Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Dom

25 czerwca 2002 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Budowlane Oskary

0 0 A A

Wytwórnia melaminy II w Zakładach Azotowych Puławy, której generalnym wykonawcą był Mostostal Puławy SA zdobyła tytuł najlepszej budowy minionego roku w Polsce w dziedzinie budownictwa przemysłowego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Konkurs na „Budowę roku” cieszy się od lat dużym prestiżem. Budowlane Oskary, o które ubiegają się coraz liczniej uczestnicy procesu inwestycyjnego w naszym kraju, stały się w środowisku budowlanym znaczącymi nagrodami. Konkurs ma istotny wpływ na rozwój budownictwa, zwłaszcza na jakość wykonanych robót, stosowanie nowoczesnych rozwiązań i skracanie cyklu realizacji. Jego celem – podobnie jak w latach poprzednich – było wyłonienie budów, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. Mogły być zgłaszane budowy i ich proces inwestycyjny (również modernizacyjny) ze wszystkich rodzajów budownictwa, zakończone nie później niż w pierwszym kwartale 2002 r. Jury konkursowe oceniało jakość robót, organizację procesu budowy i czas jej realizacji, poprawność rozwiązań formalnoprawnych w procesie inwestycyjnym, poziom rozwiązań technologicznych procesu realizacji budowy, bezpieczeństwo warunków pracy i ochrony środowiska, przebieg i formy finansowania budowy oraz koszty procesu realizacji budowy.
Do konkursu zgłoszono 97 budów z całego kraju w dziesięciu kategoriach.
– Konkurs ten jest swego rodzaju sukcesem firm. Uważam, że należy go utrzymać i rozszerzyć. Funkcjonuje on od 1989 r. i wówczas były określone kryteria przyznawania nagród. Przetrwały one do dzisiaj. Myślę, że obecnie należy nagradzać najlepszych nie tylko pod względem jakości wykonawstwa, ale także zrównoważonego rozwoju, czyli uwzględniającego aspekt ekologiczny, ekonomiczny, energetyczny. Świat idzie w kierunku takiego rozwoju i cieszę się, że nasz konkurs zaczyna to uwzględniać – powiedział Marek Bryx, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast.
Duet: Zakłady Azotowe „Puławy” – Mostostal górą!
W dziedzinie budownictwa przemysłowego najlepszą budową w kraju okazała się Wytwórnia Melaminy II w Zakładach Azotowych Puławy SA, której głównym wykonawcą był Mostostal Puławy SA. ZA „Puławy” SA to największy producent nawozów i chemikaliów w kraju. Budowa instalacji melaminy II była kolejną inwestycją, która realizowała strategię firmy przejścia od produkcji nawozów do wysokorentownych chemikaliów.
– Nagroda ta sprawiła nam ogromną satysfakcję. Jest potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych przez nas usług, profesjonalizmu, zaangażowania załogi oraz wysokich kwalifikacji przez nią posiadanych – mówi Tadeusz Rybak, prezes Zarządu Mostostal Puławy SA
Puławski Mostostal znany jest w kraju z różnych specjalistycznych inwestycji. m.in. Mostu Świętokrzyskiego, Jana Pawła II czy Siekierkowskiego. Obecnie w firmie zatrudnionych jest około 500 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Przyznane certyfikaty pozwalają firmie spokojnie funkcjonować na trudnym rynku budowlanym.
– Obecnie, jeśli jakaś firma budowlana chce zaistnieć na rynku, to może jedynie negocjować ceny wykonania. O jakości się już nie dyskutuje, ona bowiem musi być na odpowiednim, wysokim poziomie, gdy jej nie ma, to nie ma co liczyć na jakąkolwiek inwestycję – dodaje T. Rybak.
Ważna melamina
Wytwórnia melaminy II o zdolności produkcyjnej 30 tys. t/rok jest jedną z największych inwestycji polskiego przemysłu chemicznego ostatnich lat. Prace budowlano-montażowe, od momentu przekazania placu budowy do rozpoczęcia rozruchu technologicznego, wykonano w okresie 19 miesięcy, co jest niebywałym sukcesem (najczęściej przy standardach światowych prace trwają ok. 24 miesięcy). W procesie realizacji inwestycji brało udział 28 firm w tym 6 spó-łek-córek związanych kapitałowo z ZA „Puławy” SA Główny wykonawcą inwestycji było konsorcjum wykonawcze, zawiązane przez Mostostal Puławy i spółki-córki: Mezap i Remzap. Całość obsługi projektowej inwestycji wykonywana była przez spółkę Prozap. W czasie realizacji współpracowano z 130 dostawcami z kraju i zagranicy. Zawarto ponad 280 kontraktów na dostawy i 160 na wykonawstwo robót budowlano-montażowych.
Okres budowy i rozruchu mechanicznego zakończono 21 marca ubiegłego roku. Nakłady inwestycyjne na realizację przedsięwzięcia wyniosły równowartość 145 mln DM i były częściowo finansowane z kredytu bankowego, a częściowo ze środków własnych Zakładów Azotowych „Puławy” SA .

Pozostałe informacje

Wyborcza dogrywka w powiecie lubelskim. Kto jeszcze walczy?
wybory 2024

Wyborcza dogrywka w powiecie lubelskim. Kto jeszcze walczy?

Rady gmin, miast i powiatów już wybrane. Część wójtów i burmistrzów także. Są jednak w naszym regionie takie miejsca, gdzie do wyborów, wybrać wójtów i burmistrzów, pójdziemy jeszcze raz.

Będą włączać latarnie w dzień. O co chodzi?

Będą włączać latarnie w dzień. O co chodzi?

Dzisiaj w ciągu dnia latarnie wzdłuż drogi krajowej nr 74 czyli tzw. małej obwodnicy Zamościa mogą świecić. Dlaczego? Miasto uprzedza o takiej możliwości i wyjaśnia.

Prognoza pogody na weekend 19-21 kwietnia
Pogoda na weekend
film

Prognoza pogody na weekend 19-21 kwietnia

Zapraszamy do obejrzenia weekendowej prognozy pogody przygotowanej przez meteorologów z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS. Prognozę opracowali meteorolodzy mgr Anna Brzozowska-Junak i dr Krzysztof Siwek. Prezentuje Adam Skiba.

Nie wszystkie miejskie trawniki będą gładkie jak dywan

Nie wszystkie miejskie trawniki będą gładkie jak dywan

Już koszą. Ale nie wszystkie miejskie trawniki będą gładkie jak dywan. 85 hektarów traw będzie oszczędzona. Wszystko z myślą o klimacie.

Lider przyjeżdża do Łęcznej, Górnik spróbuje podtrzymać dobrą passę

Lider przyjeżdża do Łęcznej, Górnik spróbuje podtrzymać dobrą passę

Po zwycięskiej serii meczów z drużynami z dołu tabeli, w sobotę piłkarzy Górnika Łęczna czeka jedno z najbardziej wymagających starć w tym sezonie. Na stadion przy al. Jana Pawła II przyjedzie zmierzającą do PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk (godz. 17.30).

Po rozmowach w Brukseli ostra zapowiedź Tuska o ochronie granicy

Po rozmowach w Brukseli ostra zapowiedź Tuska o ochronie granicy

- Najbliższe tygodnie mogą rozstrzygnąć o losach tej wojny — przesądza premier Donald Tusk po dwudniowym szczycie Unii Europejskiej.

Bezpieczeństwo i aspekty higieniczne zbiorników na deszczówkę

Bezpieczeństwo i aspekty higieniczne zbiorników na deszczówkę

Instalacja zbiornika na deszczówkę przy gospodarstwie domowym może przynieść różne korzyści – zarówno te ekologiczne, jak i ekonomiczne. Przed zdecydowaniem się na taki krok należy jednak zapoznać się z prawnymi aspektami, które dotyczą, m.in. bezpieczeństwa i opłat. Co więc warto wiedzieć?

Szkolenia biznesowe – klucz do rozwoju swojej kariery

Szkolenia biznesowe – klucz do rozwoju swojej kariery

Szkolenia biznesowe stanowią niezależną platformę, która umożliwia udostępnienie poszerzenia Twojej wiedzy, posiadanie i udostępnienie, a także udostępnienie narzędzia umożliwiającego osiągnięcie sukcesu w konkurencyjnym środowisku biznesowym. Zapraszamy do lektury, która umożliwia zrozumienie, szkolenia biznesowe są dostarczane w ramach działania praktycznego. Otrzymujemy korzyści z emisji w szkoleniach, wyjście z formy zasilania, a także najlepsze praktyki, które działają w maksymalizacji wartości użytkowych.

Najważniejsze zasady przy wyborze roweru dla dzieci

Najważniejsze zasady przy wyborze roweru dla dzieci

Wybór idealnego rowerka dla dziecka do podjęcia decyzji, który może mieć wpływ na rozwój motoryczny i z jazdy wstępnej. Rower nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale także zapewnia równowagę i podstawowe bezpieczeństwo. W tym artykule omówimy kluczowe aspekty, które należy uwzględnić przy zakupie rowerka dziecięcego, aby zapewnić wygodę użytkownika, bezpieczeństwo i ilość gier.

Wnuk kontra Zwolak. Zamość wybierze prezydenta w niedzielę

Wnuk kontra Zwolak. Zamość wybierze prezydenta w niedzielę

Różnicą 2854 głosów zamościanek i zamościan Rafał Zwolak pokonał w pierwszej turze wyborów w Zamościu urzędującego prezydenta Andrzeja Wnuka. Czy tę przewagę uda mu się utrzymać również w drugiej i wygrać?

Wiosenna Dycha w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

Wiosenna Dycha w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją zawodów biegowych na dystansie 10 km w najbliższą niedzielę w Lublinie kierowców czekają utrudnienia w ruchu. Które ulice lepiej omijać?

Motor w niedzielę zagra w Legnicy z Miedzią. Ostatnia szansa rywali na szóstkę?

Motor w niedzielę zagra w Legnicy z Miedzią. Ostatnia szansa rywali na szóstkę?

Po serii udanych meczów z czołówką Motor zmierzy się z rywalem, który znajduje się poza strefą barażową. W niedzielę o godz. 15 piłkarze Mateusza Stolarskiego zagrają na wyjeździe z Miedzią Legnica.

Ostatnie starcie wyborcze na Zamojszczyźnie. Gdzie mieszkańcy idą do urn?
Wybory 2024

Ostatnie starcie wyborcze na Zamojszczyźnie. Gdzie mieszkańcy idą do urn?

W wielu miastach i gminach dawnego województwa zamojskiego wybory na burmistrzów i wójtów rozstrzygnęła już pierwsza tura. Ale nie wszędzie. Gdzie wyborcy pójdą do urn 21 kwietnia? I na kogo będą mogli oddać swój głos?

Kiedyś był rzecznikiem Czarnka, dziś Marek Wieczerzak chce zostać wójtem
Dzień Wschodzi
film

Kiedyś był rzecznikiem Czarnka, dziś Marek Wieczerzak chce zostać wójtem

Gorący pojedynek o fotel wójta Jastkowa. Marek Wieczerzak, kiedyś jeden z najbliższych współpracowników Przemysława Czarnka, gdy ten był wojewodą lubelskim, teraz chce rządzić podlubelską gminą.

Polski szpieg miał pomóc w zamachu na Zełenskiego

Polski szpieg miał pomóc w zamachu na Zełenskiego

Polak zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Paweł K. miał zbierać informacje m.in. na temat zabezpieczenia lotniska Rzeszów-Jasionka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium