Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

12 stycznia 2016 r.
18:40

Rzepliński: Włączyłem do grupy orzekającej sędziów wybranych 2 grudnia

Autor: Zdjęcie autora TVN24/x-news
0 11 A A

- Włączyłem do grupy sędziów orzekających sędziów wybranych przez Sejm 2 grudnia - ogłosił prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o sędzię Julię Przyłębską oraz sędziego Piotra Pszczółkowskiego, których kandydatury zgłosiło PiS. Obecnie TK liczy 12 sędziów orzekających.

W poniedziałek (11.01) Trybunał umorzył postępowania ws. 10 uchwał Sejmu - o unieważnieniu wyboru pięciu sędziów dokonanego podczas poprzedniej kadencji Sejmu oraz powołaniu w ich miejsce pięciorga innych w grudniu 2015 r.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bronek / 13 stycznia 2016 r. o 12:27

samozaoranie postkomuny

Avatar
Archipelag GUŁAG / 13 stycznia 2016 r. o 11:00

10/10!

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 r. o 10:42
Trzeźwy osąd zmian w POLSCE. Polecam: www.breitbart.com/big-government/2016/01/12/polish-democracy-is-in-excellent-health/
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 r. o 09:49
Ojej Wielki Łeb wrócił i znów będzie GWno dla ludzi a miód dla POkrak. Tak jakbyło z wiekiem emerytalnym i grabieżą składek OFE.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 r. o 08:03
Pnie Rzepliński jest Pan wyłącznie urzędnikiem - jednym z wielu zatrudnionym za Nasze pieniądze. czy uważa się Pan za Boga? który może decydować za Naród??? Ma Pan taki mandat?. Czas odejść skoro nie potrafi Pan zaakceptować zmian. Nie wnikając w to jak do całego zamieszania doszło jest Pan wyłącznie pracownikiem który nie siedzi na swoim stołku społecznie. Zaświadcza mnie Pan w przekonaniu, że wymiar sprawiedliwości w Polsce jest jedna wielką biurokratyczną maszyną na pilnowanie interesów i kolesiostwa. Doświadczyłem tego dwa lata temu. Chodzi o typowy w Polsce przypadek - Człowiek z winy szpitala umiera w nim co potwierdzają biegli za trzecim razem badając sprawę a prokuratura umarza sprawę z uśmiechem na ustach. No cóż lekarze znają z prawnikami i stad problem. Nawet adwokaci nie chcą się podejmować sprawy mówią, że narażać się nie będą. To dlatego uważam, ze niczym Pan się od reszty tzw. wymiaru nie różni. Jeszcze raz pytam dlaczego uważa się Pan za Boga?. Gdzie jest skromność i lojalność prawdzie. Czas na zmiany jakie by one nie były. Naród poza tymi którzy teraz mają pełne kieszenie potrzebują zmian. Pana postawa ubliżą milionom polaków którzy o takich zmianach zdecydowali w wyborach. Dosyć życia poniżej granicy ludzkiej egzystencji. Panowie opływają w luksusach a my nie mamy na nic. Pasuje to Wam i Niemcom bo motłochem łatwo jest sterować, wystarczy rzucić ochłapy. Dosyć, zrezygnuj i idź do jakiejś pracy - zapracuj na siebie. Nie żeruj więcej.
Pnie Rzepliński jest Pan wyłącznie urzędnikiem - jednym z wielu zatrudnionym za Nasze pieniądze. czy uważa się Pan za Boga? który może decydować za Naród??? Ma Pan taki mandat?. Czas odejść skoro nie potrafi Pan zaakceptować zmian. Nie wnikając w to jak do całego zamieszania doszło jest Pan wyłącznie pracownikiem który nie siedzi na swoim stołku społecznie. Zaświadcza mnie Pan w przekonaniu, że wymiar sprawiedliwości w Polsce jest jedna wielką biurokratyczną maszyną na pilnowanie interesów i kolesiostwa. Doświadczyłem tego dwa lata temu. Ch... rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 r. o 23:52
już takie stwierdzenie "właczyłem" powinno być powodem odwołania, to nie jest prywatny TK, władza w Polsce jest wybieralna i to ona ma prawo decydować, a inne gremia władza powołuje ze swoich ludzi i nie moga one stac ponad organami wybieranymi przez narod
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 r. o 23:42
Nie ma "niezależnych" sędziów w przeciwieństwie do innych krajów - np. USA sędziowie nie są wybierani - tylko parlament i prezydent są wybierani przez - naród suwerena i mają silną legitymację społeczną - sędziowie to inna bajka. Inna sprawa że sędziowie i wymiar sprawiedliwości od wielu lat jest nisko oceniany przez Polaków, mają zbyt rozdęte immunitety.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 r. o 23:39
Rzepliński się skompromitował i się kończy
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 r. o 23:37
Niech się goni, stary POstkomuch!!
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 r. o 20:57
Niezależni sędziowie są zmuszeni do tego, by iść na rękę despotycznej władzy, już tak kiedyś było w historii naszego kraju
Avatar
bronek / 13 stycznia 2016 r. o 12:27

samozaoranie postkomuny

Avatar
Archipelag GUŁAG / 13 stycznia 2016 r. o 11:00

10/10!

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 r. o 10:42
Trzeźwy osąd zmian w POLSCE. Polecam: www.breitbart.com/big-government/2016/01/12/polish-democracy-is-in-excellent-health/
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 r. o 09:49
Ojej Wielki Łeb wrócił i znów będzie GWno dla ludzi a miód dla POkrak. Tak jakbyło z wiekiem emerytalnym i grabieżą składek OFE.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 r. o 08:03
Pnie Rzepliński jest Pan wyłącznie urzędnikiem - jednym z wielu zatrudnionym za Nasze pieniądze. czy uważa się Pan za Boga? który może decydować za Naród??? Ma Pan taki mandat?. Czas odejść skoro nie potrafi Pan zaakceptować zmian. Nie wnikając w to jak do całego zamieszania doszło jest Pan wyłącznie pracownikiem który nie siedzi na swoim stołku społecznie. Zaświadcza mnie Pan w przekonaniu, że wymiar sprawiedliwości w Polsce jest jedna wielką biurokratyczną maszyną na pilnowanie interesów i kolesiostwa. Doświadczyłem tego dwa lata temu. Chodzi o typowy w Polsce przypadek - Człowiek z winy szpitala umiera w nim co potwierdzają biegli za trzecim razem badając sprawę a prokuratura umarza sprawę z uśmiechem na ustach. No cóż lekarze znają z prawnikami i stad problem. Nawet adwokaci nie chcą się podejmować sprawy mówią, że narażać się nie będą. To dlatego uważam, ze niczym Pan się od reszty tzw. wymiaru nie różni. Jeszcze raz pytam dlaczego uważa się Pan za Boga?. Gdzie jest skromność i lojalność prawdzie. Czas na zmiany jakie by one nie były. Naród poza tymi którzy teraz mają pełne kieszenie potrzebują zmian. Pana postawa ubliżą milionom polaków którzy o takich zmianach zdecydowali w wyborach. Dosyć życia poniżej granicy ludzkiej egzystencji. Panowie opływają w luksusach a my nie mamy na nic. Pasuje to Wam i Niemcom bo motłochem łatwo jest sterować, wystarczy rzucić ochłapy. Dosyć, zrezygnuj i idź do jakiejś pracy - zapracuj na siebie. Nie żeruj więcej.
Pnie Rzepliński jest Pan wyłącznie urzędnikiem - jednym z wielu zatrudnionym za Nasze pieniądze. czy uważa się Pan za Boga? który może decydować za Naród??? Ma Pan taki mandat?. Czas odejść skoro nie potrafi Pan zaakceptować zmian. Nie wnikając w to jak do całego zamieszania doszło jest Pan wyłącznie pracownikiem który nie siedzi na swoim stołku społecznie. Zaświadcza mnie Pan w przekonaniu, że wymiar sprawiedliwości w Polsce jest jedna wielką biurokratyczną maszyną na pilnowanie interesów i kolesiostwa. Doświadczyłem tego dwa lata temu. Ch... rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 r. o 23:52
już takie stwierdzenie "właczyłem" powinno być powodem odwołania, to nie jest prywatny TK, władza w Polsce jest wybieralna i to ona ma prawo decydować, a inne gremia władza powołuje ze swoich ludzi i nie moga one stac ponad organami wybieranymi przez narod
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 r. o 23:42
Nie ma "niezależnych" sędziów w przeciwieństwie do innych krajów - np. USA sędziowie nie są wybierani - tylko parlament i prezydent są wybierani przez - naród suwerena i mają silną legitymację społeczną - sędziowie to inna bajka. Inna sprawa że sędziowie i wymiar sprawiedliwości od wielu lat jest nisko oceniany przez Polaków, mają zbyt rozdęte immunitety.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 r. o 23:39
Rzepliński się skompromitował i się kończy
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 r. o 23:37
Niech się goni, stary POstkomuch!!
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 r. o 20:57
Niezależni sędziowie są zmuszeni do tego, by iść na rękę despotycznej władzy, już tak kiedyś było w historii naszego kraju
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Przejścia dla pieszych są niedoświetlone – uważają radni klubu Radzyń Moje Miasto i proponują zamontowanie tzw. „kocich oczek”. Burmistrz Jerzy Rębek (PiS) odpowiada, że miasta na to nie stać.

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku
2 lutego 2023, 19:00

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku

Restauracja Dworska w Kraśniku (ul. Dworska 6) zaprasza na występ stand-upera Sebastiana Rejenta. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 19.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!
galeria

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!

Na pożegnanie ferii w Domu Kultury LSM odbyła się premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To wyczekiwane wydarzenie przyciągnęło na widownię tłumy, a przede wszystkim: mamusie i tatusiów, babcie i dziadków aktorów animujących kukiełki oraz dzieci z pobliskiego przedszkola.

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

39-letni mieszkaniec Świdnika ukrywał się nie chcąc trafić do więzienia. Wpadł w czwartek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki.

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w piątek po południu w Łopienniku Górnym na DK 17.

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

W czwartek po południu wzdłuż torowiska na stacji kolejowej w Świdniku szła kobieta. Z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg.

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu
1 lutego 2023, 19:00

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu

Już 1 lutego o godz. 19 w restauracji Brama Spotkań w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 2) wystąpi popularny komiks Sebastian Rejent. Autor wykona swój najnowszy program "Optima Forma".

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Miejskie targowisko w Terespolu zmieni się nie do poznania. Za pieniądze z Polskiego Ładu przy ulicy Granicznej powstanie też altana rekreacyjna i ogród w stylu XVIII–wiecznym.

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 50-latkę, która zraniła swojego męża nożyczkami. Kobieta wcześniej miała się też nad nim znęcać psychicznie i fizycznie.

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac w powiecie bialskim może starać się o status miasta. Ale najpierw władze gminy spytają o zdanie mieszkańców.

Polski Cukier Start zagra w Sopocie z Treflem. Kluczowy moment sezonu

Polski Cukier Start zagra w Sopocie z Treflem. Kluczowy moment sezonu

Przed drużyną z Lublina seria bardzo ważnych meczów. Za kilka tygodni powinniśmy już poznać odpowiedź na pytanie: na co w tym sezonie stać Polski Cukier Start? Na początek już w sobotę drużyna Artura Gronka postara się o niespodziankę w Sopocie, gdzie zmierzy się z tamtejszym Treflem (godz. 19.30).

14-latka zmanipulowana przez byłego kryminalistę. "Mam nadzieję, że pójdzie do więzienia za to, co jej zrobił"
film

14-latka zmanipulowana przez byłego kryminalistę. "Mam nadzieję, że pójdzie do więzienia za to, co jej zrobił"

14-letna Alicja po miesiącu poszukiwań odnalazła się na terenie Niemiec, w towarzystwie 33-letniego byłego kryminalisty. Zakochana nastolatka, po tygodniu spędzonym w domu dziecka, znowu uciekła i przez dwa tygodnie ukrywała się z Dawidem R. Czy organy ścigania wystarczająco chroniły autystyczną nastolatkę?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!