Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

17 maja 2020 r.
15:13

Lubelscy przedsiębiorcy na proteście w Warszawie. "Tylko w ten sposób rządzący dowiedzą się, że tarcze które miały nas obronić nie działają"

58 8 A A

Przybywajcie na święto wolności, własności i godności obywatelskiej – zachęcali organizatorzy sobotniej manifestacji przedsiębiorców w Warszawie. To co działo się w stolicy święta jednak nie przypominało. Policja użyła gazu łzawiącego. Zatrzymany został senator Jacek Bury. Mundurowi tłumaczą, że to Bury nie chciał wyjść z radiowozu, a cała manifestacja była nielegalna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Musimy pokazać swoje niezadowolenie, bo tylko w ten sposób rządzący dowiedzą się, że tarcze które miały nas obronić nie działają – mówiła pani Katarzyna, przedstawicielka branży gastronomicznej z woj. lubelskiego, która pojechała na manifestacje. – W telewizji podaje się liczby świadczące o tym, że otrzymujemy ogromne wsparcie. Podawane są liczby osób, które skorzystały z programów. Ja takich nie znam. Wszyscy składali wnioski o pomoc. Pieniądze dostali nieliczni.

– To co robimy ma sens – uważa pan Marcin, przedsiębiorca z Lublina. On także pojechał do stolicy. – Odkąd media zajęły się tematem i zaczęły mówić o tym, jak to wsparcie w rzeczywistości wygląda coś drgnęło. Wnioski są rozpatrywane szybciej, a urzędnicy zaczynają się z nami kontaktować. Gdybyśmy dalej siedzieli cicho nic by się nie działo.

Nie wszyscy przedsiębiorcy, którzy są niezadowoleni ze wsparcia dawanego im w ramach tarcz antykryzysowych zdecydowali się jednak wziąć udział w proteście.

– Uważam, że powinno się jak najgłośniej mówić o naszej sytuacji, ale nie jadę – zapowiedziała już w piątek pani Anna, mikroprzedsiębiorca z Lublina. – Zgadzam się z wszystkimi postulatami, ale ponieważ manifestacja jest współorganizowana przez jednego z kandydatów na prezydenta nie chcę wziąć w niej udziału. Politycznie mam inne sympatie.

Manifestacja w Warszawie była – jak podkreśla policja – nielegalna. Zgromadzenie nie zostało zarejestrowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego urzędu miasta. W jej trakcie zatrzymano blisko 400 osób. Nałożono 150 mandatów. Skierowano 220 wniosków o ukaranie do sądu.

– Niestety mamy do czynienia z przypadkami agresji wobec policjantów. W związku z czynną napaścią na funkcjonariuszy użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i gazu – informowała policja.

– Nie przyjąłem mandatu. Czekam na to co będzie dalej – mówił w niedzielę rano prosząc o zachowanie anonimowości przedsiębiorca z woj. lubelskiego i dodawał: – Nie przestraszyli mnie. Na kolejne manifestacje także pojadę.

W trakcie manifestacji zatrzymany został Jacek Bury, przedsiębiorca i senator z Lublina.

– Policja wepchnęła mnie do samochodu, do suki mimo, że legitymowałem się, że jestem Senatorem Rzeczpospolitej Polskiej – mówił w nadawanym na żywo z radiowozu nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych. – To, że jestem senatorem. To, że głosowaliście na mnie nic nie znaczy w tym kraju. Głos obywateli nie jest szanowany. Trzymajcie się, bo idą naprawdę ciemne czasy.

– Nie jestem osobą, która da się zastraszyć – dodał podczas zorganizowanej w niedzielę konferencji prasowej. – Ta władza dopuszcza się rzeczy, które nie miały miejsca od II wojny światowej. Żyjemy w bardzo ciężkim czasie i wygląda na to że decydenci z Nowogrodzkiej bardzo boją się tego głosu obywateli, głosu sprzeciwu wobec likwidacji miejsc pracy i zubożenia polskiego społeczeństwa.

Policja tłumaczy, że Bury nie został zatrzymany tylko, że nie chciał wysiąść z radiowozu.

– Odczytano mi w radiowozie na jakiej podstawie zostałem zatrzymany – podkreśla senator. – To prawda że nie chciałem z niego wyjść. Żądałem aby przyszedł dowódca który powie kto wydal rozkaz do takiego brutalnego traktowania ludzi i kto wydał rozkaz lekceważenie i uderzenia senatora RP.

– Zatrzymanie przez policję pana senatora Jacka Burego jest nielegalne i stanowi naruszenie immunitetu senatorskiego. Stanowczo wzywam rząd do przestrzegania prawa i zaprzestania stosowania przemocy wobec przedsiębiorców. Odpowiedzią na społeczny protest powinien być dialog – komentuje marszałek Senatu.

Jacek Bury zapowiada, że skieruje sprawę do prokuratury. Nie wyklucza tez uruchomienia senackiej komisji ds. wewnętrznych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fillip75 / 17 maja 2020 r. o 16:04
+30
No proszę senatora wepchnięto "do suki"?! I to jest Senator, reprezentant narodu? Wulgarny sposób bycia to cecha elYt postUBeckich (czyt. organizacja KO). Panią z branży gastronomicznej fziennikarz z DW zapytał, ile zwolniła pracowników, a ilu z jej znajomych? No wlaśnie, by skorzystać z tarczy to fo powinna zrobić? Zapewnić byt swym podwladnym. Jej to zwisało, to czemu nam podatnikom ma zależeć na takim szczurze? Tarcza kierowana jest do pracodawcow, ktorzy zachowali miejsca pracy. Oni ponieśli wydatki i im w pierwszej kolejności należy się wsparcie.
Avatar
LBN / 17 maja 2020 r. o 17:11
+22
Czaskowski wypłacił to tej pory 6% funduszy o jakie wnioskowali samozatrudnieni poprzez urzędy pracy w Warszawie. W Lublinie jest podobna sytuacja. Pieniądze są na kontach urzędów ale niektóre działają podejrzanie wolno. Dziwnym faktem jest ze miasta w których rządzi PO, podległe im urzędy pracy robią wszystko aby jak najbardziej opóźnić wydawanie tych środków. Tam gdzie rządzi PIS nie ma takich problemów. Każdy sposób dobry aby wsadzić kij w szprychy. Podobnie sądy, od 2 miesięcy nie działają i nie wydają żadnych postanowień i wyroków, nawet tych nie wymagających rozpraw , tysiące spraw utknęło na długie miesiące. To też kolejna cegiełka od "niezależnych" sądów aby zdestabilizować sytuację i aby było możliwie jak najgorzej.
Czaskowski wypłacił to tej pory 6% funduszy o jakie wnioskowali samozatrudnieni poprzez urzędy pracy w Warszawie. W Lublinie jest podobna sytuacja. Pieniądze są na kontach urzędów ale niektóre działają podejrzanie wolno. Dziwnym faktem jest ze miasta w których rządzi PO, podległe im urzędy pracy robią wszystko aby jak najbardziej opóźnić wydawanie tych środków. Tam gdzie rządzi PIS nie ma takich problemów. Każdy sposób dobry aby wsadzić kij w szprychy. Podobnie sądy, od 2 miesięcy nie działają i nie wydają żadnych postanowień i wyroków, n... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 17 maja 2020 r. o 16:27
+18
A kiedy na ulice wyleje się patodeweloperka w proteście przeciwko braku dopływu jelonków i spadającym cenom wyrobów mieszkaniopodobnych? Czy może jednak ich postulaty - w postaci ofert nie do odrzucenia - zostaną przedstawione w zaciszu gabinetów, w których urzędują przedstawiciele "Polskiej" Zjednoczonej Partii Deweloperskiej?
Avatar
jacox / 17 maja 2020 r. o 19:15
+14
a gdzie byli ci tzw,,biznesmeny'', gdy np.w czasach PO podwyższano przedsiębiorcom drastycznie podatki vat, cit i.t.d.., czy zmieniano kodeks pracy na niekorzyść pracowników np. w kwestiach , urlopowych, uregulowania umów śmieciowych ,płatności za nadgodziny, czy rozmiaru miesięcznego godzin pracy, podwyższania wieku emerytalnego e.t.c.. natomiast warto tutaj przypomnieć iż to właśnie senatorowie koalicji blokowali ustawy pomocy osłonowej wytwórcom i przedsiębiorcom w kwestii milicji to też za PO wówczas to strzelano do protestujących górników, pałowano uczestników w marszach Niepodległości, podpalano przez prowokatorów budki ambasady Rosji, katowano wiernych na placu prezydenckim po katasrofie smoleńskiej .. natomiast to ten senator również uczestniczył np. w Lublinie z kodem w ,,protestach wolnych sądów''złożonych po części np. w SN z czasów prlowskich
a gdzie byli ci tzw,,biznesmeny'', gdy np.w czasach PO podwyższano przedsiębiorcom drastycznie podatki vat, cit i.t.d.., czy zmieniano kodeks pracy na niekorzyść pracowników np. w kwestiach , urlopowych, uregulowania umów śmieciowych ,płatności za nadgodziny, czy rozmiaru miesięcznego godzin pracy, podwyższania wieku emerytalnego e.t.c.. natomiast warto tutaj przypomnieć iż to właśnie senatorowie koalicji blokowali ustawy pomocy osłonowej wytwórcom i przedsiębiorcom w kwestii milicji to też za PO wówczas to strzelano do protestujących górni... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 maja 2020 r. o 22:11
+9
Dla myślących - polecam sprawdzić PKB w I kwartale 2020 w ujęciu r/r na tle krajów Unii.
Avatar
fillip75 / 17 maja 2020 r. o 21:26
+5
@stary... Ty tego pewnie nie pojmujesz, że ktoś może posiadać własne poglądy. No, ale tak to bywa. Są naturalnie osoby chcące z tego dodatkowo czerpać korzyści lub są do tego przymuszane. Co zostało udowodnione w instytucjach warszawskich i inowrocławskich. Ja jestem społecznikiem, ktory nie pozwoli, by zapomnieć krzywdy wyrządzone przez Płatnych Oszustów. Dlaczego? Bo dotknęły mnie i moją rodzinę. No i sprawa kiepsko funkcjonujących sądów. W Polsce bycie ministrem sprawiedliwości, zdrowia, czy edukacji nie wiąże się z autokratycznymi rządami. To jak te instytucje ostatecznie funkcjonują zależy w dużej mierze od ludzi tamże zatrudnionych. Ktoś kto dąży do destrukcji, a taki ma jedyny cel PO i SPRZYMIERZENCY, to zakłóci każdy mechanizm. Co było widać po pytaniach o KÓŁECZKO. Czy pomimo gwarancji zatrudnienia i podwyżkach... zabawa w śpiewającą krówkę. No, cóż za PiSu nikt nie może być usunięty o tak ze szkolnictwa, szpitala, czy sądu. W razie "wpadki", zaraz przywracana jest dana osoba. A jak to było za PO-PSL? Zwaniano w ciszy i spokoju.
@stary... Ty tego pewnie nie pojmujesz, że ktoś może posiadać własne poglądy. No, ale tak to bywa. Są naturalnie osoby chcące z tego dodatkowo czerpać korzyści lub są do tego przymuszane. Co zostało udowodnione w instytucjach warszawskich i inowrocławskich. Ja jestem społecznikiem, ktory nie pozwoli, by zapomnieć krzywdy wyrządzone przez Płatnych Oszustów. Dlaczego? Bo dotknęły mnie i moją rodzinę. No i sprawa kiepsko funkcjonujących sądów. W Polsce bycie ministrem sprawiedliwości, zdrowia, czy edukacji nie wiąże się z autokratycznymi rządam... rozwiń
Avatar
stary / 17 maja 2020 r. o 17:45
-9
ile wam placi za pisanie glupot sekta nazywajaca sie pis-em?????
Avatar
stary / 17 maja 2020 r. o 17:58
-13
Czaskowski wypłacił to tej pory 6% funduszy o jakie wnioskowali samozatrudnieni poprzez urzędy pracy w Warszawie. W Lublinie jest podobna sytuacja. Pieniądze są na kontach urzędów ale niektóre  działają podejrzanie wolno. Dziwnym faktem jest ze miasta w których rządzi PO,  podległe im urzędy pracy robią wszystko aby jak najbardziej opóźnić wydawanie tych środków. Tam gdzie rządzi PIS nie ma takich problemów. Każdy sposób dobry aby wsadzić kij w szprychy. Podobnie sądy,  od 2 miesięcy nie działają i nie wydają żadnych postanowień i wyroków, nawet tych nie wymagających rozpraw , tysiące spraw utknęło na długie miesiące. To też kolejna cegiełka od "niezależnych" sądów aby zdestabilizować sytuację i aby było możliwie jak najgorzej.
 ty barani lbie przeciez sady podlegaja min Ziobro wiec do niego kieruj swoje bazgroly miernoto spod znaku pis
 ty barani lbie przeciez sady podlegaja min Ziobro wiec do niego kieruj swoje bazgroly miernoto spod znaku pis rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 maja 2020 r. o 22:11
+9
Dla myślących - polecam sprawdzić PKB w I kwartale 2020 w ujęciu r/r na tle krajów Unii.
Avatar
fillip75 / 17 maja 2020 r. o 21:26
+5
@stary... Ty tego pewnie nie pojmujesz, że ktoś może posiadać własne poglądy. No, ale tak to bywa. Są naturalnie osoby chcące z tego dodatkowo czerpać korzyści lub są do tego przymuszane. Co zostało udowodnione w instytucjach warszawskich i inowrocławskich. Ja jestem społecznikiem, ktory nie pozwoli, by zapomnieć krzywdy wyrządzone przez Płatnych Oszustów. Dlaczego? Bo dotknęły mnie i moją rodzinę. No i sprawa kiepsko funkcjonujących sądów. W Polsce bycie ministrem sprawiedliwości, zdrowia, czy edukacji nie wiąże się z autokratycznymi rządami. To jak te instytucje ostatecznie funkcjonują zależy w dużej mierze od ludzi tamże zatrudnionych. Ktoś kto dąży do destrukcji, a taki ma jedyny cel PO i SPRZYMIERZENCY, to zakłóci każdy mechanizm. Co było widać po pytaniach o KÓŁECZKO. Czy pomimo gwarancji zatrudnienia i podwyżkach... zabawa w śpiewającą krówkę. No, cóż za PiSu nikt nie może być usunięty o tak ze szkolnictwa, szpitala, czy sądu. W razie "wpadki", zaraz przywracana jest dana osoba. A jak to było za PO-PSL? Zwaniano w ciszy i spokoju.
@stary... Ty tego pewnie nie pojmujesz, że ktoś może posiadać własne poglądy. No, ale tak to bywa. Są naturalnie osoby chcące z tego dodatkowo czerpać korzyści lub są do tego przymuszane. Co zostało udowodnione w instytucjach warszawskich i inowrocławskich. Ja jestem społecznikiem, ktory nie pozwoli, by zapomnieć krzywdy wyrządzone przez Płatnych Oszustów. Dlaczego? Bo dotknęły mnie i moją rodzinę. No i sprawa kiepsko funkcjonujących sądów. W Polsce bycie ministrem sprawiedliwości, zdrowia, czy edukacji nie wiąże się z autokratycznymi rządam... rozwiń
Avatar
jacox / 17 maja 2020 r. o 19:15
+14
a gdzie byli ci tzw,,biznesmeny'', gdy np.w czasach PO podwyższano przedsiębiorcom drastycznie podatki vat, cit i.t.d.., czy zmieniano kodeks pracy na niekorzyść pracowników np. w kwestiach , urlopowych, uregulowania umów śmieciowych ,płatności za nadgodziny, czy rozmiaru miesięcznego godzin pracy, podwyższania wieku emerytalnego e.t.c.. natomiast warto tutaj przypomnieć iż to właśnie senatorowie koalicji blokowali ustawy pomocy osłonowej wytwórcom i przedsiębiorcom w kwestii milicji to też za PO wówczas to strzelano do protestujących górników, pałowano uczestników w marszach Niepodległości, podpalano przez prowokatorów budki ambasady Rosji, katowano wiernych na placu prezydenckim po katasrofie smoleńskiej .. natomiast to ten senator również uczestniczył np. w Lublinie z kodem w ,,protestach wolnych sądów''złożonych po części np. w SN z czasów prlowskich
a gdzie byli ci tzw,,biznesmeny'', gdy np.w czasach PO podwyższano przedsiębiorcom drastycznie podatki vat, cit i.t.d.., czy zmieniano kodeks pracy na niekorzyść pracowników np. w kwestiach , urlopowych, uregulowania umów śmieciowych ,płatności za nadgodziny, czy rozmiaru miesięcznego godzin pracy, podwyższania wieku emerytalnego e.t.c.. natomiast warto tutaj przypomnieć iż to właśnie senatorowie koalicji blokowali ustawy pomocy osłonowej wytwórcom i przedsiębiorcom w kwestii milicji to też za PO wówczas to strzelano do protestujących górni... rozwiń
Avatar
stary / 17 maja 2020 r. o 17:58
-13
Czaskowski wypłacił to tej pory 6% funduszy o jakie wnioskowali samozatrudnieni poprzez urzędy pracy w Warszawie. W Lublinie jest podobna sytuacja. Pieniądze są na kontach urzędów ale niektóre  działają podejrzanie wolno. Dziwnym faktem jest ze miasta w których rządzi PO,  podległe im urzędy pracy robią wszystko aby jak najbardziej opóźnić wydawanie tych środków. Tam gdzie rządzi PIS nie ma takich problemów. Każdy sposób dobry aby wsadzić kij w szprychy. Podobnie sądy,  od 2 miesięcy nie działają i nie wydają żadnych postanowień i wyroków, nawet tych nie wymagających rozpraw , tysiące spraw utknęło na długie miesiące. To też kolejna cegiełka od "niezależnych" sądów aby zdestabilizować sytuację i aby było możliwie jak najgorzej.
 ty barani lbie przeciez sady podlegaja min Ziobro wiec do niego kieruj swoje bazgroly miernoto spod znaku pis
 ty barani lbie przeciez sady podlegaja min Ziobro wiec do niego kieruj swoje bazgroly miernoto spod znaku pis rozwiń
Avatar
stary / 17 maja 2020 r. o 17:45
-9
ile wam placi za pisanie glupot sekta nazywajaca sie pis-em?????
Avatar
LBN / 17 maja 2020 r. o 17:11
+22
Czaskowski wypłacił to tej pory 6% funduszy o jakie wnioskowali samozatrudnieni poprzez urzędy pracy w Warszawie. W Lublinie jest podobna sytuacja. Pieniądze są na kontach urzędów ale niektóre działają podejrzanie wolno. Dziwnym faktem jest ze miasta w których rządzi PO, podległe im urzędy pracy robią wszystko aby jak najbardziej opóźnić wydawanie tych środków. Tam gdzie rządzi PIS nie ma takich problemów. Każdy sposób dobry aby wsadzić kij w szprychy. Podobnie sądy, od 2 miesięcy nie działają i nie wydają żadnych postanowień i wyroków, nawet tych nie wymagających rozpraw , tysiące spraw utknęło na długie miesiące. To też kolejna cegiełka od "niezależnych" sądów aby zdestabilizować sytuację i aby było możliwie jak najgorzej.
Czaskowski wypłacił to tej pory 6% funduszy o jakie wnioskowali samozatrudnieni poprzez urzędy pracy w Warszawie. W Lublinie jest podobna sytuacja. Pieniądze są na kontach urzędów ale niektóre działają podejrzanie wolno. Dziwnym faktem jest ze miasta w których rządzi PO, podległe im urzędy pracy robią wszystko aby jak najbardziej opóźnić wydawanie tych środków. Tam gdzie rządzi PIS nie ma takich problemów. Każdy sposób dobry aby wsadzić kij w szprychy. Podobnie sądy, od 2 miesięcy nie działają i nie wydają żadnych postanowień i wyroków, n... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 17 maja 2020 r. o 16:27
+18
A kiedy na ulice wyleje się patodeweloperka w proteście przeciwko braku dopływu jelonków i spadającym cenom wyrobów mieszkaniopodobnych? Czy może jednak ich postulaty - w postaci ofert nie do odrzucenia - zostaną przedstawione w zaciszu gabinetów, w których urzędują przedstawiciele "Polskiej" Zjednoczonej Partii Deweloperskiej?
Avatar
fillip75 / 17 maja 2020 r. o 16:04
+30
No proszę senatora wepchnięto "do suki"?! I to jest Senator, reprezentant narodu? Wulgarny sposób bycia to cecha elYt postUBeckich (czyt. organizacja KO). Panią z branży gastronomicznej fziennikarz z DW zapytał, ile zwolniła pracowników, a ilu z jej znajomych? No wlaśnie, by skorzystać z tarczy to fo powinna zrobić? Zapewnić byt swym podwladnym. Jej to zwisało, to czemu nam podatnikom ma zależeć na takim szczurze? Tarcza kierowana jest do pracodawcow, ktorzy zachowali miejsca pracy. Oni ponieśli wydatki i im w pierwszej kolejności należy się wsparcie.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prezydent grozi sądem radnym w związku ze sprawą ul. Lipowej

Prezydent grozi sądem radnym w związku ze sprawą ul. Lipowej

Prezydent Lublina grozi sądem trzem radnym PiS, jeżeli nie wycofają się z twierdzenia, że Krzysztof Żuk kazał usuwać nocą drzewa z ul. Lipowej. Takie stwierdzenie znalazło się w zawiadomieniu złożonym do prokuratury przez Piotra Gawryszczaka, Marcina Jakóbczyka i Roberta Derewendę. – To pomówienie godzące w moje dobre imię – stwierdza prezydent Żuk.

Ogromny kawałek ziemi z domami osunął się do morza. Wstrząsający film
Wideo
film

Ogromny kawałek ziemi z domami osunął się do morza. Wstrząsający film

Do zdarzenia doszło w środę w gminie Alta na północy Norwegii.

Jakubas nie będzie żałował pieniędzy na transfery do Motoru Lublin. Powstaną też boiska i akademia piłkarska
galeria
film

Jakubas nie będzie żałował pieniędzy na transfery do Motoru Lublin. Powstaną też boiska i akademia piłkarska

Za rok awans do I ligi. A do tego budowa boisk i profesjonalnej akademii piłkarskiej. W czwartek jeden z najbogatszych Polaków Zbigniew Jakubas potwierdził, że zainwestuje miliony w Motor Lublin. Przedstawił też najbliższe, bardzo ambitne plany klubu.

Politycy w programie publicystycznym TVP Lublin. 92 proc. gości z PiS
galeria

Politycy w programie publicystycznym TVP Lublin. 92 proc. gości z PiS

Na antenie pojawiają się niemal wyłącznie przedstawiciele PiS. Reprezentanci innych opcji są pomijani. Do takich wniosków doszła Fundacja Wolności, śledząc program „To nas dotyczy”, emitowany po głównym wydaniu Panoramy Lubelskiej.

Jimmy Taylor i jego najlepsze akcje z sezonu 2019/2020 (wideo)
film

Jimmy Taylor i jego najlepsze akcje z sezonu 2019/2020 (wideo)

Na kanale Youtube Energa Basket Ligi można prześledzić najlepsze akcje Jimmie’go Taylora z sezonu 2019/2020. Zawodnik Startu Lublin w sumie wystąpił w 22 meczach i notował średnio: 9,4 punktu, a także 8,7 zbiórki. Pokazał też sporo efektownych zagrań.

Senator Bury chce ścigania dwóch stołecznych policjantów
film

Senator Bury chce ścigania dwóch stołecznych policjantów

– Oczekuję od policji by przeprosili, ale nie mnie tylko obywateli, których ściga się, pałuje i traktuje gazem – mówił w czwartek Jacek Bury na konferencji prasowej w Lublinie. Senator Koalicji Obywatelskiej poinformował też dziennikarzy, że o możliwości popełnienia przestępstwa przez dwóch warszawskich policjantów powiadomił właśnie stołeczną prokuraturę.

Ile ma pan cieląt? A ile wyrabia masła? Badania statystyczne rolników

Ile ma pan cieląt? A ile wyrabia masła? Badania statystyczne rolników

4,3 tysiąca indywidualnych gospodarstw rolnych zostało wytypowanych do badań statystycznych w Lubelskiem.

Uczniowie już oddają podręczniki do szkolnych bibliotek. Rodzic mówi o przyśpieszonych wakacjach
Alarm24

Uczniowie już oddają podręczniki do szkolnych bibliotek. Rodzic mówi o przyśpieszonych wakacjach

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Lublinie uczniowie oddają już podręczniki do szkolnej biblioteki. – Chyba się za bardzo pospieszyli – denerwuje się rodzic jednego z uczniów. – Teraz to już nauki w ogóle nie będzie, a wakacje rozpocząć miały się dopiero pod koniec czerwca. Widać szkoła przedłuża je w tym roku o dodatkowy miesiąc.

Koncert KaeNeS w Puławach
6 czerwca 2020, 19:00

Koncert KaeNeS w Puławach

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na plenerowy koncert zespołu KaeNeS, który odbędzie się w sobotę, 6 czerwca o godz. 19.

W piątek częściowe zaćmienie Księżyca. O której godzinie zobaczymy "truskawkowy Księżyc"?

W piątek częściowe zaćmienie Księżyca. O której godzinie zobaczymy "truskawkowy Księżyc"?

W piątek, 5 czerwca, na wieczornym niebie będzie można zobaczyć pełnię "truskawkowego Księżyca", nazywaną też Różanym albo Gorącym Księżycem. Przy wschodzie Księżyca będzie też widoczne także jego półcieniowe zaćmienie.

Wybory 2020. Kandydat Konfederacji liderem w nietypowym sondażu

Wybory 2020. Kandydat Konfederacji liderem w nietypowym sondażu

Krzysztof Bosak jest liderem sondażu prezydenckiego wśród kibiców piłkarskich z dużą przewagą nad pozostałymi kandydatami. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Agencję Analityki Sportowej Sport Analytics.

Rekordzista pędził drogą ekspresową ponad 200 km/h. To inni kierowcy stracili prawa jazdy
Wideo
film

Rekordzista pędził drogą ekspresową ponad 200 km/h. To inni kierowcy stracili prawa jazdy

Niechlubnym "rekordzistą" pierwszych dni czerwca na drogach jest mieszkaniec Radomia, który na S17 pędził ponad 200 km/h. 10 innych kierowców również nie stosowało się do ograniczeń prędkości. Oni stracili prawa jazdy, otrzymali punkty karne i będą musieli zapłacić wysoki mandat.

Kobieta czyściła broń. Jej czteroletnia córka walczy o życie

Kobieta czyściła broń. Jej czteroletnia córka walczy o życie

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w środę w miejscowości Brzeziny w gminie Stężyca (pow. rycki). Znajdująca się w szóstym miesiącu ciąży kobieta, czyszcząc broń, niechcący oddała strzał, który ranił dwie osoby. Jej czteroletnia córka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Ranny został również 27-letni mężczyzna.

Magia w Magicznych Ogrodach

Magia w Magicznych Ogrodach

Wiecie czy nie wiecie, baśnie żyją w każdym świecie. Są z nami od urodzin aż do kresu dni. Każdy z nas ma swoją ulubioną, ale co ważniejsze, każdy z nas może być jej bohaterem, o ile dowie się o nas jakiś autor. Pewne jest, że nie ma baśni bez magii. Przynajmniej w Magicznych Ogrodach Janowiec!

SpaceX umieścił na orbicie 60 satelitów Starlink. W planach szerokopasmowy internet na całym świecie
film

SpaceX umieścił na orbicie 60 satelitów Starlink. W planach szerokopasmowy internet na całym świecie

Przylądek Canaveral, Floryda, USA. Firma Elona Muska SpaceX wyniosła na orbitę kolejną partię 60 satelitów Starlink. Zostały one przetransportowane rakietą Falcon 9, która wystartowała z przylądka Canaveral na Florydzie.