Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 stycznia 2020 r.
6:37

Tędy będzie przebiegać południowa obwodnica Chełma. Pokazali przebieg nowej trasy

18 73 A A
(fot. Wojciech Zakrzewski)

Południowa obwodnica Chełma będzie miała ok. 7,6 km długości i kosztować będzie 150 milionów złotych. – Jeszcze w tym roku będzie rozpisany przetarg na budowę obwodnicy północnej – zapowiedział w Chełmie wicepremier Jacek Sasin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Według wstępnej koncepcji, południowa obwodnica Chełma będzie miała ok. 7,6 km długości i kosztować będzie 150 milionów złotych.

– Musimy ją zbudować, aby ciężarówki nie wlewały się do miasta. To usprawni także ruch w stronę Hrubieszowa i granicy – zaznaczył wicepremier.

Jak powiedział Mirosław Czech, dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, obwodnica przebiegnie w większości po gruntach stanowiących własność samorządu i Skarbu Państwa.

Według zaprezentowanych planów, w części planowana obwodnica wykorzysta istniejącą sieć ulic – np. 15 Sierpnia i 3 Maja. Warto w tym miejscu wspomnieć, że obydwie ulice są ostatnimi dwujezdniowymi ulicami Chełma zbudowanymi jeszcze w 1982 roku.

Przetarg na budowę obwodnicy południowej miałby zostać rozpisany w 2021 roku. – Możemy już pod koniec tej kadencji samorządu wbijać łopatę i wejść w etap realizacji – zapowiedział dyrektor Czech.

– Obwodnica jest bardzo potrzebna dla usprawnienia komunikacji w mieście, stworzy też nowe tereny inwestycyjne i da miastu lepsze możliwości rozwoju – ocenia prezydent Banaszek. – Na jednej z najbliższych sesji rady miasta będzie zaprezentowana koncepcja założeń realizacji tej inwestycji.

Południowa obwodnica będzie miała dwa pasy ruchu w każdą stronę o szerokości 3,50 metra każdy.

Prezydent Jakub Banaszek, wicepremier Jacek Sasin i europosłanka Beata Mazurek prezentują przebieg południowej obwodnicy Chełma

W nową obwodnicę skręcimy z trasy Chełm – Lublin na wysokości amfiteatru w Kumowej Dolinie, gdzie powstanie rondo. Następnie trasa poprzez dzisiejsze ogródki działkowe i nieużytki zmierzać będzie do drugiego ronda – tym razem z trasą Chełm – Krasnystaw (droga wojewódzka nr 812), przetnie ją i wzdłuż granic miasta ruszy aż do ul. Związku Strzeleckiego i dalej polami i po terenie jednostki wojskowej aż do splotu ul. Majdan, Trubakowskiej i Piwnej.

Tam ma powstać duże skrzyżowanie, tuż przy Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie, na tyłach którego powstanie wiadukt nad torowiskiem. Następnie trasa nadal będzie się kierować na wschód, łącząc się z lokalnymi ulicami Metalową i Ogrodową. Następnie przekroczy Uherkę i pobiegnie ul. 15 Sierpnia i 3 Maja w stronę cmentarza komunalnego. Stąd droga przebiegać będzie równolegle do ul. Hrubieszowskiej, wlewając się prostopadle w drogę wojewódzką nr 844 za lasem Borek w okolicy ul. Kosynierów i Wolwinów.

Przetarg na budowę północnej obwodnicy Chełma w systemie Projektuj i Buduj zostanie ogłoszony jeszcze w 2020 roku. Zarezerwowano na ten cel 692 mln zł.

– Miasto takich środków nie ma, ale przy wsparciu rządowym możemy tę inwestycję zrealizować – mówi Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

e-Wydanie

Komentarze 73

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mieszkaniec / 21 stycznia 2020 o 07:58
+16
Panie prezydencie Banaszek. A może by tak pomyśleć o poprawie stanu dróg już istniejących? Tych w mieście, z których korzystają mieszkańcy. Na poprawę warunków nie będzie trzeba wyrzucać niepotrzebnie aż 150 0000 000 zł. Jeśli ma powstać jedna obwodnica, to na potrzeby takiego miasta jak Chełm w zupełności wystarczy. Proszę może załatwić jakieś środki na remont istniejących już ulic. A nie w nieskończoność brać udział w tym niekończącym się festiwalu obietnic. Proszę pomyśleć o potrzebach mieszkańców, a nie o potrzebach partii.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2020 o 11:31
+15
To nie jest obwodnica - plan tej drogi głównej powstał bardzo dawno temu (na stronie urzędu miasta jest dokument z 2001 roku!) i ułatwi bardzo komunikację w tej części miasta. Odciąży całe zakorkowane centrum. W tej chwili metalowa / ogrodowa w godzinach szczytu to wielki korek. w planie zagospodarowania przestrzennego podobna droga jest na polnocy miasta (nie mowie tutaj o planowanej S tylko o drodze głownej). Jeśli ktokolwiek mówi, że o niej nie wiedział kupując działkę na osiedlu pszenna/metalowa to znaczy, że nie spojrzał na ogólnodostępny plan zagospodarowania przestrzennego... I nikogo nie dziwił pas "ziemii niczyjej" przez środek osiedla? ludzie dajcie spokój. kiedy droga była wrysowywana w osiedle to były konsultacje na temat planowanych zjazdów na osiedle z tej dwupasmówki. ruch tirów? jakich tirów? w tej chwili ta "olbrzymia ilosc tirow" jezdzi przez centrum miasta / hrubieszowska badz litewska. na hrubieszów nie pojadą tiry. ale i tak wszyscy chyba wiemy - to tylko obietnice które pamiętam jeszcze z dzieciństwa.
To nie jest obwodnica - plan tej drogi głównej powstał bardzo dawno temu (na stronie urzędu miasta jest dokument z 2001 roku!) i ułatwi bardzo komunikację w tej części miasta. Odciąży całe zakorkowane centrum. W tej chwili metalowa / ogrodowa w godzinach szczytu to wielki korek. w planie zagospodarowania przestrzennego podobna droga jest na polnocy miasta (nie mowie tutaj o planowanej S tylko o drodze głownej). Jeśli ktokolwiek mówi, że o niej nie wiedział kupując działkę na osiedlu pszenna/metalowa to znaczy, że nie spojrzał na ogólnodostę... rozwiń
Avatar
Dno / 21 stycznia 2020 o 07:21
+15
Mazurkowa tą mapę już chyba czwarte wybory pokazuje. Sasin dopiero drugie:D
Avatar
JB / 21 stycznia 2020 o 08:02
+14
Zamiast tylko obiecywać to samo, przed każdymi wyborami (teraz prezydenckimi) lepiej wziąć się za bieżące sprawy: poprawa oświetlenia, remonty dróg, krajowa 12, naprawdę jest co robić.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2020 o 06:53
+13
Dobrze że będzie objazd tej dziury. Przez Chełm za rządów PISu nie można przejechać nie narażając się na uszkodzenie auta. Dziura na dziurze. Już się śmieją, że z Chełma PIS zrobi drugi Radom.
Avatar
Obiecanki cacanki / 21 stycznia 2020 o 07:48
+12
A kiedy reaktywacja PKS tak jak obiecał premier Morawiecki? Bo jak na razie kolejne PKS bankrutują.
Avatar
fox / 21 stycznia 2020 o 07:30
+12
Papier przyjmie wszystko. Pieniądze się skończyły pozostało mamienie obietnicami. W końcu to nic nie kosztuje.
Avatar
Nie będzie nic / 21 stycznia 2020 o 06:59
+11
Baju baju. PIS dobrze wie, że do 21 roku Unia Europejska cofnie nam dotacje i żadnej drogi nie będzie. Jak nie będzie dotacji to nic już nie będzie.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2020 o 20:41
+10
Kiedy zostal zatwierdzony przebieg S12 chelm dorohusk zaproponwalem Pani Fisz a potem P Banaszkowi oraz p posel mazurek zeby dogadali sie z Gddkia by kolo kamienia zbudowac wezel laczacy droge hrubieszow chelm z s12 to na to nasi prezydenci powiedzieli ze to nie problem wladz miasta chelm i wykracza to poza ich kompetencje.jak widac logiczne myslenie wyracza poza kompetencje tez p sasina by tiry ladowac w centrum miasta to nie wiem co trzeba skonczyc zeby miec takie durne pomysly.nikt z mieszkancow nie zgodzi sie na to i jezeli to bedzie wykonane prezydentura p banaszka bedzie krotkaaaa
Avatar
All / 21 stycznia 2020 o 19:51
+10
Po co ta południową obwodnica, drogę z Hrubieszowa połączyć z s12 w okolicach wysypiska i po sprawie ( jadą dalej w Polskę). Remont Rejowieckiej kiedy, to droga przez środek miasta.
Avatar
Gość / 3 dni temu o 20:01
0
To się okaże. Jak zobaczymy to uwierzymy.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 08:59
0
Tutaj znajdziecie ciekawą analizę przebiegu tej drogi. Zapowiada się niezla porażka. ***naszchelm.eu/petla-na-szyi-miasta-i-jego-mieszkancow-czyli-dlaczego-projekt-budowy-poludniowej-obwodnicy-chelma-jest-kiepskim-pomyslem/
Avatar
Kert Rasel / 27 stycznia 2020 o 13:37
-1
No jak dla ciebie Lublin to nie prowincja tylko COŚ to współczuję mentalności. 10 lat tam mieszkałem to wiem. Kiedyś chociaż uczelnie wyższe miały szacunek. Teraz tylko ściągają hołotę z okolicznych wiosek. Co ambitniejsi ludzie z Chełma i Zamościa przeskakują Lublin, bo perspektyw żadnych.
Avatar
asd / 27 stycznia 2020 o 09:56
+1
Widać wiejskie kompleksy.... Lublin a Chełm to zupełnie inne szczeble, inna kultura i mentalność ludzi. Zastanów sie drugi raz piszac takie głupoty. W Chelmie nie ma NIC !!! po prostu NIC !! zero kultury, nauki, gospodarki, wydarzeń. N I C !! ZERO !!! prowincja a nie miasto.
Avatar
Ładlo / 26 stycznia 2020 o 22:52
+1
"polak
najwięcej kosztować i najbardziej kosztowna jest sprawa dać chamom pieniądze za działki co to ma służyć wszystkie m przyzwoitym Polakom. Rząd niech wreszcie zrobi porządek z nowobogackimi i przeprowadzić normalną  polonizacje i   nacjonalizacje tych terenów bo tam mało uczciwych chyba ma bo kogo stać na takie działki i pola? wtedy będzie cala zainwestowana info struktura kosztować polowe albo mniej!
Da, rozkułaczyć towarzystwo! Niby "polak i Patriota" a gada jak stary bolszewik...
Avatar
polak i Patriota... / 26 stycznia 2020 o 19:34
-3
najwięcej kosztować i najbardziej kosztowna jest sprawa dać chamom pieniądze za działki co to ma służyć wszystkie m przyzwoitym Polakom. Rząd niech wreszcie zrobi porządek z nowobogackimi i przeprowadzić normalną polonizacje i nacjonalizacje tych terenów bo tam mało uczciwych chyba ma bo kogo stać na takie działki i pola? wtedy będzie cala zainwestowana info struktura kosztować polowe albo mniej!
Avatar
Gość / 25 stycznia 2020 o 09:53
+2
Jak można zaplanować dwie obwodnice wokół tak małego miasta i to w dodatku tak blisko terenów mieszkaniowych. Państwa z pisu guzik obchodzi że tam zyja ludzie i to są tereny typowo mieszkaniowe. . Niech sami sobie trzasną obwodnice pod oknami. Jak ludzie się nie postawią to zniszcza to miasto
Avatar
Kert Rasel / 23 stycznia 2020 o 18:06
+4
Gościu od "BO TAM WSZĘDZIE MA BYĆ DROGA GŁÓWNA", gdy planowano obwodnicę południową z 3-Go maja i 15 Sierpnia, Bazylan nie było w planach! To były głębokie lata 80-te i budowanie tras przelotowych tuż przy wielkich osiedlach było typową praktyką. Lwowska, Połaniecka to jest największe w Chełmie skupisko ludzi! Zakładam że nie mieszkasz w okolicy i jest Ci obojętne że kilkanaście tysięcy chełmian będzie wdychać smrody z tirów. Tylko nie dziw się, że ludzie maja trochę większe oczekiwania i trochę więcej do powiedzenia niż w czasach gdy mięso było na kartki.
Gościu od "BO TAM WSZĘDZIE MA BYĆ DROGA GŁÓWNA", gdy planowano obwodnicę południową z 3-Go maja i 15 Sierpnia, Bazylan nie było w planach! To były głębokie lata 80-te i budowanie tras przelotowych tuż przy wielkich osiedlach było typową praktyką. Lwowska, Połaniecka to jest największe w Chełmie skupisko ludzi! Zakładam że nie mieszkasz w okolicy i jest Ci obojętne że kilkanaście tysięcy chełmian będzie wdychać smrody z tirów. Tylko nie dziw się, że ludzie maja trochę większe oczekiwania i trochę więcej do powiedzenia niż w czasach ... rozwiń
Avatar
Hm / 23 stycznia 2020 o 14:27
+5
Roro nie denerwuj sie ze w zamosciu nic nie bedzie tak to juz jest.prowincjonalne połozenie z dala od głownych szlakow brak połaczen kolejowych dworzec kolejowy zabity dechami pks upadł niby turystyczne miasto a dojechac niczym nie mozna bedzie. Taki rozwoj po zamojsku.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 o 23:47
+1
Gościu który nie wyrażasz zgody na droge pomiędzy wolności a małachowskiego - pomyśl trochę i powiedz - po co jest według ciebie zostawione to szerokie miejsce między osiedlami? po co jest tam ono w planach od 30 lat? po co jest na 15 sierpnia kawałek tak szerokiej drogi? BO TAM WSZĘDZIE MA BYĆ DROGA GŁÓWNA. politycy nazywają to obwodnicą ale to jest zwykła droga taka sama jak awp czy ak. niech robią! bardzo to usprawni ruch w mieście.
Zobacz wszystkie komentarze 73

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubartów: W centrum miasta stanie pomnik Armii Krajowej?

Lubartów: W centrum miasta stanie pomnik Armii Krajowej? 0 0

Wraca temat budowy pomnika na placu im. Piłsudskiego. Decyzję w tej sprawie rada miasta podjęła jeszcze w 2014 roku, ale później sprawa trafiła „do szuflady”.

Dwie osoby objęte kwarantanną w szpitalu w Lublinie. Wróciły z Włoch, gdzie jest epidemia koronawirusa

Dwie osoby objęte kwarantanną w szpitalu w Lublinie. Wróciły z Włoch, gdzie jest epidemia koronawirusa 0 0

Dwóch mieszkańców województwa lubelskiego zostało objętych kwarantanną w SPSK1 w Lublinie. Trafiły do szpitala z objawami infekcji: kaszlem i gorączką.

Dwutygodniowa dziewczynka od urodzenia była zakażona koronawirusem. Pokonała chorobę

Dwutygodniowa dziewczynka od urodzenia była zakażona koronawirusem. Pokonała chorobę 10 4

Lekarze z Chin wykryli, że mała Xiao Xiao już od urodzenia była zakażona koronawirusem. Dziewczynka zwalczyła jednak chorobę sama, nie trzeba było podawać jej żadnych leków - podaje Polsat News, powołując się na portal People's Daily.

Cement-Gryf najlepszy w województwie w rywalizacji dzieci i młodzieży

Cement-Gryf najlepszy w województwie w rywalizacji dzieci i młodzieży 0 0

26 medali i tytuł najlepszej drużyny w województwie wywalczyli młodzi reprezentanci Cementu-Gryfa Chełm podczas rozegranych w Kocudzy koło Janowa Lubelskiego mistrzostw województwa dzieci, młodzików i kadetów. Zmagania młodych zapaśników rozpoczęły tegoroczny sezon w najmłodszych grupach wiekowych.

Spotkanie z Hanką Bondarenko w Dosłownej
28 lutego 2020, 18:00

Spotkanie z Hanką Bondarenko w Dosłownej 0 0

Księgarnia Dosłowna (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) zaprasza na spotkanie autorskie z Hanką Bondarenko, które odbędzie się 28 lutego o godz. 18.

Zaginęła mieszkanka Białej Podlaskiej. Kto widział Małgorzatę Gałczyńską?

Zaginęła mieszkanka Białej Podlaskiej. Kto widział Małgorzatę Gałczyńską? 1 0

Zaginęła 62-letnia Małgorzata Gałczyńska z Białej Podlaskiej. W poniedziałek wyszła z domu i do dzisiaj nie powróciła, ani nie kontaktowała się ze swoją rodziną.

W Lubartowie już nie oddasz posegregowanych śmieci

W Lubartowie już nie oddasz posegregowanych śmieci 0 0

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych od marca znika z miasta. Osoby, które będą chciały oddać posegregowane odpady do PSZOK-u będą musiały udać się do Nowodworu, Brzostówki lub Luszawy.

Straż Miejska w Lublinie będzie nosić kamery mocowane do mundurów i nagrywać interwencje

Straż Miejska w Lublinie będzie nosić kamery mocowane do mundurów i nagrywać interwencje 16 8

Funkcjonariusze Straży Miejskiej mają nosić podczas służby kamery mocowane do mundurów. Tak zdecydował ich komendant, który miałby dostać z kasy miasta pieniądze na zakup „kamer nasobnych”. Ostateczną decyzję w sprawie tego wydatku ma podjąć w czwartek Rada Miasta

Chełm: Za szybko wszedł w zakręt i zatrzymał się na latarni

Chełm: Za szybko wszedł w zakręt i zatrzymał się na latarni 0 2

Samotną szarżą w środę o świcie popisał się 20-letni mieszkaniec Chełma. Jazdę zakończył na przydrożnej latarni

W Chełmie będzie jaśniej, bo umyją klosze latarń i wymienią spalone żarówki

W Chełmie będzie jaśniej, bo umyją klosze latarń i wymienią spalone żarówki 10 3

Umyją klosze i wymienią spalone żarówki w Chełmie. Za 360 tys. zł rocznie.

Kadra MKS Perły Lublin ponownie rośnie w siłę

Kadra MKS Perły Lublin ponownie rośnie w siłę 0 0

MKS Perła ma już cztery punkty przewagi nad Metraco Zagłębiem Lubin. Ważniejszy od różnicy punktowej jest to, że kadra mistrzyń Polski jest coraz szersza

Wystawa prac Lecha Majewskiego w Galerii Saskiej
29 lutego 2020, 12:00

Wystawa prac Lecha Majewskiego w Galerii Saskiej 0 0

W sobotę, 29 lutego o godz. 12 zostanie otwarta wystawa prac Lecha Majewskiego. Dzieła artysty będzie można podziwiać na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego do 29 maja.

Pierwszy obywatel Francji zmarł z powodu zakażenia koronawirusem. Nagranie z pokładu samolotu, który przyleciał z Rzymu
Aktualizacja

Pierwszy obywatel Francji zmarł z powodu zakażenia koronawirusem. Nagranie z pokładu samolotu, który przyleciał z Rzymu 4 14

Zmarł pierwszy obywatel Francji zakażony koronawirusem - podaje Wirtualna Polska, powołując się na BFMTV oraz agencję ASP. 60-letni mężczyzna zmarł ostatniej nocy. Z kolei nagranie z pokładu samolotu, którzy przyleciał z Rzymu, opublikował były piłkarz Artur Wichniarek

Kierowca busa miał zasnąć za kierownicą. Wjechał w barierkę i w inny samochód [zdjęcia]
galeria

Kierowca busa miał zasnąć za kierownicą. Wjechał w barierkę i w inny samochód [zdjęcia] 0 1

Kierowca busa zasnął za kierownicą, a jego auto uderzył najpierw w barierkę ochronną, a potem w inny samochód - wynika ze wstępnych ustaleń policjantów. Do zdarzenia doszło wczoraj rano na obwodnicy Kocka (pow. lubartowski).

Puławy: Kolejny blok mieszkalny powstaje przy ulicy Kopernika

Puławy: Kolejny blok mieszkalny powstaje przy ulicy Kopernika 16 6

Nowy blok mieszkalny powstaje na rogu Spacerowej i Kopernika w Puławach. Budynek będzie wyglądał tak samo, jak jego starszy o kilka lat sąsiad od tego samego dewelopera. W pobliżu rośnie także kilka kolejnych budynków wielorodzinnych. To obecnie najszybciej rozwijająca się część miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.