Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

18 września 2017 r.
12:39

Ruszają wielkie projekty drogowe: S12 i S17 na Ukrainę, A2 do Białej Podlaskiej

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 34 A A
Chełm marzy o obwodnicy. W ciągu roku w ramach ruchu transgranicznego przez miasto przejeżdża około 1,2 mln samochodów osobowych oraz 300–400 tys. ciężarowych. Do tego należy doliczyć ruch lokalny. Na zdjęciu najbardziej obciążona ul. Rejowiecka
Chełm marzy o obwodnicy. W ciągu roku w ramach ruchu transgranicznego przez miasto przejeżdża około 1,2 mln samochodów osobowych oraz 300–400 tys. ciężarowych. Do tego należy doliczyć ruch lokalny. Na zdjęciu najbardziej obciążona ul. Rejowiecka

Ruszają kolejne wielkie projekty drogowe: obwodnica Chełma oraz odcinek S17 Piaski–Hrebenne. A w 2024 roku pojedziemy autostradą A2 do Białej Podlaskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obwodnicę Chełma oraz odcinek S17 Piaski–Hrebenne umieszczono w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014–2023, z perspektywą do 2025. Mamy na to 5,3 mld zł.

– Zatwierdzenie programów inwestycji dla obwodnicy Chełma i odcinka S17 od Lublina do granicy państwa w Hrebennem oznacza zabezpieczenie pieniędzy na realizację prac przygotowawczych dla tych dróg – powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. Przypomniał, że wcześniej, pod koniec sierpnia 2017 r., zatwierdził program inwestycji dla ciągu S12 od Lublina do Dorohuska. – Dzięki temu obie trasy, które są bardzo potrzebne dla domknięcia szkieletu komunikacyjnego Polski Wschodniej, będą realizowane – zapewnił.

– Moim zdaniem budowa obwodnicy Chełma jest spóźniona o kilka dobrych lat. Przejazd przez miasto w kierunku granicy to jedna wielka przygoda z dziurami. To wstyd, że tak wygląda ważna polska droga. Dobrze jednak, że w końcu sprawa budowy obwodnicy nabiera kształtów – mówi Jerzy Ostaszewski, kierowca z Chełma.

Obwodnica Chełma powstanie w ciągu S12. Będzie mieć 17 km długości. Rozpocznie się w Tytusinie, ominie Stołpie od południa, dalej pobiegnie do Janisk, a następnie skręci na południowy wschód, przekraczając po drodze rzekę Uherkę i linię kolejową Chełm–Włodawa, dalej podąży ku węzłowi Srebrzyszcze.

Powstaną cztery węzły: Chełm Zachód (nazwa robocza Janów), Północ (Horodyszcze), Wschód (Srebrzyszcze) i Chełm Okszów. Zakończenie budowy i udostępnienie obwodnicy kierowcom przewidywane jest w 2024 r. Na ten sam rok ma być gotowa droga S17 Piaski–Hrebenne – jej długość to aż 113 km.

Wcześniej, bo w pierwszej połowie 2021 roku, oddana zostanie do ruchu obwodnica Tomaszowa Lubelskiego. Przypomnijmy, że najkorzystniejszą ofertę na zaprojektowanie i budowę tej drogi złożyła firma Mota-Engil Central Europe. Wartość inwestycji to ok. 193,5 mln zł. Umowa z wykonawcą powinna być podpisana jeszcze w tym roku, po zakończeniu kontroli Urzędu Zamówień Publicznych.

W przypadku drogi S12 Lublin–Dorohusk, odcinek Piaski–Dorohusk (63 km), z wyłączeniem obwodnicy Chełma, jest na razie zgoda na rozpoczęcie procesu przygotowawczego. Chodzi o opracowanie koncepcji oraz przeprowadzenie badań archeologicznych. Te prace zaplanowano na lata 2018–2020.

Podczas sobotniego pobytu w Białej Podlaskiej minister Andrzej Adamczyk powiedział: Jestem przekonany, że w 2024 roku pojedziemy autostradą A2 do Białej Podlaskiej. Nawiązał w ten sposób do decyzji rządu o zwiększeniu limitu wydatków na program budowy dróg krajowych (ze 109 mld zł do 135 mld zł), dzięki czemu możliwa będzie budowa autostrady A2.

S17 w budowie

Trwa budowa łącznie 73-kilometrowych odcinków S17 od Kurowa do Kołbieli, z wyłączeniem obwodnicy Garwolina. Te drogi powinny być gotowe do 2019 roku. Jeszcze w tym roku wojewoda mazowiecki wyda zezwolenie na realizację obwodnicy Kołbieli i dalej – odcinka S17 do węzła Lubelska. A ten połączy z 13-kilometrowym fragmentem południowej obwodnicy Warszawy, czyli drogą ekspresową S2 od węzła Puławska do węzła Lubelska.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 września 2017 r. o 20:09
+1
cytat: "Szary lud już podziękował tym co "Ch... z tą Polską Wschodnią" i zawierzył tym co zaraz po wyborach (...)" Idź PiS-dzielcu do apteki i weź Niep...l. Taki z ciebie patriota, że klękasz przed cwaniakami politykami i gnomem z Żoliborza a łżesz na połowę Polaków, którzy tak jak ty mają prawo do swoich wyborów. Mnie cieszy budowa dróg odkąd Polska weszła do UE, a kto je buduje, to mnie g**o obchodzi. Dostali się do Sejmu to ich zas...y obowiązek działać, a nie tylko wywalać miliony na Rydzyka, swoje spółki, doić państwowe firmy, obsadzać kolesiami stanowiska gdzie się da i robić wiochę dokoła. Przynajmniej niech te drogi zbudują.
cytat: "Szary lud już podziękował tym co "Ch... z tą Polską Wschodnią" i zawierzył tym co zaraz po wyborach (...)" Idź PiS-dzielcu do apteki i weź Niep...l. Taki z ciebie patriota, że klękasz przed cwaniakami politykami i gnomem z Żoliborza a łżesz na połowę Polaków, którzy tak jak ty mają prawo do swoich wyborów. Mnie cieszy budowa dróg odkąd Polska weszła do UE, a kto je buduje, to mnie g**o obchodzi. Dostali się do Sejmu to ich zas...y obowiązek działać, a nie tylko wywalać miliony na Rydzyka, swoje spółki, doić państw... rozwiń
Avatar
Gość / 18 września 2017 r. o 13:10
+1
Obiecanki przedwyborcze..... Budowa S19 do Rzeszowa łapie bardzo duże opóźnienie, niespotykane dotąd. Jest to jeden z 4 najdłużej trwających w Polsce przetargów na budowę ekspresówki.To jest ten priorytet dla Polski Wschodniej ? Powyższe inwestycje w tym tempie jak tak dalej będą realizowane to doczekamy się ich nie z 2025 a po 2030 roku...
Avatar
Gość / 28 września 2017 r. o 16:39
0
Do Biłgoraja nie ma co robić lepszych dróg bo chamy zaczną jeździć częściej do Zamościa a te tłuczki nie nadają się do życia w cywilizowanym świecie ;)
Avatar
Gość / 21 września 2017 r. o 21:42
0
Droga do Biłgoraja się nie podoba? Przecież tam dla Palikota koledzy z PO wybudowali ekstra drogę podrzędną tylko na mapach względem Piaski-Lublin. Co ty tam chłopie chcesz robić? Autostradę na powiatówce?
Avatar
Gość / 21 września 2017 r. o 10:28
0
Proponuję mniej rysować ( wizualizować ) a więcej robić. Dwa lata mija a ja zamiast jechać do Biłgoraja w granicach godziny jadę dwie .... do Rzeszowa około 3 godzin a Rząd jedynie o co zadbał to o fotoradarowe pułapki zamontowane w autach Inspekcji Transportu Drogowego i usytuowane w miejscach co najmniej dyskusyjnych.
Avatar
Robert / 20 września 2017 r. o 20:20
0
Pamiętam jak w 2002 roku gadali że będzie obwodnica Lublina. Minęło 15 lat ...
Avatar
Gość / 19 września 2017 r. o 08:06
0
Idę o wielki zakład że te szumne zapowiedzi zrealizowane zostaną z jakimś 10-cio letnim opóźnieniem. Oby tylko 10-co letnim!!!!
Avatar
Gość / 19 września 2017 r. o 06:23
0
W innych częściach kraju wybiera się wykonawców dróg u nas się projektuje....
Avatar
specu / 18 września 2017 r. o 22:11
0
undefined napisał:
cytat: "A o S12 do Radomia ani widu, ani słychu!". Słychu słychu. Rozstrzygnięto przetarg na plan dwóch odcinków S12: od Puław do Radomia oraz od Radomia do Sulejowa czy gdzieś tam. Mają 9 miesięcy na wytyczenie trasy, opracowanie dokumentacji geologie itd. Jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku rozpoczną budowę łącznie 110 km. Do 2023 skończą, o ile pójdzie jeszcze lepiej. Fajnie byłoby, gdyby streścili się najpierw z odcinkiem Puławy Radom, bo na Ślunsk nie ma którędy jeździć no i byłby dobry wylot na Grójec i dalej na północ. No i kolejne lotnisko bliżej Puław - nieco ponad godzinka by wyszła na Okęcie... Oczywiście to dopiero przetarg na dokumentację. Budowa to inna beczka.
 Minister Adamczyk dopiero co przedstawił skorygowany ProgramBudowy Dróg i Autostrad i nie ma tam w planach na najbliższe 10 lat drogi S12 w stronę Radomia. Jest ona planowana w sieci dróg, ale do realizacji po 2030 r. Więc o czym Ty piszesz? Oczywiście ja tez bym wolał byśmy Polacy mogli normalnie jechać w stronę Łodzi S12, a nie budować autostradę na Białoruś, dla ruskich spedytorów, która nam Polakom potrzebna jak kula nogi. Ale rząd i minister chrzanią głupoty byle tylko coś obiecać na wschodzie. S19 od Lublina na południe nie potrafią już dwa lata przetargu rozstrzygnąć, który ogłosiła PO. Dobrze, że chociaż poprednicy zaczęli S17 na Warszawę, bo też by pisowcom szło w lata przejżenie papierków.
 Minister Adamczyk dopiero co przedstawił skorygowany ProgramBudowy Dróg i Autostrad i nie ma tam w planach na najbliższe 10 lat drogi S12 w stronę Radomia. Jest ona planowana w sieci dróg, ale do realizacji po 2030 r. Więc o czym Ty piszesz? Oczywiście ja tez bym wolał byśmy Polacy mogli normalnie jechać w stronę Łodzi S12, a nie budować autostradę na Białoruś, dla ruskich spedytorów, która nam Polakom potrzebna jak kula nogi. Ale rząd i minister chrzanią głupoty byle tylko coś obiecać na wschodzie. S19 od Lublina na południ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 września 2017 r. o 18:53
0
Szary lud już podziękował tym co "Ch... z tą Polską Wschodnią" i zawierzył tym co zaraz po wyborach rozpoczęli realizację obietnic wyborczych. W przeciwieństwie do PO i ich przeszlych (UW) i przyszłych (nowoczesna.PO) odlamów, którzy robili zwrot o 180 stopni i zaczynali od "...podejmowania odważnych decyzji...", czyli dokopywali na dzień dobry "szaremu ludowi", a lepsza kasta pławiła się w luksusie. I bezczelnie dawała rady jak szaraczki mają nisko się im kłaniać. Nie! Dziękuję sługusom mafii. Jak widać Polska jest bogatym krajem, gdy go się nie okrada. Są pieniądze na wschodnią ścianę... A WYSTARCZYŁO TYLKO NIE KRAŚĆ. Teraz czekamy na spełnienie obietnicy wyborczej TUSKA... cytuję: "Biorę na siebie pełną odpowiedzialność." Tylko czy kłamca kiedykolwiek dotrzyma słowa?
Szary lud już podziękował tym co "Ch... z tą Polską Wschodnią" i zawierzył tym co zaraz po wyborach rozpoczęli realizację obietnic wyborczych. W przeciwieństwie do PO i ich przeszlych (UW) i przyszłych (nowoczesna.PO) odlamów, którzy robili zwrot o 180 stopni i zaczynali od "...podejmowania odważnych decyzji...", czyli dokopywali na dzień dobry "szaremu ludowi", a lepsza kasta pławiła się w luksusie. I bezczelnie dawała rady jak szaraczki mają nisko się im kłaniać. Nie! Dziękuję sługusom mafii. Jak widać Polska ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 września 2017 r. o 16:39
0
Do Biłgoraja nie ma co robić lepszych dróg bo chamy zaczną jeździć częściej do Zamościa a te tłuczki nie nadają się do życia w cywilizowanym świecie ;)
Avatar
Gość / 21 września 2017 r. o 21:42
0
Droga do Biłgoraja się nie podoba? Przecież tam dla Palikota koledzy z PO wybudowali ekstra drogę podrzędną tylko na mapach względem Piaski-Lublin. Co ty tam chłopie chcesz robić? Autostradę na powiatówce?
Avatar
Gość / 21 września 2017 r. o 10:28
0
Proponuję mniej rysować ( wizualizować ) a więcej robić. Dwa lata mija a ja zamiast jechać do Biłgoraja w granicach godziny jadę dwie .... do Rzeszowa około 3 godzin a Rząd jedynie o co zadbał to o fotoradarowe pułapki zamontowane w autach Inspekcji Transportu Drogowego i usytuowane w miejscach co najmniej dyskusyjnych.
Avatar
Robert / 20 września 2017 r. o 20:20
0
Pamiętam jak w 2002 roku gadali że będzie obwodnica Lublina. Minęło 15 lat ...
Avatar
Gość / 20 września 2017 r. o 07:13
-1
W Świdniku na węźle koło ,,Skani" będą instalować światła. Ten zwariowany pomysł zablokuje wjazd i wyjazd do Świdnika od strony Lublina. Gratuluje debilnego pomysłu generalnej dyrekcji idiotów.
Avatar
Gość / 20 września 2017 r. o 02:44
-2
Pisząc o "gnomie" masz na myśli tego donosiciela z Gdańska? Piszesz o milionach, a ile miliardow uratowało w tym roku PiS już nie? Od dojenia był folksdeutsch, ktory dla posady sprzedał Polaków. Polacy mu już pokazali, że 2/3 chce zmian. PìS jest pierwszą partią wypełniającą swe obietnice wyborcze. I też w 2007 roku byłem gorącym przeciwnikiem tej prawicowej partii, bo dałem się nabrać, że Polacy mogą żyć godnie w swym kraju. Prsez 8 lat nic Płatni Oszuści nie uczynili w tym kierunku. Wielkie NIC!!! A PiS w dwa lata ulżył Polskim rodzinom. Za rok podziękujemy tym prezydentom miast, którzy nie chcą wdrożyć programu mieszkanie+. Jeszcse takiej nagonki i utrudniania prac, żaden rząd Polski jak PiS nie doświadczył. A pomimo to uczciwie wypełniają danego słowa. Neumann do tej pory nie wysupłał 10.000zł za zaklad honorowy. Twierdził, że budżet 2016 nie domknie się. Ludzie z PO nawet nie są godni, by na nich splunąć. Ich troska jest niczym ta ze stadniny z Janowa, czy koncertu z Opola. Zniechęcają wszystkichni wszystko dookoła, a później biadolą, że nie ma frekwencji. Szczury bez poczucia przynależności narodowej. Polskę i Polaków sprzedano za unijne stołki, ktore obecnie im elYty brukselskie im odbiorą.
Pisząc o "gnomie" masz na myśli tego donosiciela z Gdańska? Piszesz o milionach, a ile miliardow uratowało w tym roku PiS już nie? Od dojenia był folksdeutsch, ktory dla posady sprzedał Polaków. Polacy mu już pokazali, że 2/3 chce zmian. PìS jest pierwszą partią wypełniającą swe obietnice wyborcze. I też w 2007 roku byłem gorącym przeciwnikiem tej prawicowej partii, bo dałem się nabrać, że Polacy mogą żyć godnie w swym kraju. Prsez 8 lat nic Płatni Oszuści nie uczynili w tym kierunku. Wielkie NIC!!! A PiS w dwa lata ulżył Polskim r... rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2017 r. o 08:06
0
Idę o wielki zakład że te szumne zapowiedzi zrealizowane zostaną z jakimś 10-cio letnim opóźnieniem. Oby tylko 10-co letnim!!!!
Avatar
Gość / 19 września 2017 r. o 06:23
0
W innych częściach kraju wybiera się wykonawców dróg u nas się projektuje....
Avatar
specu / 18 września 2017 r. o 22:11
0
undefined napisał:
cytat: "A o S12 do Radomia ani widu, ani słychu!". Słychu słychu. Rozstrzygnięto przetarg na plan dwóch odcinków S12: od Puław do Radomia oraz od Radomia do Sulejowa czy gdzieś tam. Mają 9 miesięcy na wytyczenie trasy, opracowanie dokumentacji geologie itd. Jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku rozpoczną budowę łącznie 110 km. Do 2023 skończą, o ile pójdzie jeszcze lepiej. Fajnie byłoby, gdyby streścili się najpierw z odcinkiem Puławy Radom, bo na Ślunsk nie ma którędy jeździć no i byłby dobry wylot na Grójec i dalej na północ. No i kolejne lotnisko bliżej Puław - nieco ponad godzinka by wyszła na Okęcie... Oczywiście to dopiero przetarg na dokumentację. Budowa to inna beczka.
 Minister Adamczyk dopiero co przedstawił skorygowany ProgramBudowy Dróg i Autostrad i nie ma tam w planach na najbliższe 10 lat drogi S12 w stronę Radomia. Jest ona planowana w sieci dróg, ale do realizacji po 2030 r. Więc o czym Ty piszesz? Oczywiście ja tez bym wolał byśmy Polacy mogli normalnie jechać w stronę Łodzi S12, a nie budować autostradę na Białoruś, dla ruskich spedytorów, która nam Polakom potrzebna jak kula nogi. Ale rząd i minister chrzanią głupoty byle tylko coś obiecać na wschodzie. S19 od Lublina na południe nie potrafią już dwa lata przetargu rozstrzygnąć, który ogłosiła PO. Dobrze, że chociaż poprednicy zaczęli S17 na Warszawę, bo też by pisowcom szło w lata przejżenie papierków.
 Minister Adamczyk dopiero co przedstawił skorygowany ProgramBudowy Dróg i Autostrad i nie ma tam w planach na najbliższe 10 lat drogi S12 w stronę Radomia. Jest ona planowana w sieci dróg, ale do realizacji po 2030 r. Więc o czym Ty piszesz? Oczywiście ja tez bym wolał byśmy Polacy mogli normalnie jechać w stronę Łodzi S12, a nie budować autostradę na Białoruś, dla ruskich spedytorów, która nam Polakom potrzebna jak kula nogi. Ale rząd i minister chrzanią głupoty byle tylko coś obiecać na wschodzie. S19 od Lublina na południ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 września 2017 r. o 20:09
+1
cytat: "Szary lud już podziękował tym co "Ch... z tą Polską Wschodnią" i zawierzył tym co zaraz po wyborach (...)" Idź PiS-dzielcu do apteki i weź Niep...l. Taki z ciebie patriota, że klękasz przed cwaniakami politykami i gnomem z Żoliborza a łżesz na połowę Polaków, którzy tak jak ty mają prawo do swoich wyborów. Mnie cieszy budowa dróg odkąd Polska weszła do UE, a kto je buduje, to mnie g**o obchodzi. Dostali się do Sejmu to ich zas...y obowiązek działać, a nie tylko wywalać miliony na Rydzyka, swoje spółki, doić państwowe firmy, obsadzać kolesiami stanowiska gdzie się da i robić wiochę dokoła. Przynajmniej niech te drogi zbudują.
cytat: "Szary lud już podziękował tym co "Ch... z tą Polską Wschodnią" i zawierzył tym co zaraz po wyborach (...)" Idź PiS-dzielcu do apteki i weź Niep...l. Taki z ciebie patriota, że klękasz przed cwaniakami politykami i gnomem z Żoliborza a łżesz na połowę Polaków, którzy tak jak ty mają prawo do swoich wyborów. Mnie cieszy budowa dróg odkąd Polska weszła do UE, a kto je buduje, to mnie g**o obchodzi. Dostali się do Sejmu to ich zas...y obowiązek działać, a nie tylko wywalać miliony na Rydzyka, swoje spółki, doić państw... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzieci z Łukowa na kwarantannie odwiedził gość z komendy

Dzieci z Łukowa na kwarantannie odwiedził gość z komendy

Łukowscy policjanci codziennie sprawdzają osoby objęte kwarantanną. Niejednokrotnie zdarza się, że wśród osób dorosłych przebywają też dzieci.

Catering dietetyczny, czyli jak dietetyk trafia pod strzechy

Catering dietetyczny, czyli jak dietetyk trafia pod strzechy

Odchudzanie z dowozem do domu. Brzmi jak reklama kolejnego produktu w telezakupach. Tymczasem prawda jest zgoła inna. To po prostu zwięzły opis nowego trendu w zdrowym żywieniu – cateringu dietetycznego.

Gdzie w Polsce najłatwiej zdać na prawo jazdy? Ranking zdawalności
galeria

Gdzie w Polsce najłatwiej zdać na prawo jazdy? Ranking zdawalności

Najwyższy odsetek zdawalności części teoretycznej kursu na prawo jazdy w gronie miast wojewódzkich jest w Lublinie. Z kolei na część praktyczną warto wybrać się do Biłgoraja.

Ważne dla parkujących w Lublinie. Zapłacą tylko jedną aplikacją

Ważne dla parkujących w Lublinie. Zapłacą tylko jedną aplikacją

Od najbliższego poniedziałku już tylko jedna aplikacja na smartfony będzie obsługiwać opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania.

Chciał przejechać ludzi na Starówce w Zamościu

Chciał przejechać ludzi na Starówce w Zamościu

Dwaj mężczyźni zwrócili uwagę 21-letniemu kierowcy, że łamie przepisy. Ten zamiast przyznać się do błędu, chciał ich przejechać. Jednemu z nich groził także pobiciem.

Skoki narciarskie: Start nowego sezonu 21 listopada w Wiśle
film

Skoki narciarskie: Start nowego sezonu 21 listopada w Wiśle

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zatwierdziła kalendarz sezonu 2020/21. Rywalizacja podobnie jak w ostatnich latach rozpocznie się w Wiśle.

Zakupy w sklepach już bez ograniczeń. Restauracje i bary bez limitów, wesela do 150 osób
galeria

Zakupy w sklepach już bez ograniczeń. Restauracje i bary bez limitów, wesela do 150 osób

Już od najbliższej soboty, 30 maja znikają ograniczenia w liczbie osób mogących jednorazowo robić zakupy w sklepach. Limity znikają także w gastronomii. Dla gości w pełni otworzą się też hotele.

4 etap odmrażania gospodarki, zniesienie ograniczeń. Wszystkie aktualne zasady - szczegóły z 27 maja
galeria

4 etap odmrażania gospodarki, zniesienie ograniczeń. Wszystkie aktualne zasady - szczegóły z 27 maja

Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie – wchodzimy w kolejny etap odmrażania - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Znowu będzie można pójść do siłowni i na basen. Działać będą też sauny i studia tatuażu

Znowu będzie można pójść do siłowni i na basen. Działać będą też sauny i studia tatuażu

Obiekty rekreacyjne, takie jak siłownie, kluby fitness, baseny i sale zabaw, będą działały od 6 czerwca. Również tego dnia będą mogły ruszyć sauny, solaria, salony masażu i salony tatuażu. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił to dzisiaj podczas konferencji prasowej.

Noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe na świeżym powietrzu od soboty 30 maja
galeria

Noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe na świeżym powietrzu od soboty 30 maja

Od najbliższej soboty 30 maja nie trzeba będzie nosić maseczki w przestrzeni publicznej – poinformował na dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Już wiemy, kiedy otwarte będą kina, teatry, filharmonie, opery i parki rozrywki

Już wiemy, kiedy otwarte będą kina, teatry, filharmonie, opery i parki rozrywki

Od 6 czerwca otwarte będą kina, teatry, opery, filharmonie, domy kultury i parki rozrywki. Będzie można także uczestniczyć w koncertach plenerowych. Ogłosili to dzisiaj premier Mateusz Morawiecki i minister kultury Piotr Gliński podczas konferencji prasowej.

Sześć zawodniczek MKS Perła z powołaniami do reprezentacji Polski

Sześć zawodniczek MKS Perła z powołaniami do reprezentacji Polski

W gronie nominowanych znalazły się Magda Balsam, Weronika Gawlik, Marta Gęga, Dagmara Nocuń, Aleksandra Rosiak i Joanna Szarawaga.

Ścieżka rowerowa z Białej Podlaskiej do Hruda nie powstanie

Ścieżka rowerowa z Białej Podlaskiej do Hruda nie powstanie

Nie będzie ścieżki rowerowej z Białej Podlaskiej przez Cicibór do Hruda. Z projektu wycofała się gmina wiejska.

Znoszenie ograniczeń, bez maseczek na świeżym powietrzu. Konferencja premiera
Na żywo
galeria
film

Znoszenie ograniczeń, bez maseczek na świeżym powietrzu. Konferencja premiera

Znoszenie kolejnych ograniczeń w Polsce związanych z koronawirusem i odmrażanie gospodarki. Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Koncert "Maria Gloriosa" w kaplicy Paryskiej
31 maja 2020, 20:00

Koncert "Maria Gloriosa" w kaplicy Paryskiej

W niedzielę, 31 maja o godz. 20 w kaplicy Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w bazylice dominikanów w Lublinie odbędzie się koncert "Maria Gloriosa". Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności i będzie transmitowane online na YouTube.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.