Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

23 maja 2020 r.
19:36

Strajk przedsiębiorców. Krzyż z kwiatów i lampek symbolizował umierającą gospodarkę

Autor: Zdjęcie autora ask
0 8 A A

W sobotę w Warszawie odbył się kolejny protest przedsiębiorców. W jego trakcie policja zatrzymała kilka osób, w tym kandydata na prezydenta Pawła Tanajno.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Policja podkreśla, że zgromadzenie było nielegalne. Organizatorzy zaprzeczali i podkreślali, że ma to być manifestacja stacjonarna na Placu Defilad. To tam ułożono krzyż z kwiatów i zniczy symbolizujący bezradność przedsiębiorców w trakcie epidemii. Przyniesiono też trumnę z napisem "Pogrzebany przez sądy", a z głośników puszczano piosenkę Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój".

Później organizatorzy zaczęli nazywać w mediach społecznościowych manifestację „hybrydową” oraz „manewrami”, a uczestniczy ruszyli w kierunku Krakowskiego Przedmieścia i Pałacu Prezydenckiego. Wtedy policjanci otoczyli kilkanaście osób, w tym dziennikarzy, kordonem. To wtedy zatrzymany został Tanajno.

- Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno - poinformowała na Twitterze warszawska policja.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sumienie.DW / 23 maja 2020 r. o 20:55
+5
Zobaczymy ilu z tych pokrzywdzonych przedsiębiorców przystąpi do programu dopłaty 1000 zł na urlop dla pracownika. Zobaczymy ich troskę o załogę, czyli firmę.
Avatar
zbyszko007 / 24 maja 2020 r. o 10:47
+3
Sprawa jest oczywista. Na całym świecie szaleje wirus i gospodarka światowa jest w kryzysie. Tymczasem grupa zadymiarzy robi darmową kampanię prezydencką dla kandydata na prezydenta p.Tanajny. Oczywiście nie popieram wszystkich działań tego rządu bo wszechobecne rozdawnictwo pieniędzy budżetowych nie podoba mi się ale ci zadymiarze mają postulaty wyłącznie polityczne i niczego nie rozwiązują.
Avatar
kjsz / 24 maja 2020 r. o 07:14
0
Spowodowany pandemią kryzys gospodarczy jest we wszystkich krajach. W niektórych dużo bardziej głębszy.Polscy "przedsiębiorcy" chyba o tym wiedzą . Dlatego sądzę ,że jest to grupa politycznych zadymiarzy. Pytanie tylko w czyim interesie są ich nielegalne działania
Avatar
sumienie.DW / 24 maja 2020 r. o 13:02
-1
zbyszko007... Zaskoczyłeś mnie, że nie jesteś za podwyższeniem płac. To jest właśnie rozdawnictwo w mniemaniu tzw. przedsiębiorców (chociaż w Polsce to bardziej powinni zwać się Wyzyskiwaczami). No, ale przyłączę się do ciebie, bo też uważam, że PiS pierwsze co powinien zrobić, to wprowadzić 8000 zł kwoty wolnej od podatku. Wolalbym gdyby 500+ było rozbita na 250+ bez warunku i drugie 250+, gdy rodzic pracuje. (W Niemczech jest 209€ na dziecko i można dodatkowo zyskać 7000€ wolne od podatku). No, ale PiS cokolwiek zrobił. A w mniemaniu PO, wręcz dokonali rzeczy niemożliwej!!! "Bo piniędzy nie ma i nie będzie", podkreślę "...i nie będzie.". PO zakladało braki w budżecie po ich ewentualnej wygranej, czyli nie mieli ukrytego złotego garnca, o ktorym obecnie bezczelnie prawią. Uwaźam, że 500 zł to za niska kwota, by zrekompensować rodzicom trud wychowania dziecka. Obecnie pracujący rodzice wydają od 800 do 1000 zł na jedną pociechę. Dlatego warto byłoby pomyśleć o niemieckim rozwiązaniu, by kolejne kwoty wsparcia ująć w kwocie wolnej od podatku. Co do protestów. Pokazano protest w Szwecji przecìwko zaniechaniom rządu wobec pandemii. Ja naliczyłem całe TRZY osoby?! I chmarę dziennikarzy. To samo dotyczy tego polskiegi protestu. Garstka ludzi i Wielki problem? Niech się ośmieszają. Ich sprawa. Obecnie dziennikarze TVNu żalą się, że nie ma możliwości sprawdzenia, gdzie i kiedy będzie prezydent Duda. Cóż za szkoda. Obecnie mobilny autobus z etatowymi protestującymi nie są w stanie urządzić "lokalnych" protestów. Ubaw po pachy.
zbyszko007... Zaskoczyłeś mnie, że nie jesteś za podwyższeniem płac. To jest właśnie rozdawnictwo w mniemaniu tzw. przedsiębiorców (chociaż w Polsce to bardziej powinni zwać się Wyzyskiwaczami). No, ale przyłączę się do ciebie, bo też uważam, że PiS pierwsze co powinien zrobić, to wprowadzić 8000 zł kwoty wolnej od podatku. Wolalbym gdyby 500+ było rozbita na 250+ bez warunku i drugie 250+, gdy rodzic pracuje. (W Niemczech jest 209€ na dziecko i można dodatkowo zyskać 7000€ wolne od podatku). No, ale PiS cokolwiek zrobił. A w mniemaniu PO, w... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 maja 2020 r. o 09:58
-1
Spowodowany pandemią kryzys gospodarczy jest we wszystkich krajach. W niektórych dużo bardziej głębszy.Polscy "przedsiębiorcy" chyba o tym wiedzą . Dlatego sądzę ,że jest to grupa politycznych zadymiarzy. Pytanie tylko w czyim interesie są ich nielegalne działania
 Przedsiebiorcy też wiedzą ile płacą PIT, CIT, VAT czy ZUS i w związku z kryzysem oczekują prawdziwej i realnej pomocy od rządzących, a nie tylko tej opowiadanej w tvpiss. Choć jakby te 2 000 000 000  zł jakie przeznaczono na pomoc tvpiss podciągnąć pod pomoc w ramach tarczy antykryzsowej, byłby by kolejny sukces do ogłoszenia w parodiach wiadomości.
 Przedsiebiorcy też wiedzą ile płacą PIT, CIT, VAT czy ZUS i w związku z kryzysem oczekują prawdziwej i realnej pomocy od rządzących, a nie tylko tej opowiadanej w tvpiss. Choć jakby te 2 000 000 000  zł jakie przeznaczono na pomoc tvpiss podciągnąć pod pomoc w ramach tarczy antykryzsowej, byłby by kolejny sukces do ogłoszenia w parodiach wiadomości. rozwiń
Avatar
sumienie.DW / 23 maja 2020 r. o 19:55
-1
Też uważam, że to jest skandal, iż prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski blokuje wypłaty pieniędzy z Tarczy dla warszawskivh przedsiębiorców. Widać, że człowiek nie potrafi zarządzać Warszawą. I mamy również odpowiedź, dlaczego Platforma Obywatelska nie potrafiła w pełni wykorzystywać unijnych dopłat. Oni po prostu nie nic nie potrafią. Zawsze mogą wszystko zwalić na innych, czy Złą Koniunkturę lub zwyczajnie obwieścić swą bezradność, bo... "Piniędzy nie ma i nie będzie.". Szok, że strajki w samymmsercu Polski nie motywuje Trzaskowskiego do działania. On zwyczajnie ucieka od stworzonego przez siebie problemu... BIORĄC URLOP i uciekając z Warszawy?! To jest prezydent?
Też uważam, że to jest skandal, iż prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski blokuje wypłaty pieniędzy z Tarczy dla warszawskivh przedsiębiorców. Widać, że człowiek nie potrafi zarządzać Warszawą. I mamy również odpowiedź, dlaczego Platforma Obywatelska nie potrafiła w pełni wykorzystywać unijnych dopłat. Oni po prostu nie nic nie potrafią. Zawsze mogą wszystko zwalić na innych, czy Złą Koniunkturę lub zwyczajnie obwieścić swą bezradność, bo... "Piniędzy nie ma i nie będzie.". Szok, że strajki w samymmsercu Polski nie motywuje Trzaskows... rozwiń
Avatar
sumienie.DW / 24 maja 2020 r. o 02:41
-2
@annabo03... Mój Boże, a co znów strzelają do górników tak jak za Tuska? A może do rolników jak za Balcerowicza? Pałują ludzi w dniu Niepodległości? Dogadują się z Ubekami, by przejąć władzę? To faktycznie zaczyna to przypominać Stan Wojenny. Problem w tym, że obecnie jest tylu pyskaczy, którzy koniecznie chcą dostać po gębie od Policjantów lub chociaż zostać zaaresztowanym mając immunitet. I totalna klapa. No, cóż Pucz Sejmu zniszczył zaufanie do PO.Npona. Ciamajdan nie doprowadził dopowstania Oligarchów. Jedynie co przypomina rok 1981 to niszczenie mienia ludzi z prawicy. Tak tu PO z ubecją działa ramię w ramię.
@annabo03... Mój Boże, a co znów strzelają do górników tak jak za Tuska? A może do rolników jak za Balcerowicza? Pałują ludzi w dniu Niepodległości? Dogadują się z Ubekami, by przejąć władzę? To faktycznie zaczyna to przypominać Stan Wojenny. Problem w tym, że obecnie jest tylu pyskaczy, którzy koniecznie chcą dostać po gębie od Policjantów lub chociaż zostać zaaresztowanym mając immunitet. I totalna klapa. No, cóż Pucz Sejmu zniszczył zaufanie do PO.Npona. Ciamajdan nie doprowadził dopowstania Oligarchów. Jedynie co przypomina rok 1981 to ... rozwiń
Avatar
annabo03 / 23 maja 2020 r. o 21:13
-5
Te obrazy przypominaja rok 1981! Trzymajcie sie protestujacy ciepło !
Avatar
sumienie.DW / 24 maja 2020 r. o 13:02
-1
zbyszko007... Zaskoczyłeś mnie, że nie jesteś za podwyższeniem płac. To jest właśnie rozdawnictwo w mniemaniu tzw. przedsiębiorców (chociaż w Polsce to bardziej powinni zwać się Wyzyskiwaczami). No, ale przyłączę się do ciebie, bo też uważam, że PiS pierwsze co powinien zrobić, to wprowadzić 8000 zł kwoty wolnej od podatku. Wolalbym gdyby 500+ było rozbita na 250+ bez warunku i drugie 250+, gdy rodzic pracuje. (W Niemczech jest 209€ na dziecko i można dodatkowo zyskać 7000€ wolne od podatku). No, ale PiS cokolwiek zrobił. A w mniemaniu PO, wręcz dokonali rzeczy niemożliwej!!! "Bo piniędzy nie ma i nie będzie", podkreślę "...i nie będzie.". PO zakladało braki w budżecie po ich ewentualnej wygranej, czyli nie mieli ukrytego złotego garnca, o ktorym obecnie bezczelnie prawią. Uwaźam, że 500 zł to za niska kwota, by zrekompensować rodzicom trud wychowania dziecka. Obecnie pracujący rodzice wydają od 800 do 1000 zł na jedną pociechę. Dlatego warto byłoby pomyśleć o niemieckim rozwiązaniu, by kolejne kwoty wsparcia ująć w kwocie wolnej od podatku. Co do protestów. Pokazano protest w Szwecji przecìwko zaniechaniom rządu wobec pandemii. Ja naliczyłem całe TRZY osoby?! I chmarę dziennikarzy. To samo dotyczy tego polskiegi protestu. Garstka ludzi i Wielki problem? Niech się ośmieszają. Ich sprawa. Obecnie dziennikarze TVNu żalą się, że nie ma możliwości sprawdzenia, gdzie i kiedy będzie prezydent Duda. Cóż za szkoda. Obecnie mobilny autobus z etatowymi protestującymi nie są w stanie urządzić "lokalnych" protestów. Ubaw po pachy.
zbyszko007... Zaskoczyłeś mnie, że nie jesteś za podwyższeniem płac. To jest właśnie rozdawnictwo w mniemaniu tzw. przedsiębiorców (chociaż w Polsce to bardziej powinni zwać się Wyzyskiwaczami). No, ale przyłączę się do ciebie, bo też uważam, że PiS pierwsze co powinien zrobić, to wprowadzić 8000 zł kwoty wolnej od podatku. Wolalbym gdyby 500+ było rozbita na 250+ bez warunku i drugie 250+, gdy rodzic pracuje. (W Niemczech jest 209€ na dziecko i można dodatkowo zyskać 7000€ wolne od podatku). No, ale PiS cokolwiek zrobił. A w mniemaniu PO, w... rozwiń
Avatar
zbyszko007 / 24 maja 2020 r. o 10:47
+3
Sprawa jest oczywista. Na całym świecie szaleje wirus i gospodarka światowa jest w kryzysie. Tymczasem grupa zadymiarzy robi darmową kampanię prezydencką dla kandydata na prezydenta p.Tanajny. Oczywiście nie popieram wszystkich działań tego rządu bo wszechobecne rozdawnictwo pieniędzy budżetowych nie podoba mi się ale ci zadymiarze mają postulaty wyłącznie polityczne i niczego nie rozwiązują.
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 maja 2020 r. o 09:58
-1
Spowodowany pandemią kryzys gospodarczy jest we wszystkich krajach. W niektórych dużo bardziej głębszy.Polscy "przedsiębiorcy" chyba o tym wiedzą . Dlatego sądzę ,że jest to grupa politycznych zadymiarzy. Pytanie tylko w czyim interesie są ich nielegalne działania
 Przedsiebiorcy też wiedzą ile płacą PIT, CIT, VAT czy ZUS i w związku z kryzysem oczekują prawdziwej i realnej pomocy od rządzących, a nie tylko tej opowiadanej w tvpiss. Choć jakby te 2 000 000 000  zł jakie przeznaczono na pomoc tvpiss podciągnąć pod pomoc w ramach tarczy antykryzsowej, byłby by kolejny sukces do ogłoszenia w parodiach wiadomości.
 Przedsiebiorcy też wiedzą ile płacą PIT, CIT, VAT czy ZUS i w związku z kryzysem oczekują prawdziwej i realnej pomocy od rządzących, a nie tylko tej opowiadanej w tvpiss. Choć jakby te 2 000 000 000  zł jakie przeznaczono na pomoc tvpiss podciągnąć pod pomoc w ramach tarczy antykryzsowej, byłby by kolejny sukces do ogłoszenia w parodiach wiadomości. rozwiń
Avatar
kjsz / 24 maja 2020 r. o 07:14
0
Spowodowany pandemią kryzys gospodarczy jest we wszystkich krajach. W niektórych dużo bardziej głębszy.Polscy "przedsiębiorcy" chyba o tym wiedzą . Dlatego sądzę ,że jest to grupa politycznych zadymiarzy. Pytanie tylko w czyim interesie są ich nielegalne działania
Avatar
sumienie.DW / 24 maja 2020 r. o 02:41
-2
@annabo03... Mój Boże, a co znów strzelają do górników tak jak za Tuska? A może do rolników jak za Balcerowicza? Pałują ludzi w dniu Niepodległości? Dogadują się z Ubekami, by przejąć władzę? To faktycznie zaczyna to przypominać Stan Wojenny. Problem w tym, że obecnie jest tylu pyskaczy, którzy koniecznie chcą dostać po gębie od Policjantów lub chociaż zostać zaaresztowanym mając immunitet. I totalna klapa. No, cóż Pucz Sejmu zniszczył zaufanie do PO.Npona. Ciamajdan nie doprowadził dopowstania Oligarchów. Jedynie co przypomina rok 1981 to niszczenie mienia ludzi z prawicy. Tak tu PO z ubecją działa ramię w ramię.
@annabo03... Mój Boże, a co znów strzelają do górników tak jak za Tuska? A może do rolników jak za Balcerowicza? Pałują ludzi w dniu Niepodległości? Dogadują się z Ubekami, by przejąć władzę? To faktycznie zaczyna to przypominać Stan Wojenny. Problem w tym, że obecnie jest tylu pyskaczy, którzy koniecznie chcą dostać po gębie od Policjantów lub chociaż zostać zaaresztowanym mając immunitet. I totalna klapa. No, cóż Pucz Sejmu zniszczył zaufanie do PO.Npona. Ciamajdan nie doprowadził dopowstania Oligarchów. Jedynie co przypomina rok 1981 to ... rozwiń
Avatar
annabo03 / 23 maja 2020 r. o 21:13
-5
Te obrazy przypominaja rok 1981! Trzymajcie sie protestujacy ciepło !
Avatar
sumienie.DW / 23 maja 2020 r. o 20:55
+5
Zobaczymy ilu z tych pokrzywdzonych przedsiębiorców przystąpi do programu dopłaty 1000 zł na urlop dla pracownika. Zobaczymy ich troskę o załogę, czyli firmę.
Avatar
sumienie.DW / 23 maja 2020 r. o 19:55
-1
Też uważam, że to jest skandal, iż prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski blokuje wypłaty pieniędzy z Tarczy dla warszawskivh przedsiębiorców. Widać, że człowiek nie potrafi zarządzać Warszawą. I mamy również odpowiedź, dlaczego Platforma Obywatelska nie potrafiła w pełni wykorzystywać unijnych dopłat. Oni po prostu nie nic nie potrafią. Zawsze mogą wszystko zwalić na innych, czy Złą Koniunkturę lub zwyczajnie obwieścić swą bezradność, bo... "Piniędzy nie ma i nie będzie.". Szok, że strajki w samymmsercu Polski nie motywuje Trzaskowskiego do działania. On zwyczajnie ucieka od stworzonego przez siebie problemu... BIORĄC URLOP i uciekając z Warszawy?! To jest prezydent?
Też uważam, że to jest skandal, iż prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski blokuje wypłaty pieniędzy z Tarczy dla warszawskivh przedsiębiorców. Widać, że człowiek nie potrafi zarządzać Warszawą. I mamy również odpowiedź, dlaczego Platforma Obywatelska nie potrafiła w pełni wykorzystywać unijnych dopłat. Oni po prostu nie nic nie potrafią. Zawsze mogą wszystko zwalić na innych, czy Złą Koniunkturę lub zwyczajnie obwieścić swą bezradność, bo... "Piniędzy nie ma i nie będzie.". Szok, że strajki w samymmsercu Polski nie motywuje Trzaskows... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grecja w stylu gwiazd - wakacje 2020

Grecja w stylu gwiazd - wakacje 2020

Według prestiżowego biura podróży CARTER® będą to wakacje a dala od tłumów i najchętniej w kameralnym butikowym hotelu lub prywatnym domu z basenem, gdzieś nad wodami Morza Śródziemnego.

Chełm: Biurka czekają na urzędników. Szukają doradców, kierownika i obsługi IT

Chełm: Biurka czekają na urzędników. Szukają doradców, kierownika i obsługi IT

Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia chełmskiej filii Centrum Doradczego Polskiego Funduszu Rozwoju. PFR to nowa instytucja, która zajęła najwyższe piętro w budynku Chełmskiej Bibliotece Publicznej. Filia jak dotąd zatrudniła i przeszkoliła na razie 10 pracowników. Obecnie trwa rekrutacja na kolejne wakaty: doradców, kierownika i obsługę IT.

Nie miał prawa jazdy i spowodował wypadek. Pięć osób trafiło do szpitala

Nie miał prawa jazdy i spowodował wypadek. Pięć osób trafiło do szpitala

W zderzeniu trzech aut ucierpiało pięć osób. To efekt wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Borki (pow. radzyński).

Ponad 200 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Są przypadki z woj. lubelskiego

Ponad 200 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Są przypadki z woj. lubelskiego

202 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 1 ofiara śmiertelna - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Radiowóz w Los Angeles potrącił dwie osoby podczas protestu po śmierci George'a Floyda
film

Radiowóz w Los Angeles potrącił dwie osoby podczas protestu po śmierci George'a Floyda

Los Angeles, Stany Zjednoczone. W Stanach Zjednoczonych trwają gwałtowne protesty po śmierci George'a Floyda. Afroamerykanin zmarł w wyniku brutalnej interwencji policji. Podczas niedzielnej (31 maja) demonstracji w Los Angeles policyjny radiowóz potrącił dwie osoby.

Zbudują żłobek w Świdniku. "Lada dzień podpiszemy umowę z firmą z Gdańska"

Zbudują żłobek w Świdniku. "Lada dzień podpiszemy umowę z firmą z Gdańska"

Niebawem ma ruszyć budowa żłobka między ul. Kopera a Klonową w Świdniku. W placówce znajdzie się miejsce dla 125 dzieci.

Śmiertelny wypadek pod Opolem Lubelskim. Kobieta zginęła na miejscu

Śmiertelny wypadek pod Opolem Lubelskim. Kobieta zginęła na miejscu

Nie żyje 29-letnia kobieta, której samochód wypadł z drogi wojewódzkiej nr 747 na wysokości miejscowości Stare Komaszyce (pow. opolski). W rejonie wypadku są utrudnienia, a policjanci kierują ruchem.

Lublin: Kostka brukowa z jednej ulicy będzie wykorzystana na innej

Lublin: Kostka brukowa z jednej ulicy będzie wykorzystana na innej

Kostka brukowa zdjęta z przebudowywanych chodników w ul. Poniatowskiego posłuży do remontu pieszych alejek w rejonie ul. Grażyny

Rozpoczynamy głosowanie w konkursie Dzieciaki Rządzą

Rozpoczynamy głosowanie w konkursie Dzieciaki Rządzą

Wybieramy najlepsze zdjęcie spośród nadesłanych

Lublin: Wściekłość mieszkańców po nocnym przesadzaniu drzew. „Sami siebie wytnijcie”
Wideo
galeria
film

Lublin: Wściekłość mieszkańców po nocnym przesadzaniu drzew. „Sami siebie wytnijcie”

Gotowość do obrony drzew deklarują mieszkańcy ul. Lipowej, skąd minionej nocy zaczęto wywozić drzewa, których miejsce zajmie dodatkowy pas jezdni. Zdesperowani ludzie uniemożliwili firmie zieleniarskiej wywiezienie jednej z lip, robotnicy zdążyli wykopać 5, pozostało im jeszcze 14. Wyjaśnień w sprawie nocnej akcji ma żądać od prezydenta Lublina wiceprzewodniczący Rady Miasta

Spotkania z archeologią w Żmijowiskach
12 czerwca 2020, 10:00

Spotkania z archeologią w Żmijowiskach

W dniach 12-14 czerwca zorganizowane zostaną tegoroczne Spotkania z archeologią. Wydarzenie organizowane przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym odbędzie się w Grodzisku Żmijowiska. Organizatorzy zapraszają chętnych na wystawy, zwiedzanie i ciekawe prelekcje - wszystko z zachowaniem bezpieczeństwa.

Planowe zabiegi w Lublinie i regionie. Kolejne szpitale "odmrażają" przyjęcia na oddziały

Planowe zabiegi w Lublinie i regionie. Kolejne szpitale "odmrażają" przyjęcia na oddziały

Planowe zabiegi i wizyty na szerszą skalę wznawia w poniedziałek szpital wojewódzki w Chełmie. Do stanu sprzed epidemii wraca też szpital kliniczny nr 1 w Lublinie oraz już na wszystkich oddziałach szpital wojewódzki przy Kraśnickiej.

Gmina Ludwin zatrudnia słońce. Mieszkańcy zapłacą mniej za ciepłą wodę lub prąd

Gmina Ludwin zatrudnia słońce. Mieszkańcy zapłacą mniej za ciepłą wodę lub prąd

Mieszkańcy gminy będą mniej płacić za ciepłą wodę lub prąd. W prywatnych posesjach zostaną zainstalowane instalacje solarne lub fotowoltaiczne.

Szymon Ładniak walczył na torze Automotodrom Grobnik

Szymon Ładniak walczył na torze Automotodrom Grobnik

Lublinianin w pierwszym wyścigu zajął 9 miejsce

Sochy. Tu 1 czerwca jest dniem zmarłych
galeria
film

Sochy. Tu 1 czerwca jest dniem zmarłych

Dla mieszkańców niewielkiej miejscowość koło Zwierzyńca 1 czerwca jest jak dzień Wszystkich Świętych. Nie ma rodziny, by nie pamiętali o kimś pochowanym na wojennym cmentarzu. Jednego dnia Niemcy zamordowali tu blisko 200 osób.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.