Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Hrubieszów

19 lutego 2019 r.
19:11

Lubelskie: To już koniec cukrowni, która działała ponad 100 lat. Zostanie zlikwidowana

0 53 A A
Aby pokazać jak powstaje „Cukier Królewski”, fabryka zorganizowała Dzień Otwartych Drzwi chwaląc się ponad 100-letnią historią zakładu
Aby pokazać jak powstaje „Cukier Królewski”, fabryka zorganizowała Dzień Otwartych Drzwi chwaląc się ponad 100-letnią historią zakładu

Jeszcze na początku grudnia ub. roku zapraszaliśmy czytelników na Dzień Otwarty Cukrowni Strzyżów (pow. hrubieszowski). Dziś już wiadomo, że więcej podobnych imprez nie będzie. Działająca od 1901 roku cukrownia zostanie zlikwidowana, jej majątek wyprzedany, a blisko 40 osób straci pracę

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po zakończeniu kampanii cukrowniczej 2018/2019 rozpocznie się wygaszanie produkcji w Cukrowni Strzyżów należącej do największego producenta cukru w Europie, niemieckiej grupy Südzucker.

– Krok ten podyktowany został pogarszającymi się warunkami na rynku cukru, będącymi wynikiem zniesienia limitów produkcyjnych przez UE pod koniec września 2017 roku – tłumaczy w komunikacie Südzucker Polska SA. – Zniesienie kwot produkcyjnych doprowadziło do chaosu na rynku i znacznego spadku ce – dodaje.

Jednocześnie właściciel zapewnia, że „sytuacja plantatorów nie ulegnie zmianie”, a kontraktacja przebiegać będzie na warunkach analogicznych do poprzednich lat.

Przez najbliższe tygodnie w firmie opracowywany będzie program ochronny pracowników wygaszanego przedsiębiorstwa obejmujący m.in.: odprawy, wsparcie finansowe, przekwalifikowanie, czy przeniesienie chętnych do innych zakładów spółki. Dziś zakład zatrudnia ponad 40 osób.

Informacja ta poruszyła cukrowników ze Strzyżowa. – Niewiele osób wie, co idzie za taką likwidacją. Teraz będzie mniejsza sprzedaż nasion, nawozów, chemii i wielu dostawców zbankrutuje. Pracy nie będą mieli ci, co wożą buraki i ci, co je zbierają i przetwarzają. Cały powiat straci – denerwuje się jeden z pracowników.

– Nie dostałam jeszcze żadnych oficjalnych informacji o zamiarze likwidacji cukrowni – przyznaje Maryla Symczuk, starosta hrubieszowski. – Od związkowców z cukrowni wiem jednak, że buraki będą kontraktowane, a w piątek we Wrocławiu pracownicy będą negocjować warunki zwolnienia. Majątek cukrowni ma zostać wyprzedany.

Südzucker ma w Polsce jeszcze cztery zakłady: Cerekiew, Ropczyce, Strzelin i Świdnica. Żaden z nich zgodnie z zapewnieniami grupy nie zostanie zlikwidowany. Zamknięte prawdopodobnie zostaną natomiast dwa zakłady w Niemczech: w Warburgu (Nadrenia Północna-Westfalia) i Brottewitz (Brandenburgia) i kolejne dwa we Francji.

Kłopoty cementowni

Cukrownia Strzyżów nie jest jedyną dużą firmą w regionie, która ma kłopoty. W Cementowni Rejowiec właśnie wyłączono piec i linię do produkcji klinkieru. Oznacza to, że połowa z około 100-osobowej załogi lada dzień straci pracę.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
vb / 19 lutego 2019 r. o 19:41
+44
to było do przewidzenia, nie po to niemiec kupił by zakład pracował, pracować maja cukrownie niemieckie
Avatar
Gość / 19 lutego 2019 r. o 19:26
+34
Płacimy karę za złodziejstwo z pierwszej połowy lat 90-tych wielkie przekształcenia wyprzedaż majątku narodowego. Cukrownie huty przemysł stoczniowy musiał być zniszczony tego wymagała Zachód. Potem następny etapie niszczenia Polski przyjęcie do UE. Kraju prawie 40- milionowego który musi się wyżywić korzystając z produktów Niemieckich Francuskich bo Polski przemysł został zniszczony. Ozdoby odpowiedzialni za taki stan rzeczy powinni być postawieni przed oblicze Trybunału Stanu. Ida wybory pamiętajcie głosujecie tylko na Polaków by zatrzymać dalszą degradację Polski.
Płacimy karę za złodziejstwo z pierwszej połowy lat 90-tych wielkie przekształcenia wyprzedaż majątku narodowego. Cukrownie huty przemysł stoczniowy musiał być zniszczony tego wymagała Zachód. Potem następny etapie niszczenia Polski przyjęcie do UE. Kraju prawie 40- milionowego który musi się wyżywić korzystając z produktów Niemieckich Francuskich bo Polski przemysł został zniszczony. Ozdoby odpowiedzialni za taki stan rzeczy powinni być postawieni przed oblicze Trybunału Stanu. Ida wybory pamiętajcie głosujecie tylko na Polaków by zatrzyma... rozwiń
Avatar
Gość / 19 lutego 2019 r. o 19:31
+31
Premier ",rozwija" lubelskie ,likwidowana jest cementownia w Rejowcu cukrownia w Strzyżowie i co jeszcze do likwidacji?
Avatar
tt. / 19 lutego 2019 r. o 20:00
+24
Plantatorzy i tak już w większości przenieśli się do cukrowni Werbkowice która już wcześniej oferowała lepsze warunki kontraktacji. Nawozy i środki ochrony roślin rolnicy będą musieli kupić również u lokalnych dostawców. Buraki od rolników też trzeba będzie zwieźć. Szkoda pracowników i Strzyżowa bo likwidacja cukrowni to powolna śmierć miejscowości i spadek dochodów dla całej gminy Horodło z tytułu podatku.
Avatar
Rolnik z gm . Turobin / 19 lutego 2019 r. o 20:56
+21
To na Zamojszczyznie  zostanie tylko jedna cukrowni w Werbkowicach? Przecież jeszcze nie dawno był i Wozuczyn i Klemensow i w Lublinie była cukrownia.
Avatar
PR / 19 lutego 2019 r. o 20:31
+19
Jakby to by ło nadal CUKRU POLSKIEGO to nie byłoby problemu z istneniem. Od zawsze inwestorzy zagraniczni(patrz Niemcy) mówią to samo: Trudna sytuacja na rynku (wpisz dowolną branżę)... i tak od 1989r. jesteśmy w czarnej dziurze
Avatar
Gość / 19 lutego 2019 r. o 19:46
+16
Na początku lat 90 rządziło PC i inni prezesi np.NBP.prywatyzowali siebie.
Avatar
Gość / 19 lutego 2019 r. o 20:40
+15
Sprowadzanie całego zła globalnej gospodarki kapitalistycznej do UE jest GŁUPOTĄ. Unia to dla Polski ogromny rynek zbytu bez ceł. Wystraczy, że wyjdziemy z Unii i oni wprowadzą cła to jesteśmy skończeni. Poza tym to nie Unia jest winna, ale globalistyczna kapitalistyczna gospodarka. Myślicie, że bez niej nie byłby takich wydarzeń. To proszę spójrzecie na Serbię (poza UE) - dawniej prężne zakłady Zastava nie istnieją, zostały wykupione. Polska bez UE jest zerem. Jesteśmy słabym państwem na któe zakusy ma Rosja.
Avatar
wed / 19 lutego 2019 r. o 19:43
+14
powinienn to przejąć cukier polski
Avatar
rolnik emeryt / 5 marca 2019 r. o 06:55
+5
a przecież to partia chłopska rolnicza tylko ci z PSL to już mają w d.pie rolników licza sie koryta. Zabrali emerytom 167 mld zł z OFE czego dokonał kamysz z mównicy sejmowej a poparło go arbuzy i platformiarze. Wstyd za działania takie partii chłopskiej.
Avatar
rolnik emeryt / 5 marca 2019 r. o 06:55
+5
a przecież to partia chłopska rolnicza tylko ci z PSL to już mają w d.pie rolników licza sie koryta. Zabrali emerytom 167 mld zł z OFE czego dokonał kamysz z mównicy sejmowej a poparło go arbuzy i platformiarze. Wstyd za działania takie partii chłopskiej.
Avatar
lech / 25 lutego 2019 r. o 11:30
+5
To tylko skutki szkodniczej działalności PSL-szarańczy! Jeszcze przez wiele lat będzie to odbijać się polskiej wsi czkawką! Brukselska elita !
Avatar
Kujawiak / 23 lutego 2019 r. o 20:55
+4
Polski Cukier zlikwidował najwięcej, bo 20 cukrowni w Polsce: Borowiczki, Brześć Kujawski, Częstocice, Gryfice, Janikowo, Klemensów, Leśmierz, Lublin, Łapy, Mała Wieś, Nowy Staw, Opole Lubelskie, Ostrowy, Pruszcz, Rejowiec, Sokołów, Szczecin. Tuczno, Wożuczyn i Żnin. Sud Zucker 18 cukrowni: Baborów, Chybie, Garbów, Jawor, Klecina, Łagiewniki, Łubna, Małoszyn, Otmuchów, Pastuchów, Przeworsk, Pustków, Racibórz, Wieluń, Włostów, Wrocław, Wróblin i Ziębice. Nord Zucker 4 cukrownie: Krasiniec, Mełno, Szamotuły i Wschowa. Pfeifer und Langen 8 cukrowni: Gosławice, Góra, Głogów, Gniezno, Kościan, Witaszyce, Zbiersk i Zduny. British Sugar overseas 9 cukrowni: Ciechanów, Dobre, Guzów, Kętrzyn, Michałów, Ostrowite, Pelplin, Świecie i Unisław. Obecnie działa w Polskim Cukrze 7 cukrowni: Dobrzelin, Kluczewo, Krasnystaw, Kruszwica, Malbork, Nakło i Werbkowice. W Sud Zucker 5: Cerekiew, Ropczyce, Strzelin, Strzyżów i Świdnica. W Nord Zucker 2: Chełmża i Opalenica, Pfeifer und Langen 3: Gostyń, Miejska Górka i Środa, a British Sugar overseas ma jedną w Glinojecku.
Polski Cukier zlikwidował najwięcej, bo 20 cukrowni w Polsce: Borowiczki, Brześć Kujawski, Częstocice, Gryfice, Janikowo, Klemensów, Leśmierz, Lublin, Łapy, Mała Wieś, Nowy Staw, Opole Lubelskie, Ostrowy, Pruszcz, Rejowiec, Sokołów, Szczecin. Tuczno, Wożuczyn i Żnin. Sud Zucker 18 cukrowni: Baborów, Chybie, Garbów, Jawor, Klecina, Łagiewniki, Łubna, Małoszyn, Otmuchów, Pastuchów, Przeworsk, Pustków, Racibórz, Wieluń, Włostów, Wrocław, Wróblin i Ziębice. Nord Zucker 4 cukrownie: Krasiniec, Mełno, Szamotuły i Wschowa. Pfeifer und Langen 8 c... rozwiń
Avatar
hhjkhjkg / 21 lutego 2019 r. o 12:04
+1
Jakby to by ło nadal CUKRU POLSKIEGO to nie byłoby problemu z istneniem. Od zawsze inwestorzy zagraniczni(patrz Niemcy) mówią to samo: Trudna sytuacja na rynku (wpisz dowolną branżę)... i tak od 1989r. jesteśmy w czarnej dziurze
Tak, oczywiście.   ***s://pl.wikipedia.org/wiki/Krajowa_Sp%C3%B3%C5%82ka_Cukrowa
Avatar
obatel / 21 lutego 2019 r. o 11:56
0
***s://pl.wikipedia.org/wiki/Krajowa_Sp%C3%B3%C5%82ka_Cukrowa
Avatar
Bulba / 21 lutego 2019 r. o 11:52
+2
Polski cukier był uteorzony z 27 cukrowni. W tej chwili czynnych jest tylko 7. Patrzht tps://pl.wikipedia.org/wiki/Krajowa_Sp%C3%B3%C5%82ka_Cukrowa
Avatar
Dom / 21 lutego 2019 r. o 07:23
+1
Macie co chcieliście. Zawdzięczajcie ten zaszczyt likwidacji cukrowni wszechpoteznemu prezesowi z Warszawy, ochranianem przez stado goryli.
 To prywatna cukrownia. Jeszcze Polska to nie Rosja gdzie Putin nakaxuje ponowne otwarcie zamkniętego zakładu
Avatar
Tom Ry MD / 21 lutego 2019 r. o 02:37
0
Balcerowicz okradł Polskę ale tylko liberalizm może ją uratować.  Będę głosował na Partię prof Gwiazdowskiego. 
Avatar
Tom Ry MD / 21 lutego 2019 r. o 02:34
0
Ja mam dość PO i PIS i będę głosował na prof. Gwiazdowskiego. On zrobi porządek.
Avatar
Gość / 21 lutego 2019 r. o 00:24
0
I chwała panu że w Lublinie nie ma już cukrowni. Ten smród w niemal środku miasta był nie do zniesienia. Są inne gałęzie w których można się rozwijać. A cukier? Przecież to biała śmierć...
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kupujemy szeregowiec. Alternatywa dla mieszkania

Kupujemy szeregowiec. Alternatywa dla mieszkania

Domy szeregowe, czyli inaczej segmenty to opcja cenowo porównywalna do trzypokojowego mieszkania. Własny ogródek i większa powierzchnia sprawia, że za rozsądne pieniądze otrzymujemy jednak namiastkę domu

Do Ciechanek powróciła cisza. Koniec z odgłosami ciętej karoserii samochodowej
Po naszej publikacji

Do Ciechanek powróciła cisza. Koniec z odgłosami ciętej karoserii samochodowej

Od dwóch tygodni w Ciechankach (pow. łęczyński, gmina Puchaczów) ciszy nie przerywa huk ciętych karoserii zużytych samochodów. Po naszych artykułach i emisji reportażu w TVP z miejscowości wyniosła się firma zajmująca się demontażem starych aut na terenie Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego.

Nowy zawodnik Azotów Puławy

Nowy zawodnik Azotów Puławy

Niespodzianka dla kibiców Azotów Puławy. We wtorek klub poinformował o pozyskaniu nowego zawodnika. Do zespołu Larsa Walthera dołączył Słoweniec Andraż Velkavrh, który występuję na pozycji środkowego rozgrywającego.

Puławska fundacja walczy o "zwierzakobusa" do przewożenia zwierząt. Potrzebne głosy
film

Puławska fundacja walczy o "zwierzakobusa" do przewożenia zwierząt. Potrzebne głosy

"Przyjazna Łapa", puławska fundacja pro-zwierzęca, bierze udział w ogólnopolskiej rywalizacji, w której wygrać można samochód do przewożenia zwierząt. Auta trafią do tych stowarzyszeń, które do 23 grudnia zdobędą najwięcej pojedynczych wpłat na ten cel. Liczą się nawet najdrobniejsze sumy.

Kolejna kolizja na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z Ogrodową w Chełmie

Kolejna kolizja na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z Ogrodową w Chełmie

Kolejna kolizja na jednym z najruchliwszych skrzyżowań w centrum Chełma. Na szczęście poważnie ucierpiały tylko auta biorące w niej udział. Okoliczności zdarzenia wyjaśni i o winie przesądzi postępowanie wszczęte przez policjantów z drogówki.

Chełm: Czy radni wyrażą zgodę na darmowe autobusy? Będzie głosowanie na sesji

Chełm: Czy radni wyrażą zgodę na darmowe autobusy? Będzie głosowanie na sesji

Jest projekt uchwały intencyjnej w sprawie wprowadzenia w Chełmie darmowej komunikacji miejskiej. Darmowe autobusy to pierwsza obietnica złożona w kampanii wyborczej przez starającego się o fotel prezydenta Jakuba Banaszka. W dwa lata po zwycięstwie i objęciu urzędu Banaszek poddaje wyborczy pomysł pod głosowanie Rady Miasta.

Pierwszy taki poród w Lublinie, na świecie to rzadkość. "Wszystko skończyło się szczęśliwie"

Pierwszy taki poród w Lublinie, na świecie to rzadkość. "Wszystko skończyło się szczęśliwie"

Pani Karolina jest po przeszczepie serca. Kilka dni temu w lubelskiej klinice urodziła zdrowego synka. W Lublinie to pierwszy taki przypadek, a w skali kraju i świata - rzadkość

Armani Moore odszedł z Pszczółki Start Lublin

Armani Moore odszedł z Pszczółki Start Lublin

Amerykanin został zakontraktowany przez Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski

Widowisko "Herbertorium" online
27 listopada 2020, 19:00

Widowisko "Herbertorium" online

Radiu Lublin zaprasza na wyjątkowy spektakl muzyczny "Herbertorium" odwołujący się do poezji Zbigniewa Herberta. Wydarzenie będzie można zobaczyć online 27 listopada o godz. 19 na Facebooku.

Właściciele hoteli apelują do rządu: Hotele pracujące w reżimie sanitarnym nie są źródłem zakażeń
film

Właściciele hoteli apelują do rządu: Hotele pracujące w reżimie sanitarnym nie są źródłem zakażeń

Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie). Właściciele hoteli i pensjonatów apelują do rządu o pomoc finansową. W Kołobrzegu hotelarze liczą rosnące koszty, podczas gdy hotele są zamknięte dla gości. Prezydent Kołobrzegu tłumaczy, że miasto z powodu obostrzeń straciło 20 milionów złotych, które nie wpłynęły do kasy miasta z opłat uzdrowiskowych.

Policyjny bilans poniedziałkowego strajku kobiet w Lublinie. Ponad 40 wylegitymowanych osób
galeria

Policyjny bilans poniedziałkowego strajku kobiet w Lublinie. Ponad 40 wylegitymowanych osób

Ponad 40 wylegitymowanych osób i dwa mandaty. To policyjny bilans poniedziałkowej manifestacji w Lublinie. Marsz był reakcją na brutalne działania policjantów podczas zeszłotygodniowych protestów w Warszawie.

W Białej Podlaskiej jest nowe trójwymiarowe przejście dla pieszych

W Białej Podlaskiej jest nowe trójwymiarowe przejście dla pieszych

Przejście dla pieszych w trójwymiarze. To nowe rozwiązanie pojawiło się przed rondem przy ulicy Janowskiej. Ma poprawić bezpieczeństwo.

Nowy rozkład jazdy pociągów. Zmiany też w Chełmie czy Zamościu

Nowy rozkład jazdy pociągów. Zmiany też w Chełmie czy Zamościu

Nie tylko mieszkańcy Lublina odczują zmiany, które przyniesie nowy rozkład jazdy mający wejść w życie 13 grudnia. Chełm straci bezpośrednie połączenie z Krakowem, a zyska z Poznaniem, na trasie Lublin-Dęblin przybędzie pociągów osobowych, a z Zamościa dotrzemy bez przesiadki do Kołobrzegu

Przegląd Małych Form Teatralnych tym razem online
27 listopada 2020, 9:00

Przegląd Małych Form Teatralnych tym razem online

Już po raz 22. Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Poniatowej zorganizuje Przegląd Małych Form Teatralnych skierowany do osób z niepełnosprawnościami. W tym roku wydarzenie odbędzie odbędzie się 27 listopada i zostanie zrealizowane w formule online.

Policjant z Lublina chory na Covid-19 potrzebował osocza. Wraca do zdrowia, a rodzina dziękuje za pomoc

Policjant z Lublina chory na Covid-19 potrzebował osocza. Wraca do zdrowia, a rodzina dziękuje za pomoc

Ozdrowieńcy zgłosili się do centrum krwiodawstwa i pomogli lubelskiemu funkcjonariuszowi policji. Asp. szt. Rafał Kasiborski dochodzi do zdrowia i dziękuje za okazaną mu pomoc.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.