Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

8 listopada 2009 r.
18:08
Edytuj ten wpis

Dostali ubezpieczenie, przestali być bezrobotni, ale pracy nadal nie mają

0 7 A A

Uczestniczki szkolenia dla bezrobotnych liczyły na dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Ale zamiast tego urząd pracy zawiadomił je, że straciły status bezrobotnego. – To po co wysyłali nas na to szkolenie – pytają zdenerwowane kobiety.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pani Małgorzata była jedną z uczestniczek szkolenia na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej ze szczególnym uwzględnieniem spółdzielni socjalnej. Miała już plany na własny biznes, w których niebagatelne znaczenie miały odegrać pieniądze z dotacji.

Tymczasem urząd pracy wysłał do niej pismo, w którym zawiadomił o odebraniu jej statusu bezrobotnej z dniem 28 września. W tym dniu nasza Czytelniczka rozpoczynała szkolenia, na które ten sam urząd skierował ją jako osobę bezrobotną.

– Nic z tego nie rozumiem – mówi pani Małgorzata. – Po co wysyłali mnie na to szkolenie i jednocześnie odebrali status bezrobotnego?

Regina Półkośnik, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie zapewnia, że łatwo to wytłumaczyć. I gdyby tylko pani Małgorzata zwróciła się z wątpliwościami do urzędu pracy, otrzymałaby takie informacje.

– Wszyscy uczestnicy projektu z mocy prawa musieli utracić status bezrobotnego, bo rozpoczynając szkolenie zostali ubezpieczeni przez organizatora, czyli Fundację Rozwoju Lubelszczyzny – mówi Regina Półkośnik.

– Nie mogli być ubezpieczeni podwójnie, przez nas i fundację. Z chwilą zakończenia projektu, jeśli nadal będą spełniać warunki do przyznania statusu osoby bezrobotnej, mogą się do nas zgłosić i taki status natychmiast zostanie im przywrócony. Słowem, te panie w żaden sposób nie powinny czuć się zagrożone.

Organizator szkolenia, czyli FRL zapewnia, że ci uczestnicy, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w ramach co najmniej pięcioosobowych spółdzielni socjalnych, mogą liczyć na bezzwrotną dotację w wysokości 20 tys. zł na osobę.

Fundacja gotowa jest ich wspierać, nawet kiedy rozwiną już skrzydła w wybranych przez siebie branżach. W powiecie chełmskim pierwsza taka spółdzielnia ma powstać jeszcze w tym roku.

Pani Małgorzata obstaje jednak przy swoim. Skonsultowała się z prawnikiem, który ponoć zapewnił ją, że urząd pracy, kierując bezrobotnych na szkolenie nie miał prawa pozbawiać ich tego statusu. Dlatego zamierza odwołać się od jego decyzji.

Beata Juśkiewicz-Bartnik, kierownik chełmskiego oddziału FRL

- Zarejestrowanie się jako bezrobotny i pobieranie zasiłków, to nie jest recepta na życie To niepokojące, że uczestniczki projektu tak przestraszyły się utraty statusu bezrobotnego. W dodatku w momencie, kiedy mogą odmienić całe swoje życie. W końcu dostają od nas wiedzę, narzędzie i pieniądze na stworzenie sobie godziwych miejsc pracy. Uważam, że przede wszystkim na tej perspektywie powinny się skoncentrować.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Włodawianka / 11 listopada 2009 o 03:29
0
PUP Włodawa działa identycznie!!! Zero kompetencji!!! A pieniądze dostają znajomi króliczka na fikcyjne firmy. Ubolewam, .że Wola Uhruska należy do powiatu Włodawskiego chociaż w Chełmie z tego co można przeczytać nie jest lepiej. A te fikcyjne szkolenia - po co to komu? Jaka tam jest przekazywana wiedza? - ŻADNA! Ogromne pieniądze są inwestowane w ludzi, którzy się kompletnie do tego nie nadają. I na koniec pytanie - Ile firm zostanie po wymaganym roku działalności? Ile po 2latach? Chory kraj!
Avatar
Emigrant / 9 listopada 2009 o 15:28
0
maars7 napisał:
Ubiegałem się o dotację na otwarcie działalności.Dostałem w wysokości 19.000 tys. zł ale o to co przeżyłem z abnegacją i fachowością urzędniczek z PUP to normalnie szok.One w życiu nie ruszyły się zza biurka,nie mają pojęcia o zakładaniu i prowadzeniu działalności, nie potrafią złożyć dwóch zdań po polsk,zakładają z góry nieuczciwość pobierających świadczenie, a poza tym przeszkadzają im w piciu kawki oraz składania hołdów dyrektorce urzędu pracy. Jest jeszcze taki zakład pracy, który przerywa działalność na czas złożenia życzeń imieninowych dla p. dyrektor? O tóż jest!
W PUP!!!. I wszystko gites niech palanty dalej stoja po dotacje bo przecie swieto jest!

Niekompetencja, fachowość urzędników -naprawdę pozostawia wiele do życzenia oni nie potrafią w sposób kulturalny odnosić się do ludzi którym mają pomagać z racji nałożonych na nich obowiązków .A ich ignorancja po za biurowa jest porażająca nie znają podstawowego prawa administracyjnego plotą bzdury powołując się na jakieś przepisy które czego innego dotyczą w 99% to przechodzi ale są ludzie obeznani w tej materii choć na takich z pozoru nie wyglądają łapią się wtedy za głowę a kierownik przybiega z tym tortem na ustach i przeprasza w swoim już gabinecie .Pominąć się nie da też słusznie zauważonego faktu że ci ludzie nie znają i nie potrafią poprawnie mówić po Polsku a to jak jesteśmy traktowani w urzędach my petenci to wszyscy wiedzą którzy z takimi miernotami po znajomościach mieli do czynienia !I to co załatwiałem w innym kraju przez ok pół godziny tu w Polsce zajęło mi DWA DNI szok a gdzie Palikota nie spełnione jak dotąd obietnice !???????

Niekompetencja, fachowość urzędników -naprawdę pozostawia wiele do życzenia oni nie potrafią w sposób kulturalny odnosić się do ludzi którym mają pomagać z racji nałożonych na nich obowiązków .A ich ignorancja po za biurowa jest porażająca nie znają podstawowego prawa administracyjnego plotą bzdury powołując się na jakieś przepisy które czego innego dotyczą w 99% to przechodzi ale są ludzie obeznani w tej materii choć na takich z pozoru nie wyglądają łapią się wtedy za głowę a kierownik przybiega z tym tortem na ustach i ... rozwiń
Avatar
lux / 9 listopada 2009 o 15:11
0
były napisał:
Pralnia to mało powiedziane, to marnotrawstwo publicznych pieniedzy jakiego świat nie widział. Lipne szkolenie, lipne wiadomości, lipne egzaminy. Koszty niebotyczne. Ktoś na tym nieźle zarabia. A reszta społeczeństwa, czyli my, za to marnotrastwo pieniędzy płacimy. Np. za te bankiety z alkoholem na zakończenie, czy przyjmowanie na kurs ludzi po studiach, kiedy warunkiem uczestnictwa jest pracujący bez wższych studiów. Taki uczestnik mówi i przedstawia maturę, ale dyplomu już nie pokazuje. Wszyscy o tym wiedzą, ale cicho sza. Albo jest na emeryturze, i pracuje. Taki też się załapie! Na kursie każda strona udaje głupiego. Ważne żeby zmarnotrawić kolejne 400tyś zł. lub więcej. Korzyść dla uczestnika - żadna!

Całkowicie się zgadzam z Twoją opinią całkowicie !!!!!!!

Całkowicie się zgadzam z Twoją opinią całkowicie !!!!!!! rozwiń
Avatar
były / 9 listopada 2009 o 08:33
0
Pralnia to mało powiedziane, to marnotrawstwo publicznych pieniedzy jakiego świat nie widział. Lipne szkolenie, lipne wiadomości, lipne egzaminy. Koszty niebotyczne. Ktoś na tym nieźle zarabia. A reszta społeczeństwa, czyli my, za to marnotrastwo pieniędzy płacimy. Np. za te bankiety z alkoholem na zakończenie, czy przyjmowanie na kurs ludzi po studiach, kiedy warunkiem uczestnictwa jest pracujący bez wższych studiów. Taki uczestnik mówi i przedstawia maturę, ale dyplomu już nie pokazuje. Wszyscy o tym wiedzą, ale cicho sza. Albo jest na emeryturze, i pracuje. Taki też się załapie! Na kursie każda strona udaje głupiego. Ważne żeby zmarnotrawić kolejne 400tyś zł. lub więcej. Korzyść dla uczestnika - żadna!
Pralnia to mało powiedziane, to marnotrawstwo publicznych pieniedzy jakiego świat nie widział. Lipne szkolenie, lipne wiadomości, lipne egzaminy. Koszty niebotyczne. Ktoś na tym nieźle zarabia. A reszta społeczeństwa, czyli my, za to marnotrastwo pieniędzy płacimy. Np. za te bankiety z alkoholem na zakończenie, czy przyjmowanie na kurs ludzi po studiach, kiedy warunkiem uczestnictwa jest pracujący bez wższych studiów. Taki uczestnik mówi i przedstawia maturę, ale dyplomu już nie pokazuje. Wszyscy o tym wiedzą, ale cicho sza. Albo jest na eme... rozwiń
Avatar
kula / 9 listopada 2009 o 08:08
0
A co sądzicie o działalności Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny?? Dobre to, czy raczej pralnia funduszy??
Avatar
StatyStyk / 8 listopada 2009 o 21:39
0
maars7 napisał:
Ubiegałem się o dotację na otwarcie działalności.Dostałem w wysokości 19.000 tys. zł ale o to co przeżyłem z abnegacją i fachowością urzędniczek z PUP to normalnie szok.One w życiu nie ruszyły się zza biurka,nie mają pojęcia o zakładaniu i prowadzeniu działalności, nie potrafią złożyć dwóch zdań po polsk,zakładają z góry nieuczciwość pobierających świadczenie, a poza tym przeszkadzają im w piciu kawki oraz składania hołdów dyrektorce urzędu pracy. Jest jeszcze taki zakład pracy, który przerywa działalność na czas złożenia życzeń imieninowych dla p. dyrektor? O tóż jest!
W PUP!!!. I wszystko gites niech palanty dalej stoja po dotacje bo przecie swieto jest!


Mam nadzieje, ze w prodzonej dzialalnosci jakos prosperujesz .
Co zas sie tyczy PUP, RUP i WUP to znam te miejsca od srodka z przed wielu lat - tam zawsze liczyla sie tylko statystyka.
Tam pracuja ludzie ktorym za cene siedzenia po innej niz petent stronie biurka daje sie iluzje wladzy. Za te swoje krzesla gotowi sa na najwieksze wobec bliznich bezecenstwa z bezprawnymi probami pozbawiania statusow bezrobotnych i poszukujacych pracy wlacznie.
Powodzenia Tobie zycze i 0 kontaktow ze wspomnianymi wyzej miejscami - nawet we snie!!!


Mam nadzieje, ze w prodzonej dzialalnosci jakos prosperujesz .
Co zas sie tyczy PUP, RUP i WUP to znam te miejsca od srodka z przed wielu lat - tam zawsze liczyla sie tylko statystyka.
Tam pracuja ludzie ktorym za cene siedzenia po innej niz petent stronie biurka daje sie iluzje wladzy. Za te swoje krzesla gotowi sa na najwieksze wobec bliznich bezecenstwa z bezprawnymi probami pozbawiania statusow bezrobotnych i poszukujacych pracy wlacznie.
Powodzenia Tobie zycze i 0 kontaktow ze wspomnianymi w... rozwiń
Avatar
maars7 / 8 listopada 2009 o 21:08
0
Ubiegałem się o dotację na otwarcie działalności.Dostałem w wysokości 19.000 tys. zł ale o to co przeżyłem z abnegacją i fachowością urzędniczek z PUP to normalnie szok.One w życiu nie ruszyły się zza biurka,nie mają pojęcia o zakładaniu i prowadzeniu działalności, nie potrafią złożyć dwóch zdań po polsk,zakładają z góry nieuczciwość pobierających świadczenie, a poza tym przeszkadzają im w piciu kawki oraz składania hołdów dyrektorce urzędu pracy. Jest jeszcze taki zakład pracy, który przerywa działalność na czas złożenia życzeń imieninowych dla p. dyrektor? O tóż jest!
W PUP!!!. I wszystko gites niech palanty dalej stoja po dotacje bo przecie swieto jest!
Ubiegałem się o dotację na otwarcie działalności.Dostałem w wysokości 19.000 tys. zł ale o to co przeżyłem z abnegacją i fachowością urzędniczek z PUP to normalnie szok.One w życiu nie ruszyły się zza biurka,nie mają pojęcia o zakładaniu i prowadzeniu działalności, nie potrafią złożyć dwóch zdań po polsk,zakładają z góry nieuczciwość pobierających świadczenie, a poza tym przeszkadzają im w piciu kawki oraz składania hołdów dyrektorce urzędu pracy. Jest jeszcze taki zakład pracy, który przerywa działalność na czas złożenia życzeń imieninowych... rozwiń
Avatar
Włodawianka / 11 listopada 2009 o 03:29
0
PUP Włodawa działa identycznie!!! Zero kompetencji!!! A pieniądze dostają znajomi króliczka na fikcyjne firmy. Ubolewam, .że Wola Uhruska należy do powiatu Włodawskiego chociaż w Chełmie z tego co można przeczytać nie jest lepiej. A te fikcyjne szkolenia - po co to komu? Jaka tam jest przekazywana wiedza? - ŻADNA! Ogromne pieniądze są inwestowane w ludzi, którzy się kompletnie do tego nie nadają. I na koniec pytanie - Ile firm zostanie po wymaganym roku działalności? Ile po 2latach? Chory kraj!
Avatar
Emigrant / 9 listopada 2009 o 15:28
0
maars7 napisał:
Ubiegałem się o dotację na otwarcie działalności.Dostałem w wysokości 19.000 tys. zł ale o to co przeżyłem z abnegacją i fachowością urzędniczek z PUP to normalnie szok.One w życiu nie ruszyły się zza biurka,nie mają pojęcia o zakładaniu i prowadzeniu działalności, nie potrafią złożyć dwóch zdań po polsk,zakładają z góry nieuczciwość pobierających świadczenie, a poza tym przeszkadzają im w piciu kawki oraz składania hołdów dyrektorce urzędu pracy. Jest jeszcze taki zakład pracy, który przerywa działalność na czas złożenia życzeń imieninowych dla p. dyrektor? O tóż jest!
W PUP!!!. I wszystko gites niech palanty dalej stoja po dotacje bo przecie swieto jest!

Niekompetencja, fachowość urzędników -naprawdę pozostawia wiele do życzenia oni nie potrafią w sposób kulturalny odnosić się do ludzi którym mają pomagać z racji nałożonych na nich obowiązków .A ich ignorancja po za biurowa jest porażająca nie znają podstawowego prawa administracyjnego plotą bzdury powołując się na jakieś przepisy które czego innego dotyczą w 99% to przechodzi ale są ludzie obeznani w tej materii choć na takich z pozoru nie wyglądają łapią się wtedy za głowę a kierownik przybiega z tym tortem na ustach i przeprasza w swoim już gabinecie .Pominąć się nie da też słusznie zauważonego faktu że ci ludzie nie znają i nie potrafią poprawnie mówić po Polsku a to jak jesteśmy traktowani w urzędach my petenci to wszyscy wiedzą którzy z takimi miernotami po znajomościach mieli do czynienia !I to co załatwiałem w innym kraju przez ok pół godziny tu w Polsce zajęło mi DWA DNI szok a gdzie Palikota nie spełnione jak dotąd obietnice !???????

Niekompetencja, fachowość urzędników -naprawdę pozostawia wiele do życzenia oni nie potrafią w sposób kulturalny odnosić się do ludzi którym mają pomagać z racji nałożonych na nich obowiązków .A ich ignorancja po za biurowa jest porażająca nie znają podstawowego prawa administracyjnego plotą bzdury powołując się na jakieś przepisy które czego innego dotyczą w 99% to przechodzi ale są ludzie obeznani w tej materii choć na takich z pozoru nie wyglądają łapią się wtedy za głowę a kierownik przybiega z tym tortem na ustach i ... rozwiń
Avatar
lux / 9 listopada 2009 o 15:11
0
były napisał:
Pralnia to mało powiedziane, to marnotrawstwo publicznych pieniedzy jakiego świat nie widział. Lipne szkolenie, lipne wiadomości, lipne egzaminy. Koszty niebotyczne. Ktoś na tym nieźle zarabia. A reszta społeczeństwa, czyli my, za to marnotrastwo pieniędzy płacimy. Np. za te bankiety z alkoholem na zakończenie, czy przyjmowanie na kurs ludzi po studiach, kiedy warunkiem uczestnictwa jest pracujący bez wższych studiów. Taki uczestnik mówi i przedstawia maturę, ale dyplomu już nie pokazuje. Wszyscy o tym wiedzą, ale cicho sza. Albo jest na emeryturze, i pracuje. Taki też się załapie! Na kursie każda strona udaje głupiego. Ważne żeby zmarnotrawić kolejne 400tyś zł. lub więcej. Korzyść dla uczestnika - żadna!

Całkowicie się zgadzam z Twoją opinią całkowicie !!!!!!!

Całkowicie się zgadzam z Twoją opinią całkowicie !!!!!!! rozwiń
Avatar
były / 9 listopada 2009 o 08:33
0
Pralnia to mało powiedziane, to marnotrawstwo publicznych pieniedzy jakiego świat nie widział. Lipne szkolenie, lipne wiadomości, lipne egzaminy. Koszty niebotyczne. Ktoś na tym nieźle zarabia. A reszta społeczeństwa, czyli my, za to marnotrastwo pieniędzy płacimy. Np. za te bankiety z alkoholem na zakończenie, czy przyjmowanie na kurs ludzi po studiach, kiedy warunkiem uczestnictwa jest pracujący bez wższych studiów. Taki uczestnik mówi i przedstawia maturę, ale dyplomu już nie pokazuje. Wszyscy o tym wiedzą, ale cicho sza. Albo jest na emeryturze, i pracuje. Taki też się załapie! Na kursie każda strona udaje głupiego. Ważne żeby zmarnotrawić kolejne 400tyś zł. lub więcej. Korzyść dla uczestnika - żadna!
Pralnia to mało powiedziane, to marnotrawstwo publicznych pieniedzy jakiego świat nie widział. Lipne szkolenie, lipne wiadomości, lipne egzaminy. Koszty niebotyczne. Ktoś na tym nieźle zarabia. A reszta społeczeństwa, czyli my, za to marnotrastwo pieniędzy płacimy. Np. za te bankiety z alkoholem na zakończenie, czy przyjmowanie na kurs ludzi po studiach, kiedy warunkiem uczestnictwa jest pracujący bez wższych studiów. Taki uczestnik mówi i przedstawia maturę, ale dyplomu już nie pokazuje. Wszyscy o tym wiedzą, ale cicho sza. Albo jest na eme... rozwiń
Avatar
kula / 9 listopada 2009 o 08:08
0
A co sądzicie o działalności Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny?? Dobre to, czy raczej pralnia funduszy??
Avatar
StatyStyk / 8 listopada 2009 o 21:39
0
maars7 napisał:
Ubiegałem się o dotację na otwarcie działalności.Dostałem w wysokości 19.000 tys. zł ale o to co przeżyłem z abnegacją i fachowością urzędniczek z PUP to normalnie szok.One w życiu nie ruszyły się zza biurka,nie mają pojęcia o zakładaniu i prowadzeniu działalności, nie potrafią złożyć dwóch zdań po polsk,zakładają z góry nieuczciwość pobierających świadczenie, a poza tym przeszkadzają im w piciu kawki oraz składania hołdów dyrektorce urzędu pracy. Jest jeszcze taki zakład pracy, który przerywa działalność na czas złożenia życzeń imieninowych dla p. dyrektor? O tóż jest!
W PUP!!!. I wszystko gites niech palanty dalej stoja po dotacje bo przecie swieto jest!


Mam nadzieje, ze w prodzonej dzialalnosci jakos prosperujesz .
Co zas sie tyczy PUP, RUP i WUP to znam te miejsca od srodka z przed wielu lat - tam zawsze liczyla sie tylko statystyka.
Tam pracuja ludzie ktorym za cene siedzenia po innej niz petent stronie biurka daje sie iluzje wladzy. Za te swoje krzesla gotowi sa na najwieksze wobec bliznich bezecenstwa z bezprawnymi probami pozbawiania statusow bezrobotnych i poszukujacych pracy wlacznie.
Powodzenia Tobie zycze i 0 kontaktow ze wspomnianymi wyzej miejscami - nawet we snie!!!


Mam nadzieje, ze w prodzonej dzialalnosci jakos prosperujesz .
Co zas sie tyczy PUP, RUP i WUP to znam te miejsca od srodka z przed wielu lat - tam zawsze liczyla sie tylko statystyka.
Tam pracuja ludzie ktorym za cene siedzenia po innej niz petent stronie biurka daje sie iluzje wladzy. Za te swoje krzesla gotowi sa na najwieksze wobec bliznich bezecenstwa z bezprawnymi probami pozbawiania statusow bezrobotnych i poszukujacych pracy wlacznie.
Powodzenia Tobie zycze i 0 kontaktow ze wspomnianymi w... rozwiń
Avatar
maars7 / 8 listopada 2009 o 21:08
0
Ubiegałem się o dotację na otwarcie działalności.Dostałem w wysokości 19.000 tys. zł ale o to co przeżyłem z abnegacją i fachowością urzędniczek z PUP to normalnie szok.One w życiu nie ruszyły się zza biurka,nie mają pojęcia o zakładaniu i prowadzeniu działalności, nie potrafią złożyć dwóch zdań po polsk,zakładają z góry nieuczciwość pobierających świadczenie, a poza tym przeszkadzają im w piciu kawki oraz składania hołdów dyrektorce urzędu pracy. Jest jeszcze taki zakład pracy, który przerywa działalność na czas złożenia życzeń imieninowych dla p. dyrektor? O tóż jest!
W PUP!!!. I wszystko gites niech palanty dalej stoja po dotacje bo przecie swieto jest!
Ubiegałem się o dotację na otwarcie działalności.Dostałem w wysokości 19.000 tys. zł ale o to co przeżyłem z abnegacją i fachowością urzędniczek z PUP to normalnie szok.One w życiu nie ruszyły się zza biurka,nie mają pojęcia o zakładaniu i prowadzeniu działalności, nie potrafią złożyć dwóch zdań po polsk,zakładają z góry nieuczciwość pobierających świadczenie, a poza tym przeszkadzają im w piciu kawki oraz składania hołdów dyrektorce urzędu pracy. Jest jeszcze taki zakład pracy, który przerywa działalność na czas złożenia życzeń imieninowych... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 0

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 0

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 62 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 0 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 8 1

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 3 3

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 36 16

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 9

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 32 10

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!