Matura 2020 z angielskiego. Sprawdź odpowiedzi przygotowane przez nauczycieli Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie. Publikujemy też oficjalne arkusze.
Matura 2020 z języka angielskiego na poziomie podstawowym rozpoczęła się o godzinie 9. Uczniowie mieli 170 minut na udzielenie wszystkich odpowiedzi. O godz. 14 rozpocznie się matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.
Matura z angielskiego często jest postrzegana jako najłatwiejszy egzamin. Czy tak rzeczywiście było? Sprawdźcie swoje odpowiedzi przygotowane przez nauczycieli.
Matura 2020 angielski opinie po egzaminie
– Matury z angielskiego są chyba zawsze najprostszą częścią matur. Robiłam wiele testów z poprzednich lat i nie sprawiły mi nigdy dużego problemu. W tym roku też było prosto. Liczę, że będę na 100 proc. mimo że angielski nie jest przedmiotem, który lubię najbardziej – komentowała tuż po egzaminie Magda, absolwentka VII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Lublinie.
O poczekanie z przedwczesną radością apelują Barbara Michalec, Justyna Kostecka i Katarzyna Jaworska, nauczycielki Prywatnego Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie, które specjalnie dla naszych czytelników zmierzyły się z maturą z języka angielskiego.
– Dla osób ciekawych świata tematyka tekstów z egzaminu była bardzo ciekawa – uważa Katarzyna Jaworska. – To były teksty bardzo różnorodne, ale i podchwytliwe. – W ubiegłorocznej maturze było mnie pułapek. Teraz zadania były podchwytliwe – dodaje Justyna Kostecka. – Tekst był tak skonstruowany, że można było niewyłowić najważniejszych wiadomości. Dlatego praca z nim wymagała dużego skupienia. Dlatego najlepsi uczniowie mogli zaznaczać bez zastanowienia niewłaściwe odpowiedzi. Żeby wybrać prawidłowe konieczne było dłuższe zastanowienie. – Matura wymagała sporej wiedzy ogólnej, znajomości słownictwa i struktur językowych – dodaje Barbara Michalec.
Matura 2020 angielski odpowiedzi przygotowane przez nauczycieli
Prywatne Szkoły im. Królowej Jadwigi powstały z inicjatywy nauczycieli, którzy postawili na wszechstronny rozwój ucznia w życzliwej atmosferze. Dzięki temu wszyscy uczniowie zdają egzaminy zewnętrzne.
– W tym roku szkolnym nasi licealiści uzyskali 39 tytułów finalistów olimpiad ogólnopolskich (w związku z epidemią koronawirusa nie można było zdobyć tytułu laureata – red.). Większość tytułów to osiągnięcia z przedmiotów ścisłych ale 12 to także osiągnięcia z przedmiotów humanistycznych. Tak wspaniałe wyniki osiągają nasi uczniowie i ich nauczyciele nie dlatego, że jest na nich wywierana presja ale dlatego, że są to pasjonaci, którzy wspólnie chcą pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności. Dzieje się to na ogół poza lekcjami w formie kół zainteresowań, warsztatów (często wyjazdowych) oraz indywidualnych konsultacji – mówi Grzegorz Szymczak, właściciel szkoły.
Podczas tegorocznych matur każdy musi przystąpić obowiązkowo do trzech egzaminów na poziomie podstawowym: język polski, matematyka oraz język obcy nowożytny, nakczęściej wybierany. Musi też zdawać jeden z dodatkowych przedmiotów (do wyboru są: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, wiedza o społeczeństwie oraz matematyka, język polski i języki obce nowożytne na poziomie rozszerzonym). Do części obowiązkowej przystąpi w sumie ok. 272 tys. absolwentów liceów i techników.
W poniedziałek 15 czerwca kolejny dzień matur. Tego dnia będzie egzamin z rozszerzonej matematyki oraz filozofii. Następnego dnia, we wtorek 16 czerwca matura z biologii i wiedzy o społeczeństwie.
Wyniki matur uczniowie poznają 11 sierpnia. Zdaje ta osoba, która z egzaminów obowiązkowych uzyska co najmniej 30 proc.
Matura 2020. Harmonogram egzaminów dzień po dniu
10 czerwca
język angielski – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
15 czerwca
matematyka – poziom rozszerzony
filozofia – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
16 czerwca
biologia – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
wiedza o społeczeństwie – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
17 czerwca
chemia – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
informatyka – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
18 czerwca
język niemiecki – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
19 czerwca
geografia – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
historia sztuki – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
22 czerwca
język włoski – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
język łemkowski – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
23 czerwca
język francuski – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
24 czerwca
fizyka i astronomia – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
historia – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
25 czerwca
język hiszpański – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
26 czerwca
język rosyjski – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
29 czerwca
historia muzyki – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
język kaszubski – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
język litewski – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
język białoruski – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
język ukraiński – poziom podstawowy, poziom rozszerzony
matematyka w języku obcym
biologia w języku
chemia w języku obcym
fizyka w języku obcym
geografia w języku obcym
historia w języku obcym