Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

14 maja 2009 r.
15:13
Edytuj ten wpis

Strażacy uwolnili uwięzione ptaki

0 5 A A

Na poddaszu jednego z budynków na Górnej Dyrekcji zagnieździły się gołębie. Komuś to przeszkadzało, więc pozatykał otwory wentylacyjne. Nie miało dla niego znaczenia, że pod dachem zdążyły wykluć się pisklaki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Elżbieta Teleżnikow, przewodnicząca Rady Osiedla Górna Dyrekcja wypatrzyła gołębie przysiadające na dachu budynku przy ul. Katedralnej 3 a i obijające się od zatkanych otworów. Uznała, że ci którzy odcięli gołębie od ich przychówku postąpili niegodnie, ale też złamali prawo.

- Przecież trwa jeszcze okres lęgowy - mówi Teleżnikow. - Jeśli rzeczywiście gołębie dokuczały lokatorom, to ci mogli zabezpieczyć poddasze jesienią, albo zimą. Ale nie teraz, kiedy na świat przyszły młode.

Przewodnicząca wystąpiła w tej sprawie do Krystyny Sochy, kierownik ADM nr 3. - Osobiście zwrócę się do lokatorów, aby wyjęli zainstalowane w otworach wentylacyjnych kratki - obiecała Socha. - Jeśli nie zareagują, to zrobimy to za nich.

Socha nie zastała rodzin, podejrzanych o odcięcie młodych gołębi od ich matek. W sukurs pospieszyli więc strażacy. Dostali się na dach budynku i z góry odblokowali otwory wentylacyjne.

Strażacy nie mieli możliwości podejrzenia gniazd. Słyszeli natomiast popiskiwania młodych. Kiedy tylko uporali się ze swoją pracą dorosłe gołębie natychmiast wróciły do swoich siedlisk.

- Zamknięcie dostępu do ptasiego gniazda to dla piskląt śmierć, szczególnie tych, które dopiero się wykluły - mówi Robert Bochen, ornitolog. - Pozbawione matczynego ciepła padają z zimna. Nieco starsze mogą przeżyć nawet dobę. Na szczęście w tym przypadku czas od zatkania otworów do ich udrożnienia był krótki.

Mamy znowu karmią swoje młode. A lokatorzy obiecali, że pozostawią gołębie w spokoju.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 maja 2009 o 15:53
0
~Marcin~ napisał:
Forumowicze lubią przesadzać - jak nie z proekologią, to z antyekologią Co prawda art. o Chełmie, a ja jestem z Lublina, ale mam z gołębiami podobny problem. Z uporem maniaka chcą się gnieździć u mnie na balkonie. Zaczęło się tak, że nie zauważyłem, że kombinowały w skrzynce za sporym iglakiem, a jak zauważyłem - to były już młode. I tu zgoda z "proekologami" - młodych, jak już są, się nie wyrzuca. Ale z drugiej strony gołębie w miastach to koszmar. Nie chodzi tylko o brudne balkony, samochody itd. Gołąb wypiera wiele innych ptaków. Jak byłem dzieckiem, na osiedlach było pełno gawronów, wróbli, jerzyków, sikorek, czasem zdarzyła się zięba. A teraz gdzie nie spojrzeć - tylko gołębie. Jako ptaki o dużej dawce bezczelności, a z jakichś powodów lubiane przez ludzi, po prostu wykosiły konkurencję. I z tym "antyekologicznie" trzeba walczyć, bo gołębi ewidentnie jest nadmiar i zmniejsza się pula ptasich gatunków w mieście.


Zyczę ci aby ktoś kiedyś ciebie lub twoje dziecko zamurował żywcem i pozostawił na pewną śmierć z głodu i pragnienia.
Nikt nie musi lubić ptaków czy zwierząt ale też nie musi dopuszczać się bestialstwa w postaci pozostawienia na śmierć w męczarniach.
Im częsciej będziemy zwracac uwagę na takie akty swoistego barbarzyństwa tym szybciej wykształcimy w sobie uczucie empatii do innych, zwierząt czy ludzi co jest oznaką ucywilizowania a nie ciemnoty która wciąż się szerzy.
śmierć z głodu i pragnienia.
Nikt nie musi lubić ptaków czy zwierząt ale też nie musi dopuszczać się bestialstwa w postaci pozostawienia na śmierć w męczarniach.
Im częsciej będziemy zwracac uwagę na takie akty swoistego barbarzyństwa tym szybciej wykształcimy w sobie uczucie empatii do innych, zwierząt czy ludzi co jest oznaką ucywilizowania a nie ciemnoty która wciąż się szerzy. rozwiń
Avatar
~Marcin~ / 15 maja 2009 o 17:49
0
Forumowicze lubią przesadzać - jak nie z proekologią, to z antyekologią Co prawda art. o Chełmie, a ja jestem z Lublina, ale mam z gołębiami podobny problem. Z uporem maniaka chcą się gnieździć u mnie na balkonie. Zaczęło się tak, że nie zauważyłem, że kombinowały w skrzynce za sporym iglakiem, a jak zauważyłem - to były już młode. I tu zgoda z "proekologami" - młodych, jak już są, się nie wyrzuca. Ale z drugiej strony gołębie w miastach to koszmar. Nie chodzi tylko o brudne balkony, samochody itd. Gołąb wypiera wiele innych ptaków. Jak byłem dzieckiem, na osiedlach było pełno gawronów, wróbli, jerzyków, sikorek, czasem zdarzyła się zięba. A teraz gdzie nie spojrzeć - tylko gołębie. Jako ptaki o dużej dawce bezczelności, a z jakichś powodów lubiane przez ludzi, po prostu wykosiły konkurencję. I z tym "antyekologicznie" trzeba walczyć, bo gołębi ewidentnie jest nadmiar i zmniejsza się pula ptasich gatunków w mieście.
Forumowicze lubią przesadzać - jak nie z proekologią, to z antyekologią Co prawda art. o Chełmie, a ja jestem z Lublina, ale mam z gołębiami podobny problem. Z uporem maniaka chcą się gnieździć u mnie na balkonie. Zaczęło się tak, że nie zauważyłem, że kombinowały w skrzynce za sporym iglakiem, a jak zauważyłem - to były już młode. I tu zgoda z "proekologami" - młodych, jak już są, się nie wyrzuca. Ale z drugiej strony gołębie w miastach to koszmar. Nie chodzi tylko o brudne balkony, samochody itd. Gołąb wypiera wiele innych ptakó... rozwiń
Avatar
~mmm~ / 15 maja 2009 o 16:17
0
A jak ktoś się w zimie zatruje czadem bo będzie miał zatkany przewód wentylacyjny to co??? przylecą gołębie i go uratują??? straż pożarna powinna usunąć te wszystkie gniazda a administrator budynku dostać karę za zaniedbanie obowiązku utrzymania budynku w stanie zapewniającym bezpieczeństwo. I tyle w tym temacie.
Avatar
Amika / 15 maja 2009 o 09:40
0
Brak słów dla takiego okrucieństwa ...
Dobrze, że są jednak ludzie z sercem i szybko zareagowali ...
Avatar
Gość / 15 maja 2009 o 08:59
0
Podłość ludzka nie zna granic, zabić, zniszczyć, zadać jak najwięcej cierpienia innym ludziom czy zwierzętom, to jedyny cel pozbawionych wszelkich uczuć wyższych "ludzi".
W przyrodzie tylko gatunek ludzki wypracował taki sposób działania, moze dlatego, że czując się panami Wszechświata zapomniał, że sam pochodzi od naczelnych a przez to, ze jest słaby musi niszczyć wszystko co mu stanie na drodze.
Avatar
Gość / 17 maja 2009 o 15:53
0
~Marcin~ napisał:
Forumowicze lubią przesadzać - jak nie z proekologią, to z antyekologią Co prawda art. o Chełmie, a ja jestem z Lublina, ale mam z gołębiami podobny problem. Z uporem maniaka chcą się gnieździć u mnie na balkonie. Zaczęło się tak, że nie zauważyłem, że kombinowały w skrzynce za sporym iglakiem, a jak zauważyłem - to były już młode. I tu zgoda z "proekologami" - młodych, jak już są, się nie wyrzuca. Ale z drugiej strony gołębie w miastach to koszmar. Nie chodzi tylko o brudne balkony, samochody itd. Gołąb wypiera wiele innych ptaków. Jak byłem dzieckiem, na osiedlach było pełno gawronów, wróbli, jerzyków, sikorek, czasem zdarzyła się zięba. A teraz gdzie nie spojrzeć - tylko gołębie. Jako ptaki o dużej dawce bezczelności, a z jakichś powodów lubiane przez ludzi, po prostu wykosiły konkurencję. I z tym "antyekologicznie" trzeba walczyć, bo gołębi ewidentnie jest nadmiar i zmniejsza się pula ptasich gatunków w mieście.


Zyczę ci aby ktoś kiedyś ciebie lub twoje dziecko zamurował żywcem i pozostawił na pewną śmierć z głodu i pragnienia.
Nikt nie musi lubić ptaków czy zwierząt ale też nie musi dopuszczać się bestialstwa w postaci pozostawienia na śmierć w męczarniach.
Im częsciej będziemy zwracac uwagę na takie akty swoistego barbarzyństwa tym szybciej wykształcimy w sobie uczucie empatii do innych, zwierząt czy ludzi co jest oznaką ucywilizowania a nie ciemnoty która wciąż się szerzy.
śmierć z głodu i pragnienia.
Nikt nie musi lubić ptaków czy zwierząt ale też nie musi dopuszczać się bestialstwa w postaci pozostawienia na śmierć w męczarniach.
Im częsciej będziemy zwracac uwagę na takie akty swoistego barbarzyństwa tym szybciej wykształcimy w sobie uczucie empatii do innych, zwierząt czy ludzi co jest oznaką ucywilizowania a nie ciemnoty która wciąż się szerzy. rozwiń
Avatar
~Marcin~ / 15 maja 2009 o 17:49
0
Forumowicze lubią przesadzać - jak nie z proekologią, to z antyekologią Co prawda art. o Chełmie, a ja jestem z Lublina, ale mam z gołębiami podobny problem. Z uporem maniaka chcą się gnieździć u mnie na balkonie. Zaczęło się tak, że nie zauważyłem, że kombinowały w skrzynce za sporym iglakiem, a jak zauważyłem - to były już młode. I tu zgoda z "proekologami" - młodych, jak już są, się nie wyrzuca. Ale z drugiej strony gołębie w miastach to koszmar. Nie chodzi tylko o brudne balkony, samochody itd. Gołąb wypiera wiele innych ptaków. Jak byłem dzieckiem, na osiedlach było pełno gawronów, wróbli, jerzyków, sikorek, czasem zdarzyła się zięba. A teraz gdzie nie spojrzeć - tylko gołębie. Jako ptaki o dużej dawce bezczelności, a z jakichś powodów lubiane przez ludzi, po prostu wykosiły konkurencję. I z tym "antyekologicznie" trzeba walczyć, bo gołębi ewidentnie jest nadmiar i zmniejsza się pula ptasich gatunków w mieście.
Forumowicze lubią przesadzać - jak nie z proekologią, to z antyekologią Co prawda art. o Chełmie, a ja jestem z Lublina, ale mam z gołębiami podobny problem. Z uporem maniaka chcą się gnieździć u mnie na balkonie. Zaczęło się tak, że nie zauważyłem, że kombinowały w skrzynce za sporym iglakiem, a jak zauważyłem - to były już młode. I tu zgoda z "proekologami" - młodych, jak już są, się nie wyrzuca. Ale z drugiej strony gołębie w miastach to koszmar. Nie chodzi tylko o brudne balkony, samochody itd. Gołąb wypiera wiele innych ptakó... rozwiń
Avatar
~mmm~ / 15 maja 2009 o 16:17
0
A jak ktoś się w zimie zatruje czadem bo będzie miał zatkany przewód wentylacyjny to co??? przylecą gołębie i go uratują??? straż pożarna powinna usunąć te wszystkie gniazda a administrator budynku dostać karę za zaniedbanie obowiązku utrzymania budynku w stanie zapewniającym bezpieczeństwo. I tyle w tym temacie.
Avatar
Amika / 15 maja 2009 o 09:40
0
Brak słów dla takiego okrucieństwa ...
Dobrze, że są jednak ludzie z sercem i szybko zareagowali ...
Avatar
Gość / 15 maja 2009 o 08:59
0
Podłość ludzka nie zna granic, zabić, zniszczyć, zadać jak najwięcej cierpienia innym ludziom czy zwierzętom, to jedyny cel pozbawionych wszelkich uczuć wyższych "ludzi".
W przyrodzie tylko gatunek ludzki wypracował taki sposób działania, moze dlatego, że czując się panami Wszechświata zapomniał, że sam pochodzi od naczelnych a przez to, ze jest słaby musi niszczyć wszystko co mu stanie na drodze.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 0

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 0 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 6 2

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 35 23

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców