Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

24 września 2009 r.
17:42
Edytuj ten wpis

Sąd zdecyduje, czy małżeństwo z Siedliszcza może opiekować się swoimi dziećmi

Autor: Zdjęcie autora Monika Mojsym
0 15 A A

Dorota i Aleksy Pakułowie drżą o swoje dzieci. Obawiają się, że w środę sąd zdecyduje o ich odebraniu. Mówią, że w niczym nie zawinili, a niepochlebną decyzję o rodzinie wydała kurator, która była u nich tylko raz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Małżonkowie wspólnie wychowują piątkę dzieci. Najstarsze ma 10 lat, najmłodsze niecały roczek. Kolejne przyjdzie na świat za miesiąc. Z poprzedniego związku pani Dorota ma 15-letniego syna. Przez ostatnie lata opiekowała się nim babcia, która niedawno zmarła.

– Miałam ograniczone prawa rodzicielskie do niego. Postanowiłam to zmienić i kilka miesięcy temu złożyłam wniosek o ich przywrócenie – opowiada pani Dorota. – Niestety, nie mogłam stawić się na rozprawie, bo mąż miał wypadek, a malutkich dzieci nie mogłam zostawić bez opieki.

Niedawno razem z mężem ponownie poprosili o zgodę na opiekę nad jej synem. – Przysłali kuratorkę z włodawskiego sądu. Miała sprawdzić, czy możemy wziąć Marcina do siebie – mówi pan Aleksy.

– Odwiedziła nas raz, a o sytuację rodziny zapytała tylko jednego sąsiada, z którym nie utrzymujemy kontaktu. Sąd nie dość, że nie pozwolił nam opiekować się Marcinem, to teraz chce jeszcze ograniczyć nam prawa rodzicielskie nad pozostałymi dziećmi.

Rodzina jest załamana. – Nie wiem, co robić. Gdy tylko myślę o tym wszystkim, to zaczynam płakać. Najbardziej boję się o żonę. Jest kłębkiem nerwów – mówi Aleksy Pakuła. – Boimy się też o Marcina. On czuje się winny całej sytuacji. Mówi, że gdybyśmy go nie chcieli wziąć, to nie mielibyśmy żadnych problemów.

Kobieta nie potrafi zrozumieć, czemu potraktowano ich w taki sposób. – Jesteśmy kochającą się rodziną. Żyjemy skromnie, ale szczęśliwie. Dzieci nigdy nie chodziły głodne – zapewnia Dorota.
Sąsiedzi mają o Pakułach jak najlepsze zdanie. – Nie mogę na nich złego słowa powiedzieć – mówi Anna Ruszczuk. – To normalna rodzina. Dorota stara się jak może. Dzieci są zadbane, a przede wszystkim bardzo radosne.

– Jestem dla nich pełen podziwu – mówi kolejny z sąsiadów. – Przy takiej gromadce dzieci świetnie sobie radzą. Aleksy własnymi rękami wyremontował dom.

Groźbą pozbawienia praw rodzicielskich Pakułom są zaskoczeni pracownicy socjalni, którzy pomagają rodzinie. – To musi być jakieś nieporozumienie. Mam nadzieję, że ta sprawa znajdzie szczęśliwy finał– mówi Bogumiła Krawczuk z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Woli Uhruskiej.

– Tę rodzinę znamy od dawna i nie możemy im nic zarzucić. Rodzice opiekują się dziećmi bardzo dobrze. Mają z nimi świetny kontakt i widać, że bardzo je kochają. Nie ma tam przemocy ani pijaństwa. Takie rodziny powinno się otoczyć pomocą, a nie karać.

Kuratorka, która wydała negatywną dla Pakułów opinię, nie chciała z nami rozmawiać. Z kolei jej zwierzchnik twierdzi, że nie może się wypowiadać publicznie.

Takich historii jest więcej

Kilka tygodni temu wszyscy żyli sprawą małej Róży odebranej rodzicom tuż po urodzeniu. Sąd oparł się na opinii kuratora, który stwierdził, że w domu panuje bałagan, a 63-letni ojciec nie jest w stanie poradzić sobie z opieką nad pozostałą trójką dzieci. W tamtym przypadku nie uwzględniono pozytywnych opinii wydanych m.in. przez szkołę i proboszcza. Sprawa zakończyła się pozytywnie. Róża po dwóch miesiącach wróciła do swoich rodziców.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
XXX... / 7 października 2009 o 15:53
0
nie badzcie naiwni i nie wierzcie tym tak pięknym słowom !!! czy uważacie ze ta rodzina jest biedna i tylko o to się rozchodzi?dlaczego ograniczono władzę pani dorocie? nie można sobie ot tak tego zrobic .!znam tą rodzinę i uwierzcie niejest tak jak to opisali!
Avatar
aaaaaaaa / 25 września 2009 o 11:50
0
Chłop Polski napisał:
W TYM PRZYPADKU MÓWIMY O DZIECIACH A NIE RODZICACH ,DLATEGO SWOIM SCYZORYKIEM PODŁUB SOBIE W SWOJEJ WYOBRAŹNI.
ZOBACZ TEN 10-LETNI CZŁOWIEK MA JUŻ POCZUCIE WINY TYLKO DLATEGO ŻE JEGO MATKA ZACHOWAŁA SIĘ KIEDYŚ NIEODPOWIEDZIALNIE,CZY MOŻE BYĆ COŚ OKROPNIEJSZEGO DLA TEGO,PRZECIEŻ DZIECKA.???A SKĄD WIESZ,ŻE NIE WYROŚNIE NA WARTOŚCIOWSZEGO CZŁOWIEKA NIŻ TEN JEDYNAK Z TZW."DOBREGO DOMU"KTÓRY PRZESTAJE BYĆ KIMŚ W CHWILI KIEDY KOŃCZY SIĘ MAJĄTEK RODZICÓW?.

tu chodzi o 15-letniego marcina, którego ma z poprzedniego zwiazku! 10-latek to najstarszego dziecko małżonków!czytaj ze zrozumieniem!

tu chodzi o 15-letniego marcina, którego ma z poprzedniego zwiazku! 10-latek to najstarszego dziecko małżonków!czytaj ze zrozumieniem! rozwiń
Avatar
Chłop Polski / 25 września 2009 o 11:15
0
Jacek napisał:
Scyzoryk to otwiera sie na mysl, ze ludzie potrzebuja finansowej pomocy opieki spolecznej, a nie mysla o antykoncepcji! Nie mam nic przeciwko rodzinom wielodzietnym, pod warunkiem, ze rodzice samodzielnie potrafia zapewnic godziwe zycie swoim dzieciom. Jesli zas do placenia rachunkow dokladac musi sie opieka spoleczna, czas na skuteczna antykoncepcje (chociazby sterylizacje, chyba 4-5 dzieci zaspokaja instynkt rodzicielski) albo szklanke wody zamiast stozunku.

W TYM PRZYPADKU MÓWIMY O DZIECIACH A NIE RODZICACH ,DLATEGO SWOIM SCYZORYKIEM PODŁUB SOBIE W SWOJEJ WYOBRAŹNI.
ZOBACZ TEN 10-LETNI CZŁOWIEK MA JUŻ POCZUCIE WINY TYLKO DLATEGO ŻE JEGO MATKA ZACHOWAŁA SIĘ KIEDYŚ NIEODPOWIEDZIALNIE,CZY MOŻE BYĆ COŚ OKROPNIEJSZEGO DLA TEGO,PRZECIEŻ DZIECKA.???A SKĄD WIESZ,ŻE NIE WYROŚNIE NA WARTOŚCIOWSZEGO CZŁOWIEKA NIŻ TEN JEDYNAK Z TZW."DOBREGO DOMU"KTÓRY PRZESTAJE BYĆ KIMŚ W CHWILI KIEDY KOŃCZY SIĘ MAJĄTEK RODZICÓW?.

W TYM PRZYPADKU MÓWIMY O DZIECIACH A NIE RODZICACH ,DLATEGO SWOIM SCYZORYKIEM PODŁUB SOBIE W SWOJEJ WYOBRAŹNI.
ZOBACZ TEN 10-LETNI CZŁOWIEK MA JUŻ POCZUCIE WINY TYLKO DLATEGO ŻE JEGO MATKA ZACHOWAŁA SIĘ KIEDYŚ NIEODPOWIEDZIALNIE,CZY MOŻE BYĆ COŚ OKROPNIEJSZEGO DLA TEGO,PRZECIEŻ DZIECKA.???A SKĄD WIESZ,ŻE NIE WYROŚNIE NA WARTOŚCIOWSZEGO CZŁOWIEKA NIŻ TEN JEDYNAK Z TZW."DOBREGO DOMU"KTÓRY PRZESTAJE BYĆ KIMŚ W CHWILI KIEDY KOŃCZY SIĘ MAJĄTEK RODZICÓW?. rozwiń
Avatar
rodak / 25 września 2009 o 11:01
0
Zastanawiałem się dlaczego ten problem co jakiś czas się pojawia i doszedłem do pewnego wniosku,...otóż sądy jak i ich kuratorzy mieszkają już w Polsce "A",natomiast Pakułowie,jak i rodzice wspomnianej tu Róży w Polsce "B" a nawet i "C". Jak się domyślam wszyscy ci z Polski "A" nie wyobrażają sobie,że można być szczęśliwym bez zasobnego portfela i przysłowiowego schabowego na talerzu .Tak są utwierdzeni w swoim przekonaniu,że nawet ksiądz nie jest w stanie im tego wytłumaczyć.
Urodziłem się i wychowywałem w takim domu w Polsce "B" gdzie w lecie jadło się chleb umoczony w wodzie i posypany cukrem a rosół z kury był daniem odświętnym - nogę w niektórych miejscach należało nieco mocniej szorować szarym mydłem bo więcej brudu przedostało się tam przez przetarte spodnie.Nic mi jednak nie przeszkodziło aby zostać inżynierem i szanować swoich rodziców za to co mi dali.
Zastanawiałem się dlaczego ten problem co jakiś czas się pojawia i doszedłem do pewnego wniosku,...otóż sądy jak i ich kuratorzy mieszkają już w Polsce "A",natomiast Pakułowie,jak i rodzice wspomnianej tu Róży w Polsce "B" a nawet i "C". Jak się domyślam wszyscy ci z Polski "A" nie wyobrażają sobie,że można być szczęśliwym bez zasobnego portfela i przysłowiowego schabowego na talerzu .Tak są utwierdzeni w swoim przekonaniu,że nawet ksiądz nie jest w stanie im tego wytłumaczyć.
Urodziłem się i wy... rozwiń
Avatar
Gość / 25 września 2009 o 09:02
0
Jacek napisał:
Scyzoryk to otwiera sie na mysl, ze ludzie potrzebuja finansowej pomocy opieki spolecznej, a nie mysla o antykoncepcji! Nie mam nic przeciwko rodzinom wielodzietnym, pod warunkiem, ze rodzice samodzielnie potrafia zapewnic godziwe zycie swoim dzieciom. Jesli zas do placenia rachunkow dokladac musi sie opieka spoleczna, czas na skuteczna antykoncepcje (chociazby sterylizacje, chyba 4-5 dzieci zaspokaja instynkt rodzicielski) albo szklanke wody zamiast stozunku.

dokładnie to samo miałam napisac, rozumiem, że można miec chwilowe kłopoty z płatnościami np. po nagłej stracie pracy, ale rodzenie dzieci jednego po drugim na zasadzie że i tak opieka społeczna da to jest niestety patologia, tak samo jak alkohol, narkotyki czy przemoc

dokładnie to samo miałam napisac, rozumiem, że można miec chwilowe kłopoty z płatnościami np. po nagłej stracie pracy, ale rodzenie dzieci jednego po drugim na zasadzie że i tak opieka społeczna da to jest niestety patologia, tak samo jak alkohol, narkotyki czy przemoc rozwiń
Avatar
chudzik / 25 września 2009 o 06:28
0
To te sąd chce zabrać dzieci, czy ograniczyć władzę rodzicielską nad pozostałymi dziećmi? Ograniczenie nie jest równoznaczne z odebraniem. No i skoro jest tak dobrze to dlaczego tej pani sąd wczesnej ograniczył prawa rodzicielskie w stosunku do najstarszego dziecka. Z tego artykułu nic nie wynika.
Avatar
pomoc / 25 września 2009 o 06:18
0
Dobry Iteres:miliony z Unni-pieniadze na dobre posady rektorow"bespieki spolecznej,dochodzeniwcow,rodzin adoptujach dzieci.Wszystcy wiedza wiedz kto jest Mama iTato w tej rodzinie,problem:sa biedni izwracali sie o pomoc do tych wszchmocnych.Uinio!zabirz ciple fotele ludzim ktorzy rujnuja polskie rodziy!Pomorz POLSKI DZIECIM za pienidze placone tym biznesowcom ktorzy sami maja swoje rodziny rozbte.
Avatar
dzidek / 25 września 2009 o 03:39
0
To jest przestepstwo w stsonku do dziecka,rodzicow,rodzenstwa-Rodziny!Pytanie:Ile wynszosza koszta pseldo "OPIEKI SPOLECZNEJ"REKTORA,dochodzenia i rozprawy sadwej.A ile pienidzy/miesiecznie bedzie otrzymywac rodzina zastepcza w przypadku ,dziecka trudnego.Pytanie drugie:Jezeli w rodzinie nie ma nalogow -narkotyki,alkochol-jest bieda!DAJCIE IM POMOC A NIE ROBCIE BIZESU DLA SWICH ZNAJOMYC -BEZPRAWCY!!!
Avatar
Jacek / 25 września 2009 o 00:43
0
ana napisał:
Scyzoryk się w kieszeni otwiera, chcą zabrać dzieci z normalnej rodziny a tymczasem inna pijana matka nie oze sobie poradzic z jednym


Scyzoryk to otwiera sie na mysl, ze ludzie potrzebuja finansowej pomocy opieki spolecznej, a nie mysla o antykoncepcji! Nie mam nic przeciwko rodzinom wielodzietnym, pod warunkiem, ze rodzice samodzielnie potrafia zapewnic godziwe zycie swoim dzieciom. Jesli zas do placenia rachunkow dokladac musi sie opieka spoleczna, czas na skuteczna antykoncepcje (chociazby sterylizacje, chyba 4-5 dzieci zaspokaja instynkt rodzicielski) albo szklanke wody zamiast stozunku.


Scyzoryk to otwiera sie na mysl, ze ludzie potrzebuja finansowej pomocy opieki spolecznej, a nie mysla o antykoncepcji! Nie mam nic przeciwko rodzinom wielodzietnym, pod warunkiem, ze rodzice samodzielnie potrafia zapewnic godziwe zycie swoim dzieciom. Jesli zas do placenia rachunkow dokladac musi sie opieka spoleczna, czas na skuteczna antykoncepcje (chociazby sterylizacje, chyba 4-5 dzieci zaspokaja instynkt rodzicielski) albo szklanke wody zamiast stozunku. rozwiń
Avatar
emigrant / 24 września 2009 o 22:49
0
W czasie II wojny AK goliło głowy pewnym paniom,może teraz powołajmy straż obywatelską która będzie wymierzać sprawiedliwość społeczną
Avatar
XXX... / 7 października 2009 o 15:53
0
nie badzcie naiwni i nie wierzcie tym tak pięknym słowom !!! czy uważacie ze ta rodzina jest biedna i tylko o to się rozchodzi?dlaczego ograniczono władzę pani dorocie? nie można sobie ot tak tego zrobic .!znam tą rodzinę i uwierzcie niejest tak jak to opisali!
Avatar
aaaaaaaa / 25 września 2009 o 11:50
0
Chłop Polski napisał:
W TYM PRZYPADKU MÓWIMY O DZIECIACH A NIE RODZICACH ,DLATEGO SWOIM SCYZORYKIEM PODŁUB SOBIE W SWOJEJ WYOBRAŹNI.
ZOBACZ TEN 10-LETNI CZŁOWIEK MA JUŻ POCZUCIE WINY TYLKO DLATEGO ŻE JEGO MATKA ZACHOWAŁA SIĘ KIEDYŚ NIEODPOWIEDZIALNIE,CZY MOŻE BYĆ COŚ OKROPNIEJSZEGO DLA TEGO,PRZECIEŻ DZIECKA.???A SKĄD WIESZ,ŻE NIE WYROŚNIE NA WARTOŚCIOWSZEGO CZŁOWIEKA NIŻ TEN JEDYNAK Z TZW."DOBREGO DOMU"KTÓRY PRZESTAJE BYĆ KIMŚ W CHWILI KIEDY KOŃCZY SIĘ MAJĄTEK RODZICÓW?.

tu chodzi o 15-letniego marcina, którego ma z poprzedniego zwiazku! 10-latek to najstarszego dziecko małżonków!czytaj ze zrozumieniem!

tu chodzi o 15-letniego marcina, którego ma z poprzedniego zwiazku! 10-latek to najstarszego dziecko małżonków!czytaj ze zrozumieniem! rozwiń
Avatar
Chłop Polski / 25 września 2009 o 11:15
0
Jacek napisał:
Scyzoryk to otwiera sie na mysl, ze ludzie potrzebuja finansowej pomocy opieki spolecznej, a nie mysla o antykoncepcji! Nie mam nic przeciwko rodzinom wielodzietnym, pod warunkiem, ze rodzice samodzielnie potrafia zapewnic godziwe zycie swoim dzieciom. Jesli zas do placenia rachunkow dokladac musi sie opieka spoleczna, czas na skuteczna antykoncepcje (chociazby sterylizacje, chyba 4-5 dzieci zaspokaja instynkt rodzicielski) albo szklanke wody zamiast stozunku.

W TYM PRZYPADKU MÓWIMY O DZIECIACH A NIE RODZICACH ,DLATEGO SWOIM SCYZORYKIEM PODŁUB SOBIE W SWOJEJ WYOBRAŹNI.
ZOBACZ TEN 10-LETNI CZŁOWIEK MA JUŻ POCZUCIE WINY TYLKO DLATEGO ŻE JEGO MATKA ZACHOWAŁA SIĘ KIEDYŚ NIEODPOWIEDZIALNIE,CZY MOŻE BYĆ COŚ OKROPNIEJSZEGO DLA TEGO,PRZECIEŻ DZIECKA.???A SKĄD WIESZ,ŻE NIE WYROŚNIE NA WARTOŚCIOWSZEGO CZŁOWIEKA NIŻ TEN JEDYNAK Z TZW."DOBREGO DOMU"KTÓRY PRZESTAJE BYĆ KIMŚ W CHWILI KIEDY KOŃCZY SIĘ MAJĄTEK RODZICÓW?.

W TYM PRZYPADKU MÓWIMY O DZIECIACH A NIE RODZICACH ,DLATEGO SWOIM SCYZORYKIEM PODŁUB SOBIE W SWOJEJ WYOBRAŹNI.
ZOBACZ TEN 10-LETNI CZŁOWIEK MA JUŻ POCZUCIE WINY TYLKO DLATEGO ŻE JEGO MATKA ZACHOWAŁA SIĘ KIEDYŚ NIEODPOWIEDZIALNIE,CZY MOŻE BYĆ COŚ OKROPNIEJSZEGO DLA TEGO,PRZECIEŻ DZIECKA.???A SKĄD WIESZ,ŻE NIE WYROŚNIE NA WARTOŚCIOWSZEGO CZŁOWIEKA NIŻ TEN JEDYNAK Z TZW."DOBREGO DOMU"KTÓRY PRZESTAJE BYĆ KIMŚ W CHWILI KIEDY KOŃCZY SIĘ MAJĄTEK RODZICÓW?. rozwiń
Avatar
rodak / 25 września 2009 o 11:01
0
Zastanawiałem się dlaczego ten problem co jakiś czas się pojawia i doszedłem do pewnego wniosku,...otóż sądy jak i ich kuratorzy mieszkają już w Polsce "A",natomiast Pakułowie,jak i rodzice wspomnianej tu Róży w Polsce "B" a nawet i "C". Jak się domyślam wszyscy ci z Polski "A" nie wyobrażają sobie,że można być szczęśliwym bez zasobnego portfela i przysłowiowego schabowego na talerzu .Tak są utwierdzeni w swoim przekonaniu,że nawet ksiądz nie jest w stanie im tego wytłumaczyć.
Urodziłem się i wychowywałem w takim domu w Polsce "B" gdzie w lecie jadło się chleb umoczony w wodzie i posypany cukrem a rosół z kury był daniem odświętnym - nogę w niektórych miejscach należało nieco mocniej szorować szarym mydłem bo więcej brudu przedostało się tam przez przetarte spodnie.Nic mi jednak nie przeszkodziło aby zostać inżynierem i szanować swoich rodziców za to co mi dali.
Zastanawiałem się dlaczego ten problem co jakiś czas się pojawia i doszedłem do pewnego wniosku,...otóż sądy jak i ich kuratorzy mieszkają już w Polsce "A",natomiast Pakułowie,jak i rodzice wspomnianej tu Róży w Polsce "B" a nawet i "C". Jak się domyślam wszyscy ci z Polski "A" nie wyobrażają sobie,że można być szczęśliwym bez zasobnego portfela i przysłowiowego schabowego na talerzu .Tak są utwierdzeni w swoim przekonaniu,że nawet ksiądz nie jest w stanie im tego wytłumaczyć.
Urodziłem się i wy... rozwiń
Avatar
Gość / 25 września 2009 o 09:02
0
Jacek napisał:
Scyzoryk to otwiera sie na mysl, ze ludzie potrzebuja finansowej pomocy opieki spolecznej, a nie mysla o antykoncepcji! Nie mam nic przeciwko rodzinom wielodzietnym, pod warunkiem, ze rodzice samodzielnie potrafia zapewnic godziwe zycie swoim dzieciom. Jesli zas do placenia rachunkow dokladac musi sie opieka spoleczna, czas na skuteczna antykoncepcje (chociazby sterylizacje, chyba 4-5 dzieci zaspokaja instynkt rodzicielski) albo szklanke wody zamiast stozunku.

dokładnie to samo miałam napisac, rozumiem, że można miec chwilowe kłopoty z płatnościami np. po nagłej stracie pracy, ale rodzenie dzieci jednego po drugim na zasadzie że i tak opieka społeczna da to jest niestety patologia, tak samo jak alkohol, narkotyki czy przemoc

dokładnie to samo miałam napisac, rozumiem, że można miec chwilowe kłopoty z płatnościami np. po nagłej stracie pracy, ale rodzenie dzieci jednego po drugim na zasadzie że i tak opieka społeczna da to jest niestety patologia, tak samo jak alkohol, narkotyki czy przemoc rozwiń
Avatar
chudzik / 25 września 2009 o 06:28
0
To te sąd chce zabrać dzieci, czy ograniczyć władzę rodzicielską nad pozostałymi dziećmi? Ograniczenie nie jest równoznaczne z odebraniem. No i skoro jest tak dobrze to dlaczego tej pani sąd wczesnej ograniczył prawa rodzicielskie w stosunku do najstarszego dziecka. Z tego artykułu nic nie wynika.
Avatar
pomoc / 25 września 2009 o 06:18
0
Dobry Iteres:miliony z Unni-pieniadze na dobre posady rektorow"bespieki spolecznej,dochodzeniwcow,rodzin adoptujach dzieci.Wszystcy wiedza wiedz kto jest Mama iTato w tej rodzinie,problem:sa biedni izwracali sie o pomoc do tych wszchmocnych.Uinio!zabirz ciple fotele ludzim ktorzy rujnuja polskie rodziy!Pomorz POLSKI DZIECIM za pienidze placone tym biznesowcom ktorzy sami maja swoje rodziny rozbte.
Avatar
dzidek / 25 września 2009 o 03:39
0
To jest przestepstwo w stsonku do dziecka,rodzicow,rodzenstwa-Rodziny!Pytanie:Ile wynszosza koszta pseldo "OPIEKI SPOLECZNEJ"REKTORA,dochodzenia i rozprawy sadwej.A ile pienidzy/miesiecznie bedzie otrzymywac rodzina zastepcza w przypadku ,dziecka trudnego.Pytanie drugie:Jezeli w rodzinie nie ma nalogow -narkotyki,alkochol-jest bieda!DAJCIE IM POMOC A NIE ROBCIE BIZESU DLA SWICH ZNAJOMYC -BEZPRAWCY!!!
Avatar
Jacek / 25 września 2009 o 00:43
0
ana napisał:
Scyzoryk się w kieszeni otwiera, chcą zabrać dzieci z normalnej rodziny a tymczasem inna pijana matka nie oze sobie poradzic z jednym


Scyzoryk to otwiera sie na mysl, ze ludzie potrzebuja finansowej pomocy opieki spolecznej, a nie mysla o antykoncepcji! Nie mam nic przeciwko rodzinom wielodzietnym, pod warunkiem, ze rodzice samodzielnie potrafia zapewnic godziwe zycie swoim dzieciom. Jesli zas do placenia rachunkow dokladac musi sie opieka spoleczna, czas na skuteczna antykoncepcje (chociazby sterylizacje, chyba 4-5 dzieci zaspokaja instynkt rodzicielski) albo szklanke wody zamiast stozunku.


Scyzoryk to otwiera sie na mysl, ze ludzie potrzebuja finansowej pomocy opieki spolecznej, a nie mysla o antykoncepcji! Nie mam nic przeciwko rodzinom wielodzietnym, pod warunkiem, ze rodzice samodzielnie potrafia zapewnic godziwe zycie swoim dzieciom. Jesli zas do placenia rachunkow dokladac musi sie opieka spoleczna, czas na skuteczna antykoncepcje (chociazby sterylizacje, chyba 4-5 dzieci zaspokaja instynkt rodzicielski) albo szklanke wody zamiast stozunku. rozwiń
Avatar
emigrant / 24 września 2009 o 22:49
0
W czasie II wojny AK goliło głowy pewnym paniom,może teraz powołajmy straż obywatelską która będzie wymierzać sprawiedliwość społeczną
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 0 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 6

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 3 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 223 31

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 2

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu 2 0

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź zarejestrowane listy kandydatów do Rady Powiatu Lubelskiego.

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym
28 września 2018, 10:00

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym 0 0

To będzie prawdziwe święto miłośników słodyczy, a w szczególności czekolady. W dniach 28-30 września Kazimierz Dolny zamieni się w polską stolicę słodkości.

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 2

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 1 1

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 4 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 11 2

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta?
galeria

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta? 26 4

Bardzo dobry sezon zwieńczony ogromnym sukcesem – tak w dużym skrócie można podsumować wysiłki Speed Car Motoru Lublin w dotarciu na szczyt. „Koziołki” musiały jednak czasem zrobić krok w tył, żeby później ruszyć znowu do przodu

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe
29 września 2018, 19:00

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 29 września o godz. 19 w Akwareli Cafe (Rynek 6) wystąpi popularny Marek Andrzejewski z koncertem Kraina Łagodności.

Dwie lokalizacje na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ale jest też inna możliwość
galeria
film

Dwie lokalizacje na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ale jest też inna możliwość 40 21

Do wiosny trzeba dostosować stadion żużlowy przy Al. Zygmuntowskich do wymogów ekstraligi. Obiekt stał się za ciasny dla rosnącej rzeszy kibiców, ale innego na razie nie ma. Decyzje w sprawie nowego mają zapaść wiosną. W grę wchodzi budowa w całkiem nowym miejscu lub na bazie starego stadionu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!