Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

8 czerwca 2020 r.
17:08

Bon turystyczny czyli nowe 500 plus na dziecko. Kto będzie mógł skorzystać?

Autor: Zdjęcie autora opr. pab
79 10 A A
Jezioro Białe
Jezioro Białe (fot. Maciej Kaczanowski)

Bon turystyczny o wartości 500 zł na każde dziecko, przyznawany niezależnie od poziomu dochodów w rodzinie; będzie miał formę elektroniczną i będzie można go wykorzystać do końca 2021 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szczegóły inicjatywy, z której skorzysta ok. 6 mln dzieci, przedstawił prezydent Andrzej Duda. Podkreślał, że to są pieniądze, które mają zasilić polską branżę turystyczną.

– Mam nadzieję, że bon będzie już w te wakacje – mówił Andrzej Duda podczas konferencji w Ustce. Jak dodał, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek obiecała, że uczyni wszystko, aby Sejm jak najszybciej przyjął ustawę w tej sprawie.

Bon turystyczny. Kto skorzysta? Zasady

* Na bon turystyczny 500 zł na każde dziecko trafi 3,2 mld zł z puli Ministerstwa Rozwoju z tzw. Funduszu COVID -19.

* Prawie 2,4 mln rodzin dostanie dopłatę do wakacji lub ferii zimowych. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej.

* Bon będzie miał formę elektroniczną. Będzie można go wykorzystać do opłacenia np.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozu sportowego czy rekreacyjnego.

* Podmioty turystyczne, których usługi będzie można opłacić za pomocą bonu, znajdą się w – stworzonym na potrzeby programu – Katalogu Bazy Turystycznej.

Jak w praktyce będzie można skorzystać z bonu:

* Osoba spełniająca kryteria otrzyma bon, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

* Bon trzeba będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

* Aby wesprzeć zarówno turystów, jak i podmioty świadczące usługi turystyczne, powstanie specjalna infolinia.

Źródło: Prezydent.pl

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
WschodPolski / 8 czerwca 2020 r. o 17:35
+42
A co z tymi bezdzietnymi? Nie mam dzieci, ciężko pracuję za psie pieniądze i po raz kolejny zostałem kopnięty w dupala. Tyram tylko ciągle na obce dzieci i w dużej mierze ludzi którzy z ich robienia zrobili sobie sposób na życie. Za rządów PiS nie opłaca się uczciwie pracować. Lepiej siedzieć na *** i nie robić nic innego niż płodzenie kolejnego potomstwa.
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 8 czerwca 2020 r. o 20:39
+22
To Co Tym razem podrożeje - by było na nowe 500+wakacje ??? Prąd, gaz, woda, paliwa czy powietrze ???
Avatar
luoi / 8 czerwca 2020 r. o 17:53
+22
Ku..wa same plusy na dzieciorobow a co z tymi co wychowali już s w oje bedzi e 500 plus do tylu za kulka la t w tył zwrotu
Avatar
WschodPolski / 8 czerwca 2020 r. o 18:31
+18
@WschodPolski... skoro nie masz dzieci, to na każdym nienarodzonym dziecku zaoszczędzasz średnio 900zł. Ciesz się, że nie wprowadzono bykowego, którym Tusk z ekipą nas straszył. To byś nie tylko kiepsko zarabiał, ale by ci odciągano z pensji odpowiednią sumkę. Tak jak mi w Niemczech odciąga się podatek solidarnościowy na byłą NRD. Widać, że rząd wzoruje się na Niemczech. Tutaj też przyznano 300€ na każde dziecko. Chociaż szczerze sam ucieszyłbym się na taki bonus. Ale nie będę obsźczekiwał niemieckiego rządu, bo nie zabroniono mi pracować ;) A ty udajesz nie wiem kogo? Chłopie, gdyby nie 8 lat zmarnowanych, to byś już połowę zarabiał tego co ja w Niemczech. O ile za Dudy wzrosla płaca minimalna? No to ci przypomnę z 1650zł do 2600zł brutto w PIĘĆ lat?! To przeklada się na wszystkie poziomý pensji. Mnie ciekawi, czy rząd nie da się zastraszyć przed kolejnymi podwyżkami. Każdego roku aż o 15% w górę. Chciałbym, aby taķ w Niemczech było. Niestety tutaj chcą obniżyć minimalną stawkę. A to oznacza, że o podwyżce mogę zapomnieć. Co ci prseszkadza, źe wreszcie wprowadzono KINDERGELD w Polsce? Ty też korzystasz. Na trzecią kadencję PO-PSL zapowiadała Kopaczowa podatek katastralny. Policz, ile kosztuje twoja chałupa i odlicz 2% z tej kwoty. I taką kwotę zaoszczędzileś razy PIĘĆ. Myślę, że teraz stać ciebie na urlop.
 Bykowe to pomysł Sobonia z PiS. Ja nic nie oszczędziłem, bo od kilku lat nie miałem żadnej podwyżki, za to podatki coraz wyższe i żywność też. Wiem też, że w mojej firmie zusy, srusy i skarbówki zabierają takie pieniądze, że prowadzenie biznesu przestaje się opłacać. Państwo zaczyna zabierać wszystko co zarobisz. Skoro tak super jest w Polsce, co ty jeszcze w Niemczech robisz? Trochę mnie śmieszy gdy ktoś kto na co dzień mieszka i pracuje w Niemczech, wypowiada się o życiu w Polsce.
 Bykowe to pomysł Sobonia z PiS. Ja nic nie oszczędziłem, bo od kilku lat nie miałem żadnej podwyżki, za to podatki coraz wyższe i żywność też. Wiem też, że w mojej firmie zusy, srusy i skarbówki zabierają takie pieniądze, że prowadzenie biznesu przestaje się opłacać. Państwo zaczyna zabierać wszystko co zarobisz. Skoro tak super jest w Polsce, co ty jeszcze w Niemczech robisz? Trochę mnie śmieszy gdy ktoś kto na co dzień mieszka i pracuje w Niemczech, wypowiada się o życiu w Polsce. rozwiń
Avatar
adamczuk / 8 czerwca 2020 r. o 20:55
+14
Proszę o odpowiedź wyborców partii rządzącej na moje pytanie - dlaczego zostaje wprowadzony bon turystyczny na każde dziecko, skoro w zamyśle programu 500+ było wydawanie tych środków na wypoczynek np. że dzieci z biedniejszych rodzin w końcu wyjadą np. na kolonie? (wypowiedzi min. premier Szydło). Po co w takim razie wprowadza się kolejny taki sam program socjalny? Czy to znaczy że 500+ nie spełnia swoich funkcji i pieniądze są marnotrawione?
Avatar
___K___ / 9 czerwca 2020 r. o 08:01
+5
@WschodPolski... skoro nie masz dzieci, to na każdym nienarodzonym dziecku zaoszczędzasz średnio 900zł. Ciesz się, że nie wprowadzono bykowego, którym Tusk z ekipą nas straszył. To byś nie tylko kiepsko zarabiał, ale by ci odciągano z pensji odpowiednią sumkę. Tak jak mi w Niemczech odciąga się podatek solidarnościowy na byłą NRD. Widać, że rząd wzoruje się na Niemczech. Tutaj też przyznano 300€ na każde dziecko. Chociaż szczerze sam ucieszyłbym się na taki bonus. Ale nie będę obsźczekiwał niemieckiego rządu, bo nie zabroniono mi pracować ;) A ty udajesz nie wiem kogo? Chłopie, gdyby nie 8 lat zmarnowanych, to byś już połowę zarabiał tego co ja w Niemczech. O ile za Dudy wzrosla płaca minimalna? No to ci przypomnę z 1650zł do 2600zł brutto w PIĘĆ lat?! To przeklada się na wszystkie poziomý pensji. Mnie ciekawi, czy rząd nie da się zastraszyć przed kolejnymi podwyżkami. Każdego roku aż o 15% w górę. Chciałbym, aby taķ w Niemczech było. Niestety tutaj chcą obniżyć minimalną stawkę. A to oznacza, że o podwyżce mogę zapomnieć. Co ci prseszkadza, źe wreszcie wprowadzono KINDERGELD w Polsce? Ty też korzystasz. Na trzecią kadencję PO-PSL zapowiadała Kopaczowa podatek katastralny. Policz, ile kosztuje twoja chałupa i odlicz 2% z tej kwoty. I taką kwotę zaoszczędzileś razy PIĘĆ. Myślę, że teraz stać ciebie na urlop.
Pieprzysz jak potłuczony. Niby jak WschodPolski zaoszczędził średnio 900 zł na tym, że nie ma dzieci? Co to za ekonomia? Sztuczne (przez rząd, a nie z powodów ekonomicznych) podniesienie płacy minimalnej spowodowało podniesienie cen usług i towarów, a więc inflację. Możemy zarabiaci  po 10.000 zł miesięcznie, ale cóż z tego, gdy wówczas chleb będzie kosztował 10 zł, a litr benzyny 8 zł. To tylko kwestia nominałów. G*wno się znasz na ekonomii i w dodatku nie wiesz, co się dzieje w Polsce.
Pieprzysz jak potłuczony. Niby jak WschodPolski zaoszczędził średnio 900 zł na tym, że nie ma dzieci? Co to za ekonomia? Sztuczne (przez rząd, a nie z powodów ekonomicznych) podniesienie płacy minimalnej spowodowało podniesienie cen usług i towarów, a więc inflację. Możemy zarabiaci  po 10.000 zł miesięcznie, ale cóż z tego, gdy wówczas chleb będzie kosztował 10 zł, a litr benzyny 8 zł. To tylko kwestia nominałów. G*wno się znasz na ekonomii i w dodatku nie wiesz, co się dzieje w Polsce. rozwiń
Avatar
___K___ / 9 czerwca 2020 r. o 08:06
+4
@WschodPolski... bo ja potrafiłem liczyć za Tuska. Nie starczało mi kady na przeżycie, to wyjechałem z Zielonej Wyspy. Skoro siedzisz w kraju, to nie masz gorsej niż ja miałem. A wrócę za jakieś 6 lat, kiedy minimalna pensja będzie na powyżej 4 tys. zł. Wówczas siedzenie w Niemczech nie będzie miało sensu. Z językiem, doświadczeniem, wiedzą i odłożoną kasą mogę pokusić się o posadę, gdzie nie będę musiał zaczynać od minimum. Na razie nawet gdyby mi zaoferowano połowę tej pensji, co mam tutaj, to za Chiny Ludowe nie wróciłbym. Tutaj każdego dnia czegoś nowego się uczę, nikt nie stoi nade mną z batem, no i szkoda byłoby opuszczać taķ zgraną ekipę. Zresztą, czy w Polsce mogę liczyć na 2 mce urlopu? Tak, że jest sporo czynników. Chociażby ten, że żona chce rodzić w Nìemczech. Jak zobaczyła jak tutaj traktuje się pacjęta, czyli mnie ;) Sukces niemieckiej służby zdrowia, to nie pensja, bo w Polsce realnie lekarze znacznie więcej zarabiają jak w Niemczech, lecz przywiązanie do jednostki. Tutaj lekarz nie może pracować w pięciu miejscach, czy na boku prywatnie. Oni są w pełni wykorzystani na miejscu. Miałem 4 operacje i nikt inny poza prowadzącym nie mógł kontynuować leczenia. Podczas operacji byłem na bierząco informowany o stanie. Tak tutaj dziala przysięga Hipokratesa, a nie Hipokryty.
Nie, chłopczyku - wróć teraz. Przecież wg ciebie za PiSu jest tak wspaniale, więc wracaj i płać podatki tutaj, volksdeutschu. Ale nie, nie chcesz wrócić. Tam ci się podoba. Szybko też zapomniałeś języka ojczystego, "pacjęcie", albo nigdy go nie znałeś. A skoro każdego dnia się uczysz, to zabierz do siebie pana Dudę - on też wciąż się czegoś uczy (sam mówił). Ja tam wolę prezydenta, który już coś umie, na przykład zna biegle pięć języków obcych.
Nie, chłopczyku - wróć teraz. Przecież wg ciebie za PiSu jest tak wspaniale, więc wracaj i płać podatki tutaj, volksdeutschu. Ale nie, nie chcesz wrócić. Tam ci się podoba. Szybko też zapomniałeś języka ojczystego, "pacjęcie", albo nigdy go nie znałeś. A skoro każdego dnia się uczysz, to zabierz do siebie pana Dudę - on też wciąż się czegoś uczy (sam mówił). Ja tam wolę prezydenta, który już coś umie, na przykład zna biegle pięć języków obcych. rozwiń
Avatar
Oka / 9 czerwca 2020 r. o 06:10
+3
Je...ne kleszcze,pasożyty społeczne!!
Avatar
fillip75 / 8 czerwca 2020 r. o 19:20
-10
@WschodPolski... bo ja potrafiłem liczyć za Tuska. Nie starczało mi kady na przeżycie, to wyjechałem z Zielonej Wyspy. Skoro siedzisz w kraju, to nie masz gorsej niż ja miałem. A wrócę za jakieś 6 lat, kiedy minimalna pensja będzie na powyżej 4 tys. zł. Wówczas siedzenie w Niemczech nie będzie miało sensu. Z językiem, doświadczeniem, wiedzą i odłożoną kasą mogę pokusić się o posadę, gdzie nie będę musiał zaczynać od minimum. Na razie nawet gdyby mi zaoferowano połowę tej pensji, co mam tutaj, to za Chiny Ludowe nie wróciłbym. Tutaj każdego dnia czegoś nowego się uczę, nikt nie stoi nade mną z batem, no i szkoda byłoby opuszczać taķ zgraną ekipę. Zresztą, czy w Polsce mogę liczyć na 2 mce urlopu? Tak, że jest sporo czynników. Chociażby ten, że żona chce rodzić w Nìemczech. Jak zobaczyła jak tutaj traktuje się pacjęta, czyli mnie ;) Sukces niemieckiej służby zdrowia, to nie pensja, bo w Polsce realnie lekarze znacznie więcej zarabiają jak w Niemczech, lecz przywiązanie do jednostki. Tutaj lekarz nie może pracować w pięciu miejscach, czy na boku prywatnie. Oni są w pełni wykorzystani na miejscu. Miałem 4 operacje i nikt inny poza prowadzącym nie mógł kontynuować leczenia. Podczas operacji byłem na bierząco informowany o stanie. Tak tutaj dziala przysięga Hipokratesa, a nie Hipokryty.
@WschodPolski... bo ja potrafiłem liczyć za Tuska. Nie starczało mi kady na przeżycie, to wyjechałem z Zielonej Wyspy. Skoro siedzisz w kraju, to nie masz gorsej niż ja miałem. A wrócę za jakieś 6 lat, kiedy minimalna pensja będzie na powyżej 4 tys. zł. Wówczas siedzenie w Niemczech nie będzie miało sensu. Z językiem, doświadczeniem, wiedzą i odłożoną kasą mogę pokusić się o posadę, gdzie nie będę musiał zaczynać od minimum. Na razie nawet gdyby mi zaoferowano połowę tej pensji, co mam tutaj, to za Chiny Ludowe nie wróciłbym. Tutaj każdego d... rozwiń
Avatar
fillip75 / 8 czerwca 2020 r. o 18:09
-18
@WschodPolski... skoro nie masz dzieci, to na każdym nienarodzonym dziecku zaoszczędzasz średnio 900zł. Ciesz się, że nie wprowadzono bykowego, którym Tusk z ekipą nas straszył. To byś nie tylko kiepsko zarabiał, ale by ci odciągano z pensji odpowiednią sumkę. Tak jak mi w Niemczech odciąga się podatek solidarnościowy na byłą NRD. Widać, że rząd wzoruje się na Niemczech. Tutaj też przyznano 300€ na każde dziecko. Chociaż szczerze sam ucieszyłbym się na taki bonus. Ale nie będę obsźczekiwał niemieckiego rządu, bo nie zabroniono mi pracować ;) A ty udajesz nie wiem kogo? Chłopie, gdyby nie 8 lat zmarnowanych, to byś już połowę zarabiał tego co ja w Niemczech. O ile za Dudy wzrosla płaca minimalna? No to ci przypomnę z 1650zł do 2600zł brutto w PIĘĆ lat?! To przeklada się na wszystkie poziomý pensji. Mnie ciekawi, czy rząd nie da się zastraszyć przed kolejnymi podwyżkami. Każdego roku aż o 15% w górę. Chciałbym, aby taķ w Niemczech było. Niestety tutaj chcą obniżyć minimalną stawkę. A to oznacza, że o podwyżce mogę zapomnieć. Co ci prseszkadza, źe wreszcie wprowadzono KINDERGELD w Polsce? Ty też korzystasz. Na trzecią kadencję PO-PSL zapowiadała Kopaczowa podatek katastralny. Policz, ile kosztuje twoja chałupa i odlicz 2% z tej kwoty. I taką kwotę zaoszczędzileś razy PIĘĆ. Myślę, że teraz stać ciebie na urlop.
@WschodPolski... skoro nie masz dzieci, to na każdym nienarodzonym dziecku zaoszczędzasz średnio 900zł. Ciesz się, że nie wprowadzono bykowego, którym Tusk z ekipą nas straszył. To byś nie tylko kiepsko zarabiał, ale by ci odciągano z pensji odpowiednią sumkę. Tak jak mi w Niemczech odciąga się podatek solidarnościowy na byłą NRD. Widać, że rząd wzoruje się na Niemczech. Tutaj też przyznano 300€ na każde dziecko. Chociaż szczerze sam ucieszyłbym się na taki bonus. Ale nie będę obsźczekiwał niemieckiego rządu, bo nie zabroniono mi pracować ;)... rozwiń
Avatar
___K___ / 9 czerwca 2020 r. o 08:06
+4
@WschodPolski... bo ja potrafiłem liczyć za Tuska. Nie starczało mi kady na przeżycie, to wyjechałem z Zielonej Wyspy. Skoro siedzisz w kraju, to nie masz gorsej niż ja miałem. A wrócę za jakieś 6 lat, kiedy minimalna pensja będzie na powyżej 4 tys. zł. Wówczas siedzenie w Niemczech nie będzie miało sensu. Z językiem, doświadczeniem, wiedzą i odłożoną kasą mogę pokusić się o posadę, gdzie nie będę musiał zaczynać od minimum. Na razie nawet gdyby mi zaoferowano połowę tej pensji, co mam tutaj, to za Chiny Ludowe nie wróciłbym. Tutaj każdego dnia czegoś nowego się uczę, nikt nie stoi nade mną z batem, no i szkoda byłoby opuszczać taķ zgraną ekipę. Zresztą, czy w Polsce mogę liczyć na 2 mce urlopu? Tak, że jest sporo czynników. Chociażby ten, że żona chce rodzić w Nìemczech. Jak zobaczyła jak tutaj traktuje się pacjęta, czyli mnie ;) Sukces niemieckiej służby zdrowia, to nie pensja, bo w Polsce realnie lekarze znacznie więcej zarabiają jak w Niemczech, lecz przywiązanie do jednostki. Tutaj lekarz nie może pracować w pięciu miejscach, czy na boku prywatnie. Oni są w pełni wykorzystani na miejscu. Miałem 4 operacje i nikt inny poza prowadzącym nie mógł kontynuować leczenia. Podczas operacji byłem na bierząco informowany o stanie. Tak tutaj dziala przysięga Hipokratesa, a nie Hipokryty.
Nie, chłopczyku - wróć teraz. Przecież wg ciebie za PiSu jest tak wspaniale, więc wracaj i płać podatki tutaj, volksdeutschu. Ale nie, nie chcesz wrócić. Tam ci się podoba. Szybko też zapomniałeś języka ojczystego, "pacjęcie", albo nigdy go nie znałeś. A skoro każdego dnia się uczysz, to zabierz do siebie pana Dudę - on też wciąż się czegoś uczy (sam mówił). Ja tam wolę prezydenta, który już coś umie, na przykład zna biegle pięć języków obcych.
Nie, chłopczyku - wróć teraz. Przecież wg ciebie za PiSu jest tak wspaniale, więc wracaj i płać podatki tutaj, volksdeutschu. Ale nie, nie chcesz wrócić. Tam ci się podoba. Szybko też zapomniałeś języka ojczystego, "pacjęcie", albo nigdy go nie znałeś. A skoro każdego dnia się uczysz, to zabierz do siebie pana Dudę - on też wciąż się czegoś uczy (sam mówił). Ja tam wolę prezydenta, który już coś umie, na przykład zna biegle pięć języków obcych. rozwiń
Avatar
___K___ / 9 czerwca 2020 r. o 08:01
+5
@WschodPolski... skoro nie masz dzieci, to na każdym nienarodzonym dziecku zaoszczędzasz średnio 900zł. Ciesz się, że nie wprowadzono bykowego, którym Tusk z ekipą nas straszył. To byś nie tylko kiepsko zarabiał, ale by ci odciągano z pensji odpowiednią sumkę. Tak jak mi w Niemczech odciąga się podatek solidarnościowy na byłą NRD. Widać, że rząd wzoruje się na Niemczech. Tutaj też przyznano 300€ na każde dziecko. Chociaż szczerze sam ucieszyłbym się na taki bonus. Ale nie będę obsźczekiwał niemieckiego rządu, bo nie zabroniono mi pracować ;) A ty udajesz nie wiem kogo? Chłopie, gdyby nie 8 lat zmarnowanych, to byś już połowę zarabiał tego co ja w Niemczech. O ile za Dudy wzrosla płaca minimalna? No to ci przypomnę z 1650zł do 2600zł brutto w PIĘĆ lat?! To przeklada się na wszystkie poziomý pensji. Mnie ciekawi, czy rząd nie da się zastraszyć przed kolejnymi podwyżkami. Każdego roku aż o 15% w górę. Chciałbym, aby taķ w Niemczech było. Niestety tutaj chcą obniżyć minimalną stawkę. A to oznacza, że o podwyżce mogę zapomnieć. Co ci prseszkadza, źe wreszcie wprowadzono KINDERGELD w Polsce? Ty też korzystasz. Na trzecią kadencję PO-PSL zapowiadała Kopaczowa podatek katastralny. Policz, ile kosztuje twoja chałupa i odlicz 2% z tej kwoty. I taką kwotę zaoszczędzileś razy PIĘĆ. Myślę, że teraz stać ciebie na urlop.
Pieprzysz jak potłuczony. Niby jak WschodPolski zaoszczędził średnio 900 zł na tym, że nie ma dzieci? Co to za ekonomia? Sztuczne (przez rząd, a nie z powodów ekonomicznych) podniesienie płacy minimalnej spowodowało podniesienie cen usług i towarów, a więc inflację. Możemy zarabiaci  po 10.000 zł miesięcznie, ale cóż z tego, gdy wówczas chleb będzie kosztował 10 zł, a litr benzyny 8 zł. To tylko kwestia nominałów. G*wno się znasz na ekonomii i w dodatku nie wiesz, co się dzieje w Polsce.
Pieprzysz jak potłuczony. Niby jak WschodPolski zaoszczędził średnio 900 zł na tym, że nie ma dzieci? Co to za ekonomia? Sztuczne (przez rząd, a nie z powodów ekonomicznych) podniesienie płacy minimalnej spowodowało podniesienie cen usług i towarów, a więc inflację. Możemy zarabiaci  po 10.000 zł miesięcznie, ale cóż z tego, gdy wówczas chleb będzie kosztował 10 zł, a litr benzyny 8 zł. To tylko kwestia nominałów. G*wno się znasz na ekonomii i w dodatku nie wiesz, co się dzieje w Polsce. rozwiń
Avatar
Oka / 9 czerwca 2020 r. o 06:10
+3
Je...ne kleszcze,pasożyty społeczne!!
Avatar
adamczuk / 8 czerwca 2020 r. o 20:55
+14
Proszę o odpowiedź wyborców partii rządzącej na moje pytanie - dlaczego zostaje wprowadzony bon turystyczny na każde dziecko, skoro w zamyśle programu 500+ było wydawanie tych środków na wypoczynek np. że dzieci z biedniejszych rodzin w końcu wyjadą np. na kolonie? (wypowiedzi min. premier Szydło). Po co w takim razie wprowadza się kolejny taki sam program socjalny? Czy to znaczy że 500+ nie spełnia swoich funkcji i pieniądze są marnotrawione?
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 8 czerwca 2020 r. o 20:39
+22
To Co Tym razem podrożeje - by było na nowe 500+wakacje ??? Prąd, gaz, woda, paliwa czy powietrze ???
Avatar
fillip75 / 8 czerwca 2020 r. o 19:20
-10
@WschodPolski... bo ja potrafiłem liczyć za Tuska. Nie starczało mi kady na przeżycie, to wyjechałem z Zielonej Wyspy. Skoro siedzisz w kraju, to nie masz gorsej niż ja miałem. A wrócę za jakieś 6 lat, kiedy minimalna pensja będzie na powyżej 4 tys. zł. Wówczas siedzenie w Niemczech nie będzie miało sensu. Z językiem, doświadczeniem, wiedzą i odłożoną kasą mogę pokusić się o posadę, gdzie nie będę musiał zaczynać od minimum. Na razie nawet gdyby mi zaoferowano połowę tej pensji, co mam tutaj, to za Chiny Ludowe nie wróciłbym. Tutaj każdego dnia czegoś nowego się uczę, nikt nie stoi nade mną z batem, no i szkoda byłoby opuszczać taķ zgraną ekipę. Zresztą, czy w Polsce mogę liczyć na 2 mce urlopu? Tak, że jest sporo czynników. Chociażby ten, że żona chce rodzić w Nìemczech. Jak zobaczyła jak tutaj traktuje się pacjęta, czyli mnie ;) Sukces niemieckiej służby zdrowia, to nie pensja, bo w Polsce realnie lekarze znacznie więcej zarabiają jak w Niemczech, lecz przywiązanie do jednostki. Tutaj lekarz nie może pracować w pięciu miejscach, czy na boku prywatnie. Oni są w pełni wykorzystani na miejscu. Miałem 4 operacje i nikt inny poza prowadzącym nie mógł kontynuować leczenia. Podczas operacji byłem na bierząco informowany o stanie. Tak tutaj dziala przysięga Hipokratesa, a nie Hipokryty.
@WschodPolski... bo ja potrafiłem liczyć za Tuska. Nie starczało mi kady na przeżycie, to wyjechałem z Zielonej Wyspy. Skoro siedzisz w kraju, to nie masz gorsej niż ja miałem. A wrócę za jakieś 6 lat, kiedy minimalna pensja będzie na powyżej 4 tys. zł. Wówczas siedzenie w Niemczech nie będzie miało sensu. Z językiem, doświadczeniem, wiedzą i odłożoną kasą mogę pokusić się o posadę, gdzie nie będę musiał zaczynać od minimum. Na razie nawet gdyby mi zaoferowano połowę tej pensji, co mam tutaj, to za Chiny Ludowe nie wróciłbym. Tutaj każdego d... rozwiń
Avatar
WschodPolski / 8 czerwca 2020 r. o 18:31
+18
@WschodPolski... skoro nie masz dzieci, to na każdym nienarodzonym dziecku zaoszczędzasz średnio 900zł. Ciesz się, że nie wprowadzono bykowego, którym Tusk z ekipą nas straszył. To byś nie tylko kiepsko zarabiał, ale by ci odciągano z pensji odpowiednią sumkę. Tak jak mi w Niemczech odciąga się podatek solidarnościowy na byłą NRD. Widać, że rząd wzoruje się na Niemczech. Tutaj też przyznano 300€ na każde dziecko. Chociaż szczerze sam ucieszyłbym się na taki bonus. Ale nie będę obsźczekiwał niemieckiego rządu, bo nie zabroniono mi pracować ;) A ty udajesz nie wiem kogo? Chłopie, gdyby nie 8 lat zmarnowanych, to byś już połowę zarabiał tego co ja w Niemczech. O ile za Dudy wzrosla płaca minimalna? No to ci przypomnę z 1650zł do 2600zł brutto w PIĘĆ lat?! To przeklada się na wszystkie poziomý pensji. Mnie ciekawi, czy rząd nie da się zastraszyć przed kolejnymi podwyżkami. Każdego roku aż o 15% w górę. Chciałbym, aby taķ w Niemczech było. Niestety tutaj chcą obniżyć minimalną stawkę. A to oznacza, że o podwyżce mogę zapomnieć. Co ci prseszkadza, źe wreszcie wprowadzono KINDERGELD w Polsce? Ty też korzystasz. Na trzecią kadencję PO-PSL zapowiadała Kopaczowa podatek katastralny. Policz, ile kosztuje twoja chałupa i odlicz 2% z tej kwoty. I taką kwotę zaoszczędzileś razy PIĘĆ. Myślę, że teraz stać ciebie na urlop.
 Bykowe to pomysł Sobonia z PiS. Ja nic nie oszczędziłem, bo od kilku lat nie miałem żadnej podwyżki, za to podatki coraz wyższe i żywność też. Wiem też, że w mojej firmie zusy, srusy i skarbówki zabierają takie pieniądze, że prowadzenie biznesu przestaje się opłacać. Państwo zaczyna zabierać wszystko co zarobisz. Skoro tak super jest w Polsce, co ty jeszcze w Niemczech robisz? Trochę mnie śmieszy gdy ktoś kto na co dzień mieszka i pracuje w Niemczech, wypowiada się o życiu w Polsce.
 Bykowe to pomysł Sobonia z PiS. Ja nic nie oszczędziłem, bo od kilku lat nie miałem żadnej podwyżki, za to podatki coraz wyższe i żywność też. Wiem też, że w mojej firmie zusy, srusy i skarbówki zabierają takie pieniądze, że prowadzenie biznesu przestaje się opłacać. Państwo zaczyna zabierać wszystko co zarobisz. Skoro tak super jest w Polsce, co ty jeszcze w Niemczech robisz? Trochę mnie śmieszy gdy ktoś kto na co dzień mieszka i pracuje w Niemczech, wypowiada się o życiu w Polsce. rozwiń
Avatar
fillip75 / 8 czerwca 2020 r. o 18:09
-18
@WschodPolski... skoro nie masz dzieci, to na każdym nienarodzonym dziecku zaoszczędzasz średnio 900zł. Ciesz się, że nie wprowadzono bykowego, którym Tusk z ekipą nas straszył. To byś nie tylko kiepsko zarabiał, ale by ci odciągano z pensji odpowiednią sumkę. Tak jak mi w Niemczech odciąga się podatek solidarnościowy na byłą NRD. Widać, że rząd wzoruje się na Niemczech. Tutaj też przyznano 300€ na każde dziecko. Chociaż szczerze sam ucieszyłbym się na taki bonus. Ale nie będę obsźczekiwał niemieckiego rządu, bo nie zabroniono mi pracować ;) A ty udajesz nie wiem kogo? Chłopie, gdyby nie 8 lat zmarnowanych, to byś już połowę zarabiał tego co ja w Niemczech. O ile za Dudy wzrosla płaca minimalna? No to ci przypomnę z 1650zł do 2600zł brutto w PIĘĆ lat?! To przeklada się na wszystkie poziomý pensji. Mnie ciekawi, czy rząd nie da się zastraszyć przed kolejnymi podwyżkami. Każdego roku aż o 15% w górę. Chciałbym, aby taķ w Niemczech było. Niestety tutaj chcą obniżyć minimalną stawkę. A to oznacza, że o podwyżce mogę zapomnieć. Co ci prseszkadza, źe wreszcie wprowadzono KINDERGELD w Polsce? Ty też korzystasz. Na trzecią kadencję PO-PSL zapowiadała Kopaczowa podatek katastralny. Policz, ile kosztuje twoja chałupa i odlicz 2% z tej kwoty. I taką kwotę zaoszczędzileś razy PIĘĆ. Myślę, że teraz stać ciebie na urlop.
@WschodPolski... skoro nie masz dzieci, to na każdym nienarodzonym dziecku zaoszczędzasz średnio 900zł. Ciesz się, że nie wprowadzono bykowego, którym Tusk z ekipą nas straszył. To byś nie tylko kiepsko zarabiał, ale by ci odciągano z pensji odpowiednią sumkę. Tak jak mi w Niemczech odciąga się podatek solidarnościowy na byłą NRD. Widać, że rząd wzoruje się na Niemczech. Tutaj też przyznano 300€ na każde dziecko. Chociaż szczerze sam ucieszyłbym się na taki bonus. Ale nie będę obsźczekiwał niemieckiego rządu, bo nie zabroniono mi pracować ;)... rozwiń
Avatar
luoi / 8 czerwca 2020 r. o 17:53
+22
Ku..wa same plusy na dzieciorobow a co z tymi co wychowali już s w oje bedzi e 500 plus do tylu za kulka la t w tył zwrotu
Avatar
WschodPolski / 8 czerwca 2020 r. o 17:35
+42
A co z tymi bezdzietnymi? Nie mam dzieci, ciężko pracuję za psie pieniądze i po raz kolejny zostałem kopnięty w dupala. Tyram tylko ciągle na obce dzieci i w dużej mierze ludzi którzy z ich robienia zrobili sobie sposób na życie. Za rządów PiS nie opłaca się uczciwie pracować. Lepiej siedzieć na *** i nie robić nic innego niż płodzenie kolejnego potomstwa.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty Puławy grają w Opolu z Gwardią

Azoty Puławy grają w Opolu z Gwardią

Dzisiaj Azoty Puławy zagrają trzeci mecz o ligowe punkty. Spotkanie w Opolu z Gwardią rozpocznie się o godzinie 20:45 i pokaże go TVP Sport.

Lublin. Pracownica banku wyszukiwała nieużywane konta klientów i sama zaciągała pożyczki
wideo
film

Lublin. Pracownica banku wyszukiwała nieużywane konta klientów i sama zaciągała pożyczki

42-latka do zaciągania zobowiązań w parabankach używała danych klientów. Policja jeszcze szacuje, ile osób oszukała i na jak duże pieniądze.

Koronawirus. Aż 757 nowych chorych i dużo przypadków na Lubelszczyźnie

Koronawirus. Aż 757 nowych chorych i dużo przypadków na Lubelszczyźnie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. 17 osób zmarło, w tym kobieta w Lublinie.

Koronawirus: W szpitalu w Lublinie zmarła pacjentka. 39 nowych przypadków zakażenia

Koronawirus: W szpitalu w Lublinie zmarła pacjentka. 39 nowych przypadków zakażenia

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Najlepsze zespoły w historii 1. ligi

Najlepsze zespoły w historii 1. ligi

Rozgrywki 1. ligi piłkarskiej momentami potrafią zaciekawić fanów piłki nożnej bardziej niż sama Ekstraklasa. Zaplecze najważniejszych rozgrywek w kraju przepełnione jest wręcz utytułowanymi ekipami. Choć nie mówimy tu przecież stricte o sukcesach na drugim szczeblu rozgrywek. Jakie są więc najlepsze zespoły w historii 1. ligi?

Jakub Jamróg (Motor Lublin): Dla mnie to stracony sezon

Jakub Jamróg (Motor Lublin): Dla mnie to stracony sezon

ROZMOWA z Jakubem Jamrogiem, żużlowcem Motoru Lublin

Warszawski złodziej na gościnnych występach w Lublinie. Został zamknięty w piwnicy przy Wigilijnej

Warszawski złodziej na gościnnych występach w Lublinie. Został zamknięty w piwnicy przy Wigilijnej

Warszawianin ma na koncie ponad 40 przestępstw, głównie włamań do piwnic i kradzież rowerów. Wpadł w Lublinie, gdy jeden z mieszkańców zamknął przestępcę w piwnicy.

Na świetlice, drogi i festyny. Kurów dzieli pieniądze dla sołectw

Na świetlice, drogi i festyny. Kurów dzieli pieniądze dla sołectw

Rośnie pula środków w kurowskim funduszu sołeckim. W przyszłym roku siedemnaście sołectw gminy otrzyma łącznie blisko 390 tys. zł. Najwięcej dostaną Klementowice, Płonki i Kurów. Najmniej liczący zaledwie trzynastu mieszkańców Posiołek.

Pszczółka Start Lublin - Polpharma, czyli Washington sprawdzi Medforda

Pszczółka Start Lublin - Polpharma, czyli Washington sprawdzi Medforda

Dzisiaj wieczorem Pszczółka Start Lublin powalczy o czwarte ligowe zwycięstwo. Rywalem ekipy Davida Dedka będzie Polpharma Starogard Gdański.

Lipa, świerk, klon. W Lublinie rozdają dziś drzewa za darmo

Lipa, świerk, klon. W Lublinie rozdają dziś drzewa za darmo

To akcja Lasów Państwowych. Aby dostać sadzonkę, trzeba przyjść pod siedzibę tej instytucji w Lublinie.

Miała być galeria handlowa w centrum Lublina, a teraz Arkady ugrzęzły w sądzie

Miała być galeria handlowa w centrum Lublina, a teraz Arkady ugrzęzły w sądzie

Na wtorek wyznaczono kolejną rozprawę w trwającym 20 miesięcy sporze o Arkady. Mowa o działce przy ul. Lubartowskiej, którą miasto oddało wiele lat temu w użytkowanie wieczyste prywatnej spółce. Firma nie zbudowała tutaj obiecanego parkingu podziemnego ani sklepów, więc miasto żąda zwrotu działki.

W weekend wielkie szkolenie WOT koło Zamościa, Lublina i Kraśnika
zdjęcia
galeria

W weekend wielkie szkolenie WOT koło Zamościa, Lublina i Kraśnika

Ponad 750 żołnierzy Lubelskiej Brygady OT przejdzie w ten weekend intensywne szkolenia rotacyjne. Obok ćwiczeń bojowych, szczególny nacisk położony będzie na rozwijanie kompetencji przeciwkryzysowych.

"25 lat niewinności". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [18-20.09]
18 września 2020, 10:00

"25 lat niewinności". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [18-20.09]

Na ekrany lubelskich kin trafia głośny dramat "25 lat niewinności" oparty na losach Tomasza Komendy. Co jeszcze będzie można zobaczyć? Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Lubartów. Samochód w rowie z wodą po zderzeniu z łosiem
zdjęcia
galeria

Lubartów. Samochód w rowie z wodą po zderzeniu z łosiem

Zwierze nagle wybiegło na drogę. Osobowy samochód po zderzeniu przejechał spory odcinek i wylądował w rowie z wodą.

Wydarzenia spotowe w Lubelskiem: 18-20 września

Wydarzenia spotowe w Lubelskiem: 18-20 września

Już w piątek kolejny mecz koszykarzy Pszczółki Startu Lublin. Tym razem w hali Globus pojawi się Polpharma Starogard Gdański, a zawody rozpoczną się o godz. 20.25. W sobotę domowe spotkanie rozegrają za to piłkarki MKS Perła.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!