Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

10 grudnia 2019 r.
17:27

Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla z rąk króla Szwecji na ceremonii w Sztokholmie

555 67 A A
(fot. Screen z Facebooka)

Laureatka Literackiej Nagrody Nobla za ubiegły rok - Olga Tokarczuk - odebrała złoty medal oraz dyplom z rąk szwedzkiego króla Karola XVI Gustawa. Uroczysta ceremonia, która odbywa się dzisiaj w Sztokholmie, to zwieńczenie tzw. tygodnia noblowskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 

- Olga Tokarczuk pokazuje prawdę trudną do pokazania. Trudną prawdę o Polsce w ciągłym ruchu. Ma niesamowite zmysł obserwacji. To razem z jej opętaniem mitologią tworzy niesamowitą prozę - mówił Per Wastberg, członek Akademii Szwedzkiej.

Szwed złożył noblistce gratulacje w języku polskim.

10 października Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla za rok 2018. Akademia Szwedzka argumentowała wtedy, że Polka została wyróżniona za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia".

Dzisiaj list gratulacyjny do Olgi Tokarczuk napisał prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda.

- Wielce Szanowna Laureatko! Proszę przyjąć słowa uznania i gratulacje z okazji otrzymania Literackiej Nagrody Nobla. W dniu wręczenia lauru chcę wyrazić radość, że Akademia Szwedzka uhonorowała Pani twórczość, w której zagadnienia uniwersalne i polska wrażliwość tak znakomicie się dopełniają. Cieszę się, że Pani kunszt pisarski, który doceniają od dawna czytelnicy, krytycy i badacze w kraju i za granicą, znalazł teraz najwyższą ocenę w oczach członków Komitetu Noblowskiego - napisał Andrzej Duda.

<<<TREŚĆ CAŁEGO LISTU GRATULACYJNEGO OD PREZYDENTA RP>>>

Oficjalne gratulacje przesłał także Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

- Składając raz jeszcze gratulacje z okazji uhonorowania Pani Nagrodą Nobla za rok 2018 w dziedzinie literatury, serdecznie zapraszam Panią, w dogodnym dla Pani terminie, do złożenia wizyty w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego - napisał minister.

Piotr Gliński zaprosił również noblistkę do siedziby ministerstwa. - Będzie mi niezwykle miło osobiście podziękować Pani za wkład w rozsławienie polskiej literatury w świecie - uzasadnił.

Laureaci Nagrody Nobla w 2019 roku:

  • Fizyka: James Peebles, Michel Mayor, Didier Queloz
  • Chemia: John B. Goodenough, M. Stanley Whittingham, Akira Yoshino
  • Fizjologia lub medycyna: William Kaelin Jr., Peter J. Ratcliffe, Gregg L. Semenza
  • Literatura: Peter Handke, Olga Tokarczuk (za rok 2018)
  • Pokojowa: Abiy Ahmed
  • Ekonomia: Abhijit Banerjee, Esther Duflo, Michael Kremer
e-Wydanie

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lewactwo dostaje pokojową lub z literatury / 10 grudnia 2019 o 18:17
+11
Od kilkunastu lat nagroda Nobla w zakresie pokoju lub literatury jest politycznie naznaczona i jest dawana głównie osobom o lewicowych lub skrajnie lewicowych poglądach, dlatego straciła prestiż i znaczenie. Jeszcze liczą się nagrody Nobla w zakresie Chemii, Fizyki, Medycyny i Biologii bo tam trzeba mieć KONKRETNE, miarodajne i obiektywne osiągnięcia .
Avatar
napisać historię od nowa / 11 grudnia 2019 o 09:26
+10
Ta, która chce Polakom "pisać historię od nowa": "- Rodzina mojego ojca. Mało wiem o niej, niewiele się zachowało wspomnień i dokumentów, a i mnie samą jakoś specjalnie nie interesowało szukanie genetycznych korzeni."
Avatar
ZŁOTE MYŚLI NOBLYSTKI / 10 grudnia 2019 o 23:09
+7
"– Myślę, że mięso będzie obłożone ogromną akcyzą i tylko najbogatsi ludzie będą sobie mogli na to pozwolić." - Olga Tokarczuk.
Avatar
P0 linii noblistek / 10 grudnia 2019 o 20:03
+7
"Oto Partia – ludzkości wzrok. Oto Partia: siła ludów i sumienie. Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie. Jego Partia rozgarnia mrok."
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 o 18:25
+7
Już nie da się słuchać tego lewackiego samogwałtu na uszach. Raz dostała dwa odbiera.
Avatar
gość / 11 grudnia 2019 o 10:37
+6
A poślica Wcisło kiedy zamieści baner o tym jak "nieprzeciętnie dumna " jest z naszej noblistki i będzie latała z jej książką pod pachą? Choć domyslam się że 3/4 naszych posłow i poślić do chwili ogłoszenia nominacji nie miało bladego pojęcia o kimś takim jak Tokarczuk.
Avatar
DYSKWALIFIKACJA / 11 grudnia 2019 o 10:01
+6
2015.10.07 - "Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy, jako kolonizatorzy, (...) jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów." - taką wypowiedź tej pani można znaleźc w Internmecie
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 09:12
+6
Ukraina sie cieszy, pierwszy Nobel w ich historii.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 09:12
+6
Czy Polak, reprezentant Narodu, który ocalił najwięcej Żydów podczas 2WŚ, może oklaskiwać osobę za następującą wypowiedź: "... to "właściciele niewolników" i "mordercy Żydów(...)" ??
Avatar
Cenzura prewencyjna / 11 grudnia 2019 o 09:07
+5
Zbanowała połowę ludzi w Internecie - nawet tych, co słowa o niej nie napisali.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2019 o 11:32
0
Olga Tokarczuk: "Jakie to bogactwo Szwecja sobie przygarnęła wraz z imigrantami. Jaki to jest potencjał różnych sposobów myślenia, wrażliwości, puli genetycznej." Tymczasem w Hässleholm. Dwie osoby ranne w wyniku strzelaniny w pobliżu kilku przedszkoli i szkoły.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 o 10:28
0
Pani Olga siedziała tuż obok króla. Przed kamerami tak mocno troszczy się o "niewolnictwo" i "kolonizację swojego narodu", Dlaczego nie szepnęła królowi, by w końcu przeprosił za potop i oddał skradzione fanty?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 13:39
+2
Szwecja - ten kraj już nigdy nie będzie taki jak kiedyś. Protestancki kościół św. Pawła w szwedzkim Malmo otrzymał nowy ołtarz, na którym Adam i Ewa zostali zastąpieni przez gejowską parę, natomiast wąż jest... transseksualny.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 13:29
+4
2015.10.07 - "Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy, jako kolonizatorzy, (...) jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów." - taką wypowiedź tej pani można znaleźc w Internmecie
No i co - nieprawda? Ludzie, ogarnijcie się, Polacy nie są idealnym narodem i niejedno mamy za uszami. Można się do tego przyznać i żyć dalej, albo skrzętnie ukrywać zachowując się jak trzylatek: "zamknę oczy, to nie będzie mnie widać". Wielu ludzi jest normalnych, godnych szacunku, ale mamy tez w historii niejedną kanalię.
W 1648 r. Kozacy Chmielnickiego, żydożercy, oblegali Lwów. Chmielnicki zażądał od polskich obrońców Lwowa wydania Żydów z miasta. Polscy obrańcy pokazali Chmielnickiemu gest Kozakiewicza, nie wydali Żydów bo to poddani Króla i Rzeczpospolitej. I ta symboliczna sytuacja wiele mówi o realacjach Polaków, Żydów i Ukrainców, ale i o zakłamywaniu prawdy o tych relacjach przez naszą noblistkę.
No ale w czym masz problem? Przecież pisałem, że w naszej historii byli ludzie normalni i kanalie też. Pewnie tych pierwszych było dużo więcej. Ale nie ma co twierdzić, że jesteśmy cudowni, wspaniałomyślni i bronimy wszystkich skrzywdzonych nadstawiając przy okazji drugi własny policzek. Widać to wyraźnie na niniejszym forum, gdzie ni z tego, ni z owego wyzywa się oponentów w dyskusji od lewaków, czerwonych świń, albo w drugą stronę - ciemnogrodu, moherów itp. Kompletny brak szacunku. Nie ukrywam, że sam się parę razy dałem ponieść emocjom, ale tylko sprowokowany. A że coraz bardziej się zapędzamy w swoich internetowych szaleństwach, więc hejt się rozwija. Nie mów mi więc o wzajemym szacunku i obronie słabszych i pokrzywdzonych, bo duża część tu komentujących jest gotowa pobić zwolenników LGBT, czy ciemnoskórych, a inni (w innym wątku) sugerują spuszczenie bombki na Godziszów i jego mieszkańców. Co się porobiło z ta krainą???
 NIE ŚCIEMNIAJ _K_ - proszę o nazwiska Polaków, daty i liczby. Wskaż konkretne osoby narodowości polskiej odpowiedzialne za "kolonizację""niewolnictwo" oraz "mordowanie Żydów"
 NIE ŚCIEMNIAJ _K_ - proszę o nazwiska Polaków, daty i liczby. Wskaż konkretne osoby narodowości polskiej odpowiedzialne za "kolonizację""niewolnictwo" oraz "mordowanie Żydów" rozwiń
Avatar
_K_ / 11 grudnia 2019 o 12:47
-3
2015.10.07 - "Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy, jako kolonizatorzy, (...) jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów." - taką wypowiedź tej pani można znaleźc w Internmecie
No i co - nieprawda? Ludzie, ogarnijcie się, Polacy nie są idealnym narodem i niejedno mamy za uszami. Można się do tego przyznać i żyć dalej, albo skrzętnie ukrywać zachowując się jak trzylatek: "zamknę oczy, to nie będzie mnie widać". Wielu ludzi jest normalnych, godnych szacunku, ale mamy tez w historii niejedną kanalię.
W 1648 r. Kozacy Chmielnickiego, żydożercy, oblegali Lwów. Chmielnicki zażądał od polskich obrońców Lwowa wydania Żydów z miasta. Polscy obrańcy pokazali Chmielnickiemu gest Kozakiewicza, nie wydali Żydów bo to poddani Króla i Rzeczpospolitej. I ta symboliczna sytuacja wiele mówi o realacjach Polaków, Żydów i Ukrainców, ale i o zakłamywaniu prawdy o tych relacjach przez naszą noblistkę.
No ale w czym masz problem? Przecież pisałem, że w naszej historii byli ludzie normalni i kanalie też. Pewnie tych pierwszych było dużo więcej. Ale nie ma co twierdzić, że jesteśmy cudowni, wspaniałomyślni i bronimy wszystkich skrzywdzonych nadstawiając przy okazji drugi własny policzek. Widać to wyraźnie na niniejszym forum, gdzie ni z tego, ni z owego wyzywa się oponentów w dyskusji od lewaków, czerwonych świń, albo w drugą stronę - ciemnogrodu, moherów itp. Kompletny brak szacunku. Nie ukrywam, że sam się parę razy dałem ponieść emocjom, ale tylko sprowokowany. A że coraz bardziej się zapędzamy w swoich internetowych szaleństwach, więc hejt się rozwija. Nie mów mi więc o wzajemym szacunku i obronie słabszych i pokrzywdzonych, bo duża część tu komentujących jest gotowa pobić zwolenników LGBT, czy ciemnoskórych, a inni (w innym wątku) sugerują spuszczenie bombki na Godziszów i jego mieszkańców. Co się porobiło z ta krainą???
No ale w czym masz problem? Przecież pisałem, że w naszej historii byli ludzie normalni i kanalie też. Pewnie tych pierwszych było dużo więcej. Ale nie ma co twierdzić, że jesteśmy cudowni, wspaniałomyślni i bronimy wszystkich skrzywdzonych nadstawiając przy okazji drugi własny policzek. Widać to wyraźnie na niniejszym forum, gdzie ni z tego, ni z owego wyzywa się oponentów w dyskusji od lewaków, czerwonych świń, albo w drugą stronę - ciemnogrodu, moherów itp. Kompletny brak szacunku. Nie ukrywam, że sam się parę razy dałem po... rozwiń
Avatar
Gość 51 / 11 grudnia 2019 o 12:30
+4
2015.10.07 - "Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy, jako kolonizatorzy, (...) jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów." - taką wypowiedź tej pani można znaleźc w Internmecie
No i co - nieprawda? Ludzie, ogarnijcie się, Polacy nie są idealnym narodem i niejedno mamy za uszami. Można się do tego przyznać i żyć dalej, albo skrzętnie ukrywać zachowując się jak trzylatek: "zamknę oczy, to nie będzie mnie widać". Wielu ludzi jest normalnych, godnych szacunku, ale mamy tez w historii niejedną kanalię.
 W 1648 r. Kozacy Chmielnickiego, żydożercy, oblegali Lwów. Chmielnicki zażądał od polskich obrońców Lwowa wydania Żydów z miasta. Polscy obrańcy pokazali Chmielnickiemu gest Kozakiewicza, nie wydali Żydów bo to poddani Króla i Rzeczpospolitej. I ta symboliczna sytuacja wiele mówi o realacjach Polaków, Żydów i Ukrainców, ale i o zakłamywaniu prawdy o tych relacjach przez naszą noblistkę.
 W 1648 r. Kozacy Chmielnickiego, żydożercy, oblegali Lwów. Chmielnicki zażądał od polskich obrońców Lwowa wydania Żydów z miasta. Polscy obrańcy pokazali Chmielnickiemu gest Kozakiewicza, nie wydali Żydów bo to poddani Króla i Rzeczpospolitej. I ta symboliczna sytuacja wiele mówi o realacjach Polaków, Żydów i Ukrainców, ale i o zakłamywaniu prawdy o tych relacjach przez naszą noblistkę. rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 11:42
+4
2015.10.07 - "Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy, jako kolonizatorzy, (...) jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów." - taką wypowiedź tej pani można znaleźc w Internmecie
No i co - nieprawda? Ludzie, ogarnijcie się, Polacy nie są idealnym narodem i niejedno mamy za uszami. Można się do tego przyznać i żyć dalej, albo skrzętnie ukrywać zachowując się jak trzylatek: "zamknę oczy, to nie będzie mnie widać". Wielu ludzi jest normalnych, godnych szacunku, ale mamy tez w historii niejedną kanalię.
 DLACZEGO Adamie piszesz w LICZBIE MNOGIEJ ?  MÓWISZ ZA SIEBIE?  jesli nie, to PODAJ PRZYJKŁADY TYCH "KOLONIZACJI" I " mordów Żydów" - nazwiska, daty oraz kontekst historyczny i faktograficzny  poproszę.
 DLACZEGO Adamie piszesz w LICZBIE MNOGIEJ ?  MÓWISZ ZA SIEBIE?  jesli nie, to PODAJ PRZYJKŁADY TYCH "KOLONIZACJI" I " mordów Żydów" - nazwiska, daty oraz kontekst historyczny i faktograficzny  poproszę. rozwiń
Avatar
gość / 11 grudnia 2019 o 10:37
+6
A poślica Wcisło kiedy zamieści baner o tym jak "nieprzeciętnie dumna " jest z naszej noblistki i będzie latała z jej książką pod pachą? Choć domyslam się że 3/4 naszych posłow i poślić do chwili ogłoszenia nominacji nie miało bladego pojęcia o kimś takim jak Tokarczuk.
Avatar
Polak / 11 grudnia 2019 o 10:29
0
Czy Polak, reprezentant Narodu, który ocalił najwięcej Żydów podczas 2WŚ,  może oklaskiwać osobę za następującą wypowiedź: "... to "właściciele niewolników" i "mordercy Żydów(...)" ??
 Klask, klask, klask...brawo ...
Avatar
Noblista -naukowiec / 11 grudnia 2019 o 10:08
+2
Szwecja sama żyje w oparach mitologii, a patrzenie na takie show jest żałosne. Wybitni naukowcy i bez nagrody Nobla będą wiecznie znani na cały świat, a ci "humaniści" z politycznego nadania jak "Bolek" czy "Polka" Tokarczuk wcześniej czy później zostaną zdemaskowani i znikną za kurtyną wstydu.
Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 stycznia 2020 r. 0 1

Dobre pomysły na salon z aneksem kuchennym

Dobre pomysły na salon z aneksem kuchennym 0 0

Wraz z rosnącą popularnością małych mieszkań coraz częściej stajemy przed podjęciem decyzji: jak połączyć pokój dzienny z kuchnią. Te dwa pomieszczenia, mimo pełnienia zupełnie różnych funkcji, mogą stworzyć świetnie zgrany duet.

Pomysł radnego na hospicjum dla matek. "W Polsce takie ośrodki już funkcjonują, choć nie są one liczne"

Pomysł radnego na hospicjum dla matek. "W Polsce takie ośrodki już funkcjonują, choć nie są one liczne" 10 3

Jest pomysł, ale do realizacji jeszcze daleka droga. Radny Tomasz Szydło postuluje, by w powiecie świdnickim stworzyć hospicjum perinatalne. To miejsce, w którym opieką zostają otoczone kobiety ciężarne, których dziecko ma ciężkie i nieodwracalne zaburzenie rozwojowe prowadzące do śmierci płodu lub noworodka

Lublin: Miasto chce ułatwić Politechnice Lubelskiej zakup kamienicy

Lublin: Miasto chce ułatwić Politechnice Lubelskiej zakup kamienicy 0 4

Prezydent Lublina chce, by Rada Miasta zrezygnowała z żądania zwrotu bonifikaty udzielonej przez miasto Politechnice Lubelskiej podczas sprzedaży kamienicy przy Okopowej 8.

Uciekali przed policją pod wpływem narkotyków. W aucie były kilkumiesięczne dzieci
film

Uciekali przed policją pod wpływem narkotyków. W aucie były kilkumiesięczne dzieci 15 3

Głogów (woj. dolnośląskie). Na ulicach Głogowa doszło do policyjnego pościgu. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać samochód bez tablic rejestracyjnych, jednak kierowca zaczął wtedy uciekać. Okazało się, że cztery osoby dorosłe przebywające w aucie - w tym kierowca - były pod wpływem narkotyków. Co więcej, w samochodzie znajdowała się dwójka kilkumiesięcznych dzieci.

Koncert Marka Andrzejewskiego w Nałęczowie
1 lutego 2020, 19:30

Koncert Marka Andrzejewskiego w Nałęczowie 0 0

Kawiarnia Lipowa w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) zaprasza na koncert Marka Andrzejewskiego "Piosenki jak listy". Artysta wystąpi na scenie lokalu 1 lutego o godz. 19.30.

Lublin: Rozkopują ul. Turystyczną. Będą wyznaczać przystanki komunikacji miejskiej

Lublin: Rozkopują ul. Turystyczną. Będą wyznaczać przystanki komunikacji miejskiej 4 16

Problemów z przejazdem muszą się spodziewać kierowcy na ul. Turystycznej, gdzie zaczęła się przebudowa drogi związana z wyznaczeniem przystanków komunikacji miejskiej blisko przejazdu kolejowego

Licealiści w Terespolu będą od września uczyć się języka chińskiego

Licealiści w Terespolu będą od września uczyć się języka chińskiego 14 4

Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu (pow. bialski) od września będą uczyć się języka chińskiego. – Jest to związane z rozwojem suchego portu w Małaszewiczach – tłumaczy dyrektor szkoły.

Jaś zginął pod kołami tramwaju. Wyrok w zawieszeniu dla motorniczej z Poznania
film

Jaś zginął pod kołami tramwaju. Wyrok w zawieszeniu dla motorniczej z Poznania 0 2

Poznań. Poznański sąd skazał motorniczą, która śmiertelnie potrąciła w Poznaniu na przejściu dla pieszych ośmioletniego Jasia. Ani chłopiec, ani prowadząca tramwaj nie powinni znaleźć się na skrzyżowaniu - mieli czerwone światło. Kobieta dobrowolne poddała się karze roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Książka o „biciu dzieci na zimno” zniknie z rynku? Wydawcy: "Uczy przebaczenia i prawdomówności"

Książka o „biciu dzieci na zimno” zniknie z rynku? Wydawcy: "Uczy przebaczenia i prawdomówności" 0 4

Uczy przebaczania i prawdomówności – tak o książce „Pasterz dziecięcego serca” myślą jej polscy wydawcy. Po tym, jak m.in. lubelscy pedagodzy okrzyknęli pozycję instruktażem bicia niemowlaków, zdecydowali oni jednak o jej wycofaniu z otwartego rynku.

Policja przejęła nielegalne automaty do gier w Lublinie
galeria

Policja przejęła nielegalne automaty do gier w Lublinie 0 0

Policja zabezpieczyła 5 urządzeń. Trwa ustalanie, kto jest odpowiedzialny za zorganizowanie nielegalnych gier.

Premiera w Teatrze Andersena w Lublinie. W domach z betonu nie ma miłości [zdjęcia]
galeria

Premiera w Teatrze Andersena w Lublinie. W domach z betonu nie ma miłości [zdjęcia] 3 0

Ważne jest to, co prawdziwe, a nie sztuczne. Kiedy babcia Dora sprzeda gospodarkę i pójdzie do domu z betonu, zabierze ze sobą gąskę i świnkę. Ale w domach z betonu nie ma miłości. Życie toczy się w internecie, nikt z nikim nie rozmawia, a nawet nie segreguje śmieci. Nowy spektakl w Andersenie trafia w samo sedno. Brawo.

Koncert Pawła Szamburskiego w Kazimierzu
1 lutego 2020, 20:00

Koncert Pawła Szamburskiego w Kazimierzu 0 0

Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) zaprasza na koncert klarnecisty i kompozytora Pawła Szamburskiego. Wydarzenie odbędzie się 1 lutego o godz. 20.

Drugi transfer Górnika. Wzmocnienie z Ekstraklasy

Drugi transfer Górnika. Wzmocnienie z Ekstraklasy 0 3

25-letni Bartłomiej Kalinkowski podpisał z Górnikiem Łęczna 1,5 roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Pomocnik trafił do Łęcznej na zasadzie transferu definitywnego z występującego w PKO Ekstraklasie Łódzkiego Klubu Sportowego

Automatyk, kierowca mechanik, technik energetyk. Minister edukacji wskazuje zawody przyszłości w Polsce

Automatyk, kierowca mechanik, technik energetyk. Minister edukacji wskazuje zawody przyszłości w Polsce 1 4

Minister edukacji narodowej wskazał 24 zawody, na które prognozuje się zapotrzebowanie. W tegorocznym zestawieniu znalazły się takie zawody jak: ślusarz, mechanik-monter maszyn i urządzeń, a także technik energetyk. Jako nowe wskazane zostały: automatyk i technik-programista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!