Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

18 grudnia 2011 r.
11:03
Edytuj ten wpis

Krasnystaw: 24-latek wpadł z nielegalnymi papierosami

Autor: Zdjęcie autora bar
0 13 A A

Blisko 2 tys. paczek papierosów z przemytu znaleźli krasnostawscy policjanci w volkswagenie passacie, którym podróżował 24-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej w Krasnymstawie na ul. Sokołowskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policjanci sprawdzili dokumenty kierowcy i samochodu, ale też zajrzeli do bagażnika. Jak się okazało wyładowany był nielegalnym towarem.

Gdyby przejęte przez mundurowych papierosy trafiły na czarny rynek, Skarb Państwa straciłby tytułem niezapłaconego podatku akcyzowego blisko 3 tys. zł. Tymczasem zostały zabezpieczone w policyjnym depozycie, a ich właściciel za posiadanie bezakcyzowego towaru niedługo stanie przed sądem. Musi się liczyć z wysoką grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności.

Policjanci jeszcze wyjaśniają pochodzenie oraz przeznaczenie nielegalnego towaru.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tropiciel / 19 grudnia 2011 o 08:44
0
[quote name='Gość' timestamp='1324231819' post='572252']
Może i masz racje ale nadal nie piszesz ile ty byś wyliczył tej akcyzy tylko krytykujesz-coś na wzór pana Kaczyńskiego-nic nie robi pożytecznego dla Polski i Polaków tylko knuje w polityce i krytykuje.Ten sam typ jesteś.
[/quote]
taa " a u was murzynów biją ... "
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 19:10
0
[quote name='Gość' timestamp='1324224856' post='572194']
Obaj z redaktorem powinniście sobie kupić po dobrym kalkulatorze, bo akcyza nie wyniosłaby ani 23 tysiące, ani 3 tysiące, ani 500 złotych. Ty powinieneś wrócić tam gdzie uczą tabliczki mnożenia, a redaktor, jak już pisze o przemycie mógłby choć umieć policzyć akcyzę, cło i VAT, a nie pleść co mu ślina na jezyk przyniesie.
[/quote]
Może i masz racje ale nadal nie piszesz ile ty byś wyliczył tej akcyzy tylko krytykujesz-coś na wzór pana Kaczyńskiego-nic nie robi pożytecznego dla Polski i Polaków tylko knuje w polityce i krytykuje.Ten sam typ jesteś.
[quote name='Gość' timestamp='1324224856' post='572194']
Obaj z redaktorem powinniście sobie kupić po dobrym kalkulatorze, bo akcyza nie wyniosłaby ani 23 tysiące, ani 3 tysiące, ani 500 złotych. Ty powinieneś wrócić tam gdzie uczą tabliczki mnożenia, a redaktor, jak już pisze o przemycie mógłby choć umieć policzyć akcyzę, cło i VAT, a nie pleść co mu ślina na jezyk przyniesie.
[/quote]
Może i masz racje ale nadal nie piszesz ile ty byś wyliczył tej akcyzy tylko krytykujesz-coś na wzór pana Kaczyński... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 17:14
0
Obaj z redaktorem powinniście sobie kupić po dobrym kalkulatorze, bo akcyza nie wyniosłaby ani 23 tysiące, ani 3 tysiące, ani 500 złotych. Ty powinieneś wrócić tam gdzie uczą tabliczki mnożenia, a redaktor, jak już pisze o przemycie mógłby choć umieć policzyć akcyzę, cło i VAT, a nie pleść co mu ślina na jezyk przyniesie.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 16:26
0
Ha ha-i co cwaniaczku-kto miał racje?z 23tyś.zł po moich postach zrobiło się 3tyś-wiec ja miałem racje a redaktor czytając te komentarze z 23tyś zrobił 3tyś-Więc lepiej Ty wróć do szkoły skoro twierdzisz ze należy sie 23tys akcyzy.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 16:21
0
[quote name='Gość' timestamp='1324215504' post='572126']
A ja na to że nie umiesz liczyć bo gdyby za 2 tysiące paczek papierosów akcyza wynosiła 500 zł to przemyt byłby nieopłacalny. Wróć do szkoły.
[/quote]
Więc twoim tokiem rozumowania kupuje powiedzmy paczkę papierosów na Ukrainie za 3zł-po wjechaniu do polski płace 11,50zł akcycy jak wynika z powyzych wyliczeń i chce zarobić na niej powiedzmy 2zł więc sprzedaje ją w Polsce po 16,50 tak?kupisz ja za tyle?Prosze cie wyjasnij mi skąd te 23tyś podatku akcyzowego za niespłełna 2tyś.paczek?
[quote name='Gość' timestamp='1324215504' post='572126']
A ja na to że nie umiesz liczyć bo gdyby za 2 tysiące paczek papierosów akcyza wynosiła 500 zł to przemyt byłby nieopłacalny. Wróć do szkoły.
[/quote]
Więc twoim tokiem rozumowania kupuje powiedzmy paczkę papierosów na Ukrainie za 3zł-po wjechaniu do polski płace 11,50zł akcycy jak wynika z powyzych wyliczeń i chce zarobić na niej powiedzmy 2zł więc sprzedaje ją w Polsce po 16,50 tak?kupisz ja za tyle?Prosze cie wyjasnij mi skąd te 23tyś podatk... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 14:38
0
[quote name='Gość' timestamp='1324214252' post='572109']
Minimalna stawka akcyzy na papierosy wynosi 228,80 zł za każde 1000 sztuk.

Podstawa prawna: ustawa z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2009 r. Nr 3, poz. 11 ze zm.).to cyt.z internetu-cały artykuł tuhttp://www.infor.pl/wskazniki/vatA/podatek-akcyzowy/387,Minimalna-stawka-akcyzy-na-papierosy.html a w arykule wyraznie pisze o niezapłaconym podatku akcyzowym wiec tylko ten podatek liczymy wiec nam wychodzi niecałe 500zł podatku-co ty na to?jak na lato?
[/quote]
A ja na to że nie umiesz liczyć bo gdyby za 2 tysiące paczek papierosów akcyza wynosiła 500 zł to przemyt byłby nieopłacalny. Wróć do szkoły.
[quote name='Gość' timestamp='1324214252' post='572109']
Minimalna stawka akcyzy na papierosy wynosi 228,80 zł za każde 1000 sztuk.

Podstawa prawna: ustawa z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2009 r. Nr 3, poz. 11 ze zm.).to cyt.z internetu-cały artykuł tuhttp://www.infor.pl/wskazniki/vatA/podatek-akcyzowy/387,Minimalna-stawka-akcyzy-na-papierosy.html a w arykule wyraznie pisze o niezapłaconym podatku akcyzowym wiec tylko ten podatek liczymy wiec nam wychodzi niecałe 500zł podatku-... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 14:17
0
[quote name='Gość' timestamp='1324211040' post='572080']
Bzdury to Ty piszesz, bo nie masz pojęcia. Takie byłyby należności podatkowe gdyby te fajki zostały sprowadzone legalnie i legalnie oclone. Tak się to liczy.
[/quote]
Minimalna stawka akcyzy na papierosy wynosi 228,80 zł za każde 1000 sztuk.

Podstawa prawna: ustawa z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2009 r. Nr 3, poz. 11 ze zm.).to cyt.z internetu-cały artykuł tuhttp://www.infor.pl/wskazniki/vatA/podatek-akcyzowy/387,Minimalna-stawka-akcyzy-na-papierosy.html a w arykule wyraznie pisze o niezapłaconym podatku akcyzowym wiec tylko ten podatek liczymy wiec nam wychodzi niecałe 500zł podatku-co ty na to?jak na lato?
[quote name='Gość' timestamp='1324211040' post='572080']
Bzdury to Ty piszesz, bo nie masz pojęcia. Takie byłyby należności podatkowe gdyby te fajki zostały sprowadzone legalnie i legalnie oclone. Tak się to liczy.
[/quote]
Minimalna stawka akcyzy na papierosy wynosi 228,80 zł za każde 1000 sztuk.

Podstawa prawna: ustawa z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2009 r. Nr 3, poz. 11 ze zm.).to cyt.z internetu-cały artykuł tuhttp://www.infor.pl/wskazniki/vatA/podatek-akcyzowy... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 14:06
0
[quote name='Gość' timestamp='1324211040' post='572080']
Bzdury to Ty piszesz, bo nie masz pojęcia. Takie byłyby należności podatkowe gdyby te fajki zostały sprowadzone legalnie i legalnie oclone. Tak się to liczy.
[/quote]
No może mnie oświecisz skoro taki mądraliński jesteś skąd te 23 tyś by trafiło do budzetu państwa?czyli paczka Ukraińskich fajek kosztuje ponad 20zł tak?powiedz ile obecnie jest akcyzy na wyroby tytoniowe?i policz sobie od tych 2 tyś paczek podatek należny-licz nawet po 12 zł paczke i zobaczymy ile naliczysz ekonomisto od siedmiu bolesci-podaj jakieś konkretne wyliczenia a nie wyzywanie i mędrkowanie na forum.
[quote name='Gość' timestamp='1324211040' post='572080']
Bzdury to Ty piszesz, bo nie masz pojęcia. Takie byłyby należności podatkowe gdyby te fajki zostały sprowadzone legalnie i legalnie oclone. Tak się to liczy.
[/quote]
No może mnie oświecisz skoro taki mądraliński jesteś skąd te 23 tyś by trafiło do budzetu państwa?czyli paczka Ukraińskich fajek kosztuje ponad 20zł tak?powiedz ile obecnie jest akcyzy na wyroby tytoniowe?i policz sobie od tych 2 tyś paczek podatek należny-licz nawet po 12 zł pacz... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 13:24
0
[quote name='Gość' timestamp='1324210503' post='572074']
Ale bzdury pisze ten redaktor-pomijając błędy ortograficzne ale jakim cudem im wyszło ze akcyza to 11,5 zł na paczce?przecież tyle to nawet paczka nie kosztuje akcyzy już nie pamietam ile tam jest obecnie-ale na pewno nie 11.5zł.
23tys na pewno nie są warte te wschodnie-jak ich sprzeda po 6-7zł na rynku to max.
[/quote]
Bzdury to Ty piszesz, bo nie masz pojęcia. Takie byłyby należności podatkowe gdyby te fajki zostały sprowadzone legalnie i legalnie oclone. Tak się to liczy.
[quote name='Gość' timestamp='1324210503' post='572074']
Ale bzdury pisze ten redaktor-pomijając błędy ortograficzne ale jakim cudem im wyszło ze akcyza to 11,5 zł na paczce?przecież tyle to nawet paczka nie kosztuje akcyzy już nie pamietam ile tam jest obecnie-ale na pewno nie 11.5zł.
23tys na pewno nie są warte te wschodnie-jak ich sprzeda po 6-7zł na rynku to max.
[/quote]
Bzdury to Ty piszesz, bo nie masz pojęcia. Takie byłyby należności podatkowe gdyby te fajki zostały sprowadzone legalnie... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 13:15
0
Ale bzdury pisze ten redaktor-pomijając błędy ortograficzne ale jakim cudem im wyszło ze akcyza to 11,5 zł na paczce?przecież tyle to nawet paczka nie kosztuje akcyzy już nie pamietam ile tam jest obecnie-ale na pewno nie 11.5zł.
23tys na pewno nie są warte te wschodnie-jak ich sprzeda po 6-7zł na rynku to max.
Avatar
tropiciel / 19 grudnia 2011 o 08:44
0
[quote name='Gość' timestamp='1324231819' post='572252']
Może i masz racje ale nadal nie piszesz ile ty byś wyliczył tej akcyzy tylko krytykujesz-coś na wzór pana Kaczyńskiego-nic nie robi pożytecznego dla Polski i Polaków tylko knuje w polityce i krytykuje.Ten sam typ jesteś.
[/quote]
taa " a u was murzynów biją ... "
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 19:10
0
[quote name='Gość' timestamp='1324224856' post='572194']
Obaj z redaktorem powinniście sobie kupić po dobrym kalkulatorze, bo akcyza nie wyniosłaby ani 23 tysiące, ani 3 tysiące, ani 500 złotych. Ty powinieneś wrócić tam gdzie uczą tabliczki mnożenia, a redaktor, jak już pisze o przemycie mógłby choć umieć policzyć akcyzę, cło i VAT, a nie pleść co mu ślina na jezyk przyniesie.
[/quote]
Może i masz racje ale nadal nie piszesz ile ty byś wyliczył tej akcyzy tylko krytykujesz-coś na wzór pana Kaczyńskiego-nic nie robi pożytecznego dla Polski i Polaków tylko knuje w polityce i krytykuje.Ten sam typ jesteś.
[quote name='Gość' timestamp='1324224856' post='572194']
Obaj z redaktorem powinniście sobie kupić po dobrym kalkulatorze, bo akcyza nie wyniosłaby ani 23 tysiące, ani 3 tysiące, ani 500 złotych. Ty powinieneś wrócić tam gdzie uczą tabliczki mnożenia, a redaktor, jak już pisze o przemycie mógłby choć umieć policzyć akcyzę, cło i VAT, a nie pleść co mu ślina na jezyk przyniesie.
[/quote]
Może i masz racje ale nadal nie piszesz ile ty byś wyliczył tej akcyzy tylko krytykujesz-coś na wzór pana Kaczyński... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 17:14
0
Obaj z redaktorem powinniście sobie kupić po dobrym kalkulatorze, bo akcyza nie wyniosłaby ani 23 tysiące, ani 3 tysiące, ani 500 złotych. Ty powinieneś wrócić tam gdzie uczą tabliczki mnożenia, a redaktor, jak już pisze o przemycie mógłby choć umieć policzyć akcyzę, cło i VAT, a nie pleść co mu ślina na jezyk przyniesie.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 16:26
0
Ha ha-i co cwaniaczku-kto miał racje?z 23tyś.zł po moich postach zrobiło się 3tyś-wiec ja miałem racje a redaktor czytając te komentarze z 23tyś zrobił 3tyś-Więc lepiej Ty wróć do szkoły skoro twierdzisz ze należy sie 23tys akcyzy.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 16:21
0
[quote name='Gość' timestamp='1324215504' post='572126']
A ja na to że nie umiesz liczyć bo gdyby za 2 tysiące paczek papierosów akcyza wynosiła 500 zł to przemyt byłby nieopłacalny. Wróć do szkoły.
[/quote]
Więc twoim tokiem rozumowania kupuje powiedzmy paczkę papierosów na Ukrainie za 3zł-po wjechaniu do polski płace 11,50zł akcycy jak wynika z powyzych wyliczeń i chce zarobić na niej powiedzmy 2zł więc sprzedaje ją w Polsce po 16,50 tak?kupisz ja za tyle?Prosze cie wyjasnij mi skąd te 23tyś podatku akcyzowego za niespłełna 2tyś.paczek?
[quote name='Gość' timestamp='1324215504' post='572126']
A ja na to że nie umiesz liczyć bo gdyby za 2 tysiące paczek papierosów akcyza wynosiła 500 zł to przemyt byłby nieopłacalny. Wróć do szkoły.
[/quote]
Więc twoim tokiem rozumowania kupuje powiedzmy paczkę papierosów na Ukrainie za 3zł-po wjechaniu do polski płace 11,50zł akcycy jak wynika z powyzych wyliczeń i chce zarobić na niej powiedzmy 2zł więc sprzedaje ją w Polsce po 16,50 tak?kupisz ja za tyle?Prosze cie wyjasnij mi skąd te 23tyś podatk... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 14:38
0
[quote name='Gość' timestamp='1324214252' post='572109']
Minimalna stawka akcyzy na papierosy wynosi 228,80 zł za każde 1000 sztuk.

Podstawa prawna: ustawa z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2009 r. Nr 3, poz. 11 ze zm.).to cyt.z internetu-cały artykuł tuhttp://www.infor.pl/wskazniki/vatA/podatek-akcyzowy/387,Minimalna-stawka-akcyzy-na-papierosy.html a w arykule wyraznie pisze o niezapłaconym podatku akcyzowym wiec tylko ten podatek liczymy wiec nam wychodzi niecałe 500zł podatku-co ty na to?jak na lato?
[/quote]
A ja na to że nie umiesz liczyć bo gdyby za 2 tysiące paczek papierosów akcyza wynosiła 500 zł to przemyt byłby nieopłacalny. Wróć do szkoły.
[quote name='Gość' timestamp='1324214252' post='572109']
Minimalna stawka akcyzy na papierosy wynosi 228,80 zł za każde 1000 sztuk.

Podstawa prawna: ustawa z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2009 r. Nr 3, poz. 11 ze zm.).to cyt.z internetu-cały artykuł tuhttp://www.infor.pl/wskazniki/vatA/podatek-akcyzowy/387,Minimalna-stawka-akcyzy-na-papierosy.html a w arykule wyraznie pisze o niezapłaconym podatku akcyzowym wiec tylko ten podatek liczymy wiec nam wychodzi niecałe 500zł podatku-... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 14:17
0
[quote name='Gość' timestamp='1324211040' post='572080']
Bzdury to Ty piszesz, bo nie masz pojęcia. Takie byłyby należności podatkowe gdyby te fajki zostały sprowadzone legalnie i legalnie oclone. Tak się to liczy.
[/quote]
Minimalna stawka akcyzy na papierosy wynosi 228,80 zł za każde 1000 sztuk.

Podstawa prawna: ustawa z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2009 r. Nr 3, poz. 11 ze zm.).to cyt.z internetu-cały artykuł tuhttp://www.infor.pl/wskazniki/vatA/podatek-akcyzowy/387,Minimalna-stawka-akcyzy-na-papierosy.html a w arykule wyraznie pisze o niezapłaconym podatku akcyzowym wiec tylko ten podatek liczymy wiec nam wychodzi niecałe 500zł podatku-co ty na to?jak na lato?
[quote name='Gość' timestamp='1324211040' post='572080']
Bzdury to Ty piszesz, bo nie masz pojęcia. Takie byłyby należności podatkowe gdyby te fajki zostały sprowadzone legalnie i legalnie oclone. Tak się to liczy.
[/quote]
Minimalna stawka akcyzy na papierosy wynosi 228,80 zł za każde 1000 sztuk.

Podstawa prawna: ustawa z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2009 r. Nr 3, poz. 11 ze zm.).to cyt.z internetu-cały artykuł tuhttp://www.infor.pl/wskazniki/vatA/podatek-akcyzowy... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 14:06
0
[quote name='Gość' timestamp='1324211040' post='572080']
Bzdury to Ty piszesz, bo nie masz pojęcia. Takie byłyby należności podatkowe gdyby te fajki zostały sprowadzone legalnie i legalnie oclone. Tak się to liczy.
[/quote]
No może mnie oświecisz skoro taki mądraliński jesteś skąd te 23 tyś by trafiło do budzetu państwa?czyli paczka Ukraińskich fajek kosztuje ponad 20zł tak?powiedz ile obecnie jest akcyzy na wyroby tytoniowe?i policz sobie od tych 2 tyś paczek podatek należny-licz nawet po 12 zł paczke i zobaczymy ile naliczysz ekonomisto od siedmiu bolesci-podaj jakieś konkretne wyliczenia a nie wyzywanie i mędrkowanie na forum.
[quote name='Gość' timestamp='1324211040' post='572080']
Bzdury to Ty piszesz, bo nie masz pojęcia. Takie byłyby należności podatkowe gdyby te fajki zostały sprowadzone legalnie i legalnie oclone. Tak się to liczy.
[/quote]
No może mnie oświecisz skoro taki mądraliński jesteś skąd te 23 tyś by trafiło do budzetu państwa?czyli paczka Ukraińskich fajek kosztuje ponad 20zł tak?powiedz ile obecnie jest akcyzy na wyroby tytoniowe?i policz sobie od tych 2 tyś paczek podatek należny-licz nawet po 12 zł pacz... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 13:24
0
[quote name='Gość' timestamp='1324210503' post='572074']
Ale bzdury pisze ten redaktor-pomijając błędy ortograficzne ale jakim cudem im wyszło ze akcyza to 11,5 zł na paczce?przecież tyle to nawet paczka nie kosztuje akcyzy już nie pamietam ile tam jest obecnie-ale na pewno nie 11.5zł.
23tys na pewno nie są warte te wschodnie-jak ich sprzeda po 6-7zł na rynku to max.
[/quote]
Bzdury to Ty piszesz, bo nie masz pojęcia. Takie byłyby należności podatkowe gdyby te fajki zostały sprowadzone legalnie i legalnie oclone. Tak się to liczy.
[quote name='Gość' timestamp='1324210503' post='572074']
Ale bzdury pisze ten redaktor-pomijając błędy ortograficzne ale jakim cudem im wyszło ze akcyza to 11,5 zł na paczce?przecież tyle to nawet paczka nie kosztuje akcyzy już nie pamietam ile tam jest obecnie-ale na pewno nie 11.5zł.
23tys na pewno nie są warte te wschodnie-jak ich sprzeda po 6-7zł na rynku to max.
[/quote]
Bzdury to Ty piszesz, bo nie masz pojęcia. Takie byłyby należności podatkowe gdyby te fajki zostały sprowadzone legalnie... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 13:15
0
Ale bzdury pisze ten redaktor-pomijając błędy ortograficzne ale jakim cudem im wyszło ze akcyza to 11,5 zł na paczce?przecież tyle to nawet paczka nie kosztuje akcyzy już nie pamietam ile tam jest obecnie-ale na pewno nie 11.5zł.
23tys na pewno nie są warte te wschodnie-jak ich sprzeda po 6-7zł na rynku to max.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty Puławy grają z Gwardią Opole, czyli próba sił przed pucharem

Azoty Puławy grają z Gwardią Opole, czyli próba sił przed pucharem 0 1

W środę Azoty Puławy podejmą Gwardię Opole. Początek spotkania o godz. 19.15. Transmisję przeprowadzi TVP 3 Lublin

Strajk włoski rodziców. "Koniec odrabiania lekcji po nocach"

Strajk włoski rodziców. "Koniec odrabiania lekcji po nocach" 7 9

Rodzice ogłaszają strajk włoski i zapowiadają, że nie będą odrabiać razem z dziećmi prac domowych. Przeciążenie takimi zadaniami zauważyli już wcześniej rzecznicy praw dziecka i praw obywatelskich

23 Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. Wieczór I
galeria

23 Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. Wieczór I 0 0

To najlepsze, co mogło się zdarzyć na początku festiwalu: pełna widownia i solidne brawa po spektaklu. W Lublinie spotkali się tancerze, sympatycy i teoretycy tańca. Będą do 17 listopada krążyć między CK, Galerią Labirynt a CSK

Lublinianka poczeka na nowe trybuny i hotel z restauracją. Przetarg na projekt unieważniony

Lublinianka poczeka na nowe trybuny i hotel z restauracją. Przetarg na projekt unieważniony 1 4

Unieważniony został przetarg na projektowanie nowych obiektów na stadionie Lublinianki: trybuny z budynkiem klubowym oraz hotelu z restauracją. Jedyna pracownia zainteresowana zleceniem okazała się zbyt droga dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zamawiał taką dokumentację

Teatr Andersena świętuje 65 urodziny i zaprasza na ich obchody [program]
16 listopada 2019, 0:00
galeria

Teatr Andersena świętuje 65 urodziny i zaprasza na ich obchody [program] 12 2

Kultura - Centrum świata jest tam, gdzie jest dobry teatr. Lublin jest centrum świata - mówi Krzysztof Rzączyński, dyrektor Teatru Andersena. Teatr właśnie zaprasza na skromne świętowanie, które potrwa od 16 do 30 listopada. W programie spektakle, próby otwarte, film, spotkania, warsztaty, zwiedzanie zakamarków teatru. Organizatorzy zapowiadają, że w trakcie jubileuszu może nawet powstać nowa grupa teatralna

Lublin: Wprowadzą droższe bilety dla osób nie płacących PIT w Lublinie?

Lublin: Wprowadzą droższe bilety dla osób nie płacących PIT w Lublinie? 24 67

Ratusz chce wprowadzić droższe bilety okresowe komunikacji miejskiej dla osób, które nie rozliczają się z podatku PIT w Lublinie. Mają one także stracić prawo do tańszych abonamentów parkingowych typu „M”. Trudniej będzie im również o miejsce dla dziecka w upatrzonym miejskim żłobku, przedszkolu lub podstawówce

Polska - Hiszpania 0:0. Faworytki zatrzymane na Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria

Polska - Hiszpania 0:0. Faworytki zatrzymane na Arenie Lublin [zdjęcia] 53 7

Ponad 7,5 tysiąca kibiców oglądało we wtorek na Arenie Lublin mecz eliminacji mistrzostw Europy pomiędzy Polską, a Hiszpanią. Co najważniejsze, piłkarki Miłosza Stępińskiego urwały punkt faworyzowanym rywalkom. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem

Miał być gotowy we wrześniu, ale ciągle go nie ma. Kiedy zobaczymy raport odnośnie górek czechowskich?

Miał być gotowy we wrześniu, ale ciągle go nie ma. Kiedy zobaczymy raport odnośnie górek czechowskich? 41 46

Do dziś nie został ujawniony raport naukowców, którzy na zlecenie miasta badali wartość przyrodniczą górek czechowskich. Raport miał odpowiedzieć na pytanie o to jak można wykorzystać górki i nie zniszczyć ich walorów. Analiza miała być gotowa we wrześniu, termin przesunięto na 31 października, ale do dzisiaj miasto nie jest w stanie jej pokazać.

Środa pogodna tylko na południowym-wschodzie. Nad resztą kraju opady deszczu
film

Środa pogodna tylko na południowym-wschodzie. Nad resztą kraju opady deszczu 0 0

Środa na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu zapowiada się na ogół pogodnie.

Świdnik: Urząd szuka najemców. Chcą wynająć trzy lokale

Świdnik: Urząd szuka najemców. Chcą wynająć trzy lokale 4 5

Do wynajęcia są trzy lokalne użytkowe na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

Hrubieszów: Zabytkowy budynek przy ul. 3 maja czeka remont. Zmieni również swoje zastosowanie

Hrubieszów: Zabytkowy budynek przy ul. 3 maja czeka remont. Zmieni również swoje zastosowanie 2 2

Będzie nadal przypominał o urodzie schyłkowej secesji, ale wszystko inne się zmieni. Zabytkowy budynek stanie się miejscem, które mieszkańcy będą chętnie odwiedzać. W ciągu najbliższych dni wykonawca wchodzi na plac budowy

Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu
film

Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu 5 32

Profesor Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej został wybrany marszałkiem Senatu X kadencji. Poparło go 51 senatorów. Na Stanisława Karczewskiego z PiS zagłosowało 48 senatorów. Wynik głosowania odczytała marszałek senior Senatu Barbara Borys-Damięcka.

"Cichuteńko pośród nocy" - ZPiT im. W. Kaniorowej wystąpi w Filharmonii
6 stycznia 2020, 11:00

"Cichuteńko pośród nocy" - ZPiT im. W. Kaniorowej wystąpi w Filharmonii 0 0

Już 6 stycznia o godz. 11 oraz 7 stycznia o godz. 9 i 11 na scenie Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprezentowane zostanie niezwykłe widowisko świąteczne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej.

Na pociągi z Puław do Lublina poczekamy jeszcze miesiąc

Na pociągi z Puław do Lublina poczekamy jeszcze miesiąc 28 23

Do 15 grudnia poczekamy na wznowienie ruchu pociągów pasażerskich między Lublinem a Puławami. Taką datę podała dziś wieczorem spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, zarządzająca siecią torów.

Dlaczego nie warto grabić liści? Uniwersytet Przyrodniczy chce pomóc jeżom i owadom

Dlaczego nie warto grabić liści? Uniwersytet Przyrodniczy chce pomóc jeżom i owadom 509 7

Lublin, dzięki Uniwersytetowi Przyrodniczemu dołączył do miast, które propagują zostawianie liści na trawnikach. Chodzi o stworzenie szansy na przezimowanie owadom a przede wszystkim jeżom

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!