Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

31 stycznia 2016 r.
8:28

"Mundurówka" z grubszym portfelem. Jakie podwyżki?

Autor: Zdjęcie autora p.p.
0 9 A A

Policjanci, strażacy, strażnicy graniczni, funkcjonariusze BOR, a także żołnierze zawodowi dostali podwyżki. Wypłaty nowych uposażeń, z wyrównaniem od początku roku, będą wypłacane prawdopodobnie już od marca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Policjanci otrzymali 202 zł podwyżki. Obecnie zarabiają średnio 4 372 zł, po zmianach przeciętne wynagrodzenie wyniesie 4 591 zł brutto.

203 zł więcej co miesiąc wezmą strażnicy graniczni. Pozwoli to na wzrost przeciętnej pensji z 4 402 zł do 4 622 zł.

210 zł podwyżki dostaną funkcjonariusze BOR. Obecnie zarabiają średnio 4 539 zł, po zmianach przeciętne wynagrodzenie wyniesie 4 766 zł.

O 198 zł miesięcznie wzrosną też zarobki strażaków. Dziś zarabiają średnio 4 280 zł, po podwyżce będą otrzymywali 4 494 zł. Podwyżki dla funkcjonariuszy służb podległych MSWiA są możliwe dzięki rozporządzeniom, które przyjęła wczoraj Rada Ministrów.

Większe pensje wezmą także żołnierze zawodowi. Podwyżki obejmują wszystkie korpusy. I tak od szeregowego do starszego chorążego zawodowi żołnierze wezmą od 100 zł do 200 zł więcej miesięcznie, zaś od starszego chorążego sztabowego do generała o 210 zł.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 o 18:30
0
podobno od małego marzyłem, żeby zostać strażakiem. moje życie tak się potoczyło, że udało się. obecnie pracuję od 10 lat. kiedy zaczynałem koledzy z osiedla wyśmiewali mnie, że w życiu nie poszliby do takiej pracy za 900zł, bo taka była stawka. obecnie zarabiam 2500zł na rękę, czy to dużo? dla niektórych pewnie tak, ale biorąc pod uwagę, że niejednokrotnie miałem sytuację o włos od własnej śmierci (przywaliła mnie ściana w pożarze budynku, wyrwało zawór w butli gazowej podczas gdy byłem wewnątrz domu, który gasiliśmy i chłodziłem tą butlę i jeszcze kilka innych). biorąc pod uwagę, że od kilku lat ja i moi koledzy z jednostki nie mamy możliwości awansu oraz jakiejkolwiek podwyżki (poza tą wielką 200zł od ministra błaszczaka), ponieważ ciągle słyszymy, że stanowiska i grupy są zablokowane i nie ma pieniędzy. kiedykolwiek spotykam kolegów z którymi chodziłem do szkoły i na studia omijam temat za zarobków bo każdy z nich już dawno mnie prze***ył, jest mi po prostu wstyd przyznać ile zarabiam mając ukończone studia, znając język obcy oraz mając jeszcze kilka innych atutów. po tych latach, które przepracowałem a raczej przesłużyłem moje nerwy są na wykończeniu. niejednokrotnie miałem do czynienia z topielcami, wisielcami, zwęglonymi zwłokami orz zmywałem części ludzkich szczątków z drogi po wypadkach, jak również wydobywałem je z wnętrza pojazdów. to wszystko jest w stanie zrozumieć tylko ten, kto miał z tym do czynienia. ludzie mówią, że to prestiż być strażakiem, tylko czy to wystarczą, żeby utrzymać rodzinę, mając w świadomości, że za każdym razem kiedy idę na służbę, może już z niej nie wrócę i nie zobaczę więcej ukochanej żony i dziecka. strażacy to ludzie na których narzuca się na prawdę wiele i coraz więcej. nie trzeba tego tłumaczyć, wystarczy oglądać wiadomości. ten stres w nocy i ciśnienie kiedy włączają się "dzwonki", ta niemoc kiedy dom jest cały w płomieniach a ty wiesz, że już nie jesteś w stanie wydobyć z niego ludzi a nie raz dzieci. odpowiedzialność za każdy zły ruch podczas wydobywania osoby poszkodowanej ze zmiażdżonego jak puszka pojazdu. to wszystko odbija się na każdym z nas tak bardzo i przenosi negatywne emocje do życia prywatnego. to całe poświęcenie, które oglądacie codziennie na ekranach swoich telewizorów i na żywo ceni się w naszym kraju tak nisko. z wyrazami szacunku strażak
podobno od małego marzyłem, żeby zostać strażakiem. moje życie tak się potoczyło, że udało się. obecnie pracuję od 10 lat. kiedy zaczynałem koledzy z osiedla wyśmiewali mnie, że w życiu nie poszliby do takiej pracy za 900zł, bo taka była stawka. obecnie zarabiam 2500zł na rękę, czy to dużo? dla niektórych pewnie tak, ale biorąc pod uwagę, że niejednokrotnie miałem sytuację o włos od własnej śmierci (przywaliła mnie ściana w pożarze budynku, wyrwało zawór w butli gazowej podczas gdy byłem wewnątrz domu, który gasiliśmy i chłodziłem tą butlę ... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 21:35
0
Ale teraz będzie pięknie, z przyjemnością będę zapylał w święta, weekendy, obrywał kamieniami rzucanymi przez kiboli i "patriotów", wstawał w środku nocy obudzony telefonem i zap....ł kilka godzin bo amator używek podczas ucieczki przez patrolem odrzucił mieszek z zielskiem, albo obywatel wracając z imprezy stwierdzi włamanie. Polecam każdemu! Jest dużo nieobsadzonych etatów. Wystarczy zadzwonić do kadr komendy, przejść postępowanie kwalifikacyjne i już po 6 miesiącach szkolenia aż 2437zł na rękę - zaznaczam "średnio", żeby nikt potem nie płakał, że średnio mniej dostanie. Trzeba pamiętać też o tym, że w czasie wolnym jest sporo obowiązkowych szkoleń, można poświęcić wolny dzień na oczekiwaniu na możliwość złożenia zeznań przez Sądem. Za to ma się świadomość, że rodzinka pławi się w bogactwie.
Ale teraz będzie pięknie, z przyjemnością będę zapylał w święta, weekendy, obrywał kamieniami rzucanymi przez kiboli i "patriotów", wstawał w środku nocy obudzony telefonem i zap....ł kilka godzin bo amator używek podczas ucieczki przez patrolem odrzucił mieszek z zielskiem, albo obywatel wracając z imprezy stwierdzi włamanie. Polecam każdemu! Jest dużo nieobsadzonych etatów. Wystarczy zadzwonić do kadr komendy, przejść postępowanie kwalifikacyjne i już po 6 miesiącach szkolenia aż 2437zł na rękę - zaznaczam "średnio", że... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 14:02
0

bzdury, po 5 latach pracy na rękę 2300, awans co 3 lata na wyższą grupę? 3/4 policjantów średnio 5-8 lat czeka na 3 grupę i na tym się kończy ich "kariera" a 3000 netto na 3 grupie po 15 latach to kwota nierealna, w praktyce to 2600-2800

to ja po 36 latach pracy mam 1500 zł i też instytucja państwowa, także o 2600-2800 to nawet nie śmiem marzyć.

Avatar
zz / 31 stycznia 2016 o 13:08
0


No właśnie nie.
W policji nawet Ci na samym dole mają nieźle.
Nowy policjant zaraz po rozpoczęciu służby (po 6 miesiecznym obowiazkowym kursie w szkole policyjnej) dostaje 2437 zł na rekę, więc teraz po tej podwyżce będzie to ok. 2650 zł netto, więc całkiem nieźle jak ktoś w pierwszym roku pracy dostaje niewiele poniżej średniej krajowej.
Średnio co jakieś 3 lata awans na wyższy stopień i wyższa grupa zaszeregowania. Praktycznie każdy policjant po 7-10 latach służby ma już co najmniej 3000 zł netto. No, a należy dodać, że to tylko pensja podstawowa (do tego mundurówka, 13-tka, dodatki).

No i emeryturka.
Po tej ostatniej reformie po 25 latch pracy taki policjant otrzyma 60% średniej pensji, a za każdy kolejny rok służby 3% więcej. Tak więc poziom emerytury raczej nie do osiagnięcia dla zwyklego pracownika.
No i należy dodać, że słuzby mundurowe nie mają od wynagrodzenia potrącanych składek zus, bo emerytura jest finansowana bezpośrednio z budżetu.

bzdury, po 5 latach pracy na rękę 2300, awans co 3 lata na wyższą grupę? 3/4 policjantów średnio 5-8 lat czeka na 3 grupę i na tym się kończy ich "kariera" a 3000 netto na 3 grupie po 15 latach to kwota nierealna, w praktyce to 2600-2800

bzdury, po 5 latach pracy na rękę 2300, awans co 3 lata na wyższą grupę? 3/4 policjantów średnio 5-8 lat czeka na 3 grupę i na tym się kończy ich "kariera" a 3000 netto na 3 grupie po 15 latach to kwota nierealna, w praktyce to 2600-2800

rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 12:33
0
SKĄD WY BIERZECIE TE 4300 ŚREDNIEJ PENSJI?? STOPIEN KOMISARZA, NA GRUPIE SPECJALISTY W KOMENDZIE WOJEWÓDZKIEJ- MAX 3400 NA REKĘ. A JUZ ILE ZARABIA FACET W STOPNIU SIERZANTA W PATROLU NA KOMISARIACIE NA TRZECIEJ GRUPIE NIE WSPOMNE... 4300 SREDNIA....CHCIAŁBYM.
Avatar
jcc / 31 stycznia 2016 o 11:02
0

ale ci na samym dole to zgroza, tak jak i pewnie w policji, im średnia ładna wyszła.

No właśnie nie.
W policji nawet Ci na samym dole mają nieźle.
Nowy policjant zaraz po rozpoczęciu służby (po 6 miesiecznym obowiazkowym kursie w szkole policyjnej) dostaje 2437 zł na rekę, więc teraz po tej podwyżce będzie to ok. 2650 zł netto, więc całkiem nieźle jak ktoś w pierwszym roku pracy dostaje niewiele poniżej średniej krajowej.
Średnio co jakieś 3 lata awans na wyższy stopień i wyższa grupa zaszeregowania. Praktycznie każdy policjant po 7-10 latach służby ma już co najmniej 3000 zł netto. No, a należy dodać, że to tylko pensja podstawowa (do tego mundurówka, 13-tka, dodatki).

No i emeryturka.
Po tej ostatniej reformie po 25 latch pracy taki policjant otrzyma 60% średniej pensji, a za każdy kolejny rok służby 3% więcej. Tak więc poziom emerytury raczej nie do osiagnięcia dla zwyklego pracownika.
No i należy dodać, że słuzby mundurowe nie mają od wynagrodzenia potrącanych składek zus, bo emerytura jest finansowana bezpośrednio z budżetu.
No właśnie nie.
W policji nawet Ci na samym dole mają nieźle.
Nowy policjant zaraz po rozpoczęciu służby (po 6 miesiecznym obowiazkowym kursie w szkole policyjnej) dostaje 2437 zł na rekę, więc teraz po tej podwyżce będzie to ok. 2650 zł netto, więc całkiem nieźle jak ktoś w pierwszym roku pracy dostaje niewiele poniżej średniej krajowej.
Średnio co jakieś 3 lata awans na wyższy stopień i wyższa grupa zaszeregowania. Praktycznie każdy policjant po 7-10 latach służby ma już co najmniej 3000 zł netto. No, a należy doda... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 10:39
0
Podwyżka mundurowym - władza szykuje się na wielkie demonstrację.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 09:07
0
A gdzie bat na prywaciarzy i podwyższenie najniższej krajowej o 200 zł? O zwykłych ludziach się nie pamięta?
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 08:48
0
a sanepidy, od 7 lat bez podwyżek, zakaz przyjmowania pracowników na te stanowiska co odeszli na emeryturę natomiast pracę wykonują pozostali pracownicy bez "zapłaty", wynagrodzenia to jałmużna w wys. 1300-1800 zł niejednokrotnie mając od 20 do 38 lat lat pracy, średnia w sanepidach też wyjdzie pewnie niezła, no bo czym wyżej to oni mają porządne wynagrodzenia, ale ci na samym dole to zgroza, tak jak i pewnie w policji, im średnia ładna wyszła.
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 o 18:30
0
podobno od małego marzyłem, żeby zostać strażakiem. moje życie tak się potoczyło, że udało się. obecnie pracuję od 10 lat. kiedy zaczynałem koledzy z osiedla wyśmiewali mnie, że w życiu nie poszliby do takiej pracy za 900zł, bo taka była stawka. obecnie zarabiam 2500zł na rękę, czy to dużo? dla niektórych pewnie tak, ale biorąc pod uwagę, że niejednokrotnie miałem sytuację o włos od własnej śmierci (przywaliła mnie ściana w pożarze budynku, wyrwało zawór w butli gazowej podczas gdy byłem wewnątrz domu, który gasiliśmy i chłodziłem tą butlę i jeszcze kilka innych). biorąc pod uwagę, że od kilku lat ja i moi koledzy z jednostki nie mamy możliwości awansu oraz jakiejkolwiek podwyżki (poza tą wielką 200zł od ministra błaszczaka), ponieważ ciągle słyszymy, że stanowiska i grupy są zablokowane i nie ma pieniędzy. kiedykolwiek spotykam kolegów z którymi chodziłem do szkoły i na studia omijam temat za zarobków bo każdy z nich już dawno mnie prze***ył, jest mi po prostu wstyd przyznać ile zarabiam mając ukończone studia, znając język obcy oraz mając jeszcze kilka innych atutów. po tych latach, które przepracowałem a raczej przesłużyłem moje nerwy są na wykończeniu. niejednokrotnie miałem do czynienia z topielcami, wisielcami, zwęglonymi zwłokami orz zmywałem części ludzkich szczątków z drogi po wypadkach, jak również wydobywałem je z wnętrza pojazdów. to wszystko jest w stanie zrozumieć tylko ten, kto miał z tym do czynienia. ludzie mówią, że to prestiż być strażakiem, tylko czy to wystarczą, żeby utrzymać rodzinę, mając w świadomości, że za każdym razem kiedy idę na służbę, może już z niej nie wrócę i nie zobaczę więcej ukochanej żony i dziecka. strażacy to ludzie na których narzuca się na prawdę wiele i coraz więcej. nie trzeba tego tłumaczyć, wystarczy oglądać wiadomości. ten stres w nocy i ciśnienie kiedy włączają się "dzwonki", ta niemoc kiedy dom jest cały w płomieniach a ty wiesz, że już nie jesteś w stanie wydobyć z niego ludzi a nie raz dzieci. odpowiedzialność za każdy zły ruch podczas wydobywania osoby poszkodowanej ze zmiażdżonego jak puszka pojazdu. to wszystko odbija się na każdym z nas tak bardzo i przenosi negatywne emocje do życia prywatnego. to całe poświęcenie, które oglądacie codziennie na ekranach swoich telewizorów i na żywo ceni się w naszym kraju tak nisko. z wyrazami szacunku strażak
podobno od małego marzyłem, żeby zostać strażakiem. moje życie tak się potoczyło, że udało się. obecnie pracuję od 10 lat. kiedy zaczynałem koledzy z osiedla wyśmiewali mnie, że w życiu nie poszliby do takiej pracy za 900zł, bo taka była stawka. obecnie zarabiam 2500zł na rękę, czy to dużo? dla niektórych pewnie tak, ale biorąc pod uwagę, że niejednokrotnie miałem sytuację o włos od własnej śmierci (przywaliła mnie ściana w pożarze budynku, wyrwało zawór w butli gazowej podczas gdy byłem wewnątrz domu, który gasiliśmy i chłodziłem tą butlę ... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 21:35
0
Ale teraz będzie pięknie, z przyjemnością będę zapylał w święta, weekendy, obrywał kamieniami rzucanymi przez kiboli i "patriotów", wstawał w środku nocy obudzony telefonem i zap....ł kilka godzin bo amator używek podczas ucieczki przez patrolem odrzucił mieszek z zielskiem, albo obywatel wracając z imprezy stwierdzi włamanie. Polecam każdemu! Jest dużo nieobsadzonych etatów. Wystarczy zadzwonić do kadr komendy, przejść postępowanie kwalifikacyjne i już po 6 miesiącach szkolenia aż 2437zł na rękę - zaznaczam "średnio", żeby nikt potem nie płakał, że średnio mniej dostanie. Trzeba pamiętać też o tym, że w czasie wolnym jest sporo obowiązkowych szkoleń, można poświęcić wolny dzień na oczekiwaniu na możliwość złożenia zeznań przez Sądem. Za to ma się świadomość, że rodzinka pławi się w bogactwie.
Ale teraz będzie pięknie, z przyjemnością będę zapylał w święta, weekendy, obrywał kamieniami rzucanymi przez kiboli i "patriotów", wstawał w środku nocy obudzony telefonem i zap....ł kilka godzin bo amator używek podczas ucieczki przez patrolem odrzucił mieszek z zielskiem, albo obywatel wracając z imprezy stwierdzi włamanie. Polecam każdemu! Jest dużo nieobsadzonych etatów. Wystarczy zadzwonić do kadr komendy, przejść postępowanie kwalifikacyjne i już po 6 miesiącach szkolenia aż 2437zł na rękę - zaznaczam "średnio", że... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 14:02
0

bzdury, po 5 latach pracy na rękę 2300, awans co 3 lata na wyższą grupę? 3/4 policjantów średnio 5-8 lat czeka na 3 grupę i na tym się kończy ich "kariera" a 3000 netto na 3 grupie po 15 latach to kwota nierealna, w praktyce to 2600-2800

to ja po 36 latach pracy mam 1500 zł i też instytucja państwowa, także o 2600-2800 to nawet nie śmiem marzyć.

Avatar
zz / 31 stycznia 2016 o 13:08
0


No właśnie nie.
W policji nawet Ci na samym dole mają nieźle.
Nowy policjant zaraz po rozpoczęciu służby (po 6 miesiecznym obowiazkowym kursie w szkole policyjnej) dostaje 2437 zł na rekę, więc teraz po tej podwyżce będzie to ok. 2650 zł netto, więc całkiem nieźle jak ktoś w pierwszym roku pracy dostaje niewiele poniżej średniej krajowej.
Średnio co jakieś 3 lata awans na wyższy stopień i wyższa grupa zaszeregowania. Praktycznie każdy policjant po 7-10 latach służby ma już co najmniej 3000 zł netto. No, a należy dodać, że to tylko pensja podstawowa (do tego mundurówka, 13-tka, dodatki).

No i emeryturka.
Po tej ostatniej reformie po 25 latch pracy taki policjant otrzyma 60% średniej pensji, a za każdy kolejny rok służby 3% więcej. Tak więc poziom emerytury raczej nie do osiagnięcia dla zwyklego pracownika.
No i należy dodać, że słuzby mundurowe nie mają od wynagrodzenia potrącanych składek zus, bo emerytura jest finansowana bezpośrednio z budżetu.

bzdury, po 5 latach pracy na rękę 2300, awans co 3 lata na wyższą grupę? 3/4 policjantów średnio 5-8 lat czeka na 3 grupę i na tym się kończy ich "kariera" a 3000 netto na 3 grupie po 15 latach to kwota nierealna, w praktyce to 2600-2800

bzdury, po 5 latach pracy na rękę 2300, awans co 3 lata na wyższą grupę? 3/4 policjantów średnio 5-8 lat czeka na 3 grupę i na tym się kończy ich "kariera" a 3000 netto na 3 grupie po 15 latach to kwota nierealna, w praktyce to 2600-2800

rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 12:33
0
SKĄD WY BIERZECIE TE 4300 ŚREDNIEJ PENSJI?? STOPIEN KOMISARZA, NA GRUPIE SPECJALISTY W KOMENDZIE WOJEWÓDZKIEJ- MAX 3400 NA REKĘ. A JUZ ILE ZARABIA FACET W STOPNIU SIERZANTA W PATROLU NA KOMISARIACIE NA TRZECIEJ GRUPIE NIE WSPOMNE... 4300 SREDNIA....CHCIAŁBYM.
Avatar
jcc / 31 stycznia 2016 o 11:02
0

ale ci na samym dole to zgroza, tak jak i pewnie w policji, im średnia ładna wyszła.

No właśnie nie.
W policji nawet Ci na samym dole mają nieźle.
Nowy policjant zaraz po rozpoczęciu służby (po 6 miesiecznym obowiazkowym kursie w szkole policyjnej) dostaje 2437 zł na rekę, więc teraz po tej podwyżce będzie to ok. 2650 zł netto, więc całkiem nieźle jak ktoś w pierwszym roku pracy dostaje niewiele poniżej średniej krajowej.
Średnio co jakieś 3 lata awans na wyższy stopień i wyższa grupa zaszeregowania. Praktycznie każdy policjant po 7-10 latach służby ma już co najmniej 3000 zł netto. No, a należy dodać, że to tylko pensja podstawowa (do tego mundurówka, 13-tka, dodatki).

No i emeryturka.
Po tej ostatniej reformie po 25 latch pracy taki policjant otrzyma 60% średniej pensji, a za każdy kolejny rok służby 3% więcej. Tak więc poziom emerytury raczej nie do osiagnięcia dla zwyklego pracownika.
No i należy dodać, że słuzby mundurowe nie mają od wynagrodzenia potrącanych składek zus, bo emerytura jest finansowana bezpośrednio z budżetu.
No właśnie nie.
W policji nawet Ci na samym dole mają nieźle.
Nowy policjant zaraz po rozpoczęciu służby (po 6 miesiecznym obowiazkowym kursie w szkole policyjnej) dostaje 2437 zł na rekę, więc teraz po tej podwyżce będzie to ok. 2650 zł netto, więc całkiem nieźle jak ktoś w pierwszym roku pracy dostaje niewiele poniżej średniej krajowej.
Średnio co jakieś 3 lata awans na wyższy stopień i wyższa grupa zaszeregowania. Praktycznie każdy policjant po 7-10 latach służby ma już co najmniej 3000 zł netto. No, a należy doda... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 10:39
0
Podwyżka mundurowym - władza szykuje się na wielkie demonstrację.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 09:07
0
A gdzie bat na prywaciarzy i podwyższenie najniższej krajowej o 200 zł? O zwykłych ludziach się nie pamięta?
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 08:48
0
a sanepidy, od 7 lat bez podwyżek, zakaz przyjmowania pracowników na te stanowiska co odeszli na emeryturę natomiast pracę wykonują pozostali pracownicy bez "zapłaty", wynagrodzenia to jałmużna w wys. 1300-1800 zł niejednokrotnie mając od 20 do 38 lat lat pracy, średnia w sanepidach też wyjdzie pewnie niezła, no bo czym wyżej to oni mają porządne wynagrodzenia, ale ci na samym dole to zgroza, tak jak i pewnie w policji, im średnia ładna wyszła.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 2 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 14 2

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 60 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 23 15

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 2

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 3 2

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 19

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 134 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 22 19

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!