Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 lipca 2009 r.
11:05
Edytuj ten wpis

Policja postrzeliła uciekającego więźnia - nowe fakty

0 16 A A

Niejasności w sprawie postrzelenia bandyty w Chełmie. Policja początkowo twierdziła, że uciekinier strzelał do funkcjonariuszy. Prokuratura uważa, że tylko groził im miotaczem gazu. We wtorek zbieg w końcu trafił za kratki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
28-letni Jarosław M. powinien do połowy 2011 r. odsiadywać wyrok za rozbój i pobicie. Był na przepustce, ale nie wrócił do celi. W poniedziałek wieczorem zauważył go na ulicy w Chełmie pracownik miejscowego więzienia i zawiadomił policję. Patrol zatrzymał bandytę i odwiózł do zakładu karnego.

– Zatrzymali radiowóz przed bramą więzienia – mówi Krzysztof Grzesiuk, prokurator rejonowy w Chełmie. – Wtedy 28-latek zaatakował funkcjonariuszy i zagroził im przedmiotem przypominającym broń. Odepchnął ich i zaczął uciekać w kierunku pobliskich ogródków działkowych.

W pościg puścili się policjanci i funkcjonariusze służby więziennej. – Kilkakrotnie wzywali zbiega do zatrzymania się – mówi podkomisarz Jacek Deptuś z policji w Lublinie. – Potem oddali dwa strzały ostrzegawcze w powietrze. Uciekinier się zatrzymał, odwrócił i wymierzył w ich stronę. Wtedy strzelili w jego kierunku, aby go obezwładnić.

Strzały słyszeli działkowicze i mieszkańcy pobliskich domów. – Nagle usłyszałem takie "Pach, pach, pach” – opowiada pan Kazimierz. – Byłem w wojsku, to wiem, że to strzały z broni palnej. Wyszedłem, patrzę, policja. Tego, co uciekał dopadli niedaleko mojej działki, w krzakach.

Pan Andrzej był w tym czasie obok swojego garażu. – To było chyba z pięć strzałów, ale kto strzelał pierwszy, tego nie widziałem – zastrzega.
28-latek został ranny w udo i bark. Ma także powierzchowne rany łopatki i dłoni. Najpierw przewieziono go do chełmskiego szpitala, potem do Lublina, ostatecznie trafił do więzienia w Warszawie.
– Okazało się, że przedmiot, który miał przy sobie, to miotacz gazu do złudzenia przypominający pistolet – mówi Grzesiuk. – Na razie wiemy, że mężczyzna na pewno groził nim funkcjonariuszom i kierował w ich stronę.

Policja jeszcze we wtorek rano zapewniała, że także go użył. – Uciekając, ostrzeliwał się z broni i kierował ją w stronę policjantów – mówił Deptuś. A później tłumaczył: – Takie mieliśmy informacje. Teraz to wyjaśniamy. Miotacz był stylizowanym na glocka 19. Na pierwszy rzut oka, nie do odróżnienia.

Jak to możliwe, że miał ją przy sobie? – Dopuszczamy możliwość, że został zbyt pobieżnie przeszukany – przyznaje Deptuś.

– Prowadzimy dwa postępowania – mówi prokurator Grzesiuk. – Jedno w kierunku czynnej napaści na funkcjonariuszy, drugie – wyjaśniające okoliczności zatrzymania i transportowania mężczyzny.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 listopada 2009 o 18:52
0
Proponuję postawić zarzuty Policjantowi, który strzelał i nie zastrzelił. DLACZEGO? W dobie kryzysu byłaby pewna oszczędnośc, a tak. Pozdrowienia dla Policjantów, tych prawdziwych iSłużby Więziennej tej prawdziwej.
Avatar
zXC / 23 lipca 2009 o 09:14
0
zen napisał:
puscic to mozna psa jak sie wyrywa...a to sa ludzie i oni moga ruszyc w poscig....



Proponuję wziąć słownik języka polskiego i uważnie poczytać.
Avatar
zen / 22 lipca 2009 o 19:18
0
zXC napisał:
Jeśli nie odróżniasz pojęć "puścić się w pościg" i "ruszyć w pościg" to lepiej nic nie pisz.

puscic to mozna psa jak sie wyrywa...a to sa ludzie i oni moga ruszyc w poscig....
Avatar
~KKK~ / 22 lipca 2009 o 16:49
0
Takiemu to kula do nogi,batem po dup... i w kamieniołomy!! A nie siedzą w tych więzieniach (za nasze podatki) i pozytku z nich żadnego!!!
Avatar
Gość / 22 lipca 2009 o 16:47
0
...dlaczego mam wrażenie że Prokuratura "najeżdża" na Policję, i szuka dziury w całym, a kryminalistę jakoś pobłażliwie się traktuje. Bo został ranny?? No litości! Państwo absurdu! Sam sobie winien. Ale nie, prokuratura musi być zawsze mądrzejsza... teoretycy!!
Avatar
ryś / 22 lipca 2009 o 12:15
0
to" dziecko" to bandyta i z niego już nic dobrego nie będzie.Ubić bandytę nie zasługuje nawet na chodzenie po ziemi !
Avatar
grzesiulek51 / 22 lipca 2009 o 11:09
0
~anonim~ napisał:
jakby zabil Twoje dziecko czy kogos z rodziny to inaczej bys mowil/mowilaf5

Jak czytam lub słyszę nie które komentarze to włosy na głowie stają mi dęba! Ludzie dlaczego przejmujecie się losem jakiegoś bandyty?! On sam wybrał sobie taką a nie inną drogę życiową. W normalnym państwie powinno być tak,że skazaniec nie powinien mieć żadnych praw,żadnych przywilejów! Powinno być też tak,że próba ucieczki pociągałaby za sobą nie uchronny obowiązek użycia bronni przez eskortujących funkcjonariuszy bez względu na to co się stanie z uciekinierem. A jak jest dzisiaj? W zamyśle p.Prokurator,która wypowiadała się w tej sprawie,policjanci powinni łapać bandytę... na wędkę,bo jak nie wolno było użyć broni to czego. faktem jest,iż policjanci popełnili bład przy transporcie tego więznia ale wcale im się nie dziwię.Też na ich miejscu byłbym zniechęcony do pracy,niskie płace,ograniczenia w użycciu środków przymusu bezpośredniego... Dziwię się,że jeszcze chcą pracować dla nas. I jeszcze jedna ważna rzecz,jak się nie zmieni w polsce mentalność sędziów i prokuratorów,dojdzie do katastrofy,w której ucierpi całe społeczeństwo. Bo jak można wytłumaczyć fakt,że bandyta z pod sklepu monopolowego zabija bestialsko nastolatka a prokuratura stawia zarzut udziału w bójce ze skutkie śmiertelnym i sąd to przyklepuje?chore! Więc zamiast płakać za tym bandytą powinniśmy okazać wdzięczność policjantom,że nie pozwolili mu uciec i ostudzili zapędy nastenych śmiałków!

Jak czytam lub słyszę nie które komentarze to włosy na głowie stają mi dęba! Ludzie dlaczego przejmujecie się losem jakiegoś bandyty?! On sam wybrał sobie taką a nie inną drogę życiową. W normalnym państwie powinno być tak,że skazaniec nie powinien mieć żadnych praw,żadnych przywilejów! Powinno być też tak,że próba ucieczki pociągałaby za sobą nie uchronny obowiązek użycia bronni przez eskortujących funkcjonariuszy bez względu na to co się stanie z uciekinierem. A jak jest dzisiaj? W zamyśle p.Prokurator,która... rozwiń
Avatar
~anonim~ / 22 lipca 2009 o 09:54
0
tuja napisał:
Jakby go zastrzelili to byłaby nagonka ze za co, skoro miał "tylko" pistolet gazowy. Dwa to przed 19 było więc jasno i pewnie sporo przechodniów. Jakby policja postrzelila kogoś z nich co wtedy? Tez byś ich usprawiedliwił? Zresztą kim ty jestes żeby mówić komuś co ma robić. Zakompleksiony patafianie;P


jakby zabil Twoje dziecko czy kogos z rodziny to inaczej bys mowil/mowilaf5
Avatar
michał 23 / 22 lipca 2009 o 09:12
0
Powinni zastrzelić bandytę.
Avatar
zXC / 22 lipca 2009 o 08:05
0
zen napisał:
W pościg puścili się policjanci i funkcjonariusze służby więziennej.
kto to pisał? puścili sie ...hehe paranoja..... pisze sie 'ruszyli'


Jeśli nie odróżniasz pojęć "puścić się w pościg" i "ruszyć w pościg" to lepiej nic nie pisz.
Avatar
Gość / 7 listopada 2009 o 18:52
0
Proponuję postawić zarzuty Policjantowi, który strzelał i nie zastrzelił. DLACZEGO? W dobie kryzysu byłaby pewna oszczędnośc, a tak. Pozdrowienia dla Policjantów, tych prawdziwych iSłużby Więziennej tej prawdziwej.
Avatar
zXC / 23 lipca 2009 o 09:14
0
zen napisał:
puscic to mozna psa jak sie wyrywa...a to sa ludzie i oni moga ruszyc w poscig....



Proponuję wziąć słownik języka polskiego i uważnie poczytać.
Avatar
zen / 22 lipca 2009 o 19:18
0
zXC napisał:
Jeśli nie odróżniasz pojęć "puścić się w pościg" i "ruszyć w pościg" to lepiej nic nie pisz.

puscic to mozna psa jak sie wyrywa...a to sa ludzie i oni moga ruszyc w poscig....
Avatar
~KKK~ / 22 lipca 2009 o 16:49
0
Takiemu to kula do nogi,batem po dup... i w kamieniołomy!! A nie siedzą w tych więzieniach (za nasze podatki) i pozytku z nich żadnego!!!
Avatar
Gość / 22 lipca 2009 o 16:47
0
...dlaczego mam wrażenie że Prokuratura "najeżdża" na Policję, i szuka dziury w całym, a kryminalistę jakoś pobłażliwie się traktuje. Bo został ranny?? No litości! Państwo absurdu! Sam sobie winien. Ale nie, prokuratura musi być zawsze mądrzejsza... teoretycy!!
Avatar
ryś / 22 lipca 2009 o 12:15
0
to" dziecko" to bandyta i z niego już nic dobrego nie będzie.Ubić bandytę nie zasługuje nawet na chodzenie po ziemi !
Avatar
grzesiulek51 / 22 lipca 2009 o 11:09
0
~anonim~ napisał:
jakby zabil Twoje dziecko czy kogos z rodziny to inaczej bys mowil/mowilaf5

Jak czytam lub słyszę nie które komentarze to włosy na głowie stają mi dęba! Ludzie dlaczego przejmujecie się losem jakiegoś bandyty?! On sam wybrał sobie taką a nie inną drogę życiową. W normalnym państwie powinno być tak,że skazaniec nie powinien mieć żadnych praw,żadnych przywilejów! Powinno być też tak,że próba ucieczki pociągałaby za sobą nie uchronny obowiązek użycia bronni przez eskortujących funkcjonariuszy bez względu na to co się stanie z uciekinierem. A jak jest dzisiaj? W zamyśle p.Prokurator,która wypowiadała się w tej sprawie,policjanci powinni łapać bandytę... na wędkę,bo jak nie wolno było użyć broni to czego. faktem jest,iż policjanci popełnili bład przy transporcie tego więznia ale wcale im się nie dziwię.Też na ich miejscu byłbym zniechęcony do pracy,niskie płace,ograniczenia w użycciu środków przymusu bezpośredniego... Dziwię się,że jeszcze chcą pracować dla nas. I jeszcze jedna ważna rzecz,jak się nie zmieni w polsce mentalność sędziów i prokuratorów,dojdzie do katastrofy,w której ucierpi całe społeczeństwo. Bo jak można wytłumaczyć fakt,że bandyta z pod sklepu monopolowego zabija bestialsko nastolatka a prokuratura stawia zarzut udziału w bójce ze skutkie śmiertelnym i sąd to przyklepuje?chore! Więc zamiast płakać za tym bandytą powinniśmy okazać wdzięczność policjantom,że nie pozwolili mu uciec i ostudzili zapędy nastenych śmiałków!

Jak czytam lub słyszę nie które komentarze to włosy na głowie stają mi dęba! Ludzie dlaczego przejmujecie się losem jakiegoś bandyty?! On sam wybrał sobie taką a nie inną drogę życiową. W normalnym państwie powinno być tak,że skazaniec nie powinien mieć żadnych praw,żadnych przywilejów! Powinno być też tak,że próba ucieczki pociągałaby za sobą nie uchronny obowiązek użycia bronni przez eskortujących funkcjonariuszy bez względu na to co się stanie z uciekinierem. A jak jest dzisiaj? W zamyśle p.Prokurator,która... rozwiń
Avatar
~anonim~ / 22 lipca 2009 o 09:54
0
tuja napisał:
Jakby go zastrzelili to byłaby nagonka ze za co, skoro miał "tylko" pistolet gazowy. Dwa to przed 19 było więc jasno i pewnie sporo przechodniów. Jakby policja postrzelila kogoś z nich co wtedy? Tez byś ich usprawiedliwił? Zresztą kim ty jestes żeby mówić komuś co ma robić. Zakompleksiony patafianie;P


jakby zabil Twoje dziecko czy kogos z rodziny to inaczej bys mowil/mowilaf5
Avatar
michał 23 / 22 lipca 2009 o 09:12
0
Powinni zastrzelić bandytę.
Avatar
zXC / 22 lipca 2009 o 08:05
0
zen napisał:
W pościg puścili się policjanci i funkcjonariusze służby więziennej.
kto to pisał? puścili sie ...hehe paranoja..... pisze sie 'ruszyli'


Jeśli nie odróżniasz pojęć "puścić się w pościg" i "ruszyć w pościg" to lepiej nic nie pisz.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 1

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 0 0

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 7 10

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 0

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 96 47

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 18 6

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 39 15

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 1 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 12 2

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 72 37

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 66 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 5 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 1 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy 3 3

Do wypadku doszło w środę przed godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Sitnickiej, Glinki i Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!