Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

10 grudnia 2019 r.
17:27

Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla z rąk króla Szwecji na ceremonii w Sztokholmie

555 67 A A
(fot. Screen z Facebooka)

Laureatka Literackiej Nagrody Nobla za ubiegły rok - Olga Tokarczuk - odebrała złoty medal oraz dyplom z rąk szwedzkiego króla Karola XVI Gustawa. Uroczysta ceremonia, która odbywa się dzisiaj w Sztokholmie, to zwieńczenie tzw. tygodnia noblowskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 

- Olga Tokarczuk pokazuje prawdę trudną do pokazania. Trudną prawdę o Polsce w ciągłym ruchu. Ma niesamowite zmysł obserwacji. To razem z jej opętaniem mitologią tworzy niesamowitą prozę - mówił Per Wastberg, członek Akademii Szwedzkiej.

Szwed złożył noblistce gratulacje w języku polskim.

10 października Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla za rok 2018. Akademia Szwedzka argumentowała wtedy, że Polka została wyróżniona za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia".

Dzisiaj list gratulacyjny do Olgi Tokarczuk napisał prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda.

- Wielce Szanowna Laureatko! Proszę przyjąć słowa uznania i gratulacje z okazji otrzymania Literackiej Nagrody Nobla. W dniu wręczenia lauru chcę wyrazić radość, że Akademia Szwedzka uhonorowała Pani twórczość, w której zagadnienia uniwersalne i polska wrażliwość tak znakomicie się dopełniają. Cieszę się, że Pani kunszt pisarski, który doceniają od dawna czytelnicy, krytycy i badacze w kraju i za granicą, znalazł teraz najwyższą ocenę w oczach członków Komitetu Noblowskiego - napisał Andrzej Duda.

<<<TREŚĆ CAŁEGO LISTU GRATULACYJNEGO OD PREZYDENTA RP>>>

Oficjalne gratulacje przesłał także Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

- Składając raz jeszcze gratulacje z okazji uhonorowania Pani Nagrodą Nobla za rok 2018 w dziedzinie literatury, serdecznie zapraszam Panią, w dogodnym dla Pani terminie, do złożenia wizyty w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego - napisał minister.

Piotr Gliński zaprosił również noblistkę do siedziby ministerstwa. - Będzie mi niezwykle miło osobiście podziękować Pani za wkład w rozsławienie polskiej literatury w świecie - uzasadnił.

Laureaci Nagrody Nobla w 2019 roku:

  • Fizyka: James Peebles, Michel Mayor, Didier Queloz
  • Chemia: John B. Goodenough, M. Stanley Whittingham, Akira Yoshino
  • Fizjologia lub medycyna: William Kaelin Jr., Peter J. Ratcliffe, Gregg L. Semenza
  • Literatura: Peter Handke, Olga Tokarczuk (za rok 2018)
  • Pokojowa: Abiy Ahmed
  • Ekonomia: Abhijit Banerjee, Esther Duflo, Michael Kremer
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lewactwo dostaje pokojową lub z literatury / 10 grudnia 2019 r. o 18:17
+11
Od kilkunastu lat nagroda Nobla w zakresie pokoju lub literatury jest politycznie naznaczona i jest dawana głównie osobom o lewicowych lub skrajnie lewicowych poglądach, dlatego straciła prestiż i znaczenie. Jeszcze liczą się nagrody Nobla w zakresie Chemii, Fizyki, Medycyny i Biologii bo tam trzeba mieć KONKRETNE, miarodajne i obiektywne osiągnięcia .
Avatar
napisać historię od nowa / 11 grudnia 2019 r. o 09:26
+10
Ta, która chce Polakom "pisać historię od nowa": "- Rodzina mojego ojca. Mało wiem o niej, niewiele się zachowało wspomnień i dokumentów, a i mnie samą jakoś specjalnie nie interesowało szukanie genetycznych korzeni."
Avatar
ZŁOTE MYŚLI NOBLYSTKI / 10 grudnia 2019 r. o 23:09
+7
"– Myślę, że mięso będzie obłożone ogromną akcyzą i tylko najbogatsi ludzie będą sobie mogli na to pozwolić." - Olga Tokarczuk.
Avatar
P0 linii noblistek / 10 grudnia 2019 r. o 20:03
+7
"Oto Partia – ludzkości wzrok. Oto Partia: siła ludów i sumienie. Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie. Jego Partia rozgarnia mrok."
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 r. o 18:25
+7
Już nie da się słuchać tego lewackiego samogwałtu na uszach. Raz dostała dwa odbiera.
Avatar
gość / 11 grudnia 2019 r. o 10:37
+6
A poślica Wcisło kiedy zamieści baner o tym jak "nieprzeciętnie dumna " jest z naszej noblistki i będzie latała z jej książką pod pachą? Choć domyslam się że 3/4 naszych posłow i poślić do chwili ogłoszenia nominacji nie miało bladego pojęcia o kimś takim jak Tokarczuk.
Avatar
DYSKWALIFIKACJA / 11 grudnia 2019 r. o 10:01
+6
2015.10.07 - "Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy, jako kolonizatorzy, (...) jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów." - taką wypowiedź tej pani można znaleźc w Internmecie
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 09:12
+6
Ukraina sie cieszy, pierwszy Nobel w ich historii.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 09:12
+6
Czy Polak, reprezentant Narodu, który ocalił najwięcej Żydów podczas 2WŚ, może oklaskiwać osobę za następującą wypowiedź: "... to "właściciele niewolników" i "mordercy Żydów(...)" ??
Avatar
Cenzura prewencyjna / 11 grudnia 2019 r. o 09:07
+5
Zbanowała połowę ludzi w Internecie - nawet tych, co słowa o niej nie napisali.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2019 r. o 11:32
0
Olga Tokarczuk: "Jakie to bogactwo Szwecja sobie przygarnęła wraz z imigrantami. Jaki to jest potencjał różnych sposobów myślenia, wrażliwości, puli genetycznej." Tymczasem w Hässleholm. Dwie osoby ranne w wyniku strzelaniny w pobliżu kilku przedszkoli i szkoły.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 r. o 10:28
0
Pani Olga siedziała tuż obok króla. Przed kamerami tak mocno troszczy się o "niewolnictwo" i "kolonizację swojego narodu", Dlaczego nie szepnęła królowi, by w końcu przeprosił za potop i oddał skradzione fanty?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 13:39
+2
Szwecja - ten kraj już nigdy nie będzie taki jak kiedyś. Protestancki kościół św. Pawła w szwedzkim Malmo otrzymał nowy ołtarz, na którym Adam i Ewa zostali zastąpieni przez gejowską parę, natomiast wąż jest... transseksualny.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 13:29
+4
2015.10.07 - "Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy, jako kolonizatorzy, (...) jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów." - taką wypowiedź tej pani można znaleźc w Internmecie
No i co - nieprawda? Ludzie, ogarnijcie się, Polacy nie są idealnym narodem i niejedno mamy za uszami. Można się do tego przyznać i żyć dalej, albo skrzętnie ukrywać zachowując się jak trzylatek: "zamknę oczy, to nie będzie mnie widać". Wielu ludzi jest normalnych, godnych szacunku, ale mamy tez w historii niejedną kanalię.
W 1648 r. Kozacy Chmielnickiego, żydożercy, oblegali Lwów. Chmielnicki zażądał od polskich obrońców Lwowa wydania Żydów z miasta. Polscy obrańcy pokazali Chmielnickiemu gest Kozakiewicza, nie wydali Żydów bo to poddani Króla i Rzeczpospolitej. I ta symboliczna sytuacja wiele mówi o realacjach Polaków, Żydów i Ukrainców, ale i o zakłamywaniu prawdy o tych relacjach przez naszą noblistkę.
No ale w czym masz problem? Przecież pisałem, że w naszej historii byli ludzie normalni i kanalie też. Pewnie tych pierwszych było dużo więcej. Ale nie ma co twierdzić, że jesteśmy cudowni, wspaniałomyślni i bronimy wszystkich skrzywdzonych nadstawiając przy okazji drugi własny policzek. Widać to wyraźnie na niniejszym forum, gdzie ni z tego, ni z owego wyzywa się oponentów w dyskusji od lewaków, czerwonych świń, albo w drugą stronę - ciemnogrodu, moherów itp. Kompletny brak szacunku. Nie ukrywam, że sam się parę razy dałem ponieść emocjom, ale tylko sprowokowany. A że coraz bardziej się zapędzamy w swoich internetowych szaleństwach, więc hejt się rozwija. Nie mów mi więc o wzajemym szacunku i obronie słabszych i pokrzywdzonych, bo duża część tu komentujących jest gotowa pobić zwolenników LGBT, czy ciemnoskórych, a inni (w innym wątku) sugerują spuszczenie bombki na Godziszów i jego mieszkańców. Co się porobiło z ta krainą???
 NIE ŚCIEMNIAJ _K_ - proszę o nazwiska Polaków, daty i liczby. Wskaż konkretne osoby narodowości polskiej odpowiedzialne za "kolonizację""niewolnictwo" oraz "mordowanie Żydów"
 NIE ŚCIEMNIAJ _K_ - proszę o nazwiska Polaków, daty i liczby. Wskaż konkretne osoby narodowości polskiej odpowiedzialne za "kolonizację""niewolnictwo" oraz "mordowanie Żydów" rozwiń
Avatar
_K_ / 11 grudnia 2019 r. o 12:47
-3
2015.10.07 - "Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy, jako kolonizatorzy, (...) jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów." - taką wypowiedź tej pani można znaleźc w Internmecie
No i co - nieprawda? Ludzie, ogarnijcie się, Polacy nie są idealnym narodem i niejedno mamy za uszami. Można się do tego przyznać i żyć dalej, albo skrzętnie ukrywać zachowując się jak trzylatek: "zamknę oczy, to nie będzie mnie widać". Wielu ludzi jest normalnych, godnych szacunku, ale mamy tez w historii niejedną kanalię.
W 1648 r. Kozacy Chmielnickiego, żydożercy, oblegali Lwów. Chmielnicki zażądał od polskich obrońców Lwowa wydania Żydów z miasta. Polscy obrańcy pokazali Chmielnickiemu gest Kozakiewicza, nie wydali Żydów bo to poddani Króla i Rzeczpospolitej. I ta symboliczna sytuacja wiele mówi o realacjach Polaków, Żydów i Ukrainców, ale i o zakłamywaniu prawdy o tych relacjach przez naszą noblistkę.
No ale w czym masz problem? Przecież pisałem, że w naszej historii byli ludzie normalni i kanalie też. Pewnie tych pierwszych było dużo więcej. Ale nie ma co twierdzić, że jesteśmy cudowni, wspaniałomyślni i bronimy wszystkich skrzywdzonych nadstawiając przy okazji drugi własny policzek. Widać to wyraźnie na niniejszym forum, gdzie ni z tego, ni z owego wyzywa się oponentów w dyskusji od lewaków, czerwonych świń, albo w drugą stronę - ciemnogrodu, moherów itp. Kompletny brak szacunku. Nie ukrywam, że sam się parę razy dałem ponieść emocjom, ale tylko sprowokowany. A że coraz bardziej się zapędzamy w swoich internetowych szaleństwach, więc hejt się rozwija. Nie mów mi więc o wzajemym szacunku i obronie słabszych i pokrzywdzonych, bo duża część tu komentujących jest gotowa pobić zwolenników LGBT, czy ciemnoskórych, a inni (w innym wątku) sugerują spuszczenie bombki na Godziszów i jego mieszkańców. Co się porobiło z ta krainą???
No ale w czym masz problem? Przecież pisałem, że w naszej historii byli ludzie normalni i kanalie też. Pewnie tych pierwszych było dużo więcej. Ale nie ma co twierdzić, że jesteśmy cudowni, wspaniałomyślni i bronimy wszystkich skrzywdzonych nadstawiając przy okazji drugi własny policzek. Widać to wyraźnie na niniejszym forum, gdzie ni z tego, ni z owego wyzywa się oponentów w dyskusji od lewaków, czerwonych świń, albo w drugą stronę - ciemnogrodu, moherów itp. Kompletny brak szacunku. Nie ukrywam, że sam się parę razy dałem po... rozwiń
Avatar
Gość 51 / 11 grudnia 2019 r. o 12:30
+4
2015.10.07 - "Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy, jako kolonizatorzy, (...) jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów." - taką wypowiedź tej pani można znaleźc w Internmecie
No i co - nieprawda? Ludzie, ogarnijcie się, Polacy nie są idealnym narodem i niejedno mamy za uszami. Można się do tego przyznać i żyć dalej, albo skrzętnie ukrywać zachowując się jak trzylatek: "zamknę oczy, to nie będzie mnie widać". Wielu ludzi jest normalnych, godnych szacunku, ale mamy tez w historii niejedną kanalię.
 W 1648 r. Kozacy Chmielnickiego, żydożercy, oblegali Lwów. Chmielnicki zażądał od polskich obrońców Lwowa wydania Żydów z miasta. Polscy obrańcy pokazali Chmielnickiemu gest Kozakiewicza, nie wydali Żydów bo to poddani Króla i Rzeczpospolitej. I ta symboliczna sytuacja wiele mówi o realacjach Polaków, Żydów i Ukrainców, ale i o zakłamywaniu prawdy o tych relacjach przez naszą noblistkę.
 W 1648 r. Kozacy Chmielnickiego, żydożercy, oblegali Lwów. Chmielnicki zażądał od polskich obrońców Lwowa wydania Żydów z miasta. Polscy obrańcy pokazali Chmielnickiemu gest Kozakiewicza, nie wydali Żydów bo to poddani Króla i Rzeczpospolitej. I ta symboliczna sytuacja wiele mówi o realacjach Polaków, Żydów i Ukrainców, ale i o zakłamywaniu prawdy o tych relacjach przez naszą noblistkę. rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 11:42
+4
2015.10.07 - "Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy, jako kolonizatorzy, (...) jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów." - taką wypowiedź tej pani można znaleźc w Internmecie
No i co - nieprawda? Ludzie, ogarnijcie się, Polacy nie są idealnym narodem i niejedno mamy za uszami. Można się do tego przyznać i żyć dalej, albo skrzętnie ukrywać zachowując się jak trzylatek: "zamknę oczy, to nie będzie mnie widać". Wielu ludzi jest normalnych, godnych szacunku, ale mamy tez w historii niejedną kanalię.
 DLACZEGO Adamie piszesz w LICZBIE MNOGIEJ ?  MÓWISZ ZA SIEBIE?  jesli nie, to PODAJ PRZYJKŁADY TYCH "KOLONIZACJI" I " mordów Żydów" - nazwiska, daty oraz kontekst historyczny i faktograficzny  poproszę.
 DLACZEGO Adamie piszesz w LICZBIE MNOGIEJ ?  MÓWISZ ZA SIEBIE?  jesli nie, to PODAJ PRZYJKŁADY TYCH "KOLONIZACJI" I " mordów Żydów" - nazwiska, daty oraz kontekst historyczny i faktograficzny  poproszę. rozwiń
Avatar
gość / 11 grudnia 2019 r. o 10:37
+6
A poślica Wcisło kiedy zamieści baner o tym jak "nieprzeciętnie dumna " jest z naszej noblistki i będzie latała z jej książką pod pachą? Choć domyslam się że 3/4 naszych posłow i poślić do chwili ogłoszenia nominacji nie miało bladego pojęcia o kimś takim jak Tokarczuk.
Avatar
Polak / 11 grudnia 2019 r. o 10:29
0
Czy Polak, reprezentant Narodu, który ocalił najwięcej Żydów podczas 2WŚ,  może oklaskiwać osobę za następującą wypowiedź: "... to "właściciele niewolników" i "mordercy Żydów(...)" ??
 Klask, klask, klask...brawo ...
Avatar
Noblista -naukowiec / 11 grudnia 2019 r. o 10:08
+2
Szwecja sama żyje w oparach mitologii, a patrzenie na takie show jest żałosne. Wybitni naukowcy i bez nagrody Nobla będą wiecznie znani na cały świat, a ci "humaniści" z politycznego nadania jak "Bolek" czy "Polka" Tokarczuk wcześniej czy później zostaną zdemaskowani i znikną za kurtyną wstydu.
Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jak usprawnić działania windykacyjne? Poznaj rozwiązanie dla profesjonalistów!

Jak usprawnić działania windykacyjne? Poznaj rozwiązanie dla profesjonalistów!

Kryzys coraz mocniej odbija się na wielu branżach. To oznacza, że nie można sobie pozwalać na pobłażanie dłużnikom. Wiedzą o tym działy windykacyjne w co większych firmach, mają tego świadomość kancelarie prawne specjalizujące się w odzyskiwaniu należności.

Seria wiadomości do przedszkoli w Lublinie i regionie. Fałszywe alarmy

Seria wiadomości do przedszkoli w Lublinie i regionie. Fałszywe alarmy

Około kilkunastu wiadomości o rzekomo podłożonym ładunku wybuchowym rozesłał dziś ktoś do przedszkoli w Lublinie i regionie. Żadna z nich się nie potwierdziła.

Gabinet stomatologiczny trzeba wyposażyć w dobry sprzęt! Gdzie go szukać?

Gabinet stomatologiczny trzeba wyposażyć w dobry sprzęt! Gdzie go szukać?

Otwierając własny gabinet dentystyczny trzeba wiedzieć, że wyposażenie go w odpowiedni sprzęt nie jest rzeczą prostą. Obiekt musi spełniać określone warunki sanitarnohigieniczne i spełniać wszelkie wymagania, wskazane w obowiązujących ustawach i rozporządzeniach.

Modernizacja hali produkcyjnej. Oto najważniejsze kwestie w oświetleniu przemysłowym

Modernizacja hali produkcyjnej. Oto najważniejsze kwestie w oświetleniu przemysłowym

Nie można rozwijać swojego przedsiębiorstwa, jeśli kurczowo trzyma się raz sprawdzonych rozwiązań. Choćby dlatego, że nowe technologie pojawiają się w wielu dziedzinach. Ich implementacja pozwala zmniejszyć koszty prowadzenia działalności (np. zużycie energii elektrycznej), poprawia komfort wykonywania codziennych obowiązków. Dotyczy to również oświetlenia hali produkcyjnej lub magazynowej.

"Splajtuję przez karę, albo padnę przez brak gości". Hotele pozamykane, ale niektórzy będą przyjmować

"Splajtuję przez karę, albo padnę przez brak gości". Hotele pozamykane, ale niektórzy będą przyjmować

Nie niekorzystne ułożenie kalendarza, ale zapowiadane obostrzenia związane z koronawirusem sprawiły, że w tym roku nie będziemy cieszyć się majówką poza domem. Hotelarze są zrozpaczeni, a część z nich stawia wszystko na jedną kartę.

Urząd Miasta w Chełmie zmienia godziny pracy, ale nie otwiera się dla mieszkańców

Urząd Miasta w Chełmie zmienia godziny pracy, ale nie otwiera się dla mieszkańców

Czynny od godz. 7:30 do 15:30, od poniedziałku do piątku. Chełmski Urząd Miasta rezygnuje z wtorkowych dyżurów i ujednolica godziny pracy urzędników. Nie oznacza to otwarcia urzędu dla interesantów. Urząd i jego wydziały nadal funkcjonować będą w ograniczonej formule, którą wymusza epidemia COVID-19.

Koncert MIR online
23 kwietnia 2021, 19:00

Koncert MIR online

Warsztaty Kultury w Lublinie zaprasza na premierowy pokaz online koncertu duetu MIR w ramach Strefy Innych Brzmień. Będzie też internetowy podcast poświęcony muzyce elektronicznej. Start 23 kwietnia o godz. 19.

Garbarnia Kurów – Piaskovia Piaski 1:2. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Garbarnia Kurów – Piaskovia Piaski 1:2. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Garbarnia Kurów poniosła trzecią porażkę w rundzie rewanżowej. Podopieczni Roberta Mirosława są coraz niżej w ligowej tabeli

PGE Energia Ciepła - Ciepło przez cały rok

PGE Energia Ciepła - Ciepło przez cały rok

Koronawirus Lubelskie, 19 kwietnia: Jeden powiat bez żadnych nowych zakażeń

Koronawirus Lubelskie, 19 kwietnia: Jeden powiat bez żadnych nowych zakażeń

W województwie lubelskim jest 166 nowych zakażeń koronawirusem - wynika z oficjalnych danych rządu z 19 kwietnia 2021 r.

Najciekawsze miejsca na urlop w gronie rodzinnym. Gdzie na wakacje z dziećmi?

Najciekawsze miejsca na urlop w gronie rodzinnym. Gdzie na wakacje z dziećmi?

Zaplanowanie udanego wyjazdu wakacyjnego z dziećmi może wydawać się nie lada wyzwaniem. Trzeba przemyśleć kilka istotnych kwestii tak, żeby zarówno dorośli, jak i najmłodsi byli zadowoleni. Coraz więcej osób wybiera zorganizowane wyjazdy zagraniczne, najlepiej w opcji all inclusive i z zapewnionymi na miejscu zajęciami dla dzieci. Nie trzeba jednak wydawać dużych pieniędzy i wyjeżdżać z kraju, by spędzić wspaniały urlop w rodzinnym gronie. Gdzie najlepiej wybrać się na urlop z dziećmi? Oto kilka podpowiedzi.

7 283 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 101 chorych

7 283 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 101 chorych

7 283 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 101 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce

Wiceminister zdrowia: Spadek zakażeń koronawirusem będzie się utrzymywał

Wiceminister zdrowia: Spadek zakażeń koronawirusem będzie się utrzymywał

Spadek zakażeń koronawirusem będzie się utrzymywał - ocenił w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że w tym tygodniu rząd będzie rozważał kwestie związane z regionalnym luzowaniem obostrzeń.

Marketing internetowy i budowa wizerunku w sieci.

Marketing internetowy i budowa wizerunku w sieci.

Zależy Ci na budowie wizerunku w sieci Twojej firmy? Sprawdź, z jakich rozwiązań możesz skorzystać, by osiągnąć jak najlepsze efekty.

Otwierają się filie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie