Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 września 2009 r.
16:09
Edytuj ten wpis

Wolą sklep z alkoholem od przedszkola

0 6 A A

W Korolówce Osada tylko ściana dzieliła sklep z alkoholem i klub przedszkolaka. Przepisy mówią wyraźnie, że takie sąsiedztwo jest niedopuszczalne. Z jednego trzeba było zrezygnować. Z czego? Zdecydować mieli mieszkańcy. Większość wolała sklep.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rodzice maluchów nie kryją oburzenia. – Jeśli faktycznie zamkną klub, dzieciom zostanie tylko gołe podwórko i piasek, bo nic innego tu nie ma – mówi Anna Jędrzejewska, mama czteroletniego Bartka. – Do tej pory było dobrze. Mojemu synowi tak się tam podobało, że często do domu nie chciał wracać.

Klub przedszkolaka działał we wsi od roku. Dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania, rodzice mieli czas na pracę i załatwianie swoich spraw. A spółdzielnia mieszkaniowa nieźle zarabiała na dzierżawie lokalu. Problemem okazało się jedynie sąsiedztwo. Sklep z alkoholem tuż za ścianą.

– Od tego roku Kluby Przedszkolaka będą nadzorowane przez kuratorium oświaty i w związku z tym obwarowane dodatkowymi przepisami. Jednym z nich jest zakaz prowadzenia placówki tam, gdzie w pobliżu sprzedawany jest alkohol. A tak jest właśnie w Korolówce Osada – tłumaczy Andrzej Kratiuk, sekretarz gminy Włodawa. – Jeśli nie zlikwidujemy klubu, to spółdzielnia nie dostanie koncesji na handel alkoholem. Decyzje pozostawiliśmy więc mieszkańcom, a oni zdecydowali, że wolą sklep.

Taka decyzja zapadła podczas walnego zebrania członków Spółdzielni Mieszkaniowej Korolówka.

– Przeważyły względy ekonomiczne – mówi Henryk Siwek, prezes SM w Korolówce Osada. – Za dzierżawę lokalu pod przedszkole gmina zapłaciła 5 tys. zł. A sklep daje nam rocznie około 20 tys. zł. dochodu i to głównie ze sprzedaży alkoholu. Ludzie doskonale wiedzą, że bez tych pieniędzy musieliby więcej płacić za ogrzewanie, czy czynsz. Dlatego większością głosów zdecydowali o pozostawieniu sklepu, który bez koncesji się po prostu nie utrzyma.

Gmina zapewnia, że na przedszkolu w Korolówce Osada jej zależy. – Wystąpiliśmy z pismem do dyrekcji Technikum Rolniczego w tej miejscowości o ewentualne udostępnienie lokalu – mówi Kratiuk. – Czekamy na odpowiedź. Zanim znajdziemy wyjście z tej sytuacji, wydłużymy czas pracy miejscowej świetlicy. To musi na razie wystarczyć.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ooooooooooooo!! / 17 września 2009 o 14:16
0
[size=2][/size][size="5"]jestem osobą z poza terenu gminy włodawa, oczywiście jestem bywalcem częstym, ale także wiem jaka jest sytuacja budynku w którym znajduje sie sklep i przedszkole (znajdowało się) , widać to gołym okiem, nie trzeba żadnego eksperta!! to jest tragedia, budynek sie wali, są dziury wielkości ręki, tynki się zawalają nie wspąmnę o tym że od spodu jak i w całym budynku jest wilgoć, elektrycznośc zwalona co tu dalej pisać! on nie nadaje się na pomieszczenie dla dziecka zwłaszcza dla maluchów!!!!!!!!!!!!!!! Ale jak wywnioskowałem z komentarzy nikogo nie obchodzi ze na dzieci moze się zawalić dach...!! komentatorzy wola znaleśc winowajcę aby tylko nie wspominać o stanie budynku... [/size]
[size=2][/size][size="5"]jestem osobą z poza terenu gminy włodawa, oczywiście jestem bywalcem częstym, ale także wiem jaka jest sytuacja budynku w którym znajduje sie sklep i przedszkole (znajdowało się) , widać to gołym okiem, nie trzeba żadnego eksperta!! to jest tragedia, budynek sie wali, są dziury wielkości ręki, tynki się zawalają nie wspąmnę o tym że od spodu jak i w całym budynku jest wilgoć, elektrycznośc zwalona co tu dalej pisać! on nie nadaje się na pomieszczenie dla dziecka zwłaszcza dla maluchów... rozwiń
Avatar
życzliwy / 14 września 2009 o 13:01
0
Zgadzam się ze wszystkimi!Pan Prezes powinien ustąpić już miejsca młodszym, bezstronnym osobom, którzy zajmą się porządnie sprawami spółdzielni a nie tylko będą obsadzać na lekkim stanowisku kogoś z rodziny(biuro,sklep,oczyszczalnia).Może nie wszyscy wiedzą ale Pan Prezes nie jedną spółkę już puścił z torbami a spółdzielnia będzie następna. Mówiąc,że mieszkańcy wybrali sklep a nie przedszkole miał chyba na myśli swoją rodzinę,która przeprowadziła tajne głosowanie w domu przy kawie,bo mając tyle udziałów w spółdzielni to i tak nikt ich nie przegłosuje. Prawdę mówiąc, gdyby zlikwidowano alkohol w sklepie, zniknęli by "słuchacze" prezesa, bo nikt inny nie zwraca już uwagi co Pan Prezes ma do powiedzenia. Panie Prezesie życzę dalszej owocnej pracy w spółdzielni, większych pieniędzy z delegacji, dalszych obietnic niespełnionych i powrotu na Siedliska!Może stamtąd Pana na taczce nie wywiozą!!!!!!!!!!!!Rodzina to Siła!!!!
Zgadzam się ze wszystkimi!Pan Prezes powinien ustąpić już miejsca młodszym, bezstronnym osobom, którzy zajmą się porządnie sprawami spółdzielni a nie tylko będą obsadzać na lekkim stanowisku kogoś z rodziny(biuro,sklep,oczyszczalnia).Może nie wszyscy wiedzą ale Pan Prezes nie jedną spółkę już puścił z torbami a spółdzielnia będzie następna. Mówiąc,że mieszkańcy wybrali sklep a nie przedszkole miał chyba na myśli swoją rodzinę,która przeprowadziła tajne głosowanie w domu przy kawie,bo mając tyle udziałów w spółdzielni to i tak nikt ich ni... rozwiń
Avatar
xxx / 11 września 2009 o 21:16
0
Popieram wszystkie komentarze poniżej. Dzieki brawurowej akcji Prezesa pięciolatki muszą dojeżdzać do oddalonego o kilka kilometrów przedszkola. Nie dziwi mnie to, że towary są przeterminowane, ponieważ nabiał przywieziony jest ze wsi od chłopa po czym zostaje sprzedawany w sklepie. Jest to wbrew jakim kolwiek normom higieny. Tego Szanowny Pan Prezes nie widzi, Nie zwraca także uwagi na dużą grupę "degustatorów" piwa, która codziennie w godzinach otwarcia sklepu urządza pod nim libacje alkoholowe.
Służby porządkowe reagujcie!!!
Avatar
~nieznajomy~ / 8 września 2009 o 14:06
0
Ta sytuacja w Korolówce Osadzie jest to rozbój w biały dzień!!! Obecny prezes spółdzielni dzielnie trzyma się stołka od kilku lat co za tym idzie ściągnął całą swoją rodzinę z Siedlisk i stara się za wszelką cenę utrzymać dzięki swoim dzieciom i wnukom bo wszyscy są członkami tej spółdzielni. Ludzie są ogłupiani przez zarząd tej spółdzielni. Sklep który prosperuje zle tak naprawdę nie miał do tej pory żadnej kontroli. Towary na półkach są przeterminowane nawet do kilku msc. Dzięki sprzedawanemu alkoholowi budynek jest obrzygany i opsikany przez kilku stałych bywalców, a dzieci zamiast w przedszkolu przyglądają się na pijaków. Brawo Prezesie!!!!!
Ta sytuacja w Korolówce Osadzie jest to rozbój w biały dzień!!! Obecny prezes spółdzielni dzielnie trzyma się stołka od kilku lat co za tym idzie ściągnął całą swoją rodzinę z Siedlisk i stara się za wszelką cenę utrzymać dzięki swoim dzieciom i wnukom bo wszyscy są członkami tej spółdzielni. Ludzie są ogłupiani przez zarząd tej spółdzielni. Sklep który prosperuje zle tak naprawdę nie miał do tej pory żadnej kontroli. Towary na półkach są przeterminowane nawet do kilku msc. Dzięki sprzedawanemu alkoholowi budynek jest obrzygany ... rozwiń
Avatar
~nieznany~ / 5 września 2009 o 08:36
0
Jak można kłamać ludzi. Sklep w ubiegłym roku miał taki zysk i to nie przez piwo tylko przez to że był towar w sklepie a nie samo piwo.Ale każda wymówka jest dobra aby dzieci mieć z głowy. Ciekawe dlaczego placu zabaw nie może być? Bo dzieci przeszkadzają a pijaki nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
:// / 4 września 2009 o 19:57
0
Zgroza! Alkohol jest ważniejszy niż dobro dzieci! Smakosze piwa się cieszą a dzieci na ulice;/ BRAWO!!
Avatar
ooooooooooooo!! / 17 września 2009 o 14:16
0
[size=2][/size][size="5"]jestem osobą z poza terenu gminy włodawa, oczywiście jestem bywalcem częstym, ale także wiem jaka jest sytuacja budynku w którym znajduje sie sklep i przedszkole (znajdowało się) , widać to gołym okiem, nie trzeba żadnego eksperta!! to jest tragedia, budynek sie wali, są dziury wielkości ręki, tynki się zawalają nie wspąmnę o tym że od spodu jak i w całym budynku jest wilgoć, elektrycznośc zwalona co tu dalej pisać! on nie nadaje się na pomieszczenie dla dziecka zwłaszcza dla maluchów!!!!!!!!!!!!!!! Ale jak wywnioskowałem z komentarzy nikogo nie obchodzi ze na dzieci moze się zawalić dach...!! komentatorzy wola znaleśc winowajcę aby tylko nie wspominać o stanie budynku... [/size]
[size=2][/size][size="5"]jestem osobą z poza terenu gminy włodawa, oczywiście jestem bywalcem częstym, ale także wiem jaka jest sytuacja budynku w którym znajduje sie sklep i przedszkole (znajdowało się) , widać to gołym okiem, nie trzeba żadnego eksperta!! to jest tragedia, budynek sie wali, są dziury wielkości ręki, tynki się zawalają nie wspąmnę o tym że od spodu jak i w całym budynku jest wilgoć, elektrycznośc zwalona co tu dalej pisać! on nie nadaje się na pomieszczenie dla dziecka zwłaszcza dla maluchów... rozwiń
Avatar
życzliwy / 14 września 2009 o 13:01
0
Zgadzam się ze wszystkimi!Pan Prezes powinien ustąpić już miejsca młodszym, bezstronnym osobom, którzy zajmą się porządnie sprawami spółdzielni a nie tylko będą obsadzać na lekkim stanowisku kogoś z rodziny(biuro,sklep,oczyszczalnia).Może nie wszyscy wiedzą ale Pan Prezes nie jedną spółkę już puścił z torbami a spółdzielnia będzie następna. Mówiąc,że mieszkańcy wybrali sklep a nie przedszkole miał chyba na myśli swoją rodzinę,która przeprowadziła tajne głosowanie w domu przy kawie,bo mając tyle udziałów w spółdzielni to i tak nikt ich nie przegłosuje. Prawdę mówiąc, gdyby zlikwidowano alkohol w sklepie, zniknęli by "słuchacze" prezesa, bo nikt inny nie zwraca już uwagi co Pan Prezes ma do powiedzenia. Panie Prezesie życzę dalszej owocnej pracy w spółdzielni, większych pieniędzy z delegacji, dalszych obietnic niespełnionych i powrotu na Siedliska!Może stamtąd Pana na taczce nie wywiozą!!!!!!!!!!!!Rodzina to Siła!!!!
Zgadzam się ze wszystkimi!Pan Prezes powinien ustąpić już miejsca młodszym, bezstronnym osobom, którzy zajmą się porządnie sprawami spółdzielni a nie tylko będą obsadzać na lekkim stanowisku kogoś z rodziny(biuro,sklep,oczyszczalnia).Może nie wszyscy wiedzą ale Pan Prezes nie jedną spółkę już puścił z torbami a spółdzielnia będzie następna. Mówiąc,że mieszkańcy wybrali sklep a nie przedszkole miał chyba na myśli swoją rodzinę,która przeprowadziła tajne głosowanie w domu przy kawie,bo mając tyle udziałów w spółdzielni to i tak nikt ich ni... rozwiń
Avatar
xxx / 11 września 2009 o 21:16
0
Popieram wszystkie komentarze poniżej. Dzieki brawurowej akcji Prezesa pięciolatki muszą dojeżdzać do oddalonego o kilka kilometrów przedszkola. Nie dziwi mnie to, że towary są przeterminowane, ponieważ nabiał przywieziony jest ze wsi od chłopa po czym zostaje sprzedawany w sklepie. Jest to wbrew jakim kolwiek normom higieny. Tego Szanowny Pan Prezes nie widzi, Nie zwraca także uwagi na dużą grupę "degustatorów" piwa, która codziennie w godzinach otwarcia sklepu urządza pod nim libacje alkoholowe.
Służby porządkowe reagujcie!!!
Avatar
~nieznajomy~ / 8 września 2009 o 14:06
0
Ta sytuacja w Korolówce Osadzie jest to rozbój w biały dzień!!! Obecny prezes spółdzielni dzielnie trzyma się stołka od kilku lat co za tym idzie ściągnął całą swoją rodzinę z Siedlisk i stara się za wszelką cenę utrzymać dzięki swoim dzieciom i wnukom bo wszyscy są członkami tej spółdzielni. Ludzie są ogłupiani przez zarząd tej spółdzielni. Sklep który prosperuje zle tak naprawdę nie miał do tej pory żadnej kontroli. Towary na półkach są przeterminowane nawet do kilku msc. Dzięki sprzedawanemu alkoholowi budynek jest obrzygany i opsikany przez kilku stałych bywalców, a dzieci zamiast w przedszkolu przyglądają się na pijaków. Brawo Prezesie!!!!!
Ta sytuacja w Korolówce Osadzie jest to rozbój w biały dzień!!! Obecny prezes spółdzielni dzielnie trzyma się stołka od kilku lat co za tym idzie ściągnął całą swoją rodzinę z Siedlisk i stara się za wszelką cenę utrzymać dzięki swoim dzieciom i wnukom bo wszyscy są członkami tej spółdzielni. Ludzie są ogłupiani przez zarząd tej spółdzielni. Sklep który prosperuje zle tak naprawdę nie miał do tej pory żadnej kontroli. Towary na półkach są przeterminowane nawet do kilku msc. Dzięki sprzedawanemu alkoholowi budynek jest obrzygany ... rozwiń
Avatar
~nieznany~ / 5 września 2009 o 08:36
0
Jak można kłamać ludzi. Sklep w ubiegłym roku miał taki zysk i to nie przez piwo tylko przez to że był towar w sklepie a nie samo piwo.Ale każda wymówka jest dobra aby dzieci mieć z głowy. Ciekawe dlaczego placu zabaw nie może być? Bo dzieci przeszkadzają a pijaki nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
:// / 4 września 2009 o 19:57
0
Zgroza! Alkohol jest ważniejszy niż dobro dzieci! Smakosze piwa się cieszą a dzieci na ulice;/ BRAWO!!
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo]
film

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo] 0 0

Tomek Jasiński z Lublina bierze udział w telewizyjnym programie The Voice of Poland. Po swoim występie dostał owacje na stojąco i dołączył do zespołu Patrycji Markowskiej.

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie
26 września 2018, 0:00

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-28 września w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie (ul. Wodopojna 2) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa Wieś w XX wieku. Wybrane problemy polityczne, społeczne, gospodarcze i kultura.

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi 16 1

Rozmowa z Ewą Olszowy z Góry Puławskiej, dawcą komórek macierzystych szpiku.

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów 18 16

Zmiany w działaniu komunikacji miejskiej w Lublinie zaproponowali w piątek działacze komitetu wyborczego „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Krytykowali też władze MPK.

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia 1 0

Kaplica rodziny Bielskich na zabytkowym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej w Chełmie doczekała się remontu. Miejscowi miłośnicy zabytków upominali się o to już w latach międzywojennych.

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur
28 września 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wernisaż wystawy Projektowanie wszędzie.

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem 15 15

Czy rosyjski Smoleńsk zostanie nowym miastem partnerskim Puław? O tym, że to przyniesie nam wiele korzyści przekonuje radny PiS Ignacy Czeżyk.

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego
Historia

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego 0 0

Choć polityczne i życiowe drogi wybitnych polityków, marszałków Sejmu, Ignacego Daszyńskiego i Macieja Rataja, właśnie odznaczonych pośmiertnie najwyższym polskim odznaczeniem - Orderem Orła Białego - układały się różnie, to jednak miały pewne punkty wspólne

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19 3 0

Do wypadku doszło około godz. 7.35 w Wandzinie na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem.

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim
film

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim 4 0

Kalendarzowa jesień 2018 - kiedy się zaczyna? Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni wypada w niedzielę 23 września. W piątek jeszcze mogliśmy cieszyć się latem, ale zapowiadane załamanie pogody sprawdziło się.

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy 2 2

Górnik Łęczna w niedzielę o godzinie 16 zmierzy się w Stargardzie z tamtejszymi Błękitnymi i powalczy o drugą w tym sezonie wygraną na obcym terenie. Motywacji „zielono-czarnym” zabraknąć nie powinno, bo w czwartek klub obchodził 39 rocznicę powstania

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną 2 0

To był jeden z najgorszych meczów w wykonaniu reprezentacji Polski od lat. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena zaprezentował się fatalnie i przegrał 2:3 z Argentyńczykami. Polacy musieli sobie radzić w tym spotkaniu bez przeziębionego Michała Kubiaka, ale to nie usprawiedliwia tak koszmarnej gry.

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo]
film

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo] 96 14

Greg Gold, czyli Grzegorz Gołębiowski mówi o swoich muzycznych początkach i najnowszym teledysku, który był kręcony w rodzinnym Lublinie.