Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

1 września 2013 r.
16:02
Edytuj ten wpis

Znaki znikają z dróg każdego dnia. Robi się niebezpiecznie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 8 A A
Drogowcy alarmują – każdego dnia ginie kilkanaście znaków (Jacek Świerczyński)
Drogowcy alarmują – każdego dnia ginie kilkanaście znaków (Jacek Świerczyński)

Drogowcy alarmują – każdego dnia ginie kilkanaście znaków. Złodzieje kradną nawet śruby z barier energochłonnych. Robi się niebezpiecznie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takiego nasilenia kradzieży i dewastacji znaków drogowych nie było od dawna. Tylko w powiecie chełmskim między 22 a 28 sierpnia zarządca dróg zgłosił 16 kradzieży znaków i tablic.

– W Sawinie zniknął znak informujący o przejściu dla pieszych, w Kalinówce ostrzegający przed przejazdem kolejowym. Z dróg w Sielcu, Olenówce i Rozdżałowie wyparowały znaki ograniczenia prędkości do 30 km/h – wylicza Wojciech Zakrzewski ze Starostwa Powiatowego w Chełmie. – To jest niebezpieczne.

Wandale wykręcają nawet śruby i kradną stalowe odciągi z barier energochłonnych. – Osłabiona konstrukcja nie utrzyma uderzenia auta. A to już pewna tragedia – mówi Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. – Najwięcej kradzieży notujemy na leśnych odcinkach drogi 835, w okolicach Frampola i Biłgoraja. Na wszystkich drogach wojewódzkich od 500 do 700 rocznie. Straty idą w dziesiątki tysięcy złotych.

Inaczej wygląda sytuacja na drogach krajowych, gdzie jest duży ruch. – W pierwszej połowie tego roku odnotowaliśmy trzy kradzieże znaków i 38 aktów wandalizmu. Do tego sześć kradzieży elementów urządzeń drogowych, w tym szyb z ekranu dźwiękochłonnego. W tym roku straty wyniosły nieco ponad 30 tys. zł – mówi Władysław Rawski z lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Po co ludziom te znaki? Na złom, do gospodarstwa, łatają nimi ogrodzenia? Nie wiem. Brak znaku może doprowadzić do tragedii na drodze. Szczególnie nocą, gdy nie widać, która droga ma pierwszeństwo przejazdu czy gdzie jest ograniczenie prędkości – dodaje Jan Kiciak, kierowca z Rejowca.
Do największej liczby kradzieży dochodzi na mniej uczęszczanych odcinkach dróg powiatowych i wojewódzkich. W powiecie chełmskim stoi ok. 3000 znaków drogowych. Co roku zostaje złodzieje kradną a wandale niszczą od 320 do 360 z nich.

– To plaga. Od 22 sierpnia nie było dnia bez zgłoszenia kradzieży 2–3 znaków z dróg powiatowych – mówi Paweł Ciechan, starosta chełmski. – Sprawę sygnalizowaliśmy policji, ale przecież nikt nie jest w stanie upilnować ponad 3 tysięcy znaków.

Oznakowanie ze względów bezpieczeństwa musi być uzupełniane od razu. Powiat chełmski wydał na to w 2012 r. 50 tys. zł. – Najgorsze, że jeżeli nawet uda się złapać złodzieja, to jest bezkarny. Znak jest tani, kosztuje nieco ponad 100 zł. Więc ze względu na niską szkodliwość społeczną złodziejowi nic mu nie grozi. Możliwych tragicznych konsekwencji kradzieży prawo pod uwagę nie bierze – kończy dyrektor Gwozda.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 września 2013 o 12:18
0

.

Avatar
teddy / 2 września 2013 o 15:10
0

Rany, kto to pisze "..złodziejowi nic mu nie grozi...", bo chyba nie taki doświadczony dziennikarz, jak pan Puzio.

Avatar
Gość / 2 września 2013 o 14:14
0

niech urzedasy pilnuja znakow

zaraz by chcieli żeby im "szkodliwe" płacić - jeszcze czego ?!

Avatar
oko / 2 września 2013 o 14:06
0

niech urzedasy pilnuja znakow

Avatar
Natalka z 1c / 2 września 2013 o 13:15
0

najdziwniejsze że naród zachowuje się jak uciśnieni okupacyjni żydzi - siedzą jak mysz pod miotłą !!! trzeba pospolitego ruszenia , zacząć się burzyć na szczeblu samorządu , a jak zacznie się robić ciepło w kraju pójść na warszawę , zjednoczyć siły i wyczyścić kilka budynków ze sprzedawczyków i handlarzy krajem !!! od kilku lat opracowywałem program naprawy kraju , jest to możliwe i to w szybkim czasie tzn. szybko odczuwalna poprawa dla najbiedniejszego społeczeństwa, oczywiście nie obyłoby się bez zgrzytów ze strony administracji,msw,lekarzy i rolników ale szybkie etapowe reformy są możliwe z zachowaniem bezpieczeństwa publicznego.To co proponuje DUDA to jedno wielkie nieporozumienie ale ludzie wyjdą z nim na ulice jeżeli nie pojawi się ktoś kto będzie chciał radykalnych zmian przynoszących ludziom pracę, opiekę medyczną, emeryturę .....

Ilu emerytów takich jak Pan Józef Górny zajmuje etat ? ilu jest urzędników piastujących kilka etatów? w czasach kryzysu gospodarczego trzeba przedsięwziąć działania dla zapenienia minimum socjalnego jak największej grupy społeczeństwa , a nie pchać w tych co i tak mają !!! reglamentacja etatów to recepta na bezrobocie i reformę emerytalną - w sektorze publicznym trzeba wprowadzić maksymalną granicę dochodów na rodzinę !!! jak ma emeryturę 5 tys to wystarczy na dwie osoby więc według mojego pomysłu nie mógłby zajmować żadnego stanowiska w administracji - proszę bardzo sektor prywatny tam państwo nie ma nic do powiedzenia !!! podwyższenie podatku dochodowego to drugi ważny element - wprowadzić III próg podatkowy i nie zwalniać z ZUS-u niech płacą od wszystkiego co zarabiają, co do rolników , zwłaszcza tych co w mieście mieszkają i w przychodni pacjentów przyjmują - albo jesteś rolnikiem albo pracownikiem ? jak ktoś ma hektary i bierze dopłaty to won na swoją rolę i nie zajmować etatu!!! bo właśnie to niszczy naszą gospodarkę - pracownik MPGK na stanowisku (powiedzmy kierowcy) jest dodatkowo rolnikiem i prowadzi działalność gospodarczą (stolarnię) ogólnie zajmuje 3 etaty !!! lekarze pracujący w tym samym czasie w szpitalu i przychodni? jak to możliwe? rozdwojeni? a pieniądze biora z dwóch etatów !!! potzrbna jest gruntowna weryfikacja , połączone kontrole  NFZ,ZUS,KRUS i US - nie trzeba szukać w małych firmach , wystarczy wziąść się za lekarzy, księży, prawników i administrację ....Jak 13-tki to dlaczego tyko sektor państwowy? w kraju gdzie wszyscy są równi albo jest obowiązek wypłacania wszystkim 13-tek albo nikomu !!! póki co polska to wypisz wymaluj folwark zwierzęcy -są równi i równiejsi...

Dlatego tusk i całe to czerwone bydło musi odejść !!! zanim zgnoją do końca tą naszą piękną ojczyznę .

Dlatego tusk i całe to czerwone bydło musi odejść !!! zanim zgnoją do końca tą naszą piękną ojczyznę .

rozwiń
Avatar
Gość / 2 września 2013 o 13:00
0

to jest bieda, a nie wandalizm, powoli zaczynamy zlewac się z Ukraińską rzeczywistością, coraz więcej ludzie przechodzi ze średniej do biednej klasy społecznej, co raz widze normalnie ubrane starsze kobiety emerytki które musza wyciągać puszki ze śmietnika, ludzie na nnaszych oczach traca godnosć - jest bardzo źle a nasz rząd nic z tym nie robi.

najdziwniejsze że naród zachowuje się jak uciśnieni okupacyjni żydzi - siedzą jak mysz pod miotłą !!! trzeba pospolitego ruszenia , zacząć się burzyć na szczeblu samorządu , a jak zacznie się robić ciepło w kraju pójść na warszawę , zjednoczyć siły i wyczyścić kilka budynków ze sprzedawczyków i handlarzy krajem !!! od kilku lat opracowywałem program naprawy kraju , jest to możliwe i to w szybkim czasie tzn. szybko odczuwalna poprawa dla najbiedniejszego społeczeństwa, oczywiście nie obyłoby się bez zgrzytów ze strony administracji,msw,lekarzy i rolników ale szybkie etapowe reformy są możliwe z zachowaniem bezpieczeństwa publicznego.To co proponuje DUDA to jedno wielkie nieporozumienie ale ludzie wyjdą z nim na ulice jeżeli nie pojawi się ktoś kto będzie chciał radykalnych zmian przynoszących ludziom pracę, opiekę medyczną, emeryturę .....

Ilu emerytów takich jak Pan Józef Górny zajmuje etat ? ilu jest urzędników piastujących kilka etatów? w czasach kryzysu gospodarczego trzeba przedsięwziąć działania dla zapenienia minimum socjalnego jak największej grupy społeczeństwa , a nie pchać w tych co i tak mają !!! reglamentacja etatów to recepta na bezrobocie i reformę emerytalną - w sektorze publicznym trzeba wprowadzić maksymalną granicę dochodów na rodzinę !!! jak ma emeryturę 5 tys to wystarczy na dwie osoby więc według mojego pomysłu nie mógłby zajmować żadnego stanowiska w administracji - proszę bardzo sektor prywatny tam państwo nie ma nic do powiedzenia !!! podwyższenie podatku dochodowego to drugi ważny element - wprowadzić III próg podatkowy i nie zwalniać z ZUS-u niech płacą od wszystkiego co zarabiają, co do rolników , zwłaszcza tych co w mieście mieszkają i w przychodni pacjentów przyjmują - albo jesteś rolnikiem albo pracownikiem ? jak ktoś ma hektary i bierze dopłaty to won na swoją rolę i nie zajmować etatu!!! bo właśnie to niszczy naszą gospodarkę - pracownik MPGK na stanowisku (powiedzmy kierowcy) jest dodatkowo rolnikiem i prowadzi działalność gospodarczą (stolarnię) ogólnie zajmuje 3 etaty !!! lekarze pracujący w tym samym czasie w szpitalu i przychodni? jak to możliwe? rozdwojeni? a pieniądze biora z dwóch etatów !!! potzrbna jest gruntowna weryfikacja , połączone kontrole  NFZ,ZUS,KRUS i US - nie trzeba szukać w małych firmach , wystarczy wziąść się za lekarzy, księży, prawników i administrację ....Jak 13-tki to dlaczego tyko sektor państwowy? w kraju gdzie wszyscy są równi albo jest obowiązek wypłacania wszystkim 13-tek albo nikomu !!! póki co polska to wypisz wymaluj folwark zwierzęcy -są równi i równiejsi...

najdziwniejsze że naród zachowuje się jak uciśnieni okupacyjni żydzi - siedzą jak mysz pod miotłą !!! trzeba pospolitego ruszenia , zacząć się burzyć na szczeblu samorządu , a jak zacznie się robić ciepło w kraju pójść na warszawę , zjednoczyć siły i wyczyścić kilka budynków ze sprzedawczyków i handlarzy krajem !!! od kilku lat opracowywałem program naprawy kraju , jest to możliwe i to w szybkim czasie tzn. szybko odczuwalna poprawa dla najbiedniejszego społeczeństwa, oczywiście nie obyłoby się bez zgrzytów ze strony adminis... rozwiń

Avatar
arek / 2 września 2013 o 09:57
0

więcej urzędników drogowych zatrudnić i niech pilnują znakow. A może warto przyjrzeć się i pomyśleć o zdjęciu wielu z nich  , bo jak się jedzie to często trudno zapamiętać  o czym nas informują tyle ich stawiają służby drogowe

Avatar
plati1985 / 2 września 2013 o 09:32
0

to jest bieda, a nie wandalizm, powoli zaczynamy zlewac się z Ukraińską rzeczywistością, coraz więcej ludzie przechodzi ze średniej do biednej klasy społecznej, co raz widze normalnie ubrane starsze kobiety emerytki które musza wyciągać puszki ze śmietnika, ludzie na nnaszych oczach traca godnosć - jest bardzo źle a nasz rząd nic z tym nie robi.

Avatar
Gość / 5 września 2013 o 12:18
0

.

Avatar
teddy / 2 września 2013 o 15:10
0

Rany, kto to pisze "..złodziejowi nic mu nie grozi...", bo chyba nie taki doświadczony dziennikarz, jak pan Puzio.

Avatar
Gość / 2 września 2013 o 14:14
0

niech urzedasy pilnuja znakow

zaraz by chcieli żeby im "szkodliwe" płacić - jeszcze czego ?!

Avatar
oko / 2 września 2013 o 14:06
0

niech urzedasy pilnuja znakow

Avatar
Natalka z 1c / 2 września 2013 o 13:15
0

najdziwniejsze że naród zachowuje się jak uciśnieni okupacyjni żydzi - siedzą jak mysz pod miotłą !!! trzeba pospolitego ruszenia , zacząć się burzyć na szczeblu samorządu , a jak zacznie się robić ciepło w kraju pójść na warszawę , zjednoczyć siły i wyczyścić kilka budynków ze sprzedawczyków i handlarzy krajem !!! od kilku lat opracowywałem program naprawy kraju , jest to możliwe i to w szybkim czasie tzn. szybko odczuwalna poprawa dla najbiedniejszego społeczeństwa, oczywiście nie obyłoby się bez zgrzytów ze strony administracji,msw,lekarzy i rolników ale szybkie etapowe reformy są możliwe z zachowaniem bezpieczeństwa publicznego.To co proponuje DUDA to jedno wielkie nieporozumienie ale ludzie wyjdą z nim na ulice jeżeli nie pojawi się ktoś kto będzie chciał radykalnych zmian przynoszących ludziom pracę, opiekę medyczną, emeryturę .....

Ilu emerytów takich jak Pan Józef Górny zajmuje etat ? ilu jest urzędników piastujących kilka etatów? w czasach kryzysu gospodarczego trzeba przedsięwziąć działania dla zapenienia minimum socjalnego jak największej grupy społeczeństwa , a nie pchać w tych co i tak mają !!! reglamentacja etatów to recepta na bezrobocie i reformę emerytalną - w sektorze publicznym trzeba wprowadzić maksymalną granicę dochodów na rodzinę !!! jak ma emeryturę 5 tys to wystarczy na dwie osoby więc według mojego pomysłu nie mógłby zajmować żadnego stanowiska w administracji - proszę bardzo sektor prywatny tam państwo nie ma nic do powiedzenia !!! podwyższenie podatku dochodowego to drugi ważny element - wprowadzić III próg podatkowy i nie zwalniać z ZUS-u niech płacą od wszystkiego co zarabiają, co do rolników , zwłaszcza tych co w mieście mieszkają i w przychodni pacjentów przyjmują - albo jesteś rolnikiem albo pracownikiem ? jak ktoś ma hektary i bierze dopłaty to won na swoją rolę i nie zajmować etatu!!! bo właśnie to niszczy naszą gospodarkę - pracownik MPGK na stanowisku (powiedzmy kierowcy) jest dodatkowo rolnikiem i prowadzi działalność gospodarczą (stolarnię) ogólnie zajmuje 3 etaty !!! lekarze pracujący w tym samym czasie w szpitalu i przychodni? jak to możliwe? rozdwojeni? a pieniądze biora z dwóch etatów !!! potzrbna jest gruntowna weryfikacja , połączone kontrole  NFZ,ZUS,KRUS i US - nie trzeba szukać w małych firmach , wystarczy wziąść się za lekarzy, księży, prawników i administrację ....Jak 13-tki to dlaczego tyko sektor państwowy? w kraju gdzie wszyscy są równi albo jest obowiązek wypłacania wszystkim 13-tek albo nikomu !!! póki co polska to wypisz wymaluj folwark zwierzęcy -są równi i równiejsi...

Dlatego tusk i całe to czerwone bydło musi odejść !!! zanim zgnoją do końca tą naszą piękną ojczyznę .

Dlatego tusk i całe to czerwone bydło musi odejść !!! zanim zgnoją do końca tą naszą piękną ojczyznę .

rozwiń
Avatar
Gość / 2 września 2013 o 13:00
0

to jest bieda, a nie wandalizm, powoli zaczynamy zlewac się z Ukraińską rzeczywistością, coraz więcej ludzie przechodzi ze średniej do biednej klasy społecznej, co raz widze normalnie ubrane starsze kobiety emerytki które musza wyciągać puszki ze śmietnika, ludzie na nnaszych oczach traca godnosć - jest bardzo źle a nasz rząd nic z tym nie robi.

najdziwniejsze że naród zachowuje się jak uciśnieni okupacyjni żydzi - siedzą jak mysz pod miotłą !!! trzeba pospolitego ruszenia , zacząć się burzyć na szczeblu samorządu , a jak zacznie się robić ciepło w kraju pójść na warszawę , zjednoczyć siły i wyczyścić kilka budynków ze sprzedawczyków i handlarzy krajem !!! od kilku lat opracowywałem program naprawy kraju , jest to możliwe i to w szybkim czasie tzn. szybko odczuwalna poprawa dla najbiedniejszego społeczeństwa, oczywiście nie obyłoby się bez zgrzytów ze strony administracji,msw,lekarzy i rolników ale szybkie etapowe reformy są możliwe z zachowaniem bezpieczeństwa publicznego.To co proponuje DUDA to jedno wielkie nieporozumienie ale ludzie wyjdą z nim na ulice jeżeli nie pojawi się ktoś kto będzie chciał radykalnych zmian przynoszących ludziom pracę, opiekę medyczną, emeryturę .....

Ilu emerytów takich jak Pan Józef Górny zajmuje etat ? ilu jest urzędników piastujących kilka etatów? w czasach kryzysu gospodarczego trzeba przedsięwziąć działania dla zapenienia minimum socjalnego jak największej grupy społeczeństwa , a nie pchać w tych co i tak mają !!! reglamentacja etatów to recepta na bezrobocie i reformę emerytalną - w sektorze publicznym trzeba wprowadzić maksymalną granicę dochodów na rodzinę !!! jak ma emeryturę 5 tys to wystarczy na dwie osoby więc według mojego pomysłu nie mógłby zajmować żadnego stanowiska w administracji - proszę bardzo sektor prywatny tam państwo nie ma nic do powiedzenia !!! podwyższenie podatku dochodowego to drugi ważny element - wprowadzić III próg podatkowy i nie zwalniać z ZUS-u niech płacą od wszystkiego co zarabiają, co do rolników , zwłaszcza tych co w mieście mieszkają i w przychodni pacjentów przyjmują - albo jesteś rolnikiem albo pracownikiem ? jak ktoś ma hektary i bierze dopłaty to won na swoją rolę i nie zajmować etatu!!! bo właśnie to niszczy naszą gospodarkę - pracownik MPGK na stanowisku (powiedzmy kierowcy) jest dodatkowo rolnikiem i prowadzi działalność gospodarczą (stolarnię) ogólnie zajmuje 3 etaty !!! lekarze pracujący w tym samym czasie w szpitalu i przychodni? jak to możliwe? rozdwojeni? a pieniądze biora z dwóch etatów !!! potzrbna jest gruntowna weryfikacja , połączone kontrole  NFZ,ZUS,KRUS i US - nie trzeba szukać w małych firmach , wystarczy wziąść się za lekarzy, księży, prawników i administrację ....Jak 13-tki to dlaczego tyko sektor państwowy? w kraju gdzie wszyscy są równi albo jest obowiązek wypłacania wszystkim 13-tek albo nikomu !!! póki co polska to wypisz wymaluj folwark zwierzęcy -są równi i równiejsi...

najdziwniejsze że naród zachowuje się jak uciśnieni okupacyjni żydzi - siedzą jak mysz pod miotłą !!! trzeba pospolitego ruszenia , zacząć się burzyć na szczeblu samorządu , a jak zacznie się robić ciepło w kraju pójść na warszawę , zjednoczyć siły i wyczyścić kilka budynków ze sprzedawczyków i handlarzy krajem !!! od kilku lat opracowywałem program naprawy kraju , jest to możliwe i to w szybkim czasie tzn. szybko odczuwalna poprawa dla najbiedniejszego społeczeństwa, oczywiście nie obyłoby się bez zgrzytów ze strony adminis... rozwiń

Avatar
arek / 2 września 2013 o 09:57
0

więcej urzędników drogowych zatrudnić i niech pilnują znakow. A może warto przyjrzeć się i pomyśleć o zdjęciu wielu z nich  , bo jak się jedzie to często trudno zapamiętać  o czym nas informują tyle ich stawiają służby drogowe

Avatar
plati1985 / 2 września 2013 o 09:32
0

to jest bieda, a nie wandalizm, powoli zaczynamy zlewac się z Ukraińską rzeczywistością, coraz więcej ludzie przechodzi ze średniej do biednej klasy społecznej, co raz widze normalnie ubrane starsze kobiety emerytki które musza wyciągać puszki ze śmietnika, ludzie na nnaszych oczach traca godnosć - jest bardzo źle a nasz rząd nic z tym nie robi.

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 10

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 32 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!