAJKO bo skończy jak on. rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2010 o 21:58
0
Mądra kobieta z Ciebie Basetla
Avatar
Basetla / 10 lutego 2010 o 21:32
0
~Marta~ napisał:
Aleś facet wyuczony i kulturalny myślę, że nie masz racji.
I nie pytaj się nikogo w tej sprawie bo sam jesteś radnym i widzę, że się Czecha boisz.
Na takiego będą głosować, nie martw się wróżę mu najlepszy wynik w tych wyborach.



No i co po ostatniej sesji ten co pisał źle o Czechu powinien ogon podwinąć.
Czech Jest normalny, spokojny i widać, że jakąś władzę napewno ma. Przekona sie o ty nie tylko ten mazurek
ale i etatowy doradca polityczny prezydentowej PREZESIO.
Jestem prawie na każdej sesjii i ja także stawiam na Czecha.



No i co po ostatniej sesji ten co pisał źle o Czechu powinien ogon podwinąć.
Czech Jest normalny, spokojny i widać, że jakąś władzę napewno ma. Przekona sie o ty nie tylko ten mazurek
ale i etatowy doradca polityczny prezydentowej PREZESIO.
Jestem prawie na każdej sesjii i ja także stawiam na Czecha. rozwiń
Avatar
nastka / 6 lutego 2010 o 15:05
0
"[quote name='Chelmianin' date='23.01.2010, 12:34:30' post='222416']
Widzę tutaj same wpisy partyjniaków...
A cała prawda jest taka ,że mieszkańcy Chełma wybiaraja prezydenta miasta odwrotnie co do tredów w Polsce.
jak polsce była lewica to w Chelmie wybrali kandydata z prawicy. a jak teraz jest prawica to wybrali kandydatkę z lewicy i jak tak dalej beda wybierali to Krasnystaw nas przegoni....
Rada dla Chełmian Wybierajcie takiego prezydenta który będzie mógł coś dla Chełma zrobic za pieniądze z Uni i Warszawy a nie tylko za KREDYTY !!!"



co ma piernik do wiatraka??? ;> Polska, a Chełm to różnica człowieku... trendy nie ma związku z tym co dla mieszkańców miasta dobre.
W Chełmie chyba jeszcze nigdy dotąd nie było takiego progressu, więc o czym Ty w ogóle mówisz?! Żeby ciągnąć pieniądze z Uni trzeba mieć swoje! a te 'swoje' trzeba skądś wziąć!

Rada dla Ciebie: z całym szacunkiem, ale OGARNIJ SIĘ!
"[quote name='Chelmianin' date='23.01.2010, 12:34:30' post='222416']
Widzę tutaj same wpisy partyjniaków...
A cała prawda jest taka ,że mieszkańcy Chełma wybiaraja prezydenta miasta odwrotnie co do tredów w Polsce.
jak polsce była lewica to w Chelmie wybrali kandydata z prawicy. a jak teraz jest prawica to wybrali kandydatkę z lewicy i jak tak dalej beda wybierali to Krasnystaw nas przegoni....
Rada dla Chełmian Wybierajcie takiego prezydenta który będzie mógł coś dla Chełma zrobic za pie... rozwiń
Avatar
nastka / 6 lutego 2010 o 14:59
0
"Radni POPIS-u zostaną nagrodzeni na jesieni przez wyborców. A niektóre wypowiedzi ich należy pamiętać - np. że remont ronda wiadukt- rejowiecka jest nam, mieszkańcom Chełma niepotrzebny!!!!"


nagrodzeni... HAHAHAHA to się ubawiłam!
Avatar
nastka / 6 lutego 2010 o 14:40
0
radny napisał:
Nareszcie ktoś sie odważył i wyszarpał schowane przez lewicowa prezydentkę w budżecie miasta pieniądze na różnego rodzaju zachcianki władzy.
Może gazety napiszą co takiego w końcu zrobili ( tylko prawde) na tej sesji. I jest ten budżet czy go nie ma? I niech sie jakiś radny ujawni niech głupa nie palą, że nie czytają tego. Piszcie prawdę jaka by nie była to plewy wyłapiemy.



po co się odzywasz skoro nawet nie wiesz czy "ten budżet" jest, czy go nie ma... żenada



po co się odzywasz skoro nawet nie wiesz czy "ten budżet" jest, czy go nie ma... żenada rozwiń
Avatar
nastka / 6 lutego 2010 o 14:33
0
~Aneta~ napisał:
Już nie pamiętacie jak za poprzedniej kadencji SLD zrobiło dziurę budżetową, jak się ich nie przypilnuje to znów przed wyborami zadłużą nas po uszy.. Cała Polska dawno już podziękowała SLD a tylko w takiej dziurze jak Chełm dalej się na nich stawia... wstyd.. Dobrze, że studiuję w Warszawie i tam na pewno zostanę..



To z Bogiem! Zostań w tej Warszawie i się nie wtrącaj w takim wypadku, a my będziemy walczyć o swoje miasto! Dziura budżetowa była, jest i będzie zawsze! takie czasy. A Pani Fisz rządzi znakomicie i dużo robi dla miasta i jego mieszkańców. Za to koalicja popis patrzy wyłącznie na swoją za przeproszeniem dupę i robi wszystko, żeby odciągnąć Prezydent od władzy. Koszmar!
Może i Polska podziękowała, ale tu mowa o naszej małej mieścinie i uwierz, że po i pis tutaj nie pomoże, a tylko pogorszy sytuację!
Młodzieży głosującej w Chełmie jest sporo! skateparku wam nie darujemy...



To z Bogiem! Zostań w tej Warszawie i się nie wtrącaj w takim wypadku, a my będziemy walczyć o swoje miasto! Dziura budżetowa była, jest i będzie zawsze! takie czasy. A Pani Fisz rządzi znakomicie i dużo robi dla miasta i jego mieszkańców. Za to koalicja popis patrzy wyłącznie na swoją za przeproszeniem dupę i robi wszystko, żeby odciągnąć Prezydent od władzy. Koszmar!
Może i Polska podziękowała, ale tu mowa o naszej małej mieścinie i uwierz, że po i pis tutaj nie pomoże, a tylko pogor... rozwiń
Avatar
~ona~ / 30 stycznia 2010 o 23:28
0
To się już pakuj.
Avatar
greg / 30 stycznia 2010 o 21:51
0
~Marta~ napisał:
Aleś facet wyuczony i kulturalny myślę, że nie masz racji.
I nie pytaj się nikogo w tej sprawie bo sam jesteś radnym i widzę, że się Czecha boisz.
Na takiego będą głosować, nie martw się wróżę mu najlepszy wynik w tych wyborach.


Przestańcie już pisać komuchy o sobie pochwały, bierzcie się do roboty radni to radni a władza ma rządzić i pracować. lepiej sie z kims zaprzyjaźnić niż psy na siebie wieszać. Ich jest 13 i chyba tak zostanie przecież jeszcze jakieś ustawy w mieście będą do uchwalenia i co będzie tak samo jak z tym budżetem. Ja bym sie pakował z tego magistratu albo zmądrzał.


Przestańcie już pisać komuchy o sobie pochwały, bierzcie się do roboty radni to radni a władza ma rządzić i pracować. lepiej sie z kims zaprzyjaźnić niż psy na siebie wieszać. Ich jest 13 i chyba tak zostanie przecież jeszcze jakieś ustawy w mieście będą do uchwalenia i co będzie tak samo jak z tym budżetem. Ja bym sie pakował z tego magistratu albo zmądrzał. rozwiń
Avatar
Bogda / 11 lutego 2010 o 21:22
0
urzędas napisał:
Może zakochana, ale coś w nim jest myślę, że nie będzie głupi i skundlić sie nie da aby do władzy iść na jesień.
Chociaż kto wie ludzie by w końcu na normalnego postawili ciekawe czy mu pozwolą - bo jak ktoś wyrośnie za wysoko
to w czapkę. Tak sie dzieje, już Kuśmierz nawojował i Bajko. Czech nie taki zadziorny ale brakuje mu zaplecza
na miarę Viktorii - jestem z nim. Aby sie za bardzo nie wsłuchiwał w wyrocznie BAJKO bo skończy jak on.



A ciekawe jak długo Czechowi i Kowalczukowi pozwolą się "kolegować", Grabczuk to jednym ruchem taką wspólnote może przerwać bo nad jednym i drugim ma władzę. Szkoda by chyba było bo i tandem ciekawy i trzynastego sierotę przygarneli. Zobaczę co zrobią z kinem, jak zaprzepaszczą dla SLD-owskiej tuby kampanijnej to sie na nich pogniewam chociaz jednego z nich lubię.



A ciekawe jak długo Czechowi i Kowalczukowi pozwolą się "kolegować", Grabczuk to jednym ruchem taką wspólnote może przerwać bo nad jednym i drugim ma władzę. Szkoda by chyba było bo i tandem ciekawy i trzynastego sierotę przygarneli. Zobaczę co zrobią z kinem, jak zaprzepaszczą dla SLD-owskiej tuby kampanijnej to sie na nich pogniewam chociaz jednego z nich lubię. rozwiń
Avatar
urzędas / 10 lutego 2010 o 22:42
0
Gość napisał:
Mądra kobieta z Ciebie Basetla


Może zakochana, ale coś w nim jest myślę, że nie będzie głupi i skundlić sie nie da aby do władzy iść na jesień.
Chociaż kto wie ludzie by w końcu na normalnego postawili ciekawe czy mu pozwolą - bo jak ktoś wyrośnie za wysoko
to w czapkę. Tak sie dzieje, już Kuśmierz nawojował i Bajko. Czech nie taki zadziorny ale brakuje mu zaplecza
na miarę Viktorii - jestem z nim. Aby sie za bardzo nie wsłuchiwał w wyrocznie BAJKO bo skończy jak on.


Może zakochana, ale coś w nim jest myślę, że nie będzie głupi i skundlić sie nie da aby do władzy iść na jesień.
Chociaż kto wie ludzie by w końcu na normalnego postawili ciekawe czy mu pozwolą - bo jak ktoś wyrośnie za wysoko
to w czapkę. Tak sie dzieje, już Kuśmierz nawojował i Bajko. Czech nie taki zadziorny ale brakuje mu zaplecza
na miarę Viktorii - jestem z nim. Aby sie za bardzo nie wsłuchiwał w wyrocznie BAJKO bo skończy jak on. rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2010 o 21:58
0
Mądra kobieta z Ciebie Basetla
Avatar
Basetla / 10 lutego 2010 o 21:32
0
~Marta~ napisał:
Aleś facet wyuczony i kulturalny myślę, że nie masz racji.
I nie pytaj się nikogo w tej sprawie bo sam jesteś radnym i widzę, że się Czecha boisz.
Na takiego będą głosować, nie martw się wróżę mu najlepszy wynik w tych wyborach.



No i co po ostatniej sesji ten co pisał źle o Czechu powinien ogon podwinąć.
Czech Jest normalny, spokojny i widać, że jakąś władzę napewno ma. Przekona sie o ty nie tylko ten mazurek
ale i etatowy doradca polityczny prezydentowej PREZESIO.
Jestem prawie na każdej sesjii i ja także stawiam na Czecha.



No i co po ostatniej sesji ten co pisał źle o Czechu powinien ogon podwinąć.
Czech Jest normalny, spokojny i widać, że jakąś władzę napewno ma. Przekona sie o ty nie tylko ten mazurek
ale i etatowy doradca polityczny prezydentowej PREZESIO.
Jestem prawie na każdej sesjii i ja także stawiam na Czecha. rozwiń
Avatar
nastka / 6 lutego 2010 o 15:05
0
"[quote name='Chelmianin' date='23.01.2010, 12:34:30' post='222416']
Widzę tutaj same wpisy partyjniaków...
A cała prawda jest taka ,że mieszkańcy Chełma wybiaraja prezydenta miasta odwrotnie co do tredów w Polsce.
jak polsce była lewica to w Chelmie wybrali kandydata z prawicy. a jak teraz jest prawica to wybrali kandydatkę z lewicy i jak tak dalej beda wybierali to Krasnystaw nas przegoni....
Rada dla Chełmian Wybierajcie takiego prezydenta który będzie mógł coś dla Chełma zrobic za pieniądze z Uni i Warszawy a nie tylko za KREDYTY !!!"



co ma piernik do wiatraka??? ;> Polska, a Chełm to różnica człowieku... trendy nie ma związku z tym co dla mieszkańców miasta dobre.
W Chełmie chyba jeszcze nigdy dotąd nie było takiego progressu, więc o czym Ty w ogóle mówisz?! Żeby ciągnąć pieniądze z Uni trzeba mieć swoje! a te 'swoje' trzeba skądś wziąć!

Rada dla Ciebie: z całym szacunkiem, ale OGARNIJ SIĘ!
"[quote name='Chelmianin' date='23.01.2010, 12:34:30' post='222416']
Widzę tutaj same wpisy partyjniaków...
A cała prawda jest taka ,że mieszkańcy Chełma wybiaraja prezydenta miasta odwrotnie co do tredów w Polsce.
jak polsce była lewica to w Chelmie wybrali kandydata z prawicy. a jak teraz jest prawica to wybrali kandydatkę z lewicy i jak tak dalej beda wybierali to Krasnystaw nas przegoni....
Rada dla Chełmian Wybierajcie takiego prezydenta który będzie mógł coś dla Chełma zrobic za pie... rozwiń
Avatar
nastka / 6 lutego 2010 o 14:59
0
"Radni POPIS-u zostaną nagrodzeni na jesieni przez wyborców. A niektóre wypowiedzi ich należy pamiętać - np. że remont ronda wiadukt- rejowiecka jest nam, mieszkańcom Chełma niepotrzebny!!!!"


nagrodzeni... HAHAHAHA to się ubawiłam!
Avatar
nastka / 6 lutego 2010 o 14:40
0
radny napisał:
Nareszcie ktoś sie odważył i wyszarpał schowane przez lewicowa prezydentkę w budżecie miasta pieniądze na różnego rodzaju zachcianki władzy.
Może gazety napiszą co takiego w końcu zrobili ( tylko prawde) na tej sesji. I jest ten budżet czy go nie ma? I niech sie jakiś radny ujawni niech głupa nie palą, że nie czytają tego. Piszcie prawdę jaka by nie była to plewy wyłapiemy.



po co się odzywasz skoro nawet nie wiesz czy "ten budżet" jest, czy go nie ma... żenada



po co się odzywasz skoro nawet nie wiesz czy "ten budżet" jest, czy go nie ma... żenada rozwiń
Avatar
nastka / 6 lutego 2010 o 14:33
0
~Aneta~ napisał:
Już nie pamiętacie jak za poprzedniej kadencji SLD zrobiło dziurę budżetową, jak się ich nie przypilnuje to znów przed wyborami zadłużą nas po uszy.. Cała Polska dawno już podziękowała SLD a tylko w takiej dziurze jak Chełm dalej się na nich stawia... wstyd.. Dobrze, że studiuję w Warszawie i tam na pewno zostanę..



To z Bogiem! Zostań w tej Warszawie i się nie wtrącaj w takim wypadku, a my będziemy walczyć o swoje miasto! Dziura budżetowa była, jest i będzie zawsze! takie czasy. A Pani Fisz rządzi znakomicie i dużo robi dla miasta i jego mieszkańców. Za to koalicja popis patrzy wyłącznie na swoją za przeproszeniem dupę i robi wszystko, żeby odciągnąć Prezydent od władzy. Koszmar!
Może i Polska podziękowała, ale tu mowa o naszej małej mieścinie i uwierz, że po i pis tutaj nie pomoże, a tylko pogorszy sytuację!
Młodzieży głosującej w Chełmie jest sporo! skateparku wam nie darujemy...



To z Bogiem! Zostań w tej Warszawie i się nie wtrącaj w takim wypadku, a my będziemy walczyć o swoje miasto! Dziura budżetowa była, jest i będzie zawsze! takie czasy. A Pani Fisz rządzi znakomicie i dużo robi dla miasta i jego mieszkańców. Za to koalicja popis patrzy wyłącznie na swoją za przeproszeniem dupę i robi wszystko, żeby odciągnąć Prezydent od władzy. Koszmar!
Może i Polska podziękowała, ale tu mowa o naszej małej mieścinie i uwierz, że po i pis tutaj nie pomoże, a tylko pogor... rozwiń
Avatar
~ona~ / 30 stycznia 2010 o 23:28
0
To się już pakuj.
Avatar
greg / 30 stycznia 2010 o 21:51
0
~Marta~ napisał:
Aleś facet wyuczony i kulturalny myślę, że nie masz racji.
I nie pytaj się nikogo w tej sprawie bo sam jesteś radnym i widzę, że się Czecha boisz.
Na takiego będą głosować, nie martw się wróżę mu najlepszy wynik w tych wyborach.


Przestańcie już pisać komuchy o sobie pochwały, bierzcie się do roboty radni to radni a władza ma rządzić i pracować. lepiej sie z kims zaprzyjaźnić niż psy na siebie wieszać. Ich jest 13 i chyba tak zostanie przecież jeszcze jakieś ustawy w mieście będą do uchwalenia i co będzie tak samo jak z tym budżetem. Ja bym sie pakował z tego magistratu albo zmądrzał.


Przestańcie już pisać komuchy o sobie pochwały, bierzcie się do roboty radni to radni a władza ma rządzić i pracować. lepiej sie z kims zaprzyjaźnić niż psy na siebie wieszać. Ich jest 13 i chyba tak zostanie przecież jeszcze jakieś ustawy w mieście będą do uchwalenia i co będzie tak samo jak z tym budżetem. Ja bym sie pakował z tego magistratu albo zmądrzał. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 71

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 0

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 0 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 6 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 2 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 7 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 11 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 12 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 9 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 2 4

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!