Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

27 kwietnia 2012 r.
19:32
Edytuj ten wpis

Nie wyszło w Lublinie, udało się w Chełmie. Tak może wyglądać aquapark

0 24 A A
Tak może wyglądać chełmski aquapark. Ale czy będzie, tego dowiemy się dopiero po opracowaniu dokumen
Tak może wyglądać chełmski aquapark. Ale czy będzie, tego dowiemy się dopiero po opracowaniu dokumen

W przyszłym roku w Chełmie ma ruszyć budowa aquaparku. To ma być pierwszy taki obiekt w regionie. Chełmianie są za. W sondażu, aż 95 procent respondentów poparło pomysł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kilka basenów w dwupoziomowym aquaparku. Do tego zjeżdżalnie, salony odnowy biologicznej, SPA, kręgielnie, kawiarnie, itp. Tak ma wyglądać chełmski aquapark według koncepcji, której przygotowanie już w 2009 roku zleciło miasto.

Pomysł więc nie jest nowy, ale w końcu nabrał realnych kształtów. Nie bez znaczenia były wyniki sondażu, który przeprowadził wrocławski instytut badawczy IPC. Wynika z niego, że aż 95 procent z pół tysiąca badanych mieszkańców miasta popiera budowę. 88 proc. uważa, że do tego rodzaju obiektu przyjeżdżaliby mieszkańcy z całego regionu.

– Sądzę, że aquapark w Chełmie to dobry pomysł – mówi Zofia Niedźwiecka, mama trójki dzieci. – U nas nie ma takich obiektów, a i w regionie z tym krucho. A to jakaś atrakcja, głównie dla dzieci. Pewnie dla turystów też. O ile oczywiście ceny będą przystępne.

Podobnego zdania najwyraźniej są też władze miasta – Dlaczego nie mamy być pierwszym miastem wschodniej Polski z profesjonalnym aquaparkiem? – mówi prezydent Agata Fisz.

W 2009 roku miasto pod uwagę brało dwie lokalizacje: obok miejskiego stadionu przy ul. Pułku Szwoleżerów oraz w pobliżu hali widowiskowo-sportowej przy ul. Granicznej. Teraz pojawiło się trzecie rozwiązanie: teren przy skrzyżowaniu ul. Lubelskiej i Trubakowskiej, dawny stadion "Gwardii”.

– Koncepcja, chociaż dotyczy innego terenu, zostanie wykorzystana w przygotowaniu dokumentacji. Chcemy jednak rozszerzyć funkcjonalność obiektu, chociażby o sale do squasha. A także położyć nacisk na efektowną elewację – dodaje prezydent.

A ile to będzie kosztować? Według wyliczeń urzędników sama dokumentacja to koszt kilkuset tysięcy złotych. Realizacja: 30–40 milionów. Miasto ma nadzieję, że zmieniony plan zagospodarowania (umożliwiający m.in. budowę w sąsiedztwie galerii handlowej) przyciągnie inwestora, który będzie skłonny do partycypowania w kosztach budowy aquaparku. Alternatywą jest zaciągnięcie długoterminowego kredytu i szukanie pieniędzy m.in. w Urzędzie Marszałkowskim i Ministerstwie Sportu i Turystyki.

A termin realizacji planów? Władze miasta zakładają, że prace mogłyby ruszyć już za rok. Budowa może potrwać około dwóch lat.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xoxo / 3 maja 2012 o 16:57
0
[quote name='lukaszek' timestamp='1335777208' post='626348']
W Zamosciu wolimy stawiac gmachy sądów i biedronki , powodzenia Chełm!
[/quote]
Jeden żałosny architektonicznie gmach niepotrzebnego sądu (inwestycja raz na 5 lat),nie sprawi że ta ,,idealna,, prowincja będzie miastem ,pzdr chałuju
Avatar
xoxo / 3 maja 2012 o 16:55
0
[quote name='Gość' timestamp='1335769739' post='626319']
Nie bedzie miał. To takie pobożne zyczenia władz Chełma. A tekst jest napisany widac tylko po to aby wejśc na ambicje władzom Lublina
[/quote]
zgadzam się z tobą ,przecież widać to gołym okiem że tytuł napisany jest perfidnie i żałośnie, jak by wszyscy się tak podniecali jedną inwestycją w Lub raz na parę lat to nadal było by bidnie tak jak w chełmie aktualnie
[quote name='Gość' timestamp='1335769739' post='626319']
Nie bedzie miał. To takie pobożne zyczenia władz Chełma. A tekst jest napisany widac tylko po to aby wejśc na ambicje władzom Lublina
[/quote]
zgadzam się z tobą ,przecież widać to gołym okiem że tytuł napisany jest perfidnie i żałośnie, jak by wszyscy się tak podniecali jedną inwestycją w Lub raz na parę lat to nadal było by bidnie tak jak w chełmie aktualnie rozwiń
Avatar
Karr / 3 maja 2012 o 16:52
0
[quote name='donata' timestamp='1335768243' post='626315']
Lublin to taka dziura ze nawet normalnego basenu nie ma,a Chełm będzie miał!!!
[/quote]
Żałosna i prostacka wypowiedź ,Najprawdopodobniej mieszkasz na tej żałosnej głębokiej prowincji -chelm ,bo to można wywnioskować z twojej durnej wypowiedzi ,jesteś dnem jeżeli masz takie rozumowanie ,nie będę wymieniał ci ile tych bardziej i tych mniej poważnych inwestycji jest realizowanych w Lublinie.Tak się składa że Lublin myśli nie tylko o ,,sobie,, ale o całym województwie ponieważ jest sercem i napędem województwa ,czy tak trudno to zauważyć że pomimo że budowany Port Lotniczy przynależy do miasta to i tak jest tworzony z myślą o regionie który trzeba rozruszać ,bo gdyby nie lotnisko i S17 które z inicjatywy miasta i mieszkańców by nie powstały to i tak jak np w tej wiosce chełm była by nadal bieda ,no w sumie to i jest nadal ,stolica regionu w każdej chwili może sprawić sobie taki mini aquapark ,ale w tej chwili brane są pod uwagę na prawdę dużo poważniejsze i ambitniejsze inwestycje jak np. Stadion ,obwodnica,Lotnisko ,S17 ,CKS ,LCK , Centrum żeglarstwa,Centrum Onkologi Ziemi Lubelskiej ,Metropolitan Park, Basen olimpijski ,TBV Office center ,Nord Park ,SSE,nowe oddziały uczelni ,Galerie handlowe,biurowce,Centrum Analityczno Programowe Nowych Technologi z jednym z 5 najlepszych rezonansów na świecie itd... wiec wiesz jedna inwestycja raz na 2 lub 3 lata niczego nie zmieni.
[quote name='donata' timestamp='1335768243' post='626315']
Lublin to taka dziura ze nawet normalnego basenu nie ma,a Chełm będzie miał!!!
[/quote]
Żałosna i prostacka wypowiedź ,Najprawdopodobniej mieszkasz na tej żałosnej głębokiej prowincji -chelm ,bo to można wywnioskować z twojej durnej wypowiedzi ,jesteś dnem jeżeli masz takie rozumowanie ,nie będę wymieniał ci ile tych bardziej i tych mniej poważnych inwestycji jest realizowanych w Lublinie.Tak się składa że Lublin myśli nie tylko o... rozwiń
Avatar
Karr / 3 maja 2012 o 16:43
0
[quote name='Kobzik' timestamp='1335726948' post='626256']
analityk - zajmij sie wróżeniem...
Co do akwaparku - ja chętnie pojadę z Rodziną 60 km do takiego kompleksu wodnego - biorąc pod uwagę, że z Lublina jeździmy do Krakowa albo Wawy na takie atrakcje wodne, to z całą pewnością moge stwierdzić, że ludzie z Lbn chętnie pojadą do pobliskiego - w dobie busów, pociągów i aut - do Chełma na kilka godzin pochlapać sie w wodzie...
[/quote]
no nie sądzę ,bo takich mini aquaparków jest kilka w Lbn i w pobliżu,coraz więcej szkół podejmuje się budowy basenu i zjeżdżalni bo teraz to standard ,nie wiem ja tam w chelmie.
[quote name='Kobzik' timestamp='1335726948' post='626256']
analityk - zajmij sie wróżeniem...
Co do akwaparku - ja chętnie pojadę z Rodziną 60 km do takiego kompleksu wodnego - biorąc pod uwagę, że z Lublina jeździmy do Krakowa albo Wawy na takie atrakcje wodne, to z całą pewnością moge stwierdzić, że ludzie z Lbn chętnie pojadą do pobliskiego - w dobie busów, pociągów i aut - do Chełma na kilka godzin pochlapać sie w wodzie...
[/quote]
no nie sądzę ,bo takich mini aquaparków jest kilka w Lbn i... rozwiń
Avatar
monika / 1 maja 2012 o 08:28
0
WIWAT dla pomysłu,z realizacją gorzej,a raczej beznadziejnie,nie do zrealizowania,bo czekam wciąż na obiecany z hukiem MCdonald i galerię Plazy,wschód jest za biedny na takiego typu inwestycje,kto będzie korzystał z tego RENCIŚCI he he he CHEŁM miasto emerytów i rencistów pozdrawiam zacowany wschód ......he
Avatar
kurde / 30 kwietnia 2012 o 21:38
0
mi sie kurde podoba pomysł i jestem kurde na tak.
Avatar
Pio / 30 kwietnia 2012 o 13:06
0
choć szczerze mówiąc, to pewnie do niczego nie dojdzie, na takich sztucznych pomysłach też się interes robi,
zanim zarzucą projekt, zlecą opracowanie dokumentów do firmy X, zaproszą do doradztwa firmę Y,
projekt budynku, terenu fasady wykona firma Z, a jeszcze badania ankietowe itd itd itd kasa leci
dodatkowo zwiedzą inne miasta europejskie w których jest Aquapark, żeby zobaczyć jak to wygląda i z jakimi
problemami się borykają,
suma sumarum wywalą grubą kasę na marzenia mieszkańców, którzy później im to spokojnie wybaczą, bo uzasadnią, że mogło by to prowadzić do podwyższenia opłat i podatków, a większość nawet będzie im dziękować, że zachowali się tak rozsądnie i myśleli o mieszkańcach.
choć szczerze mówiąc, to pewnie do niczego nie dojdzie, na takich sztucznych pomysłach też się interes robi,
zanim zarzucą projekt, zlecą opracowanie dokumentów do firmy X, zaproszą do doradztwa firmę Y,
projekt budynku, terenu fasady wykona firma Z, a jeszcze badania ankietowe itd itd itd kasa leci
dodatkowo zwiedzą inne miasta europejskie w których jest Aquapark, żeby zobaczyć jak to wygląda i z jakimi
problemami się borykają,
suma sumarum wywalą grubą kasę na marzenia mieszkańców, którzy później im to spokoj... rozwiń
Avatar
Pio / 30 kwietnia 2012 o 12:58
0
Mcdonald jest akurat prywatną firmą, ktoś sobie przeliczył, że nie opłaci mu się pchać X kasy na to i nie robi tego na siłę, a Miasto nie musi liczyć, bo dla nich się opłaci jak sobie stanowiska dla rodziny porobią.
Dochodowe to też dla nich nie musi być, bo łatwiej dopłaty miasta załatwić, niż tłumaczyć się później czemu nie zarabia.
Avatar
Pio / 30 kwietnia 2012 o 12:56
0
[quote name='Wacek' timestamp='1335770723' post='626324']
Dajcie sobie spokój, kto wam w Chełmie wyłoży 40 baniek? Może miasto, które jest zadłużone po uszy? Tutaj nawet Mcdonalda budują od 1998 roku i nie mogą wybudować, a szpital to chyba, ze 40 lat budowano.
[/quote]


[quote name='Gość' timestamp='1335771223' post='626328']
Mcdonald to widze dla niektorych marzenie. Oznaka cywilizacji zjesc bułke pod nazwa MC w podwójnej cenie, wiecej niz to warte
[/quote]
Problem w tym, że nikt nie musi wykładać 40 baniek,
pewnie część z jakiegoś programu unijnego uda się wyciągnąć,
a na resztę lub też i całość Miasto zaciągnie kredyt,
na dość długi termin, dobry procent każdy bank im prawie da, bo ryzyko nie wielkie, a zarobek dobry
problem będą mieli mieszkańcy, którzy będą docelowo spłacać to w podwyżkach na co się da
[quote name='Wacek' timestamp='1335770723' post='626324']
Dajcie sobie spokój, kto wam w Chełmie wyłoży 40 baniek? Może miasto, które jest zadłużone po uszy? Tutaj nawet Mcdonalda budują od 1998 roku i nie mogą wybudować, a szpital to chyba, ze 40 lat budowano.
[/quote]


[quote name='Gość' timestamp='1335771223' post='626328']
Mcdonald to widze dla niektorych marzenie. Oznaka cywilizacji zjesc bułke pod nazwa MC w podwójnej cenie, wiecej niz to warte
rozwiń
Avatar
lukaszek / 30 kwietnia 2012 o 11:13
0
W Zamosciu wolimy stawiac gmachy sądów i biedronki , powodzenia Chełm!
Avatar
xoxo / 3 maja 2012 o 16:57
0
[quote name='lukaszek' timestamp='1335777208' post='626348']
W Zamosciu wolimy stawiac gmachy sądów i biedronki , powodzenia Chełm!
[/quote]
Jeden żałosny architektonicznie gmach niepotrzebnego sądu (inwestycja raz na 5 lat),nie sprawi że ta ,,idealna,, prowincja będzie miastem ,pzdr chałuju
Avatar
xoxo / 3 maja 2012 o 16:55
0
[quote name='Gość' timestamp='1335769739' post='626319']
Nie bedzie miał. To takie pobożne zyczenia władz Chełma. A tekst jest napisany widac tylko po to aby wejśc na ambicje władzom Lublina
[/quote]
zgadzam się z tobą ,przecież widać to gołym okiem że tytuł napisany jest perfidnie i żałośnie, jak by wszyscy się tak podniecali jedną inwestycją w Lub raz na parę lat to nadal było by bidnie tak jak w chełmie aktualnie
[quote name='Gość' timestamp='1335769739' post='626319']
Nie bedzie miał. To takie pobożne zyczenia władz Chełma. A tekst jest napisany widac tylko po to aby wejśc na ambicje władzom Lublina
[/quote]
zgadzam się z tobą ,przecież widać to gołym okiem że tytuł napisany jest perfidnie i żałośnie, jak by wszyscy się tak podniecali jedną inwestycją w Lub raz na parę lat to nadal było by bidnie tak jak w chełmie aktualnie rozwiń
Avatar
Karr / 3 maja 2012 o 16:52
0
[quote name='donata' timestamp='1335768243' post='626315']
Lublin to taka dziura ze nawet normalnego basenu nie ma,a Chełm będzie miał!!!
[/quote]
Żałosna i prostacka wypowiedź ,Najprawdopodobniej mieszkasz na tej żałosnej głębokiej prowincji -chelm ,bo to można wywnioskować z twojej durnej wypowiedzi ,jesteś dnem jeżeli masz takie rozumowanie ,nie będę wymieniał ci ile tych bardziej i tych mniej poważnych inwestycji jest realizowanych w Lublinie.Tak się składa że Lublin myśli nie tylko o ,,sobie,, ale o całym województwie ponieważ jest sercem i napędem województwa ,czy tak trudno to zauważyć że pomimo że budowany Port Lotniczy przynależy do miasta to i tak jest tworzony z myślą o regionie który trzeba rozruszać ,bo gdyby nie lotnisko i S17 które z inicjatywy miasta i mieszkańców by nie powstały to i tak jak np w tej wiosce chełm była by nadal bieda ,no w sumie to i jest nadal ,stolica regionu w każdej chwili może sprawić sobie taki mini aquapark ,ale w tej chwili brane są pod uwagę na prawdę dużo poważniejsze i ambitniejsze inwestycje jak np. Stadion ,obwodnica,Lotnisko ,S17 ,CKS ,LCK , Centrum żeglarstwa,Centrum Onkologi Ziemi Lubelskiej ,Metropolitan Park, Basen olimpijski ,TBV Office center ,Nord Park ,SSE,nowe oddziały uczelni ,Galerie handlowe,biurowce,Centrum Analityczno Programowe Nowych Technologi z jednym z 5 najlepszych rezonansów na świecie itd... wiec wiesz jedna inwestycja raz na 2 lub 3 lata niczego nie zmieni.
[quote name='donata' timestamp='1335768243' post='626315']
Lublin to taka dziura ze nawet normalnego basenu nie ma,a Chełm będzie miał!!!
[/quote]
Żałosna i prostacka wypowiedź ,Najprawdopodobniej mieszkasz na tej żałosnej głębokiej prowincji -chelm ,bo to można wywnioskować z twojej durnej wypowiedzi ,jesteś dnem jeżeli masz takie rozumowanie ,nie będę wymieniał ci ile tych bardziej i tych mniej poważnych inwestycji jest realizowanych w Lublinie.Tak się składa że Lublin myśli nie tylko o... rozwiń
Avatar
Karr / 3 maja 2012 o 16:43
0
[quote name='Kobzik' timestamp='1335726948' post='626256']
analityk - zajmij sie wróżeniem...
Co do akwaparku - ja chętnie pojadę z Rodziną 60 km do takiego kompleksu wodnego - biorąc pod uwagę, że z Lublina jeździmy do Krakowa albo Wawy na takie atrakcje wodne, to z całą pewnością moge stwierdzić, że ludzie z Lbn chętnie pojadą do pobliskiego - w dobie busów, pociągów i aut - do Chełma na kilka godzin pochlapać sie w wodzie...
[/quote]
no nie sądzę ,bo takich mini aquaparków jest kilka w Lbn i w pobliżu,coraz więcej szkół podejmuje się budowy basenu i zjeżdżalni bo teraz to standard ,nie wiem ja tam w chelmie.
[quote name='Kobzik' timestamp='1335726948' post='626256']
analityk - zajmij sie wróżeniem...
Co do akwaparku - ja chętnie pojadę z Rodziną 60 km do takiego kompleksu wodnego - biorąc pod uwagę, że z Lublina jeździmy do Krakowa albo Wawy na takie atrakcje wodne, to z całą pewnością moge stwierdzić, że ludzie z Lbn chętnie pojadą do pobliskiego - w dobie busów, pociągów i aut - do Chełma na kilka godzin pochlapać sie w wodzie...
[/quote]
no nie sądzę ,bo takich mini aquaparków jest kilka w Lbn i... rozwiń
Avatar
monika / 1 maja 2012 o 08:28
0
WIWAT dla pomysłu,z realizacją gorzej,a raczej beznadziejnie,nie do zrealizowania,bo czekam wciąż na obiecany z hukiem MCdonald i galerię Plazy,wschód jest za biedny na takiego typu inwestycje,kto będzie korzystał z tego RENCIŚCI he he he CHEŁM miasto emerytów i rencistów pozdrawiam zacowany wschód ......he
Avatar
kurde / 30 kwietnia 2012 o 21:38
0
mi sie kurde podoba pomysł i jestem kurde na tak.
Avatar
Pio / 30 kwietnia 2012 o 13:06
0
choć szczerze mówiąc, to pewnie do niczego nie dojdzie, na takich sztucznych pomysłach też się interes robi,
zanim zarzucą projekt, zlecą opracowanie dokumentów do firmy X, zaproszą do doradztwa firmę Y,
projekt budynku, terenu fasady wykona firma Z, a jeszcze badania ankietowe itd itd itd kasa leci
dodatkowo zwiedzą inne miasta europejskie w których jest Aquapark, żeby zobaczyć jak to wygląda i z jakimi
problemami się borykają,
suma sumarum wywalą grubą kasę na marzenia mieszkańców, którzy później im to spokojnie wybaczą, bo uzasadnią, że mogło by to prowadzić do podwyższenia opłat i podatków, a większość nawet będzie im dziękować, że zachowali się tak rozsądnie i myśleli o mieszkańcach.
choć szczerze mówiąc, to pewnie do niczego nie dojdzie, na takich sztucznych pomysłach też się interes robi,
zanim zarzucą projekt, zlecą opracowanie dokumentów do firmy X, zaproszą do doradztwa firmę Y,
projekt budynku, terenu fasady wykona firma Z, a jeszcze badania ankietowe itd itd itd kasa leci
dodatkowo zwiedzą inne miasta europejskie w których jest Aquapark, żeby zobaczyć jak to wygląda i z jakimi
problemami się borykają,
suma sumarum wywalą grubą kasę na marzenia mieszkańców, którzy później im to spokoj... rozwiń
Avatar
Pio / 30 kwietnia 2012 o 12:58
0
Mcdonald jest akurat prywatną firmą, ktoś sobie przeliczył, że nie opłaci mu się pchać X kasy na to i nie robi tego na siłę, a Miasto nie musi liczyć, bo dla nich się opłaci jak sobie stanowiska dla rodziny porobią.
Dochodowe to też dla nich nie musi być, bo łatwiej dopłaty miasta załatwić, niż tłumaczyć się później czemu nie zarabia.
Avatar
Pio / 30 kwietnia 2012 o 12:56
0
[quote name='Wacek' timestamp='1335770723' post='626324']
Dajcie sobie spokój, kto wam w Chełmie wyłoży 40 baniek? Może miasto, które jest zadłużone po uszy? Tutaj nawet Mcdonalda budują od 1998 roku i nie mogą wybudować, a szpital to chyba, ze 40 lat budowano.
[/quote]


[quote name='Gość' timestamp='1335771223' post='626328']
Mcdonald to widze dla niektorych marzenie. Oznaka cywilizacji zjesc bułke pod nazwa MC w podwójnej cenie, wiecej niz to warte
[/quote]
Problem w tym, że nikt nie musi wykładać 40 baniek,
pewnie część z jakiegoś programu unijnego uda się wyciągnąć,
a na resztę lub też i całość Miasto zaciągnie kredyt,
na dość długi termin, dobry procent każdy bank im prawie da, bo ryzyko nie wielkie, a zarobek dobry
problem będą mieli mieszkańcy, którzy będą docelowo spłacać to w podwyżkach na co się da
[quote name='Wacek' timestamp='1335770723' post='626324']
Dajcie sobie spokój, kto wam w Chełmie wyłoży 40 baniek? Może miasto, które jest zadłużone po uszy? Tutaj nawet Mcdonalda budują od 1998 roku i nie mogą wybudować, a szpital to chyba, ze 40 lat budowano.
[/quote]


[quote name='Gość' timestamp='1335771223' post='626328']
Mcdonald to widze dla niektorych marzenie. Oznaka cywilizacji zjesc bułke pod nazwa MC w podwójnej cenie, wiecej niz to warte
rozwiń
Avatar
lukaszek / 30 kwietnia 2012 o 11:13
0
W Zamosciu wolimy stawiac gmachy sądów i biedronki , powodzenia Chełm!
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 4 1

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 3

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 10 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 3 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 7 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 12 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 10 2

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!