Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

23 grudnia 2013 r.
10:53
Edytuj ten wpis

Wjechać łatwo, ale wyjazd kosztuje. Zakładają prywatne blokady na koła

0 30 A A
Tę tablicę ktoś umieścił także "na własną odpowiedzialność i ryzyko” (Jacek Barczyński)
Tę tablicę ktoś umieścił także \"na własną odpowiedzialność i ryzyko” (Jacek Barczyński)

Zaparkowanie na placu przy ul. Reformackiej w Chełmie grozi założeniem "prywatnej” blokady. Jej zdjęcie kosztuje 50 zł. A policja i Straż Miejska rozkłada ręce

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tego dnia panu Krzysztofowi bardzo się spieszyło. Po wyjściu ze szpitala chciał jeszcze zdążyć do przychodni. Po drodze zatrzymał się na chwilę by wpłacić z bankomatu gotówkę. Kiedy chciał jechać dalej, okazało się, że na kołach auta ma blokadę. Ale nie założyła jej, ani policja, ani Straż Miejska.

– Na parkingu pojawił się jakiś mężczyzna, który oświadczył, że to zablokował mi koła. Dlaczego? Bo pozostawiłem samochód na terenie prywatnym – opowiada nasz czytelnik.

"Parkingowy” wskazał na umieszczoną przy wjeździe na parking przy ul. Reformackiej tablicę. Można na niej przeczytać, że parkowanie tutaj grozi założeniem blokady. Jej zdjęcie kosztuje 50 zł.

– Nie miałem czasu z tym człowiekiem dyskutować. Dałem mu 50 zł i odjechałem. Dopiero później zorientowałem się, że nie dostałem żadnego pokwitowania. Ten człowiek schował moje pieniądze do kieszeni, odwrócił się na pięcie i tyle go widziałem – relacjonuje pan Krzysztof. – Skoro ktoś tak broni prywatnej własności, to dlaczego chociaż nie ogrodził posesji? Dlaczego nie zainstalował szlabanu? Wygląda na to, że otwarty plac w centrum miasta ma wabić kierowców.

Z treści umieszczonej na tablicy wynika, że zakaz parkowania nie dotyczy sąsiedniej restauracji "Kozak”. Jej właściciel Jacek Kozak twierdzi jednak, że to nie jego posesja. Zatem czyja? Tej informacji na tablicy nie ma. Oznacza to, że kierowca zechce odwołać się od 50-złotowej kary, to nie będzie wiedział do kogo.

Strażnicy miejscy i policjanci wiedzą już o procederze. Kilku kierowców zgłosiło się do nich w tej sprawie.
– Mogliśmy im jedynie poradzić, aby skorzystali z możliwości, jakie daje postępowanie cywilno-prawne – mówi Ewa Czyż, rzecznik prasowy chełmskiej policji. – Rzeczywiście do nakładania blokad kół upoważniona jest jedynie policja i Straż Miejska, ale dotyczy to jedynie pasów dróg publicznych.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Art.51 / 6 stycznia 2014 r. o 09:48

Kto administrując zbiorem danych lub będąc obowiązany do ochrony danych osobowych udostępnia je lub umożliwia dostęp do nich osobom nieupoważnionym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 r. o 18:21

parking jest dla mieszkańców i dla osób ich odwiedzających. Czyli ten dziwny petent niech nie będzie taki do przodu i mi udowodni że przypadkiem nie przyjechałem do kogoś w odwiedziny. Jeśli będzie się upierał że mu cokolwiek uszkodziłem od tego będzie biegły powołany przez towarzystwo ubezpieczeniowe i jak dobrze pójdzie oskarżę go o usiłowanie wyłudzenia odszkodowania. Wszystko zaś załatwi ubezpieczalnia.

Avatar
Prawo po naszej stroni / 28 grudnia 2013 r. o 08:55

Cwane zagranie aby  wyłudzić pieniądze. Ale to nie pierwsze w Chełmie. Na osiedlu Gwarek znajduje się bankomat  i aby do niego się dostać to tylko i wyłącznie pieszo a to dlatego, że przed wjazdem na parking istnieje napis : tylko dla mieszkańców : odradzam tam wjeżdżać bo po paru godzinach gosć ustala adres i twierdzi, że uszkodził Pan mój pojazd  jak przyjedzie Policja dostanie Pan mandat i punkty karne, więc lepiej daj trzy stówki na pokrycie szkody i po sprawie. Kim on jest i kogo zna ? Kto udziela mu informacji na temat danych osobowych ? A jak zapytałem to odpowiedział że ma się znajomośći.

Cwane zagranie aby  wyłudzić pieniądze. Ale to nie pierwsze w Chełmie. Na osiedlu Gwarek znajduje się bankomat  i aby do niego się dostać to tylko i wyłącznie pieszo a to dlatego, że przed wjazdem na parking istnieje napis : tylko dla mieszkańców : odradzam tam wjeżdżać bo po paru godzinach gosć ustala adres i twierdzi, że uszkodził Pan mój pojazd  jak przyjedzie Policja dostanie Pan mandat i punkty karne, więc lepiej daj trzy stówki na pokrycie szkody i po sprawie. Kim on jest i kogo zna ? Kto udziela mu informacji na tema... rozwiń

Avatar
znkl / 27 grudnia 2013 r. o 15:49

facet który pobiera kase to ten z zorzy a on teraz pracuje u kozaka we lwowie wiec to kozaka robota

Avatar
kamilus / 27 grudnia 2013 r. o 14:14

dobrze ktos napisał :) kozak nie frajer i działa na 100 % prawie :) jego działa jego własność i może robić co mu się podoba a jak ludzie frajerzy nie widzą tablicy że to teren prywatny to niech płacą. 

A swoją drogą miasto się kompromituje stawiają biedronki wydają pozwolenia na markiety a miejsc parkingowych nie raczą zapewnić i jeszcze chcą zrobić płatną strefę parkowania. Skończy się tym że na osiedlach nie będzie można przejechać bo będzie wszystko zafajdane w gruchotach

Avatar
Gość / 27 grudnia 2013 r. o 11:58

Facet ktory pobiera kase i odblokowuje koła to ten który kiedyś miał wypozyczalnie kaset/płyt w w chełmskim kinie Zorza ( była tam wypozyczalnia  jeszcze przed remontem). A gdzie jest urząd skarbowy? Panowie urzednicy do dzieła....

Każdy mieszkaniec Chełma powinien wiedzieć gdzie urząd skarbowy się znajduje i napisać oficjalną skargę na bezprawne pobieranie opłat i nie wydawanie kwitów, brak kasy fiskalnej i wszystko co wyobraźnia podpowie.

Każdy mieszkaniec Chełma powinien wiedzieć gdzie urząd skarbowy się znajduje i napisać oficjalną skargę na bezprawne pobieranie opłat i nie wydawanie kwitów, brak kasy fiskalnej i wszystko co wyobraźnia podpowie.

rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2013 r. o 11:07

ja takiemu delikwentowi to bym tak ryja sklepał ze więcej by na żadne koło nie spojrzał

sklepać to możesz co najwyżej swojej starej dup....o co jakiś czas, bo za często też nie możesz bo i sąsiad i listonosz i mleczarz też musi mieć swoją dolę, hehehe

Avatar
Kierowca / 26 grudnia 2013 r. o 20:53

Facet ktory pobiera kase i odblokowuje koła to ten który kiedyś miał wypozyczalnie kaset/płyt w w chełmskim kinie Zorza ( była tam wypozyczalnia  jeszcze przed remontem). A gdzie jest urząd skarbowy? Panowie urzednicy do dzieła....

Avatar
Nie z Chełma / 26 grudnia 2013 r. o 20:18

Tyle, że Polska to nie USA i jeśli trafi na bardziej ogarniętego z prawem to nieźle zabuli.

W tym przypadku i jeszcze kilku napiszę "niestety, że nie USA". Akurat jestem za takim prawem i myślę, że Ty również, mimo wszystko...

Avatar
con / 26 grudnia 2013 r. o 19:47

Jeżeli Jołop ze straży miejskiej zakłada blokadę na drogach publicznych które sa za nasze pieniądze to czemu wlasciciel swojej wlasności nie może nie rozumiem.

Zakładanie blokady jest stosowaniem pewnego rodzaju przymusu.

A przymus mogą stosować organy wymienione przez ustawodawcę.

Nie wolno stosować go podmiotom nie wymienionym w ustawie.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie usuwania pojazdów i blokowania ich kół określa tryb oraz jednostki i warunki ich współdziałania m. in. w zakresie blokowania kół pojazdów w razie pozostawienia ich w miejscu, gdzie jest to zabronione :

§ 2 ust. 5 w/w Rozporządzenia wymienia organy mogące dokonać blokady kół pojazdów i są nimi  :

Straż gminna (miejska) oraz Policja.

.... KAŻDY kto zakłada blokadę (oprócz POLICJI i STRAŻY MIEJSKIEJ) robi to nielegalnie i nie ma do tego żadnego prawa.

Dlatego te ćwoki nie wydają paragonów właśnie, bo boją się konsekwencji prawnych.

Zakładanie blokady jest stosowaniem pewnego rodzaju przymusu.

A przymus mogą stosować organy wymienione przez ustawodawcę.

Nie wolno stosować go podmiotom nie wymienionym w ustawie.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie usuwania pojazdów i blokowania ich kół określa tryb oraz jednostki i warunki ich współdziałaniarozwiń

Avatar
Art.51 / 6 stycznia 2014 r. o 09:48

Kto administrując zbiorem danych lub będąc obowiązany do ochrony danych osobowych udostępnia je lub umożliwia dostęp do nich osobom nieupoważnionym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 r. o 18:21

parking jest dla mieszkańców i dla osób ich odwiedzających. Czyli ten dziwny petent niech nie będzie taki do przodu i mi udowodni że przypadkiem nie przyjechałem do kogoś w odwiedziny. Jeśli będzie się upierał że mu cokolwiek uszkodziłem od tego będzie biegły powołany przez towarzystwo ubezpieczeniowe i jak dobrze pójdzie oskarżę go o usiłowanie wyłudzenia odszkodowania. Wszystko zaś załatwi ubezpieczalnia.

Avatar
Prawo po naszej stroni / 28 grudnia 2013 r. o 08:55

Cwane zagranie aby  wyłudzić pieniądze. Ale to nie pierwsze w Chełmie. Na osiedlu Gwarek znajduje się bankomat  i aby do niego się dostać to tylko i wyłącznie pieszo a to dlatego, że przed wjazdem na parking istnieje napis : tylko dla mieszkańców : odradzam tam wjeżdżać bo po paru godzinach gosć ustala adres i twierdzi, że uszkodził Pan mój pojazd  jak przyjedzie Policja dostanie Pan mandat i punkty karne, więc lepiej daj trzy stówki na pokrycie szkody i po sprawie. Kim on jest i kogo zna ? Kto udziela mu informacji na temat danych osobowych ? A jak zapytałem to odpowiedział że ma się znajomośći.

Cwane zagranie aby  wyłudzić pieniądze. Ale to nie pierwsze w Chełmie. Na osiedlu Gwarek znajduje się bankomat  i aby do niego się dostać to tylko i wyłącznie pieszo a to dlatego, że przed wjazdem na parking istnieje napis : tylko dla mieszkańców : odradzam tam wjeżdżać bo po paru godzinach gosć ustala adres i twierdzi, że uszkodził Pan mój pojazd  jak przyjedzie Policja dostanie Pan mandat i punkty karne, więc lepiej daj trzy stówki na pokrycie szkody i po sprawie. Kim on jest i kogo zna ? Kto udziela mu informacji na tema... rozwiń

Avatar
znkl / 27 grudnia 2013 r. o 15:49

facet który pobiera kase to ten z zorzy a on teraz pracuje u kozaka we lwowie wiec to kozaka robota

Avatar
kamilus / 27 grudnia 2013 r. o 14:14

dobrze ktos napisał :) kozak nie frajer i działa na 100 % prawie :) jego działa jego własność i może robić co mu się podoba a jak ludzie frajerzy nie widzą tablicy że to teren prywatny to niech płacą. 

A swoją drogą miasto się kompromituje stawiają biedronki wydają pozwolenia na markiety a miejsc parkingowych nie raczą zapewnić i jeszcze chcą zrobić płatną strefę parkowania. Skończy się tym że na osiedlach nie będzie można przejechać bo będzie wszystko zafajdane w gruchotach

Avatar
Gość / 27 grudnia 2013 r. o 11:58

Facet ktory pobiera kase i odblokowuje koła to ten który kiedyś miał wypozyczalnie kaset/płyt w w chełmskim kinie Zorza ( była tam wypozyczalnia  jeszcze przed remontem). A gdzie jest urząd skarbowy? Panowie urzednicy do dzieła....

Każdy mieszkaniec Chełma powinien wiedzieć gdzie urząd skarbowy się znajduje i napisać oficjalną skargę na bezprawne pobieranie opłat i nie wydawanie kwitów, brak kasy fiskalnej i wszystko co wyobraźnia podpowie.

Każdy mieszkaniec Chełma powinien wiedzieć gdzie urząd skarbowy się znajduje i napisać oficjalną skargę na bezprawne pobieranie opłat i nie wydawanie kwitów, brak kasy fiskalnej i wszystko co wyobraźnia podpowie.

rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2013 r. o 11:07

ja takiemu delikwentowi to bym tak ryja sklepał ze więcej by na żadne koło nie spojrzał

sklepać to możesz co najwyżej swojej starej dup....o co jakiś czas, bo za często też nie możesz bo i sąsiad i listonosz i mleczarz też musi mieć swoją dolę, hehehe

Avatar
Kierowca / 26 grudnia 2013 r. o 20:53

Facet ktory pobiera kase i odblokowuje koła to ten który kiedyś miał wypozyczalnie kaset/płyt w w chełmskim kinie Zorza ( była tam wypozyczalnia  jeszcze przed remontem). A gdzie jest urząd skarbowy? Panowie urzednicy do dzieła....

Avatar
Nie z Chełma / 26 grudnia 2013 r. o 20:18

Tyle, że Polska to nie USA i jeśli trafi na bardziej ogarniętego z prawem to nieźle zabuli.

W tym przypadku i jeszcze kilku napiszę "niestety, że nie USA". Akurat jestem za takim prawem i myślę, że Ty również, mimo wszystko...

Avatar
con / 26 grudnia 2013 r. o 19:47

Jeżeli Jołop ze straży miejskiej zakłada blokadę na drogach publicznych które sa za nasze pieniądze to czemu wlasciciel swojej wlasności nie może nie rozumiem.

Zakładanie blokady jest stosowaniem pewnego rodzaju przymusu.

A przymus mogą stosować organy wymienione przez ustawodawcę.

Nie wolno stosować go podmiotom nie wymienionym w ustawie.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie usuwania pojazdów i blokowania ich kół określa tryb oraz jednostki i warunki ich współdziałania m. in. w zakresie blokowania kół pojazdów w razie pozostawienia ich w miejscu, gdzie jest to zabronione :

§ 2 ust. 5 w/w Rozporządzenia wymienia organy mogące dokonać blokady kół pojazdów i są nimi  :

Straż gminna (miejska) oraz Policja.

.... KAŻDY kto zakłada blokadę (oprócz POLICJI i STRAŻY MIEJSKIEJ) robi to nielegalnie i nie ma do tego żadnego prawa.

Dlatego te ćwoki nie wydają paragonów właśnie, bo boją się konsekwencji prawnych.

Zakładanie blokady jest stosowaniem pewnego rodzaju przymusu.

A przymus mogą stosować organy wymienione przez ustawodawcę.

Nie wolno stosować go podmiotom nie wymienionym w ustawie.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie usuwania pojazdów i blokowania ich kół określa tryb oraz jednostki i warunki ich współdziałaniarozwiń