Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 września 2009 r.
16:09
Edytuj ten wpis

Wolą sklep z alkoholem od przedszkola

0 6 A A

W Korolówce Osada tylko ściana dzieliła sklep z alkoholem i klub przedszkolaka. Przepisy mówią wyraźnie, że takie sąsiedztwo jest niedopuszczalne. Z jednego trzeba było zrezygnować. Z czego? Zdecydować mieli mieszkańcy. Większość wolała sklep.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rodzice maluchów nie kryją oburzenia. – Jeśli faktycznie zamkną klub, dzieciom zostanie tylko gołe podwórko i piasek, bo nic innego tu nie ma – mówi Anna Jędrzejewska, mama czteroletniego Bartka. – Do tej pory było dobrze. Mojemu synowi tak się tam podobało, że często do domu nie chciał wracać.

Klub przedszkolaka działał we wsi od roku. Dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania, rodzice mieli czas na pracę i załatwianie swoich spraw. A spółdzielnia mieszkaniowa nieźle zarabiała na dzierżawie lokalu. Problemem okazało się jedynie sąsiedztwo. Sklep z alkoholem tuż za ścianą.

– Od tego roku Kluby Przedszkolaka będą nadzorowane przez kuratorium oświaty i w związku z tym obwarowane dodatkowymi przepisami. Jednym z nich jest zakaz prowadzenia placówki tam, gdzie w pobliżu sprzedawany jest alkohol. A tak jest właśnie w Korolówce Osada – tłumaczy Andrzej Kratiuk, sekretarz gminy Włodawa. – Jeśli nie zlikwidujemy klubu, to spółdzielnia nie dostanie koncesji na handel alkoholem. Decyzje pozostawiliśmy więc mieszkańcom, a oni zdecydowali, że wolą sklep.

Taka decyzja zapadła podczas walnego zebrania członków Spółdzielni Mieszkaniowej Korolówka.

– Przeważyły względy ekonomiczne – mówi Henryk Siwek, prezes SM w Korolówce Osada. – Za dzierżawę lokalu pod przedszkole gmina zapłaciła 5 tys. zł. A sklep daje nam rocznie około 20 tys. zł. dochodu i to głównie ze sprzedaży alkoholu. Ludzie doskonale wiedzą, że bez tych pieniędzy musieliby więcej płacić za ogrzewanie, czy czynsz. Dlatego większością głosów zdecydowali o pozostawieniu sklepu, który bez koncesji się po prostu nie utrzyma.

Gmina zapewnia, że na przedszkolu w Korolówce Osada jej zależy. – Wystąpiliśmy z pismem do dyrekcji Technikum Rolniczego w tej miejscowości o ewentualne udostępnienie lokalu – mówi Kratiuk. – Czekamy na odpowiedź. Zanim znajdziemy wyjście z tej sytuacji, wydłużymy czas pracy miejscowej świetlicy. To musi na razie wystarczyć.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ooooooooooooo!! / 17 września 2009 o 14:16
0
[size=2][/size][size="5"]jestem osobą z poza terenu gminy włodawa, oczywiście jestem bywalcem częstym, ale także wiem jaka jest sytuacja budynku w którym znajduje sie sklep i przedszkole (znajdowało się) , widać to gołym okiem, nie trzeba żadnego eksperta!! to jest tragedia, budynek sie wali, są dziury wielkości ręki, tynki się zawalają nie wspąmnę o tym że od spodu jak i w całym budynku jest wilgoć, elektrycznośc zwalona co tu dalej pisać! on nie nadaje się na pomieszczenie dla dziecka zwłaszcza dla maluchów!!!!!!!!!!!!!!! Ale jak wywnioskowałem z komentarzy nikogo nie obchodzi ze na dzieci moze się zawalić dach...!! komentatorzy wola znaleśc winowajcę aby tylko nie wspominać o stanie budynku... [/size]
[size=2][/size][size="5"]jestem osobą z poza terenu gminy włodawa, oczywiście jestem bywalcem częstym, ale także wiem jaka jest sytuacja budynku w którym znajduje sie sklep i przedszkole (znajdowało się) , widać to gołym okiem, nie trzeba żadnego eksperta!! to jest tragedia, budynek sie wali, są dziury wielkości ręki, tynki się zawalają nie wspąmnę o tym że od spodu jak i w całym budynku jest wilgoć, elektrycznośc zwalona co tu dalej pisać! on nie nadaje się na pomieszczenie dla dziecka zwłaszcza dla maluchów... rozwiń
Avatar
życzliwy / 14 września 2009 o 13:01
0
Zgadzam się ze wszystkimi!Pan Prezes powinien ustąpić już miejsca młodszym, bezstronnym osobom, którzy zajmą się porządnie sprawami spółdzielni a nie tylko będą obsadzać na lekkim stanowisku kogoś z rodziny(biuro,sklep,oczyszczalnia).Może nie wszyscy wiedzą ale Pan Prezes nie jedną spółkę już puścił z torbami a spółdzielnia będzie następna. Mówiąc,że mieszkańcy wybrali sklep a nie przedszkole miał chyba na myśli swoją rodzinę,która przeprowadziła tajne głosowanie w domu przy kawie,bo mając tyle udziałów w spółdzielni to i tak nikt ich nie przegłosuje. Prawdę mówiąc, gdyby zlikwidowano alkohol w sklepie, zniknęli by "słuchacze" prezesa, bo nikt inny nie zwraca już uwagi co Pan Prezes ma do powiedzenia. Panie Prezesie życzę dalszej owocnej pracy w spółdzielni, większych pieniędzy z delegacji, dalszych obietnic niespełnionych i powrotu na Siedliska!Może stamtąd Pana na taczce nie wywiozą!!!!!!!!!!!!Rodzina to Siła!!!!
Zgadzam się ze wszystkimi!Pan Prezes powinien ustąpić już miejsca młodszym, bezstronnym osobom, którzy zajmą się porządnie sprawami spółdzielni a nie tylko będą obsadzać na lekkim stanowisku kogoś z rodziny(biuro,sklep,oczyszczalnia).Może nie wszyscy wiedzą ale Pan Prezes nie jedną spółkę już puścił z torbami a spółdzielnia będzie następna. Mówiąc,że mieszkańcy wybrali sklep a nie przedszkole miał chyba na myśli swoją rodzinę,która przeprowadziła tajne głosowanie w domu przy kawie,bo mając tyle udziałów w spółdzielni to i tak nikt ich ni... rozwiń
Avatar
xxx / 11 września 2009 o 21:16
0
Popieram wszystkie komentarze poniżej. Dzieki brawurowej akcji Prezesa pięciolatki muszą dojeżdzać do oddalonego o kilka kilometrów przedszkola. Nie dziwi mnie to, że towary są przeterminowane, ponieważ nabiał przywieziony jest ze wsi od chłopa po czym zostaje sprzedawany w sklepie. Jest to wbrew jakim kolwiek normom higieny. Tego Szanowny Pan Prezes nie widzi, Nie zwraca także uwagi na dużą grupę "degustatorów" piwa, która codziennie w godzinach otwarcia sklepu urządza pod nim libacje alkoholowe.
Służby porządkowe reagujcie!!!
Avatar
~nieznajomy~ / 8 września 2009 o 14:06
0
Ta sytuacja w Korolówce Osadzie jest to rozbój w biały dzień!!! Obecny prezes spółdzielni dzielnie trzyma się stołka od kilku lat co za tym idzie ściągnął całą swoją rodzinę z Siedlisk i stara się za wszelką cenę utrzymać dzięki swoim dzieciom i wnukom bo wszyscy są członkami tej spółdzielni. Ludzie są ogłupiani przez zarząd tej spółdzielni. Sklep który prosperuje zle tak naprawdę nie miał do tej pory żadnej kontroli. Towary na półkach są przeterminowane nawet do kilku msc. Dzięki sprzedawanemu alkoholowi budynek jest obrzygany i opsikany przez kilku stałych bywalców, a dzieci zamiast w przedszkolu przyglądają się na pijaków. Brawo Prezesie!!!!!
Ta sytuacja w Korolówce Osadzie jest to rozbój w biały dzień!!! Obecny prezes spółdzielni dzielnie trzyma się stołka od kilku lat co za tym idzie ściągnął całą swoją rodzinę z Siedlisk i stara się za wszelką cenę utrzymać dzięki swoim dzieciom i wnukom bo wszyscy są członkami tej spółdzielni. Ludzie są ogłupiani przez zarząd tej spółdzielni. Sklep który prosperuje zle tak naprawdę nie miał do tej pory żadnej kontroli. Towary na półkach są przeterminowane nawet do kilku msc. Dzięki sprzedawanemu alkoholowi budynek jest obrzygany ... rozwiń
Avatar
~nieznany~ / 5 września 2009 o 08:36
0
Jak można kłamać ludzi. Sklep w ubiegłym roku miał taki zysk i to nie przez piwo tylko przez to że był towar w sklepie a nie samo piwo.Ale każda wymówka jest dobra aby dzieci mieć z głowy. Ciekawe dlaczego placu zabaw nie może być? Bo dzieci przeszkadzają a pijaki nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
:// / 4 września 2009 o 19:57
0
Zgroza! Alkohol jest ważniejszy niż dobro dzieci! Smakosze piwa się cieszą a dzieci na ulice;/ BRAWO!!
Avatar
ooooooooooooo!! / 17 września 2009 o 14:16
0
[size=2][/size][size="5"]jestem osobą z poza terenu gminy włodawa, oczywiście jestem bywalcem częstym, ale także wiem jaka jest sytuacja budynku w którym znajduje sie sklep i przedszkole (znajdowało się) , widać to gołym okiem, nie trzeba żadnego eksperta!! to jest tragedia, budynek sie wali, są dziury wielkości ręki, tynki się zawalają nie wspąmnę o tym że od spodu jak i w całym budynku jest wilgoć, elektrycznośc zwalona co tu dalej pisać! on nie nadaje się na pomieszczenie dla dziecka zwłaszcza dla maluchów!!!!!!!!!!!!!!! Ale jak wywnioskowałem z komentarzy nikogo nie obchodzi ze na dzieci moze się zawalić dach...!! komentatorzy wola znaleśc winowajcę aby tylko nie wspominać o stanie budynku... [/size]
[size=2][/size][size="5"]jestem osobą z poza terenu gminy włodawa, oczywiście jestem bywalcem częstym, ale także wiem jaka jest sytuacja budynku w którym znajduje sie sklep i przedszkole (znajdowało się) , widać to gołym okiem, nie trzeba żadnego eksperta!! to jest tragedia, budynek sie wali, są dziury wielkości ręki, tynki się zawalają nie wspąmnę o tym że od spodu jak i w całym budynku jest wilgoć, elektrycznośc zwalona co tu dalej pisać! on nie nadaje się na pomieszczenie dla dziecka zwłaszcza dla maluchów... rozwiń
Avatar
życzliwy / 14 września 2009 o 13:01
0
Zgadzam się ze wszystkimi!Pan Prezes powinien ustąpić już miejsca młodszym, bezstronnym osobom, którzy zajmą się porządnie sprawami spółdzielni a nie tylko będą obsadzać na lekkim stanowisku kogoś z rodziny(biuro,sklep,oczyszczalnia).Może nie wszyscy wiedzą ale Pan Prezes nie jedną spółkę już puścił z torbami a spółdzielnia będzie następna. Mówiąc,że mieszkańcy wybrali sklep a nie przedszkole miał chyba na myśli swoją rodzinę,która przeprowadziła tajne głosowanie w domu przy kawie,bo mając tyle udziałów w spółdzielni to i tak nikt ich nie przegłosuje. Prawdę mówiąc, gdyby zlikwidowano alkohol w sklepie, zniknęli by "słuchacze" prezesa, bo nikt inny nie zwraca już uwagi co Pan Prezes ma do powiedzenia. Panie Prezesie życzę dalszej owocnej pracy w spółdzielni, większych pieniędzy z delegacji, dalszych obietnic niespełnionych i powrotu na Siedliska!Może stamtąd Pana na taczce nie wywiozą!!!!!!!!!!!!Rodzina to Siła!!!!
Zgadzam się ze wszystkimi!Pan Prezes powinien ustąpić już miejsca młodszym, bezstronnym osobom, którzy zajmą się porządnie sprawami spółdzielni a nie tylko będą obsadzać na lekkim stanowisku kogoś z rodziny(biuro,sklep,oczyszczalnia).Może nie wszyscy wiedzą ale Pan Prezes nie jedną spółkę już puścił z torbami a spółdzielnia będzie następna. Mówiąc,że mieszkańcy wybrali sklep a nie przedszkole miał chyba na myśli swoją rodzinę,która przeprowadziła tajne głosowanie w domu przy kawie,bo mając tyle udziałów w spółdzielni to i tak nikt ich ni... rozwiń
Avatar
xxx / 11 września 2009 o 21:16
0
Popieram wszystkie komentarze poniżej. Dzieki brawurowej akcji Prezesa pięciolatki muszą dojeżdzać do oddalonego o kilka kilometrów przedszkola. Nie dziwi mnie to, że towary są przeterminowane, ponieważ nabiał przywieziony jest ze wsi od chłopa po czym zostaje sprzedawany w sklepie. Jest to wbrew jakim kolwiek normom higieny. Tego Szanowny Pan Prezes nie widzi, Nie zwraca także uwagi na dużą grupę "degustatorów" piwa, która codziennie w godzinach otwarcia sklepu urządza pod nim libacje alkoholowe.
Służby porządkowe reagujcie!!!
Avatar
~nieznajomy~ / 8 września 2009 o 14:06
0
Ta sytuacja w Korolówce Osadzie jest to rozbój w biały dzień!!! Obecny prezes spółdzielni dzielnie trzyma się stołka od kilku lat co za tym idzie ściągnął całą swoją rodzinę z Siedlisk i stara się za wszelką cenę utrzymać dzięki swoim dzieciom i wnukom bo wszyscy są członkami tej spółdzielni. Ludzie są ogłupiani przez zarząd tej spółdzielni. Sklep który prosperuje zle tak naprawdę nie miał do tej pory żadnej kontroli. Towary na półkach są przeterminowane nawet do kilku msc. Dzięki sprzedawanemu alkoholowi budynek jest obrzygany i opsikany przez kilku stałych bywalców, a dzieci zamiast w przedszkolu przyglądają się na pijaków. Brawo Prezesie!!!!!
Ta sytuacja w Korolówce Osadzie jest to rozbój w biały dzień!!! Obecny prezes spółdzielni dzielnie trzyma się stołka od kilku lat co za tym idzie ściągnął całą swoją rodzinę z Siedlisk i stara się za wszelką cenę utrzymać dzięki swoim dzieciom i wnukom bo wszyscy są członkami tej spółdzielni. Ludzie są ogłupiani przez zarząd tej spółdzielni. Sklep który prosperuje zle tak naprawdę nie miał do tej pory żadnej kontroli. Towary na półkach są przeterminowane nawet do kilku msc. Dzięki sprzedawanemu alkoholowi budynek jest obrzygany ... rozwiń
Avatar
~nieznany~ / 5 września 2009 o 08:36
0
Jak można kłamać ludzi. Sklep w ubiegłym roku miał taki zysk i to nie przez piwo tylko przez to że był towar w sklepie a nie samo piwo.Ale każda wymówka jest dobra aby dzieci mieć z głowy. Ciekawe dlaczego placu zabaw nie może być? Bo dzieci przeszkadzają a pijaki nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
:// / 4 września 2009 o 19:57
0
Zgroza! Alkohol jest ważniejszy niż dobro dzieci! Smakosze piwa się cieszą a dzieci na ulice;/ BRAWO!!
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 1

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 1 4

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 2 12

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 9 3

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 27 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 36 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!