Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Janów Lubelski

11 sierpnia 2024 r.
12:43

NASZA AKCJA Spotkajmy się nad wodą. W Janowie fajnie jest!

Autor: Zdjęcie autora BAS
0 A A

– W Janowie fajnie jest! – śpiewają w jednej ze swoich piosenek seniorzy z janowskiego Klubu Aktywnych Ruchowo "Rekreo-Styl". O tym, że to najszczersza prawda przekonać mogli się w sobotę uczestnicy naszej, wakacyjnej akcji „Spotkajmy się nad wodą”. Tym razem odwiedziliśmy prawdziwą perełkę turystyczną województwa lubelskiego – Zoom Natury w Janowie Lubelskim, niezwykły park rekreacji, rozrywki i nauki z przepiękną, piaszczystą plażą i mnóstwem atrakcji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zoom Natury to wyjątkowe miejsce na mapie Lubelszczyzny. Zajmuje teren ponad 10 ha położny nad zalewem janowskim. W parku znajdziemy rowerowe i spacerowe ścieżki, siłownie zewnętrzne, bulodrom, place zabaw, wieżę widokową i ogromną huśtawkę. Od ponad 12 lat działa tutaj jeden z najatrakcyjniejszych w Polsce parków linowych, a w 2015 roku uruchomione zostały nowoczesne laboratoria edukacyjne łączące aktywne poznawanie świata z zabawą, sprawiając że Zoom Natury stał się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem. Wszystko to otoczone jest naturalną roślinnością.

Chętnie zaglądają tu nie tylko mieszkańcy naszego regionu. – Od kilku laty przyjeżdżam nad zalew w Janowie Lubelskim z rodziną. Zoom Natury to wspaniałe miejsce do letniego, aktywnego wypoczynku. Mnóstwo atrakcji sprawia, że dzieci nigdy się nie nudzą. Gorąco polecam wszystkim i to nie tylko na wakacje – mówi nam pani Ania z Garwolina, która w sobotę uczestniczyła wraz z rodziną w konkursach przygotowanych przez naszą redakcję.

Nad zalewem janowskim byli z nami także burmistrz Krzysztof Kołtyś i radny miejski Andrzej Łukasik.

– To przepięknie urządzony teren, na którym każdy znajdzie coś dla siebie – zachwalał Zoom Natury burmistrz Kołtyś i mówił o dodatkowych atrakcjach, które można spotkać w tym miejscu m.in. XXI Festiwalu Kaszy Gryczaki, który w sobotę rozpoczął się nad zalewem w Janowie Lubelskim.

Burmistrz Krzysztof Kołtyś (z prawej) i radny Andrzej Łukasik

Z radnym Łukasikiem mieliśmy okazję porozmawiać chwilę o jego nietuzinkowych osiągnięciach. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych rowerzystów w Polsce. Wszystko za sprawą dokonań na dwóch kółkach. – W siedmiu międzynarodowych wyprawach przejechałem ponad 11 tysięcy kilometrów, odwiedzając 8 państw. W 2018 roku, na 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, wyruszyłem rowerem dookoła Polski. W 18 dni przejechałem 2454 kilometry – przypomniał Andrzej Łukasik i zaprezentował rower, który sam skonstruował. – Na rowerze przejechałem już około 30 tys. kilometrów – zakończył.

 

Pozytywnie zakręceni seniorzy z Rekreo-Stylu

W sobotę podczas naszej akcji odwiedzili nas członkowie Klubu Aktywnych Ruchowo "Rekreo-Styl" Janów Lubelski. Kilkadziesiąt osób przyjechało nad zalew janowski rowerami i… zaśpiewało nam piosenkę autorstwa Elżbiety Jaworskiej „W Janowie milion gwiazd”. – W Janowie fajnie jest, powietrze czyste też, w jak najpiękniejszy śnie. Rower weź. Po lasach przejedź się. Zapomnij chwile złe, bo tu w Janowie fajnie jest – śpiewali seniorzy z grupy powstałej w 2019 roku.

Maria Skakowska, prezes Stowarzyszenia zaprosiła także wszystkich na bezpłatne zajęcia w ramach projektu Senior Nordic Walking, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

Zajęcia będą odbywały w Zoom Natury nad zalewem janowskim 2 razy w tygodniu, w poniedziałki i środy o godz. 9 i 16. Zajęcia są otwarte. Nie obowiązują na nie zapisy wystarczy przyjść na wyznaczoną godzinę. Pierwsze już dzisiaj (12 sierpnia).

W strefie kibica zaciskaliśmy kciuki za siatkarzy
Nasza sobotnia wizyta nad zalewem janowskim zbiegła się z finałem olimpijskiego turnieju w siatkówce mężczyzn: Polska – Francja. Zoom Natury i jego wiceprezes Łukasz Lewczyk zadbali o to, aby uczestnicy naszej akcji mogli także zobaczyć walkę o złoto. Niestety, nasi siatkarze musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 0:3.

W sobotę dla osób wypoczywające na zalewem janowskim przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Były konkursy i zawody sportowe m.in. Bumper Ball i przeciąganie liny z nagrodami. Rozdaliśmy mnóstwo piłek i kół plażowych, okularów przeciwsłonecznych oraz toreb na zakupy.

Partnerzy naszej akcji to: Województwo Lubelskie, Powiat Janowski i starosta Artur Pizoń, Janów Lubelski i burmistrz Krzysztof Kołtyś, Zoom Natury, KU AZS UMCS oraz Radio Eska.

Do Zoom Natury zapraszamy także w najbliższy weekend

Z naszą akcją w kolejną sobotę wybierzemy się w okolice Józefowa nad Wisłą. W niedzielę z kolei zapraszamy ponownie do Zoom Natury do Janowa Lubelskiego na IV Festiwal Oręża Polskiego. To impreza dla wszystkich, którzy chcą poznać dzieje polskiej wojskowości i przeżyć innowacyjną, żywą lekcję historii. Od godz. 13:30 będzie można zobaczyć jak wyglądały obozowiska historyczne, pokazy z różnych okresów funkcjonowania Wojska Polskiego - od średniowiecza po czasy współczesne. Odbędą się pokazy sprzętu wojskowego, konnicy z XVI wieku, turnieje łucznicze i walki rycerskie. Nie lada gratką będą inscenizacje upamiętniające 81. rocznicę Bitwy pod Ujściem oraz 510. rocznicę Bitwy pod Orszą. Nie zabraknie również dobrej zabawy i muzyki. Festiwal zakończy koncert Stefano Terrazzino.

Organizatorami festiwalu są Powiat Janowski i Stowarzyszenie Sportowo - Obronne DRUH im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Janowie Lubelskim. Partnerem Festiwalu Oręża Polskiego jest Samorząd Województwa Lubelskiego w ramach programu „Warto być Polakiem”.

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Wisła Puławy wygrała w środę pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie

Wisła Puławy wygrała trzeci mecz z rzędu i wskoczyła do strefy barażowej

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie i trzecie z rzędu. Wisła Puławy w środowym, zaległym spotkaniu ósmej kolejki pokonała w gościach GKS Jastrzębie 2:1. Dzięki temu drużyna Macieja Tokarczyka awansowała do strefy barażowej.

Jolka, Jolka z balkonu lubelskiego ratusza
film

Jolka, Jolka z balkonu lubelskiego ratusza

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Felicjan Jędrzejczak, legendarny wokalista Budki Suflera. Utwór "Jolka, Jolka pamiętasz" zagrał miejski trębacz po śmierci Romualda Lipko, 7 lutego 2020 r. Przypominamy rozmowę z Felicjanem Andrzejczakiem, który dzień przed śmiercią założyciela Budki Suflera spotkał się z nim

Lublinianka znowu zgarnęła komplet punktów

Start w dziewiątkę nie utrzymał prowadzenia w meczu z Lublinianką. Janowianka znowu bez punktów

Ciekawa ósma kolejka w IV lidze. Drugiej porażki z rzędu na własnym stadionie doznała Janowianka. Tym razem trzy punkty z bardzo trudnego terenu wywiozła Tomasovia. Sporo działo się w Krasnymstawie. Tamtejszy Start do przerwy prowadził z Lublinianką 2:0, ale przegrał 2:3. Spory wpływ na boiskowe wydarzenia miały jednak dwie czerwone kartki dla gospodarzy.

Człowiek o głębokiej miłości do swojej małej ojczyzny - Krzczonowa! Wojciech Cioczek w programie LUSTRO
LUSTRO
film

Człowiek o głębokiej miłości do swojej małej ojczyzny - Krzczonowa! Wojciech Cioczek w programie LUSTRO

Wojciech Cioczek miłośnik kultury ludowej, pedagog, historyk, regionalista, działacz społeczny i polityk. O tym jak zrodziła się w nim miłość do tradycji, etnografii i Krzczonowa? Jak wyglądało jego dzieciństwo i dlaczego zaczął harfować? Opowiedział nam w programie Lustro.

Stypendia burmistrza miasta Świdnik przyznawane są już od 16 lat. To nagroda za ich wybitne osiągnięcia w nauce w danym roku szkolnym
galeria

Najlepsi z najlepszych. Burmistrz Świdnika nagrodził 153 uczniów

Gala Stypendialna to wyjątkowa chwila dla stypendystów wybranych przez burmistrza miasta Świdnik. Za trud włożony w roku szkolnym 2023/2024 zostało docenionych aż 153 uczniów ze świdnickich szkół.

Młodzieżowa Rada Miasta Janów Lubelski drugiej kadencji w pełnym składzie

Młodzieżowa Rada Miasta w komplecie. Wybrali swoje prezydium

Poprzednia kadencja dobiegła końca, odbyły się wybory na kolejną, a także pierwsza sesja. Młodzieżowa Rada Miasta w Janowie Lubelskim zaczęła pracę.

Wojciech Jerzy Suchodół od 1999 roku zaangażowany był w organizację memoriałowego turnieju bokserskiego poświęconego ojcu, tradycyjnie fundując nagrodę w kat. 56 kg, w której walczył Jerzy Suchodół.

Kochał ludzi i sport. Pogrzeb Wojciecha Jerzego Suchodoła odbył się w środę w Zamościu

Nie żyje Wojciech Jerzy Suchodół, wspaniały człowiek, lekarz, ginekolog, położnik, radny i społecznik. Nieprzerwanie od 25 lat organizował w Zamościu memoriał bokserski pamięci swego ojca Jerzego, byłego nauczyciela przysposobienia obronnego, wychowania fizycznego i trenera, twórcy zamojskiego pięściarstwa.

Goście nie zawiedli. Licznie stawili się na urodzinach pani Eugenii

Jaki piękny wiek. Pani Eugenia skończyła 100 lat

Rodzina, ale też inni goście świętowali w sobotę wraz z panią Eugenią Szmigą jej kolejne urodziny. Sędziwa mieszkanka gminy Zwierzyniec właśnie tego dnia skończyła 100 lat.

Kultywowanie pamięci o tamtych wydarzeniach jest niezwykle ważne, szczególnie teraz, gdy żyjemy w wolnym kraju, a u naszych wschodnich sąsiadów trwa wojna z najeźdźcą, z którym Polska walczyła 85 lat temu.

85. rocznica sowieckiej agresji: Chełm w hołdzie ofiarom i Sybirakom

Przedstawiciele chełmskich instytucji uczcili 85. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka, składając kwiaty w miejscach pamięci i oddając hołd ofiarom represji.

Farma wiatrakowa w Kraśniku oficjalnie otwarta. Dostarczy prąd do 16 tysięcy gospodarstw
galeria

Farma wiatrakowa w Kraśniku oficjalnie otwarta. Dostarczy prąd do 16 tysięcy gospodarstw

Szczere pola między Kraśnikiem a Dąbrową Bór, a na nich… siedem 200 metrowych wiatraków. To one mają zapewnić niemal 25 MWh energii, co pozwoli na obsłużenie 16 tysięcy gospodarstw w regionie. W środę 18 września przedstawiciele firm realizujących inwestycję oraz lokalne władze dokonali wspólnie otwarcia farmy. Na uroczystości pojawił się Miłosz Motyka, wiceminister klimatu i środowiska. To inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne powiatu – mówią zgodnie inwestor, samorządowcy i wiceminister.

Stary budynek nie nadaje się do remontu. Rodzinnego domu dziecka tu nie będzie
biała podlaska

Stary budynek nie nadaje się do remontu. Rodzinnego domu dziecka tu nie będzie

Były plany na remont drewnianego budynku przy ulicy Kolejowej. Jednak z przygotowanej ekspertyzy wynika, że czeka go raczej rozbiórka.

 

Lubelscy terytorialsi zwiększają pomoc dla powodzian. W środę w godzinach wieczornych ponad 100 kolejnych żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady OT uda się na Dolny Śląsk, aby wspierać mieszkańców i służby w walce z żywiołem. Lubelscy terytorialsi pomagają mieszkańcom Stronia Śląskiego

Dziś ponad 100, a w piątek minimum 500 mundurowych pojedzie pomagać na Dolny Śląsk

Kolejnych 100 żołnierzy 2 LBOT jedzie na Dolny Śląsk pomagać mieszkańcom w walce z powodzią. Na miejscu jest już 180 terytorialsów, a w piątek pojada kolejni, minimum 500

Muzyczne historie charytatywnie. Kilka godzin zabawy dla pogorzelców
21 września 2024, 13:00

Muzyczne historie charytatywnie. Kilka godzin zabawy dla pogorzelców

Dla pochodzącego z Zamościa Mateusza Tymury, który w pożarze stracił stworzony wraz z żoną dom i Teatr Latarnia odbędzie się w weekend charytatywna impreza na Rynku Wielkim.

Perełki motoryzacyjne na Politechnice Lubelskiej
Foto
galeria

Perełki motoryzacyjne na Politechnice Lubelskiej

Poduszkowiec, kosiarka na gąsienicach i legendarny Żuk. Te i inne pojazdy można oglądać do jutra na parkingu Politechniki Lubelskiej

Przeprosin dla byłego wójta Końskowoli nie będzie. Stanisław Gołębiowski (z prawej) odpuścił sądową walkę o ochronę dóbr z byłym radnym opozycyjnego ugrupowania. Leszek Rodzoś (z lewej) takie zakończenie sporu przyjął z ulgą i zadowoleniem

Były wójt wycofał pozew. Radny nie musi przepraszać za słowa o lojalce

Leszek Rodzoś nie będzie przepraszał byłego już wójta gminy Końskowola, Stanisława Gołębiowskiego, za publiczny komentarz w sprawie jego przeszłości w roli tajnego współpracownika służb w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Sąd postępowanie umorzył.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium