Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

20 grudnia 2011 r.
19:29
Edytuj ten wpis

Syn ukradł 5 tys. zł i przegrał je na automatach. Ojciec chce odzyskać pieniądze

0 9 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Mariusz Maciaszczuk nie może pogodzić się, że jego 16-letni syn w ciągu kilku miesięcy przegrał na automatach ok. 5 tys. zł. Na dodatek pieniądze te kradł swoim najbliższym. Teraz ojciec chce wysądować od właściciela lokalu z automatami tyle, ile syn przegrał.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mateusz kradł i grał w przerwach miedzy pobytami w ośrodkach wychowawczych. Korzystając z pomocy dorosłego, udało mu się np. sprzedać w punkcie złomu niezarejestrowany samochód ojca. Twierdzi, że dostał za niego... 600 zł.

– Nie jesteśmy w stanie go upilnować – mówi Maciaszczuk. – Dzień w dzień potrafił okradać. Nie ma schowka, którego by nie odkrył.

Pan Mariusz ustalił miejsce, w którym jego syn przegrywał pieniądze. To mikroskopijny lokalik przy należącej do chełmskiego PKS stacji paliw przy ul. Armii Krajowej. Chociaż, sądząc po reklamach, można by przypuszczać, że znajduje się w nim cafe-bar, to stoją tam tylko dwa automaty do gry i nic więcej. Nikt nikogo tutaj nie kontroluje.

– Przecież prawo zabrania osobom do lat 18 grania na automatach – zżyma się Maciaszczuk. – A skoro tak, to nie wystarczy nakleić na maszynę karteczkę z taką informacją, ale też trzeba to prawo egzekwować. Uważam, że ktoś powinien mieć baczenie na to, co się dzieje w tym lokalu.

– Nie jesteśmy w stanie tego lokalu upilnować – mówi Mirosław Romaniuk, kierownik pekaesowskiej stacji paliw. – Ja i moi podwładni mamy inne zadania. Niemniej staramy się przeganiać młodych ludzi od automatów. Niestety, często bywają aroganccy, a nawet wręcz agresywni. Mamy z nimi sporo kłopotów.

Chełmski PKS wydzierżawił lokal opolskiej spółce FP. Zdaniem jej przedstawiciela Andrzeja Jagielskiego z umowy wynika, że to właściciel lokalu ma pilnować porządku i nie dopuszczać, aby na automatach grali nieletni.

– W myśl prawa, młody człowiek, jeśli decyduje się grać na automacie, popełnia wykroczenie skarbowe – mówi Jasielski. – W tej sytuacji odpowiedzialny za to jest jego prawny opiekun.

Jagielski podkreśla, że po zmianie ustawy hazardowej, uczulił zarząd chełmskiego PKS na jego obowiązki związane z utrzymywaniem punktu z automatami. Wskazał m.in. na obowiązek niedopuszczania do tych urządzeń osób, które tak jak Mateusz nie ukończyły 18 roku życia.

Maciaszczyk, pomimo wychowawczych niepowodzeń, chce czuć się odpowiedzialny za syna. Z drugiej strony, nie zamierza darować właścicielom lokalu, w którym Mateusz przegrywał kradzione pieniądze, że to tolerowali.

* Imiona nazwisko bohatera i jego syna zostały zmienione. Pozostają do wiadomości redakcji.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kiki / 19 kwietnia 2015 r. o 14:21

Ludzie, czy Wy nie kumacie, że jak 16 chłopak ma wywrócone w głowie to ojciec nie jest w stanie go upilnować? Rozumiem tego gościa. Dla takiego szczyla jedyne co można zrobić to zamknąć w izolatce i bić po dupie, ale tego prawo zabrania. Powiedzcie, jakie narzędzia ma ojciec do dyspozycji? Tylko czekać do 18-ki i wygnać na zbity r... Takie mamy prawo. Za wszystko odpowiedzialny opiekun, a wyrodny synek śmieje się ze starego. 

Avatar
zaza / 21 grudnia 2011 r. o 19:08
i kto to miał wychowywać?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2011 r. o 18:47
A jakby ten nieletni gówniarz wziął od ojca auto i spowodował wypadek (np. śmiertelny) to kogo tatuś by winił za to ?
Od kogo tatuś wtedy by żądał odszkodowania za uszkodzone auto ?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2011 r. o 12:56
Pech że przegrał , jakby wygrał toby sie tatuś cieszył, a jak można zwinąć staremu auto i wyprowadzić na złom ostry nie widział , ciekawostka.
Pech że przegrał , jakby wygrał toby sie tatuś cieszył, a jak można zwinąć staremu auto i wyprowadzić na złom ostry nie widział , ciekawostka. rozwiń
Avatar
Krystian Z. / 21 grudnia 2011 r. o 11:50
Dyrekcję firmy hazardowej - POD SĄD !!!
Dyrekcję PKS - POD SĄD !!!
Dyrekcję Ośrodka Wychowawczego - POD SĄD!!!
Handlarza Złomem - POD SĄD !!!
Ojca - POD SĄD !!!
Dziennik Wschodni - POD SĄD !!!

[size="7"]!!! Ci wszyscy nie umieli gnoja wychować !!![/size]

[color="#FF0000"]Ale na kim ciążył ten obowiązek?????[/color]
Dyrekcję firmy hazardowej - POD SĄD !!!
Dyrekcję PKS - POD SĄD !!!
Dyrekcję Ośrodka Wychowawczego - POD SĄD!!!
Handlarza Złomem - POD SĄD !!!
Ojca - POD SĄD !!!
Dziennik Wschodni - POD SĄD !!!

[size="7"]!!! Ci wszyscy nie umieli gnoja wychować !!![/size]

[color=&quo... rozwiń
Avatar
s / 21 grudnia 2011 r. o 09:34
Nie ma to jak wyciągać wszystkie brudy rodzinne na zewnątrz. Brawo!
Avatar
Yogi / 21 grudnia 2011 r. o 09:16
Znajdzie wszystkie schowki hehehehehe....Schowek z którego twój synalek tatuśku nie zapierd* pieniędzy nazywa się bank.
Avatar
marek / 21 grudnia 2011 r. o 08:58
A jakby był pełnoletni i przegrałby kradzione pieniądze, to okradziony też mógłby żądać od lokalu zwrotu tych pieniędzy? TATKO -OPANUJ się - Nie umiałeś wychować , nie odzywaj się!!!!!!
Avatar
KKK / 21 grudnia 2011 r. o 07:37
Jaki ojciec taki syn. Gówniarz recydywa kradnie pieniądze a stary szuka winnych gdzie indziej. Dlaczego niby uczciwy właściciel automatów ma odpowiadać finansowo za przestępstwa popełnione przez kogoś innego. Pozostaje jeszcze kwestia jak stary chce udowodnić, że gówniarz pieniądze przegrał na automatach a nie naprzykład przepił i przetańczył. zycze powodzenia na sprawie sądowej
Avatar
kiki / 19 kwietnia 2015 r. o 14:21

Ludzie, czy Wy nie kumacie, że jak 16 chłopak ma wywrócone w głowie to ojciec nie jest w stanie go upilnować? Rozumiem tego gościa. Dla takiego szczyla jedyne co można zrobić to zamknąć w izolatce i bić po dupie, ale tego prawo zabrania. Powiedzcie, jakie narzędzia ma ojciec do dyspozycji? Tylko czekać do 18-ki i wygnać na zbity r... Takie mamy prawo. Za wszystko odpowiedzialny opiekun, a wyrodny synek śmieje się ze starego. 

Avatar
zaza / 21 grudnia 2011 r. o 19:08
i kto to miał wychowywać?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2011 r. o 18:47
A jakby ten nieletni gówniarz wziął od ojca auto i spowodował wypadek (np. śmiertelny) to kogo tatuś by winił za to ?
Od kogo tatuś wtedy by żądał odszkodowania za uszkodzone auto ?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2011 r. o 12:56
Pech że przegrał , jakby wygrał toby sie tatuś cieszył, a jak można zwinąć staremu auto i wyprowadzić na złom ostry nie widział , ciekawostka.
Pech że przegrał , jakby wygrał toby sie tatuś cieszył, a jak można zwinąć staremu auto i wyprowadzić na złom ostry nie widział , ciekawostka. rozwiń
Avatar
Krystian Z. / 21 grudnia 2011 r. o 11:50
Dyrekcję firmy hazardowej - POD SĄD !!!
Dyrekcję PKS - POD SĄD !!!
Dyrekcję Ośrodka Wychowawczego - POD SĄD!!!
Handlarza Złomem - POD SĄD !!!
Ojca - POD SĄD !!!
Dziennik Wschodni - POD SĄD !!!

[size="7"]!!! Ci wszyscy nie umieli gnoja wychować !!![/size]

[color="#FF0000"]Ale na kim ciążył ten obowiązek?????[/color]
Dyrekcję firmy hazardowej - POD SĄD !!!
Dyrekcję PKS - POD SĄD !!!
Dyrekcję Ośrodka Wychowawczego - POD SĄD!!!
Handlarza Złomem - POD SĄD !!!
Ojca - POD SĄD !!!
Dziennik Wschodni - POD SĄD !!!

[size="7"]!!! Ci wszyscy nie umieli gnoja wychować !!![/size]

[color=&quo... rozwiń
Avatar
s / 21 grudnia 2011 r. o 09:34
Nie ma to jak wyciągać wszystkie brudy rodzinne na zewnątrz. Brawo!
Avatar
Yogi / 21 grudnia 2011 r. o 09:16
Znajdzie wszystkie schowki hehehehehe....Schowek z którego twój synalek tatuśku nie zapierd* pieniędzy nazywa się bank.
Avatar
marek / 21 grudnia 2011 r. o 08:58
A jakby był pełnoletni i przegrałby kradzione pieniądze, to okradziony też mógłby żądać od lokalu zwrotu tych pieniędzy? TATKO -OPANUJ się - Nie umiałeś wychować , nie odzywaj się!!!!!!
Avatar
KKK / 21 grudnia 2011 r. o 07:37
Jaki ojciec taki syn. Gówniarz recydywa kradnie pieniądze a stary szuka winnych gdzie indziej. Dlaczego niby uczciwy właściciel automatów ma odpowiadać finansowo za przestępstwa popełnione przez kogoś innego. Pozostaje jeszcze kwestia jak stary chce udowodnić, że gówniarz pieniądze przegrał na automatach a nie naprzykład przepił i przetańczył. zycze powodzenia na sprawie sądowej
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

ARiMR oferuje wsparcie  na działania proekologiczne

ARiMR oferuje wsparcie na działania proekologiczne

Rozmowa z Krzysztofem Gałaszkiewiczem, dyrektorem Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Siatkarze LUK Lublin grają dzisiaj z Jastrzębskim Węglem, czyli poprzeczka nadal wisi wysoko

Siatkarze LUK Lublin grają dzisiaj z Jastrzębskim Węglem, czyli poprzeczka nadal wisi wysoko

W piątek, o godz. 20.30 LUK Lublin zmierzy się u siebie z Jastrzębskim Węglem. I to goście będą zdecydowanym faworytem.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 7-9 października

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 7-9 października

W weekend u siebie sezon zaczynają koszykarki z Lublina. Polski Cukier AZS UMCS zagra z KS Basket 25 sp. z o.o. Bydgoszcz. Drugi raz przed własną publicznością wystąpią także zawodnicy Startu. A dodatkowo kibice będą mogli już w piątek obejrzeć spotkanie siatkarzy LUK Lublin z Jastrzębskim Węglem.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7.10.2022

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7.10.2022

Wielka kontrola. Strażacy sprawdzą schrony i piwnice
galeria

Wielka kontrola. Strażacy sprawdzą schrony i piwnice

W Świdniku w miejscach ukrycia może się zmieścić prawie 700 osób. W Kraśniku znacznie więcej, a w Lublinie schrony pomieszczą 1 proc. mieszkańców. Teraz strażacy będą sprawdzać takie obiekty i inne miejsca jak piwnice bloków i garaże wielostanowiskowe.

Dni otwarte Funduszy Europejskich w Kraśniku

Dni otwarte Funduszy Europejskich w Kraśniku

DOFE to coroczna impreza, którą organizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. To czas, kiedy małe i duże przedsiębiorstwa, a także instytucje z całej Polski prezentują swoje funduszowe projekty. Tegoroczna – już dziewiąta – edycja święta Funduszy Europejskich zaplanowana została na 7-9 października 2022 r. W tym roku zapraszamy do Kraśnika.

Warsztaty, usługi opiekuńcze i wspólny czas dzięki wsparciu unijnemu

Warsztaty, usługi opiekuńcze i wspólny czas dzięki wsparciu unijnemu

„Za krokiem krok” to tytuł projektu realizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku. A wszystko dzięki wsparciu funduszy unijnych.

Przegląd tygodnia, czyli co zostało po koszykarskiej promocji województwa lubelskiego

Przegląd tygodnia, czyli co zostało po koszykarskiej promocji województwa lubelskiego

Autorski przegląd najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia.

Traumatyczne wizyty kobiet u dentysty w Lublinie. A miał być tylko masaż żuchwy

Traumatyczne wizyty kobiet u dentysty w Lublinie. A miał być tylko masaż żuchwy

To miały być zwykłe wizyty u stomatologa i zabiegi takie jak masaż żuchwy. Za to, co działo się za zamkniętymi drzwiami gabinetu, lekarz trafi za kraty na prawie trzy lata.

Dziennik Bardzo Wschodni. Wydanie specjalne w języku ukraińskim i białoruskim

Dziennik Bardzo Wschodni. Wydanie specjalne w języku ukraińskim i białoruskim

Z piątkowym wydaniem Dziennika Wschodniego ukazał się bezpłatny dodatek Dziennik Bardzo Wschodni. To wydanie specjalne przygotowane przez ukraiński i białoruskich dziennikarzy.

Biedronka wprowadzi się do centrum Lublina. Dyskont będzie w znanym budynku

Biedronka wprowadzi się do centrum Lublina. Dyskont będzie w znanym budynku

Na 10 lat właściciel sieci Biedronka wynajął od miasta lokal na parterze budynku Astorii na rogu Al. Racławickich i ul. Lipowej.

Przełomowa decyzja. Muzeum Gotów w Masłomęczu jednak powstanie
galeria

Przełomowa decyzja. Muzeum Gotów w Masłomęczu jednak powstanie

Dołożyć 6 mln zł, czy zrezygnować z 13,5? – przed takim dylematem stanęli radni gminy Hrubieszów. Wybrali tę pierwszą opcję. Dzięki temu jeszcze w październiku będzie mogła zostać podpisana umowa na budowę Centrum Dziedzictwa Archeologicznego i Kulturowego.

Falkonu w Lublinie już nie będzie. Jest pomysł na nowy festiwal fantastyki - StarFest
4 listopada 2022, 9:00
galeria

Falkonu w Lublinie już nie będzie. Jest pomysł na nowy festiwal fantastyki - StarFest

W Lublinie odbędzie się nowy festiwal dla wielbicieli fantastyki i popkultury. StarFest powstał w wyniku inspiracji popularnym Falkonem, który ostatni raz odbył się w 2019 roku, i ma być jedną z największych imprez tematycznych w kraju. Pasjonaci mogą już rezerwować termin w kalendarzu: 4-6 listopada.

MKS FunFloor kontra Siofok KC. Rywalki faworytkami

MKS FunFloor kontra Siofok KC. Rywalki faworytkami

MKS FunFloor Lublin rozpoczyna walkę o fazę grupową. Aby się tam dostać musi przejść dwie rundy kwalifikacyjne. Pierwszym rywalem już w sobotę w hali Globus będzie Siofok KC (godz. 18).

Zamość. Nowy biurowiec ma dać pracę. Setki nowych miejsc pracy

Zamość. Nowy biurowiec ma dać pracę. Setki nowych miejsc pracy

Od podpisania listu intencyjnego do zawarcia umowy minęły cztery lata. W przyszłym roku być może ruszy budowa, a po upływie kolejnego lub dwóch na działce u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Legionów w Zamościu ma szanse pojawić się nowoczesny biurowiec. To wspólna inwestycja miejskiej spółki i Agencji Rozwoju Przemysłu w ramach programu Fabryka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!