Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

8 czerwca 2011 r.
22:03
Edytuj ten wpis

Studia w Lublinie: Największe uczelnie zaczynają rekrutację

0 2 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Nauka o teatrze, leśnictwo, dietetyka, ochrona środowiska dla firm, studia wschodnioeuropejskie – to tylko niektóre nowości, jakie czekają w tym roku na kandydatów na studia na największych uczelniach w regionie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Największe lubelskie uczelnie rozpoczęły rejestrację kandydatów na studia. W większości z nich trzeba sobie założyć konto na stronie internetowej szkoły i tam wskazać wybrane kierunki. Wybór nie jest łatwy. Bo oferta szkół wyższych w regionie jest w tym roku wyraźnie odświeżona.

Politechnika Lubelska zachęca maturzystów do nauki na nowej ochronie środowiska. – Ale to inna ochrona środowiska niż na pozostałych lubelskich uczelniach – podkreśla Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL. – Nasz Wydział Inżynierii Środowiska współpracuje z różnymi przedsiębiorstwami. Właśnie od firm mamy sygnały, że takich absolwentów potrzebują.

Dla każdego coś innego

Pracę bez trudu powinni znaleźć też absolwenci studiów wschodnioeuropejskich. To tegoroczna nowość na UMCS. – Tacy specjaliści będą potrzebni. Choćby ze względu na położenie geograficzne naszego miasta – zauważa dr Wiesław Grzegorczyk z uczelnianej komisji rekrutacyjnej na UMCS.

Trzy nowości wprowadza w tym roku Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie: bezpieczeństwo i higienę pracy, dietetykę oraz leśnictwo.

Jeszcze więcej nowych kierunków ma Katolicki Uniwersytet Lubelski. Najciekawiej zapowiada się wiedza o teatrze. – Na naszej uczelni jest dosyć silna kadra teatrologiczna, mamy też długie tradycje związane z teatrem. Ten temat był u nas obecny od zawsze. Teraz będzie jednym z kierunków studiów – usłyszeliśmy na uczelni. Inne nowości na KUL? Etyka, praca socjalna, europeistyka po angielsku, przyrodoznawstwo, religioznawstwo, naukoznawstwo.

Prywatne uczelnie kuszą

Nowości szykują też uczelnie prywatne, np. Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza – pierwsze w Lublinie wychowanie fizyczne.

– Mimo tak wielu uczelni w Lublinie, głównie ze względu na koszty, ten kierunek był u nas pomijany. A nasza młodzież musiała jeździć na studia do Białej Podlaskiej czy Warszawy – podkreśla rektor WSSP prof. Witold Kłaczewski. – Teraz młodzi ludzie z Lublina i okolic, a także nasi sportowcy, będą mogli pogłębić swoją wiedzę w Lublinie.

Z kolei Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji otwiera architekturę i urbanistykę. – Bardzo dbamy o to, żeby kierunki studiów uruchamiane na naszej uczelni odpowiadały na potrzeby rynku pracy – mówi kanclerz uczelni Edyta Truszkowska. – Stąd w naszej ofercie pojawił się kolejny kierunek inżynierski.

Rejestracja kandydatów na większości uczelni trwa do końca czerwca lub pierwszych dni lipca. Listy przyjętych zostaną ogłoszone w lipcu. Niektóre uczelnie prywatne będą prowadziły rekrutację także w wakacje.

Nowe kierunki i specjalności na lubelskich uczelniach

Katolicki Uniwersytet Lubelski
• etyka
• naukoznawstwo
• religioznawstwo
• wiedza o teatrze
• europeistyka (studia w j. angielskim)
• praca socjalna
• przyrodoznawstwo

Politechnika Lubelska
• ochrona środowiska

Uniwersytet Przyrodniczy
• leśnictwo
• bezpieczeństwo i higiena pracy
• dietetyka

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
• studia wschodnioeuropejskie
• kartografia i geoinformacja

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji
• architektura i urbanistyka
• gospodarka przestrzenna (specjalizacje: wycena nieruchomości, zarządzanie nieruchomościami)
• studia iberyjskie
• bezpieczeństwo wewnętrzne
• badania opinii społecznej i rynku
• bezpieczeństwo ruchu drogowego
• marketing i promocja - nowość!
• problemy społeczne
• urzędnik europejski
• współpraca transgraniczna
• zarządzanie gastronomią i dietetyką
• zarządzanie ochroną środowisk
• obsługa ruchu lotniczego

Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza
• wychowanie fizyczne

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji
• praca socjalna
• logistyka
• zarządzanie

Komentarze 2

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Św. Bogumiła / 10 czerwca 2011 o 16:58
0
[color="#800080"]KULawy i psychoPATyczny Poziom KATolicki „POŻAL SIĘ BOŻE”:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

1)[color="#FF0000"] Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską[/color] zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe)[color="#FF0000"] przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat[/color]! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

[color="#FF0000"]2)[/color] Z KULei w Częstochowie (w VIII.2010 r.) grzmiał abp. Leszek Sławoj Głódź aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA! - zapomniał bidulka sprecyzować którego! Sam abp Głódź nie zauważył nawet WŁASNEJ SKLEROZY – kto obrażał Prezydenta R.P. i Jego Małżonkę w Świętych Rydzykownych Mediach – PRZECIEŻ SAM BOSKI NAMIESTNIK OJCIEC TADEUSZ RYDZYK głosząc Słowo Boże Parę Prezydencką określił w kwietniu 2007 r. "NIE NAZYWAJMY SZAMBA PERFUMERIĄ", samą zaś Żonę Prezydenta Kaczyńskiego – CZAROWNICĄ!: "PANI PREZYDENTOWA Z TAKĄ EUTANAZJĄ? TY CZAROWNICO! JA CI DAM! JAK ZABIJAĆ LUDZI, TO SAMA SIĘ PODSTAW PIERWSZA".

[color="#FF0000"]3)[/color] Nikt tak nie daje przykładu w obrażaniu Prezydenta R.P. i Polityków Jak Kościół:<br />
poczynając od Prezydenta R.P. Aleksandra Kwaśniewskiego stwierdza, że W OBRAŻANIU GŁOWY PAŃSTWA POLSKIEGO – PREZYDENTA – PRYM WIEDZIE KOŚCIÓŁ! To w roku 1995 Prymas Polski KS. KARDYNAŁ JÓZEF GLEMP ustami jakiegoś pionka w sutannie gardłował, że „PREZYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY”! Po czym spier...niczył głosować do Polonii Amerykańskiej – tak na wszelki wypadek. OBECNEGO ZAŚ PREZYDENTA R.P. BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO KLER W SŁOWIE BOŻYM ŁAJAŁ RÓWNIE I IDENTYCZNIE JAK POPRZEDNIKÓW KSIĄDZ Z KRAŚNIKA!: ( Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: KSIĄDZ PORÓWNAŁ KOMOROWSKIEGO DO SZATANA”. Pamiętne zaś słowa „PRZEPRASZAM” wypowiedziane po tragedii smoleńskiej przez Bronisława Komorowskiego naczelny Tygodnika Powszechnego ks. ADAM BONIECKI tak tłumaczył w TVP 21.X.2010 r., że zrobił z Prezydenta R.P. Idiotę.
W nagrodę, a w tłumaczeniu z Języka Liturgicznego na polski - ze strachu – Prezydent R.P. Bronisław Komorowski 26.III.2011 r. odznaczył Ks. ADAMA BONICKIEGO Krzyżem... . Widać tu, że nie tylko Biblia się nie zmienia, ale Proroctwa lat Solidarności „BO JAK NIE TO MY WAM DAMY...”
Ks. Adam Boniecki 12.IV.2011 TVN „Fakty” określił Jarosława Kaczyńskiego „GŁUPIEC”: „ks. Adam Boniecki mówił: „...DWIE WIERSZE DALEJ, dwa wiersze dalej jest ostrzeżenie … żeby spojrzeć w lustro i zobaczyć swoją twarz głupca i pyszałka!...” a Z. Herbert w „Przesłaniu Pana Cogito” pisze: „ … oglądaj w lustrze swą błazeńską twarz...”<br />
Ks. Adam Boniecki (red. nacz. „Brukowca Powszechnego”) zamiast bawić się w tłumaczenia tego, co mówią Ludzie powinien oddać się Modlitwie w myśl Psalmu „Chwalcie o dziatki Najwyższego Pana...”, a specjalnie dla ks. Adama Bonieckiego wersja EXCLUSIV: „Chwalcie o Dziadki Najwyższego Pana...” (Ps. 112).

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC dla upamiętnienia Świętych Wydarzeń Rządowych proponuje - poczynając od KUL-awych przez PAT-ologicznych i pozostałe KAT-olickie Szkoły zmienić Image Ducha Św. z Wysłużonego Gołębia czyli Gołębicy na [color="#FF0000"]KULoPATwę[/color] !, a ten polny ptak pokazuje jak Kościół wyprowadził Lud w Pole...

[color="#FF0000"]4)[/color] 1.III.2011 r. w TVN „FAKTY”godz. 19;oo Poseł Janusz Palikot w sejmie zawiesił wiele innych symboli religijnych różnych wyznań obok wiszącego krzyża, które w efekcie inni posłowie zdjęli ze ściany. Skomentował to jakiś DOMINIKANIN (odziany na biało Ojciec PAWEŁ GUŻYŃSKI) porównując samego Janusza Palikota do OSIOŁKA, któremu trzeba pozwolić działać z „Przymrużeniem oka”... Problem tylko w tym, że ani Palikotowi, ani tym, co zdejmowali, ani nawet tym, co wieszali różne krzyże nycz się nie stało poza tym, że księŻULOM odbija szajba – na co od dawna zwraca uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC.

Jak z tego widać żywy człowiek nycz dla Nich nie zanczy.
Dopiero jak już nycz nie może to jeżdżą po nim jak po łysej kobyle – było to widać 10.IV.2011 r. w rocznicę Tragedii Smoleńskiej wykorzystanej przez księŻULKÓW do własnych, czyli politycznych celów – takie reKULekcje Narodowe!<br />

Zapomniał bidny Ojczulek Paweł GUŻYŃSKI z całą ŚW.(irniętą) Resztą, że:

Już [color="#FF0000"]12 -letni Jezus nauczał Kapłanów w Świątyni;
Od ponad 2000 lat zamieniają jedno na drugie[/color] (chorych na zdrowych; wodę na wino...) [color="#FF0000"]twierdząc, że to CUDA, a cała Św.(irnięta) reszta z Ojczulkiem Pawłem Giżyńskim uczy, że to COŚ Z NICZEGO[/color]...Nie mogą ino zamienić głupich na mądrych i pijanych na trzeźwych - [color="#FF0000"]tu wysiadał nawet sam biblijny Jezus[/color]!
Od początku też (czasy Św.{irniętego} Piotra)[color="#FF0000"] nikt nie wie kto był ojcem Jezusa[/color]..., a jak długo i ile osób było i jest opier...niczane z Ambon, od Ołtarzy, z Konfesjonałów o dzieci bez ślubu –[color="#FF0000"] robił to nawet Ojciec Św. Jan Paweł II – BŁOGOSŁAWIONY [/color](!).

Nadeszła też Era Mikołaja Kopernika i to On pokazał Panu Bogu, że coś pokręcił stwarzając świat i kręci nie tym, co się kręci...
Tworzyła się Historia Kościoła wraz z upływem czasu i w latach 1980-tych KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lud Boży z błędami, których nie widziały nawet tęgie umysły półŚwiat(k)a Naukowego, do tej pory na (o)błędnej nauce zdobywane są KUL-awe tytuły naukowe jak Mańka (g)ruchała z Gołębiem, a te sprawy w Polsce załatwił Jan Parandowski w „Mitologii greckiej” , co zawarł więc ArcyPasterz Życiński w swojej teorii ewolucji – chyba jedynie to, że pominął Benka XVI p
[color="#800080"]KULawy i psychoPATyczny Poziom KATolicki „POŻAL SIĘ BOŻE”:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

1)[color="#FF0000"] Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską[/color] zwaną Seminarium Duchow... rozwiń
Avatar
Don / 10 czerwca 2011 o 16:23
0
"Pracę bez trudu powinni znaleźć też absolwenci studiów wschodnioeuropejskich. To tegoroczna nowość na UMCS. – Tacy specjaliści będą potrzebni. Choćby ze względu na położenie geograficzne naszego miasta – zauważa dr Wiesław Grzegorczyk z uczelnianej komisji rekrutacyjnej na UMCS."
Ciekawi mnie, co taka osoba po tym kierunku będzie mogła robić? Bo jakoś nie przekonuje mnie, że tacy ludzie będą potrzebni.

"Jeszcze więcej nowych kierunków ma Katolicki Uniwersytet Lubelski. Najciekawiej zapowiada się wiedza o teatrze . – Już to widzę: zatrudnię do pracy teatroznawce hahaha . Inne nowości na KUL? Etyka, praca socjalna (to powinno być raczej na UMCSie z racji tradycji), europeistyka po angielsku (bezrobotni mówiący po angielsku), przyrodoznawstwo (hobby), religioznawstwo (dziwne hobby), naukoznawstwo (czad *urwa)."

Już też widzę te tłumy chętnych do pracy po prywatnych uczelenkach. Miałem kiedyś wątpliwą przyjemność poznać wymagania stawiane studentom przez wykładowców takich uczelni - czytaj: masz tu w łape skrypt, ma 10 kartek, opanuj połowę z tego a zdasz na 5. Śmiech na sali...

Nowe kierunki i specjalności na lubelskich uczelniach

Katolicki Uniwersytet Lubelski
• etyka
• naukoznawstwo
• religioznawstwo
• wiedza o teatrze
• europeistyka (studia w j. angielskim)
• praca socjalna
• przyrodoznawstwo :

Politechnika Lubelska
• ochrona środowiska

Uniwersytet Przyrodniczy
• leśnictwo
• bezpieczeństwo i higiena pracy
• dietetyka

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
• studia wschodnioeuropejskie
• kartografia i geoinformacja

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji
• architektura i urbanistyka - strach będzie zamieszkać w budynku stworzonym przez takiego "architekta" po WSPiA
• gospodarka przestrzenna (specjalizacje: wycena nieruchomości, zarządzanie nieruchomościami) - to może się przydać
• studia iberyjskie - ciekawostka, potem bezrobocie
• bezpieczeństwo wewnętrzne - nie lepiej zamiast tracić czas na studiach startować do jakiś służb?
• badania opinii społecznej i rynku - tak, już mamy w ciul bezrobotnych socjologów, dowalmy kolejnych!
• bezpieczeństwo ruchu drogowego - wiedza o znakach?
• marketing i promocja - nowość! Czyli zmiana z "marketing i zarządzanie" = bezrobocie
• problemy społeczne - czytanie gazet nie wystarczy?
• urzędnik europejski - lepiej już na prawo iść
• współpraca transgraniczna - taa - chyba jak się jest celnikiem to się przyda
• zarządzanie gastronomią i dietetyką - mało takich ludzi, przyda się ale po co zaraz studiować to???
• zarządzanie ochroną środowisk
• obsługa ruchu lotniczego - kierunek na pokaz bo budują lotnisko

Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza
• wychowanie fizyczne

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji - jak dla mnie to cała ta szkoła to jedno wielkie gówno ale dobra...
• praca socjalna
• logistyka
• zarządzanie

Niedawno przeczytałem w ostatnim Newsweeku dobry artykuł: "Nie trać czasu na studia".
Streszczając: rynek pracy nie potrzebuje fali zalewowej osób z wyższym wykształceniem, na rynku zaczyna brakować rzemieślników, pracowników wykwalifikowanych, przedstawicieli zawodów związanych z produkcją.

Apel do maturzystów:
Zamiast iść na studia, które was niczego nie nauczą (bo nie nauczą), lepiej od razu pomyślcie o rozpoczęciu pracy w zawodzie nie wymagającym wyższego wykształcenia. Koniec końców i tak potem będziecie zarabiać lepiej i więcej kasy, przy okazji robiąc coś co was interesuje, niż np. osoba z wyższym wykształceniem po psychologii pierdząca w stołek na kasie w biedronce.
"Pracę bez trudu powinni znaleźć też absolwenci studiów wschodnioeuropejskich. To tegoroczna nowość na UMCS. – Tacy specjaliści będą potrzebni. Choćby ze względu na położenie geograficzne naszego miasta – zauważa dr Wiesław Grzegorczyk z uczelnianej komisji rekrutacyjnej na UMCS."
Ciekawi mnie, co taka osoba po tym kierunku będzie mogła robić? Bo jakoś nie przekonuje mnie, że tacy ludzie będą potrzebni.

"Jeszcze więcej nowych kierunków ma Katolicki Uniwersytet Lubelski. Najciekawiej zapowiada się wiedza o te... rozwiń
Avatar
Św. Bogumiła / 10 czerwca 2011 o 16:58
0
[color="#800080"]KULawy i psychoPATyczny Poziom KATolicki „POŻAL SIĘ BOŻE”:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

1)[color="#FF0000"] Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską[/color] zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe)[color="#FF0000"] przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat[/color]! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

[color="#FF0000"]2)[/color] Z KULei w Częstochowie (w VIII.2010 r.) grzmiał abp. Leszek Sławoj Głódź aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA! - zapomniał bidulka sprecyzować którego! Sam abp Głódź nie zauważył nawet WŁASNEJ SKLEROZY – kto obrażał Prezydenta R.P. i Jego Małżonkę w Świętych Rydzykownych Mediach – PRZECIEŻ SAM BOSKI NAMIESTNIK OJCIEC TADEUSZ RYDZYK głosząc Słowo Boże Parę Prezydencką określił w kwietniu 2007 r. "NIE NAZYWAJMY SZAMBA PERFUMERIĄ", samą zaś Żonę Prezydenta Kaczyńskiego – CZAROWNICĄ!: "PANI PREZYDENTOWA Z TAKĄ EUTANAZJĄ? TY CZAROWNICO! JA CI DAM! JAK ZABIJAĆ LUDZI, TO SAMA SIĘ PODSTAW PIERWSZA".

[color="#FF0000"]3)[/color] Nikt tak nie daje przykładu w obrażaniu Prezydenta R.P. i Polityków Jak Kościół:<br />
poczynając od Prezydenta R.P. Aleksandra Kwaśniewskiego stwierdza, że W OBRAŻANIU GŁOWY PAŃSTWA POLSKIEGO – PREZYDENTA – PRYM WIEDZIE KOŚCIÓŁ! To w roku 1995 Prymas Polski KS. KARDYNAŁ JÓZEF GLEMP ustami jakiegoś pionka w sutannie gardłował, że „PREZYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY”! Po czym spier...niczył głosować do Polonii Amerykańskiej – tak na wszelki wypadek. OBECNEGO ZAŚ PREZYDENTA R.P. BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO KLER W SŁOWIE BOŻYM ŁAJAŁ RÓWNIE I IDENTYCZNIE JAK POPRZEDNIKÓW KSIĄDZ Z KRAŚNIKA!: ( Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: KSIĄDZ PORÓWNAŁ KOMOROWSKIEGO DO SZATANA”. Pamiętne zaś słowa „PRZEPRASZAM” wypowiedziane po tragedii smoleńskiej przez Bronisława Komorowskiego naczelny Tygodnika Powszechnego ks. ADAM BONIECKI tak tłumaczył w TVP 21.X.2010 r., że zrobił z Prezydenta R.P. Idiotę.
W nagrodę, a w tłumaczeniu z Języka Liturgicznego na polski - ze strachu – Prezydent R.P. Bronisław Komorowski 26.III.2011 r. odznaczył Ks. ADAMA BONICKIEGO Krzyżem... . Widać tu, że nie tylko Biblia się nie zmienia, ale Proroctwa lat Solidarności „BO JAK NIE TO MY WAM DAMY...”
Ks. Adam Boniecki 12.IV.2011 TVN „Fakty” określił Jarosława Kaczyńskiego „GŁUPIEC”: „ks. Adam Boniecki mówił: „...DWIE WIERSZE DALEJ, dwa wiersze dalej jest ostrzeżenie … żeby spojrzeć w lustro i zobaczyć swoją twarz głupca i pyszałka!...” a Z. Herbert w „Przesłaniu Pana Cogito” pisze: „ … oglądaj w lustrze swą błazeńską twarz...”<br />
Ks. Adam Boniecki (red. nacz. „Brukowca Powszechnego”) zamiast bawić się w tłumaczenia tego, co mówią Ludzie powinien oddać się Modlitwie w myśl Psalmu „Chwalcie o dziatki Najwyższego Pana...”, a specjalnie dla ks. Adama Bonieckiego wersja EXCLUSIV: „Chwalcie o Dziadki Najwyższego Pana...” (Ps. 112).

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC dla upamiętnienia Świętych Wydarzeń Rządowych proponuje - poczynając od KUL-awych przez PAT-ologicznych i pozostałe KAT-olickie Szkoły zmienić Image Ducha Św. z Wysłużonego Gołębia czyli Gołębicy na [color="#FF0000"]KULoPATwę[/color] !, a ten polny ptak pokazuje jak Kościół wyprowadził Lud w Pole...

[color="#FF0000"]4)[/color] 1.III.2011 r. w TVN „FAKTY”godz. 19;oo Poseł Janusz Palikot w sejmie zawiesił wiele innych symboli religijnych różnych wyznań obok wiszącego krzyża, które w efekcie inni posłowie zdjęli ze ściany. Skomentował to jakiś DOMINIKANIN (odziany na biało Ojciec PAWEŁ GUŻYŃSKI) porównując samego Janusza Palikota do OSIOŁKA, któremu trzeba pozwolić działać z „Przymrużeniem oka”... Problem tylko w tym, że ani Palikotowi, ani tym, co zdejmowali, ani nawet tym, co wieszali różne krzyże nycz się nie stało poza tym, że księŻULOM odbija szajba – na co od dawna zwraca uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC.

Jak z tego widać żywy człowiek nycz dla Nich nie zanczy.
Dopiero jak już nycz nie może to jeżdżą po nim jak po łysej kobyle – było to widać 10.IV.2011 r. w rocznicę Tragedii Smoleńskiej wykorzystanej przez księŻULKÓW do własnych, czyli politycznych celów – takie reKULekcje Narodowe!<br />

Zapomniał bidny Ojczulek Paweł GUŻYŃSKI z całą ŚW.(irniętą) Resztą, że:

Już [color="#FF0000"]12 -letni Jezus nauczał Kapłanów w Świątyni;
Od ponad 2000 lat zamieniają jedno na drugie[/color] (chorych na zdrowych; wodę na wino...) [color="#FF0000"]twierdząc, że to CUDA, a cała Św.(irnięta) reszta z Ojczulkiem Pawłem Giżyńskim uczy, że to COŚ Z NICZEGO[/color]...Nie mogą ino zamienić głupich na mądrych i pijanych na trzeźwych - [color="#FF0000"]tu wysiadał nawet sam biblijny Jezus[/color]!
Od początku też (czasy Św.{irniętego} Piotra)[color="#FF0000"] nikt nie wie kto był ojcem Jezusa[/color]..., a jak długo i ile osób było i jest opier...niczane z Ambon, od Ołtarzy, z Konfesjonałów o dzieci bez ślubu –[color="#FF0000"] robił to nawet Ojciec Św. Jan Paweł II – BŁOGOSŁAWIONY [/color](!).

Nadeszła też Era Mikołaja Kopernika i to On pokazał Panu Bogu, że coś pokręcił stwarzając świat i kręci nie tym, co się kręci...
Tworzyła się Historia Kościoła wraz z upływem czasu i w latach 1980-tych KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lud Boży z błędami, których nie widziały nawet tęgie umysły półŚwiat(k)a Naukowego, do tej pory na (o)błędnej nauce zdobywane są KUL-awe tytuły naukowe jak Mańka (g)ruchała z Gołębiem, a te sprawy w Polsce załatwił Jan Parandowski w „Mitologii greckiej” , co zawarł więc ArcyPasterz Życiński w swojej teorii ewolucji – chyba jedynie to, że pominął Benka XVI p
[color="#800080"]KULawy i psychoPATyczny Poziom KATolicki „POŻAL SIĘ BOŻE”:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

1)[color="#FF0000"] Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską[/color] zwaną Seminarium Duchow... rozwiń
Avatar
Don / 10 czerwca 2011 o 16:23
0
"Pracę bez trudu powinni znaleźć też absolwenci studiów wschodnioeuropejskich. To tegoroczna nowość na UMCS. – Tacy specjaliści będą potrzebni. Choćby ze względu na położenie geograficzne naszego miasta – zauważa dr Wiesław Grzegorczyk z uczelnianej komisji rekrutacyjnej na UMCS."
Ciekawi mnie, co taka osoba po tym kierunku będzie mogła robić? Bo jakoś nie przekonuje mnie, że tacy ludzie będą potrzebni.

"Jeszcze więcej nowych kierunków ma Katolicki Uniwersytet Lubelski. Najciekawiej zapowiada się wiedza o teatrze . – Już to widzę: zatrudnię do pracy teatroznawce hahaha . Inne nowości na KUL? Etyka, praca socjalna (to powinno być raczej na UMCSie z racji tradycji), europeistyka po angielsku (bezrobotni mówiący po angielsku), przyrodoznawstwo (hobby), religioznawstwo (dziwne hobby), naukoznawstwo (czad *urwa)."

Już też widzę te tłumy chętnych do pracy po prywatnych uczelenkach. Miałem kiedyś wątpliwą przyjemność poznać wymagania stawiane studentom przez wykładowców takich uczelni - czytaj: masz tu w łape skrypt, ma 10 kartek, opanuj połowę z tego a zdasz na 5. Śmiech na sali...

Nowe kierunki i specjalności na lubelskich uczelniach

Katolicki Uniwersytet Lubelski
• etyka
• naukoznawstwo
• religioznawstwo
• wiedza o teatrze
• europeistyka (studia w j. angielskim)
• praca socjalna
• przyrodoznawstwo :

Politechnika Lubelska
• ochrona środowiska

Uniwersytet Przyrodniczy
• leśnictwo
• bezpieczeństwo i higiena pracy
• dietetyka

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
• studia wschodnioeuropejskie
• kartografia i geoinformacja

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji
• architektura i urbanistyka - strach będzie zamieszkać w budynku stworzonym przez takiego "architekta" po WSPiA
• gospodarka przestrzenna (specjalizacje: wycena nieruchomości, zarządzanie nieruchomościami) - to może się przydać
• studia iberyjskie - ciekawostka, potem bezrobocie
• bezpieczeństwo wewnętrzne - nie lepiej zamiast tracić czas na studiach startować do jakiś służb?
• badania opinii społecznej i rynku - tak, już mamy w ciul bezrobotnych socjologów, dowalmy kolejnych!
• bezpieczeństwo ruchu drogowego - wiedza o znakach?
• marketing i promocja - nowość! Czyli zmiana z "marketing i zarządzanie" = bezrobocie
• problemy społeczne - czytanie gazet nie wystarczy?
• urzędnik europejski - lepiej już na prawo iść
• współpraca transgraniczna - taa - chyba jak się jest celnikiem to się przyda
• zarządzanie gastronomią i dietetyką - mało takich ludzi, przyda się ale po co zaraz studiować to???
• zarządzanie ochroną środowisk
• obsługa ruchu lotniczego - kierunek na pokaz bo budują lotnisko

Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza
• wychowanie fizyczne

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji - jak dla mnie to cała ta szkoła to jedno wielkie gówno ale dobra...
• praca socjalna
• logistyka
• zarządzanie

Niedawno przeczytałem w ostatnim Newsweeku dobry artykuł: "Nie trać czasu na studia".
Streszczając: rynek pracy nie potrzebuje fali zalewowej osób z wyższym wykształceniem, na rynku zaczyna brakować rzemieślników, pracowników wykwalifikowanych, przedstawicieli zawodów związanych z produkcją.

Apel do maturzystów:
Zamiast iść na studia, które was niczego nie nauczą (bo nie nauczą), lepiej od razu pomyślcie o rozpoczęciu pracy w zawodzie nie wymagającym wyższego wykształcenia. Koniec końców i tak potem będziecie zarabiać lepiej i więcej kasy, przy okazji robiąc coś co was interesuje, niż np. osoba z wyższym wykształceniem po psychologii pierdząca w stołek na kasie w biedronce.
"Pracę bez trudu powinni znaleźć też absolwenci studiów wschodnioeuropejskich. To tegoroczna nowość na UMCS. – Tacy specjaliści będą potrzebni. Choćby ze względu na położenie geograficzne naszego miasta – zauważa dr Wiesław Grzegorczyk z uczelnianej komisji rekrutacyjnej na UMCS."
Ciekawi mnie, co taka osoba po tym kierunku będzie mogła robić? Bo jakoś nie przekonuje mnie, że tacy ludzie będą potrzebni.

"Jeszcze więcej nowych kierunków ma Katolicki Uniwersytet Lubelski. Najciekawiej zapowiada się wiedza o te... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 2

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 0

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje

MKS Perła Lublin już trenuje 0 0

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 14 1

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 0 0

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty 1 0

Co Gdzie Kiedy. Za niecałe dwa tygodnie (28 lipca) na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) startuje Centralny Plac Zabaw. – W tym roku razem z wami chcemy otworzyć nowy rozdział naszego projektu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Kolega nie będzie zadowolony. Nawet nie wiedział, że jego samochód został "pożyczony"

Kolega nie będzie zadowolony. Nawet nie wiedział, że jego samochód został "pożyczony" 0 0

Kierowca w Zakrzowie (pow. łęczyński) wypadł z drogi i zakończył jazdę na jednej z latarni.

Piotr Darmochwał (Motor): Najpierw budowa zespołu, potem konkretne cele

Piotr Darmochwał (Motor): Najpierw budowa zespołu, potem konkretne cele 3 0

ROZMOWA Z Piotrem Darmochwałem, nowym zawodnikiem Motoru Lublin

Lublin: Tak wygląda rower miejski po przejechaniu przez pociąg

Lublin: Tak wygląda rower miejski po przejechaniu przez pociąg 6 2

W poniedziałek policjanci z komisariatu VI w Lublinie zatrzymali nieletniego mieszkańca miasta w związku ze zniszczeniem roweru miejskiego.

Jak się zmienią Al. Racławickie w Lublinie? 12 pomysłów, żeby było ładniej i wygodniej
galeria

Jak się zmienią Al. Racławickie w Lublinie? 12 pomysłów, żeby było ładniej i wygodniej 9 19

O zmiany w projekcie przebudowy Al. Racławickich apeluje do prezydenta Lublina doradzająca mu Rada Kultury Przestrzeni. Prosi o estetyczne chodniki, ozdobną roślinność i miejsca do siedzenia. Lista próśb jest o wiele dłuższa.

Kredyt odnawialny na koncie osobistym – co to jest i jak działa?

Kredyt odnawialny na koncie osobistym – co to jest i jak działa? 0 0

Bieżące wydatki pochłonęły całą pensję, a na kolejną trzeba czekać jeszcze kilka dni? A może pojawił się nieoczekiwany wydatek, przekraczający obecne możliwości domowego budżetu? To tylko przykłady sytuacji, w których pomocny może okazać się dostęp do kredytu odnawialnego na koncie osobistym. Czym dokładnie jest i jak działa taki produkt?

Infomat na Rynku miał prezentować walory turystyczne regionu. A pokazywał film porno

Infomat na Rynku miał prezentować walory turystyczne regionu. A pokazywał film porno 46 6

Film porno zamiast reklam chwalących walory turystyczne okolicy można było zobaczyć w sobotę na infomacie ustawionym na hrubieszowskim rynku.

Paulina Guba znowu blisko rekordu, Polska druga w Pucharze Świata

Paulina Guba znowu blisko rekordu, Polska druga w Pucharze Świata 4 1

W weekend na stadionie olimpijskim w Londynie rozgrywane były zawody o Puchar Świata. Mamy powody do radości, bo Polska zajęła drugą lokatę, jedynie za USA. Biało-Czerwonych w Anglii reprezentowała trójka zawodników z województwa lubelskiego: Paulina Guba i Karolina Kołeczek (obie AZS UMCS Lublin) oraz Dominik Kopeć (Agros Zamość)

Depositphotos otrzymał polską wersję językową

Depositphotos otrzymał polską wersję językową 0 0

W dniu dzisiejszym pragnę poświęcić nieco miejsca stronie Depositphotos.com która to święci tryumfy popularności za naszą zachodnią granicą. Od teraz także Polacy mają możliwość wypróbować funkcjonalności jakie ona oferuje, a to wszystko za sprawą specjalnie przygotowanej dla rodaków nakładki językowej.

USA: Nieprawdopodobny upadek. Rowerzystka wpadła w dziurę między mostem a drogą [wideo]
film

USA: Nieprawdopodobny upadek. Rowerzystka wpadła w dziurę między mostem a drogą [wideo] 5 2

Wydział Transportu z Wisconsin w USA opublikował nagranie wideo przedstawiające rowerzystkę omijającą rogatki przed podnoszącym się mostem w miejscowości Menasha.

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon 0 0

LKPS Politechnika Lublin kompletuje skład. Wiceprezes klubu Maciej Krzaczek: w porównaniu do poprzedniego sezonu będziemy mieli mocniejszy skład, a co za tym idzie, stawiamy przed drużyną wyższe cele

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.