Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

23 czerwca 2019 r.
11:01

Podobizna premiera Morawieckiego z napisem "wstyd" na kominie elektrowni

0 40 A A
(fot. Rafał Milach/ Facebook Greenpeace Polska)

Greenpeace wyświetliło twarz Mateusza Morawieckiego na kominie elektrowni w Bełchatowie. W ten sposób ekolodzy skomentowali zablokowanie, między innymi przez polski rząd, unijnych przepisów które zakładały redukcję emisji gazów cieplarnianych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak argumentował szef rządu, wprowadzenie proponowanych zapisów mogłoby zaszkodzić naszej gospodarce, która jest mocno uzależniona od węgla. Jednak ekolodzy alarmują, że taka decyzja może mieć katastrofalne skutki dla środowiska.

– Emisję w Polsce rosną, a w ostatnich roku za rządów premiera Morawieckiego wzrosły o rekordowe 3,5%. Jeśli tak dalej pójdzie, to emisje gazów cieplarnianych w Polsce się podwoją, a przecież mamy je radykalnie zmieszać. Dorobek PiSu jest jednoznacznie negatywny. To powód nie do dumy, a do wstydu – powiedział Marek Józefiak z Greenpeace.

– My nie mamy czasu czekać i to, co zrobił premier Morawiecki jest błędem. Kilka tygodni temu w Sybinie w Rumunii zaproponowano, żeby ochrona klimatu już teraz była priorytetem finansowym UE. Morawiecki te propozycje odrzucił, więc jeśli dzisiaj premier mówi, że oczekuje więcej pieniędzy od UE, to dla mnie jest zupełnie niewiarygodny – dodał aktywista.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Spitfire / 23 czerwca 2019 o 14:12
+15
To nie "komin" tylko chłodnia kominowa z której wydobywa się para. Jak zwykle niedouczeni i manipulatorzy przedstawiają tą budowlę jako przykład "skażenia środowiska".
Avatar
ZIELONI TO HIP0KRYCI ! / 23 czerwca 2019 o 21:47
+12
Puszcza Notecka: Zamek w Stobnicy już góruje nad PUSZCZĄ!
Avatar
GIGANTYCZNY WYCIEK R0PY NA BAŁTYKU !!! / 24 czerwca 2019 o 08:57
+11
NORD STREAM2... ALE Greenpeace Polska i jej niemiecki zarząd milczą!
Avatar
kjsz / 23 czerwca 2019 o 14:01
+10
Skąd czerpali prąd i ile go zużyli do tej iluminacji?
Avatar
miki / 23 czerwca 2019 o 11:25
+9
a dlaczego nie protestowali przy budowie "zamku" w puszczy noteckiej ??? grin-pic
Avatar
ZIELONI TO HIPOKRYCI / 23 czerwca 2019 o 21:46
+8
Budowa zamku w Puszczy Noteckiej trwa w najlepsze !!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
lewicowi zieloni nabrali ropy w usta? / 24 czerwca 2019 o 09:02
+7
„U południowych wybrzeży Finlandii wykryto duży wyciek oleju. Wiele wskazuje na to, że doszło do niego w trakcie budowy Nord Stream 2. Jak informuje Fińska Straż Graniczna, wyciek ma długość ok. 15 km i szerokość 500 m. „ Greenpeace Polska gdzie ?
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 21:12
+7
Za komuny była paragraf za sabotaż gospodarczy. Tych sterowanych Sorosem ćwoków z Greenpeace też powinno się takim paragrafem potraktować. Niech w pierdlu rzeźbią drewniane ekologiczne łyżki.
Avatar
Gość 51 / 23 czerwca 2019 o 20:58
+7
Ale jak przyjdzie wam pisowskie pachołki zdychać od smogu, stękać, że nie możecie się do lekarza dostać, jak was będzie skręcało od syfu, jaki wytwarzają elektrownie węglowe albo syf z kominów palących butelkami pet, jak będziecie się patrzeć na swoje paskudne szare mordy, przedwcześnie zestarzałe od paskudnego powietrza i wszędobylskiej chemii w powietrzu, to może choć wtedy nie narzekajcie na lewactwo, platformersów, grin pice i inne .. Powiedzcie wtedy, spasiba Towariszcz Morawiecki !
 Czy premier Morawiecki zabronił Europie ograniczać emisję CO2? Przecież Niemcy największy emitor CO2 w Europie (25% emisji krajów UE) może zamykać swoje elektrownie na węgiel, zwłaszcza najgorszy brunatny. Czy Morawiecki zabronił Europie ograniczać motoryzacja, która w 30% odpowiada za emisję CO2. Czy Morawiecki zabronił ograniczyć komunikację lotnicza wykorzystywana na zbyteczne podróże po całym świecie bogatych Europejczyków, a trzeba wiedzieć, że samoloty dostarczają dwutlenek węgla do górnych warstw atmosfery co czyni te emisję 3 krotnie silniejsza od emisji na powierzchni. A polskim ekologom kto zabronił tropic palących PET w kotlach, a kto zabronił ekologom napietnowac jeżdżących po mieście SUV, wydzielajacych o 30% więcej CO2 niż samochody miejskie. I Europa i polscy Ekolodzy mogą dużo zrobić dla poprawy atmosfery, zamiast drzec się jak straszny jest Morawiecki. 
 Czy premier Morawiecki zabronił Europie ograniczać emisję CO2? Przecież Niemcy największy emitor CO2 w Europie (25% emisji krajów UE) może zamykać swoje elektrownie na węgiel, zwłaszcza najgorszy brunatny. Czy Morawiecki zabronił Europie ograniczać motoryzacja, która w 30% odpowiada za emisję CO2. Czy Morawiecki zabronił ograniczyć komunikację lotnicza wykorzystywana na zbyteczne podróże po całym świecie bogatych Europejczyków, a trzeba wiedzieć, że samoloty dostarczają dwutlenek węgla do górnych warstw atmosfery co czyni te ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 12:55
+6
Chiny, USA, Indie, Niemcy najwięksi emitenci CO2 w świecie. Polska z niewielkim udziałem na 26 miejscu. Gdzie powinno zatem wyświetlać swoje iluminacje tak zwane Greenpeace Polska. Tak zwane bo w zarządzie tej organizacji z Polską w nazwie nie ma ani jednego Polaka! Sami Niemcy, głównie z Austrii... ‏
Avatar
Andreas / 27 czerwca 2019 o 10:13
+3
Wstyd słuchać tych głupstw, lansuje się gość z zielonych, chyba taki sposób na zaistnienie i zarabianie pieniędzy dla siebie..., brak kompletnie pojęcia w tej dziedzinie i pewnie każdej...., ale oczywiście jest stacja ...cała prawdę cała dobę... a po drugie gościu nie czepiaj się Pana Premiera Rzeczypospolitej Polskiej boś za krótki...
Avatar
realista eko / 26 czerwca 2019 o 09:17
+3
Aktywisto!. Mam pewność, że nie pojmujesz akcji zmniejszania CO2. Pojedź na wieś np. i wytłomacz tamtejszej ludności, zeby nie kupowali węgla i nim nie palili. Zobaczylibyśmy ich reakcję. Wczoraj po południu byłem na działce, dzień był niby bezchmurny, ale jak spojrzałem w niebo to zobaczyłem obłoki/chmury układające się w pasy. W sumie ten dym tworzył"lekkie zachmurzenie". Po dłuższej obserwacji mżna było zauważyć 3- 4 samoloty na niewielkim skrawku nieba i jak myślisz "aktywisto" ze spalonego węgla ten dym w górnych warstwach atmosfery??. Może zadałbyś sobie trud i pomnożył liczbę samolotów w powietrzu przez tony paliwa spalanego w jednostce czasu i podał to do prasy.
Aktywisto!. Mam pewność, że nie pojmujesz akcji zmniejszania CO2. Pojedź na wieś np. i wytłomacz tamtejszej ludności, zeby nie kupowali węgla i nim nie palili. Zobaczylibyśmy ich reakcję. Wczoraj po południu byłem na działce, dzień był niby bezchmurny, ale jak spojrzałem w niebo to zobaczyłem obłoki/chmury układające się w pasy. W sumie ten dym tworzył"lekkie zachmurzenie". Po dłuższej obserwacji mżna było zauważyć 3- 4 samoloty na niewielkim skrawku nieba i jak myślisz "aktywisto" ze spalonego węgla ten dym w górnych wa... rozwiń
Avatar
żal peel / 26 czerwca 2019 o 08:35
0
Ale jak przyjdzie wam pisowskie pachołki zdychać od smogu, stękać, że nie możecie się do lekarza dostać, jak was będzie skręcało od syfu, jaki wytwarzają elektrownie węglowe albo syf z kominów palących butelkami pet, jak będziecie się patrzeć na swoje paskudne szare mordy, przedwcześnie zestarzałe od paskudnego powietrza i wszędobylskiej chemii w powietrzu, to może choć wtedy nie narzekajcie na lewactwo, platformersów, grin pice i inne .. Powiedzcie wtedy, spasiba Towariszcz Morawiecki !
Czy premier Morawiecki zabronił Europie ograniczać emisję CO2? Przecież Niemcy największy emitor CO2 w Europie (25% emisji krajów UE) może zamykać swoje elektrownie na węgiel, zwłaszcza najgorszy brunatny. Czy Morawiecki zabronił Europie ograniczać motoryzacja, która w 30% odpowiada za emisję CO2. Czy Morawiecki zabronił ograniczyć komunikację lotnicza wykorzystywana na zbyteczne podróże po całym świecie bogatych Europejczyków, a trzeba wiedzieć, że samoloty dostarczają dwutlenek węgla do górnych warstw atmosfery co czyni te emisję 3 krotnie silniejsza od emisji na powierzchni. A polskim ekologom kto zabronił tropic palących PET w kotlach, a kto zabronił ekologom napietnowac jeżdżących po mieście SUV, wydzielajacych o 30% więcej CO2 niż samochody miejskie. I Europa i polscy Ekolodzy mogą dużo zrobić dla poprawy atmosfery, zamiast drzec się jak straszny jest Morawiecki.
 Co ma polski premier zabraniać Europie, to nasz premier nie europejski i odpowiada za burdel u nas, nie u innych.
 Co ma polski premier zabraniać Europie, to nasz premier nie europejski i odpowiada za burdel u nas, nie u innych. rozwiń
Avatar
słuszna linie ma nasza władza / 25 czerwca 2019 o 16:01
0
Ale jak przyjdzie wam pisowskie pachołki zdychać od smogu, stękać, że nie możecie się do lekarza dostać, jak was będzie skręcało od syfu, jaki wytwarzają elektrownie węglowe albo syf z kominów palących butelkami pet, jak będziecie się patrzeć na swoje paskudne szare mordy, przedwcześnie zestarzałe od paskudnego powietrza i wszędobylskiej chemii w powietrzu, to może choć wtedy nie narzekajcie na lewactwo, platformersów, grin pice i inne .. Powiedzcie wtedy, spasiba Towariszcz Morawiecki !
Nieociosany klocku (dla uproszczenia - tępy). Smog to produkuje u nas mała emisja, a za to akurat rządzący w odróżnieniu od poprzedników wzięli się dość solidnie. Wystarczy sprawdzić jakie mamy dostępne programy termomodernizacyjne i porównać je do braku podobnych wcześniej. Elektorwnie to jest emisja czystego CO2 a nie smogu. Przy czym w kraju mocodawców grinpicu wycina się stare lasy, żeby zwiększać wydobycie najbardziej syfiacego węgla brunatnego, policja tam "solidnie" traktuje tych, którzy próbują protestować, ale tam jest cacy. I to mimo, że na liście 10 największych emitentów CO2 w Europie bodaj siedem mieści się właśnie w kraju mocodawców grinpicu. Za to u nas grinpic dba o korniki niszczące las, który przecież przyczynia się do absorpcji emitowanego CO2.
 To widac nasz rzad bierze z nich przykład, przy dewastacji,tfu przy przekopie mierzei pisowski wojewoda też wezwał do pilnowania policje a nawet i wojsko :) a programy termomodernizacyjne były i wcześniej, na tvp pewnie zapomnieło im sie dopowiedziec,jak zwykle ;)
 To widac nasz rzad bierze z nich przykład, przy dewastacji,tfu przy przekopie mierzei pisowski wojewoda też wezwał do pilnowania policje a nawet i wojsko :) a programy termomodernizacyjne były i wcześniej, na tvp pewnie zapomnieło im sie dopowiedziec,jak zwykle ;) rozwiń
Avatar
Smiech na sali / 24 czerwca 2019 o 13:17
0
Dr Marek Dietl: największą produkcję CO2 na jednego mieszkańca na świecie mają Niemcy
 Napisz jeszcze dla rownowagi ile maja energii z OZE.
Avatar
Aj waj / 24 czerwca 2019 o 13:04
0
Won do ruskich strajkować. Pokażcie swojemu pracodawcy jak niszczy środowisko
 Przeciez ruskie to pisowskie trolle opłacaja.
Avatar
STOP ZILEONYM DYWERSANTOM / 24 czerwca 2019 o 12:20
0
Dr Marek Dietl: największą produkcję CO2 na jednego mieszkańca na świecie mają Niemcy
Avatar
cre / 24 czerwca 2019 o 11:33
-3
Ale jak przyjdzie wam pisowskie pachołki zdychać od smogu, stękać, że nie możecie się do lekarza dostać, jak was będzie skręcało od syfu, jaki wytwarzają elektrownie węglowe albo syf z kominów palących butelkami pet, jak będziecie się patrzeć na swoje paskudne szare mordy, przedwcześnie zestarzałe od paskudnego powietrza i wszędobylskiej chemii w powietrzu, to może choć wtedy nie narzekajcie na lewactwo, platformersów, grin pice i inne .. Powiedzcie wtedy, spasiba Towariszcz Morawiecki !
Nieociosany klocku (dla uproszczenia - tępy). Smog to produkuje u nas mała emisja, a za to akurat rządzący w odróżnieniu od poprzedników wzięli się dość solidnie. Wystarczy sprawdzić jakie mamy dostępne programy termomodernizacyjne i porównać je do braku podobnych wcześniej. Elektorwnie to jest emisja czystego CO2 a nie smogu. Przy czym w kraju mocodawców grinpicu wycina się stare lasy, żeby zwiększać wydobycie najbardziej syfiacego węgla brunatnego, policja tam "solidnie" traktuje tych, którzy próbują protestować, ale tam jest cacy. I to mimo, że na liście 10 największych emitentów CO2 w Europie bodaj siedem mieści się właśnie w kraju mocodawców grinpicu. Za to u nas grinpic dba o korniki niszczące las, który przecież przyczynia się do absorpcji emitowanego CO2.
Nieociosany klocku (dla uproszczenia - tępy). Smog to produkuje u nas mała emisja, a za to akurat rządzący w odróżnieniu od poprzedników wzięli się dość solidnie. Wystarczy sprawdzić jakie mamy dostępne programy termomodernizacyjne i porównać je do braku podobnych wcześniej. Elektorwnie to jest emisja czystego CO2 a nie smogu. Przy czym w kraju mocodawców grinpicu wycina się stare lasy, żeby zwiększać wydobycie najbardziej syfiacego węgla brunatnego, policja tam "solidnie" traktuje tych, którzy próbują protestować, a... rozwiń
Avatar
lewicowi zieloni nabrali ropy w usta? / 24 czerwca 2019 o 09:02
+7
„U południowych wybrzeży Finlandii wykryto duży wyciek oleju. Wiele wskazuje na to, że doszło do niego w trakcie budowy Nord Stream 2. Jak informuje Fińska Straż Graniczna, wyciek ma długość ok. 15 km i szerokość 500 m. „ Greenpeace Polska gdzie ?
Avatar
GIGANTYCZNY WYCIEK R0PY NA BAŁTYKU !!! / 24 czerwca 2019 o 08:57
+11
NORD STREAM2... ALE Greenpeace Polska i jej niemiecki zarząd milczą!
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu ksiądz pomógł małej Zuzi. W tym roku na pomoc mogą liczyć ministranci

Rok temu ksiądz pomógł małej Zuzi. W tym roku na pomoc mogą liczyć ministranci 11 3

Pomógł zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację małej dziewczynki. Organizuje ekstremalne drogi krzyżowe. A za dwa tygodnie ks. Witold Bednarz pojedzie rowerem z Hrubieszowa do Odessy, by pomóc spełnić marzenia młodych piłkarzy.

Piękny, pomnikowy, bezimienny. Jak nazwać dąb?

Piękny, pomnikowy, bezimienny. Jak nazwać dąb? 0 1

Jest pięknym dębem dominującym nad doliną Sołokiji. Jego pień ma ponad 440 cm w obwodzie. Trwa konkurs na wybór imienia dla kandydata do miana pomnika przyrody.

W Lublinie nagle zabrakło autobusów. Kiedy sytuacja wróci do normy? [raport]
galeria

W Lublinie nagle zabrakło autobusów. Kiedy sytuacja wróci do normy? [raport] 2 21

Nie uda się w piątek przywrócić pełnej obsady linii autobusowych, z których nagle wycofała swe pojazdy warszawska spółka Warbus. Z tego powodu poważne problemy z dojazdem mieli wczoraj pasażerowie kilkunastu linii komunikacji miejskiej. Łatanie luki w rozkładach jazdy będzie trwało jeszcze kilka dni.

Lublin: 12-latka zmarła po potrąceniu na przejściu. Ale oprócz Wiktorii kierowca zabił także inną osobę
Tylko u nas
galeria

Lublin: 12-latka zmarła po potrąceniu na przejściu. Ale oprócz Wiktorii kierowca zabił także inną osobę 22 24

Kierowca, który w zeszłym roku potrącił w Lublinie na pasach 12-letnią Wiktorię, ma już na koncie wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Wówczas dostał wyrok w zawieszeniu, po czym wrócił za kierownicę. Według prawa jego przewinienie już się zatarło.

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS 25 34

Ponad 300 osób, głównie działaczy Prawa i Sprawiedliwości, podpisało się pod listem do prezesa partii w sprawie kandydowania wojewody lubelskiego w jesiennych wyborach parlamentarnych. Chcą, by Przemysław Czarnek ubiegał się o miejsce w Sejmie, a nie w Senacie, co rekomendowały lokalne struktury ugrupowania.

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku 0 0

Trwa budowa tzw. małej obwodnicy Włostowic w Puławach. Dotychczas udało się zlikwidować większość sieciowych kolizji, ułożyć betonowe krawężniki, rury odprowadzające deszczówkę, przewody elektryczne itp. Tegoroczny termin oddania dróg nie jest zagrożony.

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy 37 8

W nocy podbiegał do samotnie idącej kobiety, przewracał ją i wyrywał torebkę. 24-latek z Mołdawii został zatrzymany przez lubelską policję.

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz 0 2

W poniedziałek zmarł prof. Teodor Juszkiewicz. Był organizatorem i wieloletnim kierownikiem Zakładu Farmakologii i Toksykologii Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. O śmierci profesora poinformował jego syn.

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń
19 lipca 2019, 12:00

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń 0 1

Piknik na pl. Łuczkowskiego w Chełmie, a na nim mnóstwo atrakcji: pokazy policyjnych radiowozów i motocykli, sprawności antyterrorystów i konkursy dla dzieci – tak wyjątkową oprawę będzie miało piątkowe (19 lipca) Święto Policji z uwagi na przypadającą 100 rocznicę powstania tej formacji.

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia] 3 12

Ulica Hrubieszowska w Zamościu była w czwartek blokowana przez przeciwników budowy spalarni odpadów. Protest mieszkańców odbył się w okolicy siedziby firmy Veolia Wschód, która planuje taką inwestycję na terenie swojej ciepłowni.

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły 0 0

Marcin Pigiel, który wiosną był zawodnikiem Górnika Łęczna w kolejnym sezonie występować będzie w trzecioligowej Wiśle Puławy. 21-letni obrońca podpisał z „Dumą Powiśla” dwuletnią umowę

Piknik teatralny na Czechowie
20 lipca 2019, 12:00

Piknik teatralny na Czechowie 0 0

Ostatni w tym miesiącu dzielnicowy piknik teatralny organizowany przez Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się na Czechowie. 20 lipca o godz. 12 mieszkańcy spotkają się na terenie zielonym przy SP 43.

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową 0 3

Teraz działacze skupiają się na pozyskaniu zawodników zagranicznych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych 5 12

Zwrotu prawie miliona złotych żądają władze miasta od Międzynarodowej Szkoły Podstawowej „Paderewski”. Według Ratusza szkoła nienależnie pobrała z miejskiej kasy dotacje na 171 uczniów objętych nauczaniem domowym. Urzędnicy podważają opinie psychologiczne wystawione każdemu z tych uczniów.

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława 11 0

Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę volkswagena do kontroli drogowej. Mężczyzna się jednak nie zatrzymał i podjął próbę ucieczki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!