Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

4 marca 2019 r.
14:13

Jest data strajku nauczycieli. ZNP ogłosił decyzję. "To będzie strajk do odwołania"

360 82 A A

8 kwietnia, na dwa dni przed egzaminem gimnazjalnym i na tydzień przed egzaminem ósmoklasistów rozpocząć ma się ogólnopolski strajk nauczycieli.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Związkowcy dają rządowi ponad 30 dni na spełnienie ich żądań. Domagają się tysiączłotowych podwyżek. Jeśli ich nie otrzymają odejdą od tablic.

Walka o podwyżki w polskiej oświacie zaczęła się pod koniec ubiegłego roku. Nauczyciele w centralnej oraz zachodniej Polsce brali zwolnienia lekarskie licząc na to, że tzw. belferska grypa skłoni rząd do przyznania im podwyżek. Reakcji nie było. Sytuację dodatkowo zaogniły wypowiedzi minister edukacji Anny Zalewskiej o tym, że jej resort takie podwyżki już dał oraz premiera Morawieckiego, o tym, że mają dużo wolnego.

W tej sytuacji Związek Nauczycielstwa Polskiego rozpoczął spór zbiorowy. W całym kraju ruszył on w 78 proc. placówek oświatowych. To wynik średni. Najwięcej placówek strajkować może w województwie: łódzkim (88 proc. placówek) oraz właśnie… lubelskim i śląskim (po 87 proc.). Najmniej zainteresowanych strajkiem nauczycieli pracuje w województwie lubuskim. Dla porównania spory zbiorowe objęły tam zaledwie 41 procent placówek.

– Do 25 marca we wszystkich placówkach, w których trwa spór zbiorowy nauczyciele przeprowadzą referenda – mówi Sławomir Broniarz, prezes ZNP. – Żeby strajk mógł objąć placówki musi w nich wziąć udział ponad połowa uprawnionych, a większość opowiedzieć się za takim właśnie rozwiązaniem. W szkołach, czy przedszkolach, w których większość pracowników opowie się za strajkiem rozpocznie się on 8 kwietnia. 

– To będzie strajk do odwołania. W tej chwili nie ma decyzji, kiedy się zakończy – dodaje Broniarz.

>>> Przeczytaj także: Kiedy strajk nauczycieli? ZNP dziś podejmie decyzję

Sonda: Czy popierasz strajk nauczycieli?

Liczba głosów: 1976
67.86%
Tak
32.14%
Nie

Komentarze 82

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anonymous / 4 marca 2019 o 14:55
+18
Panie Broniarz gdzie pan był za rządów PO i PSL. Czego wtedy pan nie strajkował? nie było podwyżek dla nauczycieli, nic Pan z tym nie zrobił. Nie rozumiem jednego... reforma szkolnictwa która wprowadzała gimnazja, Pan Broniarz wychodzi na mównicę i mówi że ta reforma jest zła itp. Teraz wróciło wszystko do normalności, podstawówka ośmioletnia- pan Przewodniczący ZNP mówi że też jest źle. Więc o co chodzi Panie Przewodniczący? kolejna sprawa to korepetycje prowadzone przez nauczycieli. Dzisiaj dzieci powinny wychodzić ze szkoły i posiadać wiedzę która umozliwi im funkcjonowanie w społeczestwie. A czy nauczyciele rozliczają się z US za prowadzone korepetycje?
Panie Broniarz gdzie pan był za rządów PO i PSL. Czego wtedy pan nie strajkował? nie było podwyżek dla nauczycieli, nic Pan z tym nie zrobił. Nie rozumiem jednego... reforma szkolnictwa która wprowadzała gimnazja, Pan Broniarz wychodzi na mównicę i mówi że ta reforma jest zła itp. Teraz wróciło wszystko do normalności, podstawówka ośmioletnia- pan Przewodniczący ZNP mówi że też jest źle. Więc o co chodzi Panie Przewodniczący? kolejna sprawa to korepetycje prowadzone przez nauczycieli. Dzisiaj dzieci powinny wychodzić ze szkoły i posiadać wie... rozwiń
Avatar
Gość / 4 marca 2019 o 14:17
+18
Czy to prawda, że pan Broniarz zarabia miesięcznie około 12.000 PLN?
Avatar
Jola / 4 marca 2019 o 14:20
+15
A po rusycystyce zarabia się prawie 50 000 zł
Avatar
Gość / 4 marca 2019 o 22:45
+14
Jestem przeciw co to za nauczyciele teraz każde dziecko od podstawówki bierze korepetycje kiedyś to było nie do pomyślenia nie było takiej potrzeby byli prawdziwi nauczyciele a teraz nie wymagają nic
Avatar
NIKA / 4 marca 2019 o 15:47
+13
A skad jest 500+, kto na nie się skąłda?
Avatar
Gość / 4 marca 2019 o 20:04
+12
RODZICE proszę Was pamiętajcie o jednym (piszę to z całkowitym przekonaniem) - Wam i Nam chodzi o dobro dzieci i młodzieży. Nie dajmy się podzielić. Naprawdę nie mamy innego wyjścia.
Avatar
Gość / 4 marca 2019 o 22:02
+11
Niesamowite, ze cała Polska daje się szantażować jakiemuś towarzyszowi
Avatar
Mądry rodzic / 4 marca 2019 o 16:48
+11
Brawo! Niech strajkuja! Zarabiają psie pieniądze, znaczą coraz mniej, traktowani jak pomywacze...to nie do pomyślenia. Przecież ooni spędzają z naszymi dziećmi niekiedy więcej czasu od nas! Zacznijmy ich doceniać! Oni kształtują charaktery naszych pociech, uczą ich, wychowują... jestem za-powinni godnie zarabiać! I jako rodzić popieram w 100%!!!
Avatar
Zaciekawiona / 4 marca 2019 o 17:15
+10
A skąd taka stawka godzinowa? Daj Boże takich pieniędzy !!!!  W dalszym ciągu nie popierajcie nauczycieli, to będziecie posypać swoje dzieci na korki i płacić grube pieniądze za podstawowa wiedzę... w szkole nikt niedługo nie będzie chciał pracować,takie sa fakty .. a dzieci przychodzą z nieodrobioną pracą domową, bo najmadrzejsi i najlepiej wiedzacy wszystko (stan majątkowy nauczycieli, wynagrodzenie dodatkowe etc) nie potrafią rozwiązać zadania na poziomie 4 klasy SP..  a takie to szczęśliwe małżeństwo: Vanessa i Brajan :) 
Avatar
onufry / 5 marca 2019 o 07:44
+9
szanowni samorządowcy!!!!! przekształcajcie szkoły w stowarzyszenia!!! kodeks pracy i poszli do roboty a jak nie to na trawkę przecież młodzi nauczyciele czekają na możliwość pracy
Avatar
Związek Nauczycielstwa Polskiego, Warszawa / 5 dni temu o 19:41
0
Przede wszystkim 70 % nauczycieli nie potrafi nauczać. Dlaczego tak wiele dzieci musi uczęszczać na korepetycje? Odpowiedź nasuwa się sama. Nauczyciel jest Panem na włościach. Zaraz usłyszymy, że mają nerwową i wyjątkowo stresującą pracę. Niestety takie są realia pracy w kapitaliźmie i dotyczy ona większości osób, które obecnie pracują. Może skupimy się ile czasu pracują nauczyciele, ile godzin w ciągu dnia. Zaraz usłyszymy, ze muszą pracować w domu - tylko tutaj również wielu ze zwykłych zjadaczy chleba też pracuje w domu i w pracy 8, jak nie więcej godzin. Dodajmy do tego 2 m-ce wakacji, dla ścisłości z 1 zebraniem w sierpniu aby ustalić co i jak od września, do tego ferie, wszystkie soboty i niedzielę, długie weekendy, Święta. Mam spore wątpliwości, czy nazbierało by się z tego 3/4 etatu. Do tego kompletny brak odpowiedzialności za błędy i pomyłki. Zwykły pracownik może zostać zwolniony, spróbujcie zwolnić nauczyciela - jest to prawie niemożliwe. Proponuję aby społeczeństwo zapoznało się z dokumentem zwanym "KARTA NAUCZYCIELA" i jakie to daje przywileje. Górnicy, to przy tym "pestka". Natomiast, co do prawa wolności wypowiedzi rodzica, to grożenie, że dzieci nie dostaną promocji do kolejnych klas, pokazuje z jaką grupą mamy do czynienia. Każdy rodzic obawia o odgrywanie się na jego dzieciach i nauczyciele o tym wiedzą. Proponuję znieść KARTĘ NAUCZYCIELA i wprowadzić rzeczywistą ocenę efektów pracy nauczycieli i to nie przez rozwiązywanie testów przez dzieci podczas różnego rodzaju ewaluacji. Wtedy wróciłbym do rozmowy o podniesieniu pensji. Proponuję aby każdy wyciągnął własne wnioski
Przede wszystkim 70 % nauczycieli nie potrafi nauczać. Dlaczego tak wiele dzieci musi uczęszczać na korepetycje? Odpowiedź nasuwa się sama. Nauczyciel jest Panem na włościach. Zaraz usłyszymy, że mają nerwową i wyjątkowo stresującą pracę. Niestety takie są realia pracy w kapitaliźmie i dotyczy ona większości osób, które obecnie pracują. Może skupimy się ile czasu pracują nauczyciele, ile godzin w ciągu dnia. Zaraz usłyszymy, ze muszą pracować w domu - tylko tutaj również wielu ze zwykłych zjadaczy chleba też pracuje w domu i w pracy 8, jak n... rozwiń
Avatar
2 / 8 marca 2019 o 11:17
+1
Połowa z was i tak nie nadaje się na nauczycieli. Jesteście nadęci jak balon.
Avatar
karinka / 7 marca 2019 o 09:29
-6
Zarabiają ogrom pieniędzy, 1 z góry pieniądze chodzą na zwolnienia dzień dwa jak jest rada. Ostatni dzień miesiąca za godzinky dodatkowe. Im wymiar etaty to 18 godzin tygodniowo a za resztę nadgodziny. Stawka godzinowo 45 zł. Wszystkie wolne wakacje ferie święta itp. I jeszcze dostają średnia za wakacje i ferie bo tracą na godzinach bo jakby normalnie pracowali to by mieli nadgodziny. I ciągle narzekają....
  hahah doświadczyłeś/łaś tego że takie głupoty wypisujesz??? my nie mamy zwolnień tylko urlopy bezpłatne. Człowieku 45zł za godz???? sorry ale 40zł jak już więc sobie nie dokładaj i nie rób gównoburzy. W zamian za wolne wakacje i ferie nie mamy dwóch wolnych urlopowych na miesiąc bo zbieramy je na ferie i wakacje.. człowieku doświadcz czegos a potem się wypowiadaj. nauczyciele nie moga sprawdzianów itp sprawdzać podczas zajęć, targa się to do domu i siedzi. a pisanie konspektów, scenariuszy?? i jeszcze do wymogów podstawy programowej dokłąda się ze swoich pieniędzy - bo np. w nauczaniu poczatkowym są doświadczenia - a skad produkty na to?? z własnej kieszeni. już nie chodzzi o to dokłądanie, bo przecież mamy dużo kasy stać nas :D:D:D:D:ale teraz nauczyciele są NIKIM !!!!!!!!!!!!! no ale trudno pracuje się dalej, ale w momencie kiedy panie z sądu strajkują bo siedzą za biurkiem to nauczyciele też !!! jako nauczyciel na 1/2 etatu zarabiam 840zł.  no ale cóż trza robić dalej żeby te dzieciaki nie były takimi pustostanami jak ich rodzice :( przykre ale prawdziwe.
  hahah doświadczyłeś/łaś tego że takie głupoty wypisujesz??? my nie mamy zwolnień tylko urlopy bezpłatne. Człowieku 45zł za godz???? sorry ale 40zł jak już więc sobie nie dokładaj i nie rób gównoburzy. W zamian za wolne wakacje i ferie nie mamy dwóch wolnych urlopowych na miesiąc bo zbieramy je na ferie i wakacje.. człowieku doświadcz czegos a potem się wypowiadaj. nauczyciele nie moga sprawdzianów itp sprawdzać podczas zajęć, targa się to do domu i siedzi. a pisanie konspektów, scenariuszy?? i jeszcze do wymogów podstawy pr... rozwiń
Avatar
karinka / 7 marca 2019 o 09:17
-4
Jeszcze za mało wakacji, ferii, prezentów od uczniów i rodziców?
 mamy ferie ,ale nie mamy za to w ciagu roku innych wolnych jak WY. gdy coś wypadnie ,jakiś wyjazd do lekarza to urlop bezpłatny jedynie, też mamy dzieci - na wystepy ich nie chodzimy - jak chcemy wziać udział w wystepie dziecka urlop bezpłatny. dużurujemy przez Święta - każdy z nas ma mieć zaliczone kilka dużurów w okresach wolnych. Jestem pedagogiem szkolnym - 1/2 etatu - na rękę biorę 840zł !!!!!!!!!! gdzie teraz stażyści z urzędu pracy biorą praktyczne 1.000 zł. A drugą połowę roboty wkonuję w domu- papierki, papierki, notatki, zapiski. Żeby zarobić wiecej muszę sie kształcić dalej - za co?? za pieniądze rodziców niestety - bo w życiu nie zarobię tyle, żeby prawie 4 tyś wydać na szkołę aby uzyskać tytuł terapeuty. Przychodzi rodzic PANI POMÓŻ bo gówniarz ma złe stopnie - człowiek stara się kombinuje, w ramach pomocy psych-ped. udziela pomocy w lekcjach, a taki rodzic mówi nagle że dziecko już nie bedzie chodzić na zajęcia bo musi jej pomagać w domu i opiekwać sie rodzenstwem. Weźcie wy się podejmijcie wychowania, kształcenia obcych dzieci, tłumaczysz , pomagasz a rodzic w domu dziecku przekazuje wartości sięgające DNA !!!! za 850 zł ??????? flaki se wypruwać?? dobrze ,że kocham to co robię i chcę pomagać dzieciom bo mmiło czasem słyszeć ,że pani jest taka fajna, bo mama to mu czasu nie poświęca ehhh
 mamy ferie ,ale nie mamy za to w ciagu roku innych wolnych jak WY. gdy coś wypadnie ,jakiś wyjazd do lekarza to urlop bezpłatny jedynie, też mamy dzieci - na wystepy ich nie chodzimy - jak chcemy wziać udział w wystepie dziecka urlop bezpłatny. dużurujemy przez Święta - każdy z nas ma mieć zaliczone kilka dużurów w okresach wolnych. Jestem pedagogiem szkolnym - 1/2 etatu - na rękę biorę 840zł !!!!!!!!!! gdzie teraz stażyści z urzędu pracy biorą praktyczne 1.000 zł. A drugą połowę roboty wkonuję w domu- papierki, papierki, not... rozwiń
Avatar
rodzic / 6 marca 2019 o 23:44
+3
Tak z ciekawości ile kosztuje opiekunka? Bo może trzeba by było się zastanowić i całkiem zrezygnować z prowadzenia dziecka do szkoły. Nauczanie w domu,opiekunka, do tego korepetycje, problemy wychowawcze rozwiązywane przez was- rodziców, odrabianie i sprawdzanie lekcji w domu, ciagla troska czy podola zbliżającym się egzaminom, kontrola postępów w nauce itd.  Skoro to takie nic, to może zrobimy placówki oświatowe tylko dla tych co chcą się uczyć i ich na to stać, a reszta niech sie edukuje pod czujnym okiem rodziców.
 Jeśli chodzi o opiekunkę to chodzi mi o wynajęcie na czas waszego strajku, czy też nic nie robienia. Te koszty należy do rzucić do kosztów sądowych. Skoro człowiek jest nauczycielem, tzn. jest człowiekiem odpowiedzialnym i wie co robi. Strajkując naraża rodziców na straty, które łatwo policzyć -- akto ma im (rodzicom) to zrekompensować??
 Jeśli chodzi o opiekunkę to chodzi mi o wynajęcie na czas waszego strajku, czy też nic nie robienia. Te koszty należy do rzucić do kosztów sądowych. Skoro człowiek jest nauczycielem, tzn. jest człowiekiem odpowiedzialnym i wie co robi. Strajkując naraża rodziców na straty, które łatwo policzyć -- akto ma im (rodzicom) to zrekompensować?? rozwiń
Avatar
Zażenowania / 6 marca 2019 o 23:39
-4
Dlaczego żaden z tych co pisze o nauczycielach w tak poniżający  i wulgarny sposób nie wypowie tego bezpośrednio do pedagogów uczących ich dzieci? Odwagi! Przecież każdy ma prawo do wyrażania opinii, można jeszce by do tego dodać jakiś wiele mowiacy gest, bo przecież macie do tego prawo. Macie też prawo założyć sprawę w sądzie. A dzieci mają obowiązek szkolny do 18 roku życia, więc pozwólcie im decydować czy chcą się dalej uczyć czy nie, przecież mają takie prawo. Skoro nauczyciele są niczym dla nas rodziców, to jak mają być kimś dla naszych dzieci? Jak wytłumaczyć dziecku, że skoro nauczyciele to banda nierobów, ma nadal chodzić do szkoły?  Jak przekonać dziecko do nauki, które wciąż słyszy o tym że człowiek, z którym spędza 1/3 doby, jest niedouczonym darmozjadem? Mogę przytoczyć wiele wyzwisk i opinii o nauczycielach, które czytam w Internecie. Jedyne co mogę powiedzieć to to że, reakcja osób dorosłych, dojrzałych i rozumnych jest tak.....smutna i dochodzę do wniosku, że pokolenie temu, zabrakło edukacji z dobrego wychowania...
Dlaczego żaden z tych co pisze o nauczycielach w tak poniżający  i wulgarny sposób nie wypowie tego bezpośrednio do pedagogów uczących ich dzieci? Odwagi! Przecież każdy ma prawo do wyrażania opinii, można jeszce by do tego dodać jakiś wiele mowiacy gest, bo przecież macie do tego prawo. Macie też prawo założyć sprawę w sądzie. A dzieci mają obowiązek szkolny do 18 roku życia, więc pozwólcie im decydować czy chcą się dalej uczyć czy nie, przecież mają takie prawo. Skoro nauczyciele są niczym dla nas rodziców, to jak mają być kimś dla naszych... rozwiń
Avatar
może nie? / 6 marca 2019 o 23:32
-1
bardzo dobrze powiinni strajkowac dawno Skoro pis ma nadwyzke budzetiu niech placi Odnosnie panstwa i pis to jest panstwo policyjne bo policjant zarabia dwa razy wiecej nic policjant I TYLE W TEMACIE
" Policjant zarabia dwa razy więcej nic policjant I TYLE W TEMACIE"- myślę, że sporo jest piszących z "parującymi główkami"
Avatar
a-ż / 6 marca 2019 o 23:26
-2
Ja jestem w stanie Was zrozumieć . Stanęła bym za Wami murem ale .....czemu Wy nie staniecie za naszymi dziećmi. Dlaczego wśród postulatów nie na mowy o zmianie podstawy programowej, która jak wiemy my rodzice i Wy nauczyciele , pozostawia dużo do życzenia. Gadacie o swojej kasie a ilu rodziców pracuje za 1550 bez perspektyw na podwyżkę. Muszą za 1550 zapewnić dzieciom opiekę w wakacje ,ferie itp  ..... ZAPOMNIELISCIE O NASZYCH  DZIECIACH to zapomnijcie o Naszym poparciu
 Popieram, oni walczą o kasę dla siebie i przeciwko PiS-owi. Broniarz ich namawia, inspiruje, sam ile ma... i należy do grupy totalna. Tzn. jest przeciwko większości Polaków. Wyznaje zasadę; "im gorzej w Polsce tym lepiej". Lepiej dla kogo?- na to pytanie niech każdy odpowie sobie sam. Nie rozumiem dlaczego są niektórzy "przyspawani do swego fotela- nieusuwalni"?????.
 Popieram, oni walczą o kasę dla siebie i przeciwko PiS-owi. Broniarz ich namawia, inspiruje, sam ile ma... i należy do grupy totalna. Tzn. jest przeciwko większości Polaków. Wyznaje zasadę; "im gorzej w Polsce tym lepiej". Lepiej dla kogo?- na to pytanie niech każdy odpowie sobie sam. Nie rozumiem dlaczego są niektórzy "przyspawani do swego fotela- nieusuwalni"?????. rozwiń
Avatar
Ja / 6 marca 2019 o 23:16
+1
Tak z ciekawości ile kosztuje opiekunka? Bo może trzeba by było się zastanowić i całkiem zrezygnować z prowadzenia dziecka do szkoły. Nauczanie w domu,opiekunka, do tego korepetycje, problemy wychowawcze rozwiązywane przez was- rodziców, odrabianie i sprawdzanie lekcji w domu, ciagla troska czy podola zbliżającym się egzaminom, kontrola postępów w nauce itd.  Skoro to takie nic, to może zrobimy placówki oświatowe tylko dla tych co chcą się uczyć i ich na to stać, a reszta niech sie edukuje pod czujnym okiem rodziców.
Avatar
może nie? / 6 marca 2019 o 23:06
+2
Jeszcze za mało wakacji, ferii, prezentów od uczniów i rodziców?
Nauczycielom prezentow nigdy dosc. Wychowawczyni corki obchodzi imieniny 1 .07 wiec aby dostac prezent przenosi impere na czerwiec. Ostatnio chciala perfumki. Takie tam za 500 zl. Malenki prezencik.
 Dochodzą  do tego jeszcze takie niewinne pytanka; gdzie pracuje twój tata, mama?
Zobacz wszystkie komentarze 82

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby 0 2

Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia]
galeria

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia] 16 4

Potrzebni są sprzedawcy, monterzy, ogrodnicy, kucharze, ślusarze, policjanci, a nawet krasnoludy. Nowych pracowników poszukują firmy z całego powiatu puławskiego. Z ofertami można było zapoznać się podczas tegorocznych Targów Pracy i Edukacji. Swoje atuty pokazywały również szkoły i uczelnie

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM
Zdjęcia
22 marca 2019, 13:00
galeria

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM 2 2

Okna, drzwi, piece, bramy, kominki, materiały budowlane, podłogi, schody, meble, dekoracje, oświetlenie, dachy, pokazy fachowców, najprawdziwszy dom zbudowany w hali oraz premierowa edycja Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – to wszystko w ten weekend na Targach LUBDOM.

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni 0 5

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, był jednocześnie pierwszym dniem udostępnienia wieży widokowej. Obiekt znajduje się w odrestaurowanych ruinach dawnego folwarku w Parku Podzamcze.

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii 63 4

Rozmowa z Krzysztofem Załuskim, byłym, wieloletnim dziennikarzem Dziennika Wschodniego, autorem scenariusza filmu dokumentalnego „Pokonać mur”.

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33 0 0

Dużą metamorfozę ma przejść miejska podstawówka nr 33 przy Pogodnej.

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku 0 0

W sobotę pojawił się w domu mieszkanki gminy Batorz, podając się za urzędnika ZUS. Twierdził, że chodzi o „zwrot podatku”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustem.

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury
27 kwietnia 2019, 10:00

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury 0 0

Już po raz drugi lubelscy projektanci będą mieli okazję zaprezentować swoje przedmioty i usługi podczas Targów Rzeczy Wyjątkowych organizowanych przez Warsztaty Kultury. "Wiosenne sprawunki" zostaną zorganizowane w dniach 27-28 kwietnia w siedzibie Warsztatów przy ul. Grodzkiej 5a. Do 7 kwietnia trwa nabór wystawców.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem 0 2

Dwa tygodnie przerwy przed finiszem rundy zasadniczej miały ostatnio zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Teraz czeka je maraton – w sobotę (godz. 16.30) zmierzą się z Widzewem Łódź

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka 0 0

Gdzie jest zaginiony Krzysztof Falkowicz z Lubartowa? Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze wciąż nie dały odpowiedzi na to pytanie.

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów 184 0

Speed Car Motor Lublin nie miał żadnego problemu z pokonaniem spadkowicza z PGE Ekstraligi Unii Tarnów. W Małopolsce „Koziołki” wygrały 44:34 po 13 biegach.

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy"
Alarm 24

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy" 5 3

Nasz czytelnik w minioną sobotę wracał z Londynu. Przez aplikację w telefonie zarezerwował toyotę yaris z wypożyczalni Panek. Niestety, nie mógł wyjechać z parkingu, bo bilet parkingowy nie był opłacony.

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej 0 1

W sobotę i niedzielę (23 i 24 marca) niedostępny dla klientów Aqua Lublin będzie basen olimpijski oraz część aquaparku z basenem zewnętrznym oraz wodnym placem zabaw.

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce 22 10

Przed Motorem poważny test. Żółto-biało-niebiescy w sobotę pierwszy raz w tym roku powalczą o punkty na wyjeździe. Rywalem ekipy z Lublina będzie Soła Oświęcim. Spotkanie ma zostać rozegrane pół godziny wcześniej niż planowano – o 15.30

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony
galeria

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony 40 37