Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kino

11 maja 2019 r.
14:49

Film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" jest już dostępny do obejrzenia [wideo]

0 54 A A

Film dokumentalny braci Sekielskich - Tomasza (dziennikarz) i Marka (producent) - jest już dostępny do obejrzenia na portalu YouTube. Produkcja dzisiaj miała swoją premierę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Bracia Sekielscy pracowali nad tym filmem od marca 2018 roku. Rozmawiali z duchownymi, ofiarami, psychologami i prawnikami. Zaprezentowali strukturę Kościoła oraz to, w jaki sposób kapłani podchodzą do tematu pedofilii.

Fragment z opisu produkcji:

"Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki. W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna."

e-Wydanie

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lucyper / 11 maja 2019 o 15:40
+33
brawo czyscic to czarne pedofilstwo wypala do białej kosci i zasadzac mega odszkodowania dla tych nierobow
Avatar
Gość / 11 maja 2019 o 15:22
+31
Prawda w oczy kole panów w koloratkach, w USA odszkodowania za takie rzeczy idą w miliony dolarów, diecezje płacą w zębach, niektóre bankrutują.. za paŕe lat kościoły będą puste jak w Czechach.
Avatar
kler out / 11 maja 2019 o 18:01
+30
obejrzałem- kościół niech sie wstydzi, wszyscy powinni siedziec, przenoszenie z parafii na parafie- za to powinni odpowiedzieć biskupi.
Avatar
młoda matka .... / 11 maja 2019 o 19:01
+13
Wstrząsający dokument, który należy przetłumaczyć na języki zachodnie i szeroko rozpowszechniać! Wraz z mężem dokonaliśmy wpłaty na realizacje pracy panów Sekielskich, to i na tłumaczenie nie poskąpimy!
Avatar
tubylec / 11 maja 2019 o 22:56
+12
z tysięcy więźniów siedzących za pedofilię raptem kilkunastu jak nie kilku to ksieza !!!!...skala pedofilii w Kościele , to margines marginesu.
  bo tylko tylu udało się skutecznie posłać za kraty. Reszta dzięki zmowie milczenia i "ochronnemu parasolowi" nadal cieszy się wolnością nie psując statystyk.
Avatar
Ggfgj / 11 maja 2019 o 17:40
+12
Kim są polscy pedofile? "- Aż 900 osób z 1468 osadzonych nie ma żadnego wyuczonego zawodu. Prawie 70 z nich było murarzami, 40 pracowało dorywczo, 30 wykonywało zawód ślusarza, 30 to rolnicy, a 25 mechanicy samochodowi. Jedynie "pojedyncze osoby" wykonywały zawody takie jak inżynier, lekarz, nauczyciel, pedagog, wychowawca czy duchowny kościoła katolickiego." - dane Ministerstwo Sprawiedliwości
 Zgadzam się z tymi danymi jak najbardziej. Ksiądz to nie zawód jak sami zainteresowani wmawiają owieczkom,a teologia przez ludzi rozumnych nie jest uznawana za naukę. Łapią się więc w tych 900 i pewnie stanowią tam zdecydowaną większość.
 Zgadzam się z tymi danymi jak najbardziej. Ksiądz to nie zawód jak sami zainteresowani wmawiają owieczkom,a teologia przez ludzi rozumnych nie jest uznawana za naukę. Łapią się więc w tych 900 i pewnie stanowią tam zdecydowaną większość. rozwiń
Avatar
kaznodzieja / 12 maja 2019 o 14:16
+9
zadam oskarzenia tych pedofilii jak kazdego normalnego obywatela ponadto ukarac tych co roztoczyli parasol ochronny koniec z czarymi swietymi krowami wypalic tych pedofilii do bialej kosci pozabierac majatki nierobom na poczet odszkodowan i mozna mowic wtedy o prawdziwym kosciele tak ciemnoto od tego trzeba zaczac
Avatar
Mamba wschodnia / 12 maja 2019 o 13:17
+9
Skazano za pedofilię tylko 5 księży? Czyli są grupy pedofili, które są pod ochroną. Bo coś z filmu wychodzi mi, że tych pedofili jest "trochę" więcej niż 5.
Avatar
Wyznawca Pisu / 12 maja 2019 o 08:39
+9
No to teraz widać po filmie o pedofilii w kościele "Tylko nie mów nikomu" kogo Pis tak zaciekle broni. Dalej głosujcie bialczanie na Pisiorkow bo ,, Wrogowie kościoła to wrogowie państwa " . Brawo Wy ;)
Avatar
kmać / 11 maja 2019 o 23:28
+9
z tysięcy więźniów siedzących za pedofilię raptem kilkunastu jak nie kilku to ksieza !!!!...skala pedofilii w Kościele , to margines marginesu.
 taki debil jak ty przynosi wstyd prawdziwej świeckiej prawicy,odezwał sie zakłamany cholerny moher od lucyfera z torunia
Avatar
naród / 2 dni temu o 10:23
0
Czemu się nie zastanowisz jak wielu dzieciom Kościł pomagała w sierocińcach teraz w domach dziecka, Caritas, misje za granicą, Matka Teresa, pojęcia nie macie ile Kościól robi. Pojedynczych przypadków się czepiacie ludzie bez własnej kultury Mam nadzieej, że niem obchodzicie Świąt, nie jseteście ich warci. Zgnijecie w samotności bo żadeb ksiądz was w chorobie nie odwiedzi. 100 osób zapytałam czemu nie oglądali filmu. jakim cudem 17 mln wyświetleń? Tzn że każda co tzrecia osoba w Polsce go oglądała myślcie troche. w 100 osobowej grupie dorosłcy, starszych i dzieci 30 osób musiałaby go obejrzeć, nie wiedziecie , że to ściema!
Czemu się nie zastanowisz jak wielu dzieciom Kościł pomagała w sierocińcach teraz w domach dziecka, Caritas, misje za granicą, Matka Teresa, pojęcia nie macie ile Kościól robi. Pojedynczych przypadków się czepiacie ludzie bez własnej kultury Mam nadzieej, że niem obchodzicie Świąt, nie jseteście ich warci. Zgnijecie w samotności bo żadeb ksiądz was w chorobie nie odwiedzi. 100 osób zapytałam czemu nie oglądali filmu. jakim cudem 17 mln wyświetleń? Tzn że każda co tzrecia osoba w Polsce go oglądała myślcie troche. w 100 osobowej grupie dorosł... rozwiń
Avatar
naród / 2 dni temu o 10:15
0
W historii Polski tylko armia, która wierzyła w Boga wygrywała z wielkim hukiem bitwy. Wszystkim niewierzącym, którzy obrażają wierzących, Boga i ludzi, którzy służą innym promując wiarę w Boga życzę, aby znalźli się wśród obywateli ateistów gdzie  jedyną wiarą jest prawo siły i noża gdzie ludzie nie mają żadnych zachamowań by kogoś zgwałcić i zabić, gdzie strach jest wyjśc po zmroku na ulice, Wszystkich naśmiewających się z ludzi, wierzących w Boga wywalić do krajów, gdzie morduje sie katolików. Może wtedy zrozumieją dlaczego wiara jest potrzebna. Ale nie musici daleko jechać wystarczy za zachodnią granicę w okloice obozó,w uchodźców, zobaczycie jak zachowują się ludzie bez zasad i moralności, którą uczy nas wiara i Kościól. Najprościej kopać dobrego człowieka, bo on nie ubliży i tym samy nie odda, tak samo czepiacie się Prof. Kaczyńskiego, ale jremu kultura i honor nigdy nie pozwolą zniżyć się do poziomu Tuska, KTÓRY SPRZEDAŁ NASZ KRAJ DLA SWOICH PRACODAWCÓW. JUŻ NIGDY NIE BĘDZIEMY NIWEOLNIKAMI ZACHODU. Wiara daje siłę !!!!!!!!!!!!!!!!!
W historii Polski tylko armia, która wierzyła w Boga wygrywała z wielkim hukiem bitwy. Wszystkim niewierzącym, którzy obrażają wierzących, Boga i ludzi, którzy służą innym promując wiarę w Boga życzę, aby znalźli się wśród obywateli ateistów gdzie  jedyną wiarą jest prawo siły i noża gdzie ludzie nie mają żadnych zachamowań by kogoś zgwałcić i zabić, gdzie strach jest wyjśc po zmroku na ulice, Wszystkich naśmiewających się z ludzi, wierzących w Boga wywalić do krajów, gdzie morduje sie katolików. Może wtedy zrozumieją dlaczego wiara jest pot... rozwiń
Avatar
PO off / 12 maja 2019 o 22:32
-4
Lewactwo mnożny się i Troi aby zniszczyć kościół ale na marne ich trudy. TVN padnie PO padnie Biedrroniowi sperma mózg zaleje a Kościół będzie trwać. Taka ciekawostka jak PiS zrobił ustawę o zwalczaniu pedofilii PO, Nowoczesna i PSL nie popierali rejestru pedofilów, w czasie głosowania wstrzymali się od głosu, KONSTYTUCJA, WOLNOŚĆ, DEMOKRACJA ;)
Avatar
Gość / 12 maja 2019 o 22:31
-3
Roman Polański oskarżony o kolejny gwałt. Renate Langer, niemiecka aktorka, miała wówczas poniżej 15 lat. Działacz PO z Gniezna, szef sztabu WOŚP w Gnieźnie... z Platforma I CO MU ZROBILI? A czy w tym filmie jest powiedziane, że odsetek pedofilii wśród księży to 0,4% całego zjawiska pedofilii. Gdzie pozostałe 99,6% ???? Dlaczego nikt nie zrobi filmu o pedofilii wśród nauczycieli, lekarzy, prawników itd???
Avatar
Gość / 12 maja 2019 o 22:09
0
Doby to film, opłaca się obejrzeć?
Avatar
Ruda / 12 maja 2019 o 21:45
+2
Ręka rękę myje. O wszystkim wiedzą a milczą i zamiataja sprawę pod dywan. Dziwią się ludzie czemu dzieci do kościołów nie chcą chodzić... Powinny być surowe kary jak za zwykłych pedofilach. Człowiek który zgwałcił dziecko siedzi w więzieniu potem w psychiatryku.... itd a ksiądz to co święta krowa w sutannie któremu wszystko wolno. Przepraszam ale ktoś na to pozwala. Kto papierz biskup.... co z tego że nie mają zakaz służenia jak dalej służą.... i krzywdzą dzieci.
Avatar
hehe / 12 maja 2019 o 21:35
+2
LUDZIE! Napiszę krótko. Lampka winna wam się zapalać na sam widok chłopa przebranego w sukienkę! Samo to o czymś świadczy. Przecież żaden normalny facet nie założy na siebie czegoś takiego. Druga sprawa to to, że nie potrzebujemy pośredników do rozmowy z Bogiem. P.S. Założyć im kasy fiskalne i 75% vat!!! To są duszpasterze i pieniądze nie są im potrzebne!
 bo tę szmatke uroczysta sciągneli od szlacheckiego konusza, a ci od turków zapożyczyli,,a że turcy z du.. nie schodzili ,to udzieliło się i naszym katabasom ruchaczom
Avatar
PO off / 12 maja 2019 o 16:01
-6
Lewactwo mnożny się i Troi aby zniszczyć kościół ale na marne ich trudy. TVN padnie PO padnie Biedrroniowi sperma mózg zaleje a Kościół będzie trwać. Taka ciekawostka jak PiS zrobił ustawę o zwalczaniu pedofilii PO, Nowoczesna i PSL nie popierali rejestru pedofilów, w czasie głosowania wstrzymali się od głosu, KONSTYTUCJA, WOLNOŚĆ, DEMOKRACJA ;)
Avatar
POKO off / 12 maja 2019 o 15:58
-5
Roman Polański oskarżony o kolejny gwałt. Renate Langer, niemiecka aktorka, miała wówczas poniżej 15 lat. Działacz PO z Gniezna, szef sztabu WOŚP w Gnieźnie... z Platforma I CO MU ZROBILI? A czy w tym filmie jest powiedziane, że odsetek pedofilii wśród księży to 0,4% całego zjawiska pedofilii. Gdzie pozostałe 99,6% ???? Dlaczego nikt nie zrobi filmu o pedofilii wśród nauczycieli, lekarzy, prawników itd???
Avatar
lubu dubu / 12 maja 2019 o 14:20
+2
wiesz o czym piszesz czy wracasz z parafii