Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 stycznia 2016 r.
15:35

Są pieniądze w urzędach pracy. Na staże, bony i szkolenia

0 17 A A

To najlepszy moment, by starać się o pieniądze z urzędu pracy. Pośredniaki dostały już fundusze na ten rok dla bezrobotnych i przedsiębiorców. Najwięcej pieniędzy jest na nową formę pomocy – wsparcie zatrudnienia osób do 30. roku życia.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Miejski Urząd Pracy w Lublinie ma w tym roku do dyspozycji ponad 26 mln zł.

– To środki na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej, a także na realizację innych zadań fakultatywnych – tłumaczy Monika Różycka-Górska, rzeczniczka MUP w Lublinie. – Można już składać wnioski o przyznanie wsparcia m.in. w postaci staży, dotacji na podjęcie działalności gospodarczej czy szkoleń. Te formy wsparcia cieszą się największym zainteresowaniem bezrobotnych. Można również skorzystać z szerokiej oferty bonów: stażowego, szkoleniowego czy na zasiedlenie.

Tegoroczną nowością jest wsparcie zatrudnienia osób do 30. roku życia. – Ten instrument umożliwia refundowanie pracodawcy przez 12 miesięcy części kosztów wynagrodzenia i składki na ubezpieczenia społeczne – tłumaczy Różycka-Górska. Przedsiębiorca musi taką osobę zatrudnić na kolejny rok. – Mamy nadzieję, że to zachęci pracodawców do tworzenia nowych miejsc pracy i zatrudniania młodych ludzi – dodaje rzeczniczka.

Takie wsparcie oferuje także Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu. Na ten cel pójdzie 4 z 29 mln zł, które urząd ma do dyspozycji w tym roku. – Średnio w ciągu roku pracodawca dostanie wsparcie w wysokości 26 tys. zł – wylicza zaznacza Marian Hawrylak, dyrektor PUP w Zamościu. – To w tym momencie najkorzystniejsza pod względem finansowym forma pomocy. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Podpisaliśmy już umowy na nowe miejsca pracy dla ponad 30 osób i ciągle spływają nowe wnioski.

Zamojski PUP przeznaczył także pieniądze (13 mln zł) m.in. na tzw. środki algorytmowe w ramach Funduszu Pracy. Chodzi m.in. o staże i szkolenia. Mogą z nich korzystać osoby w każdym wieku, jedynym warunkiem jest status osoby bezrobotnej. Z kolei na realizację programu POWER, który ma aktywizować osoby do 30, roku życia, zamojski PUP przeznaczy ok. 6,3 mln zł. Z pomocy PUP mogą skorzystać również osoby po 50. roku życia oraz niepełnosprawni i osoby o niskich kwalifikacjach. Na wsparcie dla nich przewidziano 3,6 mln zł.

Powiatowy Urząd Pracy w Chełmie chce zorganizować w tym roku 1000 staży, 200 miejsc prac społecznie użytecznych, 60 w ramach prac interwencyjnych i 175 w ramach robót publicznych. Ma też środki dla 85 osób na refundację kosztów doposażenia stanowiska pracy.

– Dodatkowo planujemy przyznać środki na podjęcie działalności gospodarczej 105 osobom. Nadal też chcemy wspierać ludzi młodych do 30. roku życia w ramach bonów stażowych, szkoleniowych i zasiedleniowych – mówi Jolanta Krop, dyrektor PUP w Chełmie. – Na nową formę pomocy ludzi do 30. roku życia otrzymaliśmy ponad 3,5 mln zł.

W tym roku PUP w Chełmie ma do dyspozycji ponad 18,6 mln zł.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
crx / 27 stycznia 2016 r. o 12:47

Ale to jest poje***e. Wydoją kasę, zrobią durne szkolenia po odbyciu których jak ku*** pracy nie było, tak ku*** pracy nie budziet....

Bo tak działa ten system !!! Dziwne ,że nigdy nie podaje się wyniku końcowego takich akcji !!! Ile np.osób prowadziło działalność dłużej niż rok ??? To byłaby ciekawa informacja ...;-)))!!!

Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 r. o 10:06

Głupi ludzie tak to płaczecie, że nie ma pracy, a jak są różne formy wsparcia to też wam źle. Za marne grosze wyzysk bezrobotnych? Nie to najlepiej od razu zarabiać po kilka tysięcy złotych bez doświadczenia, albo siedzieć na zasiłku. Polski głupi naród! Do roboty nieroby, a nie zajmujecie się narzekaniem na UP a co najśmieszniejsze - są to tylko pośrednicy. Jak pracodawca nie chce pracowników to skąd UP ma brać oferty pracy? Wyczarować? Wszyscy najmądrzejsi najpierw się doinformujcie później krytykujcie.


To pisalam ja kierowniczka z up.

To pisalam ja kierowniczka z up. rozwiń
Avatar
Zadowolona / 27 stycznia 2016 r. o 09:26

Szkolenia są interesujące ale niestety bezużyteczne bo potem dostajesz staż w firmie kompletnie nie związanej z tematem. Maksymalnie cię wycisną a potem wymyśla absurdalny powód żeby nie dać Ci umowy. Potem biorą kolejnego stażystę a ty masz zmarnowane półtora roku. A jak wychodzisz z własną inicjatywą to nie ma pieniędzy ani chęci współpracy. Nie znam nikogo komu Urząd Pracy znalazłby pracę - więc po co w ogóle się rejestrować??? chyba tylko dla ubezpieczenia.

Ja dzięki UP dostałam się na staż do bardzo fajnej firmy, a teraz zostałam zatrudniona na pół roku (choć pracodawca miał obowiązek zatrudnić mnie na 3 miesiące). Moja pensja nie jest minimalną krajową, mam dodatkowo comiesięczną premię, więc chyba jednak warto się rejestrować... Dodam jeszcze że pracuję w swoim wyuczonym zawodzie.

Ja dzięki UP dostałam się na staż do bardzo fajnej firmy, a teraz zostałam zatrudniona na pół roku (choć pracodawca miał obowiązek zatrudnić mnie na 3 miesiące). Moja pensja nie jest minimalną krajową, mam dodatkowo comiesięczną premię, więc chyba jednak warto się rejestrować... Dodam jeszcze że pracuję w swoim wyuczonym zawodzie.

rozwiń
Avatar
f / 27 stycznia 2016 r. o 08:54

Może na przykład trzeba się było wziąć do roboty przez te wszystkie lata?

Do jakiej roboty? Na czarno?

Avatar
kicia / 27 stycznia 2016 r. o 08:13

Szkolenia są interesujące ale niestety bezużyteczne bo potem dostajesz staż w firmie kompletnie nie związanej z tematem. Maksymalnie cię wycisną a potem wymyśla absurdalny powód żeby nie dać Ci umowy. Potem biorą kolejnego stażystę a ty masz zmarnowane półtora roku. A jak wychodzisz z własną inicjatywą to nie ma pieniędzy ani chęci współpracy. Nie znam nikogo komu Urząd Pracy znalazłby pracę - więc po co w ogóle się rejestrować??? chyba tylko dla ubezpieczenia.

Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 r. o 07:40
Ale to jest pojebane. Wydoją kasę, zrobią durne szkolenia po odbyciu których jak kurwa pracy nie było, tak kurwa pracy nie budziet....
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 r. o 22:06

A co z ludźmi po 40stce, który utracili pracę i od kilku lat pozostają bez, na utrzymaniu żony?


Może na przykład trzeba się było wziąć do roboty przez te wszystkie lata?
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 r. o 21:49
Głupi ludzie tak to płaczecie, że nie ma pracy, a jak są różne formy wsparcia to też wam źle. Za marne grosze wyzysk bezrobotnych? Nie to najlepiej od razu zarabiać po kilka tysięcy złotych bez doświadczenia, albo siedzieć na zasiłku. Polski głupi naród! Do roboty nieroby, a nie zajmujecie się narzekaniem na UP a co najśmieszniejsze - są to tylko pośrednicy. Jak pracodawca nie chce pracowników to skąd UP ma brać oferty pracy? Wyczarować? Wszyscy najmądrzejsi najpierw się doinformujcie później krytykujcie.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 r. o 20:50
znowu q-rwa słynne szkolenia do us.rania ,znowu jesteśmy w czarnej dupie
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 r. o 20:46
Różycka-Górska ty juz lepiej nic nie mów bo uszy więdną od słuchania twoich bzdur. Wielki mi rzecznik prasowy z tej pani. My slałby kto że pani taka mądra i elokwentna. Różycka-Górska...smiech na sali.
Avatar
crx / 27 stycznia 2016 r. o 12:47

Ale to jest poje***e. Wydoją kasę, zrobią durne szkolenia po odbyciu których jak ku*** pracy nie było, tak ku*** pracy nie budziet....

Bo tak działa ten system !!! Dziwne ,że nigdy nie podaje się wyniku końcowego takich akcji !!! Ile np.osób prowadziło działalność dłużej niż rok ??? To byłaby ciekawa informacja ...;-)))!!!

Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 r. o 10:06

Głupi ludzie tak to płaczecie, że nie ma pracy, a jak są różne formy wsparcia to też wam źle. Za marne grosze wyzysk bezrobotnych? Nie to najlepiej od razu zarabiać po kilka tysięcy złotych bez doświadczenia, albo siedzieć na zasiłku. Polski głupi naród! Do roboty nieroby, a nie zajmujecie się narzekaniem na UP a co najśmieszniejsze - są to tylko pośrednicy. Jak pracodawca nie chce pracowników to skąd UP ma brać oferty pracy? Wyczarować? Wszyscy najmądrzejsi najpierw się doinformujcie później krytykujcie.


To pisalam ja kierowniczka z up.

To pisalam ja kierowniczka z up. rozwiń
Avatar
Zadowolona / 27 stycznia 2016 r. o 09:26

Szkolenia są interesujące ale niestety bezużyteczne bo potem dostajesz staż w firmie kompletnie nie związanej z tematem. Maksymalnie cię wycisną a potem wymyśla absurdalny powód żeby nie dać Ci umowy. Potem biorą kolejnego stażystę a ty masz zmarnowane półtora roku. A jak wychodzisz z własną inicjatywą to nie ma pieniędzy ani chęci współpracy. Nie znam nikogo komu Urząd Pracy znalazłby pracę - więc po co w ogóle się rejestrować??? chyba tylko dla ubezpieczenia.

Ja dzięki UP dostałam się na staż do bardzo fajnej firmy, a teraz zostałam zatrudniona na pół roku (choć pracodawca miał obowiązek zatrudnić mnie na 3 miesiące). Moja pensja nie jest minimalną krajową, mam dodatkowo comiesięczną premię, więc chyba jednak warto się rejestrować... Dodam jeszcze że pracuję w swoim wyuczonym zawodzie.

Ja dzięki UP dostałam się na staż do bardzo fajnej firmy, a teraz zostałam zatrudniona na pół roku (choć pracodawca miał obowiązek zatrudnić mnie na 3 miesiące). Moja pensja nie jest minimalną krajową, mam dodatkowo comiesięczną premię, więc chyba jednak warto się rejestrować... Dodam jeszcze że pracuję w swoim wyuczonym zawodzie.

rozwiń
Avatar
f / 27 stycznia 2016 r. o 08:54

Może na przykład trzeba się było wziąć do roboty przez te wszystkie lata?

Do jakiej roboty? Na czarno?

Avatar
kicia / 27 stycznia 2016 r. o 08:13

Szkolenia są interesujące ale niestety bezużyteczne bo potem dostajesz staż w firmie kompletnie nie związanej z tematem. Maksymalnie cię wycisną a potem wymyśla absurdalny powód żeby nie dać Ci umowy. Potem biorą kolejnego stażystę a ty masz zmarnowane półtora roku. A jak wychodzisz z własną inicjatywą to nie ma pieniędzy ani chęci współpracy. Nie znam nikogo komu Urząd Pracy znalazłby pracę - więc po co w ogóle się rejestrować??? chyba tylko dla ubezpieczenia.

Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 r. o 07:40
Ale to jest pojebane. Wydoją kasę, zrobią durne szkolenia po odbyciu których jak kurwa pracy nie było, tak kurwa pracy nie budziet....
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 r. o 22:06

A co z ludźmi po 40stce, który utracili pracę i od kilku lat pozostają bez, na utrzymaniu żony?


Może na przykład trzeba się było wziąć do roboty przez te wszystkie lata?
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 r. o 21:49
Głupi ludzie tak to płaczecie, że nie ma pracy, a jak są różne formy wsparcia to też wam źle. Za marne grosze wyzysk bezrobotnych? Nie to najlepiej od razu zarabiać po kilka tysięcy złotych bez doświadczenia, albo siedzieć na zasiłku. Polski głupi naród! Do roboty nieroby, a nie zajmujecie się narzekaniem na UP a co najśmieszniejsze - są to tylko pośrednicy. Jak pracodawca nie chce pracowników to skąd UP ma brać oferty pracy? Wyczarować? Wszyscy najmądrzejsi najpierw się doinformujcie później krytykujcie.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 r. o 20:50
znowu q-rwa słynne szkolenia do us.rania ,znowu jesteśmy w czarnej dupie
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 r. o 20:46
Różycka-Górska ty juz lepiej nic nie mów bo uszy więdną od słuchania twoich bzdur. Wielki mi rzecznik prasowy z tej pani. My slałby kto że pani taka mądra i elokwentna. Różycka-Górska...smiech na sali.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Po kontuzji nie ma już śladu. Dominik Kubera z Motoru Lublin z awansem do SEC Challenge

Po kontuzji nie ma już śladu. Dominik Kubera z Motoru Lublin z awansem do SEC Challenge

Dominik Kubera z Motoru Lublin wywalczył sobie prawo do startu w zawodach SEC Challenge w Krsko. W sobotę nie miał on sobie równych w turnieju eliminacyjnym w Nagyhalasz

Zamość: Salę gimnastyczną mają jeszcze z lat 60. Kto zbuduje licealistom nowe boisko?

Zamość: Salę gimnastyczną mają jeszcze z lat 60. Kto zbuduje licealistom nowe boisko?

Niby jest, ale nie nadaje się do tego, by z niego korzystać. Kawałek pofałdowanego asfaltu z dwiema starymi bramkami i zdezelowanymi tablicami do koszykówki na tyłach II LO trudno nazwać boiskiem. Ale jest szansa, że szkoła doczeka się nowego.

W Kraśniku przekonywali, że warto zostać żołnierzem. Czym kusi polska armia? [zdjęcia]
galeria

W Kraśniku przekonywali, że warto zostać żołnierzem. Czym kusi polska armia? [zdjęcia]

Chciałbym zostać żołnierzem, bo lubię strzelać, przeładowywać magazynki i dużo jeść – tak o swoim marzeniu zostania czołgistą opowiadał nam w sobotę w Kraśniku 7-letni Olaf z Chełma. Szybciej w armii ma szansę służyć mama chłopca. Karolina Guz jest jedną z osób, które zgłosiły się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Nabór do armii cały czas trwa.

Górnik Łęczna – Jagiellonia Białystok 0:1. Przegrana na pożegnanie z elitą

Górnik Łęczna – Jagiellonia Białystok 0:1. Przegrana na pożegnanie z elitą

W ostatnim meczu tego sezonu Górnik Łęczna nie zdołał poprawić swojego dorobku punktowego i minimalnie przegrał na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok. Kolejny sezon zawodnicy trenera Marcina Prasoła spędzą w Fortuna I Lidze

Tomasovia – Wisła Sandomierz 1:2. Spadek przesądzony

Tomasovia – Wisła Sandomierz 1:2. Spadek przesądzony

Oficjalnie z III ligą żegnają się piłkarze Tomasovii. Niebiesko-biali przegrali u siebie z Wisłą Sandomierz 1:2 i stracili szanse na uratowanie ligowego bytu.

KSZO – Avia Świdnik 0:1. Czołówka jeszcze bliżej

KSZO – Avia Świdnik 0:1. Czołówka jeszcze bliżej

Ósme zwycięstwo z rzędu piłkarzy Avii. Żółto-niebiescy w sobotę pokonali w Ostrowcu Świętokrzyskim KSZO 1:0. Dzięki temu przeskoczyli w tabeli Podhale Nowy Targ, a do czwartej Chełmianki tracą tylko punkt. Trzy punkty ekipie ze Świdnika zapewnił Wojciech Białek, który zdobył swojego 18 gola w sezonie. I jest obecnie samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Lublin: Toalety nie dla wszystkich. Bo deska połamana, bo muszla pęknięta

Lublin: Toalety nie dla wszystkich. Bo deska połamana, bo muszla pęknięta

Niedostępne dla mieszkańców są nowe toalety na przystankach końcowych, chociaż miały być powszechnie dostępne za dwuzłotową opłatą. Urzędnicy winią za to wandali i tłumaczą, że trzeba dodatkowo zabezpieczyć obiekty przed dewastacją.

Hetman Zamość – Lewart Lubartów 1:5. Rewanż za inaugurację grupy spadkowej

Hetman Zamość – Lewart Lubartów 1:5. Rewanż za inaugurację grupy spadkowej

Hetman miesiąc temu wygrał w Lubartowie 3:0 i miał duże nadzieje, że obroni się przed spadkiem. Minęło kilka tygodni i obie drużyny zmierzyły się w Zamościu. Tym razem w dużo lepszych nastrojach zawody kończyli piłkarze Grzegorza Białka. Wygrali aż 5:1, a na dodatek chyba ograniczyli już szanse na uratowanie ligowego bytu rywali do minimum.

MKS FunFloor Perła Lublin – Start Elbląg 36:23. Pewna wygrana na zakończenie
galeria

MKS FunFloor Perła Lublin – Start Elbląg 36:23. Pewna wygrana na zakończenie

MKS Funfloor Perła Lublin w ostatnim meczu sezonu 2021/2022 PGNiG Superligi kobiet bez problemów ograł w hali Globus Start Elbląg, a po meczu jego zawodniczki zostały udekorowane srebrnymi medalami

Orlęta Spomlek – Chełmianka 1:0. Koniec marzeń o II lidze?

Orlęta Spomlek – Chełmianka 1:0. Koniec marzeń o II lidze?

Drużyna z Radzynia Podlaskiego nie jest ostatnio ulubionym rywalem Chełmianki. To potwierdziło się w sobotę. Orlęta Spomlek pokonały rywali 1:0, a to mocno komplikuje sytuację w tabeli drużynie Tomasza Złomańczuka. Tym bardziej, że swoje spotkanie wygrał lider z Tarnobrzega. Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu Grzegorz Bonin i spółka tracą do Siarki sześć „oczek”.

Lublinianka Aleksandra Mirosław ze złotem w Salt Lake City. Rekord Polski Jana Tkaczyka w Lublinie
film

Lublinianka Aleksandra Mirosław ze złotem w Salt Lake City. Rekord Polski Jana Tkaczyka w Lublinie

Aleksandra Mirosław z KW Kotłownia Lublin zdobyła swój drugi złoty medal w zawodach z cyklu Pucharu Świata w tym roku. Tym razem była najszybsza w Salt Lake City i razem z dwoma innymi reprezentantkami Polski zdominowała zmagania

XLI Zamojskie Spotkanie z Fotografią. Wojciech Nawrocki w roli głównej
26 maja 2022, 10:00

XLI Zamojskie Spotkanie z Fotografią. Wojciech Nawrocki w roli głównej

Wojciech Nawrocki, z wykształcenia technik ochrony środowiska, a z zamiłowania fotograf, będzie głównym bohaterem XLI Zamojskich Spotkań z Fotografią. Wydarzenie planowane na czwartek, 26 maja, organizują Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Zamojski Dom Kultury, Centrum „Synagoga Fundacji Ochrony” Dziedzictwa Żydowskiego i II Liceum Ogólnokształcące.

O królu Kazimierzu Wielkim i kaktusach na dłoniach. Politycy PiS otworzyli odcinek S19
Zdjęcia
galeria

O królu Kazimierzu Wielkim i kaktusach na dłoniach. Politycy PiS otworzyli odcinek S19

Było o kaktusach na dłoniach i królu Kazimierzu Wielkim. Te słowa padły podczas dzisiejszego otwarcia ostatniego odcinka S19 na trasie Lublin-Rzeszów, między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem. Po przemowach polityków Prawa i Sprawiedliwości dwujezdniową drogą pomknęli kierowcy.

Przejazd kolejowy w Miłocinie zamkną dwa razy

Przejazd kolejowy w Miłocinie zamkną dwa razy

W poniedziałek o godz. 10 zamknięty zostanie przejazd kolejowy przecinający na drodze wojewódzkiej z Lublina do Nałęczowa. Utrudnienia potrwają nieco ponad dwa tygodnie z kilkudniową przerwą.

Sparta Rejowiec Fabryczny – Kłos Gmina Chełm 6:0. Bezpieczna strefa coraz bliżej

Sparta Rejowiec Fabryczny – Kłos Gmina Chełm 6:0. Bezpieczna strefa coraz bliżej

W rundzie zasadniczej Sparta tylko raz wygrała u siebie. Przy okazji rywalizacji w grupie spadkowej podopieczni Bartosza Bodysa mocno się w tym względzie poprawili. W sobotę wywalczyli drugi komplet punktów na swoim boisku i to bardzo ważny, bo pokonali Kłosa Gmina Chełm aż 6:0. Dzięki temu zbliżyli się do bezpiecznej strefy tabeli na odległość dwóch „oczek”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!