Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

18 czerwca 2018 r.
10:24

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

0 25 A A

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O "dzikach spadających z nieba" pisze Super Tydzień Chełmski. Dziennikarze przytaczają plotki o dziku zawieszonym na wysokiej gałęzi na drzewie. Według myśliwych i rolników dzik wisiał tak wysoko, bo ktoś go zrzucił z samolotu lub helikoptera. A zrobić to mieli "wrogowie polskiej gospodarki".

Gazeta pisze, że nawet część miejscowych radnych jest przekonanych, że plotka o zrzuconych z powietrza zakażonych dzikach jest prawdziwa.

Agnieszka Lis, powiatowy lekarz weterynarii w Chełmie stanowczo jednak temu zaprzecza. – Pierwszy raz słyszę taką historię. Z samolotów była zrzucana jedynie szczepionka na lisy. Może gdzieś, kiedyś był taki przypadek, że na terenach zalewowych podniósł się poziom wody i ciało dzika zaczepiło się na o drzewo, tego nie wiem. U nas nikt takiego zdarzenia nie zgłosił – mówi Agnieszka Lis w rozmowie z Super Tygodniem Chełmskim.

Quiz: Czy zdałbyś egzamin na operatora drona?

Czy zdałbyś egzamin na operatora drona?

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DD / 19 czerwca 2018 o 06:01
+16
JEDNEGO WAŻNEGO SZCZEGÓŁU TU NIE PODANO ZE TE DZIKI BYLY CALE ZAMARZNIETE  I TO ZADNA BUJDA A LEKARZA POWIE CO MU KAZA ABY SIE HAJS ZGADZAŁ
Avatar
Gość / 22 lipca 2018 o 00:03
+14
To jest źródło Afrykańskiego Pomoru Świń. Podrzuca się zainfekowane wirusem dziki i... wybija rolnikom hodowle swiń. Tak się zarzyna polskie rolnictwo
Avatar
Polak / 3 lipca 2018 o 00:36
+11
Drodzy Rolnicy, uważajcie na kredyty. Wiem, że Unia Was kusi dopłatami, ale żeby się czasami nie okazało, że nie będziecie mieli z czego ich spłacić i ojcowizna pójdzie pod młotek komornika. 
Avatar
trm / 19 czerwca 2018 o 14:34
+10
czlowieku jak by to zrobil to juz bylby totalnie upupiony na wieki wiekow amen ze by gospodarstwo musial sprzedac tak by mu dowalili. opowiem ci historyjke od nas z regionu. gośc kosil w ubiegłym roku kombajnem i kombajnista zglosil zdechlego dzika bo podobno 200 zł za takie cos placa. przyjechali. KOMPAJN DO KWARANTANNY NA MIESIAC ( bo go przyhaczył)  kombajnista zwolniony bo pozbawil narzedzia pracy swojego pracodawce a w promieniu 5 km wybili ludziom  wszystkie swinie. Ten kombajnista stal sie wrogiem wszystkich wokół  i slusznie bo sie na dwie stówy polakomil. a dzik jak to dzik - niesmiertelny nie jest i jak i ludzie chory bywa.  A procedury sa antyludzkie
czlowieku jak by to zrobil to juz bylby totalnie upupiony na wieki wiekow amen ze by gospodarstwo musial sprzedac tak by mu dowalili. opowiem ci historyjke od nas z regionu. gośc kosil w ubiegłym roku kombajnem i kombajnista zglosil zdechlego dzika bo podobno 200 zł za takie cos placa. przyjechali. KOMPAJN DO KWARANTANNY NA MIESIAC ( bo go przyhaczył)  kombajnista zwolniony bo pozbawil narzedzia pracy swojego pracodawce a w promieniu 5 km wybili ludziom  wszystkie swinie. Ten kombajnista stal sie wrogiem wszystkich wokół  i slusznie bo sie n... rozwiń
Avatar
PoDPiS / 19 czerwca 2018 o 14:28
+9
mozecie sobie dementowac do woli. Ludzie takie zrzutki dla wlasnego spokoju nie raz zakopywali cichcem by swoje hodowle ratowac przed kradzieża zwana obrona przed ASF. zeby bylo śmieszniej bywaly one nawet ZAMROZONE i bardzo mocno strzaskane gdy je ludzie znajdowali. A potem oczywoscie przypadkiem pojawiali się ludzie w dziwnych kombinezonach i szukali.... a czego? a my nic nie widzieli panie.... byli zdziwieni bo przeciez pilot dal namiar gdzie zrzucił... mozecie sobie dementowac do upojenia... wpadacie do gospodarza i bierzecie mu wszystko razem starsze i ledwie urodzone do jednej kuczy...wiadomo ze male wyzarte przez wieksze zostana zanim je dowieziecie do tego pieca... obroncy zwierzat mieli i maja to gdzies bo kase biora za akcje i tu im nikt nie zaplaci mozecie sobie dementowac... jest gorzej jak za Niemca.
mozecie sobie dementowac do woli. Ludzie takie zrzutki dla wlasnego spokoju nie raz zakopywali cichcem by swoje hodowle ratowac przed kradzieża zwana obrona przed ASF. zeby bylo śmieszniej bywaly one nawet ZAMROZONE i bardzo mocno strzaskane gdy je ludzie znajdowali. A potem oczywoscie przypadkiem pojawiali się ludzie w dziwnych kombinezonach i szukali.... a czego? a my nic nie widzieli panie.... byli zdziwieni bo przeciez pilot dal namiar gdzie zrzucił... mozecie sobie dementowac do upojenia... wpadacie do gospodarza i bierzecie mu wszyst... rozwiń
Avatar
Polka / 23 lipca 2018 o 15:41
+3
wszystko jest niszczone a ludziom na zatkaj pysk rzuca się 500+, 300 na start, żeby nie sieli, nie hodowali, a co potem? kiedy nagle wprowadzą te cholerne czipy, wszyscy którzy nie będą mieli nic w zapasie, żadnej możliwości produkcji własnej żywności już po dniu głodówki bédą wszczepiać czipy bo bédą chcieli żyć,
Avatar
Gość / 18 czerwca 2018 o 23:29
+2
asf chemtrails ?
Avatar
Gość / 18 czerwca 2018 o 11:26
+2
Weterynarze do lasu
Avatar
Gość / 22 lipca 2018 o 06:59
+1
Ale Jurgiel się wyspał,co tam schabowe i hodowla.Teraz mamy zapasy na parę lat w Sokołowie to z głodu nie padniemy.Podobno płotów nie będzie na Bugu.Cigarety budowniczy mać.
Avatar
ass / 18 czerwca 2018 o 14:32
+1
Putin zaatakował? pewnie tak, bo nikt zdjęcia tego dzika nie zrobił. a czemu nie żubr? tak by było, że i mordują zwierzęta pod ochroną!
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 09:17
0
Chłopy, chyba czas odkurzyć kosy, inaczej się nie da.
Avatar
rozczochrany / 6 sierpnia 2018 o 09:26
0
przeczytajcie to. tam wyjaśniono. zarażone dziki zrzucane z samolotu. a następnie przyjeżdżają weterynarze i wybijają stada rolnikom. ***s://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/08/05/asf-druga-zmiana-narodowi-mrozone-dziki-z-nieba/
Avatar
grosik / 24 lipca 2018 o 09:17
0
Są latające konie,psy to i dziki doczekały się nobilitacji.
Avatar
Polka / 23 lipca 2018 o 15:41
+3
wszystko jest niszczone a ludziom na zatkaj pysk rzuca się 500+, 300 na start, żeby nie sieli, nie hodowali, a co potem? kiedy nagle wprowadzą te cholerne czipy, wszyscy którzy nie będą mieli nic w zapasie, żadnej możliwości produkcji własnej żywności już po dniu głodówki bédą wszczepiać czipy bo bédą chcieli żyć,
Avatar
Gość / 22 lipca 2018 o 06:59
+1
Ale Jurgiel się wyspał,co tam schabowe i hodowla.Teraz mamy zapasy na parę lat w Sokołowie to z głodu nie padniemy.Podobno płotów nie będzie na Bugu.Cigarety budowniczy mać.
Avatar
assdw / 22 lipca 2018 o 01:27
0
***s://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/37654640_2022195351187937_8990350514650611712_n.jpg?_nc_cat=0&oh=bd265694d8440b508fd7a847f1d75754&oe=5c13332e
Avatar
Gość / 22 lipca 2018 o 00:03
+14
To jest źródło Afrykańskiego Pomoru Świń. Podrzuca się zainfekowane wirusem dziki i... wybija rolnikom hodowle swiń. Tak się zarzyna polskie rolnictwo
Avatar
Polak / 3 lipca 2018 o 00:36
+11
Drodzy Rolnicy, uważajcie na kredyty. Wiem, że Unia Was kusi dopłatami, ale żeby się czasami nie okazało, że nie będziecie mieli z czego ich spłacić i ojcowizna pójdzie pod młotek komornika. 
Avatar
trm / 19 czerwca 2018 o 14:34
+10
czlowieku jak by to zrobil to juz bylby totalnie upupiony na wieki wiekow amen ze by gospodarstwo musial sprzedac tak by mu dowalili. opowiem ci historyjke od nas z regionu. gośc kosil w ubiegłym roku kombajnem i kombajnista zglosil zdechlego dzika bo podobno 200 zł za takie cos placa. przyjechali. KOMPAJN DO KWARANTANNY NA MIESIAC ( bo go przyhaczył)  kombajnista zwolniony bo pozbawil narzedzia pracy swojego pracodawce a w promieniu 5 km wybili ludziom  wszystkie swinie. Ten kombajnista stal sie wrogiem wszystkich wokół  i slusznie bo sie na dwie stówy polakomil. a dzik jak to dzik - niesmiertelny nie jest i jak i ludzie chory bywa.  A procedury sa antyludzkie
czlowieku jak by to zrobil to juz bylby totalnie upupiony na wieki wiekow amen ze by gospodarstwo musial sprzedac tak by mu dowalili. opowiem ci historyjke od nas z regionu. gośc kosil w ubiegłym roku kombajnem i kombajnista zglosil zdechlego dzika bo podobno 200 zł za takie cos placa. przyjechali. KOMPAJN DO KWARANTANNY NA MIESIAC ( bo go przyhaczył)  kombajnista zwolniony bo pozbawil narzedzia pracy swojego pracodawce a w promieniu 5 km wybili ludziom  wszystkie swinie. Ten kombajnista stal sie wrogiem wszystkich wokół  i slusznie bo sie n... rozwiń
Avatar
PoDPiS / 19 czerwca 2018 o 14:28
+9
mozecie sobie dementowac do woli. Ludzie takie zrzutki dla wlasnego spokoju nie raz zakopywali cichcem by swoje hodowle ratowac przed kradzieża zwana obrona przed ASF. zeby bylo śmieszniej bywaly one nawet ZAMROZONE i bardzo mocno strzaskane gdy je ludzie znajdowali. A potem oczywoscie przypadkiem pojawiali się ludzie w dziwnych kombinezonach i szukali.... a czego? a my nic nie widzieli panie.... byli zdziwieni bo przeciez pilot dal namiar gdzie zrzucił... mozecie sobie dementowac do upojenia... wpadacie do gospodarza i bierzecie mu wszystko razem starsze i ledwie urodzone do jednej kuczy...wiadomo ze male wyzarte przez wieksze zostana zanim je dowieziecie do tego pieca... obroncy zwierzat mieli i maja to gdzies bo kase biora za akcje i tu im nikt nie zaplaci mozecie sobie dementowac... jest gorzej jak za Niemca.
mozecie sobie dementowac do woli. Ludzie takie zrzutki dla wlasnego spokoju nie raz zakopywali cichcem by swoje hodowle ratowac przed kradzieża zwana obrona przed ASF. zeby bylo śmieszniej bywaly one nawet ZAMROZONE i bardzo mocno strzaskane gdy je ludzie znajdowali. A potem oczywoscie przypadkiem pojawiali się ludzie w dziwnych kombinezonach i szukali.... a czego? a my nic nie widzieli panie.... byli zdziwieni bo przeciez pilot dal namiar gdzie zrzucił... mozecie sobie dementowac do upojenia... wpadacie do gospodarza i bierzecie mu wszyst... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 2 9

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 3 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 104 14

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 65 11

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 65 16

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 3

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 25 11

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 19 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 16 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 3 15

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 5

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 29 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie
galeria

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 71 17

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?