Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

22 lipca 2019 r.
7:53

Marsz Równości w Białymstoku. Policyjne zatrzymania i zamieszki wywołane przez przeciwników marszu

0 17 A A

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku poszukują mężczyzny podejrzewanego o udział w pobiciu 14-latka. Do przestępstwa doszło w sobotę przy Placu Uniwersyteckim w Białymstoku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dwadzieścia osób zostało zatrzymanych przez policję w czasie zamieszek wywołanych przez przeciwników Marszu Równości w Białymstoku. Cztery z nich pod zarzutem popełnienia przestępstwa. Uczestnicy zgromadzenia obrzucani byli butelkami i kamieniami, a policjanci wielokrotnie zmuszeni byli do zdecydowanych reakcji.

– Zarówno w stronę policjantów, jak też w stronę osób postronnych poleciały kamienie, poleciały butelki. Policjanci zmuszeni byli do tego, żeby użyć środków przymusu – powiedział Tomasz Krupa z policji w Białymstoku.

– Bardzo dużo ludzi. Bardzo duży sprzeciw społeczny, jak państwo widzicie. Jedni są za, drudzy są przeciw. Policja jest od tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo – powiedział komendant wojewódzki policji, Daniel Kołnierowicz.

– Wydaje mi się, że byłoby ludzi o wiele więcej, gdyby po prostu się nie bali. Ludzi jest mniej. Nie wszyscy idą i wiadomo, rzucają w nas petardami, rzucają w nas jajkami. To nie są normalne warunki – powiedziała uczestniczka marszu.

e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 lipca 2019 o 08:06
+8
Po 2 dniach news dotarł do Lbn???
Avatar
wsx / 22 lipca 2019 o 10:57
+6
Marsze równości są organizowane pod egidą ugrupowań stowarzyszeń lewicowych  z podczepionymi pod nich ugrupowanimi o poglądach pro liberalnych w celu ukazania w złym świetle Polski i narodu Polskiego przywiązanego do własnej tożsamości narodowej historii i tradycji Polskiej rodziny. Przed nami okres wyborczy więc myślę że będzie coraz więcej podsycania tego typu prowokacji ze strony przeciwników obecnej władzy. Dziś w mediach Europy zachodniej ukażą się sceny z Białegostoku które mają wywrzeć presję na popierających wszelkie kary restrykcje polityków unijnych by z całą bezwzględnością potępiały wszelkie reformy czy dążenia do samostanowienia naszego państwa. Słowa które obiegły Europę wypowiedziane przez największego emigranta polskiego nijakiego Tuska antypolska wrzuciły do wspólnego worka wszystkich Polaków tworząc z nas naród nietolerancyjny zacofany względem nowoczesnej Europy. Cofając się wstecz akcja w Białymstoku była drobnym incydentem w porównaniu z brutalnością łamaniem prawa i brakiem poszanowania godności człowieka w trakcie zajęć jakie miały miejsce we Francji. Tusk nie komentował ówczesnej sytuacji nawet jaki przewodniczący PE. Można również zauważyć że sobotni marsz został nieprzypadkowo zorganizowany w Białymstoku. Podlasie i jego mieszkańcy są znani z przywiązania do propatriotycznych obozów narodowych i bardzo mocno wspieraja ugrupowania prawicowe oraz cenią wartość rodziny. By następnym razem nie dopuścić do podobnych wydarzeń należy ignorować te wydarzenia nie robić sztucznego tkumu nie dawać szans tym którzy w ten sposób chcą osiągnąć swój cel. W Białymstoku osiągnięto ceł propagandowy czekam na kolejne miasta które już nie będą tak licznie gromadzić przeciwników.
 Jedną z metod tego plugawej władzy jest wmawianie społeczeństwu kolejnych lęków i zagrożeń. Najpierw byli uchodźcy ale nie wypaliło, bo uchodźy jakoś omijają Polskę szerokim łukiem. Padło na środowiska LGBT, lewicowe i postępowe. Wmawia się że Polska ma być katolicka, prawacka i tradycyjna (cokolwiek to znaczy). Narodowcy, faszyści, kibole i całe to prawackie tałatajstwo to ludzie o bardzo niskim IQ i bardzo łatwo nimi manipuować stąd takie ekscesy jak w Białymstoku.
 Jedną z metod tego plugawej władzy jest wmawianie społeczeństwu kolejnych lęków i zagrożeń. Najpierw byli uchodźcy ale nie wypaliło, bo uchodźy jakoś omijają Polskę szerokim łukiem. Padło na środowiska LGBT, lewicowe i postępowe. Wmawia się że Polska ma być katolicka, prawacka i tradycyjna (cokolwiek to znaczy). Narodowcy, faszyści, kibole i całe to prawackie tałatajstwo to ludzie o bardzo niskim IQ i bardzo łatwo nimi manipuować stąd takie ekscesy jak w Białymstoku. rozwiń
Avatar
Gość / 22 lipca 2019 o 09:07
+5
Nie było marszy był spokój! Nie życzę sobie tego typu „imprez” za moje pieniądze w żadnym z miast! Pedałować w domu nie na ulicy!!!!
Avatar
Gość / 22 lipca 2019 o 11:00
+3
"Święty nasz wspaniały przybytek stał się pastwą ognia, 27 czerwca 1941 r. 2 000 Żydów niemieccy mordercy spalili w nim żywcem" - tak było
Avatar
ewentulanie syoperan / 22 lipca 2019 o 19:29
+2
poliglota od bigosowania, NARODOWY WIESZCZ BREDZISLAW herbu STOŁEK z Budy Ruskiej zaleca tęczowemu lewactwu lewatywę.
Avatar
R2D2 / 22 lipca 2019 o 17:51
+2
Każdy kto stawia znak równości między Lewicą, nazywając ją "lewactwem" zwyczajnie ma siano w pustym łbie i można mu wmówić wszystko czego się chce, taki ktoś zwyczajnie nie ma pojęcia o faktach jakie miały miejsce w historii, wystarczy mu pokazać się publicznie klęcząc w kościele na kolanach, i od razu jesteśmy uznani za prawdziwego "patriotę", każdy to kupi. To tak jak powiedzieć o kimś, że się upił jak świnia...świni pijanej nigdy nie widziałem, ale zataczających się meneli homosapiens widziałem nie raz w życiu.
Avatar
#### / 22 lipca 2019 o 09:52
+2
Gdyby nie było faszystów, narodowców i kiboli też byłby spokój.
Avatar
R2D2 / 22 lipca 2019 o 21:41
+1
...hmm "poliglota od bigosowania" osoba znająca kilka języków i umiejącą przyżadzić Polską kuchnię, "NARODOWY WIESZCZ" dziękuję za uznanie... "Bredzisław" to już historia oceni..."zaleca tęczowemu lewactwu lewatywę"...zacznij pisać wiersze będziesz w tym dobry :)
Avatar
Gość / 22 lipca 2019 o 09:57
+1
Marsze równości są organizowane pod egidą ugrupowań stowarzyszeń lewicowych z podczepionymi pod nich ugrupowanimi o poglądach pro liberalnych w celu ukazania w złym świetle Polski i narodu Polskiego przywiązanego do własnej tożsamości narodowej historii i tradycji Polskiej rodziny. Przed nami okres wyborczy więc myślę że będzie coraz więcej podsycania tego typu prowokacji ze strony przeciwników obecnej władzy. Dziś w mediach Europy zachodniej ukażą się sceny z Białegostoku które mają wywrzeć presję na popierających wszelkie kary restrykcje polityków unijnych by z całą bezwzględnością potępiały wszelkie reformy czy dążenia do samostanowienia naszego państwa. Słowa które obiegły Europę wypowiedziane przez największego emigranta polskiego nijakiego Tuska antypolska wrzuciły do wspólnego worka wszystkich Polaków tworząc z nas naród nietolerancyjny zacofany względem nowoczesnej Europy. Cofając się wstecz akcja w Białymstoku była drobnym incydentem w porównaniu z brutalnością łamaniem prawa i brakiem poszanowania godności człowieka w trakcie zajęć jakie miały miejsce we Francji. Tusk nie komentował ówczesnej sytuacji nawet jaki przewodniczący PE. Można również zauważyć że sobotni marsz został nieprzypadkowo zorganizowany w Białymstoku. Podlasie i jego mieszkańcy są znani z przywiązania do propatriotycznych obozów narodowych i bardzo mocno wspieraja ugrupowania prawicowe oraz cenią wartość rodziny. By następnym razem nie dopuścić do podobnych wydarzeń należy ignorować te wydarzenia nie robić sztucznego tkumu nie dawać szans tym którzy w ten sposób chcą osiągnąć swój cel. W Białymstoku osiągnięto ceł propagandowy czekam na kolejne miasta które już nie będą tak licznie gromadzić przeciwników.
Marsze równości są organizowane pod egidą ugrupowań stowarzyszeń lewicowych z podczepionymi pod nich ugrupowanimi o poglądach pro liberalnych w celu ukazania w złym świetle Polski i narodu Polskiego przywiązanego do własnej tożsamości narodowej historii i tradycji Polskiej rodziny. Przed nami okres wyborczy więc myślę że będzie coraz więcej podsycania tego typu prowokacji ze strony przeciwników obecnej władzy. Dziś w mediach Europy zachodniej ukażą się sceny z Białegostoku które mają wywrzeć presję na popierających wszelkie kary restrykcje ... rozwiń
Avatar
zbyt podobne by spać sP0kojnie / 22 lipca 2019 o 11:02
0
Jedną z metod tego plugawej władzy jest wmawianie społeczeństwu kolejnych lęków i zagrożeń. Najpierw byli uchodźcy ale nie wypaliło, bo uchodźy jakoś omijają Polskę szerokim łukiem. Padło na środowiska LGBT, lewicowe i postępowe. Wmawia się że Polska ma być katolicka, prawacka i tradycyjna (cokolwiek to znaczy). Narodowcy, faszyści, kibole i całe to prawackie tałatajstwo to ludzie o bardzo niskim IQ i bardzo łatwo nimi manipuować stąd takie ekscesy jak w Białymstoku.
  Donald - wracaj lokayować do Angeli
Avatar
R2D2 / 22 lipca 2019 o 21:41
+1
...hmm "poliglota od bigosowania" osoba znająca kilka języków i umiejącą przyżadzić Polską kuchnię, "NARODOWY WIESZCZ" dziękuję za uznanie... "Bredzisław" to już historia oceni..."zaleca tęczowemu lewactwu lewatywę"...zacznij pisać wiersze będziesz w tym dobry :)
Avatar
jednokolorowy / 22 lipca 2019 o 20:53
-5
Widziałem policjantów z psami. Źle mi się to kojarzy w rocznicę wyzwolenia obozu na Majdanku. DW jakoś nic nie pisze o obrażaniu symboli chrześcijańskich, katolickich. Obrażanie "tęczowych" tylko jest karalne?. Gdzie obrońcy konstytucji się podziali??. Gdzie jest OTUA ????.
Avatar
DO MECHANIKÓW SAMOCHODOWYCH / 22 lipca 2019 o 19:43
-2
KTO NORMALNY WKLADA TŁOK DO RURY WYDECHOWEJ?
Avatar
OJROKIBUCOWCY - JAK WAM ŹLE TO OUT / 22 lipca 2019 o 19:36
-5
ZAPLANOWANA USTAWKA. PODSTAWIENI DEMONSTRANCI i CZEKAJACY W POGOTOWIU do doyebania w necie Polakom PseudoP0litycy z lokayem doniem na czele (TARGOWICA?). W PODOBNY SPOSOB CZERWONA UBECJA ROZGRYWALA OPINIĘ ŚWIATOWĄ np. w 1946 w KIELCACH
Avatar
ewentulanie syoperan / 22 lipca 2019 o 19:29
+2
poliglota od bigosowania, NARODOWY WIESZCZ BREDZISLAW herbu STOŁEK z Budy Ruskiej zaleca tęczowemu lewactwu lewatywę.
Avatar
R2D2 / 22 lipca 2019 o 17:51
+2
Każdy kto stawia znak równości między Lewicą, nazywając ją "lewactwem" zwyczajnie ma siano w pustym łbie i można mu wmówić wszystko czego się chce, taki ktoś zwyczajnie nie ma pojęcia o faktach jakie miały miejsce w historii, wystarczy mu pokazać się publicznie klęcząc w kościele na kolanach, i od razu jesteśmy uznani za prawdziwego "patriotę", każdy to kupi. To tak jak powiedzieć o kimś, że się upił jak świnia...świni pijanej nigdy nie widziałem, ale zataczających się meneli homosapiens widziałem nie raz w życiu.
Avatar
xyz / 22 lipca 2019 o 16:31
-1
A w jakim celu 14 letni gówniaż sie tam pchał ? Rodzice go powinni w domu pilnować ! Skonczy 18 lat to niech sobie lata sie tłuc.U nas to teraz Ukraińcy powinni zrobić marsz że my Polacy powinnismy ich szanować i przyjąc do siebie :D Ciekawe jakie by były reakcje ludzi..... Mam nadzieje że koksy z pierwszych rzędów tez by były :D
Avatar
Gość / 22 lipca 2019 o 15:29
-2
brak słów na te gadziny teczowe ,zwykła walka ,chcą sie ubrać w buty zydów cyganów i ukrainców ,żeby nic o nich nie możn było powiedzieć ,taka autocenzura ,jak u idiotenszwabów
Avatar
Gość / 22 lipca 2019 o 14:46
-3
Z wypowiedzi komendanta głównego Policji wynika, że nie ma osób poszkodowanych, bo do tej chwili nikt się nie zgłosił. Jeśli natomiast zwiezione z rzeszy lewactwo miało silny ból dpy, to zapewne są na S0Rach.
Avatar
zbyt podobne by spać sP0kojnie / 22 lipca 2019 o 11:02
0
Jedną z metod tego plugawej władzy jest wmawianie społeczeństwu kolejnych lęków i zagrożeń. Najpierw byli uchodźcy ale nie wypaliło, bo uchodźy jakoś omijają Polskę szerokim łukiem. Padło na środowiska LGBT, lewicowe i postępowe. Wmawia się że Polska ma być katolicka, prawacka i tradycyjna (cokolwiek to znaczy). Narodowcy, faszyści, kibole i całe to prawackie tałatajstwo to ludzie o bardzo niskim IQ i bardzo łatwo nimi manipuować stąd takie ekscesy jak w Białymstoku.
  Donald - wracaj lokayować do Angeli
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo)
film

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo) 0 0

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Glasgow Rangers w pierwszy spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019 0 1

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej 2 8

"Cześć, troje studentów szuka mieszkania, najlepiej blisko uczelni, z dobrym dojazdem do centrum". Takie ogłoszenia zasypują w wakacje internet

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności 272 4

Od września sklepy powierzchni powyżej 400 mkw. będą miały obowiązek bezpłatnego przekazywania niesprzedanych, ale dobrych jakościowo artykułów spożywczych, organizacjom charytatywnym. Z czasem będą musiały to robić także mniejsze sklepy

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię 230 35

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin 0 14

Piotr Dreher, były miejski radny PO, a obecnie dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej został nowym członkiem rady nadzorczej spółki Motor Lublin, której większościowym udziałowcem (ponad 93 proc. głosów) jest miasto

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu 8 1

Na terenie parku Radziwiłłowskiego większość prac jest już na finiszu. Amfiteatr z zadaszeniem zobaczymy jesienią.

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie
24 sierpnia 2019, 11:00

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Lubisz modę i sztukę? Czujesz, że czas odświeżyć garderobę? Już w sobotę o godz. 11 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zacznie się pierwsza edycja targów Artmodes, na których nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań oraz dodatków

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury 0 9

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej 14 17

– Czas zakończyć polsko –polską wojnę – tymi słowa poseł Stanisław Żmijan (PO) zainaugurował wraz innymi kandydatami z listy Koalicji Obywatelskiej kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas 0 0

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje 8 0

Samochody, kosiarki, instrumenty muzyczne, pontony. 29 sierpnia Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż powojskowego mienia.

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt 0 5

25 projektów neonów w ramach akcji NeonArt ma już Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”.

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy 0 4

Konkurs kulinarny na danie, które powstało na bazie roślin chronionych. Taki zapis znalazł się w regulaminie konkursu współorganizowanego przez Urząd Miejski w Poniatowej (powiat opolski). Burmistrz Poniatowej i autorka regulaminu wyjaśniają, że doszło do pomyłki. Została poprawiona po interwencji mediów

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim
31 sierpnia 2019, 17:00

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim 1 0

Zagrają dla Oli. Charytatywny koncert odbędzie się 31 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Na miejscu prowadzono będzie zbiórka na rzecz Aleksandry Włodarczyk, o której pisaliśmy w lipcu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.