Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

10 stycznia 2012 r.
12:11
Edytuj ten wpis

Strajk włoski na granicy w Dorohusku. Do godz. 15

Autor: Zdjęcie autora bar
0 7 A A
Protestujący przez trzy godziny będą przeprowadzać bardziej szczegółową niż na co dzień kontrolę pas
Protestujący przez trzy godziny będą przeprowadzać bardziej szczegółową niż na co dzień kontrolę pas

Najpierw na warszawskim lotnisku Okęcie, a następnie na przejściach granicznych w Medyce i Dorohusku funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej i Państwowej Straży Pożarnej pracują wolniej niż zazwyczaj.


AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na Okęciu protest rozpoczął się o godz. 9 i już został zakończony. W Dorohusku i Medyce zaczął się w południe i potrwa do godz. 15.

Funkcjonariusze trzech służb mundurowych rozpoczęli akcję protestacyjną po tym, jak dowiedzieli się, że w tegorocznym budżecie nie uwzględniono dla nich podwyżek. Tymczasem w swoim expose premier obiecał wszystkim mundurowym podwyżki w wysokości 300 zł. Okazało się, że może na nie liczyć jedynie wojsko i policja.

Do tej pory protest sprowadzał się do oflagowania siedzib i placówek SG, SP i SW. Tym razem dla podkreślenia protestu włoskiego przed drogowym przejściem w Dorohusku zebrało się także około 150 strażaków oraz funkcjonariuszy SG i SW.

– Zarządziliśmy protesty, gdyż Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych odłożył umówione z nami spotkanie. Tym razem obiecał spotkać się z nami dopiero 18 stycznia – mówi mjr Andrzej Staniec, przewodniczący Zarządu Oddziałowego NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej w Chełmie. – Przygotowaliśmy specjalne ulotki, aby rozdawać je podróżnym . Informujemy w nich o powodach i formie naszego protestu.

W chwili rozpoczęcia protestu w Dorohusku odprawy podróżnych odbywały się praktycznie na bieżąco.

Na 12 stycznia natomiast zaplanowano pikiety służb mundurowych w czterech miastach, które będą organizatorami Euro 2012 - w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. Protesty zakończą się wręczeniem petycji przedstawicielom miejscowych władz.

Jeśli i te działania nie przyniosą reakcji władz, 17 stycznia komitet protestacyjny służb mundurowych podejmie decyzje odnośnie dalszych form protestu - zapowiadają związkowcy.

Przepisy zabraniają funkcjonariuszom służb mundurowych strajkować. Nie zabraniają za to podejmowania akcji protestacyjnych w różnych formach, jak np. oflagowanie komend i posterunków, prowadzenie tzw. strajku włoskiego czy też uczestniczenie w pikietach.

Na podwyżki dla policjantów w 2012 roku w projekcie budżetu zarezerwowano ponad 200 mln zł. (PAP)

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ks. Adam / 11 stycznia 2012 o 09:00
0
[quote name='NICK' timestamp='1326200150' post='581936']
Może tak wszystkim dać podwyżki po 300 zł a nie tylko policji i wojsku. Zarobki w samorządzie terytorialnym są skandaliczne - po sześciu latach pracy zarabiam ledwo 1400 zł na rękę!!! Po opłaceniu rachunków i mieszkania nie stać mnie na nic!!! Myślę,że takich osób jak ja jest więcej na lubelszczyznie. Proponuję powołać Krajowy Związek Pracowników Samorządu Terytorialnego niech walczy o lepsze życie pracowników urzędów gmin i miast, bo samemu to za przeproszeniem zesr...ć się można.
[/quote]
Najpierw musi dostać wojsko,ZOMO i inne pały które muszą być na każdy gwizdek gotowi do dyspozycji,gdyż sytuacja w kraju bardzo się zagęszcza. Będzie spokój to i wy dostaniecie.
[quote name='NICK' timestamp='1326200150' post='581936']
Może tak wszystkim dać podwyżki po 300 zł a nie tylko policji i wojsku. Zarobki w samorządzie terytorialnym są skandaliczne - po sześciu latach pracy zarabiam ledwo 1400 zł na rękę!!! Po opłaceniu rachunków i mieszkania nie stać mnie na nic!!! Myślę,że takich osób jak ja jest więcej na lubelszczyznie. Proponuję powołać Krajowy Związek Pracowników Samorządu Terytorialnego niech walczy o lepsze życie pracowników urzędów gmin i miast,... rozwiń
Avatar
STYX / 10 stycznia 2012 o 19:24
0
[quote name='NICK' timestamp='1326200150' post='581936']
Może tak wszystkim dać podwyżki po 300 zł a nie tylko policji i wojsku. Zarobki w samorządzie terytorialnym są skandaliczne - po sześciu latach pracy zarabiam ledwo 1400 zł na rękę!!! Po opłaceniu rachunków i mieszkania nie stać mnie na nic!!! Myślę,że takich osób jak ja jest więcej na lubelszczyznie. Proponuję powołać Krajowy Związek Pracowników Samorządu Terytorialnego niech walczy o lepsze życie pracowników urzędów gmin i miast, bo samemu to za przeproszeniem zesr...ć się można.
[/quote]
Teraz to tylko pretensje do RYŻEGO.
[quote name='NICK' timestamp='1326200150' post='581936']
Może tak wszystkim dać podwyżki po 300 zł a nie tylko policji i wojsku. Zarobki w samorządzie terytorialnym są skandaliczne - po sześciu latach pracy zarabiam ledwo 1400 zł na rękę!!! Po opłaceniu rachunków i mieszkania nie stać mnie na nic!!! Myślę,że takich osób jak ja jest więcej na lubelszczyznie. Proponuję powołać Krajowy Związek Pracowników Samorządu Terytorialnego niech walczy o lepsze życie pracowników urzędów gmin i miast,... rozwiń
Avatar
obserwator / 10 stycznia 2012 o 15:39
0
No w ITD to dopiero trzepią KAPUCHĘ,od nie tak dawna istnieją a brzuchy im już takie po urastały że hej. Mogli by się kasą podzielić z kolegami z innymi w mundurach. Im trochę ująć, a dać innym.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2012 o 15:33
0
My w ramach akcji NIE BĘDZIEMY do 15.00 brać łapówek ale potem do 19.00 nadrobimy.
My w ramach akcji NIE BĘDZIEMY do 15.00 brać łapówek ale potem do 19.00 nadrobimy. rozwiń
Avatar
dominik / 10 stycznia 2012 o 14:56
0
kolego wyżej ty masz wszystkie święta wolne i weekendy a u nas jest troszkę inaczej. Proszę się nie wypowiadać.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2012 o 14:15
0
[quote name='NICK' timestamp='1326200150' post='581936']
Może tak wszystkim dać podwyżki po 300 zł a nie tylko policji i wojsku. Zarobki w samorządzie terytorialnym są skandaliczne - po sześciu latach pracy zarabiam ledwo 1400 zł na rękę!!! Po opłaceniu rachunków i mieszkania nie stać mnie na nic!!! Myślę,że takich osób jak ja jest więcej na lubelszczyznie. Proponuję powołać Krajowy Związek Pracowników Samorządu Terytorialnego niech walczy o lepsze życie pracowników urzędów gmin i miast, bo samemu to za przeproszeniem zesr...ć się można.
[/quote]
Zmień pracę, idż do ITD, też mundurówka, zarobki od 4-7 patoli i sowite premie.Tyle co wy dostajecie wypłaty,to tu jest od jednego TiR-a.
[quote name='NICK' timestamp='1326200150' post='581936']
Może tak wszystkim dać podwyżki po 300 zł a nie tylko policji i wojsku. Zarobki w samorządzie terytorialnym są skandaliczne - po sześciu latach pracy zarabiam ledwo 1400 zł na rękę!!! Po opłaceniu rachunków i mieszkania nie stać mnie na nic!!! Myślę,że takich osób jak ja jest więcej na lubelszczyznie. Proponuję powołać Krajowy Związek Pracowników Samorządu Terytorialnego niech walczy o lepsze życie pracowników urzędów gmin i miast,... rozwiń
Avatar
NICK / 10 stycznia 2012 o 13:55
0
Może tak wszystkim dać podwyżki po 300 zł a nie tylko policji i wojsku. Zarobki w samorządzie terytorialnym są skandaliczne - po sześciu latach pracy zarabiam ledwo 1400 zł na rękę!!! Po opłaceniu rachunków i mieszkania nie stać mnie na nic!!! Myślę,że takich osób jak ja jest więcej na lubelszczyznie. Proponuję powołać Krajowy Związek Pracowników Samorządu Terytorialnego niech walczy o lepsze życie pracowników urzędów gmin i miast, bo samemu to za przeproszeniem zesr...ć się można.
Avatar
Ks. Adam / 11 stycznia 2012 o 09:00
0
[quote name='NICK' timestamp='1326200150' post='581936']
Może tak wszystkim dać podwyżki po 300 zł a nie tylko policji i wojsku. Zarobki w samorządzie terytorialnym są skandaliczne - po sześciu latach pracy zarabiam ledwo 1400 zł na rękę!!! Po opłaceniu rachunków i mieszkania nie stać mnie na nic!!! Myślę,że takich osób jak ja jest więcej na lubelszczyznie. Proponuję powołać Krajowy Związek Pracowników Samorządu Terytorialnego niech walczy o lepsze życie pracowników urzędów gmin i miast, bo samemu to za przeproszeniem zesr...ć się można.
[/quote]
Najpierw musi dostać wojsko,ZOMO i inne pały które muszą być na każdy gwizdek gotowi do dyspozycji,gdyż sytuacja w kraju bardzo się zagęszcza. Będzie spokój to i wy dostaniecie.
[quote name='NICK' timestamp='1326200150' post='581936']
Może tak wszystkim dać podwyżki po 300 zł a nie tylko policji i wojsku. Zarobki w samorządzie terytorialnym są skandaliczne - po sześciu latach pracy zarabiam ledwo 1400 zł na rękę!!! Po opłaceniu rachunków i mieszkania nie stać mnie na nic!!! Myślę,że takich osób jak ja jest więcej na lubelszczyznie. Proponuję powołać Krajowy Związek Pracowników Samorządu Terytorialnego niech walczy o lepsze życie pracowników urzędów gmin i miast,... rozwiń
Avatar
STYX / 10 stycznia 2012 o 19:24
0
[quote name='NICK' timestamp='1326200150' post='581936']
Może tak wszystkim dać podwyżki po 300 zł a nie tylko policji i wojsku. Zarobki w samorządzie terytorialnym są skandaliczne - po sześciu latach pracy zarabiam ledwo 1400 zł na rękę!!! Po opłaceniu rachunków i mieszkania nie stać mnie na nic!!! Myślę,że takich osób jak ja jest więcej na lubelszczyznie. Proponuję powołać Krajowy Związek Pracowników Samorządu Terytorialnego niech walczy o lepsze życie pracowników urzędów gmin i miast, bo samemu to za przeproszeniem zesr...ć się można.
[/quote]
Teraz to tylko pretensje do RYŻEGO.
[quote name='NICK' timestamp='1326200150' post='581936']
Może tak wszystkim dać podwyżki po 300 zł a nie tylko policji i wojsku. Zarobki w samorządzie terytorialnym są skandaliczne - po sześciu latach pracy zarabiam ledwo 1400 zł na rękę!!! Po opłaceniu rachunków i mieszkania nie stać mnie na nic!!! Myślę,że takich osób jak ja jest więcej na lubelszczyznie. Proponuję powołać Krajowy Związek Pracowników Samorządu Terytorialnego niech walczy o lepsze życie pracowników urzędów gmin i miast,... rozwiń
Avatar
obserwator / 10 stycznia 2012 o 15:39
0
No w ITD to dopiero trzepią KAPUCHĘ,od nie tak dawna istnieją a brzuchy im już takie po urastały że hej. Mogli by się kasą podzielić z kolegami z innymi w mundurach. Im trochę ująć, a dać innym.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2012 o 15:33
0
My w ramach akcji NIE BĘDZIEMY do 15.00 brać łapówek ale potem do 19.00 nadrobimy.
My w ramach akcji NIE BĘDZIEMY do 15.00 brać łapówek ale potem do 19.00 nadrobimy. rozwiń
Avatar
dominik / 10 stycznia 2012 o 14:56
0
kolego wyżej ty masz wszystkie święta wolne i weekendy a u nas jest troszkę inaczej. Proszę się nie wypowiadać.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2012 o 14:15
0
[quote name='NICK' timestamp='1326200150' post='581936']
Może tak wszystkim dać podwyżki po 300 zł a nie tylko policji i wojsku. Zarobki w samorządzie terytorialnym są skandaliczne - po sześciu latach pracy zarabiam ledwo 1400 zł na rękę!!! Po opłaceniu rachunków i mieszkania nie stać mnie na nic!!! Myślę,że takich osób jak ja jest więcej na lubelszczyznie. Proponuję powołać Krajowy Związek Pracowników Samorządu Terytorialnego niech walczy o lepsze życie pracowników urzędów gmin i miast, bo samemu to za przeproszeniem zesr...ć się można.
[/quote]
Zmień pracę, idż do ITD, też mundurówka, zarobki od 4-7 patoli i sowite premie.Tyle co wy dostajecie wypłaty,to tu jest od jednego TiR-a.
[quote name='NICK' timestamp='1326200150' post='581936']
Może tak wszystkim dać podwyżki po 300 zł a nie tylko policji i wojsku. Zarobki w samorządzie terytorialnym są skandaliczne - po sześciu latach pracy zarabiam ledwo 1400 zł na rękę!!! Po opłaceniu rachunków i mieszkania nie stać mnie na nic!!! Myślę,że takich osób jak ja jest więcej na lubelszczyznie. Proponuję powołać Krajowy Związek Pracowników Samorządu Terytorialnego niech walczy o lepsze życie pracowników urzędów gmin i miast,... rozwiń
Avatar
NICK / 10 stycznia 2012 o 13:55
0
Może tak wszystkim dać podwyżki po 300 zł a nie tylko policji i wojsku. Zarobki w samorządzie terytorialnym są skandaliczne - po sześciu latach pracy zarabiam ledwo 1400 zł na rękę!!! Po opłaceniu rachunków i mieszkania nie stać mnie na nic!!! Myślę,że takich osób jak ja jest więcej na lubelszczyznie. Proponuję powołać Krajowy Związek Pracowników Samorządu Terytorialnego niech walczy o lepsze życie pracowników urzędów gmin i miast, bo samemu to za przeproszeniem zesr...ć się można.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 0

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 2 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 4

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!