Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

18 grudnia 2019 r.
19:00

Pracownicy socjalni pod lupą NIK. "Zarobki groszowe, duże obciążenie psychiczne"

39 21 A A
(fot. wz)

"Zamiast pomagać wspiera się alkoholizm i patologię, dając zasiłki zamiast motywować do działania. Matki rodzą dzieci, nie idą do pracy, bo po co, skoro dostają rządowe 500+” – tak w ankietach piszą pracownicy socjalni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Groszowe zarobki, wypalenie zawodowe, obciążenie psychiczne, niebezpieczne warunki pracy – Najwyższa Izba Kontroli opublikowała wyniki ankiet pracowników pomocy społecznej zgromadzonych na potrzeby raportu „Organizacja i warunki pracy w gminach”. Kontrola objęła 24 ośrodki w całej Polsce. Na Lubelszczyźnie NIK oceniła warunki i efekty pracy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej w Chełmie, Zamościu i Biłgoraju.

W ośrodkach skontrolowanych przez NIK przeciętne miesięczne wynagrodzenie pracownika socjalnego w 2017 r. wyniosło 3757,2 zł brutto, co oznacza, że na rękę dostawali ok. 2600 zł. Najniższe średnie zarobki pracowników socjalnych wykazano w Chełmie (2617 zł brutto), Swarzędzu (2881 zł) i Szczytnie (2962 zł). W ośmiu ośrodkach wynagrodzenie wyniosło powyżej 4 tys. zł brutto, a tylko w jednym powyżej 5 tys. zł.

Kontrolerzy wykazali, że pracownicy socjalni zarabiali mniej, od swoich kolegów urzędników – przeciętne wynagrodzenie pracownika gminy było wyższe niż pracownika socjalnego od kilkuset do ponad 2 tysięcy zł.

– Nie pamiętam, kiedy była podwyżka wynagrodzeń. Zarobki groszowe, duże obciążenie psychiczne i zero wsparcia. Zamiast pomagać wspiera się alkoholizm i patologię, dając zasiłki zamiast motywować do działania (...). Matki rodzą dzieci, nie idą do pracy, bo po co, skoro dostają rządowe 500+ (...) – tak w ankietach pisali pracownicy socjalni.

Za to niemal w każdym ośrodku pomocy NIK znalazł podopiecznych, którzy dostawali miesięcznie więcej w formie świadczeń z pomocy społecznej niż mógł zarobić pracownik socjalny.

W Chełmie, gdzie zarabia on przeciętnie 2617 zł brutto, najwyższa kwota świadczeń wypłacona miesięcznie jednemu podopiecznemu wyniosła prawie 6 tys. zł (dokładnie 5963,74 zł).

W kraju rekordzistą był jeden z podopiecznych, który otrzymywał świadczenia w łącznej wysokości 8362 zł (w tym z 500+), czyli ponad dwa razy więcej niż nawet dobrze zarabiający pracownik socjalny.

– Rodziny korzystające z 500+ mają godniejsze życie niż ja, mają podane na tacy, nie muszą pracować i tak im wszystko się należy. Pracownik socjalny zaniedbuje swoje obowiązki wobec swojej rodziny, aby służyć innym, nie jest doceniany – czytamy w kolejnych ankietach pracowników socjalnych uzupełniających raport NIK.

– Mam również własną rodzinę, którą muszę utrzymywać, a zarobki wraz z dodatkami to 2100 zł netto. Jak mogę pomagać moim podopiecznym, gdy ich dochody są znacznie większe? Zawsze wykonywałam pracę najlepiej jak potrafiłam i nadal to robię, jednak podwyżka wynagrodzenia byłaby dla mnie dodatkową motywacją i poprawą mojego życia osobistego – zauważa jeden z nich.

100 proc. z 290 pracowników socjalnych, którzy wypełnili ankiety w 24 jednostkach kontrolowanych przez NIK oraz 94,8 proc., czyli 3987 z 4206 pracowników socjalnych, którzy wypełnili ankiety on-line, stwierdziło, że ich wynagrodzenie wraz z dodatkiem za pracę w terenie i nagrodami, nie spełnia roli motywującej do lepszej pracy.

– To się odbija na zatrudnieniu – mówi Katarzyna Sokołowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie. – Pracownik socjalny musi mieć wyższe wykształcenie kierunkowe plus odpowiednie kwalifikacje. Trudno być konkurencyjną instytucją na rynku pracy, gdy ma się wysokie wymagania wobec pracowników, a oferuje bardzo niskie zarobki

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 19:08
+19
Szkoda, że nie wspomniano o mopr w Lublinie, tam jest podobnie. Ci którzy zajmują się wypłata 500+ zarabiają mniej niż powinni, ale główna dyr udaje że tego nie widzi
Avatar
Maniek / 18 grudnia 2019 r. o 19:12
+14
Z urzędów gmin i miast uciekają pracownicy. Za kilka lat nie będzie miał kto pracować, bo młodzi, którzy przychodzą i widzą ogrom pracy za 2800 brutto, szybko odchodzą. To samo będzie wśród pracowników socjalnych. Jak nie zmienia się gwałtownie warunki pracy i wynagrodzen...to te instytucje się zawalą. Uwaga burmistrz, wójt, prezydent- bądźcie mądrzy przed szkodą.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 08:03
+8
Drodzy pracownicy socjalni.Dlaczego każdego kto pobiera kase z Mops-u, mierzycie jednakowo? Nie kazdy pobiera od "was" kase, bo mu sie tak podoba! Ja biore az 170 zl zasilku stalego z powodu niepełnosprawności bo mam chore kolana i ograniczone chodzenie. I niewiem jak bardzo bym sie starala to wiecej nie dostanę. Plus 2 razy 500+ i rodzinne na dwie corki. Mimo to szukam roboty bo niestety ale to sa małe pieniadze, nawet do fabryki na robola nie chca mnie przyjąć, bo nie ustane na nogach 8 godzin. U nas w miescie malo jest ofert dla kalekich osób. I tak dla porownania... Pijak bierze kase z mops-u w kwocie 700 zl jako zasiłek staly, bo to choroba na cale zycie, a osoba ktora ma kolana do wymiany to tylko tymczasowo i potem bedzie śmigać jak łania? Źle sami robicie porownania ludzi chorych. A odnosnie waszych płac... Rozumiem was, bo robote nie macie łatwą, należą sie podwyżki ale pracownikom, ktorzy pracują w terenie to ciezki kawał pracy, zwlaszcza wchodząc do patoli. Popieram pracowników w terenie i jestem z wami.
Drodzy pracownicy socjalni.Dlaczego każdego kto pobiera kase z Mops-u, mierzycie jednakowo? Nie kazdy pobiera od "was" kase, bo mu sie tak podoba! Ja biore az 170 zl zasilku stalego z powodu niepełnosprawności bo mam chore kolana i ograniczone chodzenie. I niewiem jak bardzo bym sie starala to wiecej nie dostanę. Plus 2 razy 500+ i rodzinne na dwie corki. Mimo to szukam roboty bo niestety ale to sa małe pieniadze, nawet do fabryki na robola nie chca mnie przyjąć, bo nie ustane na nogach 8 godzin. U nas w miescie malo jest ofert dla... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 07:11
+8
posiadanie dzieci lub nie to kwestia wyboru...Jeśli ktoś utyskuje że ma 2, 3 czy 4 (czy ileś tam jeszcze) to mógł wcześniej się zastanowić nad tym czy chce mieć dzieci, czy go stać a nie teraz wyciągać ręce po kasę innych i jeszcze mówić, że tamto są darmozjady a Ci z socjala ich utrzymują
Avatar
Nadzieja / 19 grudnia 2019 r. o 05:59
+7
Jeżeli wszyscy klienci są równi to podobnie jak niepełnosprawnym do dochodu doliczamy zasiłek pielęgnacyjny to rodzinom doliczamy połowę 500+ jako dochód . Fajny komentarz jednak pracownicy socjalni rzadko mają więcej niż dwoje dzieci bo znają obowiązki rodzicielskie nie idą na ilość zasiłków tylko na jakość życia . Ktoś kto nie zna pracy wydaje opinie ktoś kto mówi o nas darmozjady sam na nas psy wiesza za nieudane życie które polega na małych zasiłkach. Pamiętajcie Pracownik Socjalny dla wszystkich i klientów i pracowników rządy jak i Pana Prezydenta jest lekiem na całe zło tego świata. Państwo ma fachowców, a przecież nie musi im dać zarobić. Już kiedyś słyszałam praca pracownika socjalnego to służba ale czy wolontariat?
Jeżeli wszyscy klienci są równi to podobnie jak niepełnosprawnym do dochodu doliczamy zasiłek pielęgnacyjny to rodzinom doliczamy połowę 500+ jako dochód . Fajny komentarz jednak pracownicy socjalni rzadko mają więcej niż dwoje dzieci bo znają obowiązki rodzicielskie nie idą na ilość zasiłków tylko na jakość życia . Ktoś kto nie zna pracy wydaje opinie ktoś kto mówi o nas darmozjady sam na nas psy wiesza za nieudane życie które polega na małych zasiłkach. Pamiętajcie Pracownik Socjalny dla wszystkich i klientów i pracowników rządy jak i P... rozwiń
Avatar
antygnIDA / 18 grudnia 2019 r. o 20:19
+7
Pracownik socjalny jest od tego jak coś tam od czegoś, żeby w takich przypadkach gdzie 500+ nie służy celowi zgłaszać do odpowiednich instytucji ,które będą wiedziały co taką wiedzą zrobić . Tyle że to takie pieprzenie Wojteczka Zakrzewskiego ,który idzie za słowem wybitnego księgowego importowanego z Anglii ,Wincenta Rostowskiego , który to powiedział " NA 500+ PINIĘDZY NIE MA ...... I WEDŁUG MOJEJ WIEDZY - NIE BĘDZIE!". Wy tam redakcyjni Merkel Jugen przestańcie uprawiać antypolską politykę skoro żrecie POLSKI CHLEB . Pewnie tych POgardzanych 500+ które bierzecie na swoje dziatki na szczytne cele też nie przekazujecie ? Ilu z was za takie pieniądze wykupiło sobie dodatkowy turnus w jakimś kurorcie zostawiając dzieci u babci ? Tyle że czemu Zakrzewski tak to ujął , to swojego czasu , przed odejściem na emeryturę wyjaśniał John Swinton
Pracownik socjalny jest od tego jak coś tam od czegoś, żeby w takich przypadkach gdzie 500+ nie służy celowi zgłaszać do odpowiednich instytucji ,które będą wiedziały co taką wiedzą zrobić . Tyle że to takie pieprzenie Wojteczka Zakrzewskiego ,który idzie za słowem wybitnego księgowego importowanego z Anglii ,Wincenta Rostowskiego , który to powiedział " NA 500+ PINIĘDZY NIE MA ...... I WEDŁUG MOJEJ WIEDZY - NIE BĘDZIE!". Wy tam redakcyjni Merkel Jugen przestańcie uprawiać antypolską politykę skoro żrecie POLSKI CHLEB . Pewnie ty... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 09:27
+4
Zlikwidowac pisowski katobolszewicki socjal i po problemie. To degeneruje i tak juz zdegnerowane i leniwe spoleczenstwo. Do tego njieuczciwe jest zabieranie np bezdzietnym zeby dac dzieciorobom, kto0rzy czesto w ogole nie pracuja. Socjalizm trzeba niszczyc a polskie spoleczenstwo ciagle tkwi w socjalizmie nawet starjki w czasach "komuny" bylky dlatego, ze chcieli miec wiecej socajlizmu w socjalizmie. co za durny narod ale inteligencji brak to tak jest.
Avatar
GG / 19 grudnia 2019 r. o 04:27
+4
W Puławach w mops w dziale na parterze też kontrola potrzebna ale nie tylko NIK ale i PIP oraz RIO.
Avatar
Tylko patrzę / 19 grudnia 2019 r. o 19:11
+3
Pracownik docjalny nie ustala prawa, on je wykonuje. Wysokosc zasiłków wyliczana jest na podstawie przepisów ustawy o pomocy spolecznej. Kolezanka ktora pracowala jakiś czas w pomocy spolecznej mowila ze sami pracownicy nie popieraja pomagania np alkoholikom ale ustawa kaze. To jakby miec pretensje do lekarzy, ze maja limity pacjentów. To wina systemu nie pracowników szeregowych
Avatar
Megi / 19 grudnia 2019 r. o 20:25
+1
Pracownicy socjalni w domach pomocy spolecznej 2200. Dramat
Avatar
Megi / 19 grudnia 2019 r. o 20:25
+1
Pracownicy socjalni w domach pomocy spolecznej 2200. Dramat
Avatar
Tylko patrzę / 19 grudnia 2019 r. o 19:11
+3
Pracownik docjalny nie ustala prawa, on je wykonuje. Wysokosc zasiłków wyliczana jest na podstawie przepisów ustawy o pomocy spolecznej. Kolezanka ktora pracowala jakiś czas w pomocy spolecznej mowila ze sami pracownicy nie popieraja pomagania np alkoholikom ale ustawa kaze. To jakby miec pretensje do lekarzy, ze maja limity pacjentów. To wina systemu nie pracowników szeregowych
Avatar
ewka / 19 grudnia 2019 r. o 09:37
-1
niech się ze mną zamienią ja u prywaciarza zarabiam najmniej ile tylko ustawa przewiduje więc 2600 na rękę to szczyt marzeń!!!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 09:27
+4
Zlikwidowac pisowski katobolszewicki socjal i po problemie. To degeneruje i tak juz zdegnerowane i leniwe spoleczenstwo. Do tego njieuczciwe jest zabieranie np bezdzietnym zeby dac dzieciorobom, kto0rzy czesto w ogole nie pracuja. Socjalizm trzeba niszczyc a polskie spoleczenstwo ciagle tkwi w socjalizmie nawet starjki w czasach "komuny" bylky dlatego, ze chcieli miec wiecej socajlizmu w socjalizmie. co za durny narod ale inteligencji brak to tak jest.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 08:03
+8
Drodzy pracownicy socjalni.Dlaczego każdego kto pobiera kase z Mops-u, mierzycie jednakowo? Nie kazdy pobiera od "was" kase, bo mu sie tak podoba! Ja biore az 170 zl zasilku stalego z powodu niepełnosprawności bo mam chore kolana i ograniczone chodzenie. I niewiem jak bardzo bym sie starala to wiecej nie dostanę. Plus 2 razy 500+ i rodzinne na dwie corki. Mimo to szukam roboty bo niestety ale to sa małe pieniadze, nawet do fabryki na robola nie chca mnie przyjąć, bo nie ustane na nogach 8 godzin. U nas w miescie malo jest ofert dla kalekich osób. I tak dla porownania... Pijak bierze kase z mops-u w kwocie 700 zl jako zasiłek staly, bo to choroba na cale zycie, a osoba ktora ma kolana do wymiany to tylko tymczasowo i potem bedzie śmigać jak łania? Źle sami robicie porownania ludzi chorych. A odnosnie waszych płac... Rozumiem was, bo robote nie macie łatwą, należą sie podwyżki ale pracownikom, ktorzy pracują w terenie to ciezki kawał pracy, zwlaszcza wchodząc do patoli. Popieram pracowników w terenie i jestem z wami.
Drodzy pracownicy socjalni.Dlaczego każdego kto pobiera kase z Mops-u, mierzycie jednakowo? Nie kazdy pobiera od "was" kase, bo mu sie tak podoba! Ja biore az 170 zl zasilku stalego z powodu niepełnosprawności bo mam chore kolana i ograniczone chodzenie. I niewiem jak bardzo bym sie starala to wiecej nie dostanę. Plus 2 razy 500+ i rodzinne na dwie corki. Mimo to szukam roboty bo niestety ale to sa małe pieniadze, nawet do fabryki na robola nie chca mnie przyjąć, bo nie ustane na nogach 8 godzin. U nas w miescie malo jest ofert dla... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 08:02
-6
no ludzie , 2617 to niezła kasa plus na dwoje dzieciaczkow 1000 , no i ameryka
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 07:11
+8
posiadanie dzieci lub nie to kwestia wyboru...Jeśli ktoś utyskuje że ma 2, 3 czy 4 (czy ileś tam jeszcze) to mógł wcześniej się zastanowić nad tym czy chce mieć dzieci, czy go stać a nie teraz wyciągać ręce po kasę innych i jeszcze mówić, że tamto są darmozjady a Ci z socjala ich utrzymują
Avatar
Nadzieja / 19 grudnia 2019 r. o 05:59
+7
Jeżeli wszyscy klienci są równi to podobnie jak niepełnosprawnym do dochodu doliczamy zasiłek pielęgnacyjny to rodzinom doliczamy połowę 500+ jako dochód . Fajny komentarz jednak pracownicy socjalni rzadko mają więcej niż dwoje dzieci bo znają obowiązki rodzicielskie nie idą na ilość zasiłków tylko na jakość życia . Ktoś kto nie zna pracy wydaje opinie ktoś kto mówi o nas darmozjady sam na nas psy wiesza za nieudane życie które polega na małych zasiłkach. Pamiętajcie Pracownik Socjalny dla wszystkich i klientów i pracowników rządy jak i Pana Prezydenta jest lekiem na całe zło tego świata. Państwo ma fachowców, a przecież nie musi im dać zarobić. Już kiedyś słyszałam praca pracownika socjalnego to służba ale czy wolontariat?
Jeżeli wszyscy klienci są równi to podobnie jak niepełnosprawnym do dochodu doliczamy zasiłek pielęgnacyjny to rodzinom doliczamy połowę 500+ jako dochód . Fajny komentarz jednak pracownicy socjalni rzadko mają więcej niż dwoje dzieci bo znają obowiązki rodzicielskie nie idą na ilość zasiłków tylko na jakość życia . Ktoś kto nie zna pracy wydaje opinie ktoś kto mówi o nas darmozjady sam na nas psy wiesza za nieudane życie które polega na małych zasiłkach. Pamiętajcie Pracownik Socjalny dla wszystkich i klientów i pracowników rządy jak i P... rozwiń
Avatar
GG / 19 grudnia 2019 r. o 04:27
+4
W Puławach w mops w dziale na parterze też kontrola potrzebna ale nie tylko NIK ale i PIP oraz RIO.
Avatar
hefalu-123 / 19 grudnia 2019 r. o 00:12
-16
Jeśli urzędnik socjalny chwali życie podopiecznego który ma 500 plus i przelicza zasiłki na swoją pensję, to proponuję aby zachował dotychczasową swoją pensję i postarał się o 4 dzieci. Wówczas będzie miał raj na ziemi i stwierdzi że zarabia aż dwa razy tyle. Każdy normalny kraj ma dodatek na utrzymanie dziecka w Niemczech to około 800 zł na pierwsze dziecko., odpowiedni więcej na kolejne. Czy oni też tak przezywają ten zasiłek? czy uważają to jako naturalną sprawę.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Policjanci wyprowadzili kobietę z zadymionego mieszkania

Biała Podlaska: Policjanci wyprowadzili kobietę z zadymionego mieszkania

Dzięki szybkiej reakcji bialskich policjantów nie doszło do tragedii. Sierżant sztabowy Adam Strychalski oraz starszy sierżant Arkadiusz Marcinkowski wyprowadzili z zadymionego mieszkania 52-letnią kobietę.

Chełm. Ulice i chodniki w śniegu. Gdzie dzwonić po pomoc?
galeria

Chełm. Ulice i chodniki w śniegu. Gdzie dzwonić po pomoc?

W niespełna trzy godziny całkowicie zmieniły się warunki jazdy w Chełmie i okolicach. Wszystko za sprawą intensywnych opadów śniegu, którego spadło od 10 do 20 centymetrów. Na kierowcach zmiana pogody wymusiła natychmiastowe zmiany nawyków jazdy, drogowcy zaś ruszyli do odśnieżania.

Lubelskie ma dostać 1,7 miliarda euro z Unii Europejskiej. PO chce więcej

Lubelskie ma dostać 1,7 miliarda euro z Unii Europejskiej. PO chce więcej

Lubelskie ma otrzymać ponad 1,7 mld euro z funduszy unijnych. Samorządowcy z PO mówią, że to za mało i chcą zwiększenia puli na województwo.

Puławy: Będzie więcej bezpiecznych przejść dla pieszych

Puławy: Będzie więcej bezpiecznych przejść dla pieszych

W tym roku miasto Puławy zainwestuje w budowę trzech „inteligentnych” przejść dla pieszych w ul. Wróblewskiego, Skłodowskiej i Czartoryskich.

Zamość pod śniegiem
Zdjęcia
galeria

Zamość pod śniegiem

Stare Miasto i Park Miejski w Zamościu po obfitych opadach śniegu.

Joszko Broda - koncert kolęd i pastorałek w Radiu Lublin
29 stycznia 2021, 19:00

Joszko Broda - koncert kolęd i pastorałek w Radiu Lublin

W piątek, 29 stycznia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin odbędzie się koncert Joszka Brody. W Studio im. Budki Suflera (ul. Obrońców Pokoju 2) zabrzmią kolędy i pastorałki z regionu. Koncert dostępny wyłącznie w formie online.

Pracownicy zakażeni. PCPR w Świdniku czasowo zamknięte

Pracownicy zakażeni. PCPR w Świdniku czasowo zamknięte

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdniku jest czasowo zamknięte. W związku z potwierdzonymi przypadkami zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników PCPR będzie nieczynne do 30 stycznia. Tak zdecydował sanepid.

Atak zimy. Utrudnienia wokół Lublina, autobusy nie docierają do celu

Atak zimy. Utrudnienia wokół Lublina, autobusy nie docierają do celu

Z powodu zasypanych dróg kolejna podmiejska linia autobusowa będzie kursować skróconą trasą. W samym Lublinie główne ulice są przejezdne.

Wojsławice: Z drogi w rów. Pomogli strażacy

Wojsławice: Z drogi w rów. Pomogli strażacy

Nagły atak zimy potrafił zaskoczyć kierowców. Przekonała się o tym kierująca bmw, która jadąc ul. Rynek w Wojsławicach najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości i stylu jazdy do panujących warunków i jazdę zakończyła w rowie.

Lublin: CBA donosi do prokuratury za start-upy w "pustostanie"

Lublin: CBA donosi do prokuratury za start-upy w "pustostanie"

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zawiadomili prokuraturę o możliwym oszustwie i próbie wyłudzenia milionów złotych. Chodzi o prywatny park naukowo-technologiczny, który miał pomagać start-upom.

Maraton – Tomasovia 2:3. W Krzeszowicach zawsze mają pod górkę

Maraton – Tomasovia 2:3. W Krzeszowicach zawsze mają pod górkę

Jest 14 wygrana Tomasovii w sezonie 2020/2021! Tym razem podopieczne Stanisława Kaniewskiego do swojego konta dopisały jednak tylko dwa punkty. Tylko, bo prowadziły już w Krzeszowicach z tamtejszym Maratonem 2:0. I wydawało się, że znowu odniosą gładkie zwycięstwo. Rywalki miały jednak inne plany i ostatecznie zawody rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku.

Lublin. Na haju podpalali wiaty śmietnikowe na Czubach. W jednej był człowiek

Lublin. Na haju podpalali wiaty śmietnikowe na Czubach. W jednej był człowiek

Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy po zażyciu psychotropowej substancji wpadli na pomysł podpalania śmietników. W jednej takiej wiacie spał bezdomny.

Lubelskie. IMGW znowu wydał ważny alert
galeria

Lubelskie. IMGW znowu wydał ważny alert

W nocy na terenie całego województwa na drogach będzie ślisko. I będzie padać jeszcze więcej śniegu.

Uczelnia Państwowa Zamość przegrała z Palmiarnią Zielona Góra 1:3

Uczelnia Państwowa Zamość przegrała z Palmiarnią Zielona Góra 1:3

W Superlidze tenisa stołowego nie ma łatwych rywali, a z drużynami walczącymi o utrzymanie często gra się trudniej, niż z tymi walczącymi o medale. Tak było w spotkaniu zamojskich tenisistów z broniącą się przed spadkiem drużyną z Zielonej Góry.

Chełm: Śnieg, koleiny, ślisko. Trzeba bardzo uważać na drodze (FILM)
film

Chełm: Śnieg, koleiny, ślisko. Trzeba bardzo uważać na drodze (FILM)

Przejezdne, ale śliskie i pokryte błotem są w poniedziałek chełmskie ulice. Drogowcom udaje się utrzymać dobrą przejezdność głównych ulic - ul. Rejowieckiej, Lubelskiej, Armii Krajowej i Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Wojsławickiej i Hrubieszowskiej, ale już na ul. Kolejowej, Szwoleżerów, Piłsudskiego auto zwalniają do 30-40 km/h. Jeszcze gorzej jest na rondach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.