Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

30 grudnia 2018 r.
17:59

Ceny prądu w 2019 r. Prezydent podpisał ustawę

Autor: Zdjęcie autora ask
0 9 A A

Andrzej Duda podpisał ustawę, która obniża akcyzę na energię elektryczną, opłatę przejściową oraz ustalającą ceny energii na poziomie z 30 czerwca 2018 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O podwyżkach za prąd zaczęto mówić już w listopadzie. O chęci wprowadzenia podwyżek dla gospodarstw domowych poinformowały Enea, Energa, PGE i Tauron, czyli wszystkie firmy, które są do tego zobligowane. Wprawdzie Urząd Regulacji Energetyki nie zdradzał, o ile mogą wzrosnąć rachunki klientów indywidualnych, ale nieoficjalnie mówiło się o wzroście od 20 do 40 procent.

Pod koniec tygodnia sprawą podwyżek zajął się Sejm i Senat. W ciągu jednego dnia przegłosowano nowelę, którą potem podpisał prezydent. Zgodnie z nią podwyżka może być nieco mniej bolesna, bo ustawa zmniejsza akcyzę na energię elektryczną. Za 1 MWh płacić będziemy 5, a nie tak jak dotychczas 20 zł. O 95 proc. obniżona została też opłata przejściowa, płacona co miesiąc przez odbiorców energii elektrycznej w rachunkach.

Według ustawodawcy te działania powinny pokryć w całości ewentualny wzrost rynkowych cen energii.

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adf34 / 30 grudnia 2018 r. o 19:00
+5
Z tego wynika, ze prad i tak podrozeje :D
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 18:59
+4
Ok ale to skad/od kogo sciagna kase?
Avatar
Dzwon / 30 grudnia 2018 r. o 23:56
+3
Podpisać można, a paru cwaniaków w nowych mercedesach z dystrybucji np. PGE lub Orange kupuje prąd na giełdzie, nie obchodzi ich deklaracja premiera że podwyżek nie będzie i zamiast 57gr za 1 kWh fundują odbiorcom cenę do zapłacenia np. 82gr. Sprawdźcie swoje rachunki, ile płacicie co miesiąc. Wystarczy podzielić kwotę z rachunku, tę co się płaci przez ilość kWh która jest na rachunku. U mnie wychodzi, że co miesiąc więcej. Od 65gr, 72gr, 80gr i ostatni rachunek 82gr. Służę rachunkami jak kto ciekawy. W biurze PGE jak zapytałem, dlaczego co miesiąc jest inna wyższa cena, przecież podwyżki nie było, to nie umieli odpowiedzieć. Granda, a nie brak podwyżek.
Podpisać można, a paru cwaniaków w nowych mercedesach z dystrybucji np. PGE lub Orange kupuje prąd na giełdzie, nie obchodzi ich deklaracja premiera że podwyżek nie będzie i zamiast 57gr za 1 kWh fundują odbiorcom cenę do zapłacenia np. 82gr. Sprawdźcie swoje rachunki, ile płacicie co miesiąc. Wystarczy podzielić kwotę z rachunku, tę co się płaci przez ilość kWh która jest na rachunku. U mnie wychodzi, że co miesiąc więcej. Od 65gr, 72gr, 80gr i ostatni rachunek 82gr. Służę rachunkami jak kto ciekawy. W biurze PGE jak zapytałem, dlaczego co ... rozwiń
Avatar
ayo / 1 stycznia 2019 r. o 13:08
+1
Podpisać można, a paru cwaniaków w nowych mercedesach z dystrybucji np. PGE lub Orange kupuje prąd na giełdzie, nie obchodzi ich deklaracja premiera że podwyżek nie będzie i zamiast 57gr za 1 kWh fundują odbiorcom cenę do zapłacenia np. 82gr. Sprawdźcie swoje rachunki, ile płacicie co miesiąc. Wystarczy podzielić kwotę z rachunku, tę co się płaci przez ilość kWh która jest na rachunku. U mnie wychodzi, że co miesiąc więcej. Od 65gr, 72gr, 80gr i ostatni rachunek 82gr. Służę rachunkami jak kto ciekawy. W biurze PGE jak zapytałem, dlaczego co miesiąc jest inna wyższa cena, przecież podwyżki nie było, to nie umieli odpowiedzieć. Granda, a nie brak podwyżek.
 aleś ty głupi
 aleś ty głupi rozwiń
Avatar
mieszkaniec Lubliina / 31 grudnia 2018 r. o 10:14
+1
Nastepna granda to wywóz śmieci.Postawili dwa pojemniki na zmieszane.Wcześniej wystarczył jeden,który mimo odbioru raz na dwa tygodnie nie był zapełniany.Teraz będą opróżniać co trzy dni.A my za te puste kursy zapłacimy.Czy w tym ratuszu ktoś myśli normalnie?.
Avatar
olo / 31 grudnia 2018 r. o 07:58
+1
Z tego wynika, ze prad i tak podrozeje :D
  Też nie wiem. Wiem za to jedno. Traktowanie klientów w taki sposób to zwykłe rozbójnictwo.....
Avatar
olo / 31 grudnia 2018 r. o 07:55
+1
Szkoda że ne piszecie skąd te proponowane wzrosty były aż o 40%? Akcyza przecież była mniej więcej na tym samym poziomie. Nagle wszyscy zapragnęli inwestować w energetyce i trzeba było kasę na to?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 21:40
+1
Dali mu długopis, to podpisał.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 18:57
0
Brawo PiS!
Avatar
ayo / 1 stycznia 2019 r. o 13:08
+1
Podpisać można, a paru cwaniaków w nowych mercedesach z dystrybucji np. PGE lub Orange kupuje prąd na giełdzie, nie obchodzi ich deklaracja premiera że podwyżek nie będzie i zamiast 57gr za 1 kWh fundują odbiorcom cenę do zapłacenia np. 82gr. Sprawdźcie swoje rachunki, ile płacicie co miesiąc. Wystarczy podzielić kwotę z rachunku, tę co się płaci przez ilość kWh która jest na rachunku. U mnie wychodzi, że co miesiąc więcej. Od 65gr, 72gr, 80gr i ostatni rachunek 82gr. Służę rachunkami jak kto ciekawy. W biurze PGE jak zapytałem, dlaczego co miesiąc jest inna wyższa cena, przecież podwyżki nie było, to nie umieli odpowiedzieć. Granda, a nie brak podwyżek.
 aleś ty głupi
 aleś ty głupi rozwiń
Avatar
mieszkaniec Lubliina / 31 grudnia 2018 r. o 10:14
+1
Nastepna granda to wywóz śmieci.Postawili dwa pojemniki na zmieszane.Wcześniej wystarczył jeden,który mimo odbioru raz na dwa tygodnie nie był zapełniany.Teraz będą opróżniać co trzy dni.A my za te puste kursy zapłacimy.Czy w tym ratuszu ktoś myśli normalnie?.
Avatar
olo / 31 grudnia 2018 r. o 07:58
+1
Z tego wynika, ze prad i tak podrozeje :D
  Też nie wiem. Wiem za to jedno. Traktowanie klientów w taki sposób to zwykłe rozbójnictwo.....
Avatar
olo / 31 grudnia 2018 r. o 07:55
+1
Szkoda że ne piszecie skąd te proponowane wzrosty były aż o 40%? Akcyza przecież była mniej więcej na tym samym poziomie. Nagle wszyscy zapragnęli inwestować w energetyce i trzeba było kasę na to?
Avatar
Dzwon / 30 grudnia 2018 r. o 23:56
+3
Podpisać można, a paru cwaniaków w nowych mercedesach z dystrybucji np. PGE lub Orange kupuje prąd na giełdzie, nie obchodzi ich deklaracja premiera że podwyżek nie będzie i zamiast 57gr za 1 kWh fundują odbiorcom cenę do zapłacenia np. 82gr. Sprawdźcie swoje rachunki, ile płacicie co miesiąc. Wystarczy podzielić kwotę z rachunku, tę co się płaci przez ilość kWh która jest na rachunku. U mnie wychodzi, że co miesiąc więcej. Od 65gr, 72gr, 80gr i ostatni rachunek 82gr. Służę rachunkami jak kto ciekawy. W biurze PGE jak zapytałem, dlaczego co miesiąc jest inna wyższa cena, przecież podwyżki nie było, to nie umieli odpowiedzieć. Granda, a nie brak podwyżek.
Podpisać można, a paru cwaniaków w nowych mercedesach z dystrybucji np. PGE lub Orange kupuje prąd na giełdzie, nie obchodzi ich deklaracja premiera że podwyżek nie będzie i zamiast 57gr za 1 kWh fundują odbiorcom cenę do zapłacenia np. 82gr. Sprawdźcie swoje rachunki, ile płacicie co miesiąc. Wystarczy podzielić kwotę z rachunku, tę co się płaci przez ilość kWh która jest na rachunku. U mnie wychodzi, że co miesiąc więcej. Od 65gr, 72gr, 80gr i ostatni rachunek 82gr. Służę rachunkami jak kto ciekawy. W biurze PGE jak zapytałem, dlaczego co ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 21:40
+1
Dali mu długopis, to podpisał.
Avatar
adf34 / 30 grudnia 2018 r. o 19:00
+5
Z tego wynika, ze prad i tak podrozeje :D
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 18:59
+4
Ok ale to skad/od kogo sciagna kase?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 18:57
0
Brawo PiS!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]
galeria

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]

To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Podstawą diety rysi z terenu Puszczy Solskiej i Roztocza są sarny, a mięso jeleni i zajęcy jest jej uzupełnieniem – ustalili naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!