Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

18 sierpnia 2010 r.
14:41
Edytuj ten wpis

Z bloków Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej jeszcze w tym roku znikną podzielniki

0 13 A A

Podzielniki w blokach CHSM od lat budziły kontrowersje. Te małe mierniki ciepła miały zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Jak się okazało tych drugich było więcej. Dlatego podzielniki niedługo znikną z kaloryferów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W grudniu, po raz ostatni pracownicy administracji odwiedzą nas, aby spisać stan liczników na kaloryferach. Jeszcze w tym samym miesiącu lub na początku stycznia podzielniki znikną z naszych domów. Stanie się tak we wszystkich blokach należących do CHSM.

Taką decyzję podjęto na tegorocznych walnych zebraniach. Na nich dyskutowano, czy spółdzielnia ma przedłużyć umowę na podzielniki z firmą Ista Polska czy zawrzeć nową z innym producentem. Jednak mieszkańcy solidarnie zagłosowali za całkowitym wycofaniem mierników.

Już od kilku lat przeciwnicy tego systemu płacenia za ogrzewanie, walczyli o zerwanie umowy i składali petycje. Ale zgodności nie było. – Przeciwnicy podzielników przyszli tłumnie na zebrania – mówi Wiesław Wróblewski, przewodniczący rady Osiedla Słonecznego. – Było ich tak wielu, że zwolennicy nie mieli odwagi podnieść ręki w trakcie głosowania.

Usunięcie podzielników w końcu udało się jednak przeforsować. Komu najbardziej będzie się opłacać nowy sposób rozliczania? Na pewno tym, którzy mieli duże dopłaty do rachunków oraz tym, którzy bardzo oszczędzali.

– Mieszkam na parterze. Bez ciągłego ogrzewania moje mieszkanie było lodowate – mówi pani Wanda Kowalczyk. – Mój blok nie jest ocieplony, nie ma też jeszcze wymienionych okien. Raz miałam w domu temperaturę 11 stopni. Nie mogę nie grzać, gdy jest tak zimno. A co roku muszę przez te podzielniki dopłacać nawet kilkaset złotych. Cieszę się, że już ich nie będzie, bo nawet nie wiedziałam, za co płacę.

Stracą ci, którzy mają mieszkania na środkowych piętrach, ocieplone bloki i nowe okna. Do tej pory mieli spore zwroty opłat za ogrzewanie, nawet do 1000 zł. Teraz będą płacić tyle, co wszyscy.

– Mam mieszkanie na drugim piętrze – mówi pani Bożena Dobrowolska, zwolenniczka podzielników. –Do tej pory miałam same nadpłaty i to całkiem spore. Teraz będę płacić tyle, co ci częściej korzystający z kaloryferów.

Nie wszyscy reagują jednak tak emocjonalnie. – Moje mieszkanie jest ocieplone i mam wymienione okna. Do tego mieszkam na piętrze, więc zwykle miałam zwroty – mówi pani Małgorzata Forysiuk z Osiedla Słoneczne. – Ale biorąc pod uwagę całą społeczność bloku, jestem za zdjęciem podzielników.


Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dage / 6 stycznia 2013 o 19:40
0
Sprawdź, czy płacisz tylko za siebie.

1. Reklamacje wysokości opłat:
- Sprawdzanie wysokości wyliczeń opłat za CO
- Sprawdzenie Regulaminu rozliczeń kosztów opłat za CO pod kątem zgodności z Ustawą Prawo Energetyczne
- Wyliczanie wysokości ustawowych ryczałtowych opłat za CO na podstawie rozliczeń rocznych.
- Napisanie reklamacji

2. Ewentualna dalsza korespondencja z Administracją w sprawie rozliczeń CO

3. Ekspertyzy na potrzeby procesów sądowych:
- Sprawdzenie wyliczeń współczynników korekcyjnych
- Sprawdzenie poprawności doboru stosunku kosztów stałych i zmiennych na podstawie wyliczeń zużycia poza opomiarowanego
- Sprawdzenie danych zużycia ciepła w latach poprzednich w całym węźle cieplnym

4. Zdjęcia termowizyjne wraz z opisem zużycia CO poszczególnych mieszkań

5. Audyt energetyczny

6. Pisanie i odpis na pozew przeciwko SM za CO

7. Odzyskiwanie nadpłaconych kwot za CO za trzy lata wstecz

www.podzielniki.info
Sprawdź, czy płacisz tylko za siebie.

1. Reklamacje wysokości opłat:
- Sprawdzanie wysokości wyliczeń opłat za CO
- Sprawdzenie Regulaminu rozliczeń kosztów opłat za CO pod kątem zgodności z Ustawą Prawo Energetyczne
- Wyliczanie wysokości ustawowych ryczałtowych opłat za CO na podstawie rozliczeń rocznych.
- Napisanie reklamacji

2. Ewentualna dalsza korespondencja z Administracją w sprawie rozliczeń CO

3. Ekspertyzy na potrzeby procesów sądowych:
- Sprawdzenie wyliczeń wsp... rozwiń
Avatar
gosc / 24 lutego 2012 o 00:54
0
to jest głupota totalna i nie chodzi tutaj o oszczędzanie, mam 60 m, pozakręcane grzejniki i jest strasznie gorąco, nie da się wytrzymać w tym domu, co mam odkręcić przepraszam i okna otwierać tak mam robić żeby uniknąć ogrzewania przez sąsiadów??? zawsze tak było, ale teraz jest totalne przegięcie
Avatar
darek / 23 lutego 2012 o 16:14
0
U mnie odkąd zdjęli podzielniki na klatce schodowej można siedzieć w podkoszulku - jest tak gorąco... Ludzie grzeją na potęgę niezależnie od temperatury na zewnątrz. A w piwnicy co raz ktoś okna otwiera. Zdarza się, że jak rano wychodzę do pracy to zastaję drzwi wejściowe otwarte na całą szerokość a do tego całą noc świeci się światło. Wracam z 2 zmiany po 20-tej i gaszę a deb***ni sąsiedzi z parteru zawarz schodzą na dół i świecą. Nie da się im przetłumaczyć, że wszyscy i tak będziemy musieli zapłacić za to zużycie.
Avatar
dage / 23 lutego 2012 o 10:14
0
www.podzielniki.info

Jak działa SYSTEM

Każdej zimy Spółdzielnia Mieszkaniowa zamawia ciepło (jeśli sama nie ma własnej kotłowni). Załóżmy, że mamy 100 równych powierzchnią mieszkań i zamawiamy ciepło za 100 000 zł, za które - czy go zużyjemy, czy nie - i tak musimy zapłacić.
Po sezonie grzewczym kwotę należną za CO dzielimy na poszczególne mieszkania. W mojej Spółdzielni odbywa się to w następujący sposób:

Rozliczenie dzielone jest na dwie kwoty:
- kwotę stałą - 40 % całości - w naszym przypadku 40 000zł (opłaty za części wspólne bloku – klatki schodowe, korytarze, nieopomiarowane łazienki) dzielona jest wg powierzchni poszczególnych mieszkań
- kwotę zużycia (zmienną) – 60 % całości w naszym przypadku 60 000 zł-wyliczona jest z podziału całego zużycia na poszczególne mieszkania.

Przykład 1

Załóżmy, że zimą mamy + 20 ° C na dworze i nikt nie korzystał z ogrzewania. Podzielniki wskazały zerowe zużycie. Całą kwota 100 000 zł Spółdzielnia Mieszkaniowa podzieli na mieszkańców według powierzchni ich lokali
100 000 zł /100 mieszkań = 1 000 zł na jedno mieszkanie

Przykład 2

Znowu załóżmy, że zimą mamy + 20 ° C na dworze, nikt nie korzysta z ogrzewania. Tylko przysłowiowemu Kowalskiemu dziecko odkręciło termozawór tzw. „głowicę” na krótką chwilę. Z tego powodu w całym rozliczanym bloku, jako jedyny wykazał zużycie w wysokości jednej jednostki. Otóż zgodnie z przyjętym systemem rozliczeń kwota stała zostani podzielona na wszystkich mieszkańców:

40 000 zł /100 = 400 zł

99 mieszkań w rozliczanym bloku za okres rozliczeniowy dostanie rachunek w wysokości 400 zł

Kowalski jako jedyny wykazał zużycie więc jego rachunek wyniesie:

400 zł kwoty stałej + 60 000 zł kwoty zmiennej = 60 400 zł !!!

Kwota zmienna - dla przypomnienia - to kwota wyliczona z sumy zużycia jednostek rozliczeniowych z całego bloku dzielona na zużycie jednostek poszczególnych mieszkań
Oto jest sekret tzw. „sprawiedliwego" dzielenia kosztów przez niektóre spółdzielnie.
www.podzielniki.info

Jak działa SYSTEM

Każdej zimy Spółdzielnia Mieszkaniowa zamawia ciepło (jeśli sama nie ma własnej kotłowni). Załóżmy, że mamy 100 równych powierzchnią mieszkań i zamawiamy ciepło za 100 000 zł, za które - czy go zużyjemy, czy nie - i tak musimy zapłacić.
Po sezonie grzewczym kwotę należną za CO dzielimy na poszczególne mieszkania. W mojej Spółdzielni odbywa się to w następujący sposób:

Rozliczenie dzielone jest na dwie kwoty:
- kwotę stałą - 40 % całości - w naszym przyp... rozwiń
Avatar
piotr / 5 października 2010 o 10:59
0
jak się nie chodzi na walne to się ma!
Avatar
Ostry / 1 października 2010 o 15:23
0
Ciesze się ,ze wreszcie nie będę płacił za sąsiadów złodziei, którzy nie grzali i tym samym kradli moje ciepło.
Avatar
Anna / 1 października 2010 o 14:56
0
Niestety nie zgadzam się z opinią,ze podzielniki są dobrym rozwiazaniem. Bo niechodzi tu o oszczędzanie, a wykorzystywanie tego,ze inni ogrzeja za mnie. Niestety ciepło nie bierze się z nikąd, jeśli ktoś ma zwroty ok 1000zł to niestety jego sąsiedzi grzeją za siebie i za niego.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2010 o 15:05
0
Jakaś głupota jak za komuny. Pewnie grupka nawiedzonych staruchów zadecydowała za nas Wszystkich.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2010 o 11:09
0
To jest chory pomysł, jestem ciekawa kto na niego wpadł, cofamy sie coraz bardziej, kompletnie bez sensu, ale tak to jest ocieplili, cos dali od siebie, bo wypadałoby, do tego ludzie oszczędzają bo niestety u nas tylko ceny w sklepach wzrastają i coraz więcej jest nadpłat, co nie podoba sie spółdzielni, no gratuluje bardzo pani Prezes i zarządowi, warto byłoby może tak naprawdę zanim podejmie się decyzję pomyśleć troszeczkę o ludziach, a nie tylko o sobie, jednakże z tego co wiem tj. za zgodą mieszkańców ? no cóż mentalność polskiego społeczeństwa, przekonacie się Państwo, że to nie jest dobry pomysł, szkoda mi naprawdę tylko i wyłącznie tych ludzi.
To jest chory pomysł, jestem ciekawa kto na niego wpadł, cofamy sie coraz bardziej, kompletnie bez sensu, ale tak to jest ocieplili, cos dali od siebie, bo wypadałoby, do tego ludzie oszczędzają bo niestety u nas tylko ceny w sklepach wzrastają i coraz więcej jest nadpłat, co nie podoba sie spółdzielni, no gratuluje bardzo pani Prezes i zarządowi, warto byłoby może tak naprawdę zanim podejmie się decyzję pomyśleć troszeczkę o ludziach, a nie tylko o sobie, jednakże z tego co wiem tj. za zgodą mieszkańców ? no cóż mentalność polskiego społe... rozwiń
Avatar
chłopak_z_sąsiedztwa / 19 sierpnia 2010 o 09:29
0
Ciekawi mnie tylko jedno - czy osoby, które mają niewymienione okna zapłacą tyle samo, co ja... To jest jedno wielkie oszustwo - jak blok jest ocieplony i lokatorzy mają wymienione okna to naprawdę można było przetrwać nawet mroźną zimę nieźle oszczędzając na ogrzewaniu. Powiem tak - miałem odkręcany tylko jeden kaloryfer i w domu cały czas trzymałem 21-23oC. Miałem nadpłatę 700PLN.

Znam takich, co w zimie zamiast przykręcać kaloryfer regulują temperaturę otwierając okno (bo skoro nie ma podzielników i płacę ryczałtem to po co mam oszczędzać?).

Orientuje się ktoś, czy mogę zrezygnować z takich usług?? Niech mi przyjdą do domu i wypier***ą te grzejniki - nie mam ochoty płacić za sąsiadów, którzy mają saunę 30oC i cały czas im zimno... Ja wole wydać kasę na starcie na piecyk wielofunkcyjny, zrobić instalację w domu i ewentualnie, jeśli będzie taka potrzeba dogrzewać się indywidualnie.
Ciekawi mnie tylko jedno - czy osoby, które mają niewymienione okna zapłacą tyle samo, co ja... To jest jedno wielkie oszustwo - jak blok jest ocieplony i lokatorzy mają wymienione okna to naprawdę można było przetrwać nawet mroźną zimę nieźle oszczędzając na ogrzewaniu. Powiem tak - miałem odkręcany tylko jeden kaloryfer i w domu cały czas trzymałem 21-23oC. Miałem nadpłatę 700PLN.

Znam takich, co w zimie zamiast przykręcać kaloryfer regulują temperaturę otwierając okno (bo skoro nie ma podzielników i płacę ryczałtem to po co m... rozwiń
Avatar
dage / 6 stycznia 2013 o 19:40
0
Sprawdź, czy płacisz tylko za siebie.

1. Reklamacje wysokości opłat:
- Sprawdzanie wysokości wyliczeń opłat za CO
- Sprawdzenie Regulaminu rozliczeń kosztów opłat za CO pod kątem zgodności z Ustawą Prawo Energetyczne
- Wyliczanie wysokości ustawowych ryczałtowych opłat za CO na podstawie rozliczeń rocznych.
- Napisanie reklamacji

2. Ewentualna dalsza korespondencja z Administracją w sprawie rozliczeń CO

3. Ekspertyzy na potrzeby procesów sądowych:
- Sprawdzenie wyliczeń współczynników korekcyjnych
- Sprawdzenie poprawności doboru stosunku kosztów stałych i zmiennych na podstawie wyliczeń zużycia poza opomiarowanego
- Sprawdzenie danych zużycia ciepła w latach poprzednich w całym węźle cieplnym

4. Zdjęcia termowizyjne wraz z opisem zużycia CO poszczególnych mieszkań

5. Audyt energetyczny

6. Pisanie i odpis na pozew przeciwko SM za CO

7. Odzyskiwanie nadpłaconych kwot za CO za trzy lata wstecz

www.podzielniki.info
Sprawdź, czy płacisz tylko za siebie.

1. Reklamacje wysokości opłat:
- Sprawdzanie wysokości wyliczeń opłat za CO
- Sprawdzenie Regulaminu rozliczeń kosztów opłat za CO pod kątem zgodności z Ustawą Prawo Energetyczne
- Wyliczanie wysokości ustawowych ryczałtowych opłat za CO na podstawie rozliczeń rocznych.
- Napisanie reklamacji

2. Ewentualna dalsza korespondencja z Administracją w sprawie rozliczeń CO

3. Ekspertyzy na potrzeby procesów sądowych:
- Sprawdzenie wyliczeń wsp... rozwiń
Avatar
gosc / 24 lutego 2012 o 00:54
0
to jest głupota totalna i nie chodzi tutaj o oszczędzanie, mam 60 m, pozakręcane grzejniki i jest strasznie gorąco, nie da się wytrzymać w tym domu, co mam odkręcić przepraszam i okna otwierać tak mam robić żeby uniknąć ogrzewania przez sąsiadów??? zawsze tak było, ale teraz jest totalne przegięcie
Avatar
darek / 23 lutego 2012 o 16:14
0
U mnie odkąd zdjęli podzielniki na klatce schodowej można siedzieć w podkoszulku - jest tak gorąco... Ludzie grzeją na potęgę niezależnie od temperatury na zewnątrz. A w piwnicy co raz ktoś okna otwiera. Zdarza się, że jak rano wychodzę do pracy to zastaję drzwi wejściowe otwarte na całą szerokość a do tego całą noc świeci się światło. Wracam z 2 zmiany po 20-tej i gaszę a deb***ni sąsiedzi z parteru zawarz schodzą na dół i świecą. Nie da się im przetłumaczyć, że wszyscy i tak będziemy musieli zapłacić za to zużycie.
Avatar
dage / 23 lutego 2012 o 10:14
0
www.podzielniki.info

Jak działa SYSTEM

Każdej zimy Spółdzielnia Mieszkaniowa zamawia ciepło (jeśli sama nie ma własnej kotłowni). Załóżmy, że mamy 100 równych powierzchnią mieszkań i zamawiamy ciepło za 100 000 zł, za które - czy go zużyjemy, czy nie - i tak musimy zapłacić.
Po sezonie grzewczym kwotę należną za CO dzielimy na poszczególne mieszkania. W mojej Spółdzielni odbywa się to w następujący sposób:

Rozliczenie dzielone jest na dwie kwoty:
- kwotę stałą - 40 % całości - w naszym przypadku 40 000zł (opłaty za części wspólne bloku – klatki schodowe, korytarze, nieopomiarowane łazienki) dzielona jest wg powierzchni poszczególnych mieszkań
- kwotę zużycia (zmienną) – 60 % całości w naszym przypadku 60 000 zł-wyliczona jest z podziału całego zużycia na poszczególne mieszkania.

Przykład 1

Załóżmy, że zimą mamy + 20 ° C na dworze i nikt nie korzystał z ogrzewania. Podzielniki wskazały zerowe zużycie. Całą kwota 100 000 zł Spółdzielnia Mieszkaniowa podzieli na mieszkańców według powierzchni ich lokali
100 000 zł /100 mieszkań = 1 000 zł na jedno mieszkanie

Przykład 2

Znowu załóżmy, że zimą mamy + 20 ° C na dworze, nikt nie korzysta z ogrzewania. Tylko przysłowiowemu Kowalskiemu dziecko odkręciło termozawór tzw. „głowicę” na krótką chwilę. Z tego powodu w całym rozliczanym bloku, jako jedyny wykazał zużycie w wysokości jednej jednostki. Otóż zgodnie z przyjętym systemem rozliczeń kwota stała zostani podzielona na wszystkich mieszkańców:

40 000 zł /100 = 400 zł

99 mieszkań w rozliczanym bloku za okres rozliczeniowy dostanie rachunek w wysokości 400 zł

Kowalski jako jedyny wykazał zużycie więc jego rachunek wyniesie:

400 zł kwoty stałej + 60 000 zł kwoty zmiennej = 60 400 zł !!!

Kwota zmienna - dla przypomnienia - to kwota wyliczona z sumy zużycia jednostek rozliczeniowych z całego bloku dzielona na zużycie jednostek poszczególnych mieszkań
Oto jest sekret tzw. „sprawiedliwego" dzielenia kosztów przez niektóre spółdzielnie.
www.podzielniki.info

Jak działa SYSTEM

Każdej zimy Spółdzielnia Mieszkaniowa zamawia ciepło (jeśli sama nie ma własnej kotłowni). Załóżmy, że mamy 100 równych powierzchnią mieszkań i zamawiamy ciepło za 100 000 zł, za które - czy go zużyjemy, czy nie - i tak musimy zapłacić.
Po sezonie grzewczym kwotę należną za CO dzielimy na poszczególne mieszkania. W mojej Spółdzielni odbywa się to w następujący sposób:

Rozliczenie dzielone jest na dwie kwoty:
- kwotę stałą - 40 % całości - w naszym przyp... rozwiń
Avatar
piotr / 5 października 2010 o 10:59
0
jak się nie chodzi na walne to się ma!
Avatar
Ostry / 1 października 2010 o 15:23
0
Ciesze się ,ze wreszcie nie będę płacił za sąsiadów złodziei, którzy nie grzali i tym samym kradli moje ciepło.
Avatar
Anna / 1 października 2010 o 14:56
0
Niestety nie zgadzam się z opinią,ze podzielniki są dobrym rozwiazaniem. Bo niechodzi tu o oszczędzanie, a wykorzystywanie tego,ze inni ogrzeja za mnie. Niestety ciepło nie bierze się z nikąd, jeśli ktoś ma zwroty ok 1000zł to niestety jego sąsiedzi grzeją za siebie i za niego.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2010 o 15:05
0
Jakaś głupota jak za komuny. Pewnie grupka nawiedzonych staruchów zadecydowała za nas Wszystkich.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2010 o 11:09
0
To jest chory pomysł, jestem ciekawa kto na niego wpadł, cofamy sie coraz bardziej, kompletnie bez sensu, ale tak to jest ocieplili, cos dali od siebie, bo wypadałoby, do tego ludzie oszczędzają bo niestety u nas tylko ceny w sklepach wzrastają i coraz więcej jest nadpłat, co nie podoba sie spółdzielni, no gratuluje bardzo pani Prezes i zarządowi, warto byłoby może tak naprawdę zanim podejmie się decyzję pomyśleć troszeczkę o ludziach, a nie tylko o sobie, jednakże z tego co wiem tj. za zgodą mieszkańców ? no cóż mentalność polskiego społeczeństwa, przekonacie się Państwo, że to nie jest dobry pomysł, szkoda mi naprawdę tylko i wyłącznie tych ludzi.
To jest chory pomysł, jestem ciekawa kto na niego wpadł, cofamy sie coraz bardziej, kompletnie bez sensu, ale tak to jest ocieplili, cos dali od siebie, bo wypadałoby, do tego ludzie oszczędzają bo niestety u nas tylko ceny w sklepach wzrastają i coraz więcej jest nadpłat, co nie podoba sie spółdzielni, no gratuluje bardzo pani Prezes i zarządowi, warto byłoby może tak naprawdę zanim podejmie się decyzję pomyśleć troszeczkę o ludziach, a nie tylko o sobie, jednakże z tego co wiem tj. za zgodą mieszkańców ? no cóż mentalność polskiego społe... rozwiń
Avatar
chłopak_z_sąsiedztwa / 19 sierpnia 2010 o 09:29
0
Ciekawi mnie tylko jedno - czy osoby, które mają niewymienione okna zapłacą tyle samo, co ja... To jest jedno wielkie oszustwo - jak blok jest ocieplony i lokatorzy mają wymienione okna to naprawdę można było przetrwać nawet mroźną zimę nieźle oszczędzając na ogrzewaniu. Powiem tak - miałem odkręcany tylko jeden kaloryfer i w domu cały czas trzymałem 21-23oC. Miałem nadpłatę 700PLN.

Znam takich, co w zimie zamiast przykręcać kaloryfer regulują temperaturę otwierając okno (bo skoro nie ma podzielników i płacę ryczałtem to po co mam oszczędzać?).

Orientuje się ktoś, czy mogę zrezygnować z takich usług?? Niech mi przyjdą do domu i wypier***ą te grzejniki - nie mam ochoty płacić za sąsiadów, którzy mają saunę 30oC i cały czas im zimno... Ja wole wydać kasę na starcie na piecyk wielofunkcyjny, zrobić instalację w domu i ewentualnie, jeśli będzie taka potrzeba dogrzewać się indywidualnie.
Ciekawi mnie tylko jedno - czy osoby, które mają niewymienione okna zapłacą tyle samo, co ja... To jest jedno wielkie oszustwo - jak blok jest ocieplony i lokatorzy mają wymienione okna to naprawdę można było przetrwać nawet mroźną zimę nieźle oszczędzając na ogrzewaniu. Powiem tak - miałem odkręcany tylko jeden kaloryfer i w domu cały czas trzymałem 21-23oC. Miałem nadpłatę 700PLN.

Znam takich, co w zimie zamiast przykręcać kaloryfer regulują temperaturę otwierając okno (bo skoro nie ma podzielników i płacę ryczałtem to po co m... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 0 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 2

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 0

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 0 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 7 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 16 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 30 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 14 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!