Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

24 listopada 2018 r.
10:00

Wałęsa i Kaczyński w sądzie. Krótka sprzeczka i pytania o pojednanie [wideo]

Autor: Zdjęcie autora x-news
0 16 A A

Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa spotkali się na sali sądowej. Wszystko za sprawą pozwu, jaki prezes PiS złożył przeciw byłemu prezydentowi za jego słowa, jakoby PiS i J. Kaczyński ponosili odpowiedzialność za katastrofę smoleńską. Przed rozpoczęciem rozprawy doszło do wymiany zdań między politykami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Po co ja pana ministra robiłem – zaczął Lech Wałęsa.

- A po co ja pana prezydentem – odpowiedział Jarosław Kaczyński.

Były prezydent stwierdził, że mianowanie J. Kaczyńskiego na szefa Kancelarii Prezydenta było jego wielkim błędem. - Ja jestem za pojednaniem, ale najpierw trzeba się przyznać do przestępstw, które zostały popełnione. Może na tamtym świecie się pojednamy, ale chyba też nie, bo jedno będzie w piekle, a drugie w lepszy miejscu – powiedział Lech Wałęsa.

Jarosław Kaczyński odpowiedział, że "nie chce rozmawiać na tym poziomie".

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 r. o 10:34
+11
Bo prostak zawsze pozostanie prostakiem.Gdybym wiedział w latach 80 że to taki (********) nigdy by nie miał mojego poparcia .Brzydzę się tego człowieka .Sprzedał się jak Judasz za srebrniki.
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 r. o 10:27
+11
Zastanawiam się, co robi w klapie Wałęsy Matka Boska. Jak to się ma do jego słów, gestów, postawy? Co z pychą i rzadko spotykanym chamstwem? Pan Wałęsa uzurpuje sobie nawet prawo posyłania do nieba i piekła - niczym Bóg. Włos się jeży. I wstyd wielki mnie ogarnia, bo na takie coś kiedyś głosowaliśmy, wierząc, że odbuduje Polskę nie tylko cywilizacyjnie ale i moralnie. Dziś ostał się ino sznur. Błazen w otoczeniu bandy klakierów i krzykaczy - tyle zostało z Wałęsy. Smutne ale i przerażające.
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 r. o 17:17
+9
Wałęsa i technikum???? Zawodówka!
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 r. o 10:41
+9
To nie sąd ,,a pała w łeb może tylko usprawnić życie.Idiotów i tumanów trzeba lać,bo to szkoda czasu,a Wałęsę posadzić tam gdzie na to zasłużył. Oczywiście zastosować mu odpowiedni program dnia z zamiataniem ulicy i pracą przynajmniej 6 godzin,by odpracowywał co niesłusznie wziął i oszukał ludzi!
Avatar
widz / 24 listopada 2018 r. o 10:56
+6
Wałęsa skłamał podczas przesłuchania przez Sąd bo kiedy Pani sedzia spytała to wyuczony zawód to powiedział, że jest elektrotechnikiem, podczas gdy skończył Zasadnicza Szkole Rolniczą w Lipnie koło Włocławka o specjalności mechanik maszyn rolniczych. Wałęsa sam o tym piszę w książce "Droga nadziei"
Avatar
widz / 24 listopada 2018 r. o 10:58
+5
Może był zatrudniony na stanowisku elektromechanika, ale wyuczony zawód miał inny.
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 r. o 12:16
+3
No jakie sądy są to każdy widzi, kasta sądowa won
Avatar
JB / 25 listopada 2018 r. o 17:48
+2
Panie Jarosławie Kaczyński,chcę Pana pocieszyć,że Jezus stanął przed gorszym sądem niż Pan,a jednak nie poddał się i stał się wielkim.Dlatego powinien Pan jeszcze troszkę pocierpieć,a na pewno kiedyś ci którzy z Pana szydzili,fałszywie oskarżalali bedą ze łzami w oczach wspominać Pana,Panie Jarosławie i kroczących z Panem.Dziękując Wam za to że to Wy zaczeliście walczyć z ówczesnym złem i nie zapomieliście o tych którzy gineli o wolną Polskę i chcecie "żeby Polska była Polską".Czasem lud stając do wyborów wybiera zło bo musi zrozumieć i przecierpieć zanim dojdzie do dobra (przykład Emmanuel Macron i zła sytuacja we Francji). Ci którzy byli niesprawiedliwi kiedyś staną przed sprawiedliwym.
Panie Jarosławie Kaczyński,chcę Pana pocieszyć,że Jezus stanął przed gorszym sądem niż Pan,a jednak nie poddał się i stał się wielkim.Dlatego powinien Pan jeszcze troszkę pocierpieć,a na pewno kiedyś ci którzy z Pana szydzili,fałszywie oskarżalali bedą ze łzami w oczach wspominać Pana,Panie Jarosławie i kroczących z Panem.Dziękując Wam za to że to Wy zaczeliście walczyć z ówczesnym złem i nie zapomieliście o tych którzy gineli o wolną Polskę i chcecie "żeby Polska była Polską".Czasem lud stając do wyborów wybiera zło bo musi zrozum... rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 r. o 12:32
+2
Dokładnie inna kultura, a raczej jej brak. Pycha zawsze kroczy przed upadkiem.
Avatar
El. / 24 listopada 2018 r. o 11:49
+2
Prawicowe media już znają wyrok i wiedza, że będzie on korzystny dla L. Wałęsy  i niekorzystny dla J. Kaczyńskiego. Wieszają psy na Sędzi, mówią że kodziara itp. zrazaja ja do siebie przed wyrokiem. A sami byli za losowaniem sedziow.
Avatar
JB / 25 listopada 2018 r. o 17:48
+2
Panie Jarosławie Kaczyński,chcę Pana pocieszyć,że Jezus stanął przed gorszym sądem niż Pan,a jednak nie poddał się i stał się wielkim.Dlatego powinien Pan jeszcze troszkę pocierpieć,a na pewno kiedyś ci którzy z Pana szydzili,fałszywie oskarżalali bedą ze łzami w oczach wspominać Pana,Panie Jarosławie i kroczących z Panem.Dziękując Wam za to że to Wy zaczeliście walczyć z ówczesnym złem i nie zapomieliście o tych którzy gineli o wolną Polskę i chcecie "żeby Polska była Polską".Czasem lud stając do wyborów wybiera zło bo musi zrozumieć i przecierpieć zanim dojdzie do dobra (przykład Emmanuel Macron i zła sytuacja we Francji). Ci którzy byli niesprawiedliwi kiedyś staną przed sprawiedliwym.
Panie Jarosławie Kaczyński,chcę Pana pocieszyć,że Jezus stanął przed gorszym sądem niż Pan,a jednak nie poddał się i stał się wielkim.Dlatego powinien Pan jeszcze troszkę pocierpieć,a na pewno kiedyś ci którzy z Pana szydzili,fałszywie oskarżalali bedą ze łzami w oczach wspominać Pana,Panie Jarosławie i kroczących z Panem.Dziękując Wam za to że to Wy zaczeliście walczyć z ówczesnym złem i nie zapomieliście o tych którzy gineli o wolną Polskę i chcecie "żeby Polska była Polską".Czasem lud stając do wyborów wybiera zło bo musi zrozum... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2018 r. o 09:19
+1
Nudne.
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 r. o 17:24
+1
A jeśli Wałęsa ma rację, to co ???
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 r. o 17:17
+9
Wałęsa i technikum???? Zawodówka!
Avatar
Marcin / 24 listopada 2018 r. o 16:03
-3
Kiedy widzę Wałęsę to zawsze mam wrażenie  jakbym widział  Ferdka Kiepskiego. POdobni  do siebie są. Lechu mógłby zamiast Andrzeja  Grabowskiego grać Ferdka. Nie trzeba by go było nawet specjalnie charakteryzować.
Avatar
Grzegorz / 24 listopada 2018 r. o 15:48
+1
Jak Wałęsa może być po szkole rolniczej skoro skończył Technikum Elektryczne w Gdansku?
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 r. o 13:39
+1
Obaj siebie warci - siwe dziadki wyrosłe w czasach komunizmu i nadal mają wpływ na Polskę. Średniowiecze umysłowe tych co na takich głosują. Jak wyprowadzić Kaczyńskiego z równowagi? Powiedzieć do niego "Pan Jarek", a to przecież wielki prezes jest.
Avatar
olo / 24 listopada 2018 r. o 13:26
+1
pisowskie trole w natarciu!ech przestańcie lepiej szczekać!!!!!
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 r. o 12:32
+2
Dokładnie inna kultura, a raczej jej brak. Pycha zawsze kroczy przed upadkiem.
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 r. o 12:16
+3
No jakie sądy są to każdy widzi, kasta sądowa won