Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

23 sierpnia 2009 r.
19:13
Edytuj ten wpis

Chmielaki 2009: Doroczne święto jasnego z pianką już za nami

0 28 A A

W Chmielakach Krasnostawskich coś jest. Organizowane już od 39 lat jeszcze się nie znudziły. Mało tego, wciąż przyciągają rzesze ludzi z regionu i to takich, którzy nie tylko chcą się przy tej okazji napić piwa, ale pooddychać atmosferą tej jedynej w swoim rodzaju imprezy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W tym roku pogoda dopisała. Jedynie w niedzielę zabrakło słońca. Najważniejsze, że nie padało, jak to już w czasie tego Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów bywało. Słowem, organizatorzy, czyli Urząd Miasta Krasnystaw i Starostwo Powiatowe mają powody do zadowolenia.

Jeszcze niedawno chodziły słuchy, że browary tracą zainteresowanie krasnostawską imprezą. Nic podobnego. Na Chmielakach wystawiło swoje stoiska 11 browarów. W sumie goście mieli okazję popróbować kilkudziesięciu gatunków piwa nie tylko produkcji krajowej, ale też za sprawą zaprzyjaźnionego z Krasnymstawem producenta Pivovar Cerna Hora także czeskiego. W ramach Konsumenckiego Konkursu Piw jury przyznało 32 złote, srebrne i brązowe medale, natomiast Grand Prix 2009 piwu Konstancin Bardzo Mocny.

Z roku na rok coraz większą konkurencją dla oferty piwnej jest ta kulturalna i handlowa. Bywalcy Chmielaków nie wyobrażają sobie już tej imprezy bez udziału gwiazdy z pierwszej ligi estradowej. Tym razem był nią Grzegorz Markowski z zespołem Perfect, ale swoją widownię miała też Cygańska Biesiada, Coma czy Bayer Full. W imieniu organizatorów chciałoby się zatem powiedzieć, do zobaczenia za rok. 

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
black rider / 5 września 2009 o 20:18
0
Gdyby chmielaki odbywały się w tradycyjnym terminie byśmy na nie czekali jeszcze tydzień. Szkoda, że już jest po...
Avatar
uczestnik / 3 września 2009 o 12:20
0
black rider napisał:
Widzę, że cały temat krąży dookoła przeglądu kapel podwórkowych. Ale przecież chmielaki nie zaczynają i nie kończą się na tym wydarzeniu. Zwróćmy uwagę na super koncert "Chmiel rock" a szczególnie zespołu Rootwater, który dał młodym ludziom potężną dawkę dobrej muzyki i pozytywnej energii.
Grupa Coma też pokazała się z dobrej strony. Zespół Perfect w niedzielę też był dużym wydarzeniem. Kolejną atrakcją było nagrywanie reklamy dla browaru Perła, wieczorne dyskoteki pod browarami. Ale główną atrakcją jest wspólna zabawa ze znajomymi i nie tylko przy dobrym złocistym trunku.

Kapele podwórkowe to tylko mała część atrakcji, która jest skierowana raczej do tej starszej części uczestników chmielaków. Dla młodych ludzi nie jest to atrakcja dzięki, której to święto jest niepowtarzalne.



Tak jest wiele imprez godnych polecenia i każdy mógł coś dla siebie wybrać .A młodzież mogła się upić złocistym trunkiem , ale przy tym święcie wszystko uchodzi . I nawet młodzież śpiewała piosenki kapel podwórkowych



Tak jest wiele imprez godnych polecenia i każdy mógł coś dla siebie wybrać .A młodzież mogła się upić złocistym trunkiem , ale przy tym święcie wszystko uchodzi . I nawet młodzież śpiewała piosenki kapel podwórkowych rozwiń
Avatar
Gość / 3 września 2009 o 12:14
0
uczestnik napisał:
Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem. Mówiłem o organizacji Chmielaków. Byłem wielokrotnie na tej imprezie i organizacja w tym roku zawiodła. I właśnie co do tej organizacji wykazała swoje niezadowolenie kapela FAKIRY. A to, ze nie zdobyli nagrody to się nie obrazili, bo wiedzą, że są dobrzy w tym co robią i publiczności się to podoba. A Panią Dyrektor nie obrazili bo to nie oni pisali nt. organizacji i kapel tylko osoba, która od lat uczestniczy w tej zabawie. Więc nie rozumiem dlaczego czepiacie się FAKIRÓW, którzy na tym forum się nie wypowiadają. Jest to moje zdanie. Więc może przestańcie ich obrażać. Pani z Grupy Romana też. A tak swoją drogą to właśnie FAKIRY organizują największy w Polsce Festiwal Kapel Podwórkowych w Piotrkowie Trybunalskim ( w tym roku były 22 kapele) i zapraszają na niego m.in. Grupę Romana, do wspólnych koncertów też.

PS. Na zebraniu organizacyjnym nie byli (chociaż się wybierali) bo dostali telefon z informacją, o której występują.


Osoba która od lat uczestniczy w tej zabawie czyli organizacji Chmielaków mówi że nie zawiodła, bo zorganizowanie czegoś takiego to ogromne wyzwanie to nie Festiwal Kapel Podwórkowych w Piotrkowie ,to zapewne też wyzwanie nie neguję tego. Chmielaki to setki służb porządkowych i ludzi muszących pracować non stop ,że gdzieś zdarza się niedociągnięcia niestety nikt nie jest supermenem. ,, Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził..." Chmielakom towarzyszy wiele innych imprez , które też trzeba zorganizować i organizacja w tym roku również nie zawiodła .


Osoba która od lat uczestniczy w tej zabawie czyli organizacji Chmielaków mówi że nie zawiodła, bo zorganizowanie czegoś takiego to ogromne wyzwanie to nie Festiwal Kapel Podwórkowych w Piotrkowie ,to zapewne też wyzwanie nie neguję tego. Chmielaki to setki służb porządkowych i ludzi muszących pracować non stop ,że gdzieś zdarza się niedociągnięcia niestety nikt nie jest supermenem. ,, Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził..." Chmielakom towarzyszy wiele innych imprez , które też trzeba zorgan... rozwiń
Avatar
EMERYT / 1 września 2009 o 20:40
0
bobo63 napisał:
chmielaki 2009 to jedne z najbardziej udanych spokojnych i obsadzonych mocno imprezowo jakie pamiętam. Przed scena KDK naoglądałem się sporo fajnego folkloru, nasłuchałem pięknych kawałków orkiestry dętej(ech te sliczna saxofonistka) no i byłem na PERFECCIE. A że :gwiazdom" z kapel podwórkowych nie stworzono warunków jak dla Dody, no cóż - nie mamy w Krasnymstawie Mariota. Perfect miał nieduży namiocik i jakoś Markowski nie narzekał. Ten kto pisze, ze jest mniej browarów i że ceny za placowe poszły znacząco w górę niech najpierw sprawdzi stan faktyczny, a nie opisuje swoje sny i przypuszczenia. A Ty Maciek wal do filcharmonii, albo do Menchesteru na A-HA(grają 13 listopada) jak Ci nasz "odpust" nie odpowiada> Znalazł się światowiec co był najdalej w Piaskach na końskim targu. CO byś chciał? By zagrali Stonsi a po parku chodziła Mucha, Banderas, Wałęsa i Obama i rozdawali autografy. W głowie Ci się pier....li, bo sam w d,,pie byłes i g..o widziałeś
Joguś pierdyknij jeszcze ze dwa razy swój post i zacytuj biblie, zajmiesz więcej miejsc i będziesz bardziej widoczny.
Emeryt - jesli Ty tęsknisz za kolejkami za piwem i pchaniem sie na chama w kolejkach by dostać zywiec czy okocim to naprawdę system wartości CI się poprzestawiał. Napisz co prócz korowodu i tańca na stdionie bylo w tamtych chmielakach uroczego

Proste właśnie korowód, konie z Białki stare motory i impreza na stadionie to chmielaki, reszta to odpust, a zdobyć piwko to było cos lepiej smakowało, nie zrozumiesz boś kiep i ubliżasz ludziom.

Proste właśnie korowód, konie z Białki stare motory i impreza na stadionie to chmielaki, reszta to odpust, a zdobyć piwko to było cos lepiej smakowało, nie zrozumiesz boś kiep i ubliżasz ludziom. rozwiń
Avatar
black rider / 1 września 2009 o 14:59
0
Widzę, że cały temat krąży dookoła przeglądu kapel podwórkowych. Ale przecież chmielaki nie zaczynają i nie kończą się na tym wydarzeniu. Zwróćmy uwagę na super koncert "Chmiel rock" a szczególnie zespołu Rootwater, który dał młodym ludziom potężną dawkę dobrej muzyki i pozytywnej energii.
Grupa Coma też pokazała się z dobrej strony. Zespół Perfect w niedzielę też był dużym wydarzeniem. Kolejną atrakcją było nagrywanie reklamy dla browaru Perła, wieczorne dyskoteki pod browarami. Ale główną atrakcją jest wspólna zabawa ze znajomymi i nie tylko przy dobrym złocistym trunku.

Kapele podwórkowe to tylko mała część atrakcji, która jest skierowana raczej do tej starszej części uczestników chmielaków. Dla młodych ludzi nie jest to atrakcja dzięki, której to święto jest niepowtarzalne.
Widzę, że cały temat krąży dookoła przeglądu kapel podwórkowych. Ale przecież chmielaki nie zaczynają i nie kończą się na tym wydarzeniu. Zwróćmy uwagę na super koncert "Chmiel rock" a szczególnie zespołu Rootwater, który dał młodym ludziom potężną dawkę dobrej muzyki i pozytywnej energii.
Grupa Coma też pokazała się z dobrej strony. Zespół Perfect w niedzielę też był dużym wydarzeniem. Kolejną atrakcją było nagrywanie reklamy dla browaru Perła, wieczorne dyskoteki pod browarami. Ale główną atrakcją jest wspólna zabawa ze zn... rozwiń
Avatar
uczestnik / 1 września 2009 o 08:26
0
~gość~ napisał:
Racja Racja Racja też uważam że było super , każdy mógł znaleźć coś dla siebie, atrakcji nie brakowało, dla tych oczywiście którzy umieją się bawić, a ,,gwiazdom"" z kapel podwórkowych nie potrzeba warunków bo one zagrają i grały nawet na ulicy z radością i dla radości ludzi. Niezadowolenie okazała tylko jedna kapela Fakiry z Piotrkowa i zamiast obrażać panią Dyrektor organizatorkę niech poprostu nie przyjeżdżają . Może gdyby wygrali inaczej wyrażali by się o tym cudnym święcie w Krasnymstawie. Wszystkie inne kapele z radością i ochotą przyjmą zaproszenie na następny rok bo atmosfera Chmielaków jest cudowna .

Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem. Mówiłem o organizacji Chmielaków. Byłem wielokrotnie na tej imprezie i organizacja w tym roku zawiodła. I właśnie co do tej organizacji wykazała swoje niezadowolenie kapela FAKIRY. A to, ze nie zdobyli nagrody to się nie obrazili, bo wiedzą, że są dobrzy w tym co robią i publiczności się to podoba. A Panią Dyrektor nie obrazili bo to nie oni pisali nt. organizacji i kapel tylko osoba, która od lat uczestniczy w tej zabawie. Więc nie rozumiem dlaczego czepiacie się FAKIRÓW, którzy na tym forum się nie wypowiadają. Jest to moje zdanie. Więc może przestańcie ich obrażać. Pani z Grupy Romana też. A tak swoją drogą to właśnie FAKIRY organizują największy w Polsce Festiwal Kapel Podwórkowych w Piotrkowie Trybunalskim ( w tym roku były 22 kapele) i zapraszają na niego m.in. Grupę Romana, do wspólnych koncertów też.

PS. Na zebraniu organizacyjnym nie byli (chociaż się wybierali) bo dostali telefon z informacją, o której występują.

Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem. Mówiłem o organizacji Chmielaków. Byłem wielokrotnie na tej imprezie i organizacja w tym roku zawiodła. I właśnie co do tej organizacji wykazała swoje niezadowolenie kapela FAKIRY. A to, ze nie zdobyli nagrody to się nie obrazili, bo wiedzą, że są dobrzy w tym co robią i publiczności się to podoba. A Panią Dyrektor nie obrazili bo to nie oni pisali nt. organizacji i kapel tylko osoba, która od lat uczestniczy w tej zabawie. Więc nie rozumiem dlaczego czepiacie się FAKIRÓW, któr... rozwiń
Avatar
~gość~ / 31 sierpnia 2009 o 11:27
0
bobo63 napisał:
chmielaki 2009 to jedne z najbardziej udanych spokojnych i obsadzonych mocno imprezowo jakie pamiętam. Przed scena KDK naoglądałem się sporo fajnego folkloru, nasłuchałem pięknych kawałków orkiestry dętej(ech te sliczna saxofonistka) no i byłem na PERFECCIE. A że :gwiazdom" z kapel podwórkowych nie stworzono warunków jak dla Dody, no cóż - nie mamy w Krasnymstawie Mariota. Perfect miał nieduży namiocik i jakoś Markowski nie narzekał. Ten kto pisze, ze jest mniej browarów i że ceny za placowe poszły znacząco w górę niech najpierw sprawdzi stan faktyczny, a nie opisuje swoje sny i przypuszczenia. A Ty Maciek wal do filcharmonii, albo do Menchesteru na A-HA(grają 13 listopada) jak Ci nasz "odpust" nie odpowiada> Znalazł się światowiec co był najdalej w Piaskach na końskim targu. CO byś chciał? By zagrali Stonsi a po parku chodziła Mucha, Banderas, Wałęsa i Obama i rozdawali autografy. W głowie Ci się pier....li, bo sam w d,,pie byłes i g..o widziałeś
Joguś pierdyknij jeszcze ze dwa razy swój post i zacytuj biblie, zajmiesz więcej miejsc i będziesz bardziej widoczny.
Emeryt - jesli Ty tęsknisz za kolejkami za piwem i pchaniem sie na chama w kolejkach by dostać zywiec czy okocim to naprawdę system wartości CI się poprzestawiał. Napisz co prócz korowodu i tańca na stdionie bylo w tamtych chmielakach uroczego


Racja Racja Racja też uważam że było super , każdy mógł znaleźć coś dla siebie, atrakcji nie brakowało, dla tych oczywiście którzy umieją się bawić, a ,,gwiazdom"" z kapel podwórkowych nie potrzeba warunków bo one zagrają i grały nawet na ulicy z radością i dla radości ludzi. Niezadowolenie okazała tylko jedna kapela Fakiry z Piotrkowa i zamiast obrażać panią Dyrektor organizatorkę niech poprostu nie przyjeżdżają . Może gdyby wygrali inaczej wyrażali by się o tym cudnym święcie w Krasnymstawie. Wszystkie inne kapele z radością i ochotą przyjmą zaproszenie na następny rok bo atmosfera Chmielaków jest cudowna .


Racja Racja Racja też uważam że było super , każdy mógł znaleźć coś dla siebie, atrakcji nie brakowało, dla tych oczywiście którzy umieją się bawić, a ,,gwiazdom"" z kapel podwórkowych nie potrzeba warunków bo one zagrają i grały nawet na ulicy z radością i dla radości ludzi. Niezadowolenie okazała tylko jedna kapela Fakiry z Piotrkowa i zamiast obrażać panią Dyrektor organizatorkę niech poprostu nie przyjeżdżają . Może gdyby wygrali inaczej wyrażali by się o tym cudnym święcie w Krasnymstawie. Wszystkie ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2009 o 11:12
0
joguś napisał:
popieram popieram - a tak swoją drogą to ciekawe ilu sponsorów załatwiła p. Dyrektor KDK )

A tak do wiadomości Grupa Romana w Siennej podobała się publiczności o wiele bardziej niż Fakiry i to chyba w Siennej coś z nie tak z oceniającymi bo jedynym zastrzeżeniem własnie do tej grupy było że jest za głośno. Wcale się nie dziwię bo jury powinno siedzieć na końcu sali a nie tuż przy kolumnach nagłaśniających i po wysłuchaniu kilku kapel nic dziwnego że huczało im w głowie. Kapela występowała jako jedna z ostatnich.
I tak wiem co to muzyka podwórkowa , folklor miejski i to na pewno nie to co grają Fakiry choć przyznam że grają dobrze.
Sprawdziłam organizację w Krasnymstawie , kapele były powiadomione o zebraniu kierowników kapel na których była ustalana kolejność grania, niestety kierownik Fakirów nie pofatygował się na to zebranie, pomimo to kapela Fakiry miała szansę zagrać póżniej , kiedy już widownia była pełna, wiadomo że najtrudniej jest pierwszej kapeli. a jako pierwsza grała właśnie Grupa Romana i pomimo to zdobyła pierwsza nagrodę.
Niestety są dobrzy w tym co robią i dlatego powinniście się pogodzić z tym że będą zwyciężać.
I pomimo że w Krasnymstawie ,,były gorsze nagrody'' chyba nie dlatego zwyciężyli ? w Siennej ,,...były leprze nagrody...''czy dlatego zwyciężyły tam Fakiry ? Czy Fakiry grają dla nagród ? Myślę że kapele podwórkowe grają dla podtrzymania tradycji , grają by ocalić od zapomnienia stare piękne melodie,(nawet i te weselne), a tymi utworami które same komponują by promować swoje miasta miasteczka.....
i to chyba w Siennej coś z nie tak z oceniającymi bo jedynym zastrzeżeniem własnie do tej grupy było że jest za głośno. Wcale się nie dziwię bo jury powinno siedzieć na końcu sali a nie tuż przy kolumnach nagłaśniających i po wysłuchaniu kilku kapel nic dziwnego że huczało im w głowie. Kapela występowała jako jedna z ostatnich.
I tak wiem co to muzyka podwórkowa , folklor miejski i to na pewno nie to co grają Fakiry choć przyznam że grają dobrze.
Sprawdziłam organizację w Krasnymstawie , kapele były powiadomione o zebraniu kie... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2009 o 11:08
0
~gość~ napisał:
[size="4"]
A tak do wiadomości Grupa Romana w Siennej podobała się publiczności o wiele bardziej niż Fakiry i to chyba w Siennej coś z nie tak z oceniającymi bo jedynym zastrzeżeniem własnie do tej grupy było że jest za głośno. Wcale się nie dziwię bo jury powinno siedzieć na końcu sali a nie tuż przy kolumnach nagłaśniających i po wysłuchaniu kilku kapel nic dziwnego że huczało im w głowie. Kapela występowała jako jedna z ostatnich.
I tak wiem co to muzyka podwórkowa , folklor miejski i to na pewno nie to co grają Fakiry choć przyznam że grają dobrze.
Sprawdziłam organizację w Krasnymstawie , kapele były powiadomione o zebraniu kierowników kapel na których była ustalana kolejność grania, niestety kierownik Fakirów nie pofatygował się na to zebranie, pomimo to kapela Fakiry miała szansę zagrać póżniej , kiedy już widownia była pełna, wiadomo że najtrudniej jest pierwszej kapeli. a jako pierwsza grała właśnie Grupa Romana i pomimo to zdobyła pierwsza nagrodę.
Niestety są dobrzy w tym co robią i dlatego powinniście się pogodzić z tym że będą zwyciężać.
I pomimo że w Krasnymstawie ,,były gorsze nagrody'' chyba nie dlatego zwyciężyli ? w Siennej ,,...były leprze nagrody...''czy dlatego zwyciężyły tam Fakiry ? Czy Fakiry grają dla nagród ? Myślę że kapele podwórkowe grają dla podtrzymania tradycji , grają by ocalić od zapomnienia stare piękne melodie,(nawet i te weselne), a tymi utworami które same komponują by promować swoje miasta miasteczka.....
rozwiń
Avatar
~gość~ / 30 sierpnia 2009 o 10:50
0
uczestnik napisał:
Witam, właśnie wróciłem z Krasnegostawu. byłem uczestnikiem Przeglądu Kapel Podwórkowych i prawdę powiedziawszy wróciłem z wielkim niesmakiem. Jadąc do Krasnegostawu wyczytałem w regulaminie, iż celem przeglądu jest m.in. dostarczenie słuchaczom wiele dobrej zabawy, iż jury będzie oceniało kapele m.in. za opracowanie muzyczne, poziom warsztatu wykonawczego oraz ogólny wyraz artystyczny i humor sceniczny.
Po odczytaniu wyników, zastanowiłem się po co robi się takie przeglądy skoro to co jest napisane w regulaminie ma się tak do werdyktu jak przysłowiowa pięść do oka. Grupa Romana otrzymała pierwszą nagrodę. Dziwne, bowiem gra typowo weselno-biesiadną muzykę, która bardziej pasuje na przegląd kapel weselnych niż na podwórkowy. Nartomiast kapele: FAKIRY i PAKA z GRAJEWA nie zostały nagrodzone, chociaz to właśnie one tworzą czołówkę tych najlepszych kapel w Polsce. A że grają inaczej od Niedźwiadków czy Po prostu ? To co z tego , ale za to jak! I jaki mają świetny kontakt z publicznością, jakie taksty, a przede wszystkim jakie profesjonalne wykonanie. Jak podobno stwierdziła Pani dyrektor KDK - to nie jest muzyka podwórkowa. A co to jest muzyka podwórkowa, folklor miejski? Ona wie? Gratuluję takiej wiedzy bo dużo starsi wiekiem mędrcy i wykształceniem też mają zupełnie inne zdanie na ten temat. Pozostałe biorące udział w przeglądzie kapele to jedna wielka pomyłka.
Po co robi się takie przeglądy?
Mało tego, organizacja zawiodła. Organizatorzy w ogóle nie przejmowali się tym gdzie, która kapela śpi, czy ma co jeść, chociaż w regulaminie zapisano, że zapewnia się zakwaterowanie i wyżywienie. Niestety nic bardziej błędnego. Obiadu nie dostaliśmy bo nie było kartek. W KDK nam ich nie dali bo nie było odpowiedzialnej osoby, a jak już wieczorem je dostaliśmy to rano okazało się, że śniadania też nie dostaniemy bo w kuchni brakło jedzenia. Mało tego, organizatorzy z Panią Dyrektor KDK na czele nie wiedzieli w jakiej kolejności będą kapele występowały. Usłyszeliśmy: przyjdzcie na 15.00 i sami między sobą ustalcie kto za kim będzie występował!. Żenada.

Ps. A tak swoją drogą dla wiadomości Pani dyrektor KDK - na XXII Mazowieckich Spotkaniach Kapel Podwórkowych w Siennie (w niedzielę 23 sierpnia br.) I miejsce zdobyła Kapela FAKIRY, a Grupa Rmana dopiero trzecie. Mało tego nagrody też były lepsze niż w Krasntymstawie, a jaka organizacja!.
Pozdrawiam.
[size="4"]
A tak do wiadomości Grupa Romana w Siennej podobała się publiczności o wiele bardziej niż Fakiry i to chyba w Siennej coś z nie tak z oceniającymi bo jedynym zastrzeżeniem własnie do tej grupy było że jest za głośno. Wcale się nie dziwię bo jury powinno siedzieć na końcu sali a nie tuż przy kolumnach nagłaśniających i po wysłuchaniu kilku kapel nic dziwnego że huczało im w głowie. Kapela występowała jako jedna z ostatnich.
I tak wiem co to muzyka podwórkowa , folklor miejski i to na pewno nie to co grają Fakiry choć przyznam że grają dobrze.
Sprawdziłam organizację w Krasnymstawie , kapele były powiadomione o zebraniu kierowników kapel na których była ustalana kolejność grania, niestety kierownik Fakirów nie pofatygował się na to zebranie, pomimo to kapela Fakiry miała szansę zagrać póżniej , kiedy już widownia była pełna, wiadomo że najtrudniej jest pierwszej kapeli. a jako pierwsza grała właśnie Grupa Romana i pomimo to zdobyła pierwsza nagrodę.
Niestety są dobrzy w tym co robią i dlatego powinniście się pogodzić z tym że będą zwyciężać.
I pomimo że w Krasnymstawie ,,były gorsze nagrody'' chyba nie dlatego zwyciężyli ? w Siennej ,,...były leprze nagrody...''czy dlatego zwyciężyły tam Fakiry ? Czy Fakiry grają dla nagród ? Myślę że kapele podwórkowe grają dla podtrzymania tradycji , grają by ocalić od zapomnienia stare piękne melodie,(nawet i te weselne), a tymi utworami które same komponują by promować swoje miasta miasteczka.....
[size="4"]
A tak do wiadomości Grupa Romana w Siennej podobała się publiczności o wiele bardziej niż Fakiry i to chyba w Siennej coś z nie tak z oceniającymi bo jedynym zastrzeżeniem własnie do tej grupy było że jest za głośno. Wcale się nie dziwię bo jury powinno siedzieć na końcu sali a nie tuż przy kolumnach nagłaśniających i po wysłuchaniu kilku kapel nic dziwnego że huczało im w głowie. Kapela występowała jako jedna z ostatnich.
I tak wiem co to muzyka podwórkowa , folklor miejski i to na pewno nie t... rozwiń
Avatar
black rider / 5 września 2009 o 20:18
0
Gdyby chmielaki odbywały się w tradycyjnym terminie byśmy na nie czekali jeszcze tydzień. Szkoda, że już jest po...
Avatar
uczestnik / 3 września 2009 o 12:20
0
black rider napisał:
Widzę, że cały temat krąży dookoła przeglądu kapel podwórkowych. Ale przecież chmielaki nie zaczynają i nie kończą się na tym wydarzeniu. Zwróćmy uwagę na super koncert "Chmiel rock" a szczególnie zespołu Rootwater, który dał młodym ludziom potężną dawkę dobrej muzyki i pozytywnej energii.
Grupa Coma też pokazała się z dobrej strony. Zespół Perfect w niedzielę też był dużym wydarzeniem. Kolejną atrakcją było nagrywanie reklamy dla browaru Perła, wieczorne dyskoteki pod browarami. Ale główną atrakcją jest wspólna zabawa ze znajomymi i nie tylko przy dobrym złocistym trunku.

Kapele podwórkowe to tylko mała część atrakcji, która jest skierowana raczej do tej starszej części uczestników chmielaków. Dla młodych ludzi nie jest to atrakcja dzięki, której to święto jest niepowtarzalne.



Tak jest wiele imprez godnych polecenia i każdy mógł coś dla siebie wybrać .A młodzież mogła się upić złocistym trunkiem , ale przy tym święcie wszystko uchodzi . I nawet młodzież śpiewała piosenki kapel podwórkowych



Tak jest wiele imprez godnych polecenia i każdy mógł coś dla siebie wybrać .A młodzież mogła się upić złocistym trunkiem , ale przy tym święcie wszystko uchodzi . I nawet młodzież śpiewała piosenki kapel podwórkowych rozwiń
Avatar
Gość / 3 września 2009 o 12:14
0
uczestnik napisał:
Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem. Mówiłem o organizacji Chmielaków. Byłem wielokrotnie na tej imprezie i organizacja w tym roku zawiodła. I właśnie co do tej organizacji wykazała swoje niezadowolenie kapela FAKIRY. A to, ze nie zdobyli nagrody to się nie obrazili, bo wiedzą, że są dobrzy w tym co robią i publiczności się to podoba. A Panią Dyrektor nie obrazili bo to nie oni pisali nt. organizacji i kapel tylko osoba, która od lat uczestniczy w tej zabawie. Więc nie rozumiem dlaczego czepiacie się FAKIRÓW, którzy na tym forum się nie wypowiadają. Jest to moje zdanie. Więc może przestańcie ich obrażać. Pani z Grupy Romana też. A tak swoją drogą to właśnie FAKIRY organizują największy w Polsce Festiwal Kapel Podwórkowych w Piotrkowie Trybunalskim ( w tym roku były 22 kapele) i zapraszają na niego m.in. Grupę Romana, do wspólnych koncertów też.

PS. Na zebraniu organizacyjnym nie byli (chociaż się wybierali) bo dostali telefon z informacją, o której występują.


Osoba która od lat uczestniczy w tej zabawie czyli organizacji Chmielaków mówi że nie zawiodła, bo zorganizowanie czegoś takiego to ogromne wyzwanie to nie Festiwal Kapel Podwórkowych w Piotrkowie ,to zapewne też wyzwanie nie neguję tego. Chmielaki to setki służb porządkowych i ludzi muszących pracować non stop ,że gdzieś zdarza się niedociągnięcia niestety nikt nie jest supermenem. ,, Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził..." Chmielakom towarzyszy wiele innych imprez , które też trzeba zorganizować i organizacja w tym roku również nie zawiodła .


Osoba która od lat uczestniczy w tej zabawie czyli organizacji Chmielaków mówi że nie zawiodła, bo zorganizowanie czegoś takiego to ogromne wyzwanie to nie Festiwal Kapel Podwórkowych w Piotrkowie ,to zapewne też wyzwanie nie neguję tego. Chmielaki to setki służb porządkowych i ludzi muszących pracować non stop ,że gdzieś zdarza się niedociągnięcia niestety nikt nie jest supermenem. ,, Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził..." Chmielakom towarzyszy wiele innych imprez , które też trzeba zorgan... rozwiń
Avatar
EMERYT / 1 września 2009 o 20:40
0
bobo63 napisał:
chmielaki 2009 to jedne z najbardziej udanych spokojnych i obsadzonych mocno imprezowo jakie pamiętam. Przed scena KDK naoglądałem się sporo fajnego folkloru, nasłuchałem pięknych kawałków orkiestry dętej(ech te sliczna saxofonistka) no i byłem na PERFECCIE. A że :gwiazdom" z kapel podwórkowych nie stworzono warunków jak dla Dody, no cóż - nie mamy w Krasnymstawie Mariota. Perfect miał nieduży namiocik i jakoś Markowski nie narzekał. Ten kto pisze, ze jest mniej browarów i że ceny za placowe poszły znacząco w górę niech najpierw sprawdzi stan faktyczny, a nie opisuje swoje sny i przypuszczenia. A Ty Maciek wal do filcharmonii, albo do Menchesteru na A-HA(grają 13 listopada) jak Ci nasz "odpust" nie odpowiada> Znalazł się światowiec co był najdalej w Piaskach na końskim targu. CO byś chciał? By zagrali Stonsi a po parku chodziła Mucha, Banderas, Wałęsa i Obama i rozdawali autografy. W głowie Ci się pier....li, bo sam w d,,pie byłes i g..o widziałeś
Joguś pierdyknij jeszcze ze dwa razy swój post i zacytuj biblie, zajmiesz więcej miejsc i będziesz bardziej widoczny.
Emeryt - jesli Ty tęsknisz za kolejkami za piwem i pchaniem sie na chama w kolejkach by dostać zywiec czy okocim to naprawdę system wartości CI się poprzestawiał. Napisz co prócz korowodu i tańca na stdionie bylo w tamtych chmielakach uroczego

Proste właśnie korowód, konie z Białki stare motory i impreza na stadionie to chmielaki, reszta to odpust, a zdobyć piwko to było cos lepiej smakowało, nie zrozumiesz boś kiep i ubliżasz ludziom.

Proste właśnie korowód, konie z Białki stare motory i impreza na stadionie to chmielaki, reszta to odpust, a zdobyć piwko to było cos lepiej smakowało, nie zrozumiesz boś kiep i ubliżasz ludziom. rozwiń
Avatar
black rider / 1 września 2009 o 14:59
0
Widzę, że cały temat krąży dookoła przeglądu kapel podwórkowych. Ale przecież chmielaki nie zaczynają i nie kończą się na tym wydarzeniu. Zwróćmy uwagę na super koncert "Chmiel rock" a szczególnie zespołu Rootwater, który dał młodym ludziom potężną dawkę dobrej muzyki i pozytywnej energii.
Grupa Coma też pokazała się z dobrej strony. Zespół Perfect w niedzielę też był dużym wydarzeniem. Kolejną atrakcją było nagrywanie reklamy dla browaru Perła, wieczorne dyskoteki pod browarami. Ale główną atrakcją jest wspólna zabawa ze znajomymi i nie tylko przy dobrym złocistym trunku.

Kapele podwórkowe to tylko mała część atrakcji, która jest skierowana raczej do tej starszej części uczestników chmielaków. Dla młodych ludzi nie jest to atrakcja dzięki, której to święto jest niepowtarzalne.
Widzę, że cały temat krąży dookoła przeglądu kapel podwórkowych. Ale przecież chmielaki nie zaczynają i nie kończą się na tym wydarzeniu. Zwróćmy uwagę na super koncert "Chmiel rock" a szczególnie zespołu Rootwater, który dał młodym ludziom potężną dawkę dobrej muzyki i pozytywnej energii.
Grupa Coma też pokazała się z dobrej strony. Zespół Perfect w niedzielę też był dużym wydarzeniem. Kolejną atrakcją było nagrywanie reklamy dla browaru Perła, wieczorne dyskoteki pod browarami. Ale główną atrakcją jest wspólna zabawa ze zn... rozwiń
Avatar
uczestnik / 1 września 2009 o 08:26
0
~gość~ napisał:
Racja Racja Racja też uważam że było super , każdy mógł znaleźć coś dla siebie, atrakcji nie brakowało, dla tych oczywiście którzy umieją się bawić, a ,,gwiazdom"" z kapel podwórkowych nie potrzeba warunków bo one zagrają i grały nawet na ulicy z radością i dla radości ludzi. Niezadowolenie okazała tylko jedna kapela Fakiry z Piotrkowa i zamiast obrażać panią Dyrektor organizatorkę niech poprostu nie przyjeżdżają . Może gdyby wygrali inaczej wyrażali by się o tym cudnym święcie w Krasnymstawie. Wszystkie inne kapele z radością i ochotą przyjmą zaproszenie na następny rok bo atmosfera Chmielaków jest cudowna .

Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem. Mówiłem o organizacji Chmielaków. Byłem wielokrotnie na tej imprezie i organizacja w tym roku zawiodła. I właśnie co do tej organizacji wykazała swoje niezadowolenie kapela FAKIRY. A to, ze nie zdobyli nagrody to się nie obrazili, bo wiedzą, że są dobrzy w tym co robią i publiczności się to podoba. A Panią Dyrektor nie obrazili bo to nie oni pisali nt. organizacji i kapel tylko osoba, która od lat uczestniczy w tej zabawie. Więc nie rozumiem dlaczego czepiacie się FAKIRÓW, którzy na tym forum się nie wypowiadają. Jest to moje zdanie. Więc może przestańcie ich obrażać. Pani z Grupy Romana też. A tak swoją drogą to właśnie FAKIRY organizują największy w Polsce Festiwal Kapel Podwórkowych w Piotrkowie Trybunalskim ( w tym roku były 22 kapele) i zapraszają na niego m.in. Grupę Romana, do wspólnych koncertów też.

PS. Na zebraniu organizacyjnym nie byli (chociaż się wybierali) bo dostali telefon z informacją, o której występują.

Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem. Mówiłem o organizacji Chmielaków. Byłem wielokrotnie na tej imprezie i organizacja w tym roku zawiodła. I właśnie co do tej organizacji wykazała swoje niezadowolenie kapela FAKIRY. A to, ze nie zdobyli nagrody to się nie obrazili, bo wiedzą, że są dobrzy w tym co robią i publiczności się to podoba. A Panią Dyrektor nie obrazili bo to nie oni pisali nt. organizacji i kapel tylko osoba, która od lat uczestniczy w tej zabawie. Więc nie rozumiem dlaczego czepiacie się FAKIRÓW, któr... rozwiń
Avatar
~gość~ / 31 sierpnia 2009 o 11:27
0
bobo63 napisał:
chmielaki 2009 to jedne z najbardziej udanych spokojnych i obsadzonych mocno imprezowo jakie pamiętam. Przed scena KDK naoglądałem się sporo fajnego folkloru, nasłuchałem pięknych kawałków orkiestry dętej(ech te sliczna saxofonistka) no i byłem na PERFECCIE. A że :gwiazdom" z kapel podwórkowych nie stworzono warunków jak dla Dody, no cóż - nie mamy w Krasnymstawie Mariota. Perfect miał nieduży namiocik i jakoś Markowski nie narzekał. Ten kto pisze, ze jest mniej browarów i że ceny za placowe poszły znacząco w górę niech najpierw sprawdzi stan faktyczny, a nie opisuje swoje sny i przypuszczenia. A Ty Maciek wal do filcharmonii, albo do Menchesteru na A-HA(grają 13 listopada) jak Ci nasz "odpust" nie odpowiada> Znalazł się światowiec co był najdalej w Piaskach na końskim targu. CO byś chciał? By zagrali Stonsi a po parku chodziła Mucha, Banderas, Wałęsa i Obama i rozdawali autografy. W głowie Ci się pier....li, bo sam w d,,pie byłes i g..o widziałeś
Joguś pierdyknij jeszcze ze dwa razy swój post i zacytuj biblie, zajmiesz więcej miejsc i będziesz bardziej widoczny.
Emeryt - jesli Ty tęsknisz za kolejkami za piwem i pchaniem sie na chama w kolejkach by dostać zywiec czy okocim to naprawdę system wartości CI się poprzestawiał. Napisz co prócz korowodu i tańca na stdionie bylo w tamtych chmielakach uroczego


Racja Racja Racja też uważam że było super , każdy mógł znaleźć coś dla siebie, atrakcji nie brakowało, dla tych oczywiście którzy umieją się bawić, a ,,gwiazdom"" z kapel podwórkowych nie potrzeba warunków bo one zagrają i grały nawet na ulicy z radością i dla radości ludzi. Niezadowolenie okazała tylko jedna kapela Fakiry z Piotrkowa i zamiast obrażać panią Dyrektor organizatorkę niech poprostu nie przyjeżdżają . Może gdyby wygrali inaczej wyrażali by się o tym cudnym święcie w Krasnymstawie. Wszystkie inne kapele z radością i ochotą przyjmą zaproszenie na następny rok bo atmosfera Chmielaków jest cudowna .


Racja Racja Racja też uważam że było super , każdy mógł znaleźć coś dla siebie, atrakcji nie brakowało, dla tych oczywiście którzy umieją się bawić, a ,,gwiazdom"" z kapel podwórkowych nie potrzeba warunków bo one zagrają i grały nawet na ulicy z radością i dla radości ludzi. Niezadowolenie okazała tylko jedna kapela Fakiry z Piotrkowa i zamiast obrażać panią Dyrektor organizatorkę niech poprostu nie przyjeżdżają . Może gdyby wygrali inaczej wyrażali by się o tym cudnym święcie w Krasnymstawie. Wszystkie ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2009 o 11:12
0
joguś napisał:
popieram popieram - a tak swoją drogą to ciekawe ilu sponsorów załatwiła p. Dyrektor KDK )

A tak do wiadomości Grupa Romana w Siennej podobała się publiczności o wiele bardziej niż Fakiry i to chyba w Siennej coś z nie tak z oceniającymi bo jedynym zastrzeżeniem własnie do tej grupy było że jest za głośno. Wcale się nie dziwię bo jury powinno siedzieć na końcu sali a nie tuż przy kolumnach nagłaśniających i po wysłuchaniu kilku kapel nic dziwnego że huczało im w głowie. Kapela występowała jako jedna z ostatnich.
I tak wiem co to muzyka podwórkowa , folklor miejski i to na pewno nie to co grają Fakiry choć przyznam że grają dobrze.
Sprawdziłam organizację w Krasnymstawie , kapele były powiadomione o zebraniu kierowników kapel na których była ustalana kolejność grania, niestety kierownik Fakirów nie pofatygował się na to zebranie, pomimo to kapela Fakiry miała szansę zagrać póżniej , kiedy już widownia była pełna, wiadomo że najtrudniej jest pierwszej kapeli. a jako pierwsza grała właśnie Grupa Romana i pomimo to zdobyła pierwsza nagrodę.
Niestety są dobrzy w tym co robią i dlatego powinniście się pogodzić z tym że będą zwyciężać.
I pomimo że w Krasnymstawie ,,były gorsze nagrody'' chyba nie dlatego zwyciężyli ? w Siennej ,,...były leprze nagrody...''czy dlatego zwyciężyły tam Fakiry ? Czy Fakiry grają dla nagród ? Myślę że kapele podwórkowe grają dla podtrzymania tradycji , grają by ocalić od zapomnienia stare piękne melodie,(nawet i te weselne), a tymi utworami które same komponują by promować swoje miasta miasteczka.....
i to chyba w Siennej coś z nie tak z oceniającymi bo jedynym zastrzeżeniem własnie do tej grupy było że jest za głośno. Wcale się nie dziwię bo jury powinno siedzieć na końcu sali a nie tuż przy kolumnach nagłaśniających i po wysłuchaniu kilku kapel nic dziwnego że huczało im w głowie. Kapela występowała jako jedna z ostatnich.
I tak wiem co to muzyka podwórkowa , folklor miejski i to na pewno nie to co grają Fakiry choć przyznam że grają dobrze.
Sprawdziłam organizację w Krasnymstawie , kapele były powiadomione o zebraniu kie... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2009 o 11:08
0
~gość~ napisał:
[size="4"]
A tak do wiadomości Grupa Romana w Siennej podobała się publiczności o wiele bardziej niż Fakiry i to chyba w Siennej coś z nie tak z oceniającymi bo jedynym zastrzeżeniem własnie do tej grupy było że jest za głośno. Wcale się nie dziwię bo jury powinno siedzieć na końcu sali a nie tuż przy kolumnach nagłaśniających i po wysłuchaniu kilku kapel nic dziwnego że huczało im w głowie. Kapela występowała jako jedna z ostatnich.
I tak wiem co to muzyka podwórkowa , folklor miejski i to na pewno nie to co grają Fakiry choć przyznam że grają dobrze.
Sprawdziłam organizację w Krasnymstawie , kapele były powiadomione o zebraniu kierowników kapel na których była ustalana kolejność grania, niestety kierownik Fakirów nie pofatygował się na to zebranie, pomimo to kapela Fakiry miała szansę zagrać póżniej , kiedy już widownia była pełna, wiadomo że najtrudniej jest pierwszej kapeli. a jako pierwsza grała właśnie Grupa Romana i pomimo to zdobyła pierwsza nagrodę.
Niestety są dobrzy w tym co robią i dlatego powinniście się pogodzić z tym że będą zwyciężać.
I pomimo że w Krasnymstawie ,,były gorsze nagrody'' chyba nie dlatego zwyciężyli ? w Siennej ,,...były leprze nagrody...''czy dlatego zwyciężyły tam Fakiry ? Czy Fakiry grają dla nagród ? Myślę że kapele podwórkowe grają dla podtrzymania tradycji , grają by ocalić od zapomnienia stare piękne melodie,(nawet i te weselne), a tymi utworami które same komponują by promować swoje miasta miasteczka.....
rozwiń
Avatar
~gość~ / 30 sierpnia 2009 o 10:50
0
uczestnik napisał:
Witam, właśnie wróciłem z Krasnegostawu. byłem uczestnikiem Przeglądu Kapel Podwórkowych i prawdę powiedziawszy wróciłem z wielkim niesmakiem. Jadąc do Krasnegostawu wyczytałem w regulaminie, iż celem przeglądu jest m.in. dostarczenie słuchaczom wiele dobrej zabawy, iż jury będzie oceniało kapele m.in. za opracowanie muzyczne, poziom warsztatu wykonawczego oraz ogólny wyraz artystyczny i humor sceniczny.
Po odczytaniu wyników, zastanowiłem się po co robi się takie przeglądy skoro to co jest napisane w regulaminie ma się tak do werdyktu jak przysłowiowa pięść do oka. Grupa Romana otrzymała pierwszą nagrodę. Dziwne, bowiem gra typowo weselno-biesiadną muzykę, która bardziej pasuje na przegląd kapel weselnych niż na podwórkowy. Nartomiast kapele: FAKIRY i PAKA z GRAJEWA nie zostały nagrodzone, chociaz to właśnie one tworzą czołówkę tych najlepszych kapel w Polsce. A że grają inaczej od Niedźwiadków czy Po prostu ? To co z tego , ale za to jak! I jaki mają świetny kontakt z publicznością, jakie taksty, a przede wszystkim jakie profesjonalne wykonanie. Jak podobno stwierdziła Pani dyrektor KDK - to nie jest muzyka podwórkowa. A co to jest muzyka podwórkowa, folklor miejski? Ona wie? Gratuluję takiej wiedzy bo dużo starsi wiekiem mędrcy i wykształceniem też mają zupełnie inne zdanie na ten temat. Pozostałe biorące udział w przeglądzie kapele to jedna wielka pomyłka.
Po co robi się takie przeglądy?
Mało tego, organizacja zawiodła. Organizatorzy w ogóle nie przejmowali się tym gdzie, która kapela śpi, czy ma co jeść, chociaż w regulaminie zapisano, że zapewnia się zakwaterowanie i wyżywienie. Niestety nic bardziej błędnego. Obiadu nie dostaliśmy bo nie było kartek. W KDK nam ich nie dali bo nie było odpowiedzialnej osoby, a jak już wieczorem je dostaliśmy to rano okazało się, że śniadania też nie dostaniemy bo w kuchni brakło jedzenia. Mało tego, organizatorzy z Panią Dyrektor KDK na czele nie wiedzieli w jakiej kolejności będą kapele występowały. Usłyszeliśmy: przyjdzcie na 15.00 i sami między sobą ustalcie kto za kim będzie występował!. Żenada.

Ps. A tak swoją drogą dla wiadomości Pani dyrektor KDK - na XXII Mazowieckich Spotkaniach Kapel Podwórkowych w Siennie (w niedzielę 23 sierpnia br.) I miejsce zdobyła Kapela FAKIRY, a Grupa Rmana dopiero trzecie. Mało tego nagrody też były lepsze niż w Krasntymstawie, a jaka organizacja!.
Pozdrawiam.
[size="4"]
A tak do wiadomości Grupa Romana w Siennej podobała się publiczności o wiele bardziej niż Fakiry i to chyba w Siennej coś z nie tak z oceniającymi bo jedynym zastrzeżeniem własnie do tej grupy było że jest za głośno. Wcale się nie dziwię bo jury powinno siedzieć na końcu sali a nie tuż przy kolumnach nagłaśniających i po wysłuchaniu kilku kapel nic dziwnego że huczało im w głowie. Kapela występowała jako jedna z ostatnich.
I tak wiem co to muzyka podwórkowa , folklor miejski i to na pewno nie to co grają Fakiry choć przyznam że grają dobrze.
Sprawdziłam organizację w Krasnymstawie , kapele były powiadomione o zebraniu kierowników kapel na których była ustalana kolejność grania, niestety kierownik Fakirów nie pofatygował się na to zebranie, pomimo to kapela Fakiry miała szansę zagrać póżniej , kiedy już widownia była pełna, wiadomo że najtrudniej jest pierwszej kapeli. a jako pierwsza grała właśnie Grupa Romana i pomimo to zdobyła pierwsza nagrodę.
Niestety są dobrzy w tym co robią i dlatego powinniście się pogodzić z tym że będą zwyciężać.
I pomimo że w Krasnymstawie ,,były gorsze nagrody'' chyba nie dlatego zwyciężyli ? w Siennej ,,...były leprze nagrody...''czy dlatego zwyciężyły tam Fakiry ? Czy Fakiry grają dla nagród ? Myślę że kapele podwórkowe grają dla podtrzymania tradycji , grają by ocalić od zapomnienia stare piękne melodie,(nawet i te weselne), a tymi utworami które same komponują by promować swoje miasta miasteczka.....
[size="4"]
A tak do wiadomości Grupa Romana w Siennej podobała się publiczności o wiele bardziej niż Fakiry i to chyba w Siennej coś z nie tak z oceniającymi bo jedynym zastrzeżeniem własnie do tej grupy było że jest za głośno. Wcale się nie dziwię bo jury powinno siedzieć na końcu sali a nie tuż przy kolumnach nagłaśniających i po wysłuchaniu kilku kapel nic dziwnego że huczało im w głowie. Kapela występowała jako jedna z ostatnich.
I tak wiem co to muzyka podwórkowa , folklor miejski i to na pewno nie t... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów 0 0

Nielegalne papierosy o wartości niemal 600 tysięcy złotych skonfiskowali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali towar na przejściu granicznym z Białorusią w Terespolu.

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów
film

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów 24 1

Naruciak - znany youtuber i gracz w sobotę spotka się z fanami w Tarasach Zamkowych.

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie
18 listopada 2018, 12:00

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 18 listopada o godz. 12 w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie na terenie sektora Miasteczko (ratuszu z Głuska) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Doroty Miącz.

Kupujesz mieszkanie? Nie daj się oszukać

Kupujesz mieszkanie? Nie daj się oszukać 0 1

Osoby kupujące mieszkanie na rynku wtórnym narażone są na zupełnie inne zagrożenia niż ci, którzy zdecydowali się na lokal od dewelopera. Zwracamy uwagę na te najważniejsze.

Ominęła zapory i wjechała w pociąg na przejeździe. Tłumaczyła, że "samochód jej nie hamował"
galeria

Ominęła zapory i wjechała w pociąg na przejeździe. Tłumaczyła, że "samochód jej nie hamował" 0 3

30-latka z Łukowa kierując mercedesem uderzyła w 30 wagon pociągu towarowego. Kobieta chwilę wcześniej ominęła stojący przed przejazdem samochód oraz „opuszczoną” półzaporę.

Bialskie Dni bez Długów. Bezpłatne porady dla zadłużonych

Bialskie Dni bez Długów. Bezpłatne porady dla zadłużonych 2 1

Trzy dni bezpłatnych porad i konsultacji w zakresie zadłużenia. Tak będą wyglądać Bialskie Dni bez Długów, od 16 do 20 listopada.

Premiera monodramu "Potestad" w Chatce Żaka
18 listopada 2018, 17:00

Premiera monodramu "Potestad" w Chatce Żaka 0 0

Co Gdzie Kiedy. 18 listopada o godz. 17 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie miała miejsce polska premiera monodramu Eduardo Pavlovsky'ego Potestad.

Worek medali pływaków AZS UMCS Lublin w Łodzi

Worek medali pływaków AZS UMCS Lublin w Łodzi 1 1

Drugie w tym sezonie zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski zostały rozegrane w Łodzi. Znowu sporo powodów do zadowolenia mieli zawodnicy AZS UMCS Lublin, którzy w sumie stawali na podium aż 42 razy

Lublin: Ktoś wyrzucił meble na przystanek [zdjęcia]
galeria

Lublin: Ktoś wyrzucił meble na przystanek [zdjęcia] 6 11

Starymi meblami zagracony został dziś rano jeden z przystanków komunikacji miejskiej w lubelskiej dzielnicy Czuby. MPK przyznaje, że to nie pierwszy taki przypadek, bo ekipom sprzątającym przystanek trafił się nawet… sedes

Szpital w Rykach: Konkurs teraz, umowa od przyszłego roku

Szpital w Rykach: Konkurs teraz, umowa od przyszłego roku 0 0

Lubelski NFZ ogłosił konkurs na świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na terenie powiatu ryckiego. Oferty można składać do 26 listopada.

Planujesz wesele, bal, studniówkę? To wydarzenie jest dla Ciebie!
14 listopada 2018, 0:00
galeria

Planujesz wesele, bal, studniówkę? To wydarzenie jest dla Ciebie! 0

Suknie ślubne i wieczorowe, garnitury, kwiaty, obrączki i biżuteria, torty, dekoracje, zaproszenia, usługi foto, auta do ślubu – łącznie ponad 100 firm. To tylko fragment tego, co pojawi się na Targach ONA&ON – Ślub, Studniówka, Karnawał. Już 24-25 listopada hala Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) wypełni się po brzegi ślubnymi inspiracjami. Nie zabraknie też pokazów mody, konkursów z atrakcyjnymi nagrodami i specjalnych rabatów. To już 16. edycja wydarzenia.

Niósł wilk razy kilka… Okradała pasażerów autobusów i wpadła

Niósł wilk razy kilka… Okradała pasażerów autobusów i wpadła 0 1

Autobusy komunikacji miejskiej były jej terenem działania, w którym czuła się niezwykle swobodnie. 55-letnia kobieta wielokrotnie okradała pasażerów. W sumie, jej łupem padły przedmioty o łącznej wartości około 5,5 tysiąca złotych.

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Kto ma największe szanse?

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Kto ma największe szanse? 10 41

Za tydzień radni sejmiku województwa spotkają się już w nowym składzie, wybiorą marszałka. Kto ma największe szanse?

MKS Perła gra dzisiaj w Szczecinie

MKS Perła gra dzisiaj w Szczecinie 2 0

MKS Perła Lublin w środowy wieczór zmierzy się z SPR Pogoń Szczecin. Obie ekipy są nadal zamieszane w grę w europejskich pucharach

Nowe miejsce dla dzieci w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Nowe miejsce dla dzieci w centrum Lublina [zdjęcia] 2 0

Do Małego CSK nie jest łatwo trafić. Trzeba się dostać do budynku bocznym wejściem (od strony ul. Radziszewskiego). Pod schodami są drzwi, a za drzwiami urządzona przez IKEA przestrzeń. Jest zestaw małego kucharza, przestrzeń do rysowania, wygodne kanapy i hamaki. To tu będą odbywać się cykliczne warsztaty dla dzieci.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!