Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

22 stycznia 2020 r.
15:47

To ten młody mężczyzna pociął psy nożem w Chełmie. Krwawą jatkę tłumaczył alkoholem [wideo]

2463 67 A A
W czwartek 21-latek zostanie doprowadzony do chełmskiej prokuratury
W czwartek 21-latek zostanie doprowadzony do chełmskiej prokuratury (fot. Policja)

W czwartek zostanie doprowadzony do chełmskiej prokuratury 21-latek zatrzymany przez policjantów sprawca ciężkiego zranienia dwóch psów w centrum Chełma. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozić mu może nawet 5 lat więzienia. Nie wiadomo, co się stanie ze zwierzętami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawa wstrząsnęła miastem na początku tygodnia, gdy właściciel chełmskiej restauracji znalazł na schodach do lokalu psa w kałuży krwi. Natychmiast wezwał strażników miejskich, a ci zaalarmowali schronisko dla zwierząt, które zajęło się rannym zwierzęciem Weterynarz założył psu ponad 100 szwów ratując mu w ten sposób życie.

Jeszcze poniedziałkowego wieczoru do sprawy włączyli się policjanci. – Funkcjonariusze ustalili, że właścicielem czworonoga jest mieszkanka Chełma. W miejscu jej zamieszkania w kojcu znajdował się jeszcze jeden pies, który również posiadał obrażenia – mówi Ewa Czyż z chełmskiej komendy policji. – Policjanci zatrzymali w tej sprawie 21-letniego chełmianina, który przebywał dzień wcześniej na terenie tej posesji. Znaleźli i zabezpieczyli też nóż, którym mógł się posługiwać. Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem.

21-latek stanie przed prokuratorem. Jeżeli postawiony mu zostanie zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, może trafić do aresztu. – Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5 – mówi Lech Wieczerza, prokurator rejonowy w Chełmie.

Nie wiadomo, jaki będzie los obydwu psów. Ciężko rannego owczarka czeka długa rehabilitacja. Póki co, pozostanie w schronisku. Ale musi wrócić do właścicieli.

– Byłem na komendzie i mi nie odpowiedziano na pytanie co się stanie z czworonogiem – mówi Mariusz Kluziak ze Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt. – To szokujące: są ranne zwierzęta, jest zatrzymany sprawca i psy zwracamy ludziom u których stała się im krzywda, bo znajomy przyszedł, napił się i pociął psy.

– Będziemy składać wniosek o uznanie nas oskarżycielem posiłkowym – mówi Kluziak.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 r. o 15:53
Alkohol tego nie tłumaczy. Ten osobnik jest groźny dla innych. Czy zostanie przebadany przez psychiatrów?
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 r. o 16:15
zrobić dokladnie to samo a na koniec powiedzieć że przez alkohol,jak głupi i pić nie umie to niech mleko siorpie.życzę żeby cierpiał jak najbardziej choć pieskom to zdrowia nie wróci.mam nadzieję ze tą mędą zajmą sie już towarzysze należycie
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 r. o 16:15
A dlaczego właścicielka nie odpowiada? Psy były pod jej opieką. Patole ohydne
Avatar
empatyczny Karol... / 22 stycznia 2020 r. o 16:15
....kara "z górne półki" na pewno byłaby mile widziana dla takiego zwyrodnialca! Nie rozpoznaje tego gnojka po pysku, ale najprawdopodobniej jego osoba zostanie rozpoznana, a ludzie przyzwoici podzielą się tą wiedzą z miejscowym społeczeństwem. Przyglądając się ogólnej znieczulicy na cierpienia bezbronnych stworzeń utraciłem szacunek do gatunku ludzkiego! Taka kanalia nie powinna moc poruszać się o własnych silach, a co najwyżej na wózku inwalidzkim!
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 r. o 16:44
Do pieca z nim. Co za bydle. Nie wyobrażam siebie jak można zrobić psu taka krzywdę. Na ciężkie prace do końca życia. Ty bestio, ty gnido. Zgnij w pierdlu!!!!!
Avatar
AJ / 23 stycznia 2020 r. o 09:31
Tym psychopatą, który tutaj się chwali o przerabianiu psów na smalec i niszczeniu pasożytów, to się powinna policja zainteresować, bo to sam może być sprawca.
Avatar
Monika / 23 stycznia 2020 r. o 08:07
Coś strasznego...ten typ jest niebezpieczny dla ludzi w związku z takim zachowaniem ...
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 r. o 16:46
Praktykowane w Średniowieczu trwałe znakowanie takich typów w widocznym miejscu nie było wcale głupie.
Avatar
Patol zryty leb / 22 stycznia 2020 r. o 16:29
Tłumaczenie tego gownojada porarza zakuta palo jak ci dekiel nie pracuje nie pij mam nadzieję że to cos dostanie z górnej polki
Avatar
Przynajmniej / 23 stycznia 2020 r. o 18:04
Nie trzeba go zamykać w więzieniu, tylko pociąć mu mordę.
Avatar
Beata / 29 stycznia 2020 r. o 23:02
Czy ten rodzimy c*** , ma namiary?...sadysta to ..."młody mezczyzna"?...ktoś w redakcji zachorował na głowę?..."grozi do 5 lat"?...dac cwelowi lizaczka, bo się troszeczkę najebal....
Avatar
A co / 26 stycznia 2020 r. o 18:51
Brak słów, takiego gnoja powinno się ciąć plastrami, bo jaką macie pewność, że tego nie zrobi z człowiekiem? Dla takich kryminał to nagroda, od razu sznur i po sprawie
Avatar
570 / 25 stycznia 2020 r. o 15:41
Wy wiecie co to rodo i domniemanie niewinnosci, taki hejt też jest przestępstwem 
Avatar
Jan sprawiedliwy / 25 stycznia 2020 r. o 14:23
Jaki sens zamazywać oczy zwyrodnialca ? Jak na fb się pokazuje. ***s://***facebook.com/bartosz.branicki.98/timeline?lst=100001433745617%3A100041199050093%3A1579957554
Avatar
Emet / 23 stycznia 2020 r. o 19:56
Tym małolatom teraz na dekiel wali A kogo to wina oczywiście że rodziców. Pozwolenie na wszystko komputery gry o zabijaniu ogólny dostęp do internetu i wszystkiego co w nim jest. Kiedyś gnoje bały się rodziców teraz rodzice boją się gnojów. Jeszcze trochę a a dwudziestolatki będą ganiały ludzi po ulicach z nożem. Brawo rodzice. Jeśli trafi do więzienia to mam prośbę do tych co już tam są, rozerwijcie mu kichę kijem tak żeby mu krew z d.py leciała
Avatar
Przynajmniej / 23 stycznia 2020 r. o 18:04
Nie trzeba go zamykać w więzieniu, tylko pociąć mu mordę.
Avatar
Podpis / 23 stycznia 2020 r. o 16:58
Ujadanie zawsze ma jakąś przyczynę. Zazwyczaj to charakter właściciela lub brak jego zainteresowania. To nie pies jest winny tak do Twojej informacji. 
Avatar
tak tylko pytam... / 23 stycznia 2020 r. o 14:32
....ktoś zna tego zwyrodnialca? Jakieś nazwisko, adres zamieszkania lub cokolwiek bliższego? Może on nie jest z Chełma po prostu, tylko przyjezdny?
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 r. o 14:14
ale rodzice wychowali patologię, obciążyć leczeniem tych psów jego
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 r. o 13:31
Cholerny zwyrol
Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Zmarła Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia – poinformował NFZ.

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

W każdym meczu fazy grupowej Holandia nie zachwyciła. Tak samo było we wtorek przy okazji starcia z Katarem. „Pomarańczowi” wygrali 2:0, ale nie ma chyba w tym momencie kibica, który wierzy, że drużyna Louisa van Gaala nadal jest w gronie faworytów mundialu.

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Różne rodzaje bliskości — to temat przewodni spektaklu w choreografii Tomka Ciesielskiego. „Blisko”. Opowiada o tym, jak obecność drugiego człowieka wpływa na życie każdego z nas i jak ważną rolę w bliskości odgrywa czas.

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Nadal nie wiemy, ile będzie wynosić nowa opłata za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Podczas ostatniej sesji radni odrzucili dwa projekty uchwał przygotowane przez prezydenta, krytykując brak przedstawienia im wyliczeń tłumaczących skalę podwyżki.

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy
6 grudnia 2022, 15:00

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy

Kino w Zamościu szykuje specjalny mikołajkowy repertuar. 6 grudnia na ekranie Centrum Kultury Filmowej w Zamościu do obejrzenia będą aż cztery filmy adresowane do najmłodszych.

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia

Cztery obrazy trzech polskich artystek z przełomu XIX i XX wieku nabyło Muzeum Narodowe w Lublinie. Najnowsze zakupy, warte ponad milion złotych, można już oglądać w muzealnej ekspozycji.

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu
zdjęcia
galeria

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu

Uroczystościami zorganizowanymi w poniedziałek w Zamościu zakończyły się tegoroczne, trzydniowe obchody 80. rocznicy wysiedleń Zamojszczyzny.

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Specjalne kopce dla śpiących jeży powstały przy niemal 30 miejskich przedszkolach na terenie Lublina. Za usypywanie kopców zabrały się same dzieci.

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)
film

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)

Dobre wiadomości: Portal with RTX będzie darmowy dla sporej liczby graczy, a premiera już lada tydzień. Zła wiadomość: żeby w ogóle zagrać będziemy potrzebowali karty graficznej RTX 3060.

Świąteczne targi w Centrum Kultury
4 grudnia 2022, 10:00

Świąteczne targi w Centrum Kultury

Pracownia "Takie Rzeczy" zaprasza w niedzielę do Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) na świąteczne targi. Start o godz. 10.

Matematyka nie kłamie, czyli zamojska klasa okręgowa w liczbach

Matematyka nie kłamie, czyli zamojska klasa okręgowa w liczbach

Przerwa w rozgrywkach to doskonały moment na ich podsumowanie. Oto jak w naszej subiektywnej opinii przedstawiają się liczby zamojskiej „okręgówki”

W czwartek spotkanie z architektami nowego stadionu w Lublinie
galeria

W czwartek spotkanie z architektami nowego stadionu w Lublinie

Od czwartku można będzie zgłaszać uwagi do planów budowy stadionu żużlowego na części terenów po klubie jeździeckim. Na ten sam dzień zaplanowano otwarte spotkanie z architektami, którzy przygotowali wstępną koncepcję obiektu sportowego.

"Inny wymiar" w Chatce Żaka. Weekend gier i fantastyki. Program
2 grudnia 2022, 9:00

"Inny wymiar" w Chatce Żaka. Weekend gier i fantastyki. Program

Przed nami kolejna edycja projektu "Inny Wymiar" w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16). W sobotę i niedzielę wielbiciele gier będą mogli przetestować popularne tytuły, wziąć udział w turniejach, prelekcjach czy warsztatach.

Nagły telefon na 112 i krótka wiadomość: Bomba na lotnisku

Nagły telefon na 112 i krótka wiadomość: Bomba na lotnisku

Ładunek miał się znajdować na lotnisku w Warszawie. Kiedy sprawą zajęła się policja, trop doprowadził ich do Lublina.

Niespodziewana zmiana na ławce trenerskiej MKS FunFloor Lublin

Niespodziewana zmiana na ławce trenerskiej MKS FunFloor Lublin

Monika Marzec przestała pełnić funkcję trenerki MKS FunFloor. W nadchodzących spotkaniach zespół poprowadzi Piotr Dropek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!