Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

18 września 2017 r.
12:39

Ruszają wielkie projekty drogowe: S12 i S17 na Ukrainę, A2 do Białej Podlaskiej

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 34 A A
Chełm marzy o obwodnicy. W ciągu roku w ramach ruchu transgranicznego przez miasto przejeżdża około 1,2 mln samochodów osobowych oraz 300–400 tys. ciężarowych. Do tego należy doliczyć ruch lokalny. Na zdjęciu najbardziej obciążona ul. Rejowiecka
Chełm marzy o obwodnicy. W ciągu roku w ramach ruchu transgranicznego przez miasto przejeżdża około 1,2 mln samochodów osobowych oraz 300–400 tys. ciężarowych. Do tego należy doliczyć ruch lokalny. Na zdjęciu najbardziej obciążona ul. Rejowiecka

Ruszają kolejne wielkie projekty drogowe: obwodnica Chełma oraz odcinek S17 Piaski–Hrebenne. A w 2024 roku pojedziemy autostradą A2 do Białej Podlaskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obwodnicę Chełma oraz odcinek S17 Piaski–Hrebenne umieszczono w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014–2023, z perspektywą do 2025. Mamy na to 5,3 mld zł.

– Zatwierdzenie programów inwestycji dla obwodnicy Chełma i odcinka S17 od Lublina do granicy państwa w Hrebennem oznacza zabezpieczenie pieniędzy na realizację prac przygotowawczych dla tych dróg – powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. Przypomniał, że wcześniej, pod koniec sierpnia 2017 r., zatwierdził program inwestycji dla ciągu S12 od Lublina do Dorohuska. – Dzięki temu obie trasy, które są bardzo potrzebne dla domknięcia szkieletu komunikacyjnego Polski Wschodniej, będą realizowane – zapewnił.

– Moim zdaniem budowa obwodnicy Chełma jest spóźniona o kilka dobrych lat. Przejazd przez miasto w kierunku granicy to jedna wielka przygoda z dziurami. To wstyd, że tak wygląda ważna polska droga. Dobrze jednak, że w końcu sprawa budowy obwodnicy nabiera kształtów – mówi Jerzy Ostaszewski, kierowca z Chełma.

Obwodnica Chełma powstanie w ciągu S12. Będzie mieć 17 km długości. Rozpocznie się w Tytusinie, ominie Stołpie od południa, dalej pobiegnie do Janisk, a następnie skręci na południowy wschód, przekraczając po drodze rzekę Uherkę i linię kolejową Chełm–Włodawa, dalej podąży ku węzłowi Srebrzyszcze.

Powstaną cztery węzły: Chełm Zachód (nazwa robocza Janów), Północ (Horodyszcze), Wschód (Srebrzyszcze) i Chełm Okszów. Zakończenie budowy i udostępnienie obwodnicy kierowcom przewidywane jest w 2024 r. Na ten sam rok ma być gotowa droga S17 Piaski–Hrebenne – jej długość to aż 113 km.

Wcześniej, bo w pierwszej połowie 2021 roku, oddana zostanie do ruchu obwodnica Tomaszowa Lubelskiego. Przypomnijmy, że najkorzystniejszą ofertę na zaprojektowanie i budowę tej drogi złożyła firma Mota-Engil Central Europe. Wartość inwestycji to ok. 193,5 mln zł. Umowa z wykonawcą powinna być podpisana jeszcze w tym roku, po zakończeniu kontroli Urzędu Zamówień Publicznych.

W przypadku drogi S12 Lublin–Dorohusk, odcinek Piaski–Dorohusk (63 km), z wyłączeniem obwodnicy Chełma, jest na razie zgoda na rozpoczęcie procesu przygotowawczego. Chodzi o opracowanie koncepcji oraz przeprowadzenie badań archeologicznych. Te prace zaplanowano na lata 2018–2020.

Podczas sobotniego pobytu w Białej Podlaskiej minister Andrzej Adamczyk powiedział: Jestem przekonany, że w 2024 roku pojedziemy autostradą A2 do Białej Podlaskiej. Nawiązał w ten sposób do decyzji rządu o zwiększeniu limitu wydatków na program budowy dróg krajowych (ze 109 mld zł do 135 mld zł), dzięki czemu możliwa będzie budowa autostrady A2.

S17 w budowie

Trwa budowa łącznie 73-kilometrowych odcinków S17 od Kurowa do Kołbieli, z wyłączeniem obwodnicy Garwolina. Te drogi powinny być gotowe do 2019 roku. Jeszcze w tym roku wojewoda mazowiecki wyda zezwolenie na realizację obwodnicy Kołbieli i dalej – odcinka S17 do węzła Lubelska. A ten połączy z 13-kilometrowym fragmentem południowej obwodnicy Warszawy, czyli drogą ekspresową S2 od węzła Puławska do węzła Lubelska.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 13:10
+1
Obiecanki przedwyborcze..... Budowa S19 do Rzeszowa łapie bardzo duże opóźnienie, niespotykane dotąd. Jest to jeden z 4 najdłużej trwających w Polsce przetargów na budowę ekspresówki.To jest ten priorytet dla Polski Wschodniej ? Powyższe inwestycje w tym tempie jak tak dalej będą realizowane to doczekamy się ich nie z 2025 a po 2030 roku...
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 16:39
0
Do Biłgoraja nie ma co robić lepszych dróg bo chamy zaczną jeździć częściej do Zamościa a te tłuczki nie nadają się do życia w cywilizowanym świecie ;)
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 21:42
0
Droga do Biłgoraja się nie podoba? Przecież tam dla Palikota koledzy z PO wybudowali ekstra drogę podrzędną tylko na mapach względem Piaski-Lublin. Co ty tam chłopie chcesz robić? Autostradę na powiatówce?
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 10:28
0
Proponuję mniej rysować ( wizualizować ) a więcej robić. Dwa lata mija a ja zamiast jechać do Biłgoraja w granicach godziny jadę dwie .... do Rzeszowa około 3 godzin a Rząd jedynie o co zadbał to o fotoradarowe pułapki zamontowane w autach Inspekcji Transportu Drogowego i usytuowane w miejscach co najmniej dyskusyjnych.
Avatar
Robert / 20 września 2017 o 20:20
0
Pamiętam jak w 2002 roku gadali że będzie obwodnica Lublina. Minęło 15 lat ...
Avatar
Gość / 20 września 2017 o 02:44
0
Pisząc o "gnomie" masz na myśli tego donosiciela z Gdańska? Piszesz o milionach, a ile miliardow uratowało w tym roku PiS już nie? Od dojenia był folksdeutsch, ktory dla posady sprzedał Polaków. Polacy mu już pokazali, że 2/3 chce zmian. PìS jest pierwszą partią wypełniającą swe obietnice wyborcze. I też w 2007 roku byłem gorącym przeciwnikiem tej prawicowej partii, bo dałem się nabrać, że Polacy mogą żyć godnie w swym kraju. Prsez 8 lat nic Płatni Oszuści nie uczynili w tym kierunku. Wielkie NIC!!! A PiS w dwa lata ulżył Polskim rodzinom. Za rok podziękujemy tym prezydentom miast, którzy nie chcą wdrożyć programu mieszkanie+. Jeszcse takiej nagonki i utrudniania prac, żaden rząd Polski jak PiS nie doświadczył. A pomimo to uczciwie wypełniają danego słowa. Neumann do tej pory nie wysupłał 10.000zł za zaklad honorowy. Twierdził, że budżet 2016 nie domknie się. Ludzie z PO nawet nie są godni, by na nich splunąć. Ich troska jest niczym ta ze stadniny z Janowa, czy koncertu z Opola. Zniechęcają wszystkichni wszystko dookoła, a później biadolą, że nie ma frekwencji. Szczury bez poczucia przynależności narodowej. Polskę i Polaków sprzedano za unijne stołki, ktore obecnie im elYty brukselskie im odbiorą.
Pisząc o "gnomie" masz na myśli tego donosiciela z Gdańska? Piszesz o milionach, a ile miliardow uratowało w tym roku PiS już nie? Od dojenia był folksdeutsch, ktory dla posady sprzedał Polaków. Polacy mu już pokazali, że 2/3 chce zmian. PìS jest pierwszą partią wypełniającą swe obietnice wyborcze. I też w 2007 roku byłem gorącym przeciwnikiem tej prawicowej partii, bo dałem się nabrać, że Polacy mogą żyć godnie w swym kraju. Prsez 8 lat nic Płatni Oszuści nie uczynili w tym kierunku. Wielkie NIC!!! A PiS w dwa lata ulżył Polskim r... rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2017 o 08:06
0
Idę o wielki zakład że te szumne zapowiedzi zrealizowane zostaną z jakimś 10-cio letnim opóźnieniem. Oby tylko 10-co letnim!!!!
Avatar
Gość / 19 września 2017 o 06:23
0
W innych częściach kraju wybiera się wykonawców dróg u nas się projektuje....
Avatar
specu / 18 września 2017 o 22:11
0
undefined napisał:
cytat: "A o S12 do Radomia ani widu, ani słychu!". Słychu słychu. Rozstrzygnięto przetarg na plan dwóch odcinków S12: od Puław do Radomia oraz od Radomia do Sulejowa czy gdzieś tam. Mają 9 miesięcy na wytyczenie trasy, opracowanie dokumentacji geologie itd. Jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku rozpoczną budowę łącznie 110 km. Do 2023 skończą, o ile pójdzie jeszcze lepiej. Fajnie byłoby, gdyby streścili się najpierw z odcinkiem Puławy Radom, bo na Ślunsk nie ma którędy jeździć no i byłby dobry wylot na Grójec i dalej na północ. No i kolejne lotnisko bliżej Puław - nieco ponad godzinka by wyszła na Okęcie... Oczywiście to dopiero przetarg na dokumentację. Budowa to inna beczka.
 Minister Adamczyk dopiero co przedstawił skorygowany ProgramBudowy Dróg i Autostrad i nie ma tam w planach na najbliższe 10 lat drogi S12 w stronę Radomia. Jest ona planowana w sieci dróg, ale do realizacji po 2030 r. Więc o czym Ty piszesz? Oczywiście ja tez bym wolał byśmy Polacy mogli normalnie jechać w stronę Łodzi S12, a nie budować autostradę na Białoruś, dla ruskich spedytorów, która nam Polakom potrzebna jak kula nogi. Ale rząd i minister chrzanią głupoty byle tylko coś obiecać na wschodzie. S19 od Lublina na południe nie potrafią już dwa lata przetargu rozstrzygnąć, który ogłosiła PO. Dobrze, że chociaż poprednicy zaczęli S17 na Warszawę, bo też by pisowcom szło w lata przejżenie papierków.
 Minister Adamczyk dopiero co przedstawił skorygowany ProgramBudowy Dróg i Autostrad i nie ma tam w planach na najbliższe 10 lat drogi S12 w stronę Radomia. Jest ona planowana w sieci dróg, ale do realizacji po 2030 r. Więc o czym Ty piszesz? Oczywiście ja tez bym wolał byśmy Polacy mogli normalnie jechać w stronę Łodzi S12, a nie budować autostradę na Białoruś, dla ruskich spedytorów, która nam Polakom potrzebna jak kula nogi. Ale rząd i minister chrzanią głupoty byle tylko coś obiecać na wschodzie. S19 od Lublina na południ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 20:09
0
cytat: "Szary lud już podziękował tym co "Ch... z tą Polską Wschodnią" i zawierzył tym co zaraz po wyborach (...)" Idź PiS-dzielcu do apteki i weź Niep...l. Taki z ciebie patriota, że klękasz przed cwaniakami politykami i gnomem z Żoliborza a łżesz na połowę Polaków, którzy tak jak ty mają prawo do swoich wyborów. Mnie cieszy budowa dróg odkąd Polska weszła do UE, a kto je buduje, to mnie g**o obchodzi. Dostali się do Sejmu to ich zas...y obowiązek działać, a nie tylko wywalać miliony na Rydzyka, swoje spółki, doić państwowe firmy, obsadzać kolesiami stanowiska gdzie się da i robić wiochę dokoła. Przynajmniej niech te drogi zbudują.
cytat: "Szary lud już podziękował tym co "Ch... z tą Polską Wschodnią" i zawierzył tym co zaraz po wyborach (...)" Idź PiS-dzielcu do apteki i weź Niep...l. Taki z ciebie patriota, że klękasz przed cwaniakami politykami i gnomem z Żoliborza a łżesz na połowę Polaków, którzy tak jak ty mają prawo do swoich wyborów. Mnie cieszy budowa dróg odkąd Polska weszła do UE, a kto je buduje, to mnie g**o obchodzi. Dostali się do Sejmu to ich zas...y obowiązek działać, a nie tylko wywalać miliony na Rydzyka, swoje spółki, doić państw... rozwiń
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 16:39
0
Do Biłgoraja nie ma co robić lepszych dróg bo chamy zaczną jeździć częściej do Zamościa a te tłuczki nie nadają się do życia w cywilizowanym świecie ;)
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 21:42
0
Droga do Biłgoraja się nie podoba? Przecież tam dla Palikota koledzy z PO wybudowali ekstra drogę podrzędną tylko na mapach względem Piaski-Lublin. Co ty tam chłopie chcesz robić? Autostradę na powiatówce?
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 10:28
0
Proponuję mniej rysować ( wizualizować ) a więcej robić. Dwa lata mija a ja zamiast jechać do Biłgoraja w granicach godziny jadę dwie .... do Rzeszowa około 3 godzin a Rząd jedynie o co zadbał to o fotoradarowe pułapki zamontowane w autach Inspekcji Transportu Drogowego i usytuowane w miejscach co najmniej dyskusyjnych.
Avatar
Robert / 20 września 2017 o 20:20
0
Pamiętam jak w 2002 roku gadali że będzie obwodnica Lublina. Minęło 15 lat ...
Avatar
Gość / 20 września 2017 o 07:13
-1
W Świdniku na węźle koło ,,Skani" będą instalować światła. Ten zwariowany pomysł zablokuje wjazd i wyjazd do Świdnika od strony Lublina. Gratuluje debilnego pomysłu generalnej dyrekcji idiotów.
Avatar
Gość / 20 września 2017 o 02:44
0
Pisząc o "gnomie" masz na myśli tego donosiciela z Gdańska? Piszesz o milionach, a ile miliardow uratowało w tym roku PiS już nie? Od dojenia był folksdeutsch, ktory dla posady sprzedał Polaków. Polacy mu już pokazali, że 2/3 chce zmian. PìS jest pierwszą partią wypełniającą swe obietnice wyborcze. I też w 2007 roku byłem gorącym przeciwnikiem tej prawicowej partii, bo dałem się nabrać, że Polacy mogą żyć godnie w swym kraju. Prsez 8 lat nic Płatni Oszuści nie uczynili w tym kierunku. Wielkie NIC!!! A PiS w dwa lata ulżył Polskim rodzinom. Za rok podziękujemy tym prezydentom miast, którzy nie chcą wdrożyć programu mieszkanie+. Jeszcse takiej nagonki i utrudniania prac, żaden rząd Polski jak PiS nie doświadczył. A pomimo to uczciwie wypełniają danego słowa. Neumann do tej pory nie wysupłał 10.000zł za zaklad honorowy. Twierdził, że budżet 2016 nie domknie się. Ludzie z PO nawet nie są godni, by na nich splunąć. Ich troska jest niczym ta ze stadniny z Janowa, czy koncertu z Opola. Zniechęcają wszystkichni wszystko dookoła, a później biadolą, że nie ma frekwencji. Szczury bez poczucia przynależności narodowej. Polskę i Polaków sprzedano za unijne stołki, ktore obecnie im elYty brukselskie im odbiorą.
Pisząc o "gnomie" masz na myśli tego donosiciela z Gdańska? Piszesz o milionach, a ile miliardow uratowało w tym roku PiS już nie? Od dojenia był folksdeutsch, ktory dla posady sprzedał Polaków. Polacy mu już pokazali, że 2/3 chce zmian. PìS jest pierwszą partią wypełniającą swe obietnice wyborcze. I też w 2007 roku byłem gorącym przeciwnikiem tej prawicowej partii, bo dałem się nabrać, że Polacy mogą żyć godnie w swym kraju. Prsez 8 lat nic Płatni Oszuści nie uczynili w tym kierunku. Wielkie NIC!!! A PiS w dwa lata ulżył Polskim r... rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2017 o 08:06
0
Idę o wielki zakład że te szumne zapowiedzi zrealizowane zostaną z jakimś 10-cio letnim opóźnieniem. Oby tylko 10-co letnim!!!!
Avatar
Gość / 19 września 2017 o 06:23
0
W innych częściach kraju wybiera się wykonawców dróg u nas się projektuje....
Avatar
specu / 18 września 2017 o 22:11
0
undefined napisał:
cytat: "A o S12 do Radomia ani widu, ani słychu!". Słychu słychu. Rozstrzygnięto przetarg na plan dwóch odcinków S12: od Puław do Radomia oraz od Radomia do Sulejowa czy gdzieś tam. Mają 9 miesięcy na wytyczenie trasy, opracowanie dokumentacji geologie itd. Jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku rozpoczną budowę łącznie 110 km. Do 2023 skończą, o ile pójdzie jeszcze lepiej. Fajnie byłoby, gdyby streścili się najpierw z odcinkiem Puławy Radom, bo na Ślunsk nie ma którędy jeździć no i byłby dobry wylot na Grójec i dalej na północ. No i kolejne lotnisko bliżej Puław - nieco ponad godzinka by wyszła na Okęcie... Oczywiście to dopiero przetarg na dokumentację. Budowa to inna beczka.
 Minister Adamczyk dopiero co przedstawił skorygowany ProgramBudowy Dróg i Autostrad i nie ma tam w planach na najbliższe 10 lat drogi S12 w stronę Radomia. Jest ona planowana w sieci dróg, ale do realizacji po 2030 r. Więc o czym Ty piszesz? Oczywiście ja tez bym wolał byśmy Polacy mogli normalnie jechać w stronę Łodzi S12, a nie budować autostradę na Białoruś, dla ruskich spedytorów, która nam Polakom potrzebna jak kula nogi. Ale rząd i minister chrzanią głupoty byle tylko coś obiecać na wschodzie. S19 od Lublina na południe nie potrafią już dwa lata przetargu rozstrzygnąć, który ogłosiła PO. Dobrze, że chociaż poprednicy zaczęli S17 na Warszawę, bo też by pisowcom szło w lata przejżenie papierków.
 Minister Adamczyk dopiero co przedstawił skorygowany ProgramBudowy Dróg i Autostrad i nie ma tam w planach na najbliższe 10 lat drogi S12 w stronę Radomia. Jest ona planowana w sieci dróg, ale do realizacji po 2030 r. Więc o czym Ty piszesz? Oczywiście ja tez bym wolał byśmy Polacy mogli normalnie jechać w stronę Łodzi S12, a nie budować autostradę na Białoruś, dla ruskich spedytorów, która nam Polakom potrzebna jak kula nogi. Ale rząd i minister chrzanią głupoty byle tylko coś obiecać na wschodzie. S19 od Lublina na południ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 20:09
0
cytat: "Szary lud już podziękował tym co "Ch... z tą Polską Wschodnią" i zawierzył tym co zaraz po wyborach (...)" Idź PiS-dzielcu do apteki i weź Niep...l. Taki z ciebie patriota, że klękasz przed cwaniakami politykami i gnomem z Żoliborza a łżesz na połowę Polaków, którzy tak jak ty mają prawo do swoich wyborów. Mnie cieszy budowa dróg odkąd Polska weszła do UE, a kto je buduje, to mnie g**o obchodzi. Dostali się do Sejmu to ich zas...y obowiązek działać, a nie tylko wywalać miliony na Rydzyka, swoje spółki, doić państwowe firmy, obsadzać kolesiami stanowiska gdzie się da i robić wiochę dokoła. Przynajmniej niech te drogi zbudują.
cytat: "Szary lud już podziękował tym co "Ch... z tą Polską Wschodnią" i zawierzył tym co zaraz po wyborach (...)" Idź PiS-dzielcu do apteki i weź Niep...l. Taki z ciebie patriota, że klękasz przed cwaniakami politykami i gnomem z Żoliborza a łżesz na połowę Polaków, którzy tak jak ty mają prawo do swoich wyborów. Mnie cieszy budowa dróg odkąd Polska weszła do UE, a kto je buduje, to mnie g**o obchodzi. Dostali się do Sejmu to ich zas...y obowiązek działać, a nie tylko wywalać miliony na Rydzyka, swoje spółki, doić państw... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!