Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Chełm

28 sierpnia 2018 r.
17:50

1000 zł na dziecko. Przedsiębiorca zrobił w gazecie żart z obietnic kandydatów

Autor: Zdjęcie autora bar
95 19 A A
- Pozwoliłem sobie nieco zażartować - mówi Grzegorz Gorczyca
- Pozwoliłem sobie nieco zażartować - mówi Grzegorz Gorczyca

Niespodziewanie w Chełmie pojawił się nowy „kandydat na prezydenta”. To Grzegorz Gorczyca popierany przez Stowarzyszenie WeRwA. Swoim programem wyborczym przebił obietnice rywali proponując m.in. budowę metra oraz portu z terminalem przeładunkowym na rzece Uherce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kandydat obiecał również bezpłatne taksówki i komunikację miejską dla wszystkich mieszkańców, tysiąc złotych tygodniowo na każde dziecko czy działki z nowymi domami za symboliczne 50 gr dla młodych chełmian. Wszystko ogłosił w płatnym ogłoszeniu zamieszczonym w jednym z chełmskich tygodników.

Dopiero w kolejnym, dwie strony dalej, przyznał się, że jego program to „wielka ściema” w przeciwieństwie do wycieczek organizowanych przez jego biuro podróży.

– Reklamując się pozwoliłem sobie nieco zażartować z kandydatów na prezydenta Chełma, którzy wręcz prześcigają się w obietnicach składanym mieszkańcom – mówi Gorczyca, na co dzień przedsiębiorca i szef Automobilklubu Chełmskiego. – Z drugiej strony liczyłem też na efekt reklamowy.

Zapewne go osiągnął, skoro po publikacji ogłoszeń odebrał wiele telefonów. – Prowokacyjne ogłoszenie z fikcyjnym programem wyborczym spodobało się moim rozmówcom – mówi Gorczyca. – Po tym doświadczeniu zaczynam się zastanawiać, czy aby rzeczywiście nie zacząć ubiegać się o prezydencki fotel?

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2018 r. o 06:40
+23
To kwintesencja naszej polskiej mentalności, elektoratu, który tylko na coś czeka i wybiera tego, który więcej da, nie potrafimy zrozumieć, że oni nam rozdają nasze pieniądze i zamiast do uczciwej pracy przyzwyczajają nas kombinowania, od kogo i na co da się jeszcze coś wyrwać
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2018 r. o 19:06
+16
No i słusznie
Avatar
pamiętam Was... / 28 sierpnia 2018 r. o 22:45
+11
...z taaakim programem, tak mi się wydaje, zaszedłby całkiem daleko. Mieszkańcy mojego rodzinnego miasta nasiąkli typowym dla Polski C "pretensjonalizmem"! A piszę to nie bez kozery, ponieważ pamiętam doskonały rezultat wyborczy kandydata na fotel prezydencki w osobie nijakiego Stanisława Tyminskiego... :) Program nośny i godny PiS!
Avatar
josef / 29 sierpnia 2018 r. o 07:18
+7
Roślina gorczyca odstrasza szkodniki,to może Gorczyca jako kandydat , a potem prezydent odstraszy pijawki od miejskiego budżety? Pomysł reklamowy 100%
Avatar
Lublin / 29 sierpnia 2018 r. o 08:06
+6
Daleko mi do fanatycznych anarchokapitalistów, ale jedna zasad jest prosta i obowiązuje w naszym kraju zawsze i wszędzie - JEŻELI RZĄD (POLITYK) OBIECUJE, ŻE DA OBYWATELOM PIENIĄDZE, TZN. ŻE NAJPIERW KOMUŚ BĘDZIE MUSIAŁ JE UKRAŚĆ. Ukraść, bo przymusowe dziesiątki podatków to nic innego jak mafijny haracz płacony na niewydolne usługi państwa. Jeżeli jedna osoba zabiera pod przymusem własność prywatną drugiej, jest uznawana za złodzieja. Jeżeli czyni to pod przykrywką prawa (które samo narzuciło) państwo wobec podatnika, to wszystko jest ok, a winny może być jedynie obywatel, który stosuje optymalizację podatkową? I to on, w najlepszym przypadku, oficjalnie i publicznie zostanie uznany za złodzieja podczas ohydnej kampanii politycznej, bo owoce swojej pracy chce wolałby zachować dla siebie, niż rozdać populistycznym cwaniaczkom od zarządzania cudzym mieniem. To obrzydlistwo! Powyższe obietnice kandydata z Chełma to kwintesencja polskich kampanii i naiwności idiotów, którzy dają się oczarować bredniami z uściskiem dłoni polityka, podczas gdy jego druga dłoń sięga do ich portfeli.
Daleko mi do fanatycznych anarchokapitalistów, ale jedna zasad jest prosta i obowiązuje w naszym kraju zawsze i wszędzie - JEŻELI RZĄD (POLITYK) OBIECUJE, ŻE DA OBYWATELOM PIENIĄDZE, TZN. ŻE NAJPIERW KOMUŚ BĘDZIE MUSIAŁ JE UKRAŚĆ. Ukraść, bo przymusowe dziesiątki podatków to nic innego jak mafijny haracz płacony na niewydolne usługi państwa. Jeżeli jedna osoba zabiera pod przymusem własność prywatną drugiej, jest uznawana za złodzieja. Jeżeli czyni to pod przykrywką prawa (które samo narzuciło) państwo wobec podatnika, to wszystko jest ok, a... rozwiń
Avatar
fak500 / 28 sierpnia 2018 r. o 19:47
+6
smiejecie sie a pisuar obiecal takie cuda wianki, co gorsza rozdaje nasza kase a plebs podniecony ze polska wstaje z kolan...
Avatar
miki / 29 sierpnia 2018 r. o 16:09
+2
ciekawe czy teraz giertych jest be czy cacy? ***s://wiadomosci.wp.pl/politycy-jestescie-zaklamani-6031215473377921a
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 14:18
+1
Pan Gorczyca NIE MA BIURA PODRÓŻY. Organizuje wycieczki z pogwalceniem przepisów ustawy o usługach turystycznych, ma stowarzyszenie i w jego wyjazdach mogą brać w świetle przepisów TYLKO członkowie stowarzyszenia. Nie widnieje w rejestrze organizatorów i pośredników turystycznych a co za tym idzie nie ma gwarancji ubezpieczeniowiej na wypadek upadłości, nie odprowadza należnych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Za tym idzie BRAK JAKIEJKOLWIEK OCHRONY KLIENTÓW.
Avatar
gs / 31 sierpnia 2018 r. o 09:22
+1
Szkoda tak wiele obiecywał. Byłoby co wspominać jak obiecanki aktualnych kandydatów!
Avatar
ole / 30 sierpnia 2018 r. o 10:24
+1
brawo!!! tego Pana popieramy!!!
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 14:18
+1
Pan Gorczyca NIE MA BIURA PODRÓŻY. Organizuje wycieczki z pogwalceniem przepisów ustawy o usługach turystycznych, ma stowarzyszenie i w jego wyjazdach mogą brać w świetle przepisów TYLKO członkowie stowarzyszenia. Nie widnieje w rejestrze organizatorów i pośredników turystycznych a co za tym idzie nie ma gwarancji ubezpieczeniowiej na wypadek upadłości, nie odprowadza należnych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Za tym idzie BRAK JAKIEJKOLWIEK OCHRONY KLIENTÓW.
Avatar
Gość / 2 września 2018 r. o 16:02
0
Obecnie Polacy zmądrzeli i nie wybierają tego, który więcej naobieca, lecz głosuje na tych, którzy dotrzymali słowa. Tusk nie dotrzymał (obniżenie podatków, uwolnienie zawodów, nie podniesienie wieku emerytalnego, nie tknie OFE...itd.), natomiast Kaczyński (500+, obniżenie wieku emerytalnego, po pierwsze Polska...itd.)... czy trzeba dodać więcej? Zagrywka tego nierozgarniętego gościa świadczy o tym, że w kraju już nastąpiła Dobra Zmiana, bo dane słowo ma obecnie swą wartość. Niestety słowo dane tylko przez PiS, bo dane przez PO, PSL, SLD ma się jak to dane przez pana Grzegorza Gorczyca. Ciekawe, że nabija się tylko z pomysłów PiSu, bo o ile pamiętam to metro będzie budowane w Warszawie. W Chełmie wystarczylaby tylko obwodnica południowa, która od lat jest zapomniana. Może ponabijałby się z kortów tenisowych? I do wiadomości Chełmian, takie miasta jak Tüttlingen, czy Landshut posiadają tunele pod miastem, a są znacznie mniejsze od Chełma. Kiedyś może i u nas powstanie potrseba budowania tuneli. A metro ma np. Bielefeld... miasto wielkości Lublina. Co prawda tam nazywają to podziemnym tramwajem. Tyle, że po torach jeżdżą pociagi, a nie znane nam tramwaje.
Obecnie Polacy zmądrzeli i nie wybierają tego, który więcej naobieca, lecz głosuje na tych, którzy dotrzymali słowa. Tusk nie dotrzymał (obniżenie podatków, uwolnienie zawodów, nie podniesienie wieku emerytalnego, nie tknie OFE...itd.), natomiast Kaczyński (500+, obniżenie wieku emerytalnego, po pierwsze Polska...itd.)... czy trzeba dodać więcej? Zagrywka tego nierozgarniętego gościa świadczy o tym, że w kraju już nastąpiła Dobra Zmiana, bo dane słowo ma obecnie swą wartość. Niestety słowo dane tylko przez PiS, bo dane przez PO, PSL, SLD ma ... rozwiń
Avatar
gs / 31 sierpnia 2018 r. o 09:22
+1
Szkoda tak wiele obiecywał. Byłoby co wspominać jak obiecanki aktualnych kandydatów!
Avatar
ole / 30 sierpnia 2018 r. o 10:24
+1
brawo!!! tego Pana popieramy!!!
Avatar
miki / 29 sierpnia 2018 r. o 16:09
+2
ciekawe czy teraz giertych jest be czy cacy? ***s://wiadomosci.wp.pl/politycy-jestescie-zaklamani-6031215473377921a
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2018 r. o 16:07
-1
chyba leki mu się skończyły
Avatar
gość / 29 sierpnia 2018 r. o 11:17
-2
Komisja Krajowa wyborcza powinna mu dowalić za bezprawne wykorzystywanie wyborów do prywatnego reklamowania swojej firmy. 
Avatar
Opylak / 29 sierpnia 2018 r. o 08:42
-3
Od kiedy to wybory są żartem. Żartować to można u cioci na imieninach pomiędzy toastami ale nie z wyborów. Klepiesz głupoty to winieneś coś niecoś za te głupoty dostać.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2018 r. o 08:13
-3
Może sam coś wymyśli sensownego, a nie głupi lans
Avatar
Lublin / 29 sierpnia 2018 r. o 08:06
+6
Daleko mi do fanatycznych anarchokapitalistów, ale jedna zasad jest prosta i obowiązuje w naszym kraju zawsze i wszędzie - JEŻELI RZĄD (POLITYK) OBIECUJE, ŻE DA OBYWATELOM PIENIĄDZE, TZN. ŻE NAJPIERW KOMUŚ BĘDZIE MUSIAŁ JE UKRAŚĆ. Ukraść, bo przymusowe dziesiątki podatków to nic innego jak mafijny haracz płacony na niewydolne usługi państwa. Jeżeli jedna osoba zabiera pod przymusem własność prywatną drugiej, jest uznawana za złodzieja. Jeżeli czyni to pod przykrywką prawa (które samo narzuciło) państwo wobec podatnika, to wszystko jest ok, a winny może być jedynie obywatel, który stosuje optymalizację podatkową? I to on, w najlepszym przypadku, oficjalnie i publicznie zostanie uznany za złodzieja podczas ohydnej kampanii politycznej, bo owoce swojej pracy chce wolałby zachować dla siebie, niż rozdać populistycznym cwaniaczkom od zarządzania cudzym mieniem. To obrzydlistwo! Powyższe obietnice kandydata z Chełma to kwintesencja polskich kampanii i naiwności idiotów, którzy dają się oczarować bredniami z uściskiem dłoni polityka, podczas gdy jego druga dłoń sięga do ich portfeli.
Daleko mi do fanatycznych anarchokapitalistów, ale jedna zasad jest prosta i obowiązuje w naszym kraju zawsze i wszędzie - JEŻELI RZĄD (POLITYK) OBIECUJE, ŻE DA OBYWATELOM PIENIĄDZE, TZN. ŻE NAJPIERW KOMUŚ BĘDZIE MUSIAŁ JE UKRAŚĆ. Ukraść, bo przymusowe dziesiątki podatków to nic innego jak mafijny haracz płacony na niewydolne usługi państwa. Jeżeli jedna osoba zabiera pod przymusem własność prywatną drugiej, jest uznawana za złodzieja. Jeżeli czyni to pod przykrywką prawa (które samo narzuciło) państwo wobec podatnika, to wszystko jest ok, a... rozwiń