Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

15 czerwca 2017 r.
8:54

Fala krytyki po przemówieniu Beaty Szydło o Auschwitz

0 54 A A

Oświęcim (woj. małopolskie). - Nie możemy dopuścić do tego, by ludzie oślepieni zbrodniczymi ideami odbierali innym prawo do życia. Pamiętamy i nawołujemy do przekazywania prawdy o tych wstrząsających czasach. Wielkim zadaniem dla polityków, ale i wszystkich ludzi jest to, aby tak straszliwe wydarzenia, jakie miały miejsce w Auschwitz i innych miejscach kaźni, nigdy więcej się nie powtórzyły – mówiła premier Beata Szydło na uroczystości upamiętniającej 77. rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów do obozu Auschwitz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak dodała, "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, by uchronić życie i bezpieczeństwo swoich obywateli".

Przemówienie Beaty Szydło wywołało falę krytycznych komentarzy w mediach społecznościowych z powodu powiązania rocznicy wywózki do Auschwitz z obecną sytuacją polityczną i problemem imigracji.

Czytaj więcej o:

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 09:32
0
Wy też realizujecie w DW zlecenia Waszych niemieckich właścicieli, wstyd czy to piszą polscy dziennikarze? Czy dostają gotowe teksty z Berlina?
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 08:36
0
To nie jest rozumna wypowiedź, to są brednie. Dumny, waleczny, 40- milionowy, jednolity, katolicki naród boi się przyjąć kilku tysięcy uciekających przed wojną, wyłowionych z morza rozbitków, wrzeszczy przy tym ta pani i kilku jej tzw. ministrów, że nie przyjmie nigdy w życiu, bo oni zagrażają temu krajowi i narodowi. To ja pytam, jaka jest nasza rzeczywista siła, jaka jest nasza wiara, czy my jesteśmy silni siła i wiarą tylko sami przed sobą na defiladach i mszach, że kilka tysięcy obdartych, głodnych i bezdomnych może zagrażać naszemu dumnemu i bohaterskiemu narodowi w czymkolwiek, pomyślcie bracia i siostry co te słowa, gesty i postawy znaczą, czy przynoszą zaszczyt, czy wstyd
To nie jest rozumna wypowiedź, to są brednie. Dumny, waleczny, 40- milionowy, jednolity, katolicki naród boi się przyjąć kilku tysięcy uciekających przed wojną, wyłowionych z morza rozbitków, wrzeszczy przy tym ta pani i kilku jej tzw. ministrów, że nie przyjmie nigdy w życiu, bo oni zagrażają temu krajowi i narodowi. To ja pytam, jaka jest nasza rzeczywista siła, jaka jest nasza wiara, czy my jesteśmy silni siła i wiarą tylko sami przed sobą na defiladach i mszach, że kilka tysięcy obdartych, głodnych i bezdomnych może zagrażać naszemu dumn... rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 03:03
0
czasem sobie myślę, dlaczego w lublinie, piekło shoah, nawet dzisiaj po tylu latach dalej budzi u nas takie emocje i ogrom dyskusji. podczas gdy to samo, na ziemiach odzyskanych czy w auschwitz, jest obecnie po prostu kolejna rocznicą i okazją dla polityków na wypowiedzi do mediów. otóż, teraz juŻ wiem! ziemie odzyskane to ludzie spod protektoratu zsrr, tak zwane kresy, oni nie żyli typowo w generalnej guberni, i nie byli narażeni na okrucieństwa ssmanów czy gestapowców. po wojnie przeprowadzili się na tzw. "nowy korzeń" i zajmowali się ziemiami odzyskanymi, nowe miejsce, przeprowadzka, nowa praca, nowe tereny, brak pamięci o Żydach. zachód i północ polski, tu nie ma pamięci o Żydach. nie ma "kontynuacji". są jedynie poniemieckie zabytki. stąd, w polskim internecie tak mocno rezonują ignoranci, głupcy i antysyjoniści. w lubelskiem, czy podlaskiem, a na pewno też w małopolskiem, pamięć jest przekazywana pokoleniami. nie jedna nasza babka czy ciotka, dziadek, sąsiad czy wujek, nie raz i nie dwa opowiadali o sąsiadach czy przyjaciołach, którzy odeszli. o tym, jak wspólnie jeździli rowerami czy konno nad jeziora. to nasze społeczeństwo dawne, niezatrute poniemiecką ignorancją czy wyrwaniem z korzenia. dlatego rozwija się teatr nn, dlatego wcinamy cebularze, dlatego pielęgnujemy tradycje i świętowaliśmy choćby sylwestra 5777. dziennik zachodni zapomniał, dziennik wschodni pamięta. taka katastrofa dziejów naszego kraju. z drugiej mańki, z punktu widzenia majdankowego, problemem jest komercjalizacja auschwitz. piekła shoah nie powinno się komercjalizować. pod żadnym pozorem. nie dla polityki, nie dla braku tolerancji. główny ból, którego podkreślenia mogłą być premiera szydło całkiem blisko to fakt: że jako ii rp pod okupacją niemiecką, nie byliśmy w stanie skutecznie ochronić naszych obywateli. do roku 5699, erec było prawdą. nasi dziadkowie i pradziadkowie byli wstrząśnięci i za***eni skalą działań wermahtu, ss i innych organizacji okupanta. nikt dotąd nie próbował zniszczyć narodu w narodzie. to był szok, i w lbn na pewno nawet dzisiaj pokutuje. nie ważne ile milionów mózgów obejrzy kayah - poco. kayah kłamie, mimo, że śpiewa prawdziwie. to lublin, tu wczoraj wykreowało dzisiaj, dzisiaj kreujemy jutro. przyjaciół nie zapomnimy.
czasem sobie myślę, dlaczego w lublinie, piekło shoah, nawet dzisiaj po tylu latach dalej budzi u nas takie emocje i ogrom dyskusji. podczas gdy to samo, na ziemiach odzyskanych czy w auschwitz, jest obecnie po prostu kolejna rocznicą i okazją dla polityków na wypowiedzi do mediów. otóż, teraz juŻ wiem! ziemie odzyskane to ludzie spod protektoratu zsrr, tak zwane kresy, oni nie żyli typowo w generalnej guberni, i nie byli narażeni na okrucieństwa ssmanów czy gestapowców. po wojnie przeprowadzili się na tzw. "nowy korzeń" i zajmowal... rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 23:00
0
Niczego zdrożnego nie powiedziała. Ktoś ma chyba wybujałą fantazję. Cóż totalna opozycja nie ma się czego czepiać. Więc czepia się wszystkiego.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 20:54
0
niech beate kodziarnia i banda z tvn w du.e pocałuje,wyją jakby im pies jaja zębami urwał,skur..syny
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 19:14
0
Popatrzcie ślepcy, podobnie działo się przed 2 wojną światową, zabijali nienarodzonych, promowali najniższe instynkty, mieszali kulturowo, wymyślali zbrodnicze ideologie a do władzy dopuszczano egoistów i krzykaczy ! Powodzenia w powtórce !
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 17:33
0
Kwaczenie niedouczonej pisowskiej gawiedzi bezcenne.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 16:50
0
Wszak Auschwitz był najpierw Szkopskim obozem koncentracyinym z bramą: "Arbet macht frei" dla Polaków czyli ludzi z podbitego przez Hitlera kraju. Dopiero potem zaczęli szkopi zwozić do tego obozu Mośków. Mordowali tak: Mośków, Cyganów , Polaków i inne nacje. Kto protestiwał; 1, Korniszon wnuk Wermachtowca, 2. atochton zspod Opola - czyli ziemi nuiemieckiej sprzed 1939 r. Czyli Pani Premier nie można mówić o mordach szkopów na Polakach bo to nie podoba się wnukowi hitlerowskiego sołdata. Wszak to nasza historia Polski. W Lublinie sami musimy dbać o naszą historię i szybko zmienić nazwę ulicy Droga Męczenników Majdanka na ulicę Droga do szkopskiego obozu śmierci w latach 1939 - 1944 r. Ile jeszcze szkopy będą grali nam na nosie. Wczoraj szkopska gazeta obchodziła urodziny żydowskiego malarza żyjącego przed 1939r w Niemczech. Napisali jak był - zginął w polskim obozie w Sobiborze. Na to kłamstwo zaprotestowało nasze MSZ i wtedy szkopy zmienili na obóz nazi. A nazi to naród. W tym przypadku obozy koncentracyjne budowali szkopy. I gdzie ta prawda nasza czy nasi czy szkopska.
Wszak Auschwitz był najpierw Szkopskim obozem koncentracyinym z bramą: "Arbet macht frei" dla Polaków czyli ludzi z podbitego przez Hitlera kraju. Dopiero potem zaczęli szkopi zwozić do tego obozu Mośków. Mordowali tak: Mośków, Cyganów , Polaków i inne nacje. Kto protestiwał; 1, Korniszon wnuk Wermachtowca, 2. atochton zspod Opola - czyli ziemi nuiemieckiej sprzed 1939 r. Czyli Pani Premier nie można mówić o mordach szkopów na Polakach bo to nie podoba się wnukowi hitlerowskiego sołdata. Wszak to nasza historia Polski. W Lublinie s... rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 14:51
0
Będziecie wszyscy siedzieć. PiS i ci co na PiS głosowali.Major Gross z Lublina.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 14:11
0
Przecież to co powiedziała Szydło to są uniwersalne prawdy o dużym stopniu ogólności. Jak zwykle tvn-owe pachołki kręcą aferę z niczego. Gdyby Tusk albo Bul powiedział w Auschwitz: "to lekcja jak nie wolno nikogo wykluczać, zwłaszcza w tych czasach kiedy w Europie krążą takie tendencje" to by się posrali ze szczęścia jakie to prawdziwe i mądre. I nie byłoby że wykorzystuje tragedię do bieżącej polityki. Banda hipokrytów lewackich i platformerskich ! nareszcie obecna premier kieruje się polską racją stanu,a nie obcą
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 09:32
0
Wy też realizujecie w DW zlecenia Waszych niemieckich właścicieli, wstyd czy to piszą polscy dziennikarze? Czy dostają gotowe teksty z Berlina?
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 08:36
0
To nie jest rozumna wypowiedź, to są brednie. Dumny, waleczny, 40- milionowy, jednolity, katolicki naród boi się przyjąć kilku tysięcy uciekających przed wojną, wyłowionych z morza rozbitków, wrzeszczy przy tym ta pani i kilku jej tzw. ministrów, że nie przyjmie nigdy w życiu, bo oni zagrażają temu krajowi i narodowi. To ja pytam, jaka jest nasza rzeczywista siła, jaka jest nasza wiara, czy my jesteśmy silni siła i wiarą tylko sami przed sobą na defiladach i mszach, że kilka tysięcy obdartych, głodnych i bezdomnych może zagrażać naszemu dumnemu i bohaterskiemu narodowi w czymkolwiek, pomyślcie bracia i siostry co te słowa, gesty i postawy znaczą, czy przynoszą zaszczyt, czy wstyd
To nie jest rozumna wypowiedź, to są brednie. Dumny, waleczny, 40- milionowy, jednolity, katolicki naród boi się przyjąć kilku tysięcy uciekających przed wojną, wyłowionych z morza rozbitków, wrzeszczy przy tym ta pani i kilku jej tzw. ministrów, że nie przyjmie nigdy w życiu, bo oni zagrażają temu krajowi i narodowi. To ja pytam, jaka jest nasza rzeczywista siła, jaka jest nasza wiara, czy my jesteśmy silni siła i wiarą tylko sami przed sobą na defiladach i mszach, że kilka tysięcy obdartych, głodnych i bezdomnych może zagrażać naszemu dumn... rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 03:03
0
czasem sobie myślę, dlaczego w lublinie, piekło shoah, nawet dzisiaj po tylu latach dalej budzi u nas takie emocje i ogrom dyskusji. podczas gdy to samo, na ziemiach odzyskanych czy w auschwitz, jest obecnie po prostu kolejna rocznicą i okazją dla polityków na wypowiedzi do mediów. otóż, teraz juŻ wiem! ziemie odzyskane to ludzie spod protektoratu zsrr, tak zwane kresy, oni nie żyli typowo w generalnej guberni, i nie byli narażeni na okrucieństwa ssmanów czy gestapowców. po wojnie przeprowadzili się na tzw. "nowy korzeń" i zajmowali się ziemiami odzyskanymi, nowe miejsce, przeprowadzka, nowa praca, nowe tereny, brak pamięci o Żydach. zachód i północ polski, tu nie ma pamięci o Żydach. nie ma "kontynuacji". są jedynie poniemieckie zabytki. stąd, w polskim internecie tak mocno rezonują ignoranci, głupcy i antysyjoniści. w lubelskiem, czy podlaskiem, a na pewno też w małopolskiem, pamięć jest przekazywana pokoleniami. nie jedna nasza babka czy ciotka, dziadek, sąsiad czy wujek, nie raz i nie dwa opowiadali o sąsiadach czy przyjaciołach, którzy odeszli. o tym, jak wspólnie jeździli rowerami czy konno nad jeziora. to nasze społeczeństwo dawne, niezatrute poniemiecką ignorancją czy wyrwaniem z korzenia. dlatego rozwija się teatr nn, dlatego wcinamy cebularze, dlatego pielęgnujemy tradycje i świętowaliśmy choćby sylwestra 5777. dziennik zachodni zapomniał, dziennik wschodni pamięta. taka katastrofa dziejów naszego kraju. z drugiej mańki, z punktu widzenia majdankowego, problemem jest komercjalizacja auschwitz. piekła shoah nie powinno się komercjalizować. pod żadnym pozorem. nie dla polityki, nie dla braku tolerancji. główny ból, którego podkreślenia mogłą być premiera szydło całkiem blisko to fakt: że jako ii rp pod okupacją niemiecką, nie byliśmy w stanie skutecznie ochronić naszych obywateli. do roku 5699, erec było prawdą. nasi dziadkowie i pradziadkowie byli wstrząśnięci i za***eni skalą działań wermahtu, ss i innych organizacji okupanta. nikt dotąd nie próbował zniszczyć narodu w narodzie. to był szok, i w lbn na pewno nawet dzisiaj pokutuje. nie ważne ile milionów mózgów obejrzy kayah - poco. kayah kłamie, mimo, że śpiewa prawdziwie. to lublin, tu wczoraj wykreowało dzisiaj, dzisiaj kreujemy jutro. przyjaciół nie zapomnimy.
czasem sobie myślę, dlaczego w lublinie, piekło shoah, nawet dzisiaj po tylu latach dalej budzi u nas takie emocje i ogrom dyskusji. podczas gdy to samo, na ziemiach odzyskanych czy w auschwitz, jest obecnie po prostu kolejna rocznicą i okazją dla polityków na wypowiedzi do mediów. otóż, teraz juŻ wiem! ziemie odzyskane to ludzie spod protektoratu zsrr, tak zwane kresy, oni nie żyli typowo w generalnej guberni, i nie byli narażeni na okrucieństwa ssmanów czy gestapowców. po wojnie przeprowadzili się na tzw. "nowy korzeń" i zajmowal... rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 23:00
0
Niczego zdrożnego nie powiedziała. Ktoś ma chyba wybujałą fantazję. Cóż totalna opozycja nie ma się czego czepiać. Więc czepia się wszystkiego.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 20:54
0
niech beate kodziarnia i banda z tvn w du.e pocałuje,wyją jakby im pies jaja zębami urwał,skur..syny
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 19:14
0
Popatrzcie ślepcy, podobnie działo się przed 2 wojną światową, zabijali nienarodzonych, promowali najniższe instynkty, mieszali kulturowo, wymyślali zbrodnicze ideologie a do władzy dopuszczano egoistów i krzykaczy ! Powodzenia w powtórce !
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 17:33
0
Kwaczenie niedouczonej pisowskiej gawiedzi bezcenne.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 16:50
0
Wszak Auschwitz był najpierw Szkopskim obozem koncentracyinym z bramą: "Arbet macht frei" dla Polaków czyli ludzi z podbitego przez Hitlera kraju. Dopiero potem zaczęli szkopi zwozić do tego obozu Mośków. Mordowali tak: Mośków, Cyganów , Polaków i inne nacje. Kto protestiwał; 1, Korniszon wnuk Wermachtowca, 2. atochton zspod Opola - czyli ziemi nuiemieckiej sprzed 1939 r. Czyli Pani Premier nie można mówić o mordach szkopów na Polakach bo to nie podoba się wnukowi hitlerowskiego sołdata. Wszak to nasza historia Polski. W Lublinie sami musimy dbać o naszą historię i szybko zmienić nazwę ulicy Droga Męczenników Majdanka na ulicę Droga do szkopskiego obozu śmierci w latach 1939 - 1944 r. Ile jeszcze szkopy będą grali nam na nosie. Wczoraj szkopska gazeta obchodziła urodziny żydowskiego malarza żyjącego przed 1939r w Niemczech. Napisali jak był - zginął w polskim obozie w Sobiborze. Na to kłamstwo zaprotestowało nasze MSZ i wtedy szkopy zmienili na obóz nazi. A nazi to naród. W tym przypadku obozy koncentracyjne budowali szkopy. I gdzie ta prawda nasza czy nasi czy szkopska.
Wszak Auschwitz był najpierw Szkopskim obozem koncentracyinym z bramą: "Arbet macht frei" dla Polaków czyli ludzi z podbitego przez Hitlera kraju. Dopiero potem zaczęli szkopi zwozić do tego obozu Mośków. Mordowali tak: Mośków, Cyganów , Polaków i inne nacje. Kto protestiwał; 1, Korniszon wnuk Wermachtowca, 2. atochton zspod Opola - czyli ziemi nuiemieckiej sprzed 1939 r. Czyli Pani Premier nie można mówić o mordach szkopów na Polakach bo to nie podoba się wnukowi hitlerowskiego sołdata. Wszak to nasza historia Polski. W Lublinie s... rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 14:51
0
Będziecie wszyscy siedzieć. PiS i ci co na PiS głosowali.Major Gross z Lublina.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 14:11
0
Przecież to co powiedziała Szydło to są uniwersalne prawdy o dużym stopniu ogólności. Jak zwykle tvn-owe pachołki kręcą aferę z niczego. Gdyby Tusk albo Bul powiedział w Auschwitz: "to lekcja jak nie wolno nikogo wykluczać, zwłaszcza w tych czasach kiedy w Europie krążą takie tendencje" to by się posrali ze szczęścia jakie to prawdziwe i mądre. I nie byłoby że wykorzystuje tragedię do bieżącej polityki. Banda hipokrytów lewackich i platformerskich ! nareszcie obecna premier kieruje się polską racją stanu,a nie obcą
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 0 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 5 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 22 10

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 1

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 12 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 7 1

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 104 29

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 3

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.