Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

9 kwietnia 2019 r.
11:40

Egzamin gimnazjalny a strajk nauczycieli. Co czeka uczniów? [POLSKI, HISTORIA, WOS]

Autor: Zdjęcie autora ask
0 63 A A
Strajk jest kontynuowany. W szkołach nie ma zajęć dydaktycznych. Od środy rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne
Strajk jest kontynuowany. W szkołach nie ma zajęć dydaktycznych. Od środy rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne

Egzamin gimnazjalny zaczyna się w środę potrwa trzy dni. W 2019 roku prowadzony będzie w cieniu strajku nauczycieli. Dyrektorzy szkół informują jednak, że uczniowie przystąpią do niego zgodnie z planem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W środę na gimnazjalistów czeka egzamin z części humanistycznej (o godz. 9.00 z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, a o godz. 11.00 z zakresu języka polskiego).

W czwartek część matematyczno-przyrodnicza, a w piątek język obcy nowożytny na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Wszystko wskazuje na to, że w czasie egzaminów będzie trwał strajk nauczycieli.

- Strajk nie wygasa. Dziś do niego przyłączają się placówki, które dopiero zakończyły procedury przygotowawcze – mówił w poniedziałek Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego i wskazywał na statystyki. W całej Polsce strajkuje ok. 600 tys. osób w około 74, 29 proc. placówek oświatowych. Na Lubelszczyźnie na 1074 takie placówki strajkuje 793, czyli 67, 5 proc.
Wszystko wskazuje jednak na to, że egzaminy gimnazjalne będą przebiegać bez zmian. Informacje takie na swoich stronach interentowych publikują już poszczególne placówki.

- Mimo trwającej akcji strajkowej Egzamin Gimnazjalny odbędzie się zgodnie z ustalonymi wcześniej terminami tj. 10, 11 i 12 kwietnia 2019 r – podkreśla m.in. Ewa Barszcz, dyrektor w Szkole Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie oraz Stanisław Rodak, dyrektor szkoły Podstawowej nr 5 im. króla Władysława Łokietka w Lublinie.

- Strajk jest kontynuowany. W szkole nie ma zajęć dydaktycznych. Od środy rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne, na które oddeleguję tych kilku nauczycieli, którzy ewentualnie będą świadczyć pracę. Od liczby dzieci wymagających opieki, które stawią się do szkoły, zależeć będzie liczba nauczycieli, których będę mógł oddelegować na te egzaminy. Takie działania są konieczne, aby doszły do skutku wspomniane egzaminy. Uprzejmie proszę o zrozumienie i wyrozumiałość – apeluje do rodziców Jerzy Piskor, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie.

To właśnie ustaleniu szczegółów jutrzejszego egzaminu poświęcone było poniedziałkowe spotkanie nauczycieli szkół z przedstawicielami wydziału oświaty i wychowania.

- Dyrektorzy „wymieniali się” nauczycielami, którzy będą nadzorować przebieg egzaminu – mówi biorący udział w spotkaniu Mariusz Banach, zastępca prezydenta miasta ds. edukacji .- Egzaminy są przygotowane i odbędą się. Co niezmiernie ważne nie zmieni się komfort pracy uczniów. Wbrew wcześniejszym obawom ze względu na brak osób nie będzie trzeba zwiększać liczby uczniów piszących egzamin na jednej sali.

Od godziny 7 rano na ewentualne telefony od dyrektorów szkół będą czekali urzędnicy mający kwalifikacje pedagogiczne, a zatem mogący nadzorować przebieg egzaminów.

- To m.in. pracownicy wydziału oświaty i wychowania, ale i ja sam. W razie czego jestem gotowy jechać do szkoły, w której będzie taka potrzeba – zapewnia Banach. – Dlatego można uspokajać rodziców i uczniów. Egzaminy odbędą się bez problemów. Niech dzieci się dobrze przed nimi wyśpią i nie niepokoją się polityką.

e-Wydanie

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pycha kroczy przed upadkiem ( król Salomon) / 9 kwietnia 2019 o 13:43
+13
Jaka dziwna wrogość wobec wsi. Po pierwsze to pieniądze na rozwój zaniedbanej polskiej wsi nie pochodzą z budżetu, ale z dotacji Unii Europejskiej. A wieś to też Polska i niech to niemiecka gazeta zrozumie, że tu nie będzie Mitteleuropa jak sobie założyli Niemcy już w 1915 roku. Po drugie bezczelne wyrywanie pieniędzy przez tę grupę zawodową budzi niesmak. Inne grupy Polaków to też ludzie i trzeba o nich dbać. Np. emerytów. Znam ludzi, którzy ciężko pracowali w PRL-u przez dziesiątki lat, a ich emerytura to 1100 zł albo jeszcze mniej, jako że pensje mieli głodowe. Znam kobietę - robotnicę na odlewni, która dźwigała ciężkie żelastwo, a dziś non stop potrzebuje opieki lekarskiej. I ktoś śmie kpić sobie z pomocy dla emerytów. Nauczyciele kpią sobie z 500+. To niech pójdą po rozum go głowy i pomyślą, czy będzie dla nich miejsce pracy, gdy nie będzie dzieci. Chcą 1000zł. Kto dostał taką sumę. To już bezczelność. Następna sprawa to ich pensum. W całej Unii Europejskiej nigdzie nie ma tak niskiego pensum. Np. nauczyciel niemiecki ma 26 godzin. Coraz bardziej przekonuję się, że należy dużą część szkół przekazać różnym podmiotom, gdzie nie ma Karty Nauczyciela, a w publicznych placówkach zatrudniać jak w innych instytucjach. Jest to grupa roszczeniowa i ciągle wymaga od innych - nie od siebie. A poziom kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży sięga dna. Amen.
Jaka dziwna wrogość wobec wsi. Po pierwsze to pieniądze na rozwój zaniedbanej polskiej wsi nie pochodzą z budżetu, ale z dotacji Unii Europejskiej. A wieś to też Polska i niech to niemiecka gazeta zrozumie, że tu nie będzie Mitteleuropa jak sobie założyli Niemcy już w 1915 roku. Po drugie bezczelne wyrywanie pieniędzy przez tę grupę zawodową budzi niesmak. Inne grupy Polaków to też ludzie i trzeba o nich dbać. Np. emerytów. Znam ludzi, którzy ciężko pracowali w PRL-u przez dziesiątki lat, a ich emerytura to 1100 zł albo jeszcze mniej, jako ż... rozwiń
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 11:59
+12
Świnią to jest każdy kto próbuje przeszkodzić mojemu dziecku w pisaniu egzaminu.
Avatar
mgr Weronika - Nauczycielka z SP.... / 9 kwietnia 2019 o 13:32
+10
Trochę nudzi ten strajk - kawka, ciasteczka i ploteczki - już drugi dzień po 4h :(
Avatar
Egaz / 9 kwietnia 2019 o 12:13
+9
Drodzy rodzice mniej przejmujcie się egzaminami, a bardziej tym gdzie wasze pociechy miejsce w nowej szkole znajdą. We wrześniu to wy będziecie protestować jak przyjdzie dowozić dziecko do odległej miejscowości bo w Lublinie zabraknie miejsca. Ja też powiem wtedy że strajk jest polityczny bo przed wyborami.  Pamiętajcie są teraz dwa roczniki dzięki reformie 
Avatar
SUWEREN / 9 kwietnia 2019 o 13:35
+8
ZUS/US/KURATOR/MEN powinni wszystkim nauczycielom sprawdzić KONTA FACEBOOKA - każdy, kto korzystał z FB podczas strajku - wypad dyscyplinarny z zawodu!
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 12:07
+8
Wiedza i poziom zaangażowania wiekszosci nauczycieli predysponuje ich jedynie do wypasania swin i dojenia krów. Nie wiem za co chca zarabiac 8000 zl ? Poza tym tych zdolnych i ambitnych i tych slabych wrzuca sie do jednego worka płacowego. Tu jest problem
Avatar
magistra vitae / 9 kwietnia 2019 o 13:31
+7
EGZAMIN HISTORIA: - Rok 1109 - atakujacy GŁOGÓW NIEMCY przywiązują polskie dzieci do maszyn warownych jako żywe tarcze. - Rok 2019 - POLSKA - strajkujący nauczyciele biorą dzieci jako  ..... w okresie egzaminów, żeby uzyskać 1000 podwyżki
Avatar
Pracownik / 9 kwietnia 2019 o 12:34
+7
Zbliża się 13.00 koniec strajku na dziś  połowa nie....bòw już w domku.
 No ty już dawno w domku skoro masz czas komentować... Fajnie żyje się na koszt Państwa? 
Avatar
QwErTy / 9 kwietnia 2019 o 12:32
+7
Powinni zlikwidować karte nauczyciela a nauczycieli zatrudniać na zasadach B2B i wtedy przynajmniej by zaczeli sie przykładać do swojej pracy bo można by bez problemu rozwiązać kontrkt jak wyniki nauczyciela by były słabe.
Avatar
Kasia / 9 kwietnia 2019 o 11:59
+7
Wg prawa za dni w które zgraja z ZNP nie wykonuje pracy nie powinno się wypłacać wynagodzenia. Mam nadziję, że odpowiednie służby tego dopilnują
Avatar
Ggg / 10 kwietnia 2019 o 10:41
+1
Nauczyciele powinni ponieść kosekfencje tego co się w tej chwili dzieje, pan Broniarz namówił was na strajk, ale na święta zrobicie sobie przerwę-bez sensu idźcie do swoich placówek strajkowac nawet w święta a 1 maja okazcie swoje paski z wypłat czy aby napewno nie dostaliście za nic nie robienie pieniążków. Bo jakim cudem dzieci nie mogą uczęszczać do szkół i przedszkoli a wy macie na tym zarabiać?? Jeżeli wynagrodzenie zostanie przez was pobrane, bądźcie honorowi i od pracujecie te dni strajku w lipcu lub oddajcie wypłaty plus wszytkie dodatki za te dni . DOSTALIŚCIE DOBRA PROPOZYCJE JEZELI CHODZI O PODWYŻKI, TYLKO TRZEBA BĘDZIE O 4 GODZINY WIĘCEJ PRACOWAĆ. A odnośnie i formacji odnośnie, waszej przegranej z trzodą-to rolnicy te pieniądze otrzymają w 2021 roku z UE, ktoś wprowadził was w błąd.
Nauczyciele powinni ponieść kosekfencje tego co się w tej chwili dzieje, pan Broniarz namówił was na strajk, ale na święta zrobicie sobie przerwę-bez sensu idźcie do swoich placówek strajkowac nawet w święta a 1 maja okazcie swoje paski z wypłat czy aby napewno nie dostaliście za nic nie robienie pieniążków. Bo jakim cudem dzieci nie mogą uczęszczać do szkół i przedszkoli a wy macie na tym zarabiać?? Jeżeli wynagrodzenie zostanie przez was pobrane, bądźcie honorowi i od pracujecie te dni strajku w lipcu lub oddajcie wypłaty plus wszytkie dod... rozwiń
Avatar
Jula / 10 kwietnia 2019 o 07:31
0
Nauczyciele są tak przepracowani że zrobili dodatkowe wolne a co?
Avatar
Sąsiad / 9 kwietnia 2019 o 21:36
+4
To wszystko w trosce o dzieci. Znajdz związek,
Avatar
jeszcze nauczyciel / 9 kwietnia 2019 o 17:41
+3
Właśnie czytam....Od godziny 7 rano na ewentualne telefony od dyrektorów szkół będą czekali urzędnicy mający kwalifikacje pedagogiczne, a zatem mogący nadzorować przebieg egzaminów. A czy to będzie zlegalizowane? Przeciez "prawdziwi nauczycile" wg komisji i kiuratoriów juz od lutego przechodza po raz kolejny od kilkunastu lat to samo jakże ważne dla gezaminów przeszkolenia. Podpisy obecności, prelekcje, rozporządzenia, nauczanie w tabelke wpiania kodu, równe zamalowanie kwadracika czarnym i tylko czarnym kolorem. Bardzo zasadnicza część ucięcia dobrej strony koperty i ułożenia numerkami prac. Zatem jeśli o 7 rano powołanie do komisji a o 9.)) egazmin, to kiedy szkolenie dla "powołanych" I ostatnie pytanie. To po co nauczycielom dupę zawracać i ich po godzinach szkolić jak byle chętny ma tam jutro siedzieć. znów OŚwiata z siebie żarty stroi.
Właśnie czytam....Od godziny 7 rano na ewentualne telefony od dyrektorów szkół będą czekali urzędnicy mający kwalifikacje pedagogiczne, a zatem mogący nadzorować przebieg egzaminów. A czy to będzie zlegalizowane? Przeciez "prawdziwi nauczycile" wg komisji i kiuratoriów juz od lutego przechodza po raz kolejny od kilkunastu lat to samo jakże ważne dla gezaminów przeszkolenia. Podpisy obecności, prelekcje, rozporządzenia, nauczanie w tabelke wpiania kodu, równe zamalowanie kwadracika czarnym i tylko czarnym kolorem. Bardzo zasadnicza ... rozwiń
Avatar
kimać / 9 kwietnia 2019 o 17:35
-4
Przecież coraz wyraźniej to widać po co ten strajk. Pieczenie kilku dań na jednym ogniu. Danie główne to włożenie kija w mrowisko, POdpalanie Polski strajkami bo programu brak, była ulica i zagranica, teraz to. No bo jak tu wrócić do tego żeby było tak jak było?
 a było już tak super,patologia za darmo kosiła kase ,taki kazik wier..ł konserwy miesne pod darmowe kluski ,wies dostawać miała krowe&świnie plusum i kwakum,należy tym wariatom jak najszybciej odebrać władzę ,bo nie wiadomo co z tego kraju zostanie?
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 17:29
-2
ale tu kwaczyczących troli,widac kierunek naszego mistrza Sławomira słuszny ,jak te szmaciaki kwacze wyją w postach ,precz, kaczki na rosół
Avatar
Hodowca / 9 kwietnia 2019 o 17:26
+2
Będzie dobrze. Nauczyciele są minus. Ale są świnie 100 plus, a tych ostatnio jest coraz więcej. MEN zrealizuje program
Avatar
może nie? / 9 kwietnia 2019 o 17:21
0
Szydło szczyt hipokryzji i pogardy. To tyle
 Twój szef broniasz szczyt czego - może terroryzmu, szantażu. To aż tyle i o tyle za dużo. Nauczyliście się "odwracać kota ogonem". Nie rozwalicie Polski, ja wójt wam to mówię. Ci co obecnie odmówili pracy w czasie egzaminów nie POwinni być nauczycielami- to wrogowie Polski, Polaków.
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 17:19
+3
Hahaha Postkomunistyczny ZNP jest właścicielem szkoły w Łodzi która nie strajkuje bi im Broniarz zabronił. A ty omotał nauczycieli szkół publicznych nawet nieświadomie prześlij na stronę KOD-u. Ot inteligencja nauczycieli.
Avatar
Matka / 9 kwietnia 2019 o 17:16
+3
 Nauczyciele, jesteście tylko mięsem armatnim totalnej opozycji Jeżeli się nie zreflektujecie to każde zakończenie będzie waszą przegraną.
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21.05.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21.05.2019 0 0

Szykuje się protest młodych lekarzy. "Minister nie dotrzymał obietnic"

Szykuje się protest młodych lekarzy. "Minister nie dotrzymał obietnic" 6 9

Minister zdrowia nie dotrzymał obietnic złożonych w ramach porozumienia z lutego ubiegłego roku – irytują się lekarze i na 1 czerwca zapowiadają manifestację na ulicach Warszawy. Być może będzie to początek większej akcji.

Uwaga TVN: Plotki przyczyniły się do śmierci Weroniki z Chełma? Reportaż [wideo]
film

Uwaga TVN: Plotki przyczyniły się do śmierci Weroniki z Chełma? Reportaż [wideo] 21 22

Czy samobójstwo nastolatki ma związek ze śmiercią 67-letniego proboszcza? Rodzice nastolatki uważają, że do tragedii mogły przyczynić się plotki, jakie krążyły o niej i duchownym.

Lubelskie: Bitwa o kapustę w Lidlu. Ludzie zostawili pobojowisko

Lubelskie: Bitwa o kapustę w Lidlu. Ludzie zostawili pobojowisko 321 19

W Kraśniku doszło do bitwy o kapustę w jednym ze sklepów sieci Lidl. Walka zakończyła się totalną demolką na stoisku z warzywami.

Więzienie za cofanie licznika w samochodzie. "Oszuści szykujcie się na prowokacje i donosy"

Więzienie za cofanie licznika w samochodzie. "Oszuści szykujcie się na prowokacje i donosy" 22 7

Od najbliższej soboty nawet na pięć lat będzie można trafić za kratki za „kręcenie” licznika w samochodzie

Te figurki powszechnie kojarzone są z bezguściem. Niecodzienna wystawa w Lublinie
galeria

Te figurki powszechnie kojarzone są z bezguściem. Niecodzienna wystawa w Lublinie 4 1

To nie jest częste, by artyści na wernisaż przygotowywali strój korespondujący z pracami. Tak było w poniedziałek w Galerii w Pasażu na Tatarach. Powód był szczególny. Można tam oglądać wystawę „Karypel”. Karypel to nikt inny tylko krasnal

Lublin: Parking przy popularnym hipermarkecie będzie płatny. Ile zapłacą kierowcy?

Lublin: Parking przy popularnym hipermarkecie będzie płatny. Ile zapłacą kierowcy? 6 2

Do końca maja zakończy się montaż szlabanów na parkingach przy hipermarkecie E. Leclerc przy ulicy Zana w Lublinie. Później parkujący tam dłużej niż dwie godziny będą musieli za pozostawienie samochodu zapłacić

Zakłady Azotowe Puławy: Dywidenda najniższa od dekady

Zakłady Azotowe Puławy: Dywidenda najniższa od dekady 16 6

Dobra wiadomość dla stanu finansów Zakładów Azotowych „Puławy”, gorsza dla akcjonariuszy. Według rekomendacji zarządu spółki, na wypłatę dywidendy przeznaczonych ma zostać ponad 33 mln zł, czyli ok. 27 procent zysku za ubiegły rok. Reszta ma podwyższyć kapitał zapasowy firmy.

Instytut Europy Środkowej w Lublinie

Instytut Europy Środkowej w Lublinie 44 0

W poniedziałek w Lublinie zainaugurował działalność Instytut Europy Środkowej.

Rowerowa wiosna. Dzieci pojadą do szkół na rowerach i hulajnogach

Rowerowa wiosna. Dzieci pojadą do szkół na rowerach i hulajnogach 12 2

Przez najbliższe dwa tygodnie uczniowie podstawówek będą dojeżdżali do szkół rowerami i hulajnogami, na deskorolkach i rolkach. Wszystko po to, by zyskać cenne nagrody

Serduszko małej Kingi z Lublina potrzebuje pomocy

Serduszko małej Kingi z Lublina potrzebuje pomocy 55 5

38 tys. zł ma kosztować kolejny zabieg w klinice w Niemczech, który musi przejść 7-letnia Kinga Mróz z Lublina. 

Skwer Zbigniewa Hołdy w Lublinie już otwarty. "Zbyszek to był skromny facet" [zdjęcia]
galeria

Skwer Zbigniewa Hołdy w Lublinie już otwarty. "Zbyszek to był skromny facet" [zdjęcia] 24 13

Sędziowie, adwokaci, akademicy. Przedstawiciele duchowieństwa i ruchu LGBT. Sąsiedzi i przyjaciele. W poniedziałek w południe uroczyście została przecięta biało-czerwona wstęga na niebieskiej tabliczce Skwer Zbigniewa Hołdy przy ul. Lipowej (naprzeciwko CHR Plaza).

Ukradli alpaki z hodowli pod Lublinem. Szukają auta na radomskich tablicach

Ukradli alpaki z hodowli pod Lublinem. Szukają auta na radomskich tablicach 149 9

To prawdopodobnie pierwsza kradzież tych zwierząt w Polsce. W poniedziałek z hodowli z miejscowości Józefów Pociecha koło Lublina złodzieje ukradli parę młodych alpak. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie i razem z właścicielem zwierząt prosi o pomoc w ustaleniu sprawców

Tajemnicze dźwięki w miejscowości pod Lublinem. Mieszkańcy powiadomili policję
ALARM24

Tajemnicze dźwięki w miejscowości pod Lublinem. Mieszkańcy powiadomili policję 21 56

Nie wiadomo skąd dobiegają dźwięki, które słyszą mieszkańcy podlubelskiej Kalinówki (gmina Głusk). Wiadomość o "odgłosach odległego wybuchu" otrzymaliśmy od naszego Czytelnika. Mieszkańcy powiadomili też policję.

Lubelskie: Kandydat Wiosny podejrzany o milionowe wyłudzenia. Jest reakcja Biedronia

Lubelskie: Kandydat Wiosny podejrzany o milionowe wyłudzenia. Jest reakcja Biedronia 111 25

Marcin W. – kandydat Wiosny do europarlamentu i przedsiębiorca z Ryk – ma zarzuty wyłudzenia blisko 17 mln zł dotacji z rolnej agencji. Partia przeprowadza wewnętrzną kontrolę, a sam Marcin W. do niczego się nie przyznaje. Do sprawy odniósł się lider Wiosny Robert Biedroń

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.