Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

8 listopada 2009 r.
18:08
Edytuj ten wpis

Dostali ubezpieczenie, przestali być bezrobotni, ale pracy nadal nie mają

0 7 A A

Uczestniczki szkolenia dla bezrobotnych liczyły na dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Ale zamiast tego urząd pracy zawiadomił je, że straciły status bezrobotnego. – To po co wysyłali nas na to szkolenie – pytają zdenerwowane kobiety.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pani Małgorzata była jedną z uczestniczek szkolenia na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej ze szczególnym uwzględnieniem spółdzielni socjalnej. Miała już plany na własny biznes, w których niebagatelne znaczenie miały odegrać pieniądze z dotacji.

Tymczasem urząd pracy wysłał do niej pismo, w którym zawiadomił o odebraniu jej statusu bezrobotnej z dniem 28 września. W tym dniu nasza Czytelniczka rozpoczynała szkolenia, na które ten sam urząd skierował ją jako osobę bezrobotną.

– Nic z tego nie rozumiem – mówi pani Małgorzata. – Po co wysyłali mnie na to szkolenie i jednocześnie odebrali status bezrobotnego?

Regina Półkośnik, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie zapewnia, że łatwo to wytłumaczyć. I gdyby tylko pani Małgorzata zwróciła się z wątpliwościami do urzędu pracy, otrzymałaby takie informacje.

– Wszyscy uczestnicy projektu z mocy prawa musieli utracić status bezrobotnego, bo rozpoczynając szkolenie zostali ubezpieczeni przez organizatora, czyli Fundację Rozwoju Lubelszczyzny – mówi Regina Półkośnik.

– Nie mogli być ubezpieczeni podwójnie, przez nas i fundację. Z chwilą zakończenia projektu, jeśli nadal będą spełniać warunki do przyznania statusu osoby bezrobotnej, mogą się do nas zgłosić i taki status natychmiast zostanie im przywrócony. Słowem, te panie w żaden sposób nie powinny czuć się zagrożone.

Organizator szkolenia, czyli FRL zapewnia, że ci uczestnicy, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w ramach co najmniej pięcioosobowych spółdzielni socjalnych, mogą liczyć na bezzwrotną dotację w wysokości 20 tys. zł na osobę.

Fundacja gotowa jest ich wspierać, nawet kiedy rozwiną już skrzydła w wybranych przez siebie branżach. W powiecie chełmskim pierwsza taka spółdzielnia ma powstać jeszcze w tym roku.

Pani Małgorzata obstaje jednak przy swoim. Skonsultowała się z prawnikiem, który ponoć zapewnił ją, że urząd pracy, kierując bezrobotnych na szkolenie nie miał prawa pozbawiać ich tego statusu. Dlatego zamierza odwołać się od jego decyzji.

Beata Juśkiewicz-Bartnik, kierownik chełmskiego oddziału FRL

- Zarejestrowanie się jako bezrobotny i pobieranie zasiłków, to nie jest recepta na życie To niepokojące, że uczestniczki projektu tak przestraszyły się utraty statusu bezrobotnego. W dodatku w momencie, kiedy mogą odmienić całe swoje życie. W końcu dostają od nas wiedzę, narzędzie i pieniądze na stworzenie sobie godziwych miejsc pracy. Uważam, że przede wszystkim na tej perspektywie powinny się skoncentrować.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Włodawianka / 11 listopada 2009 o 03:29
0
PUP Włodawa działa identycznie!!! Zero kompetencji!!! A pieniądze dostają znajomi króliczka na fikcyjne firmy. Ubolewam, .że Wola Uhruska należy do powiatu Włodawskiego chociaż w Chełmie z tego co można przeczytać nie jest lepiej. A te fikcyjne szkolenia - po co to komu? Jaka tam jest przekazywana wiedza? - ŻADNA! Ogromne pieniądze są inwestowane w ludzi, którzy się kompletnie do tego nie nadają. I na koniec pytanie - Ile firm zostanie po wymaganym roku działalności? Ile po 2latach? Chory kraj!
Avatar
Emigrant / 9 listopada 2009 o 15:28
0
maars7 napisał:
Ubiegałem się o dotację na otwarcie działalności.Dostałem w wysokości 19.000 tys. zł ale o to co przeżyłem z abnegacją i fachowością urzędniczek z PUP to normalnie szok.One w życiu nie ruszyły się zza biurka,nie mają pojęcia o zakładaniu i prowadzeniu działalności, nie potrafią złożyć dwóch zdań po polsk,zakładają z góry nieuczciwość pobierających świadczenie, a poza tym przeszkadzają im w piciu kawki oraz składania hołdów dyrektorce urzędu pracy. Jest jeszcze taki zakład pracy, który przerywa działalność na czas złożenia życzeń imieninowych dla p. dyrektor? O tóż jest!
W PUP!!!. I wszystko gites niech palanty dalej stoja po dotacje bo przecie swieto jest!

Niekompetencja, fachowość urzędników -naprawdę pozostawia wiele do życzenia oni nie potrafią w sposób kulturalny odnosić się do ludzi którym mają pomagać z racji nałożonych na nich obowiązków .A ich ignorancja po za biurowa jest porażająca nie znają podstawowego prawa administracyjnego plotą bzdury powołując się na jakieś przepisy które czego innego dotyczą w 99% to przechodzi ale są ludzie obeznani w tej materii choć na takich z pozoru nie wyglądają łapią się wtedy za głowę a kierownik przybiega z tym tortem na ustach i przeprasza w swoim już gabinecie .Pominąć się nie da też słusznie zauważonego faktu że ci ludzie nie znają i nie potrafią poprawnie mówić po Polsku a to jak jesteśmy traktowani w urzędach my petenci to wszyscy wiedzą którzy z takimi miernotami po znajomościach mieli do czynienia !I to co załatwiałem w innym kraju przez ok pół godziny tu w Polsce zajęło mi DWA DNI szok a gdzie Palikota nie spełnione jak dotąd obietnice !???????

Niekompetencja, fachowość urzędników -naprawdę pozostawia wiele do życzenia oni nie potrafią w sposób kulturalny odnosić się do ludzi którym mają pomagać z racji nałożonych na nich obowiązków .A ich ignorancja po za biurowa jest porażająca nie znają podstawowego prawa administracyjnego plotą bzdury powołując się na jakieś przepisy które czego innego dotyczą w 99% to przechodzi ale są ludzie obeznani w tej materii choć na takich z pozoru nie wyglądają łapią się wtedy za głowę a kierownik przybiega z tym tortem na ustach i ... rozwiń
Avatar
lux / 9 listopada 2009 o 15:11
0
były napisał:
Pralnia to mało powiedziane, to marnotrawstwo publicznych pieniedzy jakiego świat nie widział. Lipne szkolenie, lipne wiadomości, lipne egzaminy. Koszty niebotyczne. Ktoś na tym nieźle zarabia. A reszta społeczeństwa, czyli my, za to marnotrastwo pieniędzy płacimy. Np. za te bankiety z alkoholem na zakończenie, czy przyjmowanie na kurs ludzi po studiach, kiedy warunkiem uczestnictwa jest pracujący bez wższych studiów. Taki uczestnik mówi i przedstawia maturę, ale dyplomu już nie pokazuje. Wszyscy o tym wiedzą, ale cicho sza. Albo jest na emeryturze, i pracuje. Taki też się załapie! Na kursie każda strona udaje głupiego. Ważne żeby zmarnotrawić kolejne 400tyś zł. lub więcej. Korzyść dla uczestnika - żadna!

Całkowicie się zgadzam z Twoją opinią całkowicie !!!!!!!

Całkowicie się zgadzam z Twoją opinią całkowicie !!!!!!! rozwiń
Avatar
były / 9 listopada 2009 o 08:33
0
Pralnia to mało powiedziane, to marnotrawstwo publicznych pieniedzy jakiego świat nie widział. Lipne szkolenie, lipne wiadomości, lipne egzaminy. Koszty niebotyczne. Ktoś na tym nieźle zarabia. A reszta społeczeństwa, czyli my, za to marnotrastwo pieniędzy płacimy. Np. za te bankiety z alkoholem na zakończenie, czy przyjmowanie na kurs ludzi po studiach, kiedy warunkiem uczestnictwa jest pracujący bez wższych studiów. Taki uczestnik mówi i przedstawia maturę, ale dyplomu już nie pokazuje. Wszyscy o tym wiedzą, ale cicho sza. Albo jest na emeryturze, i pracuje. Taki też się załapie! Na kursie każda strona udaje głupiego. Ważne żeby zmarnotrawić kolejne 400tyś zł. lub więcej. Korzyść dla uczestnika - żadna!
Pralnia to mało powiedziane, to marnotrawstwo publicznych pieniedzy jakiego świat nie widział. Lipne szkolenie, lipne wiadomości, lipne egzaminy. Koszty niebotyczne. Ktoś na tym nieźle zarabia. A reszta społeczeństwa, czyli my, za to marnotrastwo pieniędzy płacimy. Np. za te bankiety z alkoholem na zakończenie, czy przyjmowanie na kurs ludzi po studiach, kiedy warunkiem uczestnictwa jest pracujący bez wższych studiów. Taki uczestnik mówi i przedstawia maturę, ale dyplomu już nie pokazuje. Wszyscy o tym wiedzą, ale cicho sza. Albo jest na eme... rozwiń
Avatar
kula / 9 listopada 2009 o 08:08
0
A co sądzicie o działalności Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny?? Dobre to, czy raczej pralnia funduszy??
Avatar
StatyStyk / 8 listopada 2009 o 21:39
0
maars7 napisał:
Ubiegałem się o dotację na otwarcie działalności.Dostałem w wysokości 19.000 tys. zł ale o to co przeżyłem z abnegacją i fachowością urzędniczek z PUP to normalnie szok.One w życiu nie ruszyły się zza biurka,nie mają pojęcia o zakładaniu i prowadzeniu działalności, nie potrafią złożyć dwóch zdań po polsk,zakładają z góry nieuczciwość pobierających świadczenie, a poza tym przeszkadzają im w piciu kawki oraz składania hołdów dyrektorce urzędu pracy. Jest jeszcze taki zakład pracy, który przerywa działalność na czas złożenia życzeń imieninowych dla p. dyrektor? O tóż jest!
W PUP!!!. I wszystko gites niech palanty dalej stoja po dotacje bo przecie swieto jest!


Mam nadzieje, ze w prodzonej dzialalnosci jakos prosperujesz .
Co zas sie tyczy PUP, RUP i WUP to znam te miejsca od srodka z przed wielu lat - tam zawsze liczyla sie tylko statystyka.
Tam pracuja ludzie ktorym za cene siedzenia po innej niz petent stronie biurka daje sie iluzje wladzy. Za te swoje krzesla gotowi sa na najwieksze wobec bliznich bezecenstwa z bezprawnymi probami pozbawiania statusow bezrobotnych i poszukujacych pracy wlacznie.
Powodzenia Tobie zycze i 0 kontaktow ze wspomnianymi wyzej miejscami - nawet we snie!!!


Mam nadzieje, ze w prodzonej dzialalnosci jakos prosperujesz .
Co zas sie tyczy PUP, RUP i WUP to znam te miejsca od srodka z przed wielu lat - tam zawsze liczyla sie tylko statystyka.
Tam pracuja ludzie ktorym za cene siedzenia po innej niz petent stronie biurka daje sie iluzje wladzy. Za te swoje krzesla gotowi sa na najwieksze wobec bliznich bezecenstwa z bezprawnymi probami pozbawiania statusow bezrobotnych i poszukujacych pracy wlacznie.
Powodzenia Tobie zycze i 0 kontaktow ze wspomnianymi w... rozwiń
Avatar
maars7 / 8 listopada 2009 o 21:08
0
Ubiegałem się o dotację na otwarcie działalności.Dostałem w wysokości 19.000 tys. zł ale o to co przeżyłem z abnegacją i fachowością urzędniczek z PUP to normalnie szok.One w życiu nie ruszyły się zza biurka,nie mają pojęcia o zakładaniu i prowadzeniu działalności, nie potrafią złożyć dwóch zdań po polsk,zakładają z góry nieuczciwość pobierających świadczenie, a poza tym przeszkadzają im w piciu kawki oraz składania hołdów dyrektorce urzędu pracy. Jest jeszcze taki zakład pracy, który przerywa działalność na czas złożenia życzeń imieninowych dla p. dyrektor? O tóż jest!
W PUP!!!. I wszystko gites niech palanty dalej stoja po dotacje bo przecie swieto jest!
Ubiegałem się o dotację na otwarcie działalności.Dostałem w wysokości 19.000 tys. zł ale o to co przeżyłem z abnegacją i fachowością urzędniczek z PUP to normalnie szok.One w życiu nie ruszyły się zza biurka,nie mają pojęcia o zakładaniu i prowadzeniu działalności, nie potrafią złożyć dwóch zdań po polsk,zakładają z góry nieuczciwość pobierających świadczenie, a poza tym przeszkadzają im w piciu kawki oraz składania hołdów dyrektorce urzędu pracy. Jest jeszcze taki zakład pracy, który przerywa działalność na czas złożenia życzeń imieninowych... rozwiń
Avatar
Włodawianka / 11 listopada 2009 o 03:29
0
PUP Włodawa działa identycznie!!! Zero kompetencji!!! A pieniądze dostają znajomi króliczka na fikcyjne firmy. Ubolewam, .że Wola Uhruska należy do powiatu Włodawskiego chociaż w Chełmie z tego co można przeczytać nie jest lepiej. A te fikcyjne szkolenia - po co to komu? Jaka tam jest przekazywana wiedza? - ŻADNA! Ogromne pieniądze są inwestowane w ludzi, którzy się kompletnie do tego nie nadają. I na koniec pytanie - Ile firm zostanie po wymaganym roku działalności? Ile po 2latach? Chory kraj!
Avatar
Emigrant / 9 listopada 2009 o 15:28
0
maars7 napisał:
Ubiegałem się o dotację na otwarcie działalności.Dostałem w wysokości 19.000 tys. zł ale o to co przeżyłem z abnegacją i fachowością urzędniczek z PUP to normalnie szok.One w życiu nie ruszyły się zza biurka,nie mają pojęcia o zakładaniu i prowadzeniu działalności, nie potrafią złożyć dwóch zdań po polsk,zakładają z góry nieuczciwość pobierających świadczenie, a poza tym przeszkadzają im w piciu kawki oraz składania hołdów dyrektorce urzędu pracy. Jest jeszcze taki zakład pracy, który przerywa działalność na czas złożenia życzeń imieninowych dla p. dyrektor? O tóż jest!
W PUP!!!. I wszystko gites niech palanty dalej stoja po dotacje bo przecie swieto jest!

Niekompetencja, fachowość urzędników -naprawdę pozostawia wiele do życzenia oni nie potrafią w sposób kulturalny odnosić się do ludzi którym mają pomagać z racji nałożonych na nich obowiązków .A ich ignorancja po za biurowa jest porażająca nie znają podstawowego prawa administracyjnego plotą bzdury powołując się na jakieś przepisy które czego innego dotyczą w 99% to przechodzi ale są ludzie obeznani w tej materii choć na takich z pozoru nie wyglądają łapią się wtedy za głowę a kierownik przybiega z tym tortem na ustach i przeprasza w swoim już gabinecie .Pominąć się nie da też słusznie zauważonego faktu że ci ludzie nie znają i nie potrafią poprawnie mówić po Polsku a to jak jesteśmy traktowani w urzędach my petenci to wszyscy wiedzą którzy z takimi miernotami po znajomościach mieli do czynienia !I to co załatwiałem w innym kraju przez ok pół godziny tu w Polsce zajęło mi DWA DNI szok a gdzie Palikota nie spełnione jak dotąd obietnice !???????

Niekompetencja, fachowość urzędników -naprawdę pozostawia wiele do życzenia oni nie potrafią w sposób kulturalny odnosić się do ludzi którym mają pomagać z racji nałożonych na nich obowiązków .A ich ignorancja po za biurowa jest porażająca nie znają podstawowego prawa administracyjnego plotą bzdury powołując się na jakieś przepisy które czego innego dotyczą w 99% to przechodzi ale są ludzie obeznani w tej materii choć na takich z pozoru nie wyglądają łapią się wtedy za głowę a kierownik przybiega z tym tortem na ustach i ... rozwiń
Avatar
lux / 9 listopada 2009 o 15:11
0
były napisał:
Pralnia to mało powiedziane, to marnotrawstwo publicznych pieniedzy jakiego świat nie widział. Lipne szkolenie, lipne wiadomości, lipne egzaminy. Koszty niebotyczne. Ktoś na tym nieźle zarabia. A reszta społeczeństwa, czyli my, za to marnotrastwo pieniędzy płacimy. Np. za te bankiety z alkoholem na zakończenie, czy przyjmowanie na kurs ludzi po studiach, kiedy warunkiem uczestnictwa jest pracujący bez wższych studiów. Taki uczestnik mówi i przedstawia maturę, ale dyplomu już nie pokazuje. Wszyscy o tym wiedzą, ale cicho sza. Albo jest na emeryturze, i pracuje. Taki też się załapie! Na kursie każda strona udaje głupiego. Ważne żeby zmarnotrawić kolejne 400tyś zł. lub więcej. Korzyść dla uczestnika - żadna!

Całkowicie się zgadzam z Twoją opinią całkowicie !!!!!!!

Całkowicie się zgadzam z Twoją opinią całkowicie !!!!!!! rozwiń
Avatar
były / 9 listopada 2009 o 08:33
0
Pralnia to mało powiedziane, to marnotrawstwo publicznych pieniedzy jakiego świat nie widział. Lipne szkolenie, lipne wiadomości, lipne egzaminy. Koszty niebotyczne. Ktoś na tym nieźle zarabia. A reszta społeczeństwa, czyli my, za to marnotrastwo pieniędzy płacimy. Np. za te bankiety z alkoholem na zakończenie, czy przyjmowanie na kurs ludzi po studiach, kiedy warunkiem uczestnictwa jest pracujący bez wższych studiów. Taki uczestnik mówi i przedstawia maturę, ale dyplomu już nie pokazuje. Wszyscy o tym wiedzą, ale cicho sza. Albo jest na emeryturze, i pracuje. Taki też się załapie! Na kursie każda strona udaje głupiego. Ważne żeby zmarnotrawić kolejne 400tyś zł. lub więcej. Korzyść dla uczestnika - żadna!
Pralnia to mało powiedziane, to marnotrawstwo publicznych pieniedzy jakiego świat nie widział. Lipne szkolenie, lipne wiadomości, lipne egzaminy. Koszty niebotyczne. Ktoś na tym nieźle zarabia. A reszta społeczeństwa, czyli my, za to marnotrastwo pieniędzy płacimy. Np. za te bankiety z alkoholem na zakończenie, czy przyjmowanie na kurs ludzi po studiach, kiedy warunkiem uczestnictwa jest pracujący bez wższych studiów. Taki uczestnik mówi i przedstawia maturę, ale dyplomu już nie pokazuje. Wszyscy o tym wiedzą, ale cicho sza. Albo jest na eme... rozwiń
Avatar
kula / 9 listopada 2009 o 08:08
0
A co sądzicie o działalności Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny?? Dobre to, czy raczej pralnia funduszy??
Avatar
StatyStyk / 8 listopada 2009 o 21:39
0
maars7 napisał:
Ubiegałem się o dotację na otwarcie działalności.Dostałem w wysokości 19.000 tys. zł ale o to co przeżyłem z abnegacją i fachowością urzędniczek z PUP to normalnie szok.One w życiu nie ruszyły się zza biurka,nie mają pojęcia o zakładaniu i prowadzeniu działalności, nie potrafią złożyć dwóch zdań po polsk,zakładają z góry nieuczciwość pobierających świadczenie, a poza tym przeszkadzają im w piciu kawki oraz składania hołdów dyrektorce urzędu pracy. Jest jeszcze taki zakład pracy, który przerywa działalność na czas złożenia życzeń imieninowych dla p. dyrektor? O tóż jest!
W PUP!!!. I wszystko gites niech palanty dalej stoja po dotacje bo przecie swieto jest!


Mam nadzieje, ze w prodzonej dzialalnosci jakos prosperujesz .
Co zas sie tyczy PUP, RUP i WUP to znam te miejsca od srodka z przed wielu lat - tam zawsze liczyla sie tylko statystyka.
Tam pracuja ludzie ktorym za cene siedzenia po innej niz petent stronie biurka daje sie iluzje wladzy. Za te swoje krzesla gotowi sa na najwieksze wobec bliznich bezecenstwa z bezprawnymi probami pozbawiania statusow bezrobotnych i poszukujacych pracy wlacznie.
Powodzenia Tobie zycze i 0 kontaktow ze wspomnianymi wyzej miejscami - nawet we snie!!!


Mam nadzieje, ze w prodzonej dzialalnosci jakos prosperujesz .
Co zas sie tyczy PUP, RUP i WUP to znam te miejsca od srodka z przed wielu lat - tam zawsze liczyla sie tylko statystyka.
Tam pracuja ludzie ktorym za cene siedzenia po innej niz petent stronie biurka daje sie iluzje wladzy. Za te swoje krzesla gotowi sa na najwieksze wobec bliznich bezecenstwa z bezprawnymi probami pozbawiania statusow bezrobotnych i poszukujacych pracy wlacznie.
Powodzenia Tobie zycze i 0 kontaktow ze wspomnianymi w... rozwiń
Avatar
maars7 / 8 listopada 2009 o 21:08
0
Ubiegałem się o dotację na otwarcie działalności.Dostałem w wysokości 19.000 tys. zł ale o to co przeżyłem z abnegacją i fachowością urzędniczek z PUP to normalnie szok.One w życiu nie ruszyły się zza biurka,nie mają pojęcia o zakładaniu i prowadzeniu działalności, nie potrafią złożyć dwóch zdań po polsk,zakładają z góry nieuczciwość pobierających świadczenie, a poza tym przeszkadzają im w piciu kawki oraz składania hołdów dyrektorce urzędu pracy. Jest jeszcze taki zakład pracy, który przerywa działalność na czas złożenia życzeń imieninowych dla p. dyrektor? O tóż jest!
W PUP!!!. I wszystko gites niech palanty dalej stoja po dotacje bo przecie swieto jest!
Ubiegałem się o dotację na otwarcie działalności.Dostałem w wysokości 19.000 tys. zł ale o to co przeżyłem z abnegacją i fachowością urzędniczek z PUP to normalnie szok.One w życiu nie ruszyły się zza biurka,nie mają pojęcia o zakładaniu i prowadzeniu działalności, nie potrafią złożyć dwóch zdań po polsk,zakładają z góry nieuczciwość pobierających świadczenie, a poza tym przeszkadzają im w piciu kawki oraz składania hołdów dyrektorce urzędu pracy. Jest jeszcze taki zakład pracy, który przerywa działalność na czas złożenia życzeń imieninowych... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 0 0

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 0 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 11 12

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 14 3

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 11 8

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 21

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 3 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 3

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 415 58

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 9

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu 2 0

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź zarejestrowane listy kandydatów do Rady Powiatu Lubelskiego.

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym
28 września 2018, 10:00

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym 1 0

To będzie prawdziwe święto miłośników słodyczy, a w szczególności czekolady. W dniach 28-30 września Kazimierz Dolny zamieni się w polską stolicę słodkości.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!