Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

13 grudnia 2011 r.
21:05
Edytuj ten wpis

Szpital odmówił pomocy choremu Włochowi

0 28 A A
Nawet europejskie ubezpieczenie nie pomogło. Giuseppe Bosco nie rozumie, dlaczego w szpitalu nie udz
Nawet europejskie ubezpieczenie nie pomogło. Giuseppe Bosco nie rozumie, dlaczego w szpitalu nie udz

Włoch Giuseppe przyjechał do Chełma z wizytą. Tu dopadła go choroba. Szukając pomocy, trafił do szpitala. A tam… odesłano go z kwitkiem. Nikt go nawet nie zbadał. – To skandal, jak potraktowano tego człowieka – mówi znajoma włoskiego turysty, która towarzyszyła mu w szpitalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Giuseppe nie mówi po polsku, więc do szpitala pojechał razem ze swoją znajomą Polką. – Taksówkarz zawiózł nas do izby przyjęć Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – mówi pani Halina. – Giuseppe bardzo kaszlał. Miał problemy z oddychaniem. Chodziło przede wszystkim o to, żeby zbadał go lekarz i przepisał coś, co przyniesie mu ulgę.

Z relacji pani Haliny wynika, że w szpitalu przyjęto ich w bardzo nieuprzejmy sposób. – Jakaś pielęgniarka na nas naskoczyła, że nikt go tu nie przyjmie i żeby jechał sobie do lekarza rodzinnego. Byliśmy bezradni. Ja z tego wszystkiego się rozpłakałam. Ale nie było mowy, żeby ich przekonać. Nikt nie zajął się chorym. Odesłali nas z kwitkiem. Przecież mają obowiązek pomóc człowiekowi. Tak czy nie?

Pani Halina nie wiedziała, jak wytłumaczyć tę sytuację Giuseppe. – On przez 30 lat pracował w szpitalu we Włoszech i dla niego takie potraktowanie pacjenta jest nie do pomyślenia. Znam go i wiem, ile razy pomagał tam w potrzebie również nam, Polakom. Wstyd mi, że coś takiego spotkało go w naszym kraju.
Pani Halina wraz z chorym znajomym i pomocą taksówkarza postanowiła szukać ratunku gdzie indziej. – W końcu trafiliśmy na pogotowie. Tam lekarka, która badała Giuseppe, też nie mogła się nadziwić, dlaczego nie został przyjęty w szpitalu – mówi kobieta. – Zdiagnozowała u niego ostre zapalenie oskrzeli, przepisała antybiotyki. Przynajmniej ona zachowała się w porządku.

Jak to możliwe, że mężczyźnie odmówiono pomocy w izbie przyjęć SOR? W szpitalu nie uzyskaliśmy na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Arnold Król, zastępca dyrektora ds. lecznictwa, przyznaje jednak, że w tym przypadku personel zachował się nie tak, jak powinien.

– Oczywiście, pacjent miał prawo się tam zgłosić, a personel powinien go przyjąć i udzielić mu niezbędnej pomocy – mówi dyrektor. – Trudno mi powiedzieć, dlaczego w tym przypadku tak się nie stało. Zwróciłem już uwagę pracownikom SOR, aby nigdy więcej taka sytuacja nie miała miejsca. Jest mi bardzo przykro, że doszło do tak niefortunnego zdarzenia, za co pacjenta w imieniu swoim i personelu serdecznie przepraszam.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 grudnia 2011 r. o 11:56
0
[quote name='katolik' timestamp='1323862768' post='570426']
"Jakaś pielęgniarka na nas naskoczyła,"-chełmska bladź pieprzona oby ja spotkało coś podobnego w życiu.....Tfu,napluł bym jej w gębę za chamskie podejście do człowieka,a może jest jeszcze katoliczką??? Znajomi to na pewno wiedzą....
[/quote]
twój nick wybitnie pasuje do twojej wypowiedzi... hahaha
Avatar
czytelnik / 15 grudnia 2011 r. o 11:54
0
[quote name='pacjent' timestamp='1323850956' post='570344']
O czym ty człowieku piszesz?!Doskonale wiem jak udzielana jest pomoc potrzebującym-aby od siebie.Jesteście od niesienia pomocy czy traktowania pacjenta jak intruza.Takich potworów pracujących w służbie zdrowia bez zastanowienia zwolnić,a wtedy nauczą się ludzkiego traktowania i szacunku dla pracy.Takie sytuacje mogą mieć miejsce tylko w chorym państwie jakim jest Polska.Najważniejsze są głupie procedury na których cierpi człowiek.ŻAL mi takich osłów którzy za nic mają człowieka chorego i potrzebującego pomocy.
[/quote]
SKORO WIESZ JAKE SĄ PROCEDURY I JAK TO WYGLĄDA TO NIE ROZUMIEM TWOJEGO POSTU..... NIE CISKAJ SIĘ I NIESTETY DOSTOSUJ SIĘ DO PROCEDUR A JEŻELI TEGO NIE ROZUMIESZ I NIE SZANUJESZ TO ŚMIGAJ DO MINISTERSTWA ZDROWIA... NIE JA TO WYMYŚLIŁEM...
[quote name='pacjent' timestamp='1323850956' post='570344']
O czym ty człowieku piszesz?!Doskonale wiem jak udzielana jest pomoc potrzebującym-aby od siebie.Jesteście od niesienia pomocy czy traktowania pacjenta jak intruza.Takich potworów pracujących w służbie zdrowia bez zastanowienia zwolnić,a wtedy nauczą się ludzkiego traktowania i szacunku dla pracy.Takie sytuacje mogą mieć miejsce tylko w chorym państwie jakim jest Polska.Najważniejsze są głupie procedury na których cierpi człowiek.ŻAL mi takich osłów... rozwiń
Avatar
M / 14 grudnia 2011 r. o 14:15
0
Byłem kiedyś świadkiem jak się traktuje pacjentów w SOR w Chełmie. Nie było to przyjemne ani miłe traktowanie.
Avatar
jan / 14 grudnia 2011 r. o 14:13
0
zwrócił uwagę,i to wszystko???? a wywal tych nierobów na zbity ryj,pielęgniarka zamiast udzielić pomocy to sie oburzyła że ktoś ośmiela zakłócać jej spokój,na bezrobocie to docenisz pracę.
Avatar
american in paris / 14 grudnia 2011 r. o 13:56
0
oto Polska wlasnie

biznesmeny ze sloma w bucie, magistry nie znajacy podstaw chociazby historii wlasnego narodu, chamstwo , znieczulica i szpan

oj daleko WAM do cywilizowanego Swiata (chociaz Polacy mysla ze sa narodem wyranym i najmadrzejszym
Avatar
K / 14 grudnia 2011 r. o 13:46
0
Ale to nie jest tylko problem tego szpitala ,że w ten sposób traktuje się obcokrajowców nawet Polacy pracujący za granicą mają ubezpieczenia i aktualne karty ubezpieczeniowe z wszystkimi danymi też są odsyłami z kwitkiem a przecież płacimy całe 100% usługi medycznej biorąc rachunek i wtedy ubezpieczalnia zwraca nam w euro spowrotem więc nie rozumię tej LASKI ale gdyby to zdarzyło się jakiemuś Polakowi za granicą to mielibyśmy już aferę dyskryminacyjną Polaków .A gdyby ten pacjent zmarł co wtedy ? czyli obcokrajowcy mogą kasę przywozić do Polski ale niech nie liczą nawet na pomoc medyczną przecież ten pacjent nie przyszedł z bolącym palcem .
Ale to nie jest tylko problem tego szpitala ,że w ten sposób traktuje się obcokrajowców nawet Polacy pracujący za granicą mają ubezpieczenia i aktualne karty ubezpieczeniowe z wszystkimi danymi też są odsyłami z kwitkiem a przecież płacimy całe 100% usługi medycznej biorąc rachunek i wtedy ubezpieczalnia zwraca nam w euro spowrotem więc nie rozumię tej LASKI ale gdyby to zdarzyło się jakiemuś Polakowi za granicą to mielibyśmy już aferę dyskryminacyjną Polaków .A gdyby ten pacjent zmarł co wtedy ? czyli obcokrajowcy mogą kasę przywozić do Pol... rozwiń
Avatar
ość / 14 grudnia 2011 r. o 12:40
0
kiedy zobaczyłem tytuł artykułu na pierwszej stronie od razu pomyślałem że chodzi o chełmski szpital,i co,i bingo trafiłem,a tak na marginesie to strach (nie tylko tam jeżdzić) tam mieszkać mając taki szpital.
Avatar
katolik / 14 grudnia 2011 r. o 12:39
0
"Jakaś pielęgniarka na nas naskoczyła,"-chełmska bladź pieprzona oby ja spotkało coś podobnego w życiu.....Tfu,napluł bym jej w gębę za chamskie podejście do człowieka,a może jest jeszcze katoliczką??? Znajomi to na pewno wiedzą....
Avatar
MIREK / 14 grudnia 2011 r. o 12:24
0
JA JUŻ MIAŁEM PRZYJEMNOŚĆ BYĆ ŻLE POTRAKTOWANY. U NAS JEST HAMSTWO I ROBIĄ ŁASKE JAK MAJĄ DAĆ SKIEROWANIE DO SPECJALISTY. PRZECIEŻ PŁACIMY SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ, ALE TAK NAS URZADZIŁ MINISTER ZDROWIA, I BĘDZIE GORZEJ! GDZIE MY ŻYJEMY?
Avatar
Simone / 14 grudnia 2011 r. o 11:51
0
A jeszcze nie tak dawno temu, czytałem artykuł o coraz większej liczbie turystów w Chełmie. Ale po takim dzikim traktowaniu, zapomnijcie o turystach. Lepiej pojechać do Afryki, przynajmniej cieplej...
Avatar
Gość / 15 grudnia 2011 r. o 11:56
0
[quote name='katolik' timestamp='1323862768' post='570426']
"Jakaś pielęgniarka na nas naskoczyła,"-chełmska bladź pieprzona oby ja spotkało coś podobnego w życiu.....Tfu,napluł bym jej w gębę za chamskie podejście do człowieka,a może jest jeszcze katoliczką??? Znajomi to na pewno wiedzą....
[/quote]
twój nick wybitnie pasuje do twojej wypowiedzi... hahaha
Avatar
czytelnik / 15 grudnia 2011 r. o 11:54
0
[quote name='pacjent' timestamp='1323850956' post='570344']
O czym ty człowieku piszesz?!Doskonale wiem jak udzielana jest pomoc potrzebującym-aby od siebie.Jesteście od niesienia pomocy czy traktowania pacjenta jak intruza.Takich potworów pracujących w służbie zdrowia bez zastanowienia zwolnić,a wtedy nauczą się ludzkiego traktowania i szacunku dla pracy.Takie sytuacje mogą mieć miejsce tylko w chorym państwie jakim jest Polska.Najważniejsze są głupie procedury na których cierpi człowiek.ŻAL mi takich osłów którzy za nic mają człowieka chorego i potrzebującego pomocy.
[/quote]
SKORO WIESZ JAKE SĄ PROCEDURY I JAK TO WYGLĄDA TO NIE ROZUMIEM TWOJEGO POSTU..... NIE CISKAJ SIĘ I NIESTETY DOSTOSUJ SIĘ DO PROCEDUR A JEŻELI TEGO NIE ROZUMIESZ I NIE SZANUJESZ TO ŚMIGAJ DO MINISTERSTWA ZDROWIA... NIE JA TO WYMYŚLIŁEM...
[quote name='pacjent' timestamp='1323850956' post='570344']
O czym ty człowieku piszesz?!Doskonale wiem jak udzielana jest pomoc potrzebującym-aby od siebie.Jesteście od niesienia pomocy czy traktowania pacjenta jak intruza.Takich potworów pracujących w służbie zdrowia bez zastanowienia zwolnić,a wtedy nauczą się ludzkiego traktowania i szacunku dla pracy.Takie sytuacje mogą mieć miejsce tylko w chorym państwie jakim jest Polska.Najważniejsze są głupie procedury na których cierpi człowiek.ŻAL mi takich osłów... rozwiń
Avatar
M / 14 grudnia 2011 r. o 14:15
0
Byłem kiedyś świadkiem jak się traktuje pacjentów w SOR w Chełmie. Nie było to przyjemne ani miłe traktowanie.
Avatar
jan / 14 grudnia 2011 r. o 14:13
0
zwrócił uwagę,i to wszystko???? a wywal tych nierobów na zbity ryj,pielęgniarka zamiast udzielić pomocy to sie oburzyła że ktoś ośmiela zakłócać jej spokój,na bezrobocie to docenisz pracę.
Avatar
american in paris / 14 grudnia 2011 r. o 13:56
0
oto Polska wlasnie

biznesmeny ze sloma w bucie, magistry nie znajacy podstaw chociazby historii wlasnego narodu, chamstwo , znieczulica i szpan

oj daleko WAM do cywilizowanego Swiata (chociaz Polacy mysla ze sa narodem wyranym i najmadrzejszym
Avatar
K / 14 grudnia 2011 r. o 13:46
0
Ale to nie jest tylko problem tego szpitala ,że w ten sposób traktuje się obcokrajowców nawet Polacy pracujący za granicą mają ubezpieczenia i aktualne karty ubezpieczeniowe z wszystkimi danymi też są odsyłami z kwitkiem a przecież płacimy całe 100% usługi medycznej biorąc rachunek i wtedy ubezpieczalnia zwraca nam w euro spowrotem więc nie rozumię tej LASKI ale gdyby to zdarzyło się jakiemuś Polakowi za granicą to mielibyśmy już aferę dyskryminacyjną Polaków .A gdyby ten pacjent zmarł co wtedy ? czyli obcokrajowcy mogą kasę przywozić do Polski ale niech nie liczą nawet na pomoc medyczną przecież ten pacjent nie przyszedł z bolącym palcem .
Ale to nie jest tylko problem tego szpitala ,że w ten sposób traktuje się obcokrajowców nawet Polacy pracujący za granicą mają ubezpieczenia i aktualne karty ubezpieczeniowe z wszystkimi danymi też są odsyłami z kwitkiem a przecież płacimy całe 100% usługi medycznej biorąc rachunek i wtedy ubezpieczalnia zwraca nam w euro spowrotem więc nie rozumię tej LASKI ale gdyby to zdarzyło się jakiemuś Polakowi za granicą to mielibyśmy już aferę dyskryminacyjną Polaków .A gdyby ten pacjent zmarł co wtedy ? czyli obcokrajowcy mogą kasę przywozić do Pol... rozwiń
Avatar
ość / 14 grudnia 2011 r. o 12:40
0
kiedy zobaczyłem tytuł artykułu na pierwszej stronie od razu pomyślałem że chodzi o chełmski szpital,i co,i bingo trafiłem,a tak na marginesie to strach (nie tylko tam jeżdzić) tam mieszkać mając taki szpital.
Avatar
katolik / 14 grudnia 2011 r. o 12:39
0
"Jakaś pielęgniarka na nas naskoczyła,"-chełmska bladź pieprzona oby ja spotkało coś podobnego w życiu.....Tfu,napluł bym jej w gębę za chamskie podejście do człowieka,a może jest jeszcze katoliczką??? Znajomi to na pewno wiedzą....
Avatar
MIREK / 14 grudnia 2011 r. o 12:24
0
JA JUŻ MIAŁEM PRZYJEMNOŚĆ BYĆ ŻLE POTRAKTOWANY. U NAS JEST HAMSTWO I ROBIĄ ŁASKE JAK MAJĄ DAĆ SKIEROWANIE DO SPECJALISTY. PRZECIEŻ PŁACIMY SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ, ALE TAK NAS URZADZIŁ MINISTER ZDROWIA, I BĘDZIE GORZEJ! GDZIE MY ŻYJEMY?
Avatar
Simone / 14 grudnia 2011 r. o 11:51
0
A jeszcze nie tak dawno temu, czytałem artykuł o coraz większej liczbie turystów w Chełmie. Ale po takim dzikim traktowaniu, zapomnijcie o turystach. Lepiej pojechać do Afryki, przynajmniej cieplej...
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terespol w końcu nie jest zalewowy. Samorząd walczył kilka lat o zmianę kuriozalnych mapek

Terespol w końcu nie jest zalewowy. Samorząd walczył kilka lat o zmianę kuriozalnych mapek

– W końcu wróciła normalność – tak o aktualizacji map zagrożenia powodziowego mówi Jacek Danieluk, burmistrz Terespola. Wcześniej znaczna część miasta została zakwalifikowana jako teren zalewowy. Zdaniem lokalnych władz, był to „bubel prawny, który utrudniał rozwój”.

Puławy: Ślubowanie przez laptopem. Rada miasta już w komplecie

Puławy: Ślubowanie przez laptopem. Rada miasta już w komplecie

Podczas ostatniej, czwartkowej sesji, do puławskiej rady miasta oficjalnie dołączył nowy radny - Kamil Zięcina. Z powodu pandemii, jego ślubowanie odbyło się zdalnie, za pośrednictwem internetu. To członek klubu "Niezależnych", gdzie zastąpił byłą już radną, Beatę Kozik.

Spektakl "Opera Kartoflana" online
28 listopada 2020, 0:00

Spektakl "Opera Kartoflana" online

Spektakl "Opera Kartoflana" w reżyserii Marii Pietruszy będzie można oglądać online od 28 listopada. To musical wykonany przez niepełnosprawnych aktorów w ramach warsztatów terapii zajęciowej.

Kolejny mecz Azotów Puławy odwołany!

Kolejny mecz Azotów Puławy odwołany!

Pech nie opuszcza polskich szczypiornistów, w tym zawodników Azotów Puławy. Ich sobotni mecz z Łomżą Vive Kielce został przełożony. Powód? Zakażenia koronawirusem w obozie rywali

Jak się leczy pacjentów z COVID-19? Osocze, remdesivir, amantadyna, tocilizumab
Magazyn

Jak się leczy pacjentów z COVID-19? Osocze, remdesivir, amantadyna, tocilizumab

Naukowcy cały czas szukają nowych możliwości leczenia pacjentów z Covid-19 z wykorzystaniem leków stosowanych wcześniej w innych chorobach.

"Żegnaj Błaszaku. Nie będę tęsknił". Dawny świdnicki urząd miasta zmieni właściciela

"Żegnaj Błaszaku. Nie będę tęsknił". Dawny świdnicki urząd miasta zmieni właściciela

Prób sprzedaży było kilka, w końcu się udało. Były świdnicki ratusz ma mieć nowego właściciela. Nabywca jest spoza Świdnika.

Górnik Łęczna - ŁKS Łódź 2:0. Główkują bez zarzutu

Górnik Łęczna - ŁKS Łódź 2:0. Główkują bez zarzutu

Górnik Łęczna wciąż niepokonany u siebie. Tym razem zespół trenera Kamila Kieresia pokonał na swoim stadionie ŁKS Łódź 2:0 po golach Tomasza Midzierskiego i Pawła Wojciechowskiego

Lublin: 47 razy w roku trzeba przewieźć zmarłych za miejskie pieniądze

Lublin: 47 razy w roku trzeba przewieźć zmarłych za miejskie pieniądze

Miasto poszukuje firmy, która zajmie się transportem zwłok ludzi zmarłych lub zabitych w miejscach publicznych.

Prawa pracownika w czasie pandemii. "Czy praca zdalna jest obowiązkowa?"
Pytania Czytelników Dziennika Wschodniego

Prawa pracownika w czasie pandemii. "Czy praca zdalna jest obowiązkowa?"

Czy praca zdalna jest obowiązkowa? Czy jeśli sklep, w którym pracuję jest zamknięty z powodu obostrzeń, dostanę wynagrodzenie? To tylko niektóre pytania, jakie zadali czytelnicy Dziennika Wschodniego. Na wszystkie odpowiadała podczas dyżuru telefonicznego ekspert z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie Małgorzata Krzemińska-Ochera.

Biała Samorządowa wyrzuciła wiceprezydenta? „Zerwał z nami kontakty”

Biała Samorządowa wyrzuciła wiceprezydenta? „Zerwał z nami kontakty”

Zastępca prezydenta Maciej Buczyński nie należy już do stowarzyszenia Biała Samorządowa. On sam przyznaje, że dowiedział się o tym z mediów. – Inaczej wyobrażaliśmy sobie współpracę z wiceprezydentem – tłumaczy z kolei Jan Jakubiec, szef klubu Białej Samorządowej w radzie miasta.

Krzysztof Żuk ma koronawirusa

Krzysztof Żuk ma koronawirusa

Krzysztof Żuk ma pozytywny wynik testu na obecność wirusa wywołującego chorobę Covid-19. – Czuję się dobrze, nie mam ciężkich objawów – stwierdza prezydent Lublina

Warsztaty tworzenia książek "pop-up"
15 grudnia 2020, 16:00

Warsztaty tworzenia książek "pop-up"

W dniach 15-16 grudnia Warsztaty Kultury w Lublinie przeprowadzą zajęcia edukacyjne poświęcone tworzeniu rozkładanych książek "pop-up". Warsztaty odbędą się online.

Lubelskie: Podróż 24-latki zakończona na ogrodzeniu

Lubelskie: Podróż 24-latki zakończona na ogrodzeniu

Dzisiaj w Wąwolnicy doszło do kolizji. Młoda kobieta, kierując hondą, straciła panowanie nad autem, wypadła z jezdni i wylądowała na ogrodzeniu jednej z prywatnych posesji.

Górnik Łęczna - ŁKS Łódź 2:0 [zapis relacji na żywo]

Górnik Łęczna - ŁKS Łódź 2:0 [zapis relacji na żywo]

O godzinie 17.40 zespół trenera Kamila Kieresia w jednym z najciekawszych meczów rundy jesiennej podejmować będzie na swoim stadionie ŁKS Łódź. Czy zielono-czarnym uda się pokonać zespół, którego celem jest awans do PKO BP Ekstraklasy? Zapraszamy do śledzenia naszej relacji z tego spotkania

Motor Lublin w niedzielę zagra z GKS Katowice. To będzie początek maratonu

Motor Lublin w niedzielę zagra z GKS Katowice. To będzie początek maratonu

Na finiszu rundy jesiennej piłkarzy Motoru czeka prawdziwy maraton spotkań. W przeciągu siedmiu dni żółto-biało-niebiescy zagrają trzy mecze. Ten pierwszy odbędzie się w niedzielę, na stadionie w Katowicach (godz. 12.45). Transmisję będzie można obejrzeć w TVP Sport, a także na portalu sport.tvp.pl

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!