Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

10 grudnia 2008 r.
16:50
Edytuj ten wpis

Szkoła jak z bajki

0 8 A A

Co roku, z początkiem grudnia, na obiektach należących do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie pojawia się świąteczna iluminacja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wzrok najbardziej chyba przykuwa oświetlenie zabytkowego budynku przy ul. Pocztowej 54, w którym mieści się rektorat uczelni (na zdj.).

Ten i pozostałe obiekty przy ulicy Wojsławickiej i Nowy Świat oświetla w sumie sto tysięcy światełek. Iluminację można będzie podziwiać do 6 stycznia (moj)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Eunika / 22 grudnia 2008 r. o 19:25
Piękne! Gratulacje dla uczelni za ten pomysł, miasto wygląda ładniej i przyjaźniej! Szkoda, że mamy tylu zgorzkniałych krytykantów, im nic się nie podoba. Szkoła nie powinna się nimi przejmować, takie polactwo spotykam często i zawsze marudzą. Ja Wam gratuluje i wielu mych znajomych uważa podobnie.
Avatar
jon / 15 grudnia 2008 r. o 22:01
zgadzam się , jest to całkowicie bezmyślne małpowanie tandetnej, kiczowatej mody amerykańskiej. całego amerykańskiego konsumpcyjnego stylu . bezguście jeździ do Stanów i są efekty.
szkoda tylko , że na wydawałoby się " renomowanej " uczelni
Avatar
PISSED OFF AMERICAN / 13 grudnia 2008 r. o 01:55
jesli szkola dostaje rzadowe granty, czy inne datki pieniezne - nie powinna robic amerykanskiego kiczu i montowac swiatelka, bo co na to powiedza wyznawcy innych religii???

dlazcego w Polsce przyjmuje sie wszystko co z USA , WSZYSTKO CO GLUPIE I PRYMITYWNE?
Avatar
wol00 / 12 grudnia 2008 r. o 08:42
Szkoda, że to z naszych podatków te światełka i ta cała zabawa w studia. Sposób finansowania takich "parad" powinien być bardziej przemyślany. Zresztą, tak jak kształcenie za pieniądze podatników bezrobotnych.
Avatar
Antoniusz / 12 grudnia 2008 r. o 00:49
Jest 1000 organizacji, które zajmują się pomaganiem biednym i finansują dożywiania oraz paczki świąteczne. Moim zdaniem Święta to jest taki czas kiedy ma się ochotę patrzeć na coś innego niż tylko szarość i dziury w ulicach. Uważam, iż tradycyjny już wygląd PWSZtu dodaje tylko barw naszemu małemu miastu. W koncu nie można cały czas sie umartwiać, jakaś odmiana raz do roku jest wszystkim potrzebna. A w ogóle co to za Święta bez migających światełek.
Avatar
ammal / 11 grudnia 2008 r. o 23:20
Niedawno pisano że uczelnia nie ma pieniędzy na wyposażenie lotniska w Depułtyczach, że nosi się z zamiarem sprzedaży budynku przy Nowym Świecie. A tu od kilku lat przez ponad miesiąc pali się 100 tys. światełek. Może i szkoła wyglada jak z bajk. Ale. Czy nie wystarczy oświetlić te budynki 30 tys światełek a za zaoszczędzone pieniądze kupić np paczki biednym dzieciom ? Zresztą panie Zając jak to się ma do odbywającej się w Poznaniu konferencji na temat ocieplenia klimatu ziemi i namawianiu wszelkiej maści polityków do oszczędzania energii. daje pan "dobry" przykład swoim studentom ! A tak naprawdę to ta iluminacja raczej razi i u niektórych mieszkańców budzi zażenowanie a nie podziw!
Niedawno pisano że uczelnia nie ma pieniędzy na wyposażenie lotniska w Depułtyczach, że nosi się z zamiarem sprzedaży budynku przy Nowym Świecie. A tu od kilku lat przez ponad miesiąc pali się 100 tys. światełek. Może i szkoła wyglada jak z bajk. Ale. Czy nie wystarczy oświetlić te budynki 30 tys światełek a za zaoszczędzone pieniądze kupić np paczki biednym dzieciom ? Zresztą panie Zając jak to się ma do odbywającej się w Poznaniu konferencji na temat ocieplenia klimatu ziemi i namawianiu wszelkiej maści polityków do oszczędzania energii. ... rozwiń
Avatar
jackass / 10 grudnia 2008 r. o 22:01
zqlbn napisał:
niby fajnie... ale czy nie lepiej byłoby przeznaczyć pieniądze (te, które trzeba będzie wydać, aby opłacić rachunek za prąd, oraz te, które zostały wydane na zakup oświetlenia) na przykład na dożywianie dzieci w szkołach??


Nie, nie byloby lepiej. Po pierwsze - tak doswietlony budynek ladnie sie prezentuje a to bardzo istotna sprawa. Po drugie - uczelnia moze wydawac swoje pieniadze na co tylko chce.
Avatar
zqlbn / 10 grudnia 2008 r. o 19:05
niby fajnie... ale czy nie lepiej byłoby przeznaczyć pieniądze (te, które trzeba będzie wydać, aby opłacić rachunek za prąd, oraz te, które zostały wydane na zakup oświetlenia) na przykład na dożywianie dzieci w szkołach??
Avatar
Eunika / 22 grudnia 2008 r. o 19:25
Piękne! Gratulacje dla uczelni za ten pomysł, miasto wygląda ładniej i przyjaźniej! Szkoda, że mamy tylu zgorzkniałych krytykantów, im nic się nie podoba. Szkoła nie powinna się nimi przejmować, takie polactwo spotykam często i zawsze marudzą. Ja Wam gratuluje i wielu mych znajomych uważa podobnie.
Avatar
jon / 15 grudnia 2008 r. o 22:01
zgadzam się , jest to całkowicie bezmyślne małpowanie tandetnej, kiczowatej mody amerykańskiej. całego amerykańskiego konsumpcyjnego stylu . bezguście jeździ do Stanów i są efekty.
szkoda tylko , że na wydawałoby się " renomowanej " uczelni
Avatar
PISSED OFF AMERICAN / 13 grudnia 2008 r. o 01:55
jesli szkola dostaje rzadowe granty, czy inne datki pieniezne - nie powinna robic amerykanskiego kiczu i montowac swiatelka, bo co na to powiedza wyznawcy innych religii???

dlazcego w Polsce przyjmuje sie wszystko co z USA , WSZYSTKO CO GLUPIE I PRYMITYWNE?
Avatar
wol00 / 12 grudnia 2008 r. o 08:42
Szkoda, że to z naszych podatków te światełka i ta cała zabawa w studia. Sposób finansowania takich "parad" powinien być bardziej przemyślany. Zresztą, tak jak kształcenie za pieniądze podatników bezrobotnych.
Avatar
Antoniusz / 12 grudnia 2008 r. o 00:49
Jest 1000 organizacji, które zajmują się pomaganiem biednym i finansują dożywiania oraz paczki świąteczne. Moim zdaniem Święta to jest taki czas kiedy ma się ochotę patrzeć na coś innego niż tylko szarość i dziury w ulicach. Uważam, iż tradycyjny już wygląd PWSZtu dodaje tylko barw naszemu małemu miastu. W koncu nie można cały czas sie umartwiać, jakaś odmiana raz do roku jest wszystkim potrzebna. A w ogóle co to za Święta bez migających światełek.
Avatar
ammal / 11 grudnia 2008 r. o 23:20
Niedawno pisano że uczelnia nie ma pieniędzy na wyposażenie lotniska w Depułtyczach, że nosi się z zamiarem sprzedaży budynku przy Nowym Świecie. A tu od kilku lat przez ponad miesiąc pali się 100 tys. światełek. Może i szkoła wyglada jak z bajk. Ale. Czy nie wystarczy oświetlić te budynki 30 tys światełek a za zaoszczędzone pieniądze kupić np paczki biednym dzieciom ? Zresztą panie Zając jak to się ma do odbywającej się w Poznaniu konferencji na temat ocieplenia klimatu ziemi i namawianiu wszelkiej maści polityków do oszczędzania energii. daje pan "dobry" przykład swoim studentom ! A tak naprawdę to ta iluminacja raczej razi i u niektórych mieszkańców budzi zażenowanie a nie podziw!
Niedawno pisano że uczelnia nie ma pieniędzy na wyposażenie lotniska w Depułtyczach, że nosi się z zamiarem sprzedaży budynku przy Nowym Świecie. A tu od kilku lat przez ponad miesiąc pali się 100 tys. światełek. Może i szkoła wyglada jak z bajk. Ale. Czy nie wystarczy oświetlić te budynki 30 tys światełek a za zaoszczędzone pieniądze kupić np paczki biednym dzieciom ? Zresztą panie Zając jak to się ma do odbywającej się w Poznaniu konferencji na temat ocieplenia klimatu ziemi i namawianiu wszelkiej maści polityków do oszczędzania energii. ... rozwiń
Avatar
jackass / 10 grudnia 2008 r. o 22:01
zqlbn napisał:
niby fajnie... ale czy nie lepiej byłoby przeznaczyć pieniądze (te, które trzeba będzie wydać, aby opłacić rachunek za prąd, oraz te, które zostały wydane na zakup oświetlenia) na przykład na dożywianie dzieci w szkołach??


Nie, nie byloby lepiej. Po pierwsze - tak doswietlony budynek ladnie sie prezentuje a to bardzo istotna sprawa. Po drugie - uczelnia moze wydawac swoje pieniadze na co tylko chce.
Avatar
zqlbn / 10 grudnia 2008 r. o 19:05
niby fajnie... ale czy nie lepiej byłoby przeznaczyć pieniądze (te, które trzeba będzie wydać, aby opłacić rachunek za prąd, oraz te, które zostały wydane na zakup oświetlenia) na przykład na dożywianie dzieci w szkołach??
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomaszów Lubelski opanowali wrotkarze

Tomaszów Lubelski opanowali wrotkarze

W Tomaszowie Lubelskim rozegrano Uliczne mistrzostwa Polski. Zawodnicy TUKS RST Roztocze Tomaszów Lubelski błyszczeli głównie w kategoriach młodzieżowych

W lipcu startuje Kazimierski Festiwal Organowy
2 lipca 2022, 19:00

W lipcu startuje Kazimierski Festiwal Organowy

Wraca prestiżowy festiwal muzyczny w Kazimierzu Dolnym. Koncerty będą odbywać się w każdą sobotę wakacji o godz. 19 w Kazimierskiej Farze.

MPWiK: Brązową wodę z kranu można pić
film

MPWiK: Brązową wodę z kranu można pić

Miejska spółka początkowo zaprzeczała, by był jakiś problem z wodą, ale teraz przyznaje, że...

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Powiat parczewski chce zmienić swój herb. – Ten obecny nie spełnia wymogów ustawowych – tłumaczy starosta Janusz Hordejuk.

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

- Wczoraj (we wtorek - dop. aut.) z domu w Lublinie, około 8 rano, wyszedł mój brat Andrzej. Nie wziął ze sobą telefonu i nie mamy z nim od wczorajszego (wtorkowego - dop. aut.) ranka kontaktu - pisze pani Karolina na Facebooku. Kobieta prosi o pomoc w poszukiwaniach

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Dzisiaj mija termin, w którym spółka miliardera Zbigniewa Jakubasa powinna zakończyć budowę czterech boisk piłkarskich na dzierżawionej od miasta części terenu po klubie jeździeckim. Spółka zameldowała ukończenie inwestycji nadzorowi budowlanemu.

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO
film

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO

Madryt, Hiszpania. W świetle wrogiej polityki i działań nie możemy uznać Rosji za partnera - napisano w koncepcji strategicznej NATO, którą przywódcy państw sojuszniczych przyjęli w czasie szczytu w Madrycie. Jak zaznaczono w dokumencie, Sojusz traktuje Rosję jako "najbardziej bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa". NATO chce jednak "zachować otwarte kanały komunikacji z Moskwą, by zapobiegać eskalacji i wzmocnić przejrzystość". W dokumencie znalazło się także sformułowanie, że "ambicje i represyjna polityka Chińskiej Republiki Ludowej stanowią wyzwanie dla interesów, bezpieczeństwa i wartości".

"Weekendlove" Puławy
2 lipca 2022, 17:00

"Weekendlove" Puławy

2 lipca w Marinie Puławy odbędzie się specjalne muzyczne wydarzenie we włoskim klimacie - "Weekendlove" Puławy. Organizatorzy zapraszają już od godz. 17.

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Po czterech miesiącach nieustannej pomocy, tysiącach usmażonych naleśników, hektolitrach ugotowanych zup i setkach wydanych paczek – wolontariusze z Markuszowa, Puław i okolic kończą swoją charytatywną przygodę. Ostatni dyżur zaplanowano na czwartek.

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Pięć wieczorów ma trwać tegoroczna akcja oprysków przeciwko komarom opłacana przez miasto z budżetu obywatelskiego. W tym roku preparat ma być rozpylony na większym obszarze niż poprzedniego lata.

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie
galeria

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie

Z obu stron jest chęć porozumienia, ale wygląda na to, że szybko do kompromisu nie dojdzie. Zapowiadany na dzisiaj protest strażaków ochotników z Ignacowa (powiat lubelski) został zawieszony, ale wciąż może dojść do skutku.

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze
Wideo
film

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze

Zapowiedział, że wpłaci zadośćuczynienia na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków i zrzeknie się immunitetu, by ponieść konsekwencje za swoją "nieprzepisową jazdę na rowerze" - to deklaracje posła Franciszka Sterczewskiego.

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Za Górnikiem Łęczna trzeci tego lata mecz kontrolny. Tym razem w Busku Zdroju zielono-czarni zremisowali z Puszczą Niepołomice czyli rywalem z którym już niebawem zainaugurują rozgrywki na zapleczu PKO BP Ekstraklasy

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

W finalną fazę weszły przetargi na budowę dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej numer 19. Wiadomo już z kim drogowcy chcą podpisać kontrakty.

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Elektryczne hulajnogi dotarły do Białej Podlaskiej. Do dyspozycji mieszkańców jest na razie 25 pojazdów, ale będzie ich więcej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010