Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

14 marca 2008 r.
18:54
Edytuj ten wpis

Możesz wybrać miotłę albo portfel

0 4 A A

Od poniedziałku każdy, kto nie posprząta swojej posesji, ukarany zostanie mandatem. Bycie flejtuchem może kosztować nawet 500 zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Okres ochronny się skończył - ostrzega Tadeusz Ordyniec, komendant Straży Miejskiej w Chełmie. - W ciągu ostatnich miesięcy wysłaliśmy ponad 360 wezwań do uprzątnięcia posesji. Ponad połowa adresatów nie zareagowała na nasze prośby.

Straż Miejska wypowiedziała wojnę brudasom już pod koniec ubiegłego roku. - Kontrole kończyły się zazwyczaj pouczeniem, że o porządek należy dbać. Na uprzątnięcie posesji jej właściciel miał średnio miesiąc. Te ulgowe terminy już się skończyły - dodaje Ordyniec.

- Teraz już nie będziemy tacy pobłażliwi. Posypią się mandaty, można dostać nawet taki w wysokości nawet 500 zł. Jeśli i to nie pomoże, skierujemy sprawę do sądu grodzkiego. A tam nie 500, ale 5 tys. zł można stracić.

Janusz Majczak ma działkę budowlaną. - Rzadko na nią zaglądam - przyznaje. - Zarosła krzakami. Poza tym, ktoś zrobił tam dzikie wysypisko. Dostałem wezwanie i od razu wziąłem się za porządki. W końcu 500 zł, to nie są małe pieniądze.
Według strażników, podrzucanie śmieci na cudzy teren nie jest rzadkością.

- Jeżeli właściciel posesji udowodni, że to nie jego brudy, do odpowiedzialności pociągnięta zostanie osoba, która naśmieciła. Niestety, właściciel też, bo nie pilnował swojego terenu - dodają strażnicy.

A co się stanie gdy kilka osób jest właścicielami zaśmieconej działki? Miasto na nich zarobi najwięcej, bo pełną kwotą mandatu ukarany zostanie... każdy z osobna. A co z tymi, którzy od lat mieszkają poza Chełmem, a są właścicielami działek w mieście? - Ich sprawy z miejsca będą kierowane do sądu - dodaje Ordyniec.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
HIPHOP / 15 marca 2008 o 23:15
0
AKCJA "POSESJA" SIĘ KŁANIA WRACA SIĘ OKRES KOMUNY JA TO MILICJANCI CHODZILI PO TERENIE I SPRAWDZALI PORZĄDEK BO MANDACIK ZAFUNDUJEMY. ALE I OD MANDATU MOŻNA SIĘ BYŁO WYKUPIĆ CIEKAWE CZY TERAZ MOŻNA?? A MILICJANTÓW CHODZIŁO PO DWÓCH KEDEN UMIAŁ CZYTAC A DRUGI PISAĆ.
Avatar
Gość / 15 marca 2008 o 20:04
0
jackass napisał:
Powróciliśmy do czasów komuny i socjalizmu! Gdzie ten liberalizm i kapitalizm, skoro władza mi narzuca co mi wolno a czego nie wolno na MOJEJ ZIEMI?! Własność prywatna jest święta i nic im do tego czy jest zaśmiecona, zagracona czy przeciwnie - wysprzątana. Bo jeżeli władzuchna będzie mi nakazywać robienie porządków NA MOJEJ DZIAŁCE to ta działka w rzeczywistości nie należy do mnie, tylko należy do władzuchny! To po co płacić przez lata ciężkie pieniądze, tyrać jak wół i urabiać się po łokcie spłacając raty by w końcu wykupić dla siebie kawałek ziemi, skoro ta ziemia i tak należy do bandy urzędników-nierobów a nie do mnie?!

chcesz mieć syf na swoim terenie? to zasadź dwumetrowy zywopłot, albo postaw płot przez który nic nie będzie widać. W tej akcji chodzi o to, abhy miasto było czyste, przynajmniej z wygladu... ale niestety nie tylko o to chodzi, skoro tacy jak Ty maja tyulko "brudne" mysli

chcesz mieć syf na swoim terenie? to zasadź dwumetrowy zywopłot, albo postaw płot przez który nic nie będzie widać. W tej akcji chodzi o to, abhy miasto było czyste, przynajmniej z wygladu... ale niestety nie tylko o to chodzi, skoro tacy jak Ty maja tyulko "brudne" mysli rozwiń
Avatar
indiced / 15 marca 2008 o 14:39
0
Prawo własności jest najszerszym z możliwych praw erga omnes, i co Twoje, to jest Twoje, ale pamiętaj, że Twoje prawa moga byc zawsze ograniczone np. służebnościami różnego typu, a także przepisami władzy zwierzchniej.
Jeśli legitymowana władza nakazuje Ci dbać o porządek, to dobrze robi. Przecież z powodu takich wysypisk śmieci mogą wystąpić epidemie, a także gradację ot choćby szczurów, co może prowadzić do epidemii dżumy a co za tym idzie śmierci wielu osób. Stąd lepiej wybrać mniejsze zło i otrzymywać porządek. Poza tym za dużo tego śmiecia jest w miastach, wystarczy w Lublinie przejechać się Kalinowszczyzną, wszystkie zabudowania dookoła posesji na której jest Muzeum Wincentego Pola...to sa śmietniki, chałupy, gnijące i rozpadające się, nieestetyczne i nie przystające do kilkusettysięcznego miasta.
Prawo własności jest najszerszym z możliwych praw erga omnes, i co Twoje, to jest Twoje, ale pamiętaj, że Twoje prawa moga byc zawsze ograniczone np. służebnościami różnego typu, a także przepisami władzy zwierzchniej.
Jeśli legitymowana władza nakazuje Ci dbać o porządek, to dobrze robi. Przecież z powodu takich wysypisk śmieci mogą wystąpić epidemie, a także gradację ot choćby szczurów, co może prowadzić do epidemii dżumy a co za tym idzie śmierci wielu osób. Stąd lepiej wybrać mniejsze zło i otrzymywać porządek. Poza tym za dużo te... rozwiń
Avatar
jackass / 15 marca 2008 o 12:07
0
Powróciliśmy do czasów komuny i socjalizmu! Gdzie ten liberalizm i kapitalizm, skoro władza mi narzuca co mi wolno a czego nie wolno na MOJEJ ZIEMI?! Własność prywatna jest święta i nic im do tego czy jest zaśmiecona, zagracona czy przeciwnie - wysprzątana. Bo jeżeli władzuchna będzie mi nakazywać robienie porządków NA MOJEJ DZIAŁCE to ta działka w rzeczywistości nie należy do mnie, tylko należy do władzuchny! To po co płacić przez lata ciężkie pieniądze, tyrać jak wół i urabiać się po łokcie spłacając raty by w końcu wykupić dla siebie kawałek ziemi, skoro ta ziemia i tak należy do bandy urzędników-nierobów a nie do mnie?!
Powróciliśmy do czasów komuny i socjalizmu! Gdzie ten liberalizm i kapitalizm, skoro władza mi narzuca co mi wolno a czego nie wolno na MOJEJ ZIEMI?! Własność prywatna jest święta i nic im do tego czy jest zaśmiecona, zagracona czy przeciwnie - wysprzątana. Bo jeżeli władzuchna będzie mi nakazywać robienie porządków NA MOJEJ DZIAŁCE to ta działka w rzeczywistości nie należy do mnie, tylko należy do władzuchny! To po co płacić przez lata ciężkie pieniądze, tyrać jak wół i urabiać się po łokcie spłacając raty by w końcu wykupić dla... rozwiń
Avatar
HIPHOP / 15 marca 2008 o 23:15
0
AKCJA "POSESJA" SIĘ KŁANIA WRACA SIĘ OKRES KOMUNY JA TO MILICJANCI CHODZILI PO TERENIE I SPRAWDZALI PORZĄDEK BO MANDACIK ZAFUNDUJEMY. ALE I OD MANDATU MOŻNA SIĘ BYŁO WYKUPIĆ CIEKAWE CZY TERAZ MOŻNA?? A MILICJANTÓW CHODZIŁO PO DWÓCH KEDEN UMIAŁ CZYTAC A DRUGI PISAĆ.
Avatar
Gość / 15 marca 2008 o 20:04
0
jackass napisał:
Powróciliśmy do czasów komuny i socjalizmu! Gdzie ten liberalizm i kapitalizm, skoro władza mi narzuca co mi wolno a czego nie wolno na MOJEJ ZIEMI?! Własność prywatna jest święta i nic im do tego czy jest zaśmiecona, zagracona czy przeciwnie - wysprzątana. Bo jeżeli władzuchna będzie mi nakazywać robienie porządków NA MOJEJ DZIAŁCE to ta działka w rzeczywistości nie należy do mnie, tylko należy do władzuchny! To po co płacić przez lata ciężkie pieniądze, tyrać jak wół i urabiać się po łokcie spłacając raty by w końcu wykupić dla siebie kawałek ziemi, skoro ta ziemia i tak należy do bandy urzędników-nierobów a nie do mnie?!

chcesz mieć syf na swoim terenie? to zasadź dwumetrowy zywopłot, albo postaw płot przez który nic nie będzie widać. W tej akcji chodzi o to, abhy miasto było czyste, przynajmniej z wygladu... ale niestety nie tylko o to chodzi, skoro tacy jak Ty maja tyulko "brudne" mysli

chcesz mieć syf na swoim terenie? to zasadź dwumetrowy zywopłot, albo postaw płot przez który nic nie będzie widać. W tej akcji chodzi o to, abhy miasto było czyste, przynajmniej z wygladu... ale niestety nie tylko o to chodzi, skoro tacy jak Ty maja tyulko "brudne" mysli rozwiń
Avatar
indiced / 15 marca 2008 o 14:39
0
Prawo własności jest najszerszym z możliwych praw erga omnes, i co Twoje, to jest Twoje, ale pamiętaj, że Twoje prawa moga byc zawsze ograniczone np. służebnościami różnego typu, a także przepisami władzy zwierzchniej.
Jeśli legitymowana władza nakazuje Ci dbać o porządek, to dobrze robi. Przecież z powodu takich wysypisk śmieci mogą wystąpić epidemie, a także gradację ot choćby szczurów, co może prowadzić do epidemii dżumy a co za tym idzie śmierci wielu osób. Stąd lepiej wybrać mniejsze zło i otrzymywać porządek. Poza tym za dużo tego śmiecia jest w miastach, wystarczy w Lublinie przejechać się Kalinowszczyzną, wszystkie zabudowania dookoła posesji na której jest Muzeum Wincentego Pola...to sa śmietniki, chałupy, gnijące i rozpadające się, nieestetyczne i nie przystające do kilkusettysięcznego miasta.
Prawo własności jest najszerszym z możliwych praw erga omnes, i co Twoje, to jest Twoje, ale pamiętaj, że Twoje prawa moga byc zawsze ograniczone np. służebnościami różnego typu, a także przepisami władzy zwierzchniej.
Jeśli legitymowana władza nakazuje Ci dbać o porządek, to dobrze robi. Przecież z powodu takich wysypisk śmieci mogą wystąpić epidemie, a także gradację ot choćby szczurów, co może prowadzić do epidemii dżumy a co za tym idzie śmierci wielu osób. Stąd lepiej wybrać mniejsze zło i otrzymywać porządek. Poza tym za dużo te... rozwiń
Avatar
jackass / 15 marca 2008 o 12:07
0
Powróciliśmy do czasów komuny i socjalizmu! Gdzie ten liberalizm i kapitalizm, skoro władza mi narzuca co mi wolno a czego nie wolno na MOJEJ ZIEMI?! Własność prywatna jest święta i nic im do tego czy jest zaśmiecona, zagracona czy przeciwnie - wysprzątana. Bo jeżeli władzuchna będzie mi nakazywać robienie porządków NA MOJEJ DZIAŁCE to ta działka w rzeczywistości nie należy do mnie, tylko należy do władzuchny! To po co płacić przez lata ciężkie pieniądze, tyrać jak wół i urabiać się po łokcie spłacając raty by w końcu wykupić dla siebie kawałek ziemi, skoro ta ziemia i tak należy do bandy urzędników-nierobów a nie do mnie?!
Powróciliśmy do czasów komuny i socjalizmu! Gdzie ten liberalizm i kapitalizm, skoro władza mi narzuca co mi wolno a czego nie wolno na MOJEJ ZIEMI?! Własność prywatna jest święta i nic im do tego czy jest zaśmiecona, zagracona czy przeciwnie - wysprzątana. Bo jeżeli władzuchna będzie mi nakazywać robienie porządków NA MOJEJ DZIAŁCE to ta działka w rzeczywistości nie należy do mnie, tylko należy do władzuchny! To po co płacić przez lata ciężkie pieniądze, tyrać jak wół i urabiać się po łokcie spłacając raty by w końcu wykupić dla... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczna śmierć 12-latka potrąconego na przejściu. Nagana dla dyrektora szkoły

Tragiczna śmierć 12-latka potrąconego na przejściu. Nagana dla dyrektora szkoły 18 1

Nagana z ostrzeżeniem – to kara wydana przez komisję dyscyplinarną dla nauczycieli byłemu już dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Chodzi o sprawę śmiertelnego potrącenia chłopca, który wracał z pływalni do domu.

Lublin: Uhonorowani za ratowanie Żydów w czasie wojny [zdjęcia]
galeria

Lublin: Uhonorowani za ratowanie Żydów w czasie wojny [zdjęcia] 0 0

Honorowe obywatelstwo Izraela i tytuł Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata nadano we wtorek mieszkańcom Lubelszczyzny, którzy podczas ostatniej wojny ratowali swoich żydowskich sąsiadów

Ruszyły Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu. Cztery medale AZS UMCS Lublin
galeria

Ruszyły Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu. Cztery medale AZS UMCS Lublin 1 0

We wtorek wystartowały Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców oraz Juniorów 17 i 18 lat. Pierwszego dnia imprezy w Lublinie jeden z faworytów do wygrania klasyfikacji drużynowej – AZS UMCS zdobył cztery medale

Kolej spłaca podwykonawców Astaldi. Nie będzie blokady torów?

Kolej spłaca podwykonawców Astaldi. Nie będzie blokady torów? 0 0

Najprawdopodobniej nie dojdzie do blokady torów planowanej na czwartek przez firmy żądające zapłaty za prace wykonane przy przebudowie torów z Lublina do Dęblina oraz za dostarczone tu materiały. Mowa o podwykonawcach włoskiej firmy Astaldi, która była głównym wykonawcą przebudowy szlaku Lublin-Dęblin, ale zrezygnowała z kontraktu, więc obowiązek zapłaty spadł na Polskie Linie Kolejowe.

Spotkanie świąteczne na dworcu autobusowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Spotkanie świąteczne na dworcu autobusowym w Lublinie [zdjęcia] 0 4

Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, życzenia i wigilijny poczęstunek - we wtorek (18 grudnia) na dworcu autobusowym w Lublinie odbyło się świąteczne spotkanie. Kolędy i pastorałki zaśpiewały dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”. Na wigilijny poczęstunek podróżnych, mieszkańców miasta i regionu oraz potrzebujących zaprosiła spółka Lubelskie Dworce, która zarządza dworcem

Lublin: Hotel Europa na sprzedaż

Lublin: Hotel Europa na sprzedaż 0 15

W ciągu tygodnia może się okazać, czy zmieni się właściciel budynku przy Krakowskim Przedmieściu 29, w którym działa hotel Europa.

Nagroda dla dziennikarza "Dziennika Wschodniego"
galeria

Nagroda dla dziennikarza "Dziennika Wschodniego" 0 2

Nasz redakcyjny kolega Paweł Puzio został nagrodzony w konkursie „Lokalne media dla Niepodległej”

Stłuczka przy hali Nova. Utrudnienia drogowe

Stłuczka przy hali Nova. Utrudnienia drogowe 1 1

Trzy samochody zderzyły się po południu na al. Tysiąclecia w Lublinie

Padwa Zamość ograła outsidera dopiero po rzutach karnych. Mają materiał do przemyśleń

Padwa Zamość ograła outsidera dopiero po rzutach karnych. Mają materiał do przemyśleń 0 2

W zaległym spotkaniu MKS Padwa Zamość pokonała na wyjeździe SPR ROKiS Radzymin dopiero po rzutach karnych 3:1

Podał medyczną marihuanę chorej żonie. Siedział pół roku w areszcie, dziś usłyszał wyrok [wideo]
film

Podał medyczną marihuanę chorej żonie. Siedział pół roku w areszcie, dziś usłyszał wyrok [wideo] 115 18

Rok więzienia w zawieszeniu i 5 tys. grzywny. Taki wyrok usłyszał we wtorek Andrzej Sadowski z Cycowa, który wyprodukował olejek z marihuany, by ulżyć w bólu umierającej na raka kobiecie. – Sąd nie tworzy prawa. Działa wyłącznie w jego granicach – tłumaczy sąd, który zdecydował się nadzwyczajnie złagodzić karę

Razili mężczyznę prądem w genitalia. Sąd bezwzględny dla byłych policjantów
zdjęcia
galeria

Razili mężczyznę prądem w genitalia. Sąd bezwzględny dla byłych policjantów 9 23

Marcin G. zostaje w celi, a jego dwaj koledzy wracają za kraty. Tak zakończył się proces odwoławczy byłych policjantów, oskarżonych m.in. o znęcanie się nad zatrzymanymi. Jeden z nich raził bezbronnego mężczyznę prądem w genitalia.

Kazimierz Kutz nie żyje. Miał 89 lat

Kazimierz Kutz nie żyje. Miał 89 lat 59 12

Nie żyje Kazimierz Kutz, polski reżyser filmowy, teatralny i telewizyjny, scenarzysta filmowy oraz polityk, członek założyciel Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Szlachetna Paczka od Wisły Puławy

Szlachetna Paczka od Wisły Puławy 1 0

Piłkarze i sztab szkoleniowy Wisły ponownie wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Tym razem drużyna z Puław wsparła pana Dawida z Chodla, który w pożarze niemal stracił dom.

Hetman Zamość szykuje ciekawy transfer

Hetman Zamość szykuje ciekawy transfer 5 5

Kamil Oziemczuk, Mateusz Olszak i Rafał Turczyn. To czołowi snajperzy IV ligi i zawodnicy Hetmana Zamość, którzy w rundzie jesiennej w sumie zdobyli aż 33 bramki. Wychodzi na to, że wkrótce drużyna trenera Jacka Ziarkowskiego może pozyskać jeszcze jednego piłkarza ze smykałką do strzelania goli – Michała Zubera, który szykuje się do opuszczenia Górnika Łęczna

Przed świętami. Koncert i jarmark w Białej Podlaskiej
20 grudnia 2018, 17:30

Przed świętami. Koncert i jarmark w Białej Podlaskiej 0 2

Świąteczny koncert i Jarmark Bożonarodzeniowy, to przedświąteczne atrakcje dla mieszkańców Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!