Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

18 grudnia 2019 r.
19:00

Pracownicy socjalni pod lupą NIK. "Zarobki groszowe, duże obciążenie psychiczne"

39 21 A A
(fot. wz)

"Zamiast pomagać wspiera się alkoholizm i patologię, dając zasiłki zamiast motywować do działania. Matki rodzą dzieci, nie idą do pracy, bo po co, skoro dostają rządowe 500+” – tak w ankietach piszą pracownicy socjalni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Groszowe zarobki, wypalenie zawodowe, obciążenie psychiczne, niebezpieczne warunki pracy – Najwyższa Izba Kontroli opublikowała wyniki ankiet pracowników pomocy społecznej zgromadzonych na potrzeby raportu „Organizacja i warunki pracy w gminach”. Kontrola objęła 24 ośrodki w całej Polsce. Na Lubelszczyźnie NIK oceniła warunki i efekty pracy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej w Chełmie, Zamościu i Biłgoraju.

W ośrodkach skontrolowanych przez NIK przeciętne miesięczne wynagrodzenie pracownika socjalnego w 2017 r. wyniosło 3757,2 zł brutto, co oznacza, że na rękę dostawali ok. 2600 zł. Najniższe średnie zarobki pracowników socjalnych wykazano w Chełmie (2617 zł brutto), Swarzędzu (2881 zł) i Szczytnie (2962 zł). W ośmiu ośrodkach wynagrodzenie wyniosło powyżej 4 tys. zł brutto, a tylko w jednym powyżej 5 tys. zł.

Kontrolerzy wykazali, że pracownicy socjalni zarabiali mniej, od swoich kolegów urzędników – przeciętne wynagrodzenie pracownika gminy było wyższe niż pracownika socjalnego od kilkuset do ponad 2 tysięcy zł.

– Nie pamiętam, kiedy była podwyżka wynagrodzeń. Zarobki groszowe, duże obciążenie psychiczne i zero wsparcia. Zamiast pomagać wspiera się alkoholizm i patologię, dając zasiłki zamiast motywować do działania (...). Matki rodzą dzieci, nie idą do pracy, bo po co, skoro dostają rządowe 500+ (...) – tak w ankietach pisali pracownicy socjalni.

Za to niemal w każdym ośrodku pomocy NIK znalazł podopiecznych, którzy dostawali miesięcznie więcej w formie świadczeń z pomocy społecznej niż mógł zarobić pracownik socjalny.

W Chełmie, gdzie zarabia on przeciętnie 2617 zł brutto, najwyższa kwota świadczeń wypłacona miesięcznie jednemu podopiecznemu wyniosła prawie 6 tys. zł (dokładnie 5963,74 zł).

W kraju rekordzistą był jeden z podopiecznych, który otrzymywał świadczenia w łącznej wysokości 8362 zł (w tym z 500+), czyli ponad dwa razy więcej niż nawet dobrze zarabiający pracownik socjalny.

– Rodziny korzystające z 500+ mają godniejsze życie niż ja, mają podane na tacy, nie muszą pracować i tak im wszystko się należy. Pracownik socjalny zaniedbuje swoje obowiązki wobec swojej rodziny, aby służyć innym, nie jest doceniany – czytamy w kolejnych ankietach pracowników socjalnych uzupełniających raport NIK.

– Mam również własną rodzinę, którą muszę utrzymywać, a zarobki wraz z dodatkami to 2100 zł netto. Jak mogę pomagać moim podopiecznym, gdy ich dochody są znacznie większe? Zawsze wykonywałam pracę najlepiej jak potrafiłam i nadal to robię, jednak podwyżka wynagrodzenia byłaby dla mnie dodatkową motywacją i poprawą mojego życia osobistego – zauważa jeden z nich.

100 proc. z 290 pracowników socjalnych, którzy wypełnili ankiety w 24 jednostkach kontrolowanych przez NIK oraz 94,8 proc., czyli 3987 z 4206 pracowników socjalnych, którzy wypełnili ankiety on-line, stwierdziło, że ich wynagrodzenie wraz z dodatkiem za pracę w terenie i nagrodami, nie spełnia roli motywującej do lepszej pracy.

– To się odbija na zatrudnieniu – mówi Katarzyna Sokołowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie. – Pracownik socjalny musi mieć wyższe wykształcenie kierunkowe plus odpowiednie kwalifikacje. Trudno być konkurencyjną instytucją na rynku pracy, gdy ma się wysokie wymagania wobec pracowników, a oferuje bardzo niskie zarobki

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 19:08
Szkoda, że nie wspomniano o mopr w Lublinie, tam jest podobnie. Ci którzy zajmują się wypłata 500+ zarabiają mniej niż powinni, ale główna dyr udaje że tego nie widzi
Avatar
Maniek / 18 grudnia 2019 r. o 19:12
Z urzędów gmin i miast uciekają pracownicy. Za kilka lat nie będzie miał kto pracować, bo młodzi, którzy przychodzą i widzą ogrom pracy za 2800 brutto, szybko odchodzą. To samo będzie wśród pracowników socjalnych. Jak nie zmienia się gwałtownie warunki pracy i wynagrodzen...to te instytucje się zawalą. Uwaga burmistrz, wójt, prezydent- bądźcie mądrzy przed szkodą.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 07:11
posiadanie dzieci lub nie to kwestia wyboru...Jeśli ktoś utyskuje że ma 2, 3 czy 4 (czy ileś tam jeszcze) to mógł wcześniej się zastanowić nad tym czy chce mieć dzieci, czy go stać a nie teraz wyciągać ręce po kasę innych i jeszcze mówić, że tamto są darmozjady a Ci z socjala ich utrzymują
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 08:03
Drodzy pracownicy socjalni.Dlaczego każdego kto pobiera kase z Mops-u, mierzycie jednakowo? Nie kazdy pobiera od "was" kase, bo mu sie tak podoba! Ja biore az 170 zl zasilku stalego z powodu niepełnosprawności bo mam chore kolana i ograniczone chodzenie. I niewiem jak bardzo bym sie starala to wiecej nie dostanę. Plus 2 razy 500+ i rodzinne na dwie corki. Mimo to szukam roboty bo niestety ale to sa małe pieniadze, nawet do fabryki na robola nie chca mnie przyjąć, bo nie ustane na nogach 8 godzin. U nas w miescie malo jest ofert dla kalekich osób. I tak dla porownania... Pijak bierze kase z mops-u w kwocie 700 zl jako zasiłek staly, bo to choroba na cale zycie, a osoba ktora ma kolana do wymiany to tylko tymczasowo i potem bedzie śmigać jak łania? Źle sami robicie porownania ludzi chorych. A odnosnie waszych płac... Rozumiem was, bo robote nie macie łatwą, należą sie podwyżki ale pracownikom, ktorzy pracują w terenie to ciezki kawał pracy, zwlaszcza wchodząc do patoli. Popieram pracowników w terenie i jestem z wami.
Drodzy pracownicy socjalni.Dlaczego każdego kto pobiera kase z Mops-u, mierzycie jednakowo? Nie kazdy pobiera od "was" kase, bo mu sie tak podoba! Ja biore az 170 zl zasilku stalego z powodu niepełnosprawności bo mam chore kolana i ograniczone chodzenie. I niewiem jak bardzo bym sie starala to wiecej nie dostanę. Plus 2 razy 500+ i rodzinne na dwie corki. Mimo to szukam roboty bo niestety ale to sa małe pieniadze, nawet do fabryki na robola nie chca mnie przyjąć, bo nie ustane na nogach 8 godzin. U nas w miescie malo jest ofert dla... rozwiń
Avatar
Nadzieja / 19 grudnia 2019 r. o 05:59
Jeżeli wszyscy klienci są równi to podobnie jak niepełnosprawnym do dochodu doliczamy zasiłek pielęgnacyjny to rodzinom doliczamy połowę 500+ jako dochód . Fajny komentarz jednak pracownicy socjalni rzadko mają więcej niż dwoje dzieci bo znają obowiązki rodzicielskie nie idą na ilość zasiłków tylko na jakość życia . Ktoś kto nie zna pracy wydaje opinie ktoś kto mówi o nas darmozjady sam na nas psy wiesza za nieudane życie które polega na małych zasiłkach. Pamiętajcie Pracownik Socjalny dla wszystkich i klientów i pracowników rządy jak i Pana Prezydenta jest lekiem na całe zło tego świata. Państwo ma fachowców, a przecież nie musi im dać zarobić. Już kiedyś słyszałam praca pracownika socjalnego to służba ale czy wolontariat?
Jeżeli wszyscy klienci są równi to podobnie jak niepełnosprawnym do dochodu doliczamy zasiłek pielęgnacyjny to rodzinom doliczamy połowę 500+ jako dochód . Fajny komentarz jednak pracownicy socjalni rzadko mają więcej niż dwoje dzieci bo znają obowiązki rodzicielskie nie idą na ilość zasiłków tylko na jakość życia . Ktoś kto nie zna pracy wydaje opinie ktoś kto mówi o nas darmozjady sam na nas psy wiesza za nieudane życie które polega na małych zasiłkach. Pamiętajcie Pracownik Socjalny dla wszystkich i klientów i pracowników rządy jak i P... rozwiń
Avatar
antygnIDA / 18 grudnia 2019 r. o 20:19
Pracownik socjalny jest od tego jak coś tam od czegoś, żeby w takich przypadkach gdzie 500+ nie służy celowi zgłaszać do odpowiednich instytucji ,które będą wiedziały co taką wiedzą zrobić . Tyle że to takie pieprzenie Wojteczka Zakrzewskiego ,który idzie za słowem wybitnego księgowego importowanego z Anglii ,Wincenta Rostowskiego , który to powiedział " NA 500+ PINIĘDZY NIE MA ...... I WEDŁUG MOJEJ WIEDZY - NIE BĘDZIE!". Wy tam redakcyjni Merkel Jugen przestańcie uprawiać antypolską politykę skoro żrecie POLSKI CHLEB . Pewnie tych POgardzanych 500+ które bierzecie na swoje dziatki na szczytne cele też nie przekazujecie ? Ilu z was za takie pieniądze wykupiło sobie dodatkowy turnus w jakimś kurorcie zostawiając dzieci u babci ? Tyle że czemu Zakrzewski tak to ujął , to swojego czasu , przed odejściem na emeryturę wyjaśniał John Swinton
Pracownik socjalny jest od tego jak coś tam od czegoś, żeby w takich przypadkach gdzie 500+ nie służy celowi zgłaszać do odpowiednich instytucji ,które będą wiedziały co taką wiedzą zrobić . Tyle że to takie pieprzenie Wojteczka Zakrzewskiego ,który idzie za słowem wybitnego księgowego importowanego z Anglii ,Wincenta Rostowskiego , który to powiedział " NA 500+ PINIĘDZY NIE MA ...... I WEDŁUG MOJEJ WIEDZY - NIE BĘDZIE!". Wy tam redakcyjni Merkel Jugen przestańcie uprawiać antypolską politykę skoro żrecie POLSKI CHLEB . Pewnie ty... rozwiń
Avatar
GG / 19 grudnia 2019 r. o 04:27
W Puławach w mops w dziale na parterze też kontrola potrzebna ale nie tylko NIK ale i PIP oraz RIO.
Avatar
Tylko patrzę / 19 grudnia 2019 r. o 19:11
Pracownik docjalny nie ustala prawa, on je wykonuje. Wysokosc zasiłków wyliczana jest na podstawie przepisów ustawy o pomocy spolecznej. Kolezanka ktora pracowala jakiś czas w pomocy spolecznej mowila ze sami pracownicy nie popieraja pomagania np alkoholikom ale ustawa kaze. To jakby miec pretensje do lekarzy, ze maja limity pacjentów. To wina systemu nie pracowników szeregowych
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 09:27
Zlikwidowac pisowski katobolszewicki socjal i po problemie. To degeneruje i tak juz zdegnerowane i leniwe spoleczenstwo. Do tego njieuczciwe jest zabieranie np bezdzietnym zeby dac dzieciorobom, kto0rzy czesto w ogole nie pracuja. Socjalizm trzeba niszczyc a polskie spoleczenstwo ciagle tkwi w socjalizmie nawet starjki w czasach "komuny" bylky dlatego, ze chcieli miec wiecej socajlizmu w socjalizmie. co za durny narod ale inteligencji brak to tak jest.
Avatar
Megi / 19 grudnia 2019 r. o 20:25
Pracownicy socjalni w domach pomocy spolecznej 2200. Dramat
Avatar
Megi / 19 grudnia 2019 r. o 20:25
Pracownicy socjalni w domach pomocy spolecznej 2200. Dramat
Avatar
Tylko patrzę / 19 grudnia 2019 r. o 19:11
Pracownik docjalny nie ustala prawa, on je wykonuje. Wysokosc zasiłków wyliczana jest na podstawie przepisów ustawy o pomocy spolecznej. Kolezanka ktora pracowala jakiś czas w pomocy spolecznej mowila ze sami pracownicy nie popieraja pomagania np alkoholikom ale ustawa kaze. To jakby miec pretensje do lekarzy, ze maja limity pacjentów. To wina systemu nie pracowników szeregowych
Avatar
ewka / 19 grudnia 2019 r. o 09:37
niech się ze mną zamienią ja u prywaciarza zarabiam najmniej ile tylko ustawa przewiduje więc 2600 na rękę to szczyt marzeń!!!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 09:27
Zlikwidowac pisowski katobolszewicki socjal i po problemie. To degeneruje i tak juz zdegnerowane i leniwe spoleczenstwo. Do tego njieuczciwe jest zabieranie np bezdzietnym zeby dac dzieciorobom, kto0rzy czesto w ogole nie pracuja. Socjalizm trzeba niszczyc a polskie spoleczenstwo ciagle tkwi w socjalizmie nawet starjki w czasach "komuny" bylky dlatego, ze chcieli miec wiecej socajlizmu w socjalizmie. co za durny narod ale inteligencji brak to tak jest.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 08:03
Drodzy pracownicy socjalni.Dlaczego każdego kto pobiera kase z Mops-u, mierzycie jednakowo? Nie kazdy pobiera od "was" kase, bo mu sie tak podoba! Ja biore az 170 zl zasilku stalego z powodu niepełnosprawności bo mam chore kolana i ograniczone chodzenie. I niewiem jak bardzo bym sie starala to wiecej nie dostanę. Plus 2 razy 500+ i rodzinne na dwie corki. Mimo to szukam roboty bo niestety ale to sa małe pieniadze, nawet do fabryki na robola nie chca mnie przyjąć, bo nie ustane na nogach 8 godzin. U nas w miescie malo jest ofert dla kalekich osób. I tak dla porownania... Pijak bierze kase z mops-u w kwocie 700 zl jako zasiłek staly, bo to choroba na cale zycie, a osoba ktora ma kolana do wymiany to tylko tymczasowo i potem bedzie śmigać jak łania? Źle sami robicie porownania ludzi chorych. A odnosnie waszych płac... Rozumiem was, bo robote nie macie łatwą, należą sie podwyżki ale pracownikom, ktorzy pracują w terenie to ciezki kawał pracy, zwlaszcza wchodząc do patoli. Popieram pracowników w terenie i jestem z wami.
Drodzy pracownicy socjalni.Dlaczego każdego kto pobiera kase z Mops-u, mierzycie jednakowo? Nie kazdy pobiera od "was" kase, bo mu sie tak podoba! Ja biore az 170 zl zasilku stalego z powodu niepełnosprawności bo mam chore kolana i ograniczone chodzenie. I niewiem jak bardzo bym sie starala to wiecej nie dostanę. Plus 2 razy 500+ i rodzinne na dwie corki. Mimo to szukam roboty bo niestety ale to sa małe pieniadze, nawet do fabryki na robola nie chca mnie przyjąć, bo nie ustane na nogach 8 godzin. U nas w miescie malo jest ofert dla... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 08:02
no ludzie , 2617 to niezła kasa plus na dwoje dzieciaczkow 1000 , no i ameryka
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 07:11
posiadanie dzieci lub nie to kwestia wyboru...Jeśli ktoś utyskuje że ma 2, 3 czy 4 (czy ileś tam jeszcze) to mógł wcześniej się zastanowić nad tym czy chce mieć dzieci, czy go stać a nie teraz wyciągać ręce po kasę innych i jeszcze mówić, że tamto są darmozjady a Ci z socjala ich utrzymują
Avatar
Nadzieja / 19 grudnia 2019 r. o 05:59
Jeżeli wszyscy klienci są równi to podobnie jak niepełnosprawnym do dochodu doliczamy zasiłek pielęgnacyjny to rodzinom doliczamy połowę 500+ jako dochód . Fajny komentarz jednak pracownicy socjalni rzadko mają więcej niż dwoje dzieci bo znają obowiązki rodzicielskie nie idą na ilość zasiłków tylko na jakość życia . Ktoś kto nie zna pracy wydaje opinie ktoś kto mówi o nas darmozjady sam na nas psy wiesza za nieudane życie które polega na małych zasiłkach. Pamiętajcie Pracownik Socjalny dla wszystkich i klientów i pracowników rządy jak i Pana Prezydenta jest lekiem na całe zło tego świata. Państwo ma fachowców, a przecież nie musi im dać zarobić. Już kiedyś słyszałam praca pracownika socjalnego to służba ale czy wolontariat?
Jeżeli wszyscy klienci są równi to podobnie jak niepełnosprawnym do dochodu doliczamy zasiłek pielęgnacyjny to rodzinom doliczamy połowę 500+ jako dochód . Fajny komentarz jednak pracownicy socjalni rzadko mają więcej niż dwoje dzieci bo znają obowiązki rodzicielskie nie idą na ilość zasiłków tylko na jakość życia . Ktoś kto nie zna pracy wydaje opinie ktoś kto mówi o nas darmozjady sam na nas psy wiesza za nieudane życie które polega na małych zasiłkach. Pamiętajcie Pracownik Socjalny dla wszystkich i klientów i pracowników rządy jak i P... rozwiń
Avatar
GG / 19 grudnia 2019 r. o 04:27
W Puławach w mops w dziale na parterze też kontrola potrzebna ale nie tylko NIK ale i PIP oraz RIO.
Avatar
hefalu-123 / 19 grudnia 2019 r. o 00:12
Jeśli urzędnik socjalny chwali życie podopiecznego który ma 500 plus i przelicza zasiłki na swoją pensję, to proponuję aby zachował dotychczasową swoją pensję i postarał się o 4 dzieci. Wówczas będzie miał raj na ziemi i stwierdzi że zarabia aż dwa razy tyle. Każdy normalny kraj ma dodatek na utrzymanie dziecka w Niemczech to około 800 zł na pierwsze dziecko., odpowiedni więcej na kolejne. Czy oni też tak przezywają ten zasiłek? czy uważają to jako naturalną sprawę.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 września 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 września 2022 r.

Laureaci Lubelskiej Agroligi 2022

Laureaci Lubelskiej Agroligi 2022

W dniu 20 września 2022 r. w Parku Naukowo Technologicznym Puławach odbyła się Konferencja pt. „GALA GRUP OPERACYJNYCH NA RZECZ INNOWACJI EPI WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO” podczas której poznaliśmy laureatów etapu wojewódzkiego Konkursu Agroliga 2022.

Każdy w Lublinie zna ich reklamy. Jak zaczynały Dywany Łuszczów?

Każdy w Lublinie zna ich reklamy. Jak zaczynały Dywany Łuszczów?

Dywan to końcowy element wystroju wnętrza i musi pasować do całej reszty - rozmowa z Jakubem Kędziorą, dyrektorem firmy Dywany Łuszczów.

Lubelska posłanka PiS i jej drugie podejście do 37 tys. zł pensji. Tym razem się uda?

Lubelska posłanka PiS i jej drugie podejście do 37 tys. zł pensji. Tym razem się uda?

Lubelska posłanka PiS Gabriela Masłowska została zgłoszona przez partię jako kandydatka na członka Rady Polityki Pieniężnej. Po raz drugi, bo na początku tego roku zrezygnowała z ubiegania się o to stanowisko.

Co ma zrobić kobieta, która dziecka nie może karmić piersią? Jest Bank Mleka

Co ma zrobić kobieta, która dziecka nie może karmić piersią? Jest Bank Mleka

Każda mama, która nie może karmić swojego dziecka mlekiem z piersi, ma prawo otrzymać pokarm z Banku Mleka Kobiecego, który działa w Lublinie. Nie wszystkie szpitale w regionie z niego korzystają, dlatego lekarki apelują do kobiet, aby upominały się o swoje.

Pogrzeb Franciszka Pieczki. Aktor miał 94 lata
wideo
film

Pogrzeb Franciszka Pieczki. Aktor miał 94 lata

Dziś odbył się pogrzeb Franciszka Pieczki, między innymi bohatera "Żywotu Mateusza", niezapomnianego karczmarza Taga z "Austerii", Kiemlicza z "Potopu", Jańcia Wodnika czy Gustlika z serialu "Czterej pancerni i pies".

Nie może być ani jednego sęka. To jedna z tajemnic dobrej beczki z Rejowca Fabrycznego

Nie może być ani jednego sęka. To jedna z tajemnic dobrej beczki z Rejowca Fabrycznego

Czerpią z tradycji sięgającej 1932 roku. Mimo że lata 90. ubiegłego wieku przyniosły bankructwo wynikające z naszego zachłyśnięcia się plastikiem to teraz znów święcą tryumfy popularności. Bo moda na bednarstwo powróciła.

Kolejny koncert z cyklu "Ballady i Romanse" w Kazimierzu Dolnym
2 października 2022, 16:00

Kolejny koncert z cyklu "Ballady i Romanse" w Kazimierzu Dolnym

Przed nami kolejne wydarzenie w ramach festiwalu "Ballady i Romanse" w Kazimierzu Dolnym. 2 października o godz. 16 w Auli Gminnego Zespołu Szkół (ul. Szkolna 1) odbędzie się koncert Martina Garcii Garcii.

Polarne muzeum w Puławach. Kiedy pierwsza wystawa?
galeria

Polarne muzeum w Puławach. Kiedy pierwsza wystawa?

Muzeum Badań Polarnych w Puławach czeka zapowiadana przeprowadzka na ul. 4 Pułku Piechoty. Kulturalna instytucja ma zająć parter budynku zajmowanego obecnie w całości przez filię UMCS. Pierwsza wystawa planowana jest na początku przyszłego roku.

Poznawanie sztuki przez puzzle - dlaczego warto?

Poznawanie sztuki przez puzzle - dlaczego warto?

Jak zrobić łóżko z płyty osb?

Jak zrobić łóżko z płyty osb?

Ofiara molestowania: Chcę tylko, żeby ksiądz przeprosił

Ofiara molestowania: Chcę tylko, żeby ksiądz przeprosił

Nie zależy mi na wyroku więzienia dla niego. Chciałabym, aby wyraził skruchę i po prostu przeprosił – mówi 28-letnia kobieta, która jako 17-latka była molestowana przez księdza. Proces duchownego rozpoczął się przed Sądem Rejonowym w Biłgoraju.

Polski Cukier Start Lublin zmierzy się z Tauron GTK Gliwice

Polski Cukier Start Lublin zmierzy się z Tauron GTK Gliwice

W tym meczu zadebiutuje Dayshon Scoochie Smith

Kupujesz pierścionek zaręczynowy online? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Kupujesz pierścionek zaręczynowy online? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Zakupy online znacznie ułatwiają nasze życie codzienne. Dzięki nim bez wychodzenia z domu możemy kupić rzeczy codziennego użytku oraz te na specjalne okazje. Zakup pierścionka zaręczynowego online to świetna propozycja, która daje nam wiele możliwości. Zanim jednak zdecydujesz się na sfinalizowanie zamówienia, poznaj kilka prostych zasad.

Indiański piknik rodzinny w Olesinie
1 października 2022, 13:00

Indiański piknik rodzinny w Olesinie

Gminny Ośrodek Kultury w Kurowie zaprasza do Olesina na Indiański piknik rodzinny, który odbędzie się 1 października o godz. 13 w dawnym POMie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty