Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

11 sierpnia 2011 r.
17:31
Edytuj ten wpis

Są lokale do wynajęcia w Chełmie. Chętnych na nie brak

0 10 A A
Lokale do wynajęcia czekają już nawet przy najlepszych pod względem handlowym ulicach miasta (Jacek
Lokale do wynajęcia czekają już nawet przy najlepszych pod względem handlowym ulicach miasta (Jacek

W centrum Chełma, gdziekolwiek by spojrzeć, widać w witrynach informacje "lokal do wynajęcia”. Można by sądzić, że w mieście jest już nadmiar powierzchni do wykorzystania na handel czy usługi. Bardziej wiarygodny wydaje się jednak wniosek, że chełmianie zbiednieli i przedsiębiorcy plajtują.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię

Joanna i Mirek przez ponad dwa lata z powodzeniem prowadzili pub. Kiedy jednak właścicielka lokalu podniosła czynsz do 3 tys. zł, zaczęli popadać w finansowe tarapaty. Zaczęło brakować pieniędzy na czynsz, ZUS i podatki. W końcu się poddali.

– Aby przy takim czynszu wyjść na swoje, musielibyśmy przez cały czas mieć bar pełen ludzi – mówi pan Mirosław. – Tymczasem przychodziło ich coraz mniej.

Były już właściciel baru zmniejszającą się liczbę klientów tłumaczył sobie tym, że w kieszeniach na tego rodzaju rozrywki zostawało im coraz mniej pieniędzy. Zamiast przepłacać u niego za piwo, woleli je kupić w sklepie. W ten sam sposób w mieście wyłożyły się i inne lokale.

W pułapce znaleźli się także przedsiębiorcy, którzy zainwestowali w lokale z myślą o ich wynajęciu. Przy ul. Lubelskiej vis-a-vis parku Miejskiego stoi zgrabny budynek, wyremontowany dużym nakładem sił i środków. Zawieszony na bramie baner od miesięcy informuje, że są w nim wolne lokale. Były zajmowane, ale na krótko, gdyż kolejni najemcy plajtowali. Przez to informacja o możliwości najmu wciąż jest aktualna.

– Bardzo trudno dzisiaj o rzetelnego najemcę – mówi pan Krzysztof, właściciel nowej kamienicy w samym centrum miasta. – Mam pod tym względem złe doświadczenia. Zdarzali mi się najemcy, którzy niespodziewanie plajtowali i nie sposób było potem od nich wyegzekwować zaległego czynszu.

Pan Krzysztof wyznaje zasadę, że lepiej zgodzić się na stosunkowo niskie opłaty, niż nadmiernie je śrubować i w ten sposób przyczyniać się do bankructwa swojego partnera. Przekonał się, że obu stronom wychodzi to na dobre i każdemu z tej współpracy zostaje coś w kieszeni.

Gospodarze Chełma także dostrzegają to, że w mieście jest coraz więcej pustostanów. – Praktycznie nie mamy na to zjawisko wpływu – mówi Józef Górny, wiceprezydent Chełma. – Nasze lokale wynajmujemy przedsiębiorcom drogą przetargów, a więc ceny w tym przypadku kształtuje rynek. Niestety, światowy kryzys od 2009 r. i nam daje się we znaki, czego pochodną są też gospodarcze niepowodzenia.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mat / 16 lutego 2015 o 09:45
0

bo ludzie to lenie. dalem wiele ogloszen o prace za pieniadze przewyzszajace srednia krajowa. odzew byl minimalny. jak przyszli na rozmowe to to im nie pasuje tamto nie odpowiada. no ludzie, czasy gdzie pracownik mogl warunki dyktowac dawno minely. oferuje duze pieniadze ale i od was wymagam. nic za darmo. i chodza, placza bo nie ma pracy i pieniedzy. to pytam czego wy oczekujecie? zdasz mature albo skonczysz jakies stosunki miedzynarodowe, nie masz praktyki bo nigdzie nie pracowales i chcialbys na start 6 tys i prace za biurkiem zeby udawac ze pracujesz? i aby do wyplaty? zal mi was ale nie z powodu praku pracy ale z powodu waszej glupoty.

Pisze się Braku a nie praku. I kto tu szkoły nie ma panie prezesie?

rozwiń
Avatar
mariola / 5 lutego 2015 o 19:14
0

My otworzyli dlatego internetowy sklep top-maluszek.pl choć lekko tez nie ma, ale warto walczyć o swoje.

Avatar
basia / 26 lutego 2012 o 14:36
0
Pokaż mi to ogłoszenie to może się zainteresuję. Ostatnio nie widziałam żadnego konkretnego ogłosznia w sprawie pracy. Chyba, że szukasz kolejnego przedstawiciela handlowego albo jelenia do pracy przy wyrobie wafli...
Avatar
prezes / 26 lutego 2012 o 09:50
0
bo ludzie to lenie. dalem wiele ogloszen o prace za pieniadze przewyzszajace srednia krajowa. odzew byl minimalny. jak przyszli na rozmowe to to im nie pasuje tamto nie odpowiada. no ludzie, czasy gdzie pracownik mogl warunki dyktowac dawno minely. oferuje duze pieniadze ale i od was wymagam. nic za darmo. i chodza, placza bo nie ma pracy i pieniedzy. to pytam czego wy oczekujecie? zdasz mature albo skonczysz jakies stosunki miedzynarodowe, nie masz praktyki bo nigdzie nie pracowales i chcialbys na start 6 tys i prace za biurkiem zeby udawac ze pracujesz? i aby do wyplaty? zal mi was ale nie z powodu praku pracy ale z powodu waszej glupoty.
bo ludzie to lenie. dalem wiele ogloszen o prace za pieniadze przewyzszajace srednia krajowa. odzew byl minimalny. jak przyszli na rozmowe to to im nie pasuje tamto nie odpowiada. no ludzie, czasy gdzie pracownik mogl warunki dyktowac dawno minely. oferuje duze pieniadze ale i od was wymagam. nic za darmo. i chodza, placza bo nie ma pracy i pieniedzy. to pytam czego wy oczekujecie? zdasz mature albo skonczysz jakies stosunki miedzynarodowe, nie masz praktyki bo nigdzie nie pracowales i chcialbys na start 6 tys i prace za biurkiem zeby udawac... rozwiń
Avatar
monika / 17 sierpnia 2011 o 20:19
0
A ja tam w nosie mam firmowe ciuchy. Kupuję w lumpeksach (przynajmniej kolor mi się nie spierze po 3 praniach) a buty kupuję najtańsze bo i tak się zaraz posypią. Rok temu pomyślałam: a niech tam, raz odżałuję i kupię sobie porządne adidasy... Kupiłam w sklepie firmowym adidasy, skórzane, ładniutkie i z przeceny (160 zeta). Przecena była z powodu wyprzedaży kolekcji czy coś w tym stylu a nie z powodu jakiejś wady. Gdy byłam już przy kasie pani powiedziała, że ponieważ to przecena to mam gwarancję tylko na 3 m-ce. Głupio mi było się wycofywać, a poza tym myślałam, że przecież takie buty to wytrzymają dużo dłużej. No i bardzo się myliłam. Skórka popękała, zrobiły się czarne brzydkie i nie da się tego wymyć. W dodatku po 2-3 godzinach siedzenia w nich nogi są spocone i wstyd zdjąć gdzieś buty bo strasznie śmierdzą. A podobno w skórzanych butach noga się nie poci. Zaznaczam, że dbam o higienę i dotąd nie miałam aż takich problemów. No i co najlepsze na butach w środku jest napisane MADE IN CHINA. Więcej już nie kupię drogich butów, lepiej wydać 3 - 4 dychy gdzieś w Pelikanie, pochodzić sezon i wywalić. A przy zarobkach 1200 to raczej trudno sobie pozwolić na zakupy w Lublinie...
I jeszcze druga sprawa: Wolałabym kupować polskie wyroby przemysłowe i jeśli tylko mam wybór to kupuje polskie nie chińskie. Ale niestety bardzo wielu artykułów w moim kraju się nie produkuje, bo się nie opłaca. Ale to chyba wszyscy wiedzą dlaczego tak się dzieje. Tak rozbudowanej administracji, deb***nych przepisów, zezwoleń, koncesji itd nie ma chyba w żadnym kraju. To jak ma się opłacać produkcja czegokolwiek jeśli producent jest z każdej strony obłożony wszelkimi możliwymi opłatami?
A ja tam w nosie mam firmowe ciuchy. Kupuję w lumpeksach (przynajmniej kolor mi się nie spierze po 3 praniach) a buty kupuję najtańsze bo i tak się zaraz posypią. Rok temu pomyślałam: a niech tam, raz odżałuję i kupię sobie porządne adidasy... Kupiłam w sklepie firmowym adidasy, skórzane, ładniutkie i z przeceny (160 zeta). Przecena była z powodu wyprzedaży kolekcji czy coś w tym stylu a nie z powodu jakiejś wady. Gdy byłam już przy kasie pani powiedziała, że ponieważ to przecena to mam gwarancję tylko na 3 m-ce. Głupio mi było się wycofywa... rozwiń
Avatar
Radomir / 16 sierpnia 2011 o 17:54
0
Kryzys,kryzysem pracy za rozsadne pieniadze w Chelmie od dawna brakuje.
Za co ludzie maja kupowac w tych sklepach,do tego dyskonty spozywcze psuja ceny malym sklepikom.
Pseudo firmowe sklepy z odzieza i obuwiem sportowym cienko maja z wyborem towaru a jak jest to drozej niz gdzie indziej w kraju,bo jak zrobic promocje na zeszloroczny model adidasa skoro trzeba zarobic na oplaty.....
Ludzie przedsiebiorczy probuja pozyczek z urzedu pracy i mija minimalny czas prowadzenia firmy i zwijaja interes.
Masa chinszczyzny itp towarow jest tania ale jakosci zero.
Sam niedawno myslalem otworzyc sklep ze specyficzna odzieza dla mlodziezy (i nie tylko) ale jak zorientowalem sie we wszystkich kosztach zrezygnowalem poniewaz nie dalbym rady tego utrzymac.
Sam kupujac ciuchy np.spodnie wole zamowic w sklepie w Katowicach gdzie cene mam 89zl + poczta czyli razem ok.105zl niz dokladnie te same kupic w Chelmie za 125zl.
Chelmscy przedsiebiorcy niech zjada lekko z cenami i moze wtedy im sie polepszy.
Kolejna rzecz jest taka ze Chelm w ostatnim czasie mocno opustoszal z mieszkancow ktorzy wyjechali do wiekszych miast lub zagranice.
Kryzys,kryzysem pracy za rozsadne pieniadze w Chelmie od dawna brakuje.
Za co ludzie maja kupowac w tych sklepach,do tego dyskonty spozywcze psuja ceny malym sklepikom.
Pseudo firmowe sklepy z odzieza i obuwiem sportowym cienko maja z wyborem towaru a jak jest to drozej niz gdzie indziej w kraju,bo jak zrobic promocje na zeszloroczny model adidasa skoro trzeba zarobic na oplaty.....
Ludzie przedsiebiorczy probuja pozyczek z urzedu pracy i mija minimalny czas prowadzenia firmy i zwijaja interes.
Masa chinszczyzny itp t... rozwiń
Avatar
ola / 14 sierpnia 2011 o 21:16
0
Jest jeszcze druga strona medalu, gdy chce kupić cos fajnego sobie lub dzieciom to musze jechac do Lublina bo przez to że jest co raz mniej sklepów to i wyboru nie ma żadnego. Sprawdzam w sklepach chełmskich i jak nie ma nic jade do Lublina.
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2011 o 16:57
0
BIEDNY CHEŁM, totalna bzdura, na zachodzie otwarto Biedronkę od rana dziki tłum, Tesco, Lidl,Kerfur, pełno ludzi, a nasi biznesmeni typu Stokrotka 2 osoby w sklepie ale z ceny nie spuszcza to smacznego obok czeka Biedronka. Ale i tu mały kamyczek do ogródka w Biedronce cała góra i dół oprócz jednego kiosku z gazetami do wynajęcia od grudnia ubiegłego roku.Pozdrawiam strategów biznesu, a ja na zakupy oprócz żarcia jeżdżę do GALERII w KRASNYMSTAWIE, tam sie przynajmniej pochodzi a u nas po galerii rosną chwasty.
BIEDNY CHEŁM, totalna bzdura, na zachodzie otwarto Biedronkę od rana dziki tłum, Tesco, Lidl,Kerfur, pełno ludzi, a nasi biznesmeni typu Stokrotka 2 osoby w sklepie ale z ceny nie spuszcza to smacznego obok czeka Biedronka. Ale i tu mały kamyczek do ogródka w Biedronce cała góra i dół oprócz jednego kiosku z gazetami do wynajęcia od grudnia ubiegłego roku.Pozdrawiam strategów biznesu, a ja na zakupy oprócz żarcia jeżdżę do GALERII w KRASNYMSTAWIE, tam sie przynajmniej pochodzi a u nas po galerii rosną chwasty. rozwiń
Avatar
Disco / 14 sierpnia 2011 o 11:32
0
KRYZYSEM sobie to tłumaczcie, a prawda jest taka że od kiedy powstało Tesco, Carrefour to ludzie mają w du*** małych przedsiębiorców i pakują kasę za granicę. W Niemczech to nie do pomyślenia, tam poza swoim Lidlem ludzie wykurzyli wszystkie Tesca, Carrefoury, Stonki
Avatar
rafaik / 14 sierpnia 2011 o 10:44
0
dobry wniosek autora ''...wydaje się jednak wniosek, że chełmianie zbiednieli i przedsiębiorcy plajtują''. W lublinie tez jest bardzo dużo lokali do wynajęcia na każdym kroku widzę lokal lub powierzchnia do wynajęcia jeśli ktoś tego nie zauważył to chyba z domu nie wychodzi. A kilka lat temu nie było tak.
Avatar
Mat / 16 lutego 2015 o 09:45
0

bo ludzie to lenie. dalem wiele ogloszen o prace za pieniadze przewyzszajace srednia krajowa. odzew byl minimalny. jak przyszli na rozmowe to to im nie pasuje tamto nie odpowiada. no ludzie, czasy gdzie pracownik mogl warunki dyktowac dawno minely. oferuje duze pieniadze ale i od was wymagam. nic za darmo. i chodza, placza bo nie ma pracy i pieniedzy. to pytam czego wy oczekujecie? zdasz mature albo skonczysz jakies stosunki miedzynarodowe, nie masz praktyki bo nigdzie nie pracowales i chcialbys na start 6 tys i prace za biurkiem zeby udawac ze pracujesz? i aby do wyplaty? zal mi was ale nie z powodu praku pracy ale z powodu waszej glupoty.

Pisze się Braku a nie praku. I kto tu szkoły nie ma panie prezesie?

rozwiń
Avatar
mariola / 5 lutego 2015 o 19:14
0

My otworzyli dlatego internetowy sklep top-maluszek.pl choć lekko tez nie ma, ale warto walczyć o swoje.

Avatar
basia / 26 lutego 2012 o 14:36
0
Pokaż mi to ogłoszenie to może się zainteresuję. Ostatnio nie widziałam żadnego konkretnego ogłosznia w sprawie pracy. Chyba, że szukasz kolejnego przedstawiciela handlowego albo jelenia do pracy przy wyrobie wafli...
Avatar
prezes / 26 lutego 2012 o 09:50
0
bo ludzie to lenie. dalem wiele ogloszen o prace za pieniadze przewyzszajace srednia krajowa. odzew byl minimalny. jak przyszli na rozmowe to to im nie pasuje tamto nie odpowiada. no ludzie, czasy gdzie pracownik mogl warunki dyktowac dawno minely. oferuje duze pieniadze ale i od was wymagam. nic za darmo. i chodza, placza bo nie ma pracy i pieniedzy. to pytam czego wy oczekujecie? zdasz mature albo skonczysz jakies stosunki miedzynarodowe, nie masz praktyki bo nigdzie nie pracowales i chcialbys na start 6 tys i prace za biurkiem zeby udawac ze pracujesz? i aby do wyplaty? zal mi was ale nie z powodu praku pracy ale z powodu waszej glupoty.
bo ludzie to lenie. dalem wiele ogloszen o prace za pieniadze przewyzszajace srednia krajowa. odzew byl minimalny. jak przyszli na rozmowe to to im nie pasuje tamto nie odpowiada. no ludzie, czasy gdzie pracownik mogl warunki dyktowac dawno minely. oferuje duze pieniadze ale i od was wymagam. nic za darmo. i chodza, placza bo nie ma pracy i pieniedzy. to pytam czego wy oczekujecie? zdasz mature albo skonczysz jakies stosunki miedzynarodowe, nie masz praktyki bo nigdzie nie pracowales i chcialbys na start 6 tys i prace za biurkiem zeby udawac... rozwiń
Avatar
monika / 17 sierpnia 2011 o 20:19
0
A ja tam w nosie mam firmowe ciuchy. Kupuję w lumpeksach (przynajmniej kolor mi się nie spierze po 3 praniach) a buty kupuję najtańsze bo i tak się zaraz posypią. Rok temu pomyślałam: a niech tam, raz odżałuję i kupię sobie porządne adidasy... Kupiłam w sklepie firmowym adidasy, skórzane, ładniutkie i z przeceny (160 zeta). Przecena była z powodu wyprzedaży kolekcji czy coś w tym stylu a nie z powodu jakiejś wady. Gdy byłam już przy kasie pani powiedziała, że ponieważ to przecena to mam gwarancję tylko na 3 m-ce. Głupio mi było się wycofywać, a poza tym myślałam, że przecież takie buty to wytrzymają dużo dłużej. No i bardzo się myliłam. Skórka popękała, zrobiły się czarne brzydkie i nie da się tego wymyć. W dodatku po 2-3 godzinach siedzenia w nich nogi są spocone i wstyd zdjąć gdzieś buty bo strasznie śmierdzą. A podobno w skórzanych butach noga się nie poci. Zaznaczam, że dbam o higienę i dotąd nie miałam aż takich problemów. No i co najlepsze na butach w środku jest napisane MADE IN CHINA. Więcej już nie kupię drogich butów, lepiej wydać 3 - 4 dychy gdzieś w Pelikanie, pochodzić sezon i wywalić. A przy zarobkach 1200 to raczej trudno sobie pozwolić na zakupy w Lublinie...
I jeszcze druga sprawa: Wolałabym kupować polskie wyroby przemysłowe i jeśli tylko mam wybór to kupuje polskie nie chińskie. Ale niestety bardzo wielu artykułów w moim kraju się nie produkuje, bo się nie opłaca. Ale to chyba wszyscy wiedzą dlaczego tak się dzieje. Tak rozbudowanej administracji, deb***nych przepisów, zezwoleń, koncesji itd nie ma chyba w żadnym kraju. To jak ma się opłacać produkcja czegokolwiek jeśli producent jest z każdej strony obłożony wszelkimi możliwymi opłatami?
A ja tam w nosie mam firmowe ciuchy. Kupuję w lumpeksach (przynajmniej kolor mi się nie spierze po 3 praniach) a buty kupuję najtańsze bo i tak się zaraz posypią. Rok temu pomyślałam: a niech tam, raz odżałuję i kupię sobie porządne adidasy... Kupiłam w sklepie firmowym adidasy, skórzane, ładniutkie i z przeceny (160 zeta). Przecena była z powodu wyprzedaży kolekcji czy coś w tym stylu a nie z powodu jakiejś wady. Gdy byłam już przy kasie pani powiedziała, że ponieważ to przecena to mam gwarancję tylko na 3 m-ce. Głupio mi było się wycofywa... rozwiń
Avatar
Radomir / 16 sierpnia 2011 o 17:54
0
Kryzys,kryzysem pracy za rozsadne pieniadze w Chelmie od dawna brakuje.
Za co ludzie maja kupowac w tych sklepach,do tego dyskonty spozywcze psuja ceny malym sklepikom.
Pseudo firmowe sklepy z odzieza i obuwiem sportowym cienko maja z wyborem towaru a jak jest to drozej niz gdzie indziej w kraju,bo jak zrobic promocje na zeszloroczny model adidasa skoro trzeba zarobic na oplaty.....
Ludzie przedsiebiorczy probuja pozyczek z urzedu pracy i mija minimalny czas prowadzenia firmy i zwijaja interes.
Masa chinszczyzny itp towarow jest tania ale jakosci zero.
Sam niedawno myslalem otworzyc sklep ze specyficzna odzieza dla mlodziezy (i nie tylko) ale jak zorientowalem sie we wszystkich kosztach zrezygnowalem poniewaz nie dalbym rady tego utrzymac.
Sam kupujac ciuchy np.spodnie wole zamowic w sklepie w Katowicach gdzie cene mam 89zl + poczta czyli razem ok.105zl niz dokladnie te same kupic w Chelmie za 125zl.
Chelmscy przedsiebiorcy niech zjada lekko z cenami i moze wtedy im sie polepszy.
Kolejna rzecz jest taka ze Chelm w ostatnim czasie mocno opustoszal z mieszkancow ktorzy wyjechali do wiekszych miast lub zagranice.
Kryzys,kryzysem pracy za rozsadne pieniadze w Chelmie od dawna brakuje.
Za co ludzie maja kupowac w tych sklepach,do tego dyskonty spozywcze psuja ceny malym sklepikom.
Pseudo firmowe sklepy z odzieza i obuwiem sportowym cienko maja z wyborem towaru a jak jest to drozej niz gdzie indziej w kraju,bo jak zrobic promocje na zeszloroczny model adidasa skoro trzeba zarobic na oplaty.....
Ludzie przedsiebiorczy probuja pozyczek z urzedu pracy i mija minimalny czas prowadzenia firmy i zwijaja interes.
Masa chinszczyzny itp t... rozwiń
Avatar
ola / 14 sierpnia 2011 o 21:16
0
Jest jeszcze druga strona medalu, gdy chce kupić cos fajnego sobie lub dzieciom to musze jechac do Lublina bo przez to że jest co raz mniej sklepów to i wyboru nie ma żadnego. Sprawdzam w sklepach chełmskich i jak nie ma nic jade do Lublina.
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2011 o 16:57
0
BIEDNY CHEŁM, totalna bzdura, na zachodzie otwarto Biedronkę od rana dziki tłum, Tesco, Lidl,Kerfur, pełno ludzi, a nasi biznesmeni typu Stokrotka 2 osoby w sklepie ale z ceny nie spuszcza to smacznego obok czeka Biedronka. Ale i tu mały kamyczek do ogródka w Biedronce cała góra i dół oprócz jednego kiosku z gazetami do wynajęcia od grudnia ubiegłego roku.Pozdrawiam strategów biznesu, a ja na zakupy oprócz żarcia jeżdżę do GALERII w KRASNYMSTAWIE, tam sie przynajmniej pochodzi a u nas po galerii rosną chwasty.
BIEDNY CHEŁM, totalna bzdura, na zachodzie otwarto Biedronkę od rana dziki tłum, Tesco, Lidl,Kerfur, pełno ludzi, a nasi biznesmeni typu Stokrotka 2 osoby w sklepie ale z ceny nie spuszcza to smacznego obok czeka Biedronka. Ale i tu mały kamyczek do ogródka w Biedronce cała góra i dół oprócz jednego kiosku z gazetami do wynajęcia od grudnia ubiegłego roku.Pozdrawiam strategów biznesu, a ja na zakupy oprócz żarcia jeżdżę do GALERII w KRASNYMSTAWIE, tam sie przynajmniej pochodzi a u nas po galerii rosną chwasty. rozwiń
Avatar
Disco / 14 sierpnia 2011 o 11:32
0
KRYZYSEM sobie to tłumaczcie, a prawda jest taka że od kiedy powstało Tesco, Carrefour to ludzie mają w du*** małych przedsiębiorców i pakują kasę za granicę. W Niemczech to nie do pomyślenia, tam poza swoim Lidlem ludzie wykurzyli wszystkie Tesca, Carrefoury, Stonki
Avatar
rafaik / 14 sierpnia 2011 o 10:44
0
dobry wniosek autora ''...wydaje się jednak wniosek, że chełmianie zbiednieli i przedsiębiorcy plajtują''. W lublinie tez jest bardzo dużo lokali do wynajęcia na każdym kroku widzę lokal lub powierzchnia do wynajęcia jeśli ktoś tego nie zauważył to chyba z domu nie wychodzi. A kilka lat temu nie było tak.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 1 0

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 8 6

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!