Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 lipca 2010 r.
14:49
Edytuj ten wpis

Chodnik przy skrzyżowaniu 11 Listopada i Ks. Brzóski wymaga remontu

0 10 A A

Na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada z ulicą Księdza S. Brzóski chodnik jest w skandalicznym stanie – alarmuje nasza Czytelniczka i prosi o interwencję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zły stan chodnika daje się we znaki przede wszystkim osobom starszym, niepełnosprawnym i matkom, które przez nierówności pchają wózki z dziećmi.

– Takim osobom naprawdę trudno przejść na drugą stronę – mówi Czytelniczka. – Podjechanie tam wózkiem pod krawężnik grozi wypadnięciem dziecka z wózka. A sytuacji nie ułatwia to, że na ulicy nie ma nawet wyrysowanych pasów. A przecież to jedno z bardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście. Łączy przejście graniczne w Dorohusku z drogą w kierunku Hrubieszowa. Czy naprawdę nic się nie da zrobić?

Zapewne remont nie jest czymś nieosiągalnym, ale żeby remontować potrzeba pieniędzy. A tych nie ma.

– Na pewno taki remont nie został zapisany w budżecie – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. – Gdyby znalazły się pieniądze można by wykonać w tym rejonie prace w ramach bieżącego utrzymania. Jeśli więc uda się znaleźć kilka tysięcy, bo prawdopodobnie właśnie tyle potrzeba, ze swojej strony zapewniam, że nie będzie problemów z poprawieniem chodnika i namalowaniem pasów.

Po decyzje w sprawie pieniędzy Tomasik odsyła do radnych. My porozmawialiśmy z jednym, tym z Dyrekcji Dolnej czyli Zbigniewem Bajko.

– Prawda jest taka, że w ciągu roku zawsze mogą wypaść nieprzewidziane potrzeby remontowe i pieniądze na to powinny być – mówi Bajko. – Dlatego prezydent powinien mieć podejście gospodarcze i wziąć takie sytuacje pod uwagę. Ja ze swojej strony na pewno podczas najbliższej sesji złożę interpelację w tej sprawie.

Chcieliśmy dopytać prezydent Agatę Fisz, jakiej odpowiedzi na taką interpelację może spodziewać się radny Bajko i zainteresowani mieszkańcy. Niestety nie udało nam się dziś z nią skontaktować. Do sprawy wrócimy.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maks / 26 lipca 2010 o 08:58
0
a na progi zwalniające to jest kasa i to wyrzucana w błoto. Wariaci na motorach omijają je bokiem a my łamiemy zawieszenia. W odległości 20 m dwie dziury, że koła odpadają.
Avatar
gs / 26 lipca 2010 o 06:08
0
[quote name='olo' date='21 lipiec 2010 - 16:24 ' timestamp='1279722254' post='318371']
Ale to właśnie m. in. pan Bajko głosował za tym, żeby pieniędzy z oszczędności po przetargach nie przeznaczać na bieżące utrzymanie dróg. Wstyd się do tego przyznać panie Bajko???
[/quote]
Bajko jak zwykle rżnie głupa!To radni opozycji zabrali pieniądze z utrzymania dróg!
Avatar
chełmianka_od_niedawna / 23 lipca 2010 o 18:42
0
Ogólnie na Dyrekcji nie robi się NIC!!!!!!! Szwoleżerów, Stephensona, Piłsudskiego- jezdnie i chodniki najgorsze w całym mieście. A przecież okolice Gmachu to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc.Wstyd jak obcy przyjeżdżają coś tam załatwiać(w urzędach gmachu rzecz jasna) i widzą taką ruinę wokoło.
Avatar
radny / 22 lipca 2010 o 10:25
0
Co wy tu piszecie różne pierdoły polityczno-samorządowe, art. jest o potrzebie remontu chodnika. Miejsc takich w Chełmie jest kilkaset - i jeden budżet ani jedna interpelacja radnego Bajko czy innego macieja nie załatwi. Szukacie sobie radni (tak RADNI bo to sami o sobie piszecie) poparcia dla niecnej teorii, że budżet jest do niczego ale to społeczeństwo go oceni raz w wyborach już na jesień a raz po wskaźnikach ekonom. dot. budżetu. Jeżeli coś się robi w mieście to chwała władzy idzie pod same niebiosa a jak ta władza nie potrafi sobie poradzić z problemem lub nie chce to hooop na budżet i jego autorów. Jeszcze trochę wytrzymamy.
Co wy tu piszecie różne pierdoły polityczno-samorządowe, art. jest o potrzebie remontu chodnika. Miejsc takich w Chełmie jest kilkaset - i jeden budżet ani jedna interpelacja radnego Bajko czy innego macieja nie załatwi. Szukacie sobie radni (tak RADNI bo to sami o sobie piszecie) poparcia dla niecnej teorii, że budżet jest do niczego ale to społeczeństwo go oceni raz w wyborach już na jesień a raz po wskaźnikach ekonom. dot. budżetu. Jeżeli coś się robi w mieście to chwała władzy idzie pod same niebiosa a jak ta władza nie potrafi sobie p... rozwiń
Avatar
koniu / 21 lipca 2010 o 22:22
0
Na Wiercińskiego i Bazylanach też w ogóle nie ma chodnika, samochody zapierdzielają co najmniej 60 km/h a piesi chodzą środkiem ulicy komedia, tylko czekać na poważny wypadek
Avatar
cyt / 21 lipca 2010 o 21:41
0
[quote name='kam' date='21 lipiec 2010 - 15:57 ' timestamp='1279720624' post='318365']
Powiem tak...za czasó panawania A Fisz w Chełmie naprawde duzo sie dZieje i robi.......mysle ze trzeba dac Im czas a wszytko powoli poukladaja.....bedzie dobzre
[/quote]
Tak załaszcza kiedy dostaje pieniądze od Grabczuka z Urzędu Marszałkowskiego. Na ten chodnik nie dał?
Avatar
mieszkaniec / 21 lipca 2010 o 20:28
0
zapraszam na Trześniowską! My tu w ogóle nie mamy chodnika... Na naszej ulicy można z powodzeniem kręcić horrory!
Avatar
demon / 21 lipca 2010 o 19:48
0
Pan Mirosław Czech - członek Komisji
Zgłosił wnioski formalne do projektu budżetu na 2010 rok.
Zmniejszenia wydatków gminy proponowanych w projekcie budżetu:
1) Dział 600 ?Transport i łączność? z kwoty 5.688.000 zł zdjąć 105.000 zł tj.:
a) rozdział 60016 ?Drogi publiczne gminne? :
? pozycja ?utrzymanie oznakowania pionowego i poziomego? z kwoty 80.000 zł zdjąć
kwotę 15.000 zł,
? pozycja ?roboty różne? z kwoty 30.000 zł zdjąć 10.000 zł,
? pozycja 1.2. ?remonty? z kwoty 450.000 zł zdjąć 30.000 zł
Rozdział 60017 - ?Drogi wewnętrzne?:
? wydatki jednostek budżetowych (remonty roboty różne) z kwoty 200.000 zł zdjąć
kwotę 50.000 zł.
2) Dział ?Gospodarka mieszkaniowa? z kwoty 2.004.500 zł zdjąć kwotę 150.000 zł
tj.:
a) Rozdział 70005 - ?Gospodarka gruntami i nieruchomościami?:
? pozycja ?szacowanie nieruchomości? z kwoty 135.000 zł zdjąć kwotę 50.000 zł,
? pozycja ?remonty bieżące zasobów komunalnych? z kwoty 1.000.000 zł zdjąć kwotę
100.000 zł.
rozdział 70095 ?Pozostała działalność ?zdjąć kwotę 6.000 zł zaplanowaną na
ogłoszenia prasowe dotyczące wynajmowania lokali użytkowych stanowiących
własność Miasta Chełm na czas oznaczony dłuższy niż 3 lata lub na czas
nieoznaczony
Uzasadnienie: Z przedstawionej informacji wynika, że realna kwota do
wydatkowania w roku 2010 to kwota ok. 1600 zł. Zmniejszenie wydatków o 6000 zł
nie wpłynie negatywnie na zaplanowane działania.
3) Dział 750 Administracja publiczna, rozdz. 75023 Urzędy gmin i miast w pozycji:
Protokół nr 60/10 z posiedzenia Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego RM Chełm z dnia 21.01.2010 r. 10/21
Remonty - zmniejszyć wydatek z 81.000 zł do poziomu planu na 2009 r tj. kwoty
50.000 zł.
Uzasadnienie: Proponowana kwota pokrywa planowane wydatki na rok budżetowy.
Oszczędności zmniejszają deficyt budżetowy.
4) Dział 710 ?Działalność usługowa? z kwoty 95.000 zł zdjąć kwotę 40.000 zł :
a) rozdział 71004 ? Plany zagospodarowania przestrzennego? :
? pozycja 1.1 ?wynagrodzenia i składki od nich naliczane z kwoty 40.000 zł zdjąć
kwotę 20.000 zł,
? pozycja 1.2 ?wydatki związane z realizacją ich statutowych zadań? z kwoty 43.000 zł
zdjąć kwotę 20.000 zł.
5) Dział 750 Administracja publiczna? z kwoty 13.209.445,01 zł zdjąć kwotę 90.000
zł tj.:
a) rozdział 75075 ?Promocja jednostek samorządu terytorialnego? :
? pozycja ?wydatki jednostek budżetowych? (1.1. wynagrodzenia i składki od nich
naliczane) z kwoty 67.437,09 zdjąć kwotę 10.000 zł,
? pozycja ?wydatki jednostek budżetowych? (1.2. wydatki związane z realizacją ich
statutowych zadań) z kwoty 527.928,92 zł zdjąć kwotę 80.000 zł.
6) Dział 851, rozdz. 85151 w pozycji:
Dotacje na zadania bieżące - zwiększyć kwotę z planowanych 150.000 zł do kwoty
520.000 zł,
w pozycji:
Rezerwy ? zmniejszając z kwoty 460.000 zł do kwoty 90.000 zł.
Uzasadnienie: Dotacja przekazana do Centrum Integracji Społecznej będzie
wykorzystana z większą korzyścią dla potrzebujących wsparcia.
7) Dział 854 ?Edukacyjna opieka wychowawcza?, rozdział 85495 ?Pozostała
działalność? zdjąć zaplanowane środki na prace remontowe w kwocie 812 726 zł,
Uzasadnienie: Efektem wniosku jest pozostawienie wydatków na poziomie roku
2009. Ze względu na fakt, iż w 2009 roku wydatkowano na remonty w placówkach
oświatowych kwotę ok. 2 000 000 zł oraz zaplanowanie w 2010 roku w dziale 801
kwoty ponad 2.200 tys. zł na remonty, a także ze względu na odmowę informacji
o szczegółowym przeznaczeniu środków, wydaje się uzasadnione skreślenie tej
kwoty z budżetu miasta. Proponowana zmiana zmniejszy deficyt budżetowy oraz
zaplanowane zadłużenie.
8) Dział 921, rozdz. 92109 w pozycji;
Protokół nr 60/10 z posiedzenia Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego RM Chełm z dnia 21.01.2010 r. 11/21
Wydatki związane z realizacją ich statutowych zadań - zmniejszyć o kwotę
200.000 zł. Pozycja zostaje wykreślona.
Uzasadnienie: Takiej pozycji nie było w projekcie budżetu na 2009 r. Brak
uzasadnienia dla takiego wydatku. Propozycja nie zmniejsza planowanej dotacji
w kwocie 1.750.000 zł. Oszczędności zmniejszają deficyt budżetowy.
9) Dział 700, rozdz. 70005 w pozycji:
Wykup gruntów przeznaczonych pod budowę Ośrodka sportów Zimowych
? zmniejszyć o 100.000 zł. Pozycja zostaje wykreślona.
Uzasadnienie: Inwestor prywatny otrzymał na korzystnych warunkach teren na
realizację przedsięwzięcia. Rozbudowa Ośrodka może odbywać się przy
wykorzystywaniu środków własnych dzierżawcy.
10) Dział 926, rozdz. 92695 w pozycji:
Pozostała działalność ? zmniejszyć wydatek o kwotę 100.000 zł. Pozycja zostaje
wykreślona.
Uzasadnienie: Budowa I etapu skate parku została zakończona. Młodzież bez
ograniczeń może korzystać z urządzenia. Do dalszej rozbudowy możemy wrócić przy
lepszej sytuacji budżetu miasta lub pozyskać środki ze źródeł zewnętrznych
11) Dział 600, rozdz. 60017 wpisać zadanie inwestycyjne:
Budowa dojazdu do budynków komunalnych wraz z parkingami (II etap przy ulicy
Kredowej ? na kwotę 300.000 zł.
Uzasadnienie: Zadanie winno być zrealizowane w 2009 roku z oszczędności po
przetargu na wykonanie I etapu. Wniosek w tej sprawie mieszkańcy Osiedla
wielokrotnie zgłaszali na zebraniach i w formie pism z podpisami do Prezydenta
Miasta.
12) Dział 900 ? ?Gospodarka komunalna i ochrona środowiska? z kwoty 4.886.800
zł zdjąć 190.000 zł tj.:
a) rozdział 90003 ?Oczyszczanie miast i wsi?:
? pozycja ?oczyszczanie miasta? z kwoty 600.000 zł zdjąć kwotę 100.000zł,
rozdział 90004 ?utrzymanie zieleni w miastach i gminach:
? pozycja ?utrzymanie zieleni na terenie miasta Chełm? z kwoty 500.000 zł zdjąć
kwotę 50.000 zł.
c) rozdział 90015 ?oświetlenie ulic, placów i dróg?
? pozycja ?konserwacja urządzeń oświetlenia ulicznego? z kwoty 930.000 zł zdjąć
kwotę 148.000 zł. Uzasadnienie: Skoro maleją wydatki na oświetlenie na rok 2010
Protokół nr 60/10 z posiedzenia Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego RM Chełm z dnia 21.01.2010 r. 12/21
zasadne jest pozostawienie kwoty na konserwację urządzeń oświetlenia ulicznego
na poziomie roku poprzedniego.
d) rozdział 90095 ??Pozostała działalność?:
? pozycja ?utrzymanie szaletów publicznych? z kwoty 40.000 zł zdjąć kwotę 20.000 zł,
? pozycja ?remonty bieżące infrastruktury komunalnej? z kwoty 100.000 zł zdjąć kwotę
20.000 zł.
? wykreślić projekt pod nazwą ?Zagospodarowanie doliny rzeki Uherki wraz ze
ścieżką rowerową w mieście Chełm? w kwocie 5 068 000 zł oraz skreślenie po
stronie wydatków w dziale 900 rozdział 90095 projektu jw. w kwocie 5 073 000 zł
Uzasadnienie: Zagospodarowanie doliny rzeki Uherki, przywoływane wielokrotnie
podczas tej kadencji okazuje się iluzorycznym zamierzeniem, które ma niewielkie
szanse powodzenia. Stąd zmniejszenie dochodów i wydatków na niebanalną kwotę
ponad 5 000 000 zł pozwoli na urealnienie sumy bilansującej budżet oraz zmniejszy
klasyczne puste pieniądze w budżecie, co z kolei pozwoli na większą kontrolę nad
wydawaniem publicznych pieniędzy.
13) Dział 926 ? ?Kultura fizyczna i sport ? z kwoty 3.340.000 zł zdjąć 120.000 zł tj.:
a) wykreślić w rozdziale 92604 Instytucje kultury fizycznej pozycję pod nazwą
?Zakup ciągnika? w kwocie 120 000 zł.
Uzasadnienie: Skreślenie zakupu ciągnika jest przykładem wycofywania z planu budżetu
wydatków zbędnych, co w sytuacji wysokiego długu publicznego miasta, pozwoli na
zmniejszenie deficytu oraz kwoty potencjalnych kredytów bankowych.
Pan Mirosław Czech - członek Komisji
Zgłosił wnioski formalne do projektu budżetu na 2010 rok.
Zmniejszenia wydatków gminy proponowanych w projekcie budżetu:
1) Dział 600 ?Transport i łączność? z kwoty 5.688.000 zł zdjąć 105.000 zł tj.:
a) rozdział 60016 ?Drogi publiczne gminne? :
? pozycja ?utrzymanie oznakowania pionowego i poziomego? z kwoty 80.000 zł zdjąć
kwotę 15.000 zł,
? pozycja ?roboty różne? z kwoty 30.000 zł zdjąć 10.000 zł,
? pozycja 1.2. ?remonty? z kwoty 450.000 zł zdjąć ... rozwiń
Avatar
olo / 21 lipca 2010 o 16:24
0
Ale to właśnie m. in. pan Bajko głosował za tym, żeby pieniędzy z oszczędności po przetargach nie przeznaczać na bieżące utrzymanie dróg. Wstyd się do tego przyznać panie Bajko???
Avatar
kam / 21 lipca 2010 o 15:57
0
Powiem tak...za czasó panawania A Fisz w Chełmie naprawde duzo sie dZieje i robi.......mysle ze trzeba dac Im czas a wszytko powoli poukladaja.....bedzie dobzre
Avatar
maks / 26 lipca 2010 o 08:58
0
a na progi zwalniające to jest kasa i to wyrzucana w błoto. Wariaci na motorach omijają je bokiem a my łamiemy zawieszenia. W odległości 20 m dwie dziury, że koła odpadają.
Avatar
gs / 26 lipca 2010 o 06:08
0
[quote name='olo' date='21 lipiec 2010 - 16:24 ' timestamp='1279722254' post='318371']
Ale to właśnie m. in. pan Bajko głosował za tym, żeby pieniędzy z oszczędności po przetargach nie przeznaczać na bieżące utrzymanie dróg. Wstyd się do tego przyznać panie Bajko???
[/quote]
Bajko jak zwykle rżnie głupa!To radni opozycji zabrali pieniądze z utrzymania dróg!
Avatar
chełmianka_od_niedawna / 23 lipca 2010 o 18:42
0
Ogólnie na Dyrekcji nie robi się NIC!!!!!!! Szwoleżerów, Stephensona, Piłsudskiego- jezdnie i chodniki najgorsze w całym mieście. A przecież okolice Gmachu to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc.Wstyd jak obcy przyjeżdżają coś tam załatwiać(w urzędach gmachu rzecz jasna) i widzą taką ruinę wokoło.
Avatar
radny / 22 lipca 2010 o 10:25
0
Co wy tu piszecie różne pierdoły polityczno-samorządowe, art. jest o potrzebie remontu chodnika. Miejsc takich w Chełmie jest kilkaset - i jeden budżet ani jedna interpelacja radnego Bajko czy innego macieja nie załatwi. Szukacie sobie radni (tak RADNI bo to sami o sobie piszecie) poparcia dla niecnej teorii, że budżet jest do niczego ale to społeczeństwo go oceni raz w wyborach już na jesień a raz po wskaźnikach ekonom. dot. budżetu. Jeżeli coś się robi w mieście to chwała władzy idzie pod same niebiosa a jak ta władza nie potrafi sobie poradzić z problemem lub nie chce to hooop na budżet i jego autorów. Jeszcze trochę wytrzymamy.
Co wy tu piszecie różne pierdoły polityczno-samorządowe, art. jest o potrzebie remontu chodnika. Miejsc takich w Chełmie jest kilkaset - i jeden budżet ani jedna interpelacja radnego Bajko czy innego macieja nie załatwi. Szukacie sobie radni (tak RADNI bo to sami o sobie piszecie) poparcia dla niecnej teorii, że budżet jest do niczego ale to społeczeństwo go oceni raz w wyborach już na jesień a raz po wskaźnikach ekonom. dot. budżetu. Jeżeli coś się robi w mieście to chwała władzy idzie pod same niebiosa a jak ta władza nie potrafi sobie p... rozwiń
Avatar
koniu / 21 lipca 2010 o 22:22
0
Na Wiercińskiego i Bazylanach też w ogóle nie ma chodnika, samochody zapierdzielają co najmniej 60 km/h a piesi chodzą środkiem ulicy komedia, tylko czekać na poważny wypadek
Avatar
cyt / 21 lipca 2010 o 21:41
0
[quote name='kam' date='21 lipiec 2010 - 15:57 ' timestamp='1279720624' post='318365']
Powiem tak...za czasó panawania A Fisz w Chełmie naprawde duzo sie dZieje i robi.......mysle ze trzeba dac Im czas a wszytko powoli poukladaja.....bedzie dobzre
[/quote]
Tak załaszcza kiedy dostaje pieniądze od Grabczuka z Urzędu Marszałkowskiego. Na ten chodnik nie dał?
Avatar
mieszkaniec / 21 lipca 2010 o 20:28
0
zapraszam na Trześniowską! My tu w ogóle nie mamy chodnika... Na naszej ulicy można z powodzeniem kręcić horrory!
Avatar
demon / 21 lipca 2010 o 19:48
0
Pan Mirosław Czech - członek Komisji
Zgłosił wnioski formalne do projektu budżetu na 2010 rok.
Zmniejszenia wydatków gminy proponowanych w projekcie budżetu:
1) Dział 600 ?Transport i łączność? z kwoty 5.688.000 zł zdjąć 105.000 zł tj.:
a) rozdział 60016 ?Drogi publiczne gminne? :
? pozycja ?utrzymanie oznakowania pionowego i poziomego? z kwoty 80.000 zł zdjąć
kwotę 15.000 zł,
? pozycja ?roboty różne? z kwoty 30.000 zł zdjąć 10.000 zł,
? pozycja 1.2. ?remonty? z kwoty 450.000 zł zdjąć 30.000 zł
Rozdział 60017 - ?Drogi wewnętrzne?:
? wydatki jednostek budżetowych (remonty roboty różne) z kwoty 200.000 zł zdjąć
kwotę 50.000 zł.
2) Dział ?Gospodarka mieszkaniowa? z kwoty 2.004.500 zł zdjąć kwotę 150.000 zł
tj.:
a) Rozdział 70005 - ?Gospodarka gruntami i nieruchomościami?:
? pozycja ?szacowanie nieruchomości? z kwoty 135.000 zł zdjąć kwotę 50.000 zł,
? pozycja ?remonty bieżące zasobów komunalnych? z kwoty 1.000.000 zł zdjąć kwotę
100.000 zł.
rozdział 70095 ?Pozostała działalność ?zdjąć kwotę 6.000 zł zaplanowaną na
ogłoszenia prasowe dotyczące wynajmowania lokali użytkowych stanowiących
własność Miasta Chełm na czas oznaczony dłuższy niż 3 lata lub na czas
nieoznaczony
Uzasadnienie: Z przedstawionej informacji wynika, że realna kwota do
wydatkowania w roku 2010 to kwota ok. 1600 zł. Zmniejszenie wydatków o 6000 zł
nie wpłynie negatywnie na zaplanowane działania.
3) Dział 750 Administracja publiczna, rozdz. 75023 Urzędy gmin i miast w pozycji:
Protokół nr 60/10 z posiedzenia Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego RM Chełm z dnia 21.01.2010 r. 10/21
Remonty - zmniejszyć wydatek z 81.000 zł do poziomu planu na 2009 r tj. kwoty
50.000 zł.
Uzasadnienie: Proponowana kwota pokrywa planowane wydatki na rok budżetowy.
Oszczędności zmniejszają deficyt budżetowy.
4) Dział 710 ?Działalność usługowa? z kwoty 95.000 zł zdjąć kwotę 40.000 zł :
a) rozdział 71004 ? Plany zagospodarowania przestrzennego? :
? pozycja 1.1 ?wynagrodzenia i składki od nich naliczane z kwoty 40.000 zł zdjąć
kwotę 20.000 zł,
? pozycja 1.2 ?wydatki związane z realizacją ich statutowych zadań? z kwoty 43.000 zł
zdjąć kwotę 20.000 zł.
5) Dział 750 Administracja publiczna? z kwoty 13.209.445,01 zł zdjąć kwotę 90.000
zł tj.:
a) rozdział 75075 ?Promocja jednostek samorządu terytorialnego? :
? pozycja ?wydatki jednostek budżetowych? (1.1. wynagrodzenia i składki od nich
naliczane) z kwoty 67.437,09 zdjąć kwotę 10.000 zł,
? pozycja ?wydatki jednostek budżetowych? (1.2. wydatki związane z realizacją ich
statutowych zadań) z kwoty 527.928,92 zł zdjąć kwotę 80.000 zł.
6) Dział 851, rozdz. 85151 w pozycji:
Dotacje na zadania bieżące - zwiększyć kwotę z planowanych 150.000 zł do kwoty
520.000 zł,
w pozycji:
Rezerwy ? zmniejszając z kwoty 460.000 zł do kwoty 90.000 zł.
Uzasadnienie: Dotacja przekazana do Centrum Integracji Społecznej będzie
wykorzystana z większą korzyścią dla potrzebujących wsparcia.
7) Dział 854 ?Edukacyjna opieka wychowawcza?, rozdział 85495 ?Pozostała
działalność? zdjąć zaplanowane środki na prace remontowe w kwocie 812 726 zł,
Uzasadnienie: Efektem wniosku jest pozostawienie wydatków na poziomie roku
2009. Ze względu na fakt, iż w 2009 roku wydatkowano na remonty w placówkach
oświatowych kwotę ok. 2 000 000 zł oraz zaplanowanie w 2010 roku w dziale 801
kwoty ponad 2.200 tys. zł na remonty, a także ze względu na odmowę informacji
o szczegółowym przeznaczeniu środków, wydaje się uzasadnione skreślenie tej
kwoty z budżetu miasta. Proponowana zmiana zmniejszy deficyt budżetowy oraz
zaplanowane zadłużenie.
8) Dział 921, rozdz. 92109 w pozycji;
Protokół nr 60/10 z posiedzenia Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego RM Chełm z dnia 21.01.2010 r. 11/21
Wydatki związane z realizacją ich statutowych zadań - zmniejszyć o kwotę
200.000 zł. Pozycja zostaje wykreślona.
Uzasadnienie: Takiej pozycji nie było w projekcie budżetu na 2009 r. Brak
uzasadnienia dla takiego wydatku. Propozycja nie zmniejsza planowanej dotacji
w kwocie 1.750.000 zł. Oszczędności zmniejszają deficyt budżetowy.
9) Dział 700, rozdz. 70005 w pozycji:
Wykup gruntów przeznaczonych pod budowę Ośrodka sportów Zimowych
? zmniejszyć o 100.000 zł. Pozycja zostaje wykreślona.
Uzasadnienie: Inwestor prywatny otrzymał na korzystnych warunkach teren na
realizację przedsięwzięcia. Rozbudowa Ośrodka może odbywać się przy
wykorzystywaniu środków własnych dzierżawcy.
10) Dział 926, rozdz. 92695 w pozycji:
Pozostała działalność ? zmniejszyć wydatek o kwotę 100.000 zł. Pozycja zostaje
wykreślona.
Uzasadnienie: Budowa I etapu skate parku została zakończona. Młodzież bez
ograniczeń może korzystać z urządzenia. Do dalszej rozbudowy możemy wrócić przy
lepszej sytuacji budżetu miasta lub pozyskać środki ze źródeł zewnętrznych
11) Dział 600, rozdz. 60017 wpisać zadanie inwestycyjne:
Budowa dojazdu do budynków komunalnych wraz z parkingami (II etap przy ulicy
Kredowej ? na kwotę 300.000 zł.
Uzasadnienie: Zadanie winno być zrealizowane w 2009 roku z oszczędności po
przetargu na wykonanie I etapu. Wniosek w tej sprawie mieszkańcy Osiedla
wielokrotnie zgłaszali na zebraniach i w formie pism z podpisami do Prezydenta
Miasta.
12) Dział 900 ? ?Gospodarka komunalna i ochrona środowiska? z kwoty 4.886.800
zł zdjąć 190.000 zł tj.:
a) rozdział 90003 ?Oczyszczanie miast i wsi?:
? pozycja ?oczyszczanie miasta? z kwoty 600.000 zł zdjąć kwotę 100.000zł,
rozdział 90004 ?utrzymanie zieleni w miastach i gminach:
? pozycja ?utrzymanie zieleni na terenie miasta Chełm? z kwoty 500.000 zł zdjąć
kwotę 50.000 zł.
c) rozdział 90015 ?oświetlenie ulic, placów i dróg?
? pozycja ?konserwacja urządzeń oświetlenia ulicznego? z kwoty 930.000 zł zdjąć
kwotę 148.000 zł. Uzasadnienie: Skoro maleją wydatki na oświetlenie na rok 2010
Protokół nr 60/10 z posiedzenia Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego RM Chełm z dnia 21.01.2010 r. 12/21
zasadne jest pozostawienie kwoty na konserwację urządzeń oświetlenia ulicznego
na poziomie roku poprzedniego.
d) rozdział 90095 ??Pozostała działalność?:
? pozycja ?utrzymanie szaletów publicznych? z kwoty 40.000 zł zdjąć kwotę 20.000 zł,
? pozycja ?remonty bieżące infrastruktury komunalnej? z kwoty 100.000 zł zdjąć kwotę
20.000 zł.
? wykreślić projekt pod nazwą ?Zagospodarowanie doliny rzeki Uherki wraz ze
ścieżką rowerową w mieście Chełm? w kwocie 5 068 000 zł oraz skreślenie po
stronie wydatków w dziale 900 rozdział 90095 projektu jw. w kwocie 5 073 000 zł
Uzasadnienie: Zagospodarowanie doliny rzeki Uherki, przywoływane wielokrotnie
podczas tej kadencji okazuje się iluzorycznym zamierzeniem, które ma niewielkie
szanse powodzenia. Stąd zmniejszenie dochodów i wydatków na niebanalną kwotę
ponad 5 000 000 zł pozwoli na urealnienie sumy bilansującej budżet oraz zmniejszy
klasyczne puste pieniądze w budżecie, co z kolei pozwoli na większą kontrolę nad
wydawaniem publicznych pieniędzy.
13) Dział 926 ? ?Kultura fizyczna i sport ? z kwoty 3.340.000 zł zdjąć 120.000 zł tj.:
a) wykreślić w rozdziale 92604 Instytucje kultury fizycznej pozycję pod nazwą
?Zakup ciągnika? w kwocie 120 000 zł.
Uzasadnienie: Skreślenie zakupu ciągnika jest przykładem wycofywania z planu budżetu
wydatków zbędnych, co w sytuacji wysokiego długu publicznego miasta, pozwoli na
zmniejszenie deficytu oraz kwoty potencjalnych kredytów bankowych.
Pan Mirosław Czech - członek Komisji
Zgłosił wnioski formalne do projektu budżetu na 2010 rok.
Zmniejszenia wydatków gminy proponowanych w projekcie budżetu:
1) Dział 600 ?Transport i łączność? z kwoty 5.688.000 zł zdjąć 105.000 zł tj.:
a) rozdział 60016 ?Drogi publiczne gminne? :
? pozycja ?utrzymanie oznakowania pionowego i poziomego? z kwoty 80.000 zł zdjąć
kwotę 15.000 zł,
? pozycja ?roboty różne? z kwoty 30.000 zł zdjąć 10.000 zł,
? pozycja 1.2. ?remonty? z kwoty 450.000 zł zdjąć ... rozwiń
Avatar
olo / 21 lipca 2010 o 16:24
0
Ale to właśnie m. in. pan Bajko głosował za tym, żeby pieniędzy z oszczędności po przetargach nie przeznaczać na bieżące utrzymanie dróg. Wstyd się do tego przyznać panie Bajko???
Avatar
kam / 21 lipca 2010 o 15:57
0
Powiem tak...za czasó panawania A Fisz w Chełmie naprawde duzo sie dZieje i robi.......mysle ze trzeba dac Im czas a wszytko powoli poukladaja.....bedzie dobzre
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 461 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!