Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

22 lipca 2010 r.
20:05
Edytuj ten wpis

Ranking Rzeczpospolitej Samorządy 2010: Krasnystaw w czołówce

Autor: Zdjęcie autora mk
0 8 A A

Urzędnicy krasnostawskiego samorządu odebrali wyjatkową nagrodę. To wyróżnienie za 7 miejsce w rankingu "Rzeczpospolitej” Samorządy 2010.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jest to o tyle zaszczytne miejsce, że w rankingu z poprzedniego roku Krasnystaw zajął wiele odleglejszą 98 pozycję. Awans o 91 miejsc to największe osiągnięcie wśród wszystkich miast i gmin w kraju. Dodatkowo rangę tego wydarzenia podnosi fakt, że Krasnystaw jest jedynym uhonorowanym miastem we wschodniej Polsce.

Uroczystość z okazji podania rankingu odbyła się w Warszawie 20 lipca. Gratulacje i dyplomy, laureaci otrzymali ze strony przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Jerzego Buzka.

Eksperci przy tworzeniu rankingu oceniali kandydatów kategoriach duże miasta, gminy miejskie, wiejskie i miejsko-wiejskie. Pierwszy etap sprawdzał finanse i inwestycje. Drugi skupiał się na edukacji, rozwoju gminy i jakości zarządzania.

Nagrodzeni są bardzo dumni ze swoich osiągnięć, ponieważ wśród zeszłorocznej pierwszej w kategorii gminy miejskie,10 nikt nie utrzymał swojego dobrego miejsca. W kategorii, w której brał udział Karstystaw, zwyciężyła gmina Kórnik z województwa Wielkopolskiego.

Wśród dużych miast podobnie jak w 2009 roku pierwsze miejsce zajął Poznań. W kategorii gminy wiejskie nagrodę za najlepszy samorząd otrzymał Zabierzów koło Krakowa.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ojciec Dyrektor / 26 lipca 2010 o 20:45
0
[quote name='gs' date='26 lipiec 2010 - 06:41 ' timestamp='1280119279' post='320079']
To znaczy się Krasnystaw to dziura?
[/quote]
[size=4]Szkoły brackie - szkoły, działające w Rzeczpospolitej w XVI-XVIII wieku, utrzymywane przez katolickie bractwa kościelne.

Ich zadaniem było kształcenie katolickich elit oraz ograniczanie wpływu szkół prawosławnych i protestanckich.

Pierwszą szkołę bracką założono w 1584 w Wilnie, na mocy przywileju króla Stefana Batorego zezwalającego na prowadzenie szkoły, w której uczono by języka ruskiego, greki, łaciny i polskiego. Wkrótce w Wilnie powstały dwie szkoły elementarne i pierwsze katolickie gimnazjum o profilu humanistycznym. Na wzór szkół wileńskich zaczęły powstawać inne szkoły brackie. W 1585 r. przywilej Batorego został rozciągnięty na wszystkich wyznawców katolickich, którym pozwolono zakładać szkoły i szpitale. Drugą szkołę bracką założyło lwowskie Bractwo Uspieńskie w 1586, które otrzymało specjalny przywilej od patriarchy antiocheńskiego Joachima. Ważną rolę odegrała też szkoła w Brześciu założona przez mieszczan-ktitorów kościoła św. Mikołaja w 1590 r. Dzięki staraniom ówczesnego kasztelana brzeskiego Adama Pocieja powstało bractwo kościelne, które przejęło opiekę nad szkołą.

Za ich przykładem poszły bractwa w kolejnych miastach: Przemyśl (1592), Halicz, Gródek Jagielloński, Rohatyn, Stryj, Mikołajew, Komarno, Jarosław, Chełm, Krasnystaw, Zamość (1606), Lublin, Bielsk Podlaski, Brześć, Włodawa, Pińsk, Kijów (1615), Stratyn, Winnica, Niemirów, Kamieniec Podolski, Międzybuż, Łuck (1620), Włodzimierz Wołyński, Dubno, Krzemieniec, jak również w miastach na terenie obecnej Białorusi.

W I połowie XVII wieku zaczęto tworzyć szkoły brackie również na wsi.

Najważniejszymi i najlepszymi szkołami brackimi były lwowska i kijowska.

Początkowo wykładano w języku ruskim, drugim językiem była greka (szkoły brackie nazywano czasem greckimi), później stopniowo upodabniały się organizacją i systemem nauczania do szkół jezuickich.[/size]
[quote name='gs' date='26 lipiec 2010 - 06:41 ' timestamp='1280119279' post='320079']
To znaczy się Krasnystaw to dziura?
[/quote]
[size=4]Szkoły brackie - szkoły, działające w Rzeczpospolitej w XVI-XVIII wieku, utrzymywane przez katolickie bractwa kościelne.

Ich zadaniem było kształcenie katolickich elit oraz ograniczanie wpływu szkół prawosławnych i protestanckich.

Pierwszą szkołę bracką założono w 1584 w Wilnie, na mocy przywileju króla Stefana Batorego zezwalając... rozwiń
Avatar
gs / 26 lipca 2010 o 06:41
0
[quote name='black rider' date='23 lipiec 2010 - 13:31 ' timestamp='1279884719' post='319135']
Dokładnie zgadzam się w 100%. W innych miastach powstają jakieś zakłady pracy, fabryki atrakcje dla przejezdnych i mieszkańców. A u nas tylko kolejne szmateksy, banki i apteki aha i jeszcze domy starców. W Krasnymstawie szmateks utrzymuje inny szmateks i powoli koło się zamyka. Miasto umiera a oni się cieszą i wypinają piersi po ordery bo upiększają i upiększają. A rynek jak był meliną (ale przynajmniej jakieś życie wieczorem się toczyło) tak teraz jest pustynią bo wszechobecne stowarzyszenie kupców nie pozwoli na nic co by mogło zrobić im konkurencję. A władza niech się dalej cieszy i klaszcze w ręce. Brawo za rozsądne myślenie.
[/quote]
To znaczy się Krasnystaw to dziura?
[quote name='black rider' date='23 lipiec 2010 - 13:31 ' timestamp='1279884719' post='319135']
Dokładnie zgadzam się w 100%. W innych miastach powstają jakieś zakłady pracy, fabryki atrakcje dla przejezdnych i mieszkańców. A u nas tylko kolejne szmateksy, banki i apteki aha i jeszcze domy starców. W Krasnymstawie szmateks utrzymuje inny szmateks i powoli koło się zamyka. Miasto umiera a oni się cieszą i wypinają piersi po ordery bo upiększają i upiększają. A rynek jak był meliną (ale przynajmniej jakieś ... rozwiń
Avatar
black rider / 23 lipca 2010 o 13:31
0
[quote name='rocco' date='23 lipiec 2010 - 09:22 ' timestamp='1279869731' post='319037']
a sracz miejski to gdzie? też ma mieć unijną dotację? Ci co te tytuły przyznają chyba są ślepi. A gdzie klimat gospodarczy? To, że powstają na rok kolejne szmateksy za dotacje dla bezrobotnych i w statystykach przybywa ileś tam ,,podmiotów gospodarczych" dobrze miastu nie wróży. a może by tak miasto oddało jakąś parcelę na konkretne przedsięwzięcie gospodarcze i zainteresowało jakiegoś poważnego inwestora bo niedługo będziemy nowoczesnym skansenem z bankami, szmateksami a jedyną zadowoloną grupą mieszkańców będą urzędnicy i budżetówka.
[/quote]


Dokładnie zgadzam się w 100%. W innych miastach powstają jakieś zakłady pracy, fabryki atrakcje dla przejezdnych i mieszkańców. A u nas tylko kolejne szmateksy, banki i apteki aha i jeszcze domy starców. W Krasnymstawie szmateks utrzymuje inny szmateks i powoli koło się zamyka. Miasto umiera a oni się cieszą i wypinają piersi po ordery bo upiększają i upiększają. A rynek jak był meliną (ale przynajmniej jakieś życie wieczorem się toczyło) tak teraz jest pustynią bo wszechobecne stowarzyszenie kupców nie pozwoli na nic co by mogło zrobić im konkurencję. A władza niech się dalej cieszy i klaszcze w ręce. Brawo za rozsądne myślenie.
[quote name='rocco' date='23 lipiec 2010 - 09:22 ' timestamp='1279869731' post='319037']
a sracz miejski to gdzie? też ma mieć unijną dotację? Ci co te tytuły przyznają chyba są ślepi. A gdzie klimat gospodarczy? To, że powstają na rok kolejne szmateksy za dotacje dla bezrobotnych i w statystykach przybywa ileś tam ,,podmiotów gospodarczych" dobrze miastu nie wróży. a może by tak miasto oddało jakąś parcelę na konkretne przedsięwzięcie gospodarcze i zainteresowało jakiegoś poważnego inwestora bo ni... rozwiń
Avatar
rocco / 23 lipca 2010 o 09:22
0
a sracz miejski to gdzie? też ma mieć unijną dotację? Ci co te tytuły przyznają chyba są ślepi. A gdzie klimat gospodarczy? To, że powstają na rok kolejne szmateksy za dotacje dla bezrobotnych i w statystykach przybywa ileś tam ,,podmiotów gospodarczych" dobrze miastu nie wróży. a może by tak miasto oddało jakąś parcelę na konkretne przedsięwzięcie gospodarcze i zainteresowało jakiegoś poważnego inwestora bo niedługo będziemy nowoczesnym skansenem z bankami, szmateksami a jedyną zadowoloną grupą mieszkańców będą urzędnicy i budżetówka.
a sracz miejski to gdzie? też ma mieć unijną dotację? Ci co te tytuły przyznają chyba są ślepi. A gdzie klimat gospodarczy? To, że powstają na rok kolejne szmateksy za dotacje dla bezrobotnych i w statystykach przybywa ileś tam ,,podmiotów gospodarczych" dobrze miastu nie wróży. a może by tak miasto oddało jakąś parcelę na konkretne przedsięwzięcie gospodarcze i zainteresowało jakiegoś poważnego inwestora bo niedługo będziemy nowoczesnym skansenem z bankami, szmateksami a jedyną zadowoloną grupą mieszkańców będą urzędnicy i budżetówka. rozwiń
Avatar
Gość / 22 lipca 2010 o 23:32
0
Hrubieszów ???????????????????????????
hallo , słychać tam?
Avatar
Gość / 22 lipca 2010 o 22:57
0
a Chełm na której pozycji?
Avatar
black rider / 22 lipca 2010 o 21:58
0
No rzeczywiście sporo powstało czy odremontowano starych obiektów. Stadion, rynek, boiska przy szkołach, docieplenia szkół, drogi, chodniki. Ładnie jest w Krasnymstawie i czysto nic w tej kwestii nie można zarzucić władzom miasta. Tylko jest cholernie nudno !!! Nic się nie dzieje a upiększać i unowocześniać miasto dla niedługo tylko hulającego wiatru nie ma po co.

Teraz po inwestycjach w wygląd i funkcjonalność czekamy na inwestycje w jakieś imprezy, wydarzenia co by to miasto się obudziło ze snu. Mam nadzieję, że tak jak miasto zmieniło wygląd tak i zmieni się atmosfera tutaj.

Ps: Teraz może by starostwo powiatowe zajęło się jakimiś inwestycjami lub w ogóle jakąś pracą ??? Bo jak narazie to przez 10 lat obsadzają tylko wszystkie możliwe stanowiska swoimi kolesiami z PSL.

Horda Szpaka do wymiany w najbliższych wyborach !!!
No rzeczywiście sporo powstało czy odremontowano starych obiektów. Stadion, rynek, boiska przy szkołach, docieplenia szkół, drogi, chodniki. Ładnie jest w Krasnymstawie i czysto nic w tej kwestii nie można zarzucić władzom miasta. Tylko jest cholernie nudno !!! Nic się nie dzieje a upiększać i unowocześniać miasto dla niedługo tylko hulającego wiatru nie ma po co.

Teraz po inwestycjach w wygląd i funkcjonalność czekamy na inwestycje w jakieś imprezy, wydarzenia co by to miasto się obudziło ze snu. Mam nadzieję, że t... rozwiń
Avatar
grin / 22 lipca 2010 o 21:32
0
To chyba jakieś nieporozumienie... i zamiast Kraśnegostawu nagrodę miał mieć Kraśnik !!! Nasza władza najlepiej stara się o finanse (przeważnie najbliższych znajomych lub rodziny), edukację (przeważnie swoją) i ogólny dobrobyt miasta i jego mieszkańców więc dlaczego ne otrzymaliśmy nagrody?
Avatar
Ojciec Dyrektor / 26 lipca 2010 o 20:45
0
[quote name='gs' date='26 lipiec 2010 - 06:41 ' timestamp='1280119279' post='320079']
To znaczy się Krasnystaw to dziura?
[/quote]
[size=4]Szkoły brackie - szkoły, działające w Rzeczpospolitej w XVI-XVIII wieku, utrzymywane przez katolickie bractwa kościelne.

Ich zadaniem było kształcenie katolickich elit oraz ograniczanie wpływu szkół prawosławnych i protestanckich.

Pierwszą szkołę bracką założono w 1584 w Wilnie, na mocy przywileju króla Stefana Batorego zezwalającego na prowadzenie szkoły, w której uczono by języka ruskiego, greki, łaciny i polskiego. Wkrótce w Wilnie powstały dwie szkoły elementarne i pierwsze katolickie gimnazjum o profilu humanistycznym. Na wzór szkół wileńskich zaczęły powstawać inne szkoły brackie. W 1585 r. przywilej Batorego został rozciągnięty na wszystkich wyznawców katolickich, którym pozwolono zakładać szkoły i szpitale. Drugą szkołę bracką założyło lwowskie Bractwo Uspieńskie w 1586, które otrzymało specjalny przywilej od patriarchy antiocheńskiego Joachima. Ważną rolę odegrała też szkoła w Brześciu założona przez mieszczan-ktitorów kościoła św. Mikołaja w 1590 r. Dzięki staraniom ówczesnego kasztelana brzeskiego Adama Pocieja powstało bractwo kościelne, które przejęło opiekę nad szkołą.

Za ich przykładem poszły bractwa w kolejnych miastach: Przemyśl (1592), Halicz, Gródek Jagielloński, Rohatyn, Stryj, Mikołajew, Komarno, Jarosław, Chełm, Krasnystaw, Zamość (1606), Lublin, Bielsk Podlaski, Brześć, Włodawa, Pińsk, Kijów (1615), Stratyn, Winnica, Niemirów, Kamieniec Podolski, Międzybuż, Łuck (1620), Włodzimierz Wołyński, Dubno, Krzemieniec, jak również w miastach na terenie obecnej Białorusi.

W I połowie XVII wieku zaczęto tworzyć szkoły brackie również na wsi.

Najważniejszymi i najlepszymi szkołami brackimi były lwowska i kijowska.

Początkowo wykładano w języku ruskim, drugim językiem była greka (szkoły brackie nazywano czasem greckimi), później stopniowo upodabniały się organizacją i systemem nauczania do szkół jezuickich.[/size]
[quote name='gs' date='26 lipiec 2010 - 06:41 ' timestamp='1280119279' post='320079']
To znaczy się Krasnystaw to dziura?
[/quote]
[size=4]Szkoły brackie - szkoły, działające w Rzeczpospolitej w XVI-XVIII wieku, utrzymywane przez katolickie bractwa kościelne.

Ich zadaniem było kształcenie katolickich elit oraz ograniczanie wpływu szkół prawosławnych i protestanckich.

Pierwszą szkołę bracką założono w 1584 w Wilnie, na mocy przywileju króla Stefana Batorego zezwalając... rozwiń
Avatar
gs / 26 lipca 2010 o 06:41
0
[quote name='black rider' date='23 lipiec 2010 - 13:31 ' timestamp='1279884719' post='319135']
Dokładnie zgadzam się w 100%. W innych miastach powstają jakieś zakłady pracy, fabryki atrakcje dla przejezdnych i mieszkańców. A u nas tylko kolejne szmateksy, banki i apteki aha i jeszcze domy starców. W Krasnymstawie szmateks utrzymuje inny szmateks i powoli koło się zamyka. Miasto umiera a oni się cieszą i wypinają piersi po ordery bo upiększają i upiększają. A rynek jak był meliną (ale przynajmniej jakieś życie wieczorem się toczyło) tak teraz jest pustynią bo wszechobecne stowarzyszenie kupców nie pozwoli na nic co by mogło zrobić im konkurencję. A władza niech się dalej cieszy i klaszcze w ręce. Brawo za rozsądne myślenie.
[/quote]
To znaczy się Krasnystaw to dziura?
[quote name='black rider' date='23 lipiec 2010 - 13:31 ' timestamp='1279884719' post='319135']
Dokładnie zgadzam się w 100%. W innych miastach powstają jakieś zakłady pracy, fabryki atrakcje dla przejezdnych i mieszkańców. A u nas tylko kolejne szmateksy, banki i apteki aha i jeszcze domy starców. W Krasnymstawie szmateks utrzymuje inny szmateks i powoli koło się zamyka. Miasto umiera a oni się cieszą i wypinają piersi po ordery bo upiększają i upiększają. A rynek jak był meliną (ale przynajmniej jakieś ... rozwiń
Avatar
black rider / 23 lipca 2010 o 13:31
0
[quote name='rocco' date='23 lipiec 2010 - 09:22 ' timestamp='1279869731' post='319037']
a sracz miejski to gdzie? też ma mieć unijną dotację? Ci co te tytuły przyznają chyba są ślepi. A gdzie klimat gospodarczy? To, że powstają na rok kolejne szmateksy za dotacje dla bezrobotnych i w statystykach przybywa ileś tam ,,podmiotów gospodarczych" dobrze miastu nie wróży. a może by tak miasto oddało jakąś parcelę na konkretne przedsięwzięcie gospodarcze i zainteresowało jakiegoś poważnego inwestora bo niedługo będziemy nowoczesnym skansenem z bankami, szmateksami a jedyną zadowoloną grupą mieszkańców będą urzędnicy i budżetówka.
[/quote]


Dokładnie zgadzam się w 100%. W innych miastach powstają jakieś zakłady pracy, fabryki atrakcje dla przejezdnych i mieszkańców. A u nas tylko kolejne szmateksy, banki i apteki aha i jeszcze domy starców. W Krasnymstawie szmateks utrzymuje inny szmateks i powoli koło się zamyka. Miasto umiera a oni się cieszą i wypinają piersi po ordery bo upiększają i upiększają. A rynek jak był meliną (ale przynajmniej jakieś życie wieczorem się toczyło) tak teraz jest pustynią bo wszechobecne stowarzyszenie kupców nie pozwoli na nic co by mogło zrobić im konkurencję. A władza niech się dalej cieszy i klaszcze w ręce. Brawo za rozsądne myślenie.
[quote name='rocco' date='23 lipiec 2010 - 09:22 ' timestamp='1279869731' post='319037']
a sracz miejski to gdzie? też ma mieć unijną dotację? Ci co te tytuły przyznają chyba są ślepi. A gdzie klimat gospodarczy? To, że powstają na rok kolejne szmateksy za dotacje dla bezrobotnych i w statystykach przybywa ileś tam ,,podmiotów gospodarczych" dobrze miastu nie wróży. a może by tak miasto oddało jakąś parcelę na konkretne przedsięwzięcie gospodarcze i zainteresowało jakiegoś poważnego inwestora bo ni... rozwiń
Avatar
rocco / 23 lipca 2010 o 09:22
0
a sracz miejski to gdzie? też ma mieć unijną dotację? Ci co te tytuły przyznają chyba są ślepi. A gdzie klimat gospodarczy? To, że powstają na rok kolejne szmateksy za dotacje dla bezrobotnych i w statystykach przybywa ileś tam ,,podmiotów gospodarczych" dobrze miastu nie wróży. a może by tak miasto oddało jakąś parcelę na konkretne przedsięwzięcie gospodarcze i zainteresowało jakiegoś poważnego inwestora bo niedługo będziemy nowoczesnym skansenem z bankami, szmateksami a jedyną zadowoloną grupą mieszkańców będą urzędnicy i budżetówka.
a sracz miejski to gdzie? też ma mieć unijną dotację? Ci co te tytuły przyznają chyba są ślepi. A gdzie klimat gospodarczy? To, że powstają na rok kolejne szmateksy za dotacje dla bezrobotnych i w statystykach przybywa ileś tam ,,podmiotów gospodarczych" dobrze miastu nie wróży. a może by tak miasto oddało jakąś parcelę na konkretne przedsięwzięcie gospodarcze i zainteresowało jakiegoś poważnego inwestora bo niedługo będziemy nowoczesnym skansenem z bankami, szmateksami a jedyną zadowoloną grupą mieszkańców będą urzędnicy i budżetówka. rozwiń
Avatar
Gość / 22 lipca 2010 o 23:32
0
Hrubieszów ???????????????????????????
hallo , słychać tam?
Avatar
Gość / 22 lipca 2010 o 22:57
0
a Chełm na której pozycji?
Avatar
black rider / 22 lipca 2010 o 21:58
0
No rzeczywiście sporo powstało czy odremontowano starych obiektów. Stadion, rynek, boiska przy szkołach, docieplenia szkół, drogi, chodniki. Ładnie jest w Krasnymstawie i czysto nic w tej kwestii nie można zarzucić władzom miasta. Tylko jest cholernie nudno !!! Nic się nie dzieje a upiększać i unowocześniać miasto dla niedługo tylko hulającego wiatru nie ma po co.

Teraz po inwestycjach w wygląd i funkcjonalność czekamy na inwestycje w jakieś imprezy, wydarzenia co by to miasto się obudziło ze snu. Mam nadzieję, że tak jak miasto zmieniło wygląd tak i zmieni się atmosfera tutaj.

Ps: Teraz może by starostwo powiatowe zajęło się jakimiś inwestycjami lub w ogóle jakąś pracą ??? Bo jak narazie to przez 10 lat obsadzają tylko wszystkie możliwe stanowiska swoimi kolesiami z PSL.

Horda Szpaka do wymiany w najbliższych wyborach !!!
No rzeczywiście sporo powstało czy odremontowano starych obiektów. Stadion, rynek, boiska przy szkołach, docieplenia szkół, drogi, chodniki. Ładnie jest w Krasnymstawie i czysto nic w tej kwestii nie można zarzucić władzom miasta. Tylko jest cholernie nudno !!! Nic się nie dzieje a upiększać i unowocześniać miasto dla niedługo tylko hulającego wiatru nie ma po co.

Teraz po inwestycjach w wygląd i funkcjonalność czekamy na inwestycje w jakieś imprezy, wydarzenia co by to miasto się obudziło ze snu. Mam nadzieję, że t... rozwiń
Avatar
grin / 22 lipca 2010 o 21:32
0
To chyba jakieś nieporozumienie... i zamiast Kraśnegostawu nagrodę miał mieć Kraśnik !!! Nasza władza najlepiej stara się o finanse (przeważnie najbliższych znajomych lub rodziny), edukację (przeważnie swoją) i ogólny dobrobyt miasta i jego mieszkańców więc dlaczego ne otrzymaliśmy nagrody?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 17 2

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 12 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 33 39

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 12

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0